Nieuwlands toegangsweg heeft al vorm gekregen maast richts Circuskindereii trainen al vroeg in de morgen Schijnwerpers op de Schiedamse Sport 9 Solistenconeours nu gedurende 2 dagen Het wachten is nog op de aansluitingen Veertig jaar lief en leed Katholieke Kring heeft het programma vastgesteld Hondenskow op de film Koeriersters Stiekem in gebmik bij fietsers en wandelaars WALDO RIJSCHOOL Hf» 65.53.7 Weekmarkt AGENDA Kosteloze inenting Koe en paard met vakantie naar de stad Oplichter moet sigaretten nog komen brengen Diefstallen Inbraak in kantine: daders gepakt 34 deelnemei's F abrieks jongen raakt bekneld Burgerlijke stand Minder gelezen uit bibliotheek Britten in oktober naar stembus? SCHIEDAM J.IIBRE8ÜÏ Woensdag 5 augustus 1959 Hoewel de raste verkeersweg die het centrum van Schiedam zal ver- hinden roet InWland Cn zo verder met Kethel, noff niet Rereed is, is dit no£ in aanlegr zijnde stuk van de Nieuwe Damlaan al „officieus" door velen in gebruik genomen. Immers, van deze „afrit" is het grootste deel reeds voltooid: de brede rijweg en aan de oostelijke kant ook het mime rijwielpad en het voetpad. De aansluitingen van dit wegdeel echter op de yiaardingerdnk en ook op de Burg. Honneriage Gretelaan zijn nog niet voltooid. Dit is voor vele fietsers cn nog meerdere voetgangers blijkbaar geen bezwaar. Men nceft het cr wel voor over om enkele meters door het mulle zand te lopen om 20 te kunnen profiteren van oen kortere verbinding tussen de Westvest en Dam en Nieuwland. leggen. Daarbij zal de Burg. Hon neriage Gretelaan uiteraard niet achter kunnen blijven. Ook daar een ophoging en tegelijkertijd ook een verbreding. Zoals nu al te zien is achter de twee bejaardenflats Daar komt dan nog bij de thans nog officiële weg via de Keihelstraat en de oude Damlaan verre van ideaal is voor het steeds drukkere verkeer, dat vooral in deze zomermaanden beslist niet voor de poes is. Noch Kethelstraat, noch Damlaan zijn daar op bere kend. Vandaar dat vele maar vast een „voorproefje"' nemen via de af rit. Het is overigens al duidelijk te zien, wat een prachtige brede weg deze Nieuwe Damlaan wordt, Hoe- wel de secundaire „ventwegen", die in het reeds bestaande deel zijn aangelegd, bij de afrit ontbreken, zijn de brede fiets- en voetpaden een fraaie compensatie. Het zal overigens nog wel even duren voordat de aansluitingen van de Nieuwe Damlaan totaal gereed zijn. De Vlaardingerdijk zal im mers op dat punt ook een vrij aan zienlijke verandering ondergaan. Br komen allerlei voorzieningen om een vlotte aansluiting te krijgen met de Nieuwe Haven, waarvan bet tracé verbeterd en verbreed zal worden om niet al te povertjes af te steken bij de nieuwe weg. Ook bij de Burg. Honneriage Gre telaan is nog veel werk aan de winkel. Op het ogenblik is men be zig het stuk van de Nieuwe Dam laan voor de Chr. Technische School „omhoog te halen" en daar nieuwe secundaire wegen aan te van b.v. de langslopende sloot reeds gedempt is. Zoals bekend zal de bebouwing daar verdwijnen. Wanneer het werk daar voltooid zal zijn, zal Nieuwland een heel wat respectabeler entree krijgen, dan tot nog toe het geval is ge weest. Maar aan Nieuwlands „boulevard" wordt ook op andere plaatsen ge werkt De lelijke braakliggende stukken grond- bij de Burg. van Haarenlaan, gereserveerd voor gro te, opvallende gebouwen, zijn meteen onder handen genomen en zullen wat toonbaarder worden. Dan nog de doortrekking van de Nieuwe Damlaan tot over de spoor baan. voorlopig tot de Schiedamse- weg en later naar de „Sportbrug" over de Poldervaart, Ook daar zijn de strafcemakers al druk aan het werk, terwijl de zand-auto's af en aan rijden om ook het stuk by de Schiedamse weg op te hogen. Het is haasfc-werk, want op 6 september komt de overweg in