Timmerfabriek Kappelliof volkomen in as gelegd Schiedamse ploegen Spoorbrug bij Poldervaart was 'n eeuw lang zorgenkind Scheve landhoofden in een iveke bodem veld tot grote winst „Jeugdhaven'5 als een jongeren-sociëteit Vlammen sloegen huizen hoog uit houten loods Duivensport Studie dient korter Eerste ronde bridge-drive van de S.G. verspeeld Koeriersters HANDBAL Gering succes voor Volleybal weer in Schiedam Operette ,?Sissï AGENDA Meisje aangereden B. Gunnewegh onderscheiden Wie heeft iets verloren voor Kath. Kring Twents bediaKen flanel Brandje door schilderwerk Fietsen gestolen KORFBAL ODI komt op nieuwe f 10.000 schade Zeeman waste broek, benzine vatte vlam zit de zachtheid waar ze hoortin de tabak Prof. Lambers: Concert R.Ph.O. in Krimpen Fleurige show van badkleding Expositie in de Kunstkring Schiedam Dinsdag 22 seoteinLer 1959 jVIet vlammen, die door een stijve bries aangewakkerd, zich tot tiental len meters in de hoogte wierpen en met een gloed die, zich projecte rend tegen de laag-hangende regen wolken, tot vele kilometers in de omgeving te zien was, is vanmorgen in alle vroegte in een grote uitslaan de brand de timmer- en meubelfa briek van A, V. Kappclhof aan de Schiedamseweg in Bydorp, tussen Schiedam en Keüiel, volkomen in de as gelegd. Van de hele werkplaats bleef weinig meer over dan een laag houtskool en as, waaruit zich lu guber de overblijfselen van de hout- bexverkende machines, eeu ijzeren trapje en de restanten van een car rier omhoog staken. Dat is te begrijpen ook. Want het bedrijf, waar vijfentwintig man werkzaam waren was gevestigd in eert geheel houten loods, die bij de aanhoudende droogte en warmte van de laatste maanden (tijdens de brand viel de eerste regen!) wel kurkdroog moet zijn geweest en even als het vele opgeslagen hout, goed voedsel leverde voor de loeiende vlammen. Toen de brandweren van Schie dam en Kethel arriveerden was er dan ook al geen redden meer aan. Het heeft dan ook ongeveer een uur geduurd voordat met zes tot negen stralen het oplaaiende vuur was ge doofd en men aan het nablussen kon beginnen. De houten fabrieksloods ligt dicht bij de z.g. „oude (afgeknotte) molen van Bregman" die op de kade van Poldervaart staat en welke molen thans nog bewoond wordt. De brand weer kreeg zo als taak om deze mo len voor hét vuur te sparen, hetgeen ook gelukt is. al is de toeganggeven - de houten trap ook verbrand. Een andere zorg was het redden van een stenen loodsje waarin zeer brandbare materialen als celulose lakken, ver- nis, tinner, enz. nodig in het bedrijf, werden bewaard. Dit is ook gelukt: was dat niet het geval geweest, dan had waarschijnlijk een onploifing zich voorgedaan. Nu is dat gevaar bezworen geworden. De brand werd omstreeks kwart voor drie het eerst ontdekt, door een i toevatlig langskomende. Hij heeft de hele buurt wakker moeten maken, voordat hij ergens een telefoon kon krijgen, waarmee hij de brandweer kon waarschuwen. Ondanks het late uur was er grote belangstelling van de bewoners van Bijdorp, die zich zelfs in pyama op straat begaven, tot dat de neerplensende regen hen weer de huizen indreef. De verzekering dekt alleen de schade aan de gebouwen. Deze wa ren voor ongeveer 200.000.