Hermes en SVV moeten lgend jaar verhuizen Chief Whip WSSk C D Schijnwerpers op de Schiedamse sport Tien jubilarissen bij de Houtbedrijfsbond TWEE hoofdvelden in het sportpark Harga VOJ Naar Hermes hield een groots toernooi voor pupillen VOETBAL: beslissingen Excelsior en DRZ voor Verhoging kermistarief Riolering Scliiedamseweg op „houtmof'-pakketten Hotel „De Kroon'5 heeft een gemoderniseerd restaurant Steun van gemeente gevraagd Nederlaagserie van DWS KANTINE op ieders lipl Wespennestdoor „Kunst na Arbeid" LEO vm IERLAND Helling „De Hoop" Hersenschudding bij spel opgelopen Asfaltering van gladde wegdelen Kind overreden door auto Lezing voor Ruimte Burgerlijke stand' ANMB-filmavond Bloemetjes aan boord Foto Bom W. v. d, BERG Koeriersters Donderdag 21 mei 1959 Zowel voor Hermes-DVS als voor SW breekt een moeilik jaar aan. Want per 1 september 1960 dienen SW en Hermes-DVS de velden aan de Westfrankenlandsedijk en de Damlaan te verlaten. Zoals de plannen nu liggen, zullen. deze clubs niet gezamenlijk een hoofdvela bespelen, zoals aanvankelijk in de bedoeling: heeft gelegen Van bestuursleden van belde verenigingen hebben wy vernomen dat zij er in de huidige omstandig heden geen heil in zien gezamenlijk op een veld te spelen. Dit geplande hoofdveïd zal nu door Hermes-DVS gebruikt worden, terwijl een van de aan SVV toegewezen terreinen geschikt gemaakt zal dienen te worden als hoofdterrein. Deze gedwongen verhuizing zal voor onze grote clubs veel kosten met zieh meebrengen. Kermes DVS heeft by de gemeente een plan voor de verhuizing inge diend met het verzoek deze kostbare verhuizing te willen steunen. Het ligt in de bedoeling het nieuwe hoofdveïd geschikt te maken voor een publiek van ongeveer 13.000 toe schouwers. 1 De aarden wallen, die nu aan twee kanten van het veld liggen, zuilen trapsgewijs worden betegeld. Dan zal aan de zijde van de ingang de on overdekte tribune, die nu aan de Damlaan;staat, worden geplaatst. De overdekte tribune komt dan aan de zijde van de Poldervaart. Deze tri bunes zullen V/z meter hoger worden aangebracht dan nu het geval is. Hiervoor wordt een staalconstructie gebruikt. Dit heeft tot voordeel dat de toeschouwer meer van het spel zal kunnen zien. Er. blijven dan nog ruimtes over waar eventueel latei- tribunes of staanplaatsen kunnen worden aangebracht. Uiteraard zul len rond het hoofdveïd de nodige betonnen funderingen moeten wor den aangebracht. Na -het komende voetbalseizoen 1959/1960 hoopt HDVS direct met het overbrengen van de tribunes te kunnen beginnen. Het is voorlopig niet mogelijk aan de bouw van de kleedlokalen voor de betaal de voetballers te beginnen zoals oor spronkelijk. in het bouwproject was opgenomen. Hermes DVS zal al het beschikbare kapitaal nodig hebben HANDBAL De vyfde wedstrijd in de neder- Jaagserle van de Schiedamse hand-- balvereniging DWS is woensdag avond op het terrein aan dc Oude- djjk verspeeld. By de dames was hoofdklasser Athene op bezoek en de heren moesten bet opnemen tegen Hermes uit Den Haag. De dameswedstrijd DWSAthene was van prima gehalte en het was een mooie prestatie van onze stad genoten om op deze complete boofd- klasseploeg een gelijkspel te beha len. Reeds na één minuut namen de Hagenaars de leiding doch twee mi nuten later was het L. Robart die de stand weer in evenwicht bracht, Bij 2—4 kwam de rust. In de tweede helft draaide de DWS voorhoede op volle toeren; de Wilton Fijenoord speelster N. Bos-v, Houwelingen die het volgend seizoen