50 KNV BESTEL»» POST COMPLEET LOGEERBED A. A.-Schiedam heeft nu eigen trefpunt Heerlijke bloemlezing van menselijke humor Diploma's uitgereikt bij Techn. School Schijnwerpers op de Schiedamse sport „Zonnebloem55 besluit het cursus-jaar Elvis Presley houdt ook als acteur z n eigen stijl £2t Koeriersters Koopt bij onze adverteerders Door leden zelf ingericht Plantage-concert met is het de éaé&efi met (Jd is het (M%m de daM&t, Artsen op zondag IN PASSAGE: ,.MON ONCLE" 116 geslaagden KERKDIENSTEN MONOPOLE-THEATER De 10.000e bij Lichtfestijn Nederlaagserie van Hermes is bijna ten einde Aangehouden na inbraak in winkel Met een vrolijke variété-dansant U krijgt het geheel vrijkfiiivend 5 dagen bij II thuis op zicht Aanrijding Bevordering Schilder valt van zes meter hoogte - en hervat werk! KUNSTGEBITTEN REPARATIES jeugdige mannelijke krachten Zaterdag 11 juli 1959 Sinds enige tijd heeft de A.A in Schiedam de beschikking over een eigen huis, gevestigd aan de Haga- straat 70, Dit is een oude onbewoon baar Verklaarde woning waarover de Schiedamse A.A.'s nu de beschik king hebben gekregen. Zij hebben op eigen kracht het huisje opge knapt, gestoffeerd en gemeubeld en er zo het trefpunt van gemaakt. Er bestond een grote behoefte aan. Wat of de A.A. is? Dat zijn de „Alcoholics Anonymous" of de ano nieme drinkers. Het zijn dus men sen, mannen maar ook vrouwen, die aan de sterke drank verslaafd zijn Let wel, de A,A, is geen vereni ging, er is geen bestuur en er wordt geen contributie geheven. Er zijn alleen mensen, die 2ich zelf van de drank vrij hebben gemaakt en nu bereid zijn anderen die nog niet zo ver zijn te helpen. Op wekelijkse strikt besloten praatavonden worden de persoonlijke problemen behan deld en uitgepraat en wordt de nieu we leden een riem onder hefc hart gestoken. Een rustige omgeving is daarvoor een eerste vereiste en die heeft in Schiedam tot nog toe ont broken. Er zijn in de afgelopen jaren ver schillende contact-adressen geweest zoals het Sociaal Adviesbureau van de Dienst Sociale Zaken en daarna in enkele zaaltjes, maar daar ont brak de juiste sfeer voor het ver trouwelijke gesprek. Daarom is de i kleine groep van de AA. heel blij geweest, maar zich aan de invloed: j met het verkregen nieuwe tehuis. Het van de drank hebben weten contactadres is dus voortaan Haga- te ontworstelen of nog bezig zijn dit te doen. Dit is echter een eindeloos en moeilijk proces, dat veel wils kracht vergt. Want de verleiding ligt overal. De hulp van begrijpende personen is dan ook vrijwel onont beerlijk. En wie nu kunnen beter helpen dan die personen die zelf eens in de greep van de drank zijn geweest? Zij immers kennen zowel de verwoesten invloed van overmatig drankgebruik op 't lichaam, de geest sn de wilskracht als de moeite om aan de verleiding weerstand te bieden. Echter de wil van het slachtoffer om aan de greep van de drank te ontkomen is primair voor verbete ring. Het is voor het eerst in Amerika geweest dat de ex-drinkers zich hebben aaneengesloten in de A.A. Ongeveer tien jaar geleden heeft in Nederland de A.A. de intrede ge daan en sinds 195S bestaat er ook In Schiedam een kem. (Advertentie UI.) bedden hebben één bezwaar: u kunt er 's morgens niet uitkomen! BROERS VEST 64 SCHIEDAM Het Schiedams Politie Muziekge zelschap geeft o.l.v, de heer M. Brilleman op maandagavond 13 juli een concert in de Plantage, aanvang 3 uur. Het programma luidt: 1. King Cotton, mars J. P, Sousa. 