Programma Vakantiefeest met veel nieuwe punten Vrouw bij bank op Blaak aangerand C D Julianapark verlicht en ook n jazz-show isüliüi Andere Danny Kaye in Mijn beste vijand „De boom der gehangenen" naar recept van High Noon Voor Cefa: ..Angelika"' K. W.-mars jubileert Jeugd Jolijt LEXINGTON PRIJSVRAAG Koeriersters VOOR TIENDE MAAL GEHOUDEN Blokland damkampioen VAN LOENEN VOOR LIJSTEN m Burgerlijke stand PASSAGE-THEATER MONOPOLE VERTOONT: Orgelconcert in Grote Kerk Kano gestolen KERKDIENSTEN VU eek-programma HCC 2 komt bij Hermes Uitwijkende fietser reed de sloot in Nieuwe overweg j Oudedijk ..Zonnehuis'" maakl rondvaart Lexi maakt beketuf de PRIJSWINNAARS van de maand mei STEEK ER EEN LEXINGTON Vanmorgen in alle vroegte: Voorstel over Hilton-Hotels komt in Kamer Contract voor Esso in Bollek getekend Baldadigheid bij ijssalon Slaapwandelend kind viel uit tweede etage Tijdens BB-oefening overleden Glazenwasser viel van 10 meter hoogte SCHIEDAM CURSUS VUT0 - SCHIEDAM Inschrijving van leerlingen TIMMERLIEDEN HALFWAS-TIMMERLIEDEN F aillissemenlen EEN JEUGDIGE ADM, KRACHT KUNSTGEBITTEN REPARATIES Zaterdag 6 Juni 1939 De Sehiedamse Gemeenschap heeft de plannen voor de vie ring van het Vakantiefeest 1959 „rond" gekregen en heeft nu in grote trekken "het programma vastgesteld. Dit Vakantiefeest is weer, als van ouds, geconcentreerd in één week en wel van 8 tot en met 15 augustus, al zullen enkele festiviteiten buiten die week vallen. Voor de Sehiedamse Gemeenschap is dit in zekere zin een jubileum, want het aal voor de tiende maal zijn dat er een dergelijk Vakantie-feest wordt gehouden. Dit is waarschijnlijk de reden dat er veel zorg besteed is »an de samenstelling: van het programma, waarin nu tal van aantrekke lijke en ook geheel nieuwe evenementen zijn opgenomen. Naast oude ver trouwde punten overigens. Pinoccio"; op 12 augustus 'n variété programma met diverse artisten terwijl tot slot het cabaret-gezel schap Carrousel optreedt met „Hol der de Bolder er is zoveel op zol der". Iets nieuws is de internationale Jazz-show die op vrijdag 31 juli in Musis Sacrum wordt gegeven. In die zelfde zaal treedt op vrijdag 14 juli het Haagse Studenten Cabaret op, Waterskiëen Dan nog een aantal „losse" evene menten, zoals het Solisten concours dat op 6. 7 en S augustus plaats Een van de centra van vermaak zal weer de kermis zijn, die van 8 t-m 15 augustus op de Broersvest wordt gehouden. Als tegenhanger krijgt men dan weer een versierd en verlicht Julianapark, waar ook dier-figuren, levende vogels en flu orescerende bloemen te bewonderen zullen zijn. Iets in de geest dus van Fleuralja. die enkele jaren geleden ook in dat park is gehouden en die toen nogal wat nadeel heeft onder vonden van het slechte weer. Hopen- Jijk gaat het nu beter. Er zijn weer twee tentoonstellin gen, In het Stedelijk Museum de grote Zomertentoonstelling, die een meer populair karakter zal dragen. In de Korenbeurs bovendien „Werk onzer handen", waarbij de producten van de Sehiedamse hobby-isten ge ëxposeerd zal worden. In de Plantage Dan weer een hele reeks van voorstellingen. Het opvallende is daarbij dat. het veel-gesmade Plan tage-podium weer is ingeschakeld; hier vinden vier voorstellingen plaats. Een Schotse band zal op vrijdag 31 juli optreden, terwijl op vrijdag 7 augustus het Theater Ar- lequino een Wagenspel zal opvoe ren. Een aantal Sehiedamse gymnas- tiek-verenïgingen zullen daarop