voor DWS 2al uitkomen, verdeelde het spel prima. DWS kwam zelfs voor te staan door een mooi doelpunt van B. Kouwen- hoven. Eerst in de allerlaatste mi nuut kwam Athene toch nog aan een gelijkspel: 6—5, Bij de heren is het Haagse Hermes tot op heden wel aan de beste pres tatie gekomen. Reeds na 6 minuten spelen hadden zij een 07 voor sprong weten te nemen, P. Ouwen- dijk redde de eer en de rust- kwam met een 214 stand. Met vloeien de combinaties was de voorhoede van Hermes niet te stuiten en met vlijmscherpe harde schoten voerden zij de voorsprong geleidelijk op. En zo kwam het einde met een 435 stand. om de kostbare verhuizing mogelijk te kunnen maken, waarbij dan bo vendien de steun van de gemeente noodzakelijk zal zijn. Hermes DVS en SW hopen dat de gemeente het belang van deze grote clubs voor de actieve en pas sieve recreatie van vele Schiedam mers zal willen Inzien en dat de ge meente deze clubs daarom in de komende maanden de helpende hand zal bieden by de urgente moeilijk heden. Gisteren is het personeel van de firma Timmer uit Giessendam be gonnen aan de werkzaamheden voor de fundering van de nieuwe kantine van Hermes DVS in het sportpark „Harga". Deze houten kantine zal een oppervlakte krijgen van dertien bij vijfentwintig meter. Het recre atiegebouw zal in systeembouw wor den uitgevoerd, maar met enkele wij zigingen zijn architectonische ver fraaiingen aangebracht. Contractueel is de firma Timmer verplicht het gebouw voor juni af te leveren. Dit zal wel mogelijk zijn omdat deze firma in het bedrijf dit soort gebouwen in series maakt. De recreatieruimte krijgt een apar te bestuurskamer. een bar, garderobe, heren- en damestoiletten en een keuken. De hoogte van de kantine, tevens recreatie- en vergaderlokaal wordt 3,56 meter. De hoogte van bijkomende lokalen wordt 2,75 me ter. Het gebouw krijgt een recht dak met een uitbouw. Alle onderdelen worden volgens een genormaliseerd systeem geleverd. Over veertien da gen heeft Hermes DVS een nieuw groot gebouw in de kleur gebroken wit. Een lid van Hennes DVS, bin nenhuisarchitect, zal dan bezien wel ke definitieve kleur het gebouw in deze. omgeving zal dienen te hebben. De verwachting is dat dit recre atiegebouw zeer fraai zal worden. Kantinehouder Riuus van der Most verzorgt de inrichting. Het ligt in de bedoeling dit gebouw op' zaterdag avond 6 juni officieus, maar met een feestelijk tintje (o.a. met lampions e.d.) in gebruik te nemen. (Advertentie I.M.j Als op 9 juni het recreatiegebied zal worden geopend door de Commis saris van de Koningin mr. J. Klaasesz zullen leerlingen van Schiedamse scholen op velden in dit gebied sport- demonstraties (o.a. softbal! houden. Vrijdag wordt op het SVDPW-ter- rein aan üe Parallelweg het jaar lijkse voetbaltoernooi van hervorm- j de scholen gehouden. Op woensdagavond 27 mei zal de heer J. Bijloo dc prijsuitreiking van de jaarlijkse spelregeltestwedstrijd voor junioren verrichten. Deze bij eenkomst wordt gehouden in zaal Ti- voli. Voor alle deelnemende clubs, heeft de SSV een verrassing. HBSS neemt op zaterdag 30 mei deel aan seriewedstryden yan de v.v. „Barendrecht" in Barèndrecht. De chr. gymnastiekvereniging „Animo'' gaat zaterdag in Delft deel nemen aan wedstrijden. Op zaterdag 30 mei worden' de returnwedstrijden in de gymnastiekzaal in Kethel ge houden. Veel succes behaalde PPSC op de bondsdag van het VCV, die Tweede Pinksterdag op Varkenoord werd ge houden. De stadgenoten behaalden drie eerste prijzen met het 2e, het 