2. Aliette, ouverture A. Delbecq. 3. Cortege Nuptial E. Gaudefroy. 4. De Boerinnekes Dans Manchal-Jaroc, 5. Hollandse Suite J. R. v. d. Glas. 6. Ouverture Militaire JohanPala. 7. La Grappe D'Or. fantaisie Alfred Delbecq. 3, Washington Post. mars J. F, Sousa. (Advertentie IM.) straat 70, waar elke donderdagavond een samenkomst zal zijn. (Advertentie ZJVf.) Bellen bij ongeval: G.G. en G.D Tinnlaan 60, telefoon 69290. Poli tie-aJarmn ummer: 64666 Apothekers nachtdienst: fa. v. Wes tendorp, Singel 81. Apothekers nachtdienst: Apoth.F, H. Backer, St. Liduinastr. 58. Leeszaal en Bibliotheek Dart* geooend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. (ie meen lelijke Openbare Leeszaal e® Bibliotheek, Lange Haven; ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 utu en iedere avond (behalve woens- dag en zaterdag) van 19 tot 20.3e uur; zondags gesloten. Stedelijk Museum; dagelijks ge' opend van 10 tot 1? uur, zondag) van 12 tot 17 uur: tentoonstelling „Kees Verwey" en „Drie jonge schilders" (tot 13 juli), BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: „Man. Oncle." Monopole, 3, 5, 7 en. 9.15 uur: „Jail- house Rock". DIVERSEN Julianapark, 3.30 uur. OBK-concert. In spoedgevallen ïajn gedurende d)t weekeinde de volgende artsen te raad plegen: ,T. Mokkenstorm, Van Ruysdael- laar. 32b, tel. 64093: mevr. C. Duyster- Jarrtto, B-K.-Laan 156, tel. 69991; L. H. Geer des, Veenlantstraat 2, tel. S3357; G. VV. Ormel. Schoolstraat 5. tel. 6424a Geopend ts apotheek fa. Van Westen dorp. Singel 81, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waar neemt. Jacques Tati, de onafhankelijke Franse solo-cineast is in de filmwe reld een volstrekt apart verschijn sel. Zijn laatste werkstuk is nu hi Passage te bewonderen. Bewonderen, want „Mon Oacle", waarin men de merkwaardige myn heer .Hulot ontmoet in de persoon van Tati zeïf, is een heerlijke bloem lezing van in-menseiyke humor. Wie de twee andere Tatï-fïlnjs heeft ge zien, wordt door de schijnbaar on gerichte humor van deze volmaakte persoonlijke stijl natuurlijk minder verrast dan de „debuterende" toe schouwer. Hy kent deze vreemde, lange meneer roet het rare hoedje en de gek wippende stap. die altijd met iets anders bezig schijnt te zijn dan xyn omgeving en. een mysteri euze activiteit ontplooit voor een doel. dat onbekend hlyft. VY/AT in de eerste plaats opvalt. is de perfecte eenheid van beeld, geluid, vooral veel stilte en atmosfeer. De kracht van Tali's mil de humor schuilt niet in een bepaald gek beeld, in een dwaze opmerking of een komische omwïkkeling. maar van beeld en geluid in steeds terug kerende variaties. Een „verhaal" valt nauwelijks te ontdekken, een tekst cx'enmin. Hulot spreekt zelf in to taal misschien twintig woorden, waarvan de helft niet te verstaan is. Het xvoord dient alleen maar als een soort geluidseffect, dat speciaal het zinledig*- '■•«staan, van de plas- ticfabrikan' u<,geleidt. Het heeft geen and tie dan de rare zoem-, kl dl- en andere tech nische gelirn. lie de super-elek tronische app. .