dinsdag 11 augustus een demonstra tie geven. Donderdag 13 augustus is er een openbare dansavond. In het Passage-theater hebben de „grote" voorstellingen plaats. Het Ne derlands Ballet treedt donderdag 30 juli op en de Zuid-Nederlandse Ope ra op donderdag 6 augustus. Dit zijn voorstellingen die wel In de smaak zullen vallen, nemen we aan. Daar na komt een hoogtepunt: de revue van de Sehiedamse amateurs, die de naam heeft gekregen van „Weet je i nog wel?" Voor de jeugd zijn er ook speciale voorstellingen in Passage. Op 10 au gustus de film „Het grote avontuur", op 11 aug. speelt de jeugd-toneel- groep Het Masker „De avonturen van (Advertentie LM.) bedden voor gezond slapen! Broersvest 64, Schiedam De laatste wedstrijd^ voor het dam kampioenschap van Schiedam heeft een wijziging in de stand te weeg gebracht, De heer J. Vrijland ver- drbng de heer J. de Wilde van da derde plaats. De heer C. Meerendonk verloor van de heer J. Vrijland. Op de eerste plaatsen zijn nu geëindigd 1, en kampioen van Schiedam de heer A. W, Blokland; 2. J. C. Onink; 3. J. Vrijland en 4. J. de Wilde. Don derdagavond wordt in het clublokaal van de damclub Schiedam, in de Nieuwe Maasstraat, de prijsuitrei king gehouden De uitslagen van de bovdenwed- strijden zijn: M. Visser—J. de Wilde 0—2, A. van Ottei'looA. W. Blok land 02, L. VrijlandL. Brcevoorl 20, Th. Vrijland-—D. Mast 1I. ("Advertentie LM.) Inlijstenvan folo'k platen, enz. DAM 41—43 - T.ELÉFÖON «6192 heeft in Arcade. Op de speelweide aan de Vlaardingerdijk wordt het sccces-nummer van vorig jaar. de honden-show met gekostumeerde be geleiders (op zaterdagmiddag 8 au gustus) herhaald. De Reddingsbri gade geeft zaterdag 1 augustus in het Sportfondsenbad een demonstra tie weg. Nog nooit in Schiedam vertoond is de demonstratie waterskiën op za terdag 15 augustus aan de Maasbou levard; hieraan zullen 20 waterskie- ers en drie snelboten deelnemen. Op het programma staan verder hengeiwedstrijden op zaterdag 8 au gustus voor senioren en junioren op een nog niet vastgestelde plaats: een klaverjas-toernooi op dinsdag 11 au gustus in de Kantine van de Metaal- buizenfabriek Excelsior: het beklim men van de toren van de Grote Kerk en de rondvaarten met Spidoboten, die vanaf de Maasboulevard zullen vertrekken. Jammer is, dat de tra ditionele Wielerronde van Schiedam uitgesteld is moeten worden tot 5 september. Dit gevarieerde programma van de Sehiedamse Vakantieweek 1959 zal, als gebruikelijk, sluiten met een groot Vuurwerk dat op zaterdag 15 augustus ontstoken zal worden aan de Vlaardingerdyk. Advertentie l.M.) Voor groene haring naar BOER MGR. NOLENSLAAN 580 Bellen bjj ongeval: G.G. en GD Tuinlaan 80. telefoon 69290. Pohtie-aJarmnummer: 64666- Apothekers nachtdienst; M. M. H, Evers, Lange Haven 81, RJi. Leeszaal en Bibliotheek. Danv geopend tedere dag (behalve maandag) van MO tot 16.30 uu# en tedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 1 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal Bibliotheek, Lange Haven; ge opend tedere werkdag (behaiv* maandag) van 9.30 tot 16.30 uuz en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten, Stedelijk Museum: dagelijks ge opend vaD 10 tot 17 uur, zondags van 12 tot 1? uur: tentoonstelling „Ach tijd waar ben je gebleven" „Moderne expressionisten," „Kees Verwey" en „Drie jonge schilders" (tot 13 1uii). BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: „Mijn beste vijand." Monopole, 7 en 9.15 uur: „De boom der gehangenen". 