4e en een C-team. HBSS verwierf een tweede prijs met het tweede team. SVDPW zal met drie elftallen op bezoek gaan bij NSW Jn Numans- dorp dat in juni seriewedstrijden or ganiseert. Het gepromoveerde Ursus krijgt het volgend seizoen versterking. Wee- da, die enkele malen in het hoogste team van HDVS uit kwam, heeft te kennen gegeven naar zijn oude club terug te wilen. De .versterking van het team. van de PTT met KNVB-ers heeft onze postmensen niet veel geholpen. Te gen de collega's in Roozendaal werd met 71 verloren, zodat FTT-Schie- dam ditmaal niet zoals vorig jaar zal kunnen deelnemen aan.de strijd om het landelijke kampioenschap van de PTT-voetbalcompetitie. Cor Hofman, bekend voetbalfunc tionaris in Schiedam, vroeger be stuurslid van Martinit, lange jaren voorzitter van GSS, viert vandaag zijn verjaardag. Helaas moet Hofman op deze voor hem feestelijke dag in Schiedams jongste voetballers, de pupillen van veertien voetbalvereni gingen, hebben woensdag op drie velden van Hermes DVS in het sport park Harga enthousiast aan een groot toernooi deelgenomen. De gehele dag heeft de bal op deze nieuwe velden gerold. Om de twintig minuten kwa men nieuwe teams in het veld om hun kansen in een van de zeven poules te verdedigen. Aan het slot van de middag kwamen de gelijkge- piaatsten tegen elkaar uit en tenslotte waren er zelfs een aantal „kampioe nen" bekend. Voor het zover was moest er echter felle strijd worden geleverd. De jongens van tien en elf jaar draafden verbeten over die grote velden achter het leer om te trachten een goal te scoren ih de verkleinde doelen. Etk elftal nam deel in dc voorgeschreven clubtenues. Voetballers van tien jaar trekken zich nog niet veel aan van ingewikkelde voetbaisystemen, maar daarom is het pupillenvoetbal in zijn blije levens vrijheid ook zulk een aantrekkelijk kijkspel. Honderden hebben in de loop van de dag naar de prestaties van de jongens gekeken. Aan 't eind van het toernooi moesten er vele strafschoppen worden genomen om beslissingen te verkrijgen voor de plaatsen op de ranglijst. De voorzitter van de commissie voor het pupillenvoetbal in Schiedam de heer Henk Zeeman heeft aan de winnaars de prijzen uitgereikt Er "waren vele bekers en medailles be schikbaar. Het toernooi is woensdagmorgen om half tien geopend door de heer J. Bijloo voorzitter van de afdeling De Schiedamse Arbeiders toneel vereniging „Kunst na Arbeid" geeft op zaterdag 23 mei in het Volksge bouw een opvoering van het blijspel ,,'n Wespennest" van J. W. v. d. Heiden en H. Bakker. De regie heeft A. van Rosmalen. Aanvang acht uur. Rotterdam van de KNVB, die zijn bewondering heeft uitgesproken over het werk van de pupillencommissie in Schiedam. het gemeenteziekenhuis verblijven want hij is herstellende van een ern stige ziekteperiode. De drie half-verharde trainingsvel den, tevens parkeerterreinen, die aan gelegd zijn naar een vinding van de heer J. J. Schipper de tuinarchitect trekken veel belangstelling in ons land. Het blijkt dat de gerenommeer de producten, die gewoonlijk voor de aanleg van half-verharde velden worden gebruikt vau minder kwali teit zijn dan het goedkope "product dat de. heer Schipper heeft doen toe passen. Bovendien blijkt nu na. het gebruik dat deSchiedamse terrei nen uitstekend van kwaliteit' zijn, Bekende oefenmeesters bekennen ja loers: „Hadden wij zulke velden maar voor onze eredivisie voetballers". Binnenkort zal worden overgegaan tot de aansluiting van een veldver- lichting op deze