mi Raadselachtige trekdrang van de gierzwaluwen Schilder a m een Goy schemerig licht D De kap- en stormmeeuwen komen weer aan zwieren Niet klassieke, wèl grappige „Hercules* Spaarbank in augustus Inwonertal Schiedam een metoai-dracser J ONZE VOGELS IN SEPTEMBER bedden MONOPOLE VERTOONT: NAAKTE MAJA ■IN PASSAGE Volksdansen bij „Ruimte" Gewond door terug slaande kick-starter Bromfietser gewond bij aanrijding Burgerlijke stand Artsen op zondag HONKBAL Toernooi om McPhailbeker jubileum van echtpaar Nieuwstraten „Irene" kreeg opknapbeurt KERKDIENSTEN Vijf concerten van Toonkunst Concert door Gusto Paul Finet negende lid Hoge Autoriteit Bouw van nieuw diepvriesbedrijf aan Waalhaven Zwemmer gewond bij het duiken SCHIEDAM N.V. Machinefabriek „Schiedam" EEN FAGTUR1STE GEZOCHT JONGEMAN EERSTE VERKOOPSTERS NETTE WERKSTER KUNSTGEBITTEN REPARATIES Diversen JONGENS voor magazijnwerk Fa. H. R. Lauwaars Zonen P051 IS ALTIJD EEN BOEKJE MET DE welkom I Avonturen geschenk vatt Siapitein Zaterdag 5 september 1959 3 Itï het bos is het thans uitermate stil. Geen vogelgezong tuordt meet vernomen. Slechts enkele korte vogelgeluidjes dringen soms nog tot ons door als enkele laat geboren jongen bij hun ouders om voedsel bede len- Een enkele maat ook de roep van een paar pimpelmeesjes, die vrij- roei onderste boven aan de danste twijgjes bengelen, waar ze naar klein insektengedoc speurennatuurlijk is er geen regel zonder uitzonderingen, en de eerste uitzondering was een merel, die ev.kele dagen geleden bijna een kwartier lang het hoogste lied zong. Daarna heeft hij ziek niet meer Uten horen. meeuwen noemen, die zij aan hun roep te danken hebben. In gezelschap van de heel wat be scheidener stormmeeuwen komen zij omstreeks deze tijd het binnenland in en in de komende maanden zul len wij de kokmeeuwen weer boven singels en binnenhavens zien ver schijnen. Natuurlijk hebben zij hun reeds vliegvaardige jongen meege bracht. die gemakkelijk van de oude vogels te onderscheiden zijn door het vele bruin aan de vleugels en door de donkere staartzoom. Bij de oude vogels is de staart n.l. ge heel wit. De stormmeeuwen zyn wat be scheidener van aard en vertonen zich niet zo gauw binnen de bebouw de kom. Zij vertoeven bij voorkeur in de weide evenals dc zilvermeeu wen, waar beide soorten, soms ook in gezelschap van mantelmeeuwen, zich onledig houden met het vangen van allerlei kruipend gedierte, slak ken, wormen en zo. Klaar voor de trek Ook in de polder worden al voor bereidingen getroffen voor de trek naar het zuiden. Soms zien we troep jes graspicpers, die langs de weg berm fourageerden, wegvliegen en en een andere keer is het een kop pelt j e witte of gele kwikstaartjes, dat onze aandacht vraagt. Wat de gele betreft kan het elke dag de laatste zyn dat we ze zien, Meestal vertrokken zij half septem- De tweede uitzondering vormen de houtduiven. Verscheidene dof fers koeren er nog lustig op los en maken hun uitverkorene het hof als of we nog in de meimaand waren. Het zomerse weer zal daar waar schijnlijk wel voor gezorgd hebben. Op een der laatste dagen van augus tus was een houtduif in mijn tuin bezig met het verzamelen van nest materiaal en toen hij een flinke bek vol had, vloog hij daarmee naar een hoge Italiaanse populier in de tuin van een der buren. Het zal vermoede lijk niet lang meer duren of het wijfje ut andermaal