Kampioen Excelsior '20 is juichend ingehaald I Schiedam behaalt zege op 0 Voor Schiedammers verloopt competitie zeer gunstig ■Sill! I D.R.Z. staat nu aan de kop van afdeling NA ZWARE STRIJD IN Mr. Peek als eerste mét geluk wensen „Brederode" speelde komische thriller issiüssissisiiisgisr J De duiven deze week Goede honkbaldag C. A. Kamp op voordracht inspecteur L.Q. presenteert 80. EXCELSIOR IS KAMPIOEN NETTE SLAGERSBEDIENDE Koeriersters Gelukwensen Programma A.B.C. deze week WALDO RIJSCHOOL 65.63.7 Gasten Eerste treinstel over hoog spoor Noorse zeelieden stalen een fiets „Wespennest" van Kunst na Arbeid SCOOTER 995.- Gewond bij spel Jaarfeest Demos Propagauda-avond Werkende Jeugd Fietsen gestolen Martinit S.F.C. Chris Smit nam van DHS afscheid J. G. Suurhof over „Komende jaren" Evangelisatie-week SCHIEDAM !li!li!!lll!il!lililll!l!ll!l'ii!l Maandag 25 mei 1959 3 Excelsior '20 Is kampioen. Achtduizend mensen hebben in Delft gezien hoe Excelsior '20 moeizaam een technisch overwicht heeft kunnen be nutten om via een kleine zege (1—0) op het hoofdveld van DHC de ere plaats in 3 B te grijpen. Hoewel Excelsior '20 beter voetbalde dan West- landia bleven de kansen onbenut en daardoor was Westlandia voortdurend een gevaar. Onder veel spanning verliep dan ook deze beslissingsstrijd. Toen het lang verbeide fluitsignaal van de uitstekend leidende scheids rechter klonk renden honderden blijde supporters het veld op om de spelers in triomf op de schouders noar de kleedkamer te dragen. Daar kregen zij bloemen en de eerste felicitaties, in Hotel Centraal werd het kampioensdiner gebruikt. Omstreeks acht uur was het een drukte van belang op de Koemarkt. Honderden hebben de autobus met de spelers, bestuur en dames van Excelsior '20 geestdriftig ontvangen. Onder veel toejuichingen stapten de kampioenen even na acht uur uit de autobus om naar de benedenzaal van De Amstelbron te gaan. Binnen en kele minuten was de zaal te klein om alle bezoekers te kunnen omvat ten. Burgemeester mr. J. W. Peek was verheugd de eerste te kunnen zijn die de derdeklasser op deze receptie kon feliciteren met het behaalde kampioenschap. „Toen de blijde mare door Schiedam ging dat Excel sior '20 had gewonnen waren wij blij dat het doel was bereikt. Onze stad deelt uw feeststemming van harte. In deze stad moet ook op sport gebied iets worden gepresteerd. De groengordel is een belangrijk onder deel van de stad en in deze groen- Êordel nemen de sportvelden een1 eiangrijke plaats in." De burge- meester hoopte dat Excelsior '2Q er in zal slagen de hogere regionen te bereiken. opbrengen om samen iels te be reiken. „Eerst als het tweedeklasser- schap is bereikt zal er groot feest zijn in Schiedam". Velen hebben hierna bestuur en spelers nog gefeliciteerd, o.m. de heren L. van Üijll (SVV); Chr. van Dijk (LBA); A. Stouthandel (Her- mes DVS). en A. Verlinde (ABC). Na half tien hebben de Exselsioranen in de benedenzaal van de Amstel bron het kampioenschap feestelijk gevierd. Jtücftctid stroomden de supporters van Earcetsior '20 het veld op. toen zege en kampioenschap een feit waren geworden-. P.V. de SnelvUegers vloog zaterdag met 76 duiven een wedvlucht vanuit Llbramont, afstand 233 km. Gelost om 12 uur met sterke Oostenwind; le duif 15.26.52, laatste duif 15.51.43, 1 8 19 J. Tromp. 2 S H. J. Tjaden, 3 11 12 13 Chr- Zweistra. 4 P. 3. van JEijk, 6 18 P. F. Overdevest. 