de Schiedam- (Advertentie Ud.) ook bij het stuk Tuinstraat, waar- seweg ie vervallen. J. Hoogerboord-v. Dijk "Vrijdag as. herdenken de heer J. Hoogerboord en mevrouw J. Hoo- gerboord-Van Dijk het heuglijke feit dat zü 40 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Het zal dan een feestdag z(jn in de kleine maar keurige Kon. Ëmmaflal nummer 1,1 waaraan ook de drie kinderen en zeven kleinkinderen wel deel zul len hebben. „Wij zijn heiden geboren en ge togen Schiedammers," vertelde de heer Hoogerboord en hij was er trots op. „Sinds ons huwelijk is er wel veel veranderd in de stad, maar We hebben er altijd heel plezierig gewoond en we zullen hier de rest van ons leven ook maar blijven". Hij is kapper van zyn vak en heeft 27 jaar in een eigen zaak ge staan. Maar in de oorlog is deze opgeheven moeten worden en daar na heeft de heer Hoogerboord, die nu 63 jaar is, in verschillende Schie- damse bedrijven gewerkt. Maar een gebrek aan het hart is de oorzaak dat hij het de laatste tien jaar „rustig aan" moet doen. Daar ook mevr. Hoogerboord niet meer zo sterk is als zij geweest is. doen ze het inderdaad maar rustig san. Dat kan makkelijk in de Be jaardenflat in Nieuwland, waar ze van de bouw af aan (eerst in de Nieuwland-flat) tot volle tevreden heid wonen. Vooral nu de Burge meester Stulemeijerlaan door de aanleg van de afrit van de Nieuwe Damlaan een „dode" straat is ge worden. „Maar je hebt hier wel een prachtig uitzicht," vertelt de heer Hoogerboord vergenoegd. Vrijdag a.s. zal het er niet zó rustig zijn in de flat, nemen we aan. Bij de Werf Gusto kan men momenteel dit vreemde „voertuig" zien lig gen- Het is eigenlijk helemaal geen vaartuig maar een drijvend eiland", n?.. het boorplatjorm „Seashell" van de Nederlandse Aardolie Maatschappij, dat bestemd is om in tropische wateren naar olie onder de zee te boren maar dat in de afgelopen maanden voor de Nederlandse kust heeft ge werkt. Dc donkere opsteeksels zijn de „poten" van het eiland, die neer gelaten kunnen usorden. Links ziet men nog het vliegdek van wcuxr af helicopters kunnen opstijgen. Traditiegetrouw zal de maand au gustus worden gebruikt voor oefen wedstrijden. De eerste voetbalver enigingen hebben hun wedstrijd- schema's al aangekondigd. Schie dam zal zaterdagmiddag op het sportpark Harga met enkele elftal len voetballen tegen teams van EBHO uit Dordrecht. Excelsior '20 dsgs is de strijd tegen de teams van Gelsenkirchen. Het eerste elf tal van de Duitsers heeft de kracht van een vierde klasser. Zaterdag zal een der actiefste functionarissen van het vakantie comité van de Schiedamse Gemeen schap bij de evenementen ontbre ken. De heer M. van Dijk zal in heeft als goede oefenpartner het j Rotterdam op de jaarvergaderin; team van SVV, dat landskampioen werd in 1949 gekozen. Na het ver bazingwekkende spel tegen Schie dam zijn de oud-kampioenen ge vraagde tegenstanders. Op zondag middag 16 .augustus komt de rood groene formatie in actie aan de Westfrankelandsedijk. ditmaal tegen een Schiedamse tweede klasser. Demos heeft dit jaar een sport- contract met een buitenlandse ver eniging. Op zaterdagmiddag 15 au gustus komt de voetbalvereniging Gelsenkirchen uit Duitsland met 2 elftallen naar Schiedam. De Duitse gasten worden by leden van Demos ondergebracht. Op zaterdagavond wordt voor de voetballers van De mos en Gelsenkirchen en hun pleegouders in gebouw Marijke een feestavond gehouden. Zondagmorgen spelen lagere elftallen van. Demos en Martinit tegen eikaar. 's Mid- Hoewel het nog volop zomer is, en men nog op vakantie is, deze juist heeft beëindigd of nog bezig is met het afronden van de plan nen daarvoor, kortom, men nog niet de gedachten heeft bij het aanstaan- Advertentie ÏJW.J Aas de oevers yan de maas Daar staan nu de uitgestrekte fa briekscomplexen van de N.V. Sphinx-Céramique, waarin ruim 4000 mensen werken aan de ver vaardiging van MAASTRICHTS AA85EWERK. 