op de twee glanzend witte eieren le broeden. Op zijn vroegst zullen de jonge duiven dus eind deze maand het nest kunnen verlaten, waarna zij voorts nog ge ruime tijd door de oude dieren ge voerd moeten worden. Aangezien al le duiven, zoals men weet, zaadeters zijn, brengt het voedselvraagstuk geen noemenswaardige moeilijkhe den mee. Zij kunnen op de akkers buiten de stad voldoende graan en peulvruchten vinden, die zij evenals de tamme duiven, vanuit de krop aan de jongen voeren. De duiven red den zich dus wel. "Voor de zwaluwen, is het voedsel probleem voor zover zij nog kleine jongen te verzorgen hebben, ietwat moeilyker. Mogelijk is het eerste legsel door de een of andere oor zaak verstoord, zodat zij latei* aan een tweede begonnen zyn en waar van de jongen niet veel eerder dan half september tot uitvliegen in staat zullen zyn. Het is de vraag of er te gen die tijd nog wel voldoende insek- ten te bemachtigen zijn, hetgeen uiteraard voor een zeer groot ge deelte van het weer afhankelijk is. Geen zwaluwen In dit opzicht hebben de gierzwa luwendie overigens geen zwalu wen zijn, doch een heel aparte soort vormen, beslist geen risico geno men. Reeds in de eerste dagen van augustus bemerkten wij, dat het aantal rondvliegende gierzwaluwen belangrijk was verminderd. De rest was waarschijnlijk in de nacht van 7 op S augustus of in de vroege mor gen van de achtste ufgeraisd. Al thans na dc zevende hebben wij geen enkele meer gehoord- of gezien. Na een aanwezigheid van slechts drie •ma an dm waren ?»i al weer naar hun winterverblijf in Midden-Afrika ver trokken en dat nog wel in een tijd dat er ongekend veel insekten voor handen -waren. Ook dit is weer een van de raadsels in de natuur, dat ■wel nooit zal worden opgelost. ER waren- toe» zelfs zo veel in sekten- in. de lucht, dat we meer dere malen hele kolonnes kapmeeu- wen op een bepaalde piek zagen rondcirkelen, die onder luid ge schreeuw, zoals wij dat van deze dieren gewend zijn, opruiming hiel den onder het insektenheer daar hoog in de lucht. Vermoedelijk be trof het hier kolonies viiegende mie ren, Iiap verloren De kapmeeuwen hebben intussen kun zomer- of bruidstenue weer af gelegd, n.l. de chocolade kleurige kap, waaraan ze ook hun naam ont lenen. De kop is nu. toeer geheel wit met achter elk ooq een donker bruine stip. Deze stip is tevens weer het begin van het zomerkleed van het velg end jaar. Nu kunnen wij ze beter by hun tweede naam kok her, iets later dan de koekoek, die 1 wij overigens enkele dagen geleden nog ontmoetten. I ALS wij geluk hebben zien wy 1 thans in de polder reeds enkele doortrekkers, hetgeen gemakkelijk iS vast te stellen, omdat het dikwijls soorten betreft, die daar bepaald niet broeden. Behalve enkele paap jes zagen wij dezer dagen verschei dene tapuiten. De vogels, ongeveer van yxnkgrootte, broeden voorname lijk in de duinen en op de hei en wel in verlaten konijnenholen. Daar heb ik deze zomer op Texel aardige dingen mee beleefd. Met de kijker zag ik voor een oud ko nijnenhol een stuk of vijf jonge ta puiten zitten. Ik wist helemaal niet of ze al konden vliegen, maar ik wilde ze zo graag fotograferen. Toen ik bij het hol arriveerde was er na tuurlijk niets meer te bekennen, doch omdat ik mijn pappenheimers wel een beetje kende, nam ik aan dat ze het hol ingerend waren. Vlug heb tk mijn schwltentje op drie meter