1 IC 14 p. Sprong, 9 J- v. Rossen, 15 C. Beljaars, 16 A. v. d. Ble en 17 W. Egging. Het programma voor het zomeravond- voetbal van de Algemene Bedrijfsvoet bal Competitie voor deze week luidt als volgt: Maandag 25 mei: Hoek—Simon, Schietbaanstraat le veld; RobliBingham 2, Schietbaan straat 2e veld; HeliosFonÜjne. Volks park; NlVAde Witro, Boshoek 2de veld; NWW—PTT, Havendijk; Pieter man—VeVeO. Derde veld naast Schie dam, Sportpark Harga. Dinsdag 26 mei: WW—Sneep. Schietbaanstraat 2de veld; WKSCF, zgu. GSS-veld. Woensdag 27 mei: Helios 2—Robli, Schietbaanstraat 2de veld; Gem. Reirüglng-Scheifers. Schiet- baanstraat le veld; Komeet—Bingham, Spieringshoek Donderdag 28 mei: Stabilo—PTT 2, Schietbaanstraat lst.e veld: Mafa—DES, Schietbaanstraat 2de veld. Vrijdag 29 mei Roda—SPC, Schietbaanstraat le veld; Heliosr—WO. Sehictbaanstraat 2de veld; Bingham 2—TVB. Spieringshoek; Schef- fersNWW, Boshoek 2de veld: Simon WW, Havendijk: VNAVegla, Volks park; WK 2WW 2, Derde veld naast de s.v. en h.v. „Schiedam" in het sport park „Harga". Zilveren veld Zondag heeft Demos deelgenomen aan de wedstrijden om het Zilveren Veld op Laag Zestienhoven. De stadgenoten verloren met 2—1 van het sterke Nado Vooruitgang. Bij de rust. had Demos een 1—0 voorsprong door rechtsbinnen W. K. Veld. Hoewel Demos niet de mindere was wisten de Rotterdammers met twee doelpunten deze voetbalstrrjd ln. hun voordcel te beslissen. Advertentie LM.) Het r.k. toneelgezelschap „Brede- rode" heeft zaterdagavond in ge bouw Musis Sacrum een vr|j tal rijk publiek vermaakt niet de op voering van de komische thriller „Gieren op 't Veilig Nest," De zwaar melo-dramatische titel van het stuk deed ons het ergste vermoeden, maar het bleek een zeer luchtig nie mendalletje te zijn. dat door de spe lers van „Brederode" met flair werd gebracht. Het stuk speelt in hotel ,,'t Veilig Nest", gelegen op een eilandje vlak voor de kust, en die strategische positie lokt op zekere dag een aan tal juwelendieven daarheen, Maar ook medeplichtigen die niet in de buit gedeeld hebben komen opda gen en in het anders zo rustige ho telletje gaan zich dan „gangsterscè nes" afspelen. Het personeel van het hotel doet op 2ijn manier ook mee. en wel om de beloning voor „aan houding, enz. dood of levend" te kunnen incasseren. Zo werd het een vrolijke vertoning, niet in het mist doordat.de spelers van' elke rol iets karakteristieks hadden weten te ma ken. Gilles de Veth was een zeer ma terialistisch® barkeeper, wiens ge voel voor recht hauw samenhangt met de uitgeloofde beloning. Maar liefst drie vrouwen moeten hier een tegenwicht vormen allen verdien stelijk gespeeld door Truus Mid dendorp- Sparla, Mien van Noort en Gerda Visser. Nic van Seters was Advertentie LM.) Aad Bierhuizen van Excelsior '20 beleefde gisteren onuergelctijke auznienten. Voorzitter F, W. Bak- ker heeft hem tijdens het kam- pïoermiiner in Hotel Centraal in Delft gehuldigd omdat hij twoclf- enhalf jaar .onafgebroken in het eerste, elftal lïeeftgespeeld. Namens de afdeling Rotterdam van de KNVB. de Gemeentelijke Sportraad en de SBLO feliciteerde de heer J. Bijloo. Hij had reeds bij het kampioenschap van Overmaas aangekondigd dat de komende pro motiewedstrijden zwaar zouden zijn. Als Schiedammer wenste hij Excel sior '20 in deze ontmoetingen het i De Schiedamse honkbal teams hebben weer uitsteken de resultaten behaald. Schie dam kwam alleen aan kop door een grote zege op JOS. Tegen The Catchers bewees SVV haar kracht. Met 91 werden de gastheren geslagen. Hoewel JOS in de 'eerste inning Excelsior "20 de kracht zou kunnen spaar door nu (e kopen Ondanks dat iedereen klaagt over de moeilijke en dure tijd... toch hangen onze klanten net precies als vorig jaar met de schoonmaak spiksplinternieuwe gordijnen voor de ramen, U kunt daar ook bij horen, maar dan nü kopen vensterval van 2.75 per meter, voor minder dan de halve prijs. Vensterval van dubbeldraads marquisette met figuré entre- deux en dubbele onderzoom, klaar met schuif en hoofdje, koopt U nu per meter voor een prijs „weer lager" dan U ge- Dicudagmorgen om9uur begint de verkoop van deze rijke venster val, per metet verlangde succes. Hij hoopte