2 en 4.15 uur: ..De schatgravers van Doodskop- eiland." DIVERSEN Wijkcentrum, 8 urn-: RHBS-Instüif. Jeugdhaven, 8 uur; CJMV, Passe partout, GEBOREN: Leendert. z.v. M. Lek- kerkerk cn C. Posthuma; Peter W. G., z.v. P. G. Boks en J. W. de Leede; Peter. z.v. A. J. D. van Eekelen en D. A D. Gijteribeek; Marcel, z.v. J. J. Braat en C. M. Klingfr. Het Jeugd- en Jongerencentrum .Ruimte" organiseert vanavond weer een dansavond in het gebouw aan de Stadhouderslaan <t.o. no. 100), Hier kan men zich ook opgeven voor het weekend op „Solleveld" op 13 en 14 juni. ÜEN heel andere Danny Kaye maakt z'n opwachting in Mijn beste v ijand. De virtuoze clown heeft ditmaal plaats gemaakt voor een fijnzinnige harakterspeler in een pakkende tra- gi-comedïe, die eigenlijk een moder ne versie is van het verhaal van de Wandelende Jood, De film is door de Engelse Peter Glenville gemaakt naar een filmbewerking van Franz en de overste." In de film is Danny Kaye de vrien delijke, met zorg geklede Joodse meneer Jacobowsky, wjens leven voornamelijk heeft bestaan uit vluch ten. Vluchten uit Polen voor de po groms, vluchten uit Berlijn voor de nazi's, die hem via Wenen naar Pa rijs hebben gedreven. 'En nu is het juni 1940, de Duitsers staan, voor Parijs en andermaal hervat de slimme en taaie zakenman z'n vlucht-bestaan. Hij zoekt daarbij toenadering tot een Poolse kolonel, een robkenjftgende houwdegen, die z'n volmaakte tegenbeeld is. Tadeusz graaf Frokoszny is niet alleen een ty pische representant van de militaire kaste, hij is ook antisemiet. De geestelijke lenigheid van de Jood, voor wie in elke kritieke situa tie altijd twee mogelijkheden van actie bestaan, vervult de trage, brul lende reus met walging. Prokoszny kent slechts één weg: rechtdoor, met blanke sabel op de vijand af. De omstandigheden dwingen de kolonel toch zijn gezelschap te aan vaarden, Jacobowsky, de talentvolle organisator en improvisator, heeft een auto weten te „versieren", de ko lonel zal die auto besturen. Hoewel hij van z'n regering opdracht heeft zich zo spoedig mogelijk naar de Zuidfranse kust te begeven om be paalde documenten in Engeland af te leveren, koerst de knorrige don. Juan eerst de Duitsers tegemoet om een vriendinnetje af te halen. IN ongelooflijk spitse en kern achtige dialogen worden de voort durende schermutselingen tussen de ze vreemde reismakkers geschil derd: humoristisch, maar ook met een treffend gevoel voor de in we zen tragische ondergrond van dit conflict. Tijdens de avontuurlijke tocht naar het zuiden groeit er tussen de man nen. die niets gemeen hebben behal ve hun vlucht, langzamerhand toch een soort verstandhouding. Als zij tenslotte helemaal met de rug tegen de muur slaan, ontdekken ze dat ze samen een onoverwinnelijke eenheid vormen. Daor de vindingrijkheid van Jacobowsky en d.e moed van de kolo nel wordt het doel: de ontsnapping, bereikt. Het spel van Danny Kaye is behal ve verrassend knap. ook ontroerend menselijk in z'n soberheid. Dit geldt in mindere mate voor het aandeel van Curd Jürgens, die nu eenmaal meer verschijning dan acteur is. Akim Tamiroff i$ de vermakelijke DE „veredelde western", een aan tal jaren geleden een gewaar deerd nieuwtje èn een kassucces, heeft het lot van andere publiek- trekkers niet kunnen ontlopen. „High Noon" was destijds een vondst, maar "wat in die film de aandacht trok is sindsdien