af stand van dc ingang geplaatst en kroop er met. mijn folospulien in. in afwachting van de dingen, die ko men zouden. Ik hoefde niet eens zo lang te wachten of de stoutmoedig ste van het vijftal vertoonde zich reeds voor de ingang. Spoedig volgde nummer twee en daarna de andere totdat het hele stel compleet was. Zij stonden kennelijk op uitkijk naar vader en moeder of eigenlijk naar wat zij mee zouden brengen in de vorm van torretjes en rupsjes. Soms als er een grote vogel overvloog, een meeuw of een wulp, dan renden zij onmiddellijk naar binnen maar zij waren ook met dezelfde vaart weer terug. Als dan een der oude vogels met voer verscheen, dan was het een ge drang van je welste en dan gingen de bekjes onpetojelijk ver open, net alsof ze in geen dagen iets gekregen hadden. Maar dat was beslist niet 20, want de oude vogels kwamen vrij wel om de vijf minuten mei voer aandragen. A. DE JONG. vjjf jonge tapuiten (Advertentie I.M.) SLAPEN ALS EEN ROOS BROERSVEST 64 SCHIEDAM EEN wonderlijke potpourri van r - - Griekse mythen en antieke Tar- zanlades ziet men in de royaal, maar zonder «likke pretenties en zelfs met enige humor opgediende kleurenfilm Hercules <Le Fatiche di Ercotej. De vermaarde held der ouden is 5n deze Italiaans-Amerikaanse co-pro- duktie een soort humanistische bo- bij-builder, een mooie, bruine vrien delijke reus, die kracht paart aan verstand en bepaald onklassieke ethiek. De bronnen, waaruit de sa mensteller van dit filmverhaal heeft geput, zijn niet geheel na te speuren. Maar het mag gezegd worden, dat hij minder ernstig heeft geknoeid dan menige door rabbi's, doktoren en. bibliothecarissen gebrevetteerde sce narioschrijver van „historisch volko men verantwoorde" xnammoethfilms. ACHTER de provocerende titel DenaakteMaja gaat een film schuil, waarmee de Amerikaanse regisseur Hen ry Koster allerlei hoogstaande "bedoelingen gehad schijnt te hebben. Hij beoogde een schil dering te geven van het Spaan se rijk omstreeks 1800, van de corruptie ten hove, de ontevre denheid van het volk, zuchtend onder de terreur van de Inqui sitie. Hij heeft dit geprobeerd aan de hand van een soort film biografie van de beroemde schilder Francisco Goya. Goya verschijnt hier als een harts tochtelijke verliefde snel-schilder, die een speelbal wordt van hof- Mitriges en tenslotte moet aanzien co e zijn beminde Maria, de dertiende hertogin van Alba, door een lang zaam werkend vergif ten grave Wordt gesleept. Over deze romance, die het aan zijn zou hebben gegeven aan zyn nefaamdewerk „De naakte Maja". zijn de historici het nog altijd niet Hof3' ;-,st staat ia elk geval wel. zij slechts een episode gevormd Kan hebben in het lange leven van fiL u?-stenaar en het is hoogst fcwij- leiachtig of deze episode dezelfde dramatische en dominerende Invloed op Goya's bestaan heeft gehad, als in de film wordt voorgesteld. De scenarioschrijver heeft voor het gemak maar gezwegen over de res pectieve echtgenoten van het liefdes paar, want een verhouding tussen gehuwde overspelige» past uiteraard slecht in het kader van de „Film' code". Ook met de schets van het politiek klimaat van die bewogen tijd heeft Koster de hand gelicht. De intriges, de gisting en tenslotte de openlijke opstand van het volk dienen slechts als pittoresk decor voor de vurige en tragische idylle van de schilder en zijn hertogin. Het wonderlijke