oefenterreinen, zodat ook de spelers van de lagere clubs in het winterseizoen op deze unieke terreinen zullen kunnen oefenen. De damesvoetbalclub VVV uit Rot terdam heeft vorig jaar zo prettig gevoetbald op het veld van HDVS aan de Damlaan'tegen een Duits da mesteam dat VVV op zaterdag 13 juni weer zulk een interlandontmoe ting op het HDVS-terrein zal spelen. volgende week, op 26 mei, begin nen de nederlaag wedstrijden van de elftallen van Hermes DVS tegen teams van. plaatselijke clubs. Deze leu by ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80. telefoon 69290. Politie-alarmnumroer: 64666. Apothekers nachtdienst: fa. Van Westendorp, Singel 81. RK- Leeszaal en Bibliotheek. Dam: geopend iedere dag (behalve maandag) van 9-30 tot 16.30 utu en iedere, avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; ouend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 urn en tedere avond behalve woens dag en zaterdag) van 19tot2ü.3U uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum; dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur. zondags van 12 tot 17 uur; tentoonstelling «„Ach tijd waar ben je gebleven" en „Moderne expressionisten". BIOSCOPEN passage. Alleen 2 uur: „Jerry als babysitter". Mono pole, 2 er. 7.30 uur: Giant''. DIVERSEN Passage, 8 uur: Schied. Kunstkring. Toneel. Chr. Soc. Bel., 8 uur: Arjos-bijeen komst. Oud-Kath. Kerk, 3.15 uur: Orgelcon cert, Twee zeer belangrijke wedstrijden staan voor zondag op het voetbal- programma. Excelsior".10 gaat naar Delft om op het neutrale terrein van DHC tegen Wesllandia te strijden. In Delft zullen beide cl uba moeten uit maken-wie de kampioen van 3 B zal zU". Excels!or'20 won thuis met 32 en uit met 2—0 van Wcstlandia, maar of ditmaal het driemaal is B. en W. komen met een voorstel aan de Iiaad om de Verordening Vermakelijkheidsbelasting van de gemeente Schiedam te wijzigen. Het is in de eerste plaats begonnen om de tarieven voor kermisvermakelijk heden. Deze zijn in 1935 vastgesteld op ƒ2,— per dag per 25 vierkante meter ingenomen oppervlakte. Naar het oordeel van B. en W. is dit te laag, te meer daar vele andere ge meenten in de omgeving hogere ta rieven aanleggen. Voorgesteld wordt nu om het tarief te brengen op 6 per dag per 25 vierkante meter op pervlak. Dit houdt niet in, dat het ópper- vlaktetarief voor de overige verma kelijkheden verhoogd zal worden. B. en W. zijn namelijk van mening, dat verhoging van het tarief voor de verenigingen, die toch reeds met fi nanciële moeilijkheden te kampen hebben, een te zware last zou wor den. Van de gelegenheid is gebruik ge maakt om de Verordening ook op an dere plaatsen aan te vullen of te ver beteren. Zo zijn dan ook thans televi sie ver ton in gen opgenomen in de lijst van belastbare vertoningen. scheepsrecht zal gelden, zal wel zeer dc vraag zyn, want zondag voetbal- de Excelsior weinig gedecideerd te gen Cromvliei, Bij een eventueel kampioenschap zal Excelsior'20 zes promotiewed strijden om twee plaatsen in de tweede klas moeten spelen tegen de kampioenen van 3 A, 3 C en 3 D, n.l, TYBB, Hl ON en Overmaas. Een tweede duel van betekenis wordt de wedstrijd MartinitDRZ. Martinit, de sterke derbyfighter, is in staat in deze laatste competitiewed strijd leider DRZ te verslaan. Dat zou betekenen dat DRZ enkele we ken moet afwachten of Hillesluis zal willen struikelen. DRZ zal zondag het risico niet kunnen nemen en moe dus van Martinit winnen. Als DRZ ook maar een enkel puntje verliest kan Hillesluis, dat