keer op keer met nogal uiteenlopende resultaten geïmiteerd Nu is het een cliché geworden. Sterk trof ons dat bij bet zien van „De boom der gehangenen". Geen slechte film, maar originali teit ontdekt men nauwelijks in dit produkl van regisseur Delmer Daves. Het cliché begint al bij de lang zamerhand onvermijdelijk geworden ballade en het handhaaft zich bij de ontplooiing van het verhaal. Een van de kenmerken van de „edel-wes- tem" is immers de al ot niet ge slaagde psychologische diepgang, die de makers hun hoofdfiguren mee geven. Geen oppervlakkig veehl- en schietwerk, maar hier en daar een kijkje in het innerlijk van de ruwe goudzoeker of het wanhopige meis- 3e. Het recept is weer zorgvuldig toe gepast in deze „Hanging Tree**. Ga ry Cooper treedt er in op als een nogal onverschillige arts met een mysterieus verleden, die door een primitief goudzoekerskamp zwerft. De opzet is aantrekkelijk, maar toch komt de figuur niet volledig uit de verf. In veel sterkere mate geldt dat trouwens voor Maria Schell, de pe perdure Duitse actrice, die in Ameri kaanse films wèl perfect Engels spreekt, maar haar tragische stan- daardblik ook hier geen ogenblik af legt. Haar verschijning in „The hang ing tree" is van begin tot eind op pervlakkig en dat had nu juist niet het geval mogen zijn in zo'n western met-diepgang. Aantrekkelijk is het milieu met de goudkoorts geschilderd. De prachtige kleuren vervullen daarbij een be langrijke functie. Boeiend ook zijn de diverse wonderlijke types, die een rol op het tweede plan kregen. Een van hen is Karl Malden, als verlopen goudzoeker. Ben Piazza speelt een sympathieke doktersknecht. oppasser, Nicole Maure het bijzon der lieve meisje in deze bijzonder aantrekkelijke film, die wel niet ge heel aan de toneelsfeer ontkomt. Maar wat een toneel en wat een sfeer! Hoewel het warme weer het zitten In een gesloten zaal niet aantrekke lijk maakte was de belangstelling gisteravond voor de fümuïtvoering van de Christelijke Film-actie in Irene zeer bevredigend, althans heel v/at beter dan de keer daarvoor. Zo heeft voorzitter B. F. J. van den Broek tot zyn vreugde in zijn voor woord geconstateerd. Een goed slot van het seizoen dat de hoop op volle zalen in het volgende seizoen wekt. Overigens heeft de Cefa gastvrij heid verleend aan de NOVIB, de Ned. Organisatie voor Internationale Bijstand, die de propagandafilm „Dit is het grote doel" vertoonde. nX het doel van de Verenigde Naties om meer welvaart en geluk te bren gen onder de onderontwikkelde vol ken (tweederde deel van de gehele wereldbevolking), die nu nog ge teisterd worden door honger en ziek ten. Namens de NOVIB heeft de heer Van Vlijmen het doel en stre ven van de organisatie uiteengezet. Na nog een interessante maar wat langdradige documentaire over exo tische vissen, volgde de hoofdfilm „Angelika", of De zwijgzame engel. Een roerend verhaal over een doof stom meisje dat om haar broer te helpen in de misdaad verzeild raakt. Woensdag 10 juni geeft in tie Grote kerk de organist Jaecj. P. Bek kers een orgelconcert met medewer king van Jaap Stotijn en Gijs de Graaf, beiden hobo. Het programma omvat; „Allem Gott ra der Höh sei Ehr" van Georg Eöhm; Trio no. VI van G. F. Handel voor 2 hobo's en orgel; Toccata, Ada gio en Fuga in C van J. S. Bach; Suite Bucolïque van Hugo Godron voor hobo en orgel; Prelude en Im provisation (uit Suite Médiévale) van Jean Langlais, Arioso voor 2 hebo's