is, dat juist de figuur van Goya, wiens sociale bewogenheid en maatschap- pij-kritiek zo sterk in z'n werk voort leven, In de film hierbij in een soort vacuum komt te verkeren, dat door het eenzijdig gepassionneerde spel van Anthony Franciosa niet opge vuld wordt. Ava Gardner speelt de scherpzin nige en vrijmoedige hertogin van Alba, de capricieuze en trotse vrouw, die op tamelijk mysterieuze wijze politiek bedrijft en pas in Goya de man vindt, voor wie ze een groot offer kan brengen. He£ geheel is een fraaie kleuren film geworden, maar ook een „ge kleurde" film. Niemand behoeft zich er bij te vervelen. Niemand wordt er ook iets wijzer door, noch wat Goya. noch wat zijn tijd of omgeving betreft. De film, door Pietro Francisco met veel flair voor trucage geregisseerd, zou men in twee delen kunnen split sen. Het ene is gesitueerd In en bij het hof van de onrechtmatige koning Pelias, Hercules, verliefd geworden op de schone koningsdochter Iole, heeft de goden gesmeekt hem tot de menselijke staat terug te brengen, opdat hij aldus zijn ware kracht en vernuft kan bewijzen. Een sportief en menselijk trekje, typerend voor de gehele film, maar wel volkomen afwijkend van de mythische tradi tie. Herakles had daarmee natuur lijk nog een andere bedoeling. Hij wilde met volle teugen genieten van de liefde voor de sterfelijke Iole, die hem overigens vrij lang aan het lijntje houdt. J N opdracht van Pelias volvoert Herakles dan enkele van zijn be roemde werken hij doodt de vre selijke Nemeïsche leeuw en verslaat de geduchte Kretensische stier. Ook treedt hij op als sportleraar. Het tweede deel van de film houdt zich bezig met de tocht der Argo- nauten op zoek naar het Gulden Vlies, waaraan Herakles met ande re heroën als Orpheus, de slimme, nog jonge Odysseus, de oude Askle- pios en niet te vergeten Iason deel nam. Een vermakelijke, geheel met de haren erbijgesleepte episode be leeft het reisgezelschap in het land der Amazonen, die hier allerminst krijgshaftig, maar in hun goedgevul de schoonheid erg amoureus en ver langend optreden onder aanvoering van hu» volslanke koningin Antea, uitgebeeld door Gianna Maria Ca nals. Teruggekeerd in Iolkos levert Her cules (Steve Reeves) nog een laat ste verschrikkelijke strijd met de valse koning Pelias en 2ijn trawan ten. Dan staat niets de gelukkige her eniging met Iole (Silva Koscina) meer in de weg Nu de vakanties achter de rug zijn, gaat ook de jeugd- en jongeren organisatie „Ruimte" vol goede moed beginnen met het werk. "Vanavond wordt de eerste dansavond van het seizoen gehouden en. wel in „Ons Ge bouw", aan de Stadhouderslaan, te genover no. 100, Aanvang is gesteld op S uur. Maar van de rust is gebruik ge maakt om nieuwe activiteiten voor te bereiden. Zo is, daar er behoefte aan blijkt te bestaan, besloten tot de oprichting van volksdanskring, De eerste '"olksdansavond zal plaats hebben op donderdag 10 september en daarna elke week. Belangstellen den kunnen inlichtingen verkrijgen Mariijs Korpel, Carfcesiusstraat 18b, Schiedam Bellen bh ongeval: G.G. en G,D Tmniaan 80, telefoon 69290 Pohtje-alarmnummer 64666 Apotheker nachtdienst: Apoth. Rem brandt, Rembrandliaan 5. RJx Leeszaal eö Bibliotheek. Dam geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20,30 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum; „Stoute kinde ren. zoete kinderen"; dagelijks 30—17 uur; woensdag en zater dag ook 1922 uur. Zondag 12—17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „De naakte Maja." MonojHile, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: „Hercules." DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur Jonge Strijd. Muziekavond, Wijkcentrum, 8 uur W. F.