relatief gelijk staat, maar minder wedstrijden heeft gespeeld. DRZ nog voorbijstreven. Is dit niet het geval dan zal DRZ over enkele weken nog een beslis singswedstrijd moeten spelen. Er is dus nog spanning genoeg. SFC zal al tevreden zijn met een puntendel ing in de uitwedstrijd te gen FSV Pretoria. Reserves: Martinit 2Het Noorden 2: Slikkerveer 3SVV 8; Excelsior 20/5—DCV 5; Neptunus 8-SVV 11: Excelsior '20/7Hermandad 3: Ex- celsicr'20/8ODI 6: Spartaan'20'H WF 4; Spartaan'20/12—Excelsior'20 9: SVDPW 4—Schiebroek 4; Spar- taan'20/13Schiedam 6; Demos 3 DBGC 2; Demos 5VND 4: Schie damse Boys 3—DESV 5 en zaterdag om het kampioenschap van de reser ve tweede klas B: PPSC 3CapelJe 4. Advertentie LM.) Vrijdag gesloten IN VERBAND MET TOTALE LEEGVERKOOP die a.s. zatehdag begint Zie vrydag nr.rt advert. WEST-KKllSKADE 50 Mevrouw H. G. A. Peek-Linthorst, echtgenote van de burgemeester van Schiedam cn mevrouw G. H. I. M. Rooy-Peek zullen zaterdag 30 mei bij "de scheepswerf De Hoop aan de Schie twee schepen te water la ten. namelijk dc „Gulf Oil 89" en de „Esso Nederland 104". Burgemeester mr. J. W. Peek zal de nieuwe hellingen en de uitbrei dingen van de werf officieel in ge bruik stellen. De te waterlating is om half vier. De 14-jarige Tonnie van Vonderen kwam gisteren op de Westvest on gelukkig te vallen bij het „bokje springen" over een stenen paaltje. Zij viel met haar hoofd op straat en kreeg een lichte hersenschudding. De G.G. en G.D.. heeft haar naar het Gemeenteziekenhuis gebracht en vandaar naar haar -woning. wedstrijden worden op dc velden van HDVS in het sportpark „Harga" gehouden. Het bestuur van HDVS is van mening dat deze wedstrijden voor de Schiedammers een goede kennismaking met het nieuwe sport park kunnen zijn. Daarom zal geen entree, ook niet bij de wedstrijden van het tweede elftal, worden gehe ven. Geëindigd wordt op woensdag avond 17 juni. Dan speelt HDVS 2 namelijk tegen het team van de Karei Doorman, dat op de eerder vastgestelde datum niet kan uitko men. Tien jubilarissen zijn er gister avond in het Volksgebouw gehul digd op een bijeenkomst van de Alg. Bedrljfsbond voor de Meubilerings- en Houtbedrijven. Dc heren W. Of ficier, L, A. Holstege, W. A. van Sch^ndel, A. Haas, A. Blokland en J. M. Durrer waren veertig jaar lid van de bond, de heren P. M. Jans sen. M. Vredenburg. J, B. Klelss en H. Kat vijfentwintig jaar. De heren J. Blokland (veertig jaar) en H, J..Hofman en D. Gies- selbach (vijfentwintig (jaar) waren verhinderd. Hoofdbestuurder R. B. Voulon hul digde de jubilarissen en overzag in vogelvlucht hetgeen er bereikt is in de afgelopen jaren, sinds deze „pio niers" lid werden. Hij wees op de sociale voorzieningen en de culture le ontwikkeling, tot stand gekomen door de materiële verbeteringen. Nu Op een nogal ongewone -manier wordt bij de Sckiedam.se weg in ICetlieZ (ter hoogte van de Meeuwensingel) een „fundering" gemaakt voor de riolering, die de open slootjes gaat vervangen. Voor wat betreft de hygiëne betekent het dempen van de slootjes uiteraard een grote verbetering, fer- w\il het verkeer kan profiteren van een bredere weg. Op de plaats waar nu de slootjes liggen, komt de riolering. De bodem is hier echter zo slap, dat er speciale voorzieningen getroffen moesten worden om te voorko?nen dat de rioolbuizen uerzinfcen. Daarom wordt nu de bodem van de sloot uitgegraven en daarop wordt een laag pakketten van „houtmot." (schaafsel) gelegd. Dit vormt een stevige fundering voor de