CHIEF I RANG SCHIEDAM 1 Geen wielerronde in vakantieweek op met zangspelen I Geboren in Schiedam. DWS B E RVO ETS Eerste maal ook profs Modellen van l stadhuis en Julianapark op expositie Excelsior wacht zware tocht naar Haarlem Zingende Jeugd trad ophdersffpi Nederlaag- serie van Uitspraken rechtbank de zonnige RANG detmsMpetmg. mi emtfè toog. Spannende strijd waclit honkballers deze week Vakantieweek: attracties in verlicht Julianapark Heistelling voor kerk omgevallen 8fl.ll.L0. AVONDCURSUS] Koeriersters Gem. Bibliotheek Uitleningen in mei gedaald AGENDA WERK ONZER HANDEN" jams, zó vóórdelig! 1TI. W. Offers nieuwe hoofdcommissaris Utrechtse politie Avondgebed in juni Burgerlijke stand lÜr H? 'n en cm Ftfto Bam> VRIJBANK OPENBAAR SLACHT EEN VERKOOPSTER LEERLING-VERKOOPSTER EEN MEISJE 13» Donderdag 4 juni 1959 De wielerronde van Schiedam zal dit jaar niet in de vakantieweek vvorden gehouden. Er zijn zoveel moeilijkheden gerezen dat het or ganiseren van een wielerronde in de ze weck niet mogelijk bleek. Met de Schied. Gemeenschap is het bestuur van de rennersclub „Schiedam" nu overeen gekomen dat de ronde op 5 september zal worden gehouden. De NWU kon geen toestemming ge ven voor het houden van een ronde in de weken van de wereldkam pioenschappen. Op 22 augustus worden wielerron den in Ridderkerk en Maasland ge houden en op 29 augustus is de Ron de van het Witte Dorp. Daarom heeft de rennersclub Schiedam als datum 5 september gekozen. Het ligt in de bedoeling voor het eerst een ronde voor profrenners te houden. Het slagen van dit plan hangt echter af van de financiële mogelijkheden. Het organiseren van een wielerronde voor profs is nogal kostbaar. Getracht wordt nu de me dewerking te krijgen van Schie- damse bedrijven. Er is een Schiedam- se distilleerderij» die belangstelling toont. Bovendien" is de medewerking van een rywielfabriek gevraagd. De Gemeentebibliotheek heeft in de maand mei minder uitgeleend dan ü- dezelfde maand van het vorige jaar, nl. 24.263 boeken tegen 26-241. Het aantal uitgeleende boek werken is als volgt onderverdeeld: 10.768 romans, 6161 studieboeken en 7334 kinderboeken. De centrale bi bliotheek aan de Lange Haven leen de 9228 boeken uit (v. j. 9947), het filiaal Dwarsstraat 1767 (1756), het filiaal Lorentzlaan 3161 (3201), het filiaal Dr. Wibautplein 4428 (4700), hel filiaal Kethel 1266 (1729) en de jeugdafdeling 3591 (4126). Er zijn nu 5492 houders van lees- kaarten, tegen 5476 in mei 1958. Het boekenbezit, is gestegen van 58.227 tot 58.477. Besprekingen zijn gaande om een prijzenschema van 2500 mogelijk te maken. Als de opzet lukt zal in deze vijftiende wielerronde van Schiedam tijdens het 25-jarige bestaan van de r.c. „Schiedam" een bijzonder sterk rennersveld naar Schiedam komen. Verwacht mag worden dat vele gro ten uit het wielrenrijk Schiedam de eer van een bezoek zullen aandoen, Over het parcours is daarom nog geen beslissing genomen. Voorlopig wordt gedacht aan t parcours Tuin- laan-Lange Nieuwstraat. De profs zullen echter over meer dan 125 km rijden. Voor zulk een afstand komt het fraaie en geschikte parcours Burg. van Haarenlaan in aanmerking Mogelijk echter ook dat de auto riteiten medewerking willen verle nen voor 'n Maasboulevardronde. Er zal dan worden gereden over de Maasboulevard, langs de nieuwe Jachthaven en over de Havendijk. Op de velden en langs de Boule vard, in en bij het restaurant Euro poort zouden duizenden toeschou wers een plaats kunnen vinden. Het afzetten van dit laatste