-handbal - ver. Feestavond. Irene, 7.30 uur Middenstandscursus. Feestavond, Chr. Soc. Bel. 8 uur: Werkende jeugd. Bijeenkomst. Ruimte, 8 uur: Dansavond, Toen de heer K- V. uit "Vlaardin- gen vannacht om half één op het Schiedamse Koemarktplein zijn scooter wilde starten, sloeg de kick- starter terug, die de heer V. tegen het been kreeg. Het gevolg was een diepe scheur wond- In het politie posthuis Buitenhavenweg is ae heer V. door de G.G. en. G.D. verbon den en daarop naar het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardmgen ge bracht. Doordat hy geen voorrang ver leende aan e°» auto op het kruis punt Bqerhaavelaan—Swammer* damsingel is de 21-jarige varens gezel A. va» W, op zyn bromfiets waar hij veel te snel op reed, met die auto in botsing gekomen. De gevolgen waren, ernstig voor de heer Van W, hij brak enkele voet beentjes in de linkervoet, zyn lin ker heupbeen schoot uit de kom en bovendien krees hij diepe vlees- wonden aan het been. De G.G. en G.D. heeft de eerste hulp verleend en de man naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, waar hij is opgenomen. De auto werd flink en de brommer zeer zwaar be schadigd. GEBOREN; Albertls T„ z. van H F. Vietje en C. van Vliet; Adriana J., d. van D, Veldhoven en P. J, van Steenbergen; Maria d, van T, Knapc en N. E. van Dijk: In- grid, d. van M. M. Boeren en S. P- Krommenhoek. OVERLEDEN; M- L. Hermans, 83 jaar; C. G. van Pelt, 81 jaar, echtg van C. J. Aken; J. C. M. van Tricht, 58 jaar, echtg. van A. Valk. In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen te raad plegen: G. Pet, Tuinlaan 38, telef. 66893; L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassautaan 59, tel. 68067 en Ch. A. Poll. Tuinlaan 92, tel. 67856. Gedurende dit weekeinde blijft geopend apotheek Rembrandt. Rem- hrandtlaan 5. die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waar neemt. Kon de Spaarbank Anno 1820 in mei },1. met enige feestelijkheid het feit vieren dat het inleggerstegoed de 25 miljoen gulden overschreed, reeds in de laatste dagen van au gustus werd de 26 miljoen gulden bereikt. Ingelegd werd in augustus 1959 f 916.964.53 en terugbetaald f 691.473,66. Het aantal spaarders steeg met 117 tot 46.475. Voor de vakantiemaand augustus opmerke lijk gunstige resultaten. De omzetting van de wekelijkse afhaaldienst in een 14-daagse en maandelijkse dienst heeft geen na delige invloed gehad op het afge haalde bedrag. In de periode X ja nuari—31 augustus 1959 werd n.l f 527.379 aa» huis afgehaald, tegen f 509.83i.50 m hetzelfde tijdvak van 1958. Wel daalde het aantal deel nemers enigszins, n.l. van 2760 tot 2601. De SV en HV „Schiedam" geniet de eer gastheer te mogen rijn voor de rayoncommissie van de KNïJB, die de jaarlijkse strijd om de „Nor- man Mc Fhailbeker organiseert. Nor- man Mc Phail was een Amerikaan die bet honkbal in Nederland heeft gestimuleerd en ter ere van deze honkballiefhebber organiseert de KNHB leder jaar aan het eind van het seizoen de strijd om de Norman Mc Phailbeker. Aan die strijd