rioolbuizen, want de pokken houtmot zijn lichter dan de omringende grond en vormen dus min of meer een vlot, terwijl het houtmot door het vocht in de bodem gaat uitzetten en dan een compacte massa vormt. Op de foto is het lossen pan de balen houtmot te zien. leven er uiteraard nog wensen in de vakbeweging. En vooral na de jong ste politieke ontwikkeling leek een sterke vakbeweging de spreker meer dan ooit noodzakelijk. De leden die veertig jaai- bij de bond waren kregen het gouden insig ne, zij die vijfentwintig jaar lid wa- r enhet zilveren insigne. Van het af delingsbestuur waren er sigaren. Voor de dames waren, er qok aardige atten ties. Het marionettentheater van Bert Brugman heeft voor een prettig ver loop van de avond gezorgd bij een mooie opvoering van de opera „De Parelvissers" van George Bizet In de afgelopen jaren zijn enkele gladde weggedeelten in Schiedam, ter bestrijding van hét slipgevaar, vim een dunne asfaltlaag voorzien. Dit betrof enkele gedeelten van de Rotterdamsedijk, de Singel, de Hoog straat en de Grote Markt. De hier mee bereikte resultaten zijn, uit een oogpunt van verkeersveiligheid, gun stig, Maar over dc duurzaamheid van deze vrij kostbare bewerking kan men, gezien de korte waarnemings perioden nog geen oordeel vellen. Daarom zijn B. en W. van Schie dam van mening, dat de asfaltering voorlopig nog beperkt dient te blij ven, tot die punten, waar de veilig heid van het verkeer dit dringend vereist. Daarom zullen slechts drie punten, in plaats van acht, zoals door dc directeur van Gemeentewer ken is voorgesteld, worden geasfal teerd. Dit zyn: het resterende deel van het Kcemarktpleïn, een deel van het Kubcnsplem en een deel van de Nieuwe Waterwegstraat. De kosten worden geraamd op f 20.900, Op de Viaardingerdijk Is gister middag omstreeks kwart over vier de 4-jarige Johannes C. Boon over reden door een personenauto, be stuurd door de heer C. B. uit Rotter dam. Volgens de bestuurder van de auto is, het kind daaTop hard naar huis gelopen, zodat hy vermoedde dat het niet» mankeerde. Thuis is het kind echter onwel geworden, waarna het in de Dr. Noletstichting is opgenomen. Het jongetje bad in wendige kneuzingen, zsjn toestand is ernstig. De aanrijding gebeurde voor pand nummer* 11. Waarschijnlijk heeft het kind aan de trottoirband zitten spe len, toen de chauffeur zijn auto ach teruit reed, om weg te rijden- De politie verzoekt eventuele getuigen van het ongeval zich in verbinding te willen stellen met de afdeling Ver keersdienst op het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat. De heer F. van Heezïk, die sedert 1954 eigenaar is van 't gerenommeer de, in 1927 aan het Koemarktplein, in het hartje van Schiedam gevestig de HoteJ „De Kroon", heeft in de afgelopen dagen uitvoering kunnen geven aan de reeds lang door hem gekoesterde plannen: de retauratïe- afdeling is In een nieuw en geheel modern kleed gestoken.' Het interieur van het restaurant is eens stevig onder handen genomen en onder leiding van de heer Van Heezik zelf hebben de decorateurs in vijf dagen de ietwat ouderwets aandoende inrichting omgewerkt tot een gezellige eetzaal, waar het pret tig lunchen of dineren is. De gedekte, donkere kleuren in dat vertrek heb ben moeten wijken voor lichtere; er is een nieuwe, meer doeltreffende verlichting van kelken in Venetiaans glas gekomen en het meubilair (berekend op 60 personen) past zich fraai aan in het nieuwe interieur. Kortom, deze restauratie heeft, wat de inrichting betreft, 