en orgel van Alexander Voormolen en Toccata van Marius Monnikendam. De toegang is vrij. De 16-jarige H. D. vermist zijn tweepersoons kano, die in de Schie lag, ter hoogte van de Jan van Rie- beeckweg. De kano is wit geverfd met rode zijkanten. In de stalling van Wilton- Fijenoord ig de bromfiets gestolen van de heer J. v. B. uit Rotterdam. Ned. Herv. Gemeente: Grote kerk 10 uur ds. A. Hoffman en. 5 uur ds J. Gras; Bethelkerk 10 uur ds. J. G. Jansen en 7 uur ds. M. C. J. Visser. Rotterdam tOpendeurdienst). Opstandingskerk .10 uur vie. P. R Jonker, Berkel en 7 uur dr. L. J. Cazemier; Vredeskerk 9 er» 10.45 uur dr. L. J. Cazemier en 7 uur ds. J. G Jansen. Ned. Herv. Geref.. Evaog.: gebouw Irene 10 en 4 uur dr. H. Bout, Utrecht. Evang. Luth, Gemeente; 10 uur ds. S. G. v. d. Haaren. Oud-Kath, kerk: Dam 38 10 uur noogmis. OudlGeref. kerk: jeugdhuis Lange Haven 97 10 en 5 uur ds. F. Luyties. Lutherse kerk: za terdagavond 7.30 uur avondgebed Le ger des Heils- Lange Haven 27 10 uur he: Ugmgssamen komst en 7.30 uur ver- lossmgssameitkomst. Germ Verboonstr. 6,30 uur openluchlbneenkomst o l.v. majoor en mevr. M. Souverein. Jeho vah's Getuigen: Volksgebouw fi uur wachttorenstudie, onderwerp- ..Uw wil geschiede": woensdag 7.30 uur dienst- vecgactenng en theocratische bedlenings- schooJ. Ned. Prot. Bond: West vest 92, 10,30 uur ds J. A. Hebly. Chr. Geref. kerk; kerkgebouw Warande, hock B.K. Laan 10 uur leesdienst en 3 uur ds. J. Dienth, Overschie. Baptisten gemeente; Kerkzaal Lange Haven 59 10 uur ds. Th, v. d, Laan en 7 uur ds. G. Vrjgier. Geref. kerk: Oosterkerk 10 uur ds J". Nawijn en 5 uur ds. W. A Krijger: Plantage- kerk 9.30 uur da. J. Heule, Rotterdam en 4.15 uur ds. J. Nawljn: Jubanakerk 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds E. J. Oomkes: Kethel „De Ark" 930 uur ds. E. J, Oomkes en. 2.30 uur ds. E. J, Oomkes De jaarlijkse door het Vendel Schiedam van de Oranje Garde ge organiseerde Koningin Wilhelmina Mars zal dit jaar op zaterdag 4 juli worden gehouden. Deze I5e K.W.- Mnrs. de 10e In Schiedam, zal in het kader van de feestelijkheden van het 25-jarig bestaan van het Vendel Schiedam een extra feestelijke tocht worden. Het Vendelbestuur heeft gemeend de externe viering van het jubileum samen te doen gaan met het feest- programa, dat traditiegetrouw na af loop van de tocht, op het Plantage podium zal worden gegeven. De pro grammaboekjes zullen de verenigin gen, scholen en instellingen enz. bin nen enkele dagen worden toege stuurd. Telefonische inlichtingen worden gaarne verstrekt onder no, 63309. Hefc programma voor Jeugd-Jolijt omvat voor de komende week do volgende evenementen: Dinsdag 9 juni: Spelavond op Groenweegje en Raam, aanvang 7.15 UUÏ Woensdagmiddag 10 juni: Poppen kast- en spel-middag op het terrein van SVDPW aan de Parallelweg, aanvang 2 uur. Spelmiddag (en pop penkast op het terrein van 'DRZ in het sportpark Kethei, aanvang 2.30 uu?. Donderdag u juni: Gekostumeer de optocht .,Ali Baba en de 40ro vers" voor het westen. Verzamelen 7 uur bij Erasmusschool in de Huys- manstraat. Gekostumeerde optocht ,.Ali Baba en de 40 rovers'1 in Nieuwland: verzamelen om 7 uur in de Schaperlaan. Autopedwedstrijden in de Marconistraat by het gemaal, aanvang 7.15 uur. Vrijdag 12 juni: Opdracht-wandei- mars voor kinderen van 10 jaar en ouder. Vertrek om 7 uur van de Plantage. Cricket. Zondag speelt het cricket-elftal van Hermes-DVS de eerste