dat i aan een punt kwam door een goe- rv,1 -j- 1 cje honkslag hebben de bezoekers daarna niet veel meer gepresteerd. Schiedam verzamelde prompt vijf punten. Sehol, Tettelaar en Reynier- se raakten de bal en Piet Cam- been sloeg zelfs een homerun, In de tweede inning scoorde Schiedam nog tweemaal en in de derde inning werd 81 voor Schiedam. Schiedam besliste in de vierde inning de strijd, Eeynierse, Naterop, Kok en Tette laar sloegen de bal het veld in. Hier kon JOS niets tegenover stellen zo dat Schiedam nog drie punten ver overde. Met een 111 voorsprong veroverde Schiedam in de zesde in ning nog een punt. JOS verkleinde de achterstand nog enigszins door dat twee man over de thuisplaat glipten. In de zevende inning zag JOS nog een loper naar het thuxs- honk komen. Beide teams scoorden in de achtste innings nog eenmaal, maar doordat JOS in de negende inning niet meer kon scoren be hoefde Schiedam de gelijkmakende inning niet meer uit te spelen. Daar Shell verloren heeft staat Schiedam, nu ongeslagen alleen aan kop. Met Lou van der Hamer en Goet- geluk als invallers voor Gerard Gommel en Bennie Heshof toonde SVV zich tegen The Catchers verre de meerdere. In de eerste innings hielden de werpers en het veld de slagmensen in bedwang. In de twee de inning buitte SYV de fouten uit. De honken liepen vol. Koos de Haas loodste met een stootslag Hans de MOSKOU. Russische astrono men meldden, dat zich op de opper vlakte van de zon een reeks „zeer krachtige" explosies hebben voorge daan. Lange binnen, terwijl Cor Bras al naar de thuisplaat was gerend. In de tweede inning zond'Hans de Lan ge twee man op drieslag naar de kant, waarna de derde tegenstan der goed werd uitgevangen. Cor Bras, Huib Kooy en Koos de Haas scoorden daarna op slagen van Koos de Haas, en Kees van der Gaag (5—0). Door een misverstand slaag den The Catchers er in de vierde inning in de eer te redden. In de zesde inning scoorden Kees van der Gaag en Lou van der Ha mer. Huib Kooij in de achtste in ning en tenslotte Nico Kclmeyer in de laatste inning schonken SVV de verdiende winst. Werper Hans de Lange hield het slagveld uitste kend in bedwang. Zaterdag is treinstel 12413 om 7.20 uur, komend van Den Haag over het nieuwe verhoogde spoor te Schie dam binnengelopen on vandaar naar Rotterdam doorgegaan. Het werk aan de verhoogde spoorlijn is naar wens verlopen. Men had de vorige keer ervaring opgedaan en had daardoor minder tijd nodig voor het over koppelen van de rails. De heer C. A. Kamp, leraar op voedkundige aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers te Rotterdam is door B. en W. van Schiedam als eerste op devoordracht geplaatst ter voorziening in de vaca ture, otstaan door het vertrek van de inspecteur van het Lager Onderwijs de heer M. Hol!. Als tweede staat op de voordracht de heer E. J. Bos, hoofd van een openbare lagere school te Voorburg. De heer Kamp stond enkele maan den geleden op de voordracht voor inspecteur te Rotterdam als tweede, Hoe wei van de-zijde van het open baar onderwijs zeer op zijn benoe ming werd aangedrongen is door de raad de eerste eux confessionele kan didaat benoemd. een verzekeringsagent, die per abuis voor gangster wordt aangezien en als zodanig ook wordt „aangesla- j gen". Deze figuur moest stotteren en de vertolker kwam hierdoor wei eens in de verleiding een bekende radio-figuur te imiteren. Wim van Buytenen en Cor Gruyters-van Nooyen speelden eeri gangster en i diens zuster, waarbij vooral de laat ste blijk gaf van bijzondere hard heid tegenover haar slachtoffers. Martin van Eyk was voor zover wij kunnen beoordelen waar-, heidsgètrouw als onverwacht ver- schijnende mede-gangsier, j Regisseur Karei Tubbing zorgde voor een wisselend toneelbeeld, ter- wijl het ruime decor goed werkte ais suggestie van ech hotel op een eiland. Zaterdagavond zijn op het Ru bensplein twee negentien-jarige Noorse zeelieden, aangehouden, die daar reden dp een fiets, die zij in de B.K.