— ver zekerd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Tot half zes des avonds hadden vier man personeei nog in de fabriek gewerkt. De voor bijganger, die de brand ontdekte, was de heer J. A. Ham, Schiedamse- weg 166. De molen wordt bewoond door de familie J, A. M. Willemsen, die tijdens het blussingswerk de mo len enige tijd moest verlaten. Do brandweer stond onder leiding van commandant D. de Jager. De tweede competitïedag heeft voor de Schiedamse handbal-elftal len niet veel succes opgeleverd. Al leen de twee teams van UVG boek ten winst, de W.F.-dames behaalden cën puntje en de andere teams ver loren. Bij de dames is Wilton I tegen Hy- giëa 2 uit Den Haag goed van start gegaan. In de derde minuut maakte de Groot het eerste doelpunt en in de zestiende minuut moest de Haagse keepster zwichten voor een mooi schot van T, Zonneveld. Zo ging de rust in. In de vijfde minuut daarna, werd het door een fout in de beoordeling van de Wilton-keepster 21 en vlak daarop 2—2. Mefc welke stand het einde kwam. Wilton te kende echter protest aan omdat een Wilton-speelster het schieten belet was, waartegen de arbiter slechts een 17-meter worp had toegekend. Er werd nog een strafworp genomen, die naast ging. DWS 1 dames verloor met 6 -2 van Animo. De Haagse dames hadden al spoedig een 30 voorsprong, maar L. Robert maakte er 3l van voor de rust Ook na de rust scoorde zij nog een punt, maar oen gemiste strafworp was voor de Haagsen een aanmoediging om tot 6—2 door te drukken. De UVG-dames hadden het niet makkelijk tegen het geroutineerde ADO 2 en de stand was bij de rust nog dubbelblank. N, Thijssen profi teerde van een ongelukje van ds keepster en werd match-winnares. Wilton 2 zag kans om in dc allerlaat ste minuut, door een hard schot van Nu ook de Schiedamse Volleybal A. v. d. Most de volle buit binnen te i halen; maar de DWS 2 dolf tegen I St. Lode wijk een 72 nederlaag. Bij de heren speelde Wilton 1 een prima wedstrijd, vooral in de eerste helft, tegen Dynamo, Het ging mooi gelijk op en dc rust kwam met 44. Daarna was het nog 7-7. Internatio- naai D. Scheffer schoot echter drie maal achter elkaar in en hoewel Wilton nog even terug kwam werkte het missen van twee straf schoten zo deprimerend dat Dynamo zeven keer achter elkaar kon doelpunten en zo werd het een geflatteerde 917 over winning voor de Rotterdammers. DWS 1 was niet opgewassen tegen Actief 2 en ging met liefst 12—5 on der. UVG-heren hebben de eerste wedstrijd na een harde strijd met 7—5 gewonnen van St. Lodewijk. J. v. d. Valk, B. van Buitenen. W. Schaap en L. Hollander zorgden er voor dat met 54 voorsprong gerust Club van de Nevobo toestemmin; heeft gekregen, zullen alle bij de afd. Rotterdam aangesloten volleybal-ver enigingen in Schiedam en Vlaardin- gen de thuiswedstrijden in de ko mende competitie in eigen zaal gaan speten. Dat dit de sfeer in de verenigingen en ook de zo belangrijke propagan da voor volleybal in onze stad ten goede zal komen behoeft geen betoog. S.V.C. zal aan de competitie, die me dio oktober aanvangt, deelnemen met drie dames- en twee herenteams. Nog enkele dames-leden kunnen ge plaatst worden. Aanmelding kan ge schieden op een van de twee trai ningsavonden. maandags en vrijdags tussen 7.30 en 10.30 uur, gymnas tiekzaal Oude Kerkhof te Schiedam. kon worden. Ondanks verbeten te genstand stelden C. Dobbelstein en L. Hollander de 7—5 overwinning veilig. DWS 2 maakte een slechte beurt door tegen Dynamo 2 niet op te komen. Bij de jeugd lieten de DWS-meisjes de Meeuwen vergeefs wachten en UVG-meisjes wonnen met 94 van Spartaan. Bij de jongens: Vires-DWS 9—12; Roda—Wilton 7—3. Bellen bij ongeval: G.G, en GJD. Tuin! a an 80. telefoon 69290. Po li tie-alarmnummer 64666. Apotheker nachtdienst: Fa. Gouka en Co., Groenelaaa 127. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 1920.S0 uur; dinsdag van 9.3916.30 uur en van 19—2(130 uur; woensdag van 9.3016.30 uur; donderdag van 9.30—12.30 uur; vrijdag van 9.30—16.30 uur en 1920.30 uur; zaterdag van 9.3016.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: „Stoute kinderen, zoete kinderen", dagelijks 10—17 uur, woensdag en zaterdag ook 19—22 uur. Zondag 12—17 UUr. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Und abends in die Scala". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur; „Jerry maakt weer herrie". diversen Musis Sacrum, 7.30 uur: SG-bridge- drive. Volksgebouw, S uur: Alg. Ned. Bouwbedr. bond. Jaarverg. Wijkcentrum, 8 uur: PPSC. Verga dering. Op de Schiedamseweg is gister middag de 6-jarige Annemieke van Mif aangereden door een bestelauto, toen zij zonder op of om te zien de tra at. overstak. De chauffeur C. A. Meer Schiedams nieuws vandaag op pag. 5 Burgemeester Peek van Schiedam heeft de bronzen ere-medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nas- sau uitgereikt aan de beer G. Gunne wegh wegens diens veertigjarig jubi leum in'de dienst van de N.V. Van der Meer en Schoep, Namens het bedrijf sprak de di recteur, de heer Kuypers, die een geschenk onder couvert aanbood. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 26 uur; Groen jongenscolbert; jongensjas; plastic flesje met crème. Te bevragen, bij de vinders: Kindersteunzool, F. Tuinder. Oost singel 118; breiwerk, G. Nuhaan, la Wandeloorddwarsstraat 26c, Rotter dam; 1. p. rolschaatsen, M. Oostec- meijer, Groenelaan 31; vulpen-set, Gille, Vondellaan 54; ring met sleu tels, Offerman, Bosboomlaan 10c; padvindersmes. W. Langstraat, Alb. Thymstraat 90a; herenbril, Krabben dam, v. Smaleveltstraat 3; yale-sleu- tel, Plooij. Ant. Muijsstraat 1; grijs jongenscolbert, F. Levering, Halley- siraat 34a; japon jas je, Ver berk. Pr. Fred. Hendrikstraat 6a; geblokte shawl, Geerling, Grote Markt G. uit Rotterdam remde onmtddel- j schoen, v, d. Ligt, Rotterdamsedijk lijk, maar kon de aanrijding niet voorkomen. Het kind werd tegen de straat gesmakt. Zij had een lichte hersenschudding en schaafwonden aan gezicht en armen. Na in de Dr. Noletstichtïng te zijn behandeld, is zij naar huis gebracht. 44a; kindertasje, Polet, le Tuinsingel 25; etui met teken ben odigheden, D, Leeuwenstein. Rotterdamsecfiik 275a; herenpolshorloge, S. Rodé, Burgem Knappertiaan 217b; kinderringetje, de Mos. Vlaardingerdijk 303b; broche, v. d. Velden. Buitenhavenweg 72b. Na de successen die Romy Schnei der heeft geboekt in de Sissy "-serie, heeft de Hoofdstad-Operette dit stuk ook op het repertoir genomen. Voor de Katholieke Kring Schiedam '■-eeft daarvan op donderdag 24 september in het Passage-theater een opvoering plaats. (Advertentie t.M Dit is een aanbieding van Twentse textiel voor een prijs, waarbij geen enkele hulsmoeder mag aarzelen om nu haar linnen kast eens duchtig aan te vullen. Bedlakenfianel, juist nu het najaar begint en de behoefte aan warme flanellen lakens het grootst Is. Breed flanel voor extra zware lakens voor hendieweten.dat het dubbel en dwars de moeite loont om lakens zelf te maken. Twents flanel voorbedlakensdte U net zo lang kunt maken als U wilt. van 3.25 voor nog geen twee gulden de meter. 