thuis wedstrijd aan de Damlaan tegen HCC.2. Van de drie uitwedstrijden hebben, onze stadgenoten twee over winningen behaald. Het zou een ver rassing zijn wanneer onze stadgeno ten tegen de Hagenaars met een zege uit de bus zouden, komen. De be zoekers beschikken over een zeer sterk elftal. De aanval van Hermes-DVS zal het beslist moeilijk krijgen en zal in ieder geval de steun van scherp veldwerk hard nodig hebben. Het elftal van Hermes-DVS is als volgt: Stolk (aanvoerder), Van Noortwijk (wicketkeeper). Bans, v. d. Ende, Hïlle, Meliaf. Van Meurs, Noordïjk, v. d. Sloot, Stabile en Tet- telaar. Het tweede elftal van Hermes- DVS, dat nog ongeslagen is, gaat naar Den Haag om De Krekels te bestrijden. Het derde speelt uit tegen Haarlem 2. Zaterdagmiddag speelt bet vijfde aan de Damlaan tegen BCC 2 uit Breda. De heer L. F, P. is gistermiddag omstreeks half vijf in een sloot langs de Schiedamseweg terecht gekomen, toen hij moest uitwijken voor een hem tegemoetkomende auto. die op het andere weggedeelte kwam. De fietser kon zelf uit het water komen; hij had geen nadelige gevolgen van het ongeval. Tegen de chauffeur van de vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. In spoedgevallen zijn gedurende dit weekeinde de volgende-artsen te raadplegen: Ch. A. Poll. Tuinlaan 92, telefoon 678a6; A, L. J. Kunze, Nieuwe Ha ven 115. tel. 67760; W. A. de Bidder, Sladhouderslaan 46, tel. 67590; mevr, C. Duyster-Jamin, B.K. Laan 156, tel. 69991. Geopend is apotheek M. M. H, Evers. Lange Haven 81, die ook ge durende de volgende week de nacht dienst waarneemt. De Oudedijk, die wegens het ver leggen van de spoorlijn van Schie- 1 dam naar Delft een tijdlang voor het verkeer is afgesloten geweest, is nu weer hersteld en opgehoogd naar het niveau van. cte nieuwe baan. i Door de Nederlandse Spoorwegen j is bij de overweg nu een automatisch beveiligingssysteem aangebracht met knipperlichten en "n waarschuwings- claxori. Deze automatische seinen voor een aankomende trein zullen j maandag a.s, om 10 uur "smorgens in werking treden. Patiënten van het „Zonnehuis" f Zuid-Holland uit de Boerhavelaan te Schiedam zullen op dinsdag 9 juni met de „Kaag" van de Spido een rondvaart door de Rotterdamse ha vens gaan maken en een bezoek j brengen aan de Deltawerken of het Botlek-gebied. De ongeveer vijftig bewoners zullen aan het Hoofd tus- i sen 9 en 10 uur 's morgens worden j ingescheept. j De ziekenomroep „Radio Meteoor" zal op het schip aanwezig zijn en een reportage op de geluidsband en kleurendia's vastleggen, welke later dan als herinnering in het Zonne huis vertoond zal worden. f Advertentie l.M.) De jury, bpstaande uit de heren Kees Stip letterkundige L. P. A.Soeterboek copywriter M. C. de Jong redacteur C. KrouweI reclamedeskundige A, A. Broeksma ontwerper heeft, onder toezicht van notaris Mr. P. Donker, te Rotterdam, de volgende acht prijswinnaars aangewezen. Deze krijgen een tweedaagse vliegtocht naar Londen. L. C. Janson. v. Wesembekeslraat 105, Viaardingett- H. Nieuwland, Oude Delft 35, Delft. Mevr. C- Hesse-Loopeker, Marco Polostraat 1951, Amsterdam-W. W. Priester bach Jr.. Sarphatistraat 84, Amsterdam. Mevr. A- Moeskops-Gcrritzen, P. Krugerl. 50, Den Haag. C. Vermeulen, Cannenburglaan 124, Den Haag. Mevr. G. Ktst-Blom, J. W. Schoutenstr. 