parcours zou geen moeilijkheden opleveren. Verloting Joris Doelen De trekking van de verloting van het Clubhuis St. Joris Doelen is uit gesteld tot 27 juni, 's avonds om acht uur in het clubhuis. Bellen bjj ongeval; G.G. en GJD Tumlaan 80. telefoon 69290. Polme-alarmnummer: 64666. Apothekers nachtdienst; Rembrandt- apotheek, Rembrandüaan 5. RJi. Leeszaal en Bibliotheek. Dartv geopend,, tedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uuz en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; ge opend tedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uui en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur, zondags van 12 tot 17 uur; tentoonstelling „Ach tijd waar ben je gebleven" „Moderne expressionisten," „Kees Verwey" en „Drie jonge schilders" (tot 13 juli). BIOSCOPEN Passage, Alleen 2 uur: „Kat op een heet zinken dak". Monopole. 2, 7 en 9.15 uur: „Taman- go." DIVERSEN Passage. 8 uur: CAB-prop. avond. Musis Sacrum, 8 uur: RK, Padvin ders. Ouderbijeenkomst. Gem. Ziekenhuis, 7.30 uur: Tuin feest pers. ver. Gem. Ziekenhuis. Perenlaan, 7.15 uur: J!eugd Jolijt. Demonstr. Animo. fAdvertentie LAL) Voor groene haring naar BOER MGR. NOLENSLAAN 580 (Advertentie LM.) Zwaardemaker's 70 c* 122 ct Neemt vaker r j Zwaardemaker... zuiver zon en vruchten Ook in de komende dagen zullen nog bijzonder belangrijke voetbal wedstrijden worden gespeeld. De wedstrijd die de grootste aandacht vraagt is TYBB-Excelsiori 20. Het Haarlemse TYBB is met HION fa voriet in deze promotiecompetitie voor de twee plaatsen in de tweede klas. Het Schiedamse Excelsior '20 is er echter al in geslaagd HION te overrompelen. Zgu Excelsior'20 er zondagavond in slagen ook het sterke TYBB, dat al een punt Verloren heeft, ie slaan dan komen de Schie dammers al heel dicht bij de tweede klas. Uit de resterende vier wed strijden behoeft dan nog enige winst gehaald te worden. De concurrenten belemmeren elkaar de toegang tot de begeerde promotie wel. Het wordt voor Excelsior'20 een zware tocht naar Haarlem. Ver wacht mag worden dat de Haar lemmers er alles op zullen zetten de aansluitng bij de overige drie te behouden en als TYBB nu weer een puntje of twee punten zou ver liezen betekent dat vrijwel zeker uit sluiting, Wij geloven niet dat TYBB daarom zondagavond zich gewon nen zal geven of zelfs een gelijk spel zal toestaan. Excelsior'20 mag op zeer felle tegenstand rekenen. Zijn de stadgenoten echter weer zo ver rassend schotvaardig als tegen HION dan hebben wij toch vertrouwen in de zwartwitten. Er gaan in ieder ge val zeer veel supporters mee zodat het aan aanmoedigingen niet zal ont breken. Op het terrein van EDS zal Schie damse Boys zondagmorgen een be slissingswedstrijd moeten spelen te gen DESV voor een plaats in de tweede klas van de afdeling Rotter dam van de KNVB. Wij geloven dat onze stadgenoten hier de beste papie ren voor promotie hebben. Zaterdagavond speelt Ursus thuis tegen DZB en dinsdagavond gaat Ur sus naar DZB. Deze week heeft Ur sus de eerste wedstrijd voor het kampioenschap van Rotterdam, dat jaarlijks tussen de kampioenen van de afdeling Rotterdam van de KNVB wordt gehouden, van Progress op ei gen terrein verloren. Lammers ech ter, die enkele jaren geleden in het eerste team van DOS (Utrecht) furo re maakte scoorde voor de rust twee doelpunten. In de tweede helft ver richtte hij zijn hattrick en Van Oza- nen scoorde daarna. Ursus boog met een 4—0 nederlaag het hoofd voor dit sterke Progress. Het ziet er nu niet naar uit dat Ursus