„.uur van de „func- In de kantine van de Technische School aan de Burg. Honnerlage Grete- Lan zijn gistermiddag tie diploma's uit- g^rpiKt aan 116 leerlingen. Hiervan kregen zeven leerlingen het ere-diplo- Ma. Dp voorzitter van de vereniging „Technische School voor Schiedam en omstreken", de heer M. van der Nagel, feliciteerde de jongens en sprak de hoop uit, dat zj| het hierbij niet. zouden laten, zoals directeur .1. Puücman het later uitdrukte „beschouw het diploma als ecu basis, waarop Je nu z4lX verder zal moeten bouwen". Directeur en lera ren zullen de jongens bij het begin van hun loopbaan in de maatschappij graag nog van advies dienen. De heer Putleroan vond het prettig dat er zoveel jongens geslaagd waren een zevental bovendien met het ere diploma maar het was toch ook jammer dat nu afscheid genomen moest worden. De leerling Wim van de Berg sprak namens de geslaagden een Woord van dank en beloofde dat men met de verkregen diploma's de naam van de school hoog zou houden. 'De heer Van Minnen, secretaris van de Kamer van Koophandel voor Beneden-Maas reikte aan de leerling T.T. Last een boek werk uit voor zijn bijzondere doorzet tingsvermogen. De heer Van der Nagel reikte de boeken uit aan de jongens met het «re-diploma. De gediplomeerden zijn: Klas 3 M 1, machinebankwerkers: A v. Boogaart, P. Borst, F. Daal- man, C. F. v. Dullemen. G. B. Groen- horst. J. Ha ges tem. 3. Koppenhagen, L. Meulstee, W.C. v. Prooijen, N Roelf- seraa. J". Schinkel. 3. Sprong. D C. Tol lens. G. Vrjjenhoek, R. Weber, A.B.3. Wezel. 3. C. Koorneef, P. M. J- van MU. Geen diploma 3. Klas 3 M Z. machinebankwerkers: M. van Beek. J. Bevke!. H. Biom- sleel, J. Ezerm.au, W. S. Heij. A. Jong ste, A. J Kouwenhoven, E. Lans, G. J. Meeder, J. H. Mook. H. M. v.d. Most. J, Mulder, I. van Noortwuk. L.W. Pe ters, W. M. E. Schippers. L. Q. Scïiwa- germann. T. W. P. Slobbe. G. W. J. Veldhoven, C.AI. Vos. M. VrijenhoeK, J v. Wamden, B. van Vliet. Geen diploma l. Klas 3 Meu., meubelmakers, model makers. scheepsbeschieters: A. D. A Ak kerman. T.J. Baksteen. J.Th, Clausing, C. M. G-, Collignoii. C. J. Lemson, C. F. Noomen, G. W. 'Romijn Klas 3 Sch., schilders: A Bouman, A. Schilder, A. Sla. Klas 3 T.. timmerlieden: M D. Chris ten. R. J. Doorneveld, A. van der Eijk, P S. J. la Feber. P. van Hees, C. P- Maasdam. G. Meeder, F. C. v. Oostrom. A. A.H.M. Peters. H.A. Roosloot. A. Velta, A, van Wijk. Klas 4 Aft., automonteurs; A. J, Bui tenhuis. J. v. Diejen. H,N. den Dunnen. P. v. d. Ende. C. P M. v. d. Endt. H W. A. Faasen, H. L. den Hartog. T.J. Heezen. J.M. v. Kasteren. 8 C.M- ae Kok, A. Mellema. A. J. Mioulet, T H.M. Momvens, C.J. Ruigrok. N. C. de Ruiter. J.J. Schenk. W. Scholte, G. 3. Vavier, T.W. Venue, R. v. Wie- ringen. Klas 4 E„ electrlciens: W. v.d. Berg. A, Boer. C.A. Boomsluiter, C.-Erkens, D. p. de Geus, C. v. d. Graat, A, C. ae Haan, A- Hagen dijk. H. J Heesemans, R. J Jongman. W. M. Koenderman, H. de Kok, D. W. H. Neqenesch, D. Op- schoor, J. W. v. Otterloo, J. PJuymers, M. H. Rebers, A. van TUborg, C.A.M. Timmerman. J. Veldman, J, C. Verspril le, J. Bol. Geen diploma 1. Klas 4 J„ fljnbankwerkers: P. J. Drop- pert. G. B. Fnederich, 3. P. Geeratz, H. H, Guliger. J. A. v. Harmelen, J. Komöörffer. T.T. Last. R H. van Lier, P. J. Messemaker, M. van der Ree, P. v. d. Vooren, Th. Vnjland. ER B-DIPLOMA'S J. H. Elomsteel, W.M.E. Schippers, L. Q Sehwagermann, allen machine bankwerker; G. Meeder, timmerlieden: J. van Diejen, N. C. de Ruiter, R. v, Wieringen, allen