nemen de jeugd kampioenen van de afdelingen Haar lem, Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Noord-Brabant en Rotterdam deel. Voor Rotterdam is het kampioens team van SVV uitverkoren. Van half elf tot vijf uur zullen op de velden van Schiedam vele honkbalwedstry- den van formaat worden gespeeld. Tevens speelt het voetbalteam van Schiedam om half drie op eigen ter rein een oefenwedstrijd tegen brt Vlaardingse De Hollandiaan. Oefen- meester Ken Brouwer zoekt graag sterke oefen partners. Tegen de semi- profs van HDVS 2 had dit tot gevolg dat de blauwwitte», met 10-0 won nen. Langzaam maar zeker klimt het aantal inwoners van Schiedam op naar de tachtig duizend, hoewel het onwaarschijnlijk wordt dat deze 80.000e bewoner nog dit jaar ont vangen kan worden. In de maand juli is het aantal inwoners met 70 gestegen tot 79.366. Deze aanwas is echter uitsluitend te danken aan het geboorteoverschot, want Schiedam bleef ook in juli „vertrek-gemeente", waarbij er vijf tig personen meer vertrokken dan dat er mensen zich hier kwamen ves- tigeri. De cijfers zijn 240 vertrekkers en 22a nieuw-gevestigden. In die pe riode werden er 119 kinderen (66 jongens en 53 meisjes) geboren, ter wijl er 34 personen (22 mannen en 11 vrouwen) overleden. Een geboor te-overschot zo van 85. In juli werden hier 68 huwelijken gesloten, waarvan in 42 gevallen zo wel de man als de vrouw in Schie dam woonachtig waren. Van deze jon ge echtparen kregen er maar tien een eigen woning, 35 echtparen moe ten rich by ouders, familieleden of anderszins redden. In negen gevallen blijven de echtelieden gescheiden wonen en 14 paren vestigden zich buiten Schiedam. Als het echtpaar W. Nieutvstraten- Papenlmyzea wonende Havendijk 54A 11 september onder grote be- langstelling- ftum veertigjarige echt vereniging viert dan is dit feest in wezen slechts de inzet van meerdere festiviteiten. De heer W. Nieuwstra ten is naraelyk een rasorganisator. Tientallen jaren lang doet hij op bouwend werk in velerlei organisa ties. De Schiedamse sportwereld kent i de heer Nieuwstraten als lsd van de Sctieidsrechter-commissie van de j afd. Rotterdam van de KNVB, welk werk hy veertig jaar heeft gedaan, 1 en als leider van het -zomeravond- voetbal tn Schiedam en Viaaröingen. Van de Chr, gymnastiek ver. DOK is hy al van den beginne af aan (dus 45 jaar) lid en gedurende 23 jaar ook bestuurslid. Verder is hij func tionaris in het bestuur van de O ran- jc-buurtvereniging Gusto en van het j vakantie-comité van de Schied. Ge meenschap, al meer dan tien jaar. Als secretaris van de bouwvereni ging „De Eendracht" heeft hij ge ijverd voor de bouw van woningen. Als kopers]agersbaas bij Werf Gus to. hoopt hij in 1961 daar zijn veer tig jarig jubileum te vieren. Maar hij is al veertig jaar lid eerst van de Chr, Beambterbona en nu van de Chr. Metaalbcwerkersbond. Uiteraard gaat een jubileum, van een stadgenoot, die zozeer ten bate van de gemeenschap werkt, niet on gemerkt voorbij. De 62-jarige heer Nieuwstrèten zal op vrijdag 11 sep tember van Zes uur tot half acht met zijn echtgenote recipiëren m het wijklokaal van de Ncd. Herv. Kerk aan de Nieuwe Maasstraat. In de afgelopen maanden heeft het gebouw ..Irene", het zal en-centrum va» de Ver. tot behartiging van de belangen van de Ned. Herv. Gemeen te te Schiedam, een opknapbeurt ge had. Vooral de grote zaal. bij