64, Hoorn N.H. W. D. Verduyn, Svanecampen 36, Deifgauw (Delft). Een meisje werd lichtgewond, toen vanmorgen omstreeks kwari over •zes op de Hoofdweg een truck met oplegger door onbekende oorzaak van de weg raakte, door de liguster heg schoot en op de secundaire rij baan omsloeg. De bestuurder, de 24- jarige P. Boersma uit Anloo, bleef ongedeerd. Zijn elfjarige zusje Eli sabeth, die naast hem zat, kreeg schaafwonden aan de benen. Tevens werden de vijftig u'in»aar,T van een slof d 200 Lexingtonsigaret ten door dn jury ge- kozen, die hun prijs krijgen toegezonden I U DOET TOCH OOK MEET De acht winnaars van juni gaan twee dagen naar Parijs, Vraag een af druk van de publicatie met algemens voorwaarden aan: Lexington - Postbus 395 - Den 1 Lexi wenst veel succes geeft u de goede raad: from America's Best Tobaccos Vanmorgen in alle vroegte het was tien minuten over vier is op de Blaak bvj het bankgebouw Van Mees een twintigjarige serveerster aangerand door een man. Zjj was op weg naar huis e« werd door de man aangehouden. Hij vroeg om een vuurtje en nadat Enkele vertegenwoordigers van de Esso-directie hebben vanmorgen met burgemeester Van Walsum het con tract ondertekend voor de vestiging van de Esso-raffinaderij in het Bot- lekgebied. Het gebeurde tijdens een korte plechtigheid in het stadhuis. Mr. VanWalsum noemde de on dertekening een belangrijk moment voor Rotterdam èn vcor dc Esso. Hij hoopte dat de samenwerking tussen het olie-concern en de gemeente even plezierig zou blijven als tot dusver. De burgemeester vestigde er nog eens de aandacht op, dat met de Esso-vestiging in het Botlekgebied de Rotterdamse mogelijkheden voor raffinaderijen niet zijn uitgeput. De politie heeft gisteravond weer eens moeten ingrijpen toen de bal dadigheid van de steeds rond ijs- salon Capri rondzwermende nozems zich in molestaties uitte. Een tiental knapen belaagde twee 18-jarige jon gens. die met hun auto naar de ys- salon waren gekomen om daar en kele vrienden op te halen. De no zems sprongen op de auto zodat de bestuurder zijn wagen op het trot toir tot stilstand moest brengen. De politie heeft hen ontzet. De tienjarige Rudolf Aardoom, die vannacht slaapwandelde, is hierbij uit een raam op de tweede etage van zyn ouderlijke woning aan de Carel van Nfeveltstraat gevallen. Met een gebroken linkerpols en een gebroken linkerenkel, een buil op het hoofd en enige schaafwon den, werd hij in het Berwegzieken- huis opgenomen. De jongen heeft in zijn slaap het. raam, dat op een kier stond, omhoog geschoven. Zijn ouders vermoeden, dat hij toen op de vensterbank is geklommen, waar bij hij het evenwicht verloor en naar beneden stortte. Op het gemeenteterrein aan. de Vlaskade is gisteravond de 47-jarige stoker G. C. Gelok uit de Nieuw- hoomstraat tijdens oen brandweer- oefening van de B.B. plotseling in elkaar gezakt en overleden, De 70-jarige landbouwer T H. Pons. van de RRing te Pernis. is gistermiddag op een weiland aan de Fermsseweg plotseling onwel ge worden en overleden. De voorzittci van de Tweede Ka mer zal in de vergadering van dit college van dinsdag 16 juni bij de regeling van werkzaamheden voor stellen 'om aan de agenda toe te voegen het wetsontwerp machtiging tot het geven van een garantie voor zij hem dit gegeven had pakte hij t de betaling van rente en aflossing het meisje vast. Zij verzette zich he- j van |enmgen ten behoeve van twee vig en de man wierp zyn slachtoffer onderscheidenlijk te Amsterdam en vervolgens op de grond. De serveer- - - - ster gilde, waarop een ongeveer 30- jarige