automonteurs. tonele" villa voortbrengt De „aes- thetlsch volkomen veranwoorde" in richting van dit huis met z'n Mon- driaan-tuin, „automation", drukknop- fontein en zichzelf sluitende gara gedeur. is een uitermate knap stukje film-architectuur. In zijn vorige films had Taxi zulke kunstdécors welis waar niet nodig, maar deze progres sieve villa levert wel een rijke bron van vermaak op voor Tati, die er z'n sterkste satirische troeven in uit speelt. „Mon Oncle" is een tnild protest legen de gelijkschakeling co de mechanisatie van de moderne maat schappij, een warm en vriendelijk loflied op de zin der onzin, op het In-efficiënte leven van gewone men sen, op het genoegen van praatj'es langs de weg en bezoekjes aan het buurtcafé, op de romantiek van huis jes als doolhoven en op de spelle tjes van straathonden, kwajongens. Aan welke kant de onaangepaste, vriendelijke meneer Hulot staat, is wel duidelijk. Toch btijft hij een mysterieuze „n iet-in gevulde" figuur, meer een mensetijk verschijnsel dan een omlijnde persoonlijkheid. Mis schien wil Tati zich met te veel vastleggen, omdat hij nog heel wat andere plannen met zijn Hulot heeft. We kunnen het slechts hopen... De mannen, die in de „winter maanden," zo deskundig zorgen dat de leden van de grote KNVB op de juiste wjjze voetballen, kunnen ook zelf wel een balletje raken. Zelden krjjgen zjj echter gelegenheid hun voetbalvaardigheid te tonen. Daarom is ifl deze „voetballoze" periode het schuttersteam van Excelsior "29, het zevende dat naar traditie de doel punten slechis hij dozijnen telt. als sparring-pai tner voor de Schiedam se scheidsrechters gevraagd. Het elf tal arbiters van zeventien man be reidt zich reeds intensief op de grote strijd voor. Donderdagavond komt het team met erkende voetbalcracks als Lou Ravens, Lies Mast, Arie van der Graaf. Andries aan de Wiel naar het sportcomplex van Excelsior "20 in Thurlede. Als scheidsrechter voor dit di*al tussen fluitisten en goalgetters is aangezocht de voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging en Adviseur van de KNVB sedert jaren de heer L. van Sijll. Zei deze functionaris toen hij zijn aan- schrijvsngskaart voor dit voebalduel kreeg: „Het doet me weer denken aan lang geleden toen ik mijn eerste aanschrijving als scheidsrechter kreeg". De s.v. h.v. „Schiedam" zal op 30 augustus een juni oren toernooi or ganiseren. Het secretariaat van de v.v, Schiedamse Boys wordt in het vervolg door de heer N. A. C. Storm, Stationsstraat 68. waargenomen. De heer D. Kooy. Middelharnissestraat 32, is wedstrijd-secretaris geworden, Tot junior-secretaris van Demos )s benoemd de heer M. J, Groenhorst, Gr of baan 25/18, Schiedam. De nieuwe trainer van SW heeft zijn komst met een instructieve op wekking aangekondigd. De contract- spelers van SW zullen in het ver volg iedere maandagavond gebruik maken van het Saunabad van sport school Jansse in de Nieuwstraat. Maandagavond houdt SW de jaar vergadering in De Amstelbron. Henk Ned. Herv. gemeente; Grote kerk, 10 uur dr. L. J. Cazemier, S uur ds. D. J. Speling; Bethel kerk. 10 uur ds. D. J. Spalmg. 7 uur dr. L. 3. Cazemier; Op- standmgskerk, 10 uur ds. J. Gras, 7 uur ds. L, Vroegindeweij Delft Vredes- kerk, 9 uur en 10-45 uur ds. W. M. Kalmijn (Charlois), 7 uur ds. J. Gras (Kethel). 