kampioen van Rotterdam zal worden ondanks de vele plannen. De tegenstander van zaterdag heeft namelijk al met 30 van Progress gewonnen. Het punt loze Ursus zal op eigen terrein veel moeite hebben met DZB. Als de stad genoten zaterdagavond echter niet winnen zijn zij vrijwel uitgescha keld, Dan heeft ook de derde wed strijd, dinsdag in Rotterdam tegen DZB, niet veel betekenis meer. Bij winst hebben de drie teams weer evenveel verliespunten. Reserves: Excelsior '20/8ODI 6; Excelsior'20/5—Sparta 14; DCV 5 SW 11; Spartaan '20/12—Excelsior' "20/9 Demos 5St. Lode wijk 5; Schiedamse Boys 3—-TOGZ 3; PPSC 5Zwaluwen 8. f, (Advertentie LM.) „Zingende Jeugd", het grote kin derzanggezelschap van de Slngelpa- rochïe, heeft gisteravond in gebouw Musis Sacrum een bijzonder geslaag de uitvoering gegeven voor de ouders en bekenden van de kinderen. Met grote vrijmoedigheid traden de kin deren op met hun liedjes, :angspelle- tjes, en dansen, waarvoor zij bij het talrijke publiek telkens weer op een gul applaus werden onthaald. Voorde pauze kwamen de aller jongste zangers ert zangeressen voor het voetlicht met „Jeugd Fantasie", een zangspel over een fèest in de stad. waarbij ook een poppenkast voorstelling wordt gegeven. Bekende figuren als Jan Klaassen en Katrijn, de huisbaas en de dood van pierlala zongen hun aria's dat het een lust was. De grappige kleding van de Een lerende poppenkast, met Jan Klaassen en Katrijn in de hoofdrollen, was één van de aar dige zangspelletjes die gister avond werden opgevoerd door „Zingende Jeugd". kinderen maakte dat de voorstelling ook aardig was om aan te zien. Kindervoorstellingen zijn altijd min of meer verrassend, vooral wan neer er iets mis gaat bij het dansen van de balletten, en een enkeling heftig begint te gebaren hoe een an der zich op het toneel moet bewegen om een botsing te voorkomen. Uiter aard kwam dat alleen bij de kleintjes voor, want de oudere kinderen speel den heel vlot het sprookje „De ont voerde prinses". Jo Linkels had de spelleiding van deze gezellige uitvoering. Tot hoofdcommissaris van politie te Utrecht is met ingang van 1 juli benoemd de heer H. "W. Offers. In deze functie volgt hij de heer R. W. van Eijk op aan wie met ingang van dezelfde datum wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag is verleend met dank voor de bewezen diensten. De heer Offers, die 45 jaar oud is, trad op 1 maart 1957 toe tot het Utrechtse politiekorps, waar hij als commissaris de leiding had van de geüniformeerd# politie, In 1936 werd de heer Offers in zijn geboorteplaats Schiedam aange steld als ambtenaar bij de gemeen tepolitie. Daarna is hij als inspec teur van politie werkzaam geweest in Zaandam en Arnhem. Na de be vrijding werd hij belast met de waarneming van het commissariaat van politie te Wageningen, Kort daax-op volgde zijn benoeming tot commandant van het district Doe- tinchem der rijkspolitie. De heer Of fers is daar tien jaar werkzaam ge weest: tot aart zijn vertrek naar Utrecht Het interkerkelijk avondgebed, dat iedere zaterdagavond om half acht in de Lutherse kerk wordt gehouden, zal in de maand juni worden geleid door: ds. Smids op 6 juni, pastoor v. d. Berg op 13 juni, ds. Oomkes op 20 juni en ds. Couvee op 27 juni. De voorbereidingen voor de a.s. zomertento onstelling „Werk onzer handen" die onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap zal worden gehouden nemen vastere vormen aan. Er zijn nu aanmeldingen van houtzaagwerk, borduurwerk, enkele stukjes speelgoed