'n gehele „ver jonging" ondergaan. Maar de plannen gaan pog verder; ook het café-gedeelte zal gemoder niseerd worden. Doch dit zal feersi in juli ter hand worden genomen. De heer Van Heezik, die als zoon van een Rotterdamse hotelhouder, de fijne kneepjes van het vak uitstekend In het Jeugd. er. Jongerencentrum ..Ruimte" aan de Stadhouderslaan is er zaterdagavond weer een bijeen komst, waar Luc Schol ten een praatje zal houden over „Het landschap dooi de eeuwen heen", met dia's toege licht. Daarna is er weer gelegenheid tot dansen. Aanvang acht uur. verstaat, heeft van „De Kroon" overi gens aan gewaardeerd trefpunt in Schiedam gemaakt. Onder zijn lei ding immers is de toeloop tot het bedrijf verdubbeld geworden en is het personeel uilggeroeid tot zeven tien personen, waaronder drie koks. GEBOREN: Johannes F., z. v, F. H. Gonlag en M. J. Hengst; Adriana J. M.. d. v. F. Wicse en H. Oranje; Ingrid E. M., d. v. E. J. Zwart en M. C. W. van der Vooren; Johannes W., z. v. J. Smid en M. E. van den Hen- de; Arie W.r z. v. K. Viskil en G. de Vroet; Margarctha. d. v. J. Berve- lïng en N. Patimah: Pieter, z. v. H. Bode en J. L. de Regt; Lode 0„ z. v. L. J. Exel en C. Nijhof; Robin, z. v. M. J. van den Bosch en C. H. Ceveke. OVERLEDEN: S. H. Hietink. 90 jr.. wed. van M. Schaap. De A.N.M.B. geeft op donderdag 28 mei in het Volksgebouw een film avond. Vertoond wordt de film ..Charley Moon", het verhaal van de jongen met de gouden stem. Aan vang acht uur. Kaarten bij de boden, aan het Volksgebouw en bij de be kende adressen- Twee Duitse stewards, de 21-jarige F. S. en de 24-jarige R. K. zijn van nacht omstreeks half drie in de B.K. laan aangehouden, toen zij daar lie pen met enkele potten geraniums, die zij bleken te hebben gestoten van de bloemenschuit in da Nieuwe Ha ven. SCHIEDAM feplracht uit Amanda, deze beha met beeldig gebor duurde cups- gevoerd en "voorgevornid"met lichte foam, elastieken tussen- zetsel, werkelgke prijs 5.75 Ijdeluk voor gaine van originele nylon net-elastiek, soepel,luchtig en c om for tabel, brode ne- voorpand.werkclijkc pry s 9.90 tijdelijk Amerikaanss strapless beha, 3/4 cups,"foam contour ed" ook met schouder bandjes te dragen .wer kelijke prijs 6.75. tijdelijk v°°r 4.95 gaine - 'criss-cross" gekruiste banen voor <?o; achter, prima Engelse* rib-elastiek.luchtig et* stevig, werkelijke pril» £3.50, tijdelijk voor 9,75 Rotterdam: Meent 67 filoerdsmge) 39 Greene Hifledtjlt 267 Oor distlaan lt2 Burg.Beutnarritann f24 Schiedams Oranjegolerif Vioardingen:Ged. Siersfoofr hoek (Carte Hoogstraat De Be*io reportage In en cm rotter dam verzorgt... N*. SINNENWEG 221 TEL. 348S3 JAPONNEN DEHX-PIÈCES ROKKEN BLOUSES ctc. L. KERKSTRAAT 19 Tel. 66135 - Schiedam Een goed verzorgde biblio theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven heeft Lees bibliotheek-Kantoorboekhan del „Modern", Boerhaave- laan 124. tel. 68415, Schiedam. Voor plm. 6.— p.w. Super Televisie 43 cm. van 995.— voor 495.Radio Abc, teL 51711, Rotterdam. Foto, film, optiek Kolfilms vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Allo soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Diversen Vermager zonder dieet met Graclal, 50 dragees 1.98. Bij apotheek en drogist. T« koop Te koop: donkerblauwe Harris kinderwagen 25.—, Al berd a straat 4. Nieuwland. Prijsverlaging van rotan, van f 25.75 voor 21.30. Pracht keus bij Plate. Grote Markt 21, Schiedam, Adverteer ■n dit biad

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2