125 Jaar geleden legde Petrus Re- gout hier de grondslag van de aarde werk-industrie. Sedertdien is Maas tricht in de hele wereld bekend als de aardewerkstad. Volgens de aloude, geheime pro- cédé's wordt ook het modern Maas trichts aardewerk hier gemaakt. Sterk van kwaliteit, hoog van glans, mooi van vorm, aantrekkelijk van kleur en decoratie. Kortom waardewerk! Let op deze merken, dan heeft U een goed product. AARDEWERK en dan natuurlijk van de «.V. SPHINX-CERAMIQUE WH PETRUS MÊQUT, MAASTRICHT de winterseizoen, heeft het bestuur van de Katholieke Kring toch maar vast het programma voor het win terseizoen 1Ö59-'6G bekend gemaakt. Voor het bestuur van een cultu rele „uitkoop"-veremging is het zaak er vroeg bij te zijn om avonden vast te stellen en te bespreken. Er zijn immers te weinig beroepsgezel schappen en er is veel vraag. Van daar dat het bestuur reeds in het ene seizoen het programma moet uitzoeken dat in het volgende ge boden zal worden. Het valt niet altijd mee, gezien ook de steeds stij gende kosten van de opvoeringen, terwijl ook de beperkte mogelijk heden van spelen juist in Schiedam een woordje meespreken. Vooral ook omdat alleen op donderdag avonden men de beschikking heeft over een „toneelzaal" en dat is de dag dat ook overal elders in Ne derland de uitkoop-verenigingen hun ..avond" hebben. Het bestuur van de Katholieke Kring heeft met zorg gekozen en zal dc leden' komend seizoen het volgende programma voorzetten: De openingsvoorstelling zal op 24 september plaats hebben en wei met de operette ..Sissy" door de Hoofdstad-operette. Een „eerste klap die een daalder waard is", oordeelt de K.K. Op 29 oktober komt het gezelschap van Johan Kaart zijn nieuwste stuk „Nachtdienst" verto nen. De Schiedamse toneelgroep „Geron", winnaar van de toneel wedstrijd van de S.G., krijgt op 25 november zijn kans, terwijl als eer ste in het nieuwe jaar de toneel groep „Puck" in Passage komt. Op 18 februari is er een grote revue avond. waarna weer het Rotterdams Toneei op 21 april een kans krijgt. Voor de laatste opvoering op 10 mei is het gezelschap nog niet vastge steld. Men ziet, over variatie zullen de K.K.-leden niet te klagen heb ben. van de afdeling Rotterdam van de KNVB worden gehuldigd voor zijn vele verdienstelijke werk dat hij ge durende bijna dertig jaar voor de voetbalsport heeft verricht. □e schaakvereniging Wilton Fyen_ oord houdt op maandagavond 31 augustus de jaarvergadering in het clubgebouw op de werf te Schie dam. Excelsior *20 houdt de alge mene jaarvergadering op maandag avond 10 augustus in Beyersbergen. Besproken zal worden de viering van het veertig-jarig bestaan. Ex celsior '20 is op 13 jimi 1920 opge richt. Aftredend zün de bestuurs leden J. J. Kloos, N. Mariens en A. Vollebregt. De heer A. Vollebregt stelt zich niet herkiesbaar. Het be stuur stelt kandidaat de heer M. Heinsbroek. Verder zull«n een voet. halcommissie, een cricketcommissie, een clubbladcommissie, een materi- alencommissie, een ontspan nings- commissie en een kascommissie moeten worden gevormd. De deelname van Schiedamse voetbalteams aan de nieuwe com petitie zal weer groter zijn dan vorige jaren. Zo heeft HBSS zes seniorteams en reeds vier C-teams in haar gelederen. De christelijke korfbalclub ODI zal zaterdag deelnemen aan het oranjetoernooi van ODO in Maas land. Er nemen clubs uit Schip luiden, Rotterdam en Vlaardingen deel met junioren- en. senioren- teams. GEMEEHTE mWBS SCHIEDAM ["OFFICIEEL NIEUWS 1 In verband met de vakantieweek zal op de vrijdagen 7 en 14 augus tus a.s. het z.g. Koolas niét voor standplaats van marktkramen wor den gebruikt. Voor de daar tijde lijk opgestelde kramen zal een plaats worden ingeruimd op het Broersveld en Herenpad. Bellen bfl ongeval: G.G. en GD Tuinlaan B0, telefoon 69200. Politic-alarmnummer: 6466S. Apothekers nachtdienst: Fa. Gouka en Co„ Groenelaan 127, ttJL Leeszaal en Bibliotheek- Dam geopend Iedere dag (behalve maandag) van 0.