wielrijder, die passeerde, haar hulp wilde bieden Toen do wielrij der nabij kwam. zette de aanrander het op een lopen. Een radiowagen van de politie was spoedig ter plaatse en stelde een uit gebreid onderzoek tn met als resul taat, dat op het signalement in de omgeving een verdachte kon worden aangehouden. Het was de 26-jarige classificeerder J. F H. uit Rotter dam. Hoewel hij door dc serveerster pertinent wordt herkend ontkende hij de aanranding te hebben ge pleegd. In verband hiermee wordt dc eni ge getuige, de wielrijder, die nog aangeboden heeft de vrouw naar huis te brengen, verzocht zich te melden bij het bureau Zeden- en Kinderpolitie Haagscvcer 23. voor het geven van inlichtingen. De vrouw was geheel overstuur. te Rotterdam op te richten Hilton- Hotels. Het betreft twee leningen, elk groot f 12 miljoen. Bij het ramen zemen van een pand aan de Rochussenstraat is gistermid dag de 22-jarige glazenwasser C. J. Teven sen van de Diergaardesingel van ongeveer 10 meter hoogte ge vallen. doordat de ladder waarop hij stond brak. Met een gebroken linker onkel. linkerpols en linkerelleboog en inwendige kwetsuren werd hij naar het Coolsingelziekenhuis ver voerd. Opleiding voor Dag-'en Avond-H.T.S. School voor Scbecpswerkluigkundjgen en Bewijs Algemene Ontwikkeling N O 15 t/m 20 juni dagelyks van 912 en van 2—5 uur 17 en L8 juni 's avonds van 7—9 uur. Aanvang cursus: l september a.s. Mgr. Nolenslaan 3 Schiedam. GEVRAAGD EN Aanmelden tussen 5 en 6 uur N.V. v/h FIRMA KUIJPERS Aannemers van Bouw- en Betonwerken. Prov. Kam. Onneslaan 193 A Schiedam De rechtbank te Rotterdam heeft het faillissement uitgesproken over; W. A. M. Dormolen, Zandblok- strauat 2 b. curator is mr. H. G. van der Waals; Th. de Rijk, Trompstraat 18, Ba- rendrecht, destijds handelende onder de nasm C- V. Th. de Rijk en zaak- doende aan de Franciscastraat 10, Rotterdam, curator is mr. W. J. Slagter; Unibor N.V.. Spanjaardstraat 154 a, curator is mr. H. G, Heuzeveldt. Pietersen Co. Automobielbedrijf N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding voor het bijhouden van voorraadkaartsysteem. Sollicitaties aan Broersvest 7476 - Schiedam Speciaal voor spoedgevallen Kotterdamsedijk 265 Telefoon 68021 Schiedam Alles op het gebied van glas in lood. Aa-ve, glas-ra- lood bedrijf» West Franke- iandsestraat 16. teief. B62S0. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of ban tel bed. Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal IA (Broersveldpad), telefoon 67028 (na 6 uur telef. 66789). Ledikanten, hutledikanten, kampeerbedden enz. Kom «4dverfeer reqelmaïig Permanent War» j Hélènc Permanent met toe stel, het beste wat er is. compleet ƒ5.—; stroomloos f7.50 Op vertoon van deze advertentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélènc", Rcmbrandtlaan 22, telefoon 67170. Diversen S.v.p. Beng uw reparaties alleen begin der week bij voorkeur van 10 tot 4 uur. Zaterdags met aanwezig vrijdags doe ik niet open en alleen eigen vaste klanten natuurlijk. Nieuwe neem ik beslist niet aan. "Voor uw medewerking dank. Hoog achtend Gebr. Simons sinds 1929. alleen Broer^veld 12. Schiedam. Foto, film, epiiek Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, te lefoon 66720. In spoedgeval desgewenst tn 1 uur klaar. Rolfilms vergeten Auto maat staat voor u klaar. All# soorten films. Foto K, vaa Vuuren, Hoogstraat 108,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2