-laan bleken te hebben gestolen. De zeelieden zijn ingesloten op het hoofdbureau van Politie in de Lange Nieuwstraat, Dinsdagavond half acht: vreugde vuur Sterrebos met de gymnastiek vereniging Animo en het tamboer- en pijperkorps Harmonie. f Woensdagavond; gekostumeerde i optocht Ali Baba en de veertig ro- j vers met de. drumband van de Oranje .Garde. Vertrek om kwart i over .zeven van de Schietbaanstraat. Optocht door Kefchel. In de Mariastraat 'is om kwart i over zeven een autopedwedstrijd on- f der leiding van r.-k. padvinders, j Met een verrukkelijk niemendal letje heeft Kunst Na Arbeid zaterdagavond inhet Volksgebouw voor een groot publiek goed spel r vertoond. In ,,'n Wespennest" van i J. W. van der Heiden en H. Bak ker heeft Henk de Vries, als direc teur van een levensmiddelenbedrijf een vriend, die er losse manieren op na houdt. Deze vriend (A, van Rosmalen) speldt een dame leugens op de mouw. Hij noemt als zijn naam de naam van zijn vriend Fred Verduin (Henk de Vries) en als hij Verduin bezoekt, blijkt dat de be treffende dame, Trude van Heel, (Tine Volwerk-Van der Hurk) bij de Verduins komt logeren. De heer Verduin heeft namelijk tegen zijn vrouw ook gelogen. Hij wilde niet metvakantie en daarom heeft hij pensiongasten genomen. Er komen allerlei gechargeerde typos naar zijn villa. Door het leugentje van de vriend moet Verduin doen alsof deze vriend de heer Verduin is. Daar door ontstaan kostelijke misverstan den. Ais een slome Fred Verduin, die de situatie niet meer aan kan, speelt Henk de Vries met overtuiging zijn rol van uitgerangeerde vrijgezel.Te- zamon met Coby Martens-Van Unen leveren zij goede creaties als een verliefd paar. Naast het goéde spel van. H. de Vries en C. Martens- Van Unen dienen wij L. Ouwen- dijk en Roos Landsbergen te noe men, dié uitstekende vertolkingen gaven als een paar Amsterdamse volkstypen. Ook Steef van Lith le verde. verrassend goed spel als de eenvoudige tuinman. De geheel ge vulde zaal heeft zieh buitengewoon geamuseerd. WEEKENDERS Een bijzonder comfortabel shirt. In een keurcoHectie kleuren en dessins. Uniek in prijs Binnenweg 20 (Advertentie LM.) DE CAP R I Willy van Gent, Bergweg 210 De twaalfjarige Catharina v. d. K, is zaterdagmiddag bij het spelen op de Havendijk ongelukkig gevallen en heeft daarbij een wond aan haar been opgelopen. Zij is door de G.G. en G.D. naar het Gemeente Zieken- Met trots kon voorzitter G, van "t Geloof zaterdagavond in Arcade meedelen dat Demos sterk groeit. Het gaat goed met de eerste klas- ser. Ook dit seizoen werd weer goed huis gebracht waar zij is behandelA gevoetbald en de jeugdige aanhang van Demos staat er borg voor dat Bejaarden op reis Leden van de Kath, Bond van Be jaarden en Gepensioneerden gaan mor gen een busreis maken, Vanuit de Gorzen vertrekken zij om kwart voor één van het' Rozenburgerplein, vanuit het .Westen om half één uit de 'Aleida- straat vanuit Kethcl om half één bij de Katb. kerk. vanaf het St. Liduina-tehuis om kwart voor één en van het Koolas op de Broeravest om kwart voor één. de club met goede verwachtingen het veertigste levensjaar kan ingaan. Het Rotterdamse revuegezelscbap van Leo van Brakel heeft de tal rijke aanwezigen enkele uren aan genaam bezig gehouden. De afdeling Schiedam van Wer kende Jeugd heeft zaterdagavond in gebouw Christelijk Sociale Belan gen een gezellige propagandnbij- eenkomst gehouden, uitgeschreven door de Christelijke Metaalbedrijfs Boud. Na het openingswoord van secretaris W. Groeneweg voerden enige leden een keur van schetsjes en muziek op. De landelijke jeugd leider I. Kandel heeft onder