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal e» Bibliotheek. Lange Haven; ge opend iedere werkdag tbehalv» maandag) van 9.3U tot 16.30 uur on iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van l9tot20.3r uur: zondags gesloten. Gesloten t/m 15 augustus. Stedelijk Museum: gesloten tot 8 augustus. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; ,De vier kante rekruut." Monopole 2. 7 en 9,15 uur: „1 Kan niet gekker." DIVERSEN Lange Haven 129,, 7.30 uur Paris a Schiedam. Grote Kerk, 8 uur: Orgelconcert. Plantage, 3 uur: Concert OBK. De reportagedienst van Polygoon zal in "de komende dagen bezoeken aan Schiedam brengen om een ge deelte van de Vakantiefestiviteiten op de filmstrook vast te leggen, o.a. om op de speelweide aan de Vlaar dingerdijk de hondenshow te filmen. Zoals bekend wordt deze honden show georganiseerd door de afde ling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. De begeleiders en begeleid sters kunnen nu actief aan de show deelnemen, doordat er prijzen wor den uitgereikt voor de fraaiste kostuums. De reportagedienst van Polygoon zal deze. week in enkele gezinnen, waar de fantasiekosfcuums voor de kinderen worden vervaar digd, opnamen maken. De inschrijving voor de'honden show is nog niet groot. Een veer tigtal kinderen hebben zich met hun lievelingsdier doen noteren. Vorig jaar was de deelname een succes. Toen schreven 81 kinderen met hun honden in, terwijl de show die in het grote Rotterdam werd gehouden 38 deelnemers had. Op vrijdag 7 augustus 'sjymiddags van 2 tot 3- uur bestaat er gelegen heid int kosteloze inenting tegen difterie, kinkhoest, tetanus, voor kinderen vanaf 6 maanden oud in het gebouw van de G.G. en G.D. Tuinlaan S0, Eventueel inentings boekjes der kinderen meebrengen. De koeien en'Spaarden van de weilanden in de buurt van Kethel en Nieuwland schijnen er ook zo iets als een vakanticfeest op na te houden. By die feesten wordt het dan wel eens erg laat en dan kan het gebeuren, dat potitie-agenten de beesten naar huis moeten brengen. De laatste dagen is dat een paar keer het geval geweest In de De Wïldestraat in Nieuw land trof/en twee agenten om streeks kwart over twaalf een groepje van elf koeien aandie daar domweg ronddrentelden. Ze dreven de koebeesten naar elkaar en gingen toen met ze op pad over de BurgVan Haarenlaan ■naar her abattoir. Daar werden de uitbrekers zolang opgesloten. Deze optocht was niet helemaal in stijl geweest het léék niet op een western'-—, omdat- koeien drijvers hu eenmaal te paard moeten 2itten. Een goede geest scheen ook daarvoor te toillen zorgen, want nog geen half uur later was er een loslopend paard te vinden op de Nieuwe Damlaan. De politie üenkl er over een spe ciale service voor deze weglopers in te stellen. Om 7 uur in de ochtend u leest het goed kunt 11 in de piste van het Circus Boitini aan de Kruiskade al kinderen zien oefenen- Tienjarige Maria Hendriks bijt het spits af en traint voor haar draadnum mer, bewonderend toegekeken door de ferme Gunther Althof, die voor geen leeuw opzij gaat omdat hij de zoon van de leeu wentemmer is maar angstig toekijkt naar de draadcaprio len van Maria, door Hansï Ar- mandes en door Mandi Sblat- In haar IJssalon in de Com. Dreb- belstraat is gisteren mevrouw A. v. V.