180 cm breed per meter voor Woensdagmorg de verkoop ■n op 9 uur begint van dit Twents bedlakenflanet, heerlijk warm en anti-rheumatisch, een onge kende aanbieding, die U niet mag misse.i. Door het afbranden van schilder werk aan het pand Havendijk 192 ontstond daar gistermiddag om streeks twee uur een brandje in de vensterbank. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie, maar moest hiervoor twee vierkante me ter bardboard wegbreken. Het pand wordt bewoond door de heer C. Zandbergen. Enkele uren later moest de brandweer een brandje blussen in een droge, sloot in de Burgemeester Van Haarenlaan. Een 8-jarig jonge- tje had bier afval in brand gesto- ken. De 12-jarige J. W. O. vermist zijn i fiets, die hij niet op slot in het He- i renpad had neergezet, In het sport- park Harga werd de fiets gestolen van de heer J, J. Ook in een stalling j staat een fiets niet vei tig. De heer J. C. de R- deed aangifte van dtef- j stal van de fiets van zijn dochtertje, j uit de stalling van de r.-k. huishoud. school. Bij de christelijke technische i school verdween de fiets van de leerling A. L. De radicale vernieuwing van de overbrugging van de Pol dervaart door de Nederlandse Spoorwegen, die in de nacht van zaterdag op zondag haar beslag kreeg en waarover W'ü schreven, betekent zeer waar schijnlijk het einde van een „lijdensgeschiedenis", die be gon b(j de aanleg van de spoor baan in 1846! Opgcstorte zanddammen 2akten toen plotseling enkele meters weg, het veen kwam elders omhoog en tijdens een onweer kon men duide lijk waarnemen, dat door grondtril- lingen bulten in het terrein ont stonden. De veengrond is erg wa terhoudend en dat tot op grote diep te: bij de bouw van de eerste brug moesten daarom al houten palen van 21.30 m lang worden gebruikt. De in 1347 in gebruik genomen brug was geheel van hout gemaakt. Twee vaste bruggen naar de pijlers in de Poldervaart en in het midden een hef brug. Die eerste brug is wel een groot aantal jaren mee gegaan, maar daarbij moet men in aanmerking nemen dat het spoorwegverkeer toen wel heel schaars was. Pas in 1875 werd hij vervangen door een ijzeren brug. Inmiddels werd het spoorverkeer zwaarder en in 1892 moest de brug aan de onderzijde worden versterkt. De gemetselde pijlers en. landhoof den bleken in 1936 zodanig aange tast te zijn, dat hier omheen een be- tonbemanteling moest worden ge maakt. In de laatste oorlog maakten verzetslieden de brug onklaar met springstoffen. Hierdoor werd waar schijnlijk ook de fundering enigs zins beschadigd. De lengte-as van de brug is de laatste tijd gaan afwijken van de as van de spoorbaan. Dit kwam enerzijds door het rijden in twee richtingen, maar vooral, omdat de landhoofden. niet haaks op de spoorbaan stonden. Op geregelde tijden moest dé spoor brug