schilderstukjes, knipsel-, inleg-, en fineenverk, ge- boetserende poppenkastkoppen, na tuurgetrouwe nabootsingen van o.a. het schip „de Halve Maan", ons stad huis, ons Julianapark, een boerderij etc, werk van zeer jeugdigen en van grijsaards van zeer kundïgen en van beginners, indiviöuelen en groepen, cn hetgeen bijzondere vermelding waard is er is .de aanmelding van 3 miniatuur orgels te weten twee zgn straatorgels en één kerinisoTgel, met alles wat erop en eraan hoort, verlichting, bewe gende poppetjes en muziek incluis. Alleszins behoeft, het nu aanwe zige, zowel qua rubriek, materiaal en vr.'atie nog een zeer sterke uitbrei ding. De titel dezer tentoonstelling biedt genoeg mogelijkheid tot fantasie wat er allemaal onder kan vallen. Dat is zeer veel. De organisatoren bij de Schiedam se Gemeenschap zijn blij met de ont vangen toezeggingen, doch nog niet tevreden. Te zeer ïs er de overtuiging bij hen dat er vele Schiedammers zijn die op allerlei gebied hun vrije tijd besteden door het beoefenen van huisvlijt en creatieve vormgeving, terwijl de. tot nu toe toegezegde GEBOREN: Freddy E, A., zv D. Scheffers en C. de Vries; Marius, zv M. W. J. de Nobel en L, Visser. In de nederlaagserie van de hand balvereniging DWS werd woensdag avond de plaatselijke ontmoeting ge speeld tegen Wilton Fijenoord bij de heren. Wilton startte goed en reeds na 3 minuten gaf N. Vons zijn ploeg de leiding 5 minuten later volgde H. Overheul dit voorbeeld. Toen de wedstrijd 12 minuten oud was, werd een misverstand in de Wilton ver dediging afgestraft door een doel punt van G. v. d. Wal 12. Hierna kwam de Wiltonvoorhoede wat beter op dreef en met aardig combinatie spel werden er voor de rust rtog 4 doelpunten gescoord. In de 7e minuut van de tweede helft was het J. Zonneveld die uit een corner 17 wist te maken. Ver houdingsgewijs was .110 al vol doende voor de grootste nederlaag en Wilton trachtte dit resultaat wel te bereiken, maar de aanvallen in de tweede helft werden heel aardig op gezet maar het beslissende schot bleef maar al te vaak achterwege. Met een 4—11 nederlaag moest DWS genoegen nemén. Voor Wilton een slecht resultaat, en aangezien de rood witten maar .4 reserves telden, viel déze uitslag toch tegen. De dames van DWS speelden een heel aardige wedstrijd tegen lands kampioen Hygiea. Wel waren de Haagse dames niet compleet maar de vervangsters waren toch allen stuk voor stuk speelsters van klasse. N. Röbart de grote figuur in de blauw witte voorhoede wist al spoe dig haar ploeg met twee fraaie doel punten de leiding te geven, wel bouwden de Haagse dames hun aan vallen heel goed op en met verras send snel combinatiespel, maar de rustand was 52. Na de thee kreg de DWS ploeg een kleine inzinking en Hygiea profi teerde hiervan door binnen zeer kor te tjjd de stand in evenwicht te brengen 66; toen N. Robarten en H. Opschoor de stand op 8—6 brach ten zat de overwinning er dik in voor onze stadgenoten. Wel kwam Hygiea nog op 87 maar L. Ro- bart besliste de strijd door tegen het einde de einduitslag op 9—7 te brengen. Als laatste in deze nederlaagserie komt volgende week zowel bij de dames als bij de heren het Haagse Annimo op bezoek. zendingen daarvan nog geen vol doende beeld geven. Een ieder die iets tentoonstellen wil op „Werk onzer handen", kan zich daarvoor opgeven bij het S.G.