7 uur ds. Brurnxr.elkarrsp. Ned. Herv. Geref. Evang.: gebouw Irene, J0 uur A. J. Twigt (Delft), 1 uur Opstandingskerk ds. L. Vroegindeweij (Delft). Evang. Luth. gemeente10 uur ds. S. G. v. d. Hasgen. Ned. Prot. Bond: Westvest 92, 10.30 uur ds. J. B. S. Schouwink. Jehovah's Getuigen: "Volksgebouw. 6 uur wachttorenstudie, onderwerp; „Er nauwlettend op toezien hoe wjj wan delen". Oud-Kath. kerk: Dam 28, 10 uur hoog- Chr. Geref. kerk; kerkgebouw Wa rande. hoek BK.-Laan. 10.30 uur lees- dienst, 6 uur ds. ff. de Joode (Den Haag) Leger des Heils: Lange Haven 27. tf) uur heiligtngssainenkomst. 7.30 uur ver- lossinessamerikomst Gemt Verboonstr. 6.30 uur openluehtbyeenkomst o.l.v. ma joor en mevr. M. Souverein. Dienst Gemeenteziekenhuis, 7 uur ds, J. A. Hebiy, Geref. kerk: Oos ter kerk, 10 uur ds. J. Nawijn, A uur ds. "E. J. Oomkes; Ju- ha tiakerk. 9 uur ds. J. Meijnen (Den Kaag), 10.30 uur ds. J. Meunen. 5 uur ds. J. Nawijn; Kethej „De Ark". 9.30 uur ds. E. J. Oomkes. 2.30 uur ds. J. Nawijn. In de film „Jailhouse Rock" heeft Elvis Presley voor het eerst gepro beerd om serieus te acteren. Een bijkomstigheid, die alle aan dacht krijgt als men een zingende Elvis niet voldoende vindt voor een rolprent en bij het Presleyterlaans stemgegoochel in de eerste plaats denkt aan een wagen op een slecht bestrate weg, die trilling en eruptie in de stem van de berjjder bepaalt. Presley dan is Vince Everett, een jongen van het platteland, die zijn handen gebruikt om zijn woorden kracht bu te zetten, wegens dood- gen van buiten. Het aanzien zweem de naar debiliteit. Tenslotte bleef El- vis Presley ook in deze film nog het meest zichzelf, voor zover mogelijk. Judy Tyler is als reclamechtffin zijn pretentieuze tegenspeelster in deze film van Richard Thorpe. de Vries, de ijverige werker tn de rood-groene kring, tekenaar, omroe per. lid van vele commissies, redac teur van het verenigingsorgaan, is benoemd tot lid van verdienste. tn de hoogtijperiode van de vakan tie feesten van de Schiedamse Ge meenschap ontvangt SVV een aantal atietiekbeoefenaren uit Engeland. Er zal goede sport worden geboden. SVV komt weer uit met een Schie dams team. De Engelse gasten zulten hun vakantie bij Schiedamse pleeg ouders doorbrengen. Cor de Vries, Jan Steenstraat 63, noteert nog graag enkele adressen waar Engelsen even tueel onderdak kunnen vinden. Met de steeds groeiende sportbe oefening is het ieder jaar weer een probleem voor de KNVB voldoende functionarissen te vinden, die een dienst aan de sportbeoefening willen betonen. Het is daarom verheugend dat bij het grote aantal geslaagden voor scheidsrechter ook zoveel stad genoten zijn, die hun aanstelling als fluitist hebben ontvangen. Tot de gelederen van deze onmisbaie. func tionarissen zijn toegetreden *G, C. Andriesse. H. J. Brand, J. de Bruin, W. H, Dickhof, A, Gerrets, J. C. van der Klink, N. Maagdenberg, W. N. Mandemaker. A. H. de Raay, D. Ver steeg en C. de Vormer. De nederlaagwedstrjjden, die de teams van Hennes DVS spelen ter gelegenheid van de jubileumviering ziju bijna alle gespeeld. Op vrijdag avond 1" juli zal de uitgestelde wed strijd Hermes DVS 2Excelsior '20/2 worden gespeeld in het sportpark Harga, Na afloop zal de prijsuitrei king worden gehouden in het nieu we clubgebouw. De prijswinnaars in de diverse groepen zijn: Groep B: Schiedam; Groep C: SVDPW; Groep D: Demos; Groep E: Singeikwartier; Groep F: Schiedam 3: Groep G; SW 31 en Groep H: SVDPW 3. De behaalde resultaten zijn (eerste cijfers de uitslag, tweede cijfers de telling -j- 11 voor het resultaat en het derde cijfer toont het aantal be nutte strafschoppen): Groep A: Hermes-DVS 2 tegen DHS 1—2 (2—3); HBSS 3—0 (4—1) 7; H. Ms. .Karei Doorman" 22 (33) 8; winnaar nog onbekend. Groep B; Hermes-DVS 3 tegen DRZ 12 (23> 5; Schiedam 1 27 (3—8) 4: WF 121 132) 8; winnaar Schie dam, Groep C: Hermes-HVS 4 tegen 4; WF 12—1 (3—4) 6; Martmit 4—0 (5—1) 4; SFC 2—1 (3—2) 4; winnaar SVDPW, Groep D; Hermes-DVS 5 tegen De mos 1—1 <2—2) 5; PPSC 1—1 (2—2) 4: Ursus 2—2 i3—3) 8: winnaar: Demos. Groep E; Hermes-DVS 6 tegen GTB 2—2 (33) 7; Schied, Boys 4—3 (5 4> 7; Singelkwartier 00 (11) 6. winnaar Singelkwartier. Groep F: Hermes-DVS 7 tegen GSS 0—1 (1—2) 4; HBSS 4 2—0 <3— D7; Schiedam 3 0—1 tl2} 8. winnaar Schiedam 3. Groep G: Hermes-DVS 8 tegen Ex. celsior '20-7 1—4 (2—5) 7; GSS 2 3—2 (4—3) s; SW 11 0—2 (1—3) 5; winnaar SW 11. Groep H: Hermes-DVS 9 tegen PPSC 3 1—6 (2—7) 6; SVDPW 3 0—5 (1—6) 7; Ursus 3 2—2 (3—3) 3; win naar SVDPW 3. De 17-jarige leerling G. W. K. uit Den Haag is aangehouden, verdacht van het plegen van een inbraak in het Wala-corsettenhuis aan de Oran jestraat, in de nacht van 3 op 4 juli. Het gestolen goed was nog in zijn bezit. Op de scheepswerf A. de Jong Is de 44-jarige P- Blomme uit Rotterdam vannacht, gewond geraakt bij werk zaamheden in dok 2. Bij het uitdeu ken van het schip ,.Fam" kreeg hij een zwaar stuk gereedschap op zijn voet, waarbij twee tenen verbrijzeld werden. Hij is in het Algemeen Zie kenhuis in Vlaardingen opgenomen. GEBOREN: Elisabeth M. C. d. v. A. H. M, van Geene en G, 3 ri< Bij het „Lichtfestijn" in het Ju- <->■- slag m de gevangenis belandt en lianapark heeft zich gisteravond de'»den Brink; René C. J. M. z. v, J. P. meer lelijke dingen doet, maar er- tienduizendste bezoeker gemeld. Het Lakwjjk en J. J. Trooster: André z. v£ns een toiie ion&en bïiift .met xan- a f t ir nr ii*—*~iï gens een toffe jongen blijft met zam gerstalent. Met die aanleg woekert hij dan ook; hij zingt zich rijk en beroemd en vindt zichzelf tenslotte terug als een oprechte en eenvou dige jongen. Eo was het gegeven," waarmee Presley bepaald geen weg weet. Domme driestheid en een indolente levenshouding vormen nog geen jon- „De Zonnebloem" in Schiedam en Vlaardingen beeft de cursussen er weer opzitten en de werkende meis jes die de verschillende cursussen in het afgelopen jaar gevolgd heb ben, hebben vorige week de ge tuigschriften jn ontvangst kunnen nemen. Tot slot Is ef gisteravond in Musis Sacrum een feestelijke riultingsavond geweest die door ve le „Zonnebloemer5" is bijgewoond, alsook door een aantal ouders en natuurlijk ook door de „kerels", waardoor het een leuke ongedwon gen avond is geworden. De heer C. M. de Jongh uit Vtaar- dingen. voorzitter van de stichting, surak er zijn vreugde over uit dat zoveel jongemeisjes de cursussen trouw zijn gebleven, waardoor zij na een jaar het getuigschrift kon den ontvangen, maar vooral ook dat cr ook meisjes zijn geweest die voor een tweede jaar de cursussen heb ben gevolgd. Daarna is door een groep jonge artiesten onder leiding van Chris Vos een bont programma op de planken gebracht van sketches en veel muziek in diverse vorm. Van de