daardoor enigszins worden inge kort en in zijdelingse richting ver schoven, maar aan dat inkorten kwam uiteraard een eind. Ook vrees de men. dat de houten heipalen wel eens zouden kunnn afknappen, door het scheef trekken van de betonnen onderbouw van de brug. Het was wel heel ongewenst, om op deze belangrijkste spoorlijn van Nederland een snelheidsbeperking In te stellen, maar er was geen andere mogelijkheid. Er werd niet sneller gereden dan 60 km per uur. en in augustus vorig jaar begon men met de bouw van de nieuwe brug, die dit weekeinde in gebruik werd genomen. De hele overbrugging is radikaal vernieuwd, d.w.i. dat geen dien van de oude hrug of fundering daarvoor werden benut. Advertentie l.M „De Postduif" De SCV vDe Postduif" sloot het vliegseizoen met een wedvlucht van uit Oldenzaal. een afstand van 176 km, waaraan 200 duiven deelnamen. Uitslag: 1 7 8 2 027 43 A. Heeren; 2 34 H. Blonde; 36 14 17, 30 36 40 J. Doejaaren; 4 19 26 Kant en Breur; 5 9 11 23 38 39 41 C, Verlinde; 10 13 J. de Waard; 12 G. Vermeer en Zn.; 15 C. Grijp; 16 35 44 Van Leeuwen- Sehrumpf; 18 33 A. Brouns; 21 L. v, Mey; 22 A. Vis; 24 W. Kerkhof; 25 J. v. d. Beek en Co; 39 J. Koogje; 31 J. v. d. Tuyn; 32 A, v. d. Grijp: ,.trj:den het n 37 Harmeien-Vol: 38 J. Verhaal; 42 j SS0.™' J. Kazenbrood; 43 N. in 't Hol. „De Vrijheid" De P.V, „De Vrijheid" hield met 165 jonge duiven een wedvlucht vanuit Mons (België.», een afstand van 173 km. Gelost werd om 8.45 uur; eerste duif binnen 11.57.58 uur en de laatste prijsduif om 11.42.26 u. Uitslag: 1 24 Th. Willems; 2 21 32 Joh. Christen; 3 19 33 38 Adr. Pronk; 4 W. Vermeer; 5 6 30 42 gebr. v. d. Windt; 7 14 20 D. C. Bakker: 8 W. D. van Heiten; 9 15 16 40 L. J. Wij nen: 10 22 23 31 J. Blom en Co.; 11 27 M. J„ Hopstein; 12 28 M. Putters; 13 25 H, Hagen; 17 A. van Limborgh; 18 J. Mackay; 26 29 H. J. v. d. Steen: 34 39 J. Rost; 35 Joh. Bakker; 36 37 J. v. d. Ent; 41 M, Stuart. De Schiedamse C.J.V. heeft de deur van de „Jeugdhaven" aan de Lange Haven weer wijd open gezet voor het zaterdagse Passé Fartont- werk onder de jeugd van zestien jaar er« ouder. Fasse Partout, „de sleutel tot gezelligheid" is voor jaar 'n enorm succes gebleken. De toeloop was zo groot dat de Jeugdhaven de onge- daar zin in hebben. Om zó maar te kijken of een praatje te maken," ver telde C.J.V.-voor2itter W. A. de Wolff ons. Daarom is er ook een programma ontworpen, waarbij er elke avond in de „Jeugdhaven" iets te doen is. Wij noemen maar in het kort: op maandagavonden is er een program- veer 120 jongeren op zaterdag maar ma voor de jeugd van twaaif tot moeilijk kon bevatten en daarom heeft het C-J.V-bestuur moeten be slissen om het dit seizoen wat kal mer aan te doen. Nieuwelingen heb ben nu eeu introductie nodig. Dit neemt niet weg dat afgelopen, za terdag er toch weer een 65 jongeren present waren, dat ondanks het feit dat het nog erg vroeg in het seizoen Is en het weer het binnenzitten niet noodzakelijk maakte. Het ziet er dus wel naar uit dat de C.J.V ook dit seizoen niet te klagen zal hebben over belangstelling bij het Passé Par tout-werk. ..Wat wij zo graag willen is dal de ..Jeugdhaven" wordt gezien als een soort sociëteit, waar de jongeren bin nen kunnen stappen, wanneer zij zestien jaar dinsdagavonden gelegen, heid voor schaken, dammen, bridge, klaverjassen voor de liefhebbers en woensdagavonden tafeltennis. Vrij dagavonden zómaar sociëteit voor de jongeren en zaterdag de ouderwet se Fasse-Fartoui-avonden. De donderdagen zullen gevuld wor den met het werken van de Foto hobby-club, doch dat is nog in voor bereiding (zal in oktober starten), terwij] er voor de zondagavonden gedacht is. aan gemengde bijeenkom sten van jongeren boven de zestien jaar. Dit is dan het gewone C.J.M.V.