- bureau in de Plantage. De rechtbank te Rotterdam heeft de 22-jarige kantoorbediende J. S. van der L. ovei'eenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangenis straf van acht maanden met aftrek waarvan drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Van der L. had. zich schuldig ge maakt aan oplichting, verduiste ring van een gehuurde auto en ver duistering van een huurkoopscoóter De 28-jarige kantoorbediende A. J. van O. uit Dordrecht, die bij de verzekeringsmij. waar hij werk zaam was 30.000 zou hebben ver duisterd, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk. Van, O. Had het geld gebruikt voor de aankoop en in richting van een huis. Er was 15 maanden met aftrek tegen hem ge- eist Acht maanden met aftrek luid de liet vonnis tegen de 39-jarige radiomonteur M. A. L. uit Schie dam, die drie zeelui had opgelicht. De eis was vier maanden met af trek en ter beschikkingstelling van de regering. i Youth for Christ-Rotterdam zal zaterdag aanstaande een grote mu- ziekrally houden in de Prinsekerk aan de Schepenstraat in Blijdorp. Een keur van medewerkers ver leent medewerking aan deze a vónd. Iedereen is van harte wei- kom, de toegang is vrij. Aanvang om 8 uur. (Advertentie LM.) Op het Nedei-lands Koorfestival 1959 te Hilversum is zaterdag het Rotterdams Dameskoor „Zangiust" onder leiding van haar dirigent Piet Struyk Jr als tweede geëin digd; het heeft zich met deze pres tatie geplaatst in de finale, die zal worden gehouden -op zaterdag 27 juni. Wegens noodzakelijke reparaties aan de Koninginnebrug zal de nachtelijke brugopening van 2.40 2.50 uur komen te vervallen in de nachten van 16. 20, 23, 27 en 30 juni en 4, 7 en II juli. Bij het. op 2 juni gehouden exa men voor de aantekening kraam- verpleging slaagden in het Cool- singelziekenhuis de volgende ver pleegsters: A. M. Bakkeren, E. A. Boersma, R. Bijkerk, M. de Klerk, W. M. Lengkeek. M. J. Mat- theeuw. M. A. Richardson. J. C. Schepen, M,. J. Slappendel; er werden 2 kandidaten afgewezen, paradepaardjes van de Pionier De Schiedamse honkbalclubs gaan weer moeilijke wedstrijden tegemoet. Vooral voor SVV, dat nog pas drie punten heeft, staat een moeilijke match op het programma. De Suri naamse club uit Den Haag, Tjikalong, heeft een formidabele sïagploeg. De thuisclub, is voor SVV geen on bekende. Als werper Hans de Lange de Hitters in bedwang kan houden zien wij een overwinning voor het sterke SW omdat het veldwerk van de Schiedammers zeker beter is. Slagen de Haagse Surinamers er ech ter in hun vervaarlijke klappen raak uit te delen dan wordt het een lastige dag voor SVV, Spanning belooft de ze wedstrijd zeker. Van Schiedam, dal door Laakkwartier van de eer ste plaats is geschoven verwachten wij een herstel. Thuis moeten de zwartwitten kunnen winnen van ABC 2. Op de fraaie eigen terreinen in het sportpark Harga ten westen van de Poldervaart is Schiedam een ho mogeen team dat weerstand, aan de sterkste tegenstander kan bieden, y/ij verwachten daarom dat Schiedam zondagmïddag met veel toeschouwers weer op de goede honkbal weg zal geraken en mogelijk met een over- Het ïs dit jaar voor de tiende keer, dat de Schiedamse Gemeen schap de Vakantiefeesten organi seert, en ter gelegenheid van dit twee de lustrum, zal ook het Julianapark weer eens „in het zonnetje" worden gezet; een sprookjesachtige ver lichting. die menigeen zich nog zal herinneren van een vorige keer. Op de boomgroepen in het park zal floodlight worden gezet, terwijl de. rotonde geïllumineerd wordt. Hier zal de firma Van der Most ook een schenkerij openen, waar men dus op zijn gemak het verlichte park kan bekijken. Maar de Schiedamse Gemeen schap is nog meer van