gelegenheid om tussen de nummers door te dansen op mu ziek van de „Evergreens" is dank baar gebruik gemaakt. Een opge wekt bal besloot de avond. was mevrouw A. C. Louwers uit de v. L. Verzijl en W. van Meurs; Olga Warande, die het bijzondere entree- i E. d. v. J. Korpel en J. van Walsum; kaartje kocht. Dankzij het warme i Monica J. M. d v. J. van den Boo- weer in de afgelopen week is de I gert en G. H, Thijssen. toeloop naaar Lichtfestijn groot ge- OVERLEDEN: W. H. P. M. Cta- weest, groter dan verwacht werd. rijs. 61 j. echtg. van J. Bubberman. (Advertentie IM.) 'N BRIEFKAART IS VOLDOENDS. Öent U niet volkomen tevreden dan zendt U het op onze kosten retour. Betaling zonder enige formaliteiten gewenst in 6 mnd. term. indien van 79v- voor Voor d« logeerkamer, jongenskamer, nieuwe huisgenoten of inwonend personeel. Voor bungalows, zomerhuisjes, enz. Een slaapzaal vol bedden voor weinig geld. Elegant oersolide divanbed in bronskleurige uitvoering. Gezond heidsspiraal van uitmuntende kwaliteit verenstaai {15 jaar garantie). Voortreffelijke wolvlokmatras met fraai, sterk damast In frisse pas— teltinten. Prachtige, heerlijk warme deken met beschaafd, modem, fleurig dessin, dot een sprei overbodig maakt, DIT ALLES TEZAMEN VOOR: één-persoons 80 cm breed van-?9r*"voor B9i° twee-persoons 120 cm breed van-H-h1 voor jfC k? Eventueel in 6 mnd. SPADELAAN 1, TEL. K 6760 - 17247 ^BESTELBON (U kunt de tekst ook overschrijven op een briefkaart) JZendt mij geheel vrijblijvend 5 dagen op zicht: stuks COMPLEET LOGEERBED, PR 1242, dén/twe*-perscons,ï adres: I woonplaats; Mejuffrouw M. B. reed gistermid dag op het Koemarktplem door on oplettendheid het 14-jarige meisje I. v. E. uit Vlaardingen aan. De wiel- rijdster kwam te vallen en liep een hersenschudding op en is door da G.G. en GD. naar de Dr, Nolet- stichting gebracht. Met ingang van 1 juli is bij de Schiedamse Gemeentepolitie de bri gadier M. J. Geeratz bevorderd tot adjudant. De heer Geeratz is werk zaam op de afdeling recherche. Bij schilderwerk aan het pand Warande 207 te Schiedam is giste ren de 44-jarige schilder J. v. Toorn uit Slikkerveer van zes meter hoog te gevallen, toen de ladder waarop hij stond brak. De schilder werd naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht, maar bij het onderzoek bleek dat hij wonderlijk genoeg gen let sel had opgelopen. Dezelfde dag kon hij zijn werk hervatten. De ladder is door de politie in beslag geno men. SCHIEDAM Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedijk 26a Telefoon 68021 Schiedam De volgende jongedames uit Schiedam behaalden het eerste jaars diploma: Nel Wiegel, Riet Retirich, Suja By]. Jannie Hoornweg, Nel Pijn- aeker. Joop Dijkstra. Riet van der Touw, Riet van Kuyeren, Ina Touw, Emmy Fijnekam, Nella Brunjé. Riet van 't Hoff, Corrie de Vries, Time Wolthuis, Ans van Inren, Cobi de Winter, Titlie van Geveren, Ne! Verlinde, Nel Voeten, Nora Keizer, Nel Tuit, Cobi Winter, Iep Winter, Trudie Toutijn, Annie den. Hertogh, Marjo Schoenmakers, Cobi Jansen, j Annie Krabbendam, Corrie van der Bosch, Fia Koster, Beppie Scholte, Wil Hoogeveen, Trix Voogt, Lien Simons en Mina de Jager. Tweedejaars diploma's ontvingen: Bc-p Plooy, Riet Blokland. Joke van Aalten, Ria van Gastel, Wil Onne- kink, Lem Ou borg, Cor Zevenber gen. Greta Plomp- Derdejaars diploma; Bep