- werk dat in het centrum weer nieuw leven ingeblazen zal worden. Het zal in het komende seizoen weer gonzen van de bedrijvigheid in de Jeugdhaven, zo is er voorspeld. Met uitzondering van Succes heb ben de korfballers ditmaal niet slecht geboerd, ODI heeft zijn nieuwe veld in gebruik genomen met een 7—3 overwinning op het sterke HKC en Schiedam won met 7—4 van DKV, Na een goede eerste hetft verloor Succes echter met 11—5 van "YYION. ODI speelde aanmerkelijk beter dan in de beide voorgaande wed- terrein werkte blijkbaar inspirerend. HKC kwam met O—1 voor. maar daarna trof ODI tweemaal doel. De rust ging in met 2—2. In de tweede helft kwa men onze stadgenoten echter eerst goed los. Met drie treffers werd ëen 52 voorsprong verkregen. Na een tegenpunt van HKC werd de korf van de tegenpartij nog twee maal doorboord, maar daarmee werd eigenlijk meer verkregen dan ODI toekwam. Schiedam kon in de eerste helft maar niet tot doelpunten komen. On danks een beduidend zwakkere te- genpariij nam deze na een kwartier de leiding en eerst na de rust kwam de gelijkmaker. Binnen enkele mi nuten zorgde D. Vermeulen voor een 31 voorsprong, die J. v. d. Kooy tot 41 verhoogde. Na 4—2 schoten P. Bogaers en Mevr. J. Verschoor de stand naar 6—2. Een opleving bij de tegenpartij, die daarm.e de ach terstand tot 64 verkleinde, stelde mevr. J. van Hes de eindstand op 7—4. Succes heeft WION de eerste helft handen vol werk gegeven, zozeer zelfs dat de rust met een 34 voor sprong was ingegaan. Kort voor het verstrijken van dc eerste helft moest Mej. R. van Krogten het speelveld met een blessure verlaten en dit werkte zo deprimerend op de ploeg, dat WION in de tweede helft de ge legenheid kreeg nog achtmaal te doelpunten tegen Succes eenmaal, zo dat het einde kwam met 115. Met Succes 2 wil het helemaal niet lukken. Ditmaal werd met 101 van USV verloren. Schiedam 2 ver loor met 51 van Rozenburg 4, maar Burgerlijke stand GEBOREN: Hester, d.v. M. op den Brouw en B. P. Bakker; Stephanus C. L., z.v. C. W. M. van der Meer en M. J. G, Breuring: Johannes. z.v. A. M. Hersbach en J. Hoefman; Yvonne, d.v. J. van Stcijn en M. J. Goos. GEBOREN: Cornells P„ zv G. Douw en L. van der Kooij: Nicolette, dv N- M. Kolmeijer en N. Boertjes: IJpe S-, zv S. Schuitmaker en II. M. van Barneveld; Antonius L., zv A. L. Meijdam «n J. P, C. Korpcl. OVERLEDEN: P. Schippers, 69 jr. OVERLEDEN: N. Buijmnk, 32 jr.. echtg. van M. Foot: G. Kot'fijberg. 