zove- len in Schiedam bekend, is verbe terd en staat er nu fris bij. De vloer is verbeterd, er zijn nieuwe gordij nen en een nieuwe verlichting en de hele zaal is opgeverfd. Maar ook de andere zaaltjes zijn onderhanden ge nomen en vernieuwd. Ook heeft Ir one een nieuwe be heerder gekregen in de persoon van de heer A. J. Mabn. Ncd. Herv. Gemeente. Grote Kerk: 30 uur cis. J. G. Jansen (Jeugduitzending) 5 uur ds. J. D- Sm ids. Bethel kerk; 10 uur ds. I. S. Kyne (afscheid voor ver trek ais zendmgsprechkant) en 5 uur ds, J. W. van Swigchem (Rotterdam) Open. deur dienst. Opstandmgskerk: 10 uur ds J. Gras en 7 uur dr. L. J. Cazemier, Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. H. W Hemmes en 7 uur ds. D. J. Spaling. Ned. Herv. Geref. Evaug. Gebouw Ire- -B. 10 uur eerw. heer A. J Twljrt (Delft) en. 4 uur ds. L. Vroegmdcweu (Delft). Ncrt. Prot. Bond. Westvest 92: 10,30 uur ds. J. A. Hebly. Evang. Luth. Gemeente. 10 uur ds. S van der Haagen Jehova's Getuigen. Volksgebouw: 0 uur Wachttorenstudie. Onderwerp „On ze bediening uitbreiden". Woensdag 7.30 uur dienstvergadermg en theocratische bedieni ngsschooi. Ond-Knth. Kerk. Dam 2S: 10 uur Hoog mis, Clir. Gcrcf, Kerk. Kerkgebouw Wa rande hoek B.K-laan: 10 en 5 uur ds J. Overdök (St. Thomas, Canada). Leger des Heils. Lange Haven 27: 10 uur Heiligingösamenkomst en 7.30 uur VerJossingssamenkomst. Gerrit Verboon- straat: 6 30 uur Open luchtsainen komst oJ.v. brigadier M. Souverein. Gcref. Kerk. Oosterkerk: 10 uur ds. E. J. Oomkes en 5 uur ds. J. Nawijn Julianakerk: 0 en 10.30 uur ds. J. Na- wun en 5 uur ds. J. Couvce. De Ark Kethel: 9.30 uur ds. J. Couvee en 2.30 uur ds. E J. Oomkes. Zickendienst genicentc-ziebenhuls. 7 uur maj. M. Souverem. Zaterdagavond gebed. Lutherse kerk: 7.30 uur ds. S. G. van der Haagen. Voor Toonkunst ir> Schiedam aal het Rotterdams Philharmonisch Or kest in het komende seizoen weer een serie concerten geven in hef Passage-theater, telkens op donder- dagavonden. De volgende data zijn daarvoor vastgesteld: 22 oktober, 10 december, 14 januari. 4 februari e» 3 maart. Ais solisten zullen daarbij optre den Fredell Lack, viool, met Saini- Saëns nr. 3 m b; Shura Cherkassky, piano, met Tschaikowsky nr. 2 in G; Sal va tore Accardo, viool, °t Tschaikowsky en Hans Henkemans, piano, met Mozart in G, K.V. 453. De solist voor het concert op 14 januari is nog met bekend. Voor bet lidmaatschap van Toon kunst kan men. zich aanmelden bij notaris Blaisse, tel. 68116, of bij een van de andere bestuursleden. Het lidmaatschap geeft recht van voor rang bij plaatsbespreking. Gusto's Muziekvereniging geeft onder leiding van directeur B. Boer man op dinsdag 8 september om 8 uur *s avonds m de Plantage een concert. Het programma vermeldt; Defileermars (met drumband), W. F, Sprink: Merry England (4 delen), Edward German; Folk Song Suite. R. Vaughan Williams; Kermesse (Suite), Gust de Roeck; Estudiantina (wals), Waidteufel-Thiry; Drie dan- sen voor harmonie-orkest, F. H. Schorer; My fair Lady (musical- show i, F. Loewe; Mars finale (met arum band). LUXEMBURG. De voorlich tingsdienst van de Europese ge meenschappen maakt bekend, aat de acht leden van de nieuwe Hoge Autoriteit, die op 15 september in functie zal treden, met algemene stemmen de huidige voorzitter van de Hoge Autoriteit. Paul Finet, tot negende lid van dit college hebben gekozen» ROTTERDAM ("Van een onzer verslaggevers) Bij de Reedijk, op het industrie terrein achter de Waalhaven, zyn do voorbereidende -werkzaa mheden be gonnen voor dc "bouw van een nieuw diepvriesbedrijf voor de firma Koclveem-Rotterdam. 