het motto „Ik behoor er ook bij" de christelijke jeugd gewezen op haar taak ten opzichte van de vakbewe ging. De toneelgroep van Werken de Jeugd uit Vlaardiagen heeft de eenacier „Tante Hermina op bezoek" op de planken gebracht; Zaterdag is de fiets gestolen van de heer M. B. Het rijwiel stond voor de woning van de eigenaar in de Van Osladclaan. In de Nieuwe Dam- laan werd de fiets gestolen van de heer W. J. P. W. N.; 'm de Palmlaan een van de heer A. B. De resultaten van de laatste competitiewedstrijden z|jn zeer gunstig. Excelsior A20 won in Delft de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van 3B van Westlandia met 10. DRZ versloeg met dezelfde cijfers stad genoot Martinit- Hierdoor z|jn de Schiedammers in ieder geval aan de kop van 4F geëindigd. Ook concurrent Hlllesluis won echter (met 60 van HWD) zodat moet worden afgewacht of Hillesluis in de resterende drie wedstrijden nog een punt zal willen verliezen. Wint Hlllesluis alle wedstrijden dan wordt een beslissingswedstrijd met leider DRZ noodza kelijk. SFC leverde een zeer goede prestatie door FSV Pretoria met 3—1 te slaan. DHS verloor met 51 van DKZ. Leo Jansse en Martin van dor Ven Ven brachten in Delft twintig minu ten voor het ein.de de talrijke Schie dammers in feeststemming. Scherp zette Jansse op links voor, de bal zweefde in de doelmond en de toe stormende rechtsbuiten Martin van der Ven kopte in. Dat betekende de zege en het kampioenschap voor Ex celsior '20. Daarvoor had Excelsior '20 weliswaar voortdurende het bes te van het spel gehad maar de ner- neuze stadgenoten slaagden er niet in een aanval goed af te ronden. Herhaaldelijk misten de Schiedam mers kansen, In het eerste kwartier had Excelsior '20 al een voorsprong kunnen nemen. Reeds in de eerste minuut ontstond een scrimmage voor het doel van Westlandia. Technisch voetbalden de stadgenoten beter dan hun concurrenten, maar Westlandia kon met harde attaques toch steeds het doel van Van Veen bedreigen. Bij een vrije schop op de rand van het strafschopgebied schoot Groot- Schollcn in de handen van de goed opgestelde Van Veen. Enige sensatie ontstond toen Jansse voor het doel over schoot. Doelman Van der Ende van Westlandia verrichtte voortdu rend meesterlijke safes. Ook West landia had echter geen schutters. De linksbuiten trapte voor open doel over de bal. In de tweede helft toen de keeper al uit balans was schoot Van Oers een ierugketsende bal over. Ook Vermaas kogelde naast. Aan de an dere zijde hield Westlandia de span ning er in door bij uitvallen het Schiedamse doel te bedreigen. Mid denvoor Roos haalde in goede po sitie hoog over de lat. Bij een voor zet van linksbuiten Vermaas kopte Jansse in, maar de bal ketste tegen de rug van middenvoor Zuiderwijk aan. Eerst schoot Van Oers nog over voordat Jansse en Van der Ven een aanval goed afrondden Excelsior '20 behield, daarna het overwicht. De zwartwiiten kwamen nog dicht bij een tweede doelpunt. Toen dit niet lukte was het Westlandia dat Excel sior in de verdediging kon drukken. Even verkeerde onze derde klasser in benauwdheid. Ten koste van hoekschoppen hield Excelsior stand. Na deze korte periode echter was het weer het Schiedamse team dat de toon aangaf. Er kón slechts niet meer worden gedoelpunt en onder veel spanning, met aanvallen van beide teams, kwam het einde. De enei-verende strijd tussen'Mar tinit is door leider DRZ met gering verschil verdiend gewonnen. DRZ was de beste ploeg. Voor rust was DRZ voortdurend in de aanval, maar de schoten gingen over of raakten paal en Jat. Na rust voet balde DRZ minder goed. In de vijfde minuut gaf Joop Molendijk een goe de voorzet, die door W. Zeeman werd ingeschoten Martinit ontplooi de een zware druk op het doei van DRZ. Door hét uitstekende verdedi gen van Jan. van 