plan in het Julianapark. Men onderhandelt nu met de Schiedamse commercial ar tist J. G. "Wiegman, over het ma ken van enkele decoratieve dieren- figuren, die in het park als verlichte zetstukken kunnen worden geplaatst. Tenslotte is het Vakantie-comité van de Schied, Gem. nog doende om enkele dieren van Diergaarde Blij dorp in bruikleen te krijgen, zo dat 't verlichte park met deze leven de have een wel zeer bijzondere aan blik zal tonen. i tuigende zege zich weer meldt als j kampioenskandidaat, i .De reservés: SW 2Storks 2; Schiedam 2— RFC 2; Sparta 5—SW 3; De wed strijd SW .2Storks 2. die in sport park Harga wordt gehouden* zal eea strijd om de kop van 3 B worden. Voor de bekercompeliüe zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: 24 juni NeptunusSchiedam; 1 juli SchiedamOndina CVJaardingen); 15 juli: SpartaSchiedam. (Van een onzer verslaggevers) De heistelling waarmee gistermid dag aan de Mozartlaan in Hllligers- berg de eerste paal zou worden geslagen voor een Gereformeerd kerkgebouw, is vóór de plechtigheid omgevallen. Het ongeluk, waarbij geen slacht offers. vielen, deed zich voor toen de stelling werd verplaatst De heer Sutterland jr. van het architecten bureau dat het ontwerp voor de kerk maakte, kon maar ternauwernood opzij springen, evenals enkele heïers. De directeuren van de Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Red ding van Schipbreukelingen hebben gisteren officieel afscheid genomen van de inspecteur van deze maat schappij, de heer A. J. Drenth, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd op 1 mei werd gepensioneerd. Bij dit afscheid werd de heer Drenth de gouden leg- medaille toegekend voor zijn zeer grote verdiensten gedurende, de 28 jaar, die hij aan de reddingrnaat- schappïj verbonden, was. Deze me daille wordt slechts in zeer bijzonde re gevallen verleend. Als opvolger van de heer Drenth werd de heer B, R. de Jong benoemd. best© reportage 'otterdam verzorgt... in de u.l.o., Gr. Visserijstraat 38, Rotterdam OPLEIDING VOOR KIJKSDIPLOMA A Aangifte bij G, E, Overweg, Burg. Meineszlaan 79B, telefoon 53542 NW. BINNENWEG 22! - TEL, 34*53 SCHIEDAM Vrijdag 5 juni vanaf 2 uur GESTERILISEERD VARKENSVLEES a 2,50 per kilo. GEVRAAGD 1 dagwerkster Werkuren: dagelijks 8.30 tot 12.30 en" van 13.30 tot 17 uur; zaterdags van 8.30 tot 12.30 uur en 1 avond- werkster Werkuren: dagelijks 17 tot 21; zaterdags van 12.30 tot 16.30 uur. Aanmelding: Centraal Diergenees- kundig Instituut Prof. Poelslaan 35 Rotterdam-7 Coöperatie D.E.S. - Schiedam vraagt: voor kruideniersafdeling en een VOOR BANKET AFDELING voor inpakwerkzaamheden. Aanmelder, dagelijks Kethelstraat 10, Schiedam. Fcfo, film, optiek Een goed verzorgde biblio theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven heeft Lees bibliotheek-Kantoorboekhan del „Modern", Boerhaave- laan 124, tel 88415, Schiedam <><><X><XXXK><XX><x>0k><X UW OMZET VERGROTEN ADVERTEERT DAN IN ONS BLAD Rolfilms vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 105. Te koop «ongeboden Diversen Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragees f 1.98. Bij apotheek en drogist. Plm. 6.per week super televisie, 43 cm, van 995.- voor 495.-, Radio Abé, te lefoon 51711, Rotterdam. Vakantie zonder strijken Sportieve weekender die (no*ïron!) geen strijkt nodig heeft. Heerlijk voor vakantie: de ene dag correct In de broek, de andere dag losjes er overl Miamï-tinten in effen pastels. ook in Sanfor: 12.90

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2