74 jr., ëchtg. van C. Luijcx; A. Zwaan, 57 jr.; J. H. Hartman, 63 jr, QDr 2 speelde met 22 gelijk tegen 't "Waterschip. De aspiranten kwa men tot de volgende resultaten: Schiedam aVelox a 01; Rozen burg dSucces b 4—0 en ODI a— Oranje Nassau b 8—0. Bij een felle brand in de woning van de 63-jarige zeeman H. La- graauw aan de Lisstraat 52 (le et.) zijn gistermorgen een keuken, een woonkamer en een slaapkamer een prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt f 10.000. De brand ontstond toen de heer Lagraauw een pantalon waste in een emmer met wasbenzine, die in de nabijheid stond van een brandende petroleumkachel. Toen de wasben zine in brand vloog, gaf de heer Lagraauw in zijn. verbouwereerdheid de emmer een schop waardoor de2e in de gang terecht kwam. Het ge volg was. dat ook daar brand ont stond. Met twee nevelstralen werd het r en bij Golden Fiction I»e aftredende rector-magniflcus van de Nederlandsche Economische Hoogesehool te Rotterdam, prof. H. W. Lambers heeft gistermiddag In een toespraak ter gelegenheid van de rectoraatsoverdracht medegedeeld dat de senaat maatregelen heeft geno men om dc studieduur te bekorten. Tevens zal de senaat aandacht schen ken aan de positie van de werkstu dent. Prof. Lambers deelde mee, dat voor de kandidaatsstudie eollegerooster en literatuurlijst zijn beperkt en voor de doctoraalstudie vereenvoudigingen in de examenregeling zijn aangebracht. Men hoopt, dat door deze maatrege len de studie duur van zeven jaar tot zes jaar kan worden teruggebraeht. Voor de werkstudenten wordt de mogelijkheid geschapen in de avond uren werkcolleges te volgen. Van een avondopteiding is geen sprake. Vervolgens droeg prof. Lambers 't rectoraat over aan zijn opvolger, prof. dr. J. H. van Stuyveiiberg. Jj E stichting Krimpenerwaard heeft in samenwerking met de stichting Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, een propagandaconcert georganiseerd in „De Rank" te Krim pen aan de IJssel, dat zonder twijfel een groot succes is geworden. Het zou ons sterk verbazen als de ver tolkingen van Rossini's ouverture „Wilhelm Teil", Bizets tweede „Ar- iésienne" suite en Beethovens ze vende symfonie niet bij velen dc wens had doen ontstaan, in den ver volge tot de regelmatige bezoekers der R.Ph.O,-concerten te gaan beho ren. De programmakeuze is er kenne lijk op gericht geweest, het orkest als geheel, maar ook in détails aan het publiek voor te stellen. Rossini en Bizet bezitten immers vele obli gaatpartijen, waarin het spel van de aanvoerders der verschillende groe pen te beluisteren viel. In deze rich ting doordenkend ligt het voor de hand, dat Eduard Flipse ook ais solist één der eigen orkestleden, liet optreden en wel de begaafde solo- klarinettist Herman Wester. Dat wij hem liever in Mozarts concert horen dan in het zaterdagavond vertolkte Concertino van Weber ligt uitslui tend aan het stuk, dat achter de briljante noten, weinig muzikale in houd verbergt. vuur geblust. Aanwezig waren de bïuseenheid 221 en de gereedschaps wagen 7. De leiding berustte bij brandmeester A. Slootmaker. jaarlijkse grote bridge-drive van de Schiedamse Gemeenschap om het paren-kampioenschap van Schiedam Is gisteravond in Musis Sacrum begonnen. Men kan voor dit evenement rekenen op een vaste kern zodat er nu. evenals vorig jaar, weer 128 koppels present waren. In acht lijnen, van zestien koppels is er verwoed doch zwijgzaam ge streden, met de kaarten in de hand en met de ervaring in systemen en conventies als strijdmiddel. De or ganisatie van de drive lag in han den van vertegenwoordigers van de verschillende