1» juni 1960 hoopt men bet pand klaar te heb- cn, dat een vloeroppervlakte krijgt van 6400 vierkante meter. Het gebouw, dat naast de groen te vei ling van de Zuidhollandse Eilanden komt te staan, wordt uit gerust voor het diepvriezen van zacht fruit, groente, vlees en vis ten behoeve van derden. Bij het bedrijf komen een kantine, kantoor, em ballage-ruimten, wasplaatsen en drie woonhuizen. De bouw wordt uitgevoerd door de aannemer Giltjes en Zn. te Broek op Langendijk naar een ontwerp va» architect P. C. Kloosterboer uit St. Pancras. De 13-jarige Antoon Suiver, die ih een woonwagen aan de Uiterdijk wonot, is gistermiddag bij het duiken in de mond va» de Eemhaven op een stuk ijzer terechtgekomen waarbij hij ernstige verwondingen aan de borst opliep. Hij moest naar het Zuiderziekenhuis worden ver voerd. -waar direct operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. Gevraagd s Aanmelden bij: MARIASTRAAT 15 Schiedam METAALB UI2ENFABRIEK MIJ. «EXCELSIOR^ vraagt voor haar afdeling BOEKHOUDING Leeftyd 18 tot 20 jaar Bekendheid met de Burroughs-faktureer- machines is gewenst, doch niet vereist. Sollicitaties aan de afd. Personeelszaken, Buitenhavenweg 52, Schiedam. l»fH6'il'!IOTtl?|iif!4'?F'jn:;i;iH!:"llli.nhlif,H-^ KIWI!!!'!! ^Ti"! Vil ,r.i '(''ijRU?!' door belangrijke onderneming op elektro-chemiscb gebied in de omgeving van Rotterdam een actieve voor laboratorium-werkzaamheden Voor een jongeman, hij voorkeur met diploma labo- ra"L JT0'- interesse voor nieuwe chemische ont wikkelingen en in staat flink aan te pakken, gun stige toekomstmogelijkheden. Sollicitaties letter S761 bureau van dit blad. Wij vragen voor direct voor onze afdelingen Mantels en Japonnen, Liefst met het vak bekend. Dames welke over goede verkoopkracht beschikken, een goed salaris en een prettige werkkring verlangen, gelieven te solli- ieren. Tevens voor 3 dagen per v/eek van 9 tot 3 uur. Aanmelden dagelijks van 9 tot 6 uur of na telefonische afspraak 68428 DAMES- EN KINDERKLEDINGMAGAZIJN HERMAN EUL - Hoogstraat SS - Schiedam Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedyk 265 Telefoon 68021 Scüiedam Foto, film, optiek Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 105, te lefoon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Rolülms vergeten? Auto maat staat voc^ u klaar. Alle soorten filmsr Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan tel bed. Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop- ste adres DUK, Groenendal IA Broersveldpadtelefoon 67028 (na 6 uur tel. 66789). Ledikanten, hutledikanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten. Permanent Wave Heiène Permanent met toe stel, het beste wat er is. compleet 5.-—; stroomloos ƒ7.50. Op vertoon van deze advertentie 1.— korting!' Dames- en herenkopsalon ,-Hélène" Rembrandtlaan 22 telefoon 67170. Gevraagd; By gebleken geschiktheid opleiding tot vorktruckrijder. Bouwm aterialen HOOFDSTRAAT 24—28 - SCHIEDAM Telefoon 69570. 75 ct per Verkrijgbaar bij de loketien, agenten en bezorgers van dit blad, akmed® bij de boekhandelaren en kiosken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2