—v, D. opgelicht voor 36 gulden- Een. man kwam haar vertellen, dat haar echtgenoot zes sloffen met si garetten bij hem had besteld. Of zij die maar alvast wilde betalen, dan zou hij ze zometeen komen brengen. De vrouw betaalde prompt en de man verdween, zonder terug te ko men met de sigaretten. De yssalon- exploitant bleek van niets te weten. De oplichter was ongeveer 25 jaar oud, 1.70 lang, had donkerblond haar en droeg een. geruit beige- colbert en bruine pantalon. Mevrouw A. S. v. H. uit Vlaar dingen is gisteren in een warenhuis in Schiedam een portemonnaie met 12 gulden kwijt geraakt Uit de stalling van Wilton- Fijenoord is gisteren een fiets ge stolen van de heer P. S. Twee jonge Schiedammertjes van 11 en 13 jaar zijn gisteren in Kethel aangehouden, kort nadat zij hadden ingebroken in de kantine van de sportvereniging „Excelsior" aan de Oudedijk. Ze trokken de aandacht van een agent door het vele snoep goed en de flesjes limonade, die rij by zich hadden. Zij bekenden door een open raam in dc kantine te zijn binnengeklom men. Een van hen bekende ook ko per en Jood te hebben gestolen bij een aannemer. Dc buit nad hij ver kocht bij een opkoper. teros van de Italiaanse spring- groep. Waarom zo vroeg trainen?, vragen we de ouders van -Maria. Er is een eenvoudige uitleg voor. Kinderen zijn energiek en als ze een paar uur op zijn zijn ze ook al dis uren actief bezig geweest. Trainen zou dan te vermoeiend voor hen worden en daarom trainen ze onmiddellijk na bet aankleden en ontbijten. Ze zijn dan nog fris en ..de natuur is nog niet zo zwaar" volgens de zegswijze in het circus. *s Middags knappen ze een uiltje, want bepaald licht is de training ook niet. De kinderen vinden het overigens heerlijk in het circus en niets wijst er op, dat een circuskind zich onge lukkiger zou voelen dan een gewoon kind. Integendeel, als kind kun je je uitstekend bezighouden in het cir cus. Er zijn ongeveer twintig jonge kinderen In de eircusgemeenschap van Boitini'die erg aanhankelijk je gens elkander zijn. en met elkaar ge sprekken voeren in het Nederlands, Duits, Italiaans, Frans en Spaans. Als ze niet trainen spelen ze ver stoppertje of krijgertje tussen de circuswagens of ze gaan op bezoek bij de dieren, waar ze ook al da beste maatjes mee zijn. Er zyn bijvoorbeeld drie vijf we ken oude leeuwtjes in het circus. Onder het wakende oog van een op passer vertroetelen ze de dieren en kijken, toe hoe ze worden gevoed. De welpjes krijgen melk en gehakt, maar tot voor kort was er een hond, die de beestjes wilde zogen en dat trok natuurlijk extra belangstelling bij de circuskinderen. Het is nu vakantie voor hen, maar Een ideaal speeloord vindt de cir- cusjeugd in de stallen van de paarden. als voor het stadskind de schoolbel luidt gaan de kinderen van het cir cus ook naar schooL Ze hebben een passepartout, waarmee ze zich in el ke stad. waar het circus komt, mel den bij een school. Daar krijgen ze ies en ala het circus weer vertrekt schrijft het schoolhoofd een rappor tje met de gemaakte vorderingen ten dienste van de leerkrachten van de volgende school. Ook de Duitse en Italiaanse kin deren gaan hier op schooi. De ta lenkwestie schijnt geen onoverko- menlijke moeilijkheid te ziin, want de kinderen brabbelen in alle talen en blijken ongelooflijk snel een nieu we taal, in dit geval het moeilijke Nederlands, aan te leren. Waar zij tekort schieten in opgestoken kennis springen ouders of collega's bij. Na tuurlijk maakt men. op bepaald ge bied minder vorderingen dan gewo ne schoolkinderen, maar wat taal beheersing betreft zijn circuskinde ren weer m het voordeel bij de stadsjeugd. Achtjarige Josée vertelde vol trot#, dat zij al in. de derde klas zit en na de vakantie overgaat naar de vierd®. Als de matiné begint zit de cir custent, vol kinderen. De circuakin- deren zijn daar echter zelden bij. Ze hebben het programma al zo vaak gezien. Ze spelen