bridge-clubs in Schie dam, waarbij de heer Aamouds, van i v aii de bridge-club van Wilton Fijenoord. Boon- opt ra a als wedstrijdleider, daarbij drive, die opengesteld is uitsluitend voor Schiedammers. Als blijk van waardering voor zijn werken kreeg de heer Aarnouds een fraaie asbak aangeboden. De bedoeling is dat de winnaars m elke lijn, acht in totaal, vanavond in de finale uitkomen. Dit zijn de koppels FinkeReinders (met 96 punten veruit het hoogst!), Bisschop Moeren: MeulsteeTuyl: Mühl- heim—De Regt; Van Duyl—Maans y* Brink; echtpaar Kamenade; Van Bruggen—Loon en Van der DuysVan Hemingen. Tweede prijzen wonnen: Cerradi—- yan Leeuwen: Boon—Willemse; •Héykoop: Toeter—Herman geassisteerd door zijn echtgenote. De heer L. Kamp heeft in zijn openingswoord er op gewezen dat er gezien de grote opkomst, blijkbaar behoefte bestaat aan zo'h jaarlijkse tafel. Broere—Moeren; Jansen—Kalkman j vr,*». -Keuzekamp en Reeser— d. Ende- d. Tuuk. Deze winnaars mochten hun keuze doen uit de welvoorziene prijzen- T")e herfst is nog. niet eens begon* V nen, maar in ateliers en directie kamers denkt men. al aan de zomer van het volgend jaar, aan de kleding (en ont-kleding) die wij dan zullen dragen. We hebben gisteravond ia de Nautiluszaal van het Holbeinhuis de resultaten ervan gezien op een show van Eeka-Weert N.V., die een groot aantal modellen toonde van badkleding voor dames, teenagers en kinderen. Tricot en lastex worden meer en meer door vrolijk bedrukt katcea verdrongen. Het badpak zelf is dan van het dankbare materiaal vervaar digd, maar ook een bijbehorende doorknooprok en soms zelf een grote kraag, die samen een vlot en draag baar ensemble vormen. Van katoen was bijvoorbeeld een pakje, bestaan de uit een gele short en bloes, waar over een rok. van dezelfde stof en. een grote witte afknoopbare kraag. Nieuw voor ons was een jak van badstof, vallend tot over de heup» aan de onderkant door elastiek bij een gehouden. Ook voor kinderen deer dit praktische strandpak het erg leuk. De badpakken, met de aangeknipte schouderbanden waren wel het mooist/In het algemeen was de col lectie fleurig, gevarieerd en heimwee wekkend naar zonnige stranden. De Rotterdamsche Kunstkring ex poseert van 26 september tot 18 ok tober 1959 werken van Friso tü* Holt en Jef Diederen, in de boven» zaal grafiek van Roger Chailloux. De heer L, W. Schmidt, criticus va®, beeldende kunst aan onze krant, zal bij de opening vrijdagavond 25 sep tember om 8.15 uur een korte toe» lichting geven op het werk van ét drie kunstenaars. gevraagd Gevraagd in on2e fabriek: twee meisjes voor het pel len van pitten en amande ïen. Leeftijd 16—18 jaar. Voor seizoenwerk tot 30 no vember 1959. Directe in diensttreding. Aanm.: J. M. van Velzen, Bakkerijgrond stoffen N.V., "Waranda 44, Schiedam. Te koop Kapstokken 23.50 en K.E.S. zegels. Nieuwste kapstokken. Keus uit 60 stuks. Gaat naar Plate, Gr. Markt 19—21, Schiedam. Rotan meubels. Rotan clubjes 19.50—22.— en hoger Zie grote keus in de winkel 3de etage. Plate, Gro te Markt 19—21. Schiedam. Te buur gevraagd 3 dames zoeken een kamer met zij-kamertje, 'op nett» stand. Liefst met warm» maaltijden. Brieven met in- bchtmgen onder nr. S-T83, bureau van dit blad

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2