v, Raay. Eerstejaars Vlaardingen; Ti. nie de Bruin, Geertje van Oort, Thea Snellernan, Lien van den Berg, Fiets den Engelsen. Nel v. d. Le lie, Ada Hoorweg, Ria de Ligt, Lia Korpershoek, Jos Boomert. Come van Selm, Riet Struyck, Willie van Rijswijk, Willie van Arkelen, Cobi Denkers, Jopie Janson, Hester Ree dijk, Jopie de Snayer, Miep Ver hoek*, Thea Jorriaan, Gerrie v. d. Boogaard en Lidy Donkersloot Tweedejaars: Rini Hopmsr, Tinie v. d. Lugt, Bep Jager, Annie Sprü, Annie Rijmer, Willie Snoek, Wil Doelman en Joke Jordaan. Adverieer in dit blad Koopt bil onze Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- of kan- telbed Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal IA (Broersveidpad)telefoon 67028 (na 6 uur tel. 66789). Ledikanten, hutledikanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten. Te koop Linnenkast 149.blank eiken, half leg. half hang, 120 br«ed Te ?ien 2e etage Plate, Grote Markt 1921, Schiedam, Leeg ie koop winkelhui» met bovenwoning. Nieuwe Haven 29, Schiedam. Bez.: maandag en woensdag var 2 tot 5 uur. vraagt nog onige voor plaatsing als besteller Salaris volgens Rijksregeling. Op 15-jarige leefhjd bedraagt dit f 81,08 bruto per week. Voor bepaalde onregelmatige diensten gekit een tocslagregdmg. Bij gebleken geschiktheid volgt na één jaar aanstelling 'm vaste dienst als besteller, mits de leeftijd, van 21 jaar is bereikt. Aanmekten bij de directeur van het Post- en Telegraafkantoor Schiedam, Tuïniaan 114 te Schiedam. Post- en Telegraaf kantoor Schiedam Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool met 5-jarige cursus INSCHRIJVING van nieuwe leerlingen maandag 13 en dinsdag 14 juli a.s. 'e avonds van 7 tot 3 uur in het schoolgebouw Pnns Mauritsstraat 5 TOELATING tot alle klassen, naar genoten vooropleiding Bezitters van het mulo-diploma kunnen in tie VIERDE KLAS geplaatst worden Er wordt les gegeven in: Neder lands, Duits. Engels, handelsrekenen, boekhouden, han delskennis, bedrijfsleer en recht. Na het met goed gevolg afleggen van het eindexamen wordt een RIJKSDIPLOMA uitgereikt. Permanent Werre Hélènc Permanent met toe stel, het beste wat er is. compleet 5.stroomloos ƒ7.50. Op vertoon van deze advertentie ƒ1.— korting! Dames- en herenkapsalon ..Hélène", Rembrandtlaan 22, telefoon 67170, Fofo, film, optiek Voor paefoto's naar K, Vuurcn, Hoogstraat 106. te lefoon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Rolfilms vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, Bij de Gem. Vervoer-, Remiginge. en Ontsmettingsdiecat Schiedam, kunnen geplaatst worden: a, een chauffeur-werkman Vereist: rijbewijzen B. t/m E. E.V.O.-diploma strekt tot aanbeveling. Brutoloon naar leeftijd en ervaring ca. ƒ84.18—ƒ89.62 per week. Premie schadevrij rijden maximum 100.-— per jaar. b. enige werklieden Brutoloon naar leeftyd en geschiktheid ca. ƒ73.25— ƒ84.16 per week. e. een sleepboot, en bakkenschipper (baggerwerfc), tevens voor werkzaamheden in alge mene dienst. Vereist; vaarbevoegdheid binnenwater. Brutoloon ca. 84.18—-ƒ 89.62 per week. Boven genoemde lonen: 4 vakantietoeslag en voor ói\ erse werkzaamheden een toeslag voor vuile arbeid, (baggerwerk. reiniging riolen e,d.>. Aanmeldingen schriftelijk of mondeling bij de Directeur van voornoemde dienst, Buitenhavenweg 154.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2