liever buiten in d® zon. Circusmeisje Josée op stap met de kinderwagen, waarin de jongst oen alle kinderen van Boitini, de vijf weken oude Peter, rustig slaapt zonder, zich de aanwezig heid van leeuwen bewust te zijn» De vakanties zijn er waarschijn lijk de oorzaak van, dat het aantal deelnemers aan het Instrumentaal Solistenconcours, dat wordt gehou den. in het kader van het Tiende Vakantie-feest, geringer Is dan men mocht venvachten. Enige tyd gele- De 16-jarige fabrieksjongen J. B. uit Schiedam, die vanmorgen op de Koningin Wilheiminahaven behulp zaam was by het keren van een aanhangwagen, raakte bekneld tus sen de koppelstang en een muur. Met inwendige kwetsuren moest hij door de G.G.D. naar de Dr. Nolet- stichting te Schiedam worden over gebracht. M. 1 Geboren: Jacoba d.v. Dingier en J. Verwiel, De Gemeentebibliotheek leende in de rrsaand juli 14.683 boeken uit (6982 romans, 3827 studiewerken en 3874 kinderboeken). Vorig jaar bedroeg dat aantal 15.408 boeken. Het aantal is als volgt verdeeld over de afdelingen. Centrale Biblio theek aan de Lange Haven 5638 (vo rig jaar 6085): filiaal Dwarsstraat 1275 (1057); filiaal Lorentzlaan 1646 (1938); filiaal Dr. Wibautplein 2638 (2870): Jeugdafdeling 1690 (1955); fi liaal Kethel 1083 (886). Er zijn 5465 houders van leeskaar- len. Dit aantal is gelijk aan dat in juli vorig jaar. Het boekenbezit steeg van 58.047 tot 58.632. In de maand juli was de bibliotheek ook enige tijd gesloten in. verband met de vakan ties. den kwamen er rohn honderd aan vragen binnen voor intckenformulie. ren, maar tenslotte zün er hiervan 34 ingezonden. Oorsoronkelijk zouden er dan ook drie concours-dagen mee gemoeid zijn. te beginnen met donderdag (zo als ook nog in het SG-programma boekje wordt vermeld), maar deze opzet is nu gewijzigd. Het concours begint vrijdagavond om acht uur in gebouw Arcade aan de Lange Ha- ven. Dan treden er veertien deelnemers op resp. in de tweede en eerste af deling, de afd, uitmuntendheid, de ere-aMeling en de superieure afde ling. Zaterdag zijn er twintig deel nemers, en dan begint het concours om vijf uur 's middags. Na afloop is er op die dag de prijsuitreiking. De jury wordt gevormd door de heer H. W. van Bijnen uit Rotterdam en de heer A. Bosch sr. uifc Den Haag. Voorzitter van de concours-commis sie is de heer C. Landsbergen. Behalve uit Schiedam, komen er ook deelnemers uit Rotterdam, Vlaar dingen, Maassluis. Breda, Stampers gat. Aimkerk, Voorschoten, Voorburg Rozenburg, Naaldwijk en De Lier. De solisten treden op met klarinet, ■trompet, kleine trom, bas, piston, tu ba. accordeon, piano, trombone en alt-sax. Elke solist treedt een klein kwartier op. De grote variatie van het programma zal ongetwijfeld vele muziekliefhebbers iets naar hun ga ding te bieden hebben. LONDEN. De komende ont moeting tussen Eisenhower en Croesjtsjew maken het vrijwel ze ker dat de Britse algemene ver kiezingen in oktober zullen wor den gehouden, tvaarschijnlijk op 22 oktober. De ontmoeting zal een voor de conservatieven gunstig klimaat scheppen. Ook in Labour-kringen wordt dit toegegeven. LTJZERN. Dieven hebben bij een maandagavond in Luzern in Zwitserland gepleegde inbraak in een diamantslijperij, diamanten Ier waarde van ongeveer negentigdui zend gulden gestolen. Een alarmtoe. stel kwam in werking, doch de die ven wisten zich met hun buit uit de voeten te maken voor de poli tie ter plaatse was. Tandarts AFWEZIG TOT 25 AUGUSTUS Foto, film, optiek Voor pasfoto's naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106. te- lefoon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Ontwikkelen vanrolfilms, des morgens gebracht des avonds klaar K. van Vuu ren. Hoogstraat 106. Schi- dam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2