't Hof, die speelde als in zijn beste jaren, werd elke aanval van de Volksparkbewoners gebroken. Verdiend kwam DRZ daardoor aan deze benauwde en kostbare overwinning (0—1). In de wedstrijd tegen FSV Pretoria heeft SFC de toon aangegeven. Voor beide teams stond niets meer op het speL Reeds na drie minuten scoorde linksbinnen Grims na goed aangeven van Greten. De gastheren konden sporadisch vin de buurt van het Schiedamse doel komen. Uit een breed opgezette aanval werd het 0—2 doordat middenvoor Kriek via de onderkant van de lat inschoot. Ook in de tweede helft had SFC de meer derheid. Na een half uur loste rechtsbuiten Yorstenbos een harde schuiver, die de Rotterdamse doel man verraste. Kort voor tijd kreeg FSV Pretoria loon naar het harde werken. Linkshalf De Zwart ging er alleen vandoor en hij slaagde er ook in de goed in vorm zijndedoelman van SFC te passeren (1—3). Zondag heeft DHS afscheid geno men van trainer Chris Smit, jaren lang een bekend voetballer geweest in Herrnès-DVS en DRZ. Zijn er varing is in de periode van 1954 tot 1959 voor de groei van DHS van veel nut geweest. DHS behaalde in de afgelopen zes jaar veel triomfen. Per 1 juni heeft DHS als nieuwe oéfemneester de heer Mastenbroek uit Vlaardingen in dienst genomen. De heer Mastenbroek was jaren lang een bekend achtex-speler in VFC. Burgerlijke stand GEBOREN; Cornelia F. M., cL van J. A. B. M, van Es en C. M. F. Nooteboom; Franciscus M. J., z. van E. Nleuwenburg en J. II. 'Schaap; Angelina M,, d. van A. F. J. Ver speek en E. G. Kerkhof. OVERLEDEN; W. de Jongh, 43 3. "WASHINGTON. Voor het eerst is bij de Amerikaanse strijdkrachten een negerofficier voorgedragen voor de tijdelijke rang van generaal- majoor. Het is Benjamin Davis, plaatsvervangend stafchef operaties bij de Amerikaanse luchtmacht in EuropB. De^ Schiedamse afdeling van de Partij van de Arbeid belegt op dins dag 26 mei om 8 uur in het voiksge- bouw een zeer belangrijke vergade ring, waarbij de heer J. G. Suurhof, gewezen minister van Sociale Zaken „De komende jaren" voor de P.v.d.A. zal belichten, vooral gezien tegen de achtergrond van de huidige politieke ontwikkeling, waarbij de Partij voor het eerst na de oorlog weer in de op positie, is gedrongen. Op de dag dat het nieuwe kabinet de regerings-ver klaring aflegt, kan deze uiteenzetting zeer belangrijk worden geacht. Het comité Schiedam voor Chris tus organiseert van 20 t.m, 28 juni weer een evangelisatie-campagne. Gedurende deze tijd zal er elke avond om acht uur een bijeenkomst zijn in een tent. Het opbouwen van de tent op 28 en 19 juni vraagt vele medewerkers. Men kon zich opgeven bij de secretaris, p.a. Vondellaan 13a. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tumiaan 80, telefoon 69290. Politte-aiarmnurruner: 64666. Apothekers nachtdienst: Nieuwland- Dr. Wxbautplein 17 en C, Jansen, Swammerdamsingel 41. RJL. Leeszaal en Bibliotheek. Dami geopend tedere dag (behalve maandag) van 9.3D tot 16.30 uur ea iedere avond (behaive woens dag en zaterdag) van lü tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum; dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur, zondags van 12 tot 17 uur; tentoonstelling „Ach tijd waar ben je gebleven" en „Moderne expressionisten", BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; „Operatie Amsterdam". Monopolc, 2, 7 en 9.15 uur: „Hel den van de woestijn". DIVERSEN Amstelbron, 8. uur; Jaarverg, Die renbescherming. GGD-gebouw, g uur: Jaarverg.Ver. Bescherm. Zuigelingen. GEVRAAGD EEN Hoog loon. A. RUIGROK Jac. Gerritstraat 10 - Dettt - Tel. 26017 Te koop Boekenplanken (staal) I- delig ƒ5.75, 2-delig 3-d.elig (is een. setje) is 17.50 com pleet. Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam, tel. 67752,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2