n Droom van een school, om jaloers op te worden H Mlfili Viering gouden jubileum in nieuwe fabriekshal lé.75 Jongen bij brand om leven gekomen Uit de eerste divisie van forumavond ABC/SSV Operette „Sissi" voor de Katholieke Kring Mutua speelde voor Wilton-personeel .Spieken is nu n probleem maar we vinden wel iets' 50jaar Fontijne Nieuw ulo-gebouw in gebruik gesteld 75 De semi-clerby SVV-Fortuna Oecumenische tentoonstelling Hermes gaat naar ZFC halfzwaar - kalfsvlees KENNISGEVING NA SPEL MET LUCIFERS De brandweer zocht vergeefs op vliering Burgerlijke stand „Algorab" gaat te water Vrijdag 25 september 1959 „Dit is een droom van een school. Ik wil het best bekennen dat Ik er stik jaloers op ben", zo 2ei gisteravond de Rotterdamse ulo-onderwijzer, de heer G. D. Weekhout bq de officiële ingebruikname van het nieuwe gebouw voor de Willem de Zwïjgerschool voor ulo aan de St. Lïduina- slraat. En hij maakte het ook verder duidelijk dat de gemeente Rotter dam bij het neerzetten van nieuwe ulo-scholen best een voorbeeld aan na buur Schiedam mocht nemen. Maar ook de vele andere sprekers op die bijeenkomst hebben er geen twijfel aan laten bestaan: wat daar aan d» St. Liduinastraat is verrezen is een ideaal van een gebouw, dat voldoet aan de modernste eisen op het gebied van het ulo-onderwijs. „Een voor beeld, hoe een ulo er uit hoort te zien. Werd opgemerkt. Echter, het gebouw mag dan vol doen aan de hoogste eisen die er ge steld kunnen worden voor het geven van onderwijs, voor het houden van grote bijeenkomsten als die van gis teravond. is het gebouw eigenlijk niet geschikt. Want de talrijke geno digden.zaten nu opeengepakt in de centrale hal vlak achter de ingang. Onder hen bevonden zich de wethou der H. Sabel en mr. P. van Bochove, gemeentesecretaris mr. N". J. Post, rijksinspecteur van onderwijs, de heer M. Bijpost, de nieuwe gemeentelijke inspecteur, de heer C, H. Kamp. vele hoofden van. gemeentelijke diensten, hoofden van andere onderwijsinstel lingen in onze stad en' leerkrachten aan de school. Verheugend was ook de aanwezig heid van ir, L. A, de Haas, de voor malige gemeentelijke architect, die bet gebouw heeft ontworpen, maar de bouw zelf niet meer heeft meege maakt door zijn vertrek naar Eind hoven en van de heer M. Holl, de vo rige gemeentelijke inspecteur die het grootste aandeel heeft geleverd in de administratieve strijd om dit ge bouw van het Rijk los te krijgen. Voor hun aandeel in het voorberei dende wérk is hun van verschillende kanten dank gebracht. INSPIRATIE Wethouder H. Sabel, die namens het gemeentebestuur de school offi cieel in gebruik heeft gesteld, felici teerde het schoolhoofd, de heer M. P. Heyboer, de leerkrachten^ maar voor al ook de leerlingen met dit nieuwe i ggbouw, dat wel inspirerend moet werken op de activiteiten in die schooi. In zo'n grote centrale school (of het in de toekomst, gezien de stadsuitbreiding, bij één school zal kunnen blijven dorst de wethouder j niet te zeggen; is een |rotere diffe- i xentiatie van onderwijs, mogelijk, waardoor de kinderen het onderwijs i kunnen kiezen dat hen het beste ligt De ulo is dan ook populair. De toe loop is zelfs schrikbarend groot en de heer Sabel vroeg zich af of dit. wel juist was. Vaak zijn de kinderen meer gebaat bij een ander soort van onderwijs. De rijks-inspecteur de heer M. Bij- post wees er op dat de school niet al- (Advertentie LJM.) leen" op 154 heipalen is gebouwd maar ook de pijlers van. de toe wijding en beroepsliefde van de leer krachten. Namens de Oudercommissie sprak de heer M. Heroma. Hij vond het waren er tien klassen zodat er met prachtig dat de leerlingen nu niet meer door de stad hoefden te zwer ven voor de lessen, maar toch ook jammer dat nu niet tegelijkertijd de twee gymnastieklokalen klaar wa ren. Maar die zullen er binnenkort wel komen. Verder is er nog gesproken door notaris A. Hoek, namens de bijzon dere schoolbesturen, door de heer Th. van Woerkom als vertegenwoordiger van Het Ned, Onderwijzers Verbond, door de heer J. v. d. Kamp voor het Volksonderwijs, de heer J. H. Pepper namens het hoofdbestuur van de Ver eniging voor Ulo, de heer G, D. Weekhout namens de afd. Rotterdam van de Ver. voor Ulo. Het is echter niet alleen bij woor den gebleven, er waren ook talrijke geschenken. De hoofd-aan nemer, de heer D. Baron bood een prijzen-kast aan voor de vele sport-tropheëen. De leerlingen Bert Overheul en Kees Verveen kwamen namens de leerlin gen aandragen met een schrijfmap en sigaren („De school is prachtig en de banken ook. Het spieken is nu een groot probleem geworden. Maar we zullen er wel iets op vinden," verklaarden ze nog). Door de ouders is bij monde van heer Heroma een prachtige band-recorder aangeboden die goed dienst zal doen bij het on derwijs. En de heer Heyboer bood namens de leerkrachten aan het. ge meentebestuur twee grote siervazen aan. „Wij willen ze echter wel graag terug'hebben voor dé vitrines aan de voorkant van de school," vertelde hij er schielijk bij. Verder vele bloem stukken en planten. „Voor mij is een oude droom wer kelijkheid geworden. Toen de plan nen óp tafel kamen voor een nieuw gebouw, hebben we niet venvacht dat dit er ook in zo'n fraaie vorm zou komen," verklaarde de heer Heyboer in het slotwoord. „Het pad van de Willem de Zwïjgerschool is in het verleden niet over rozen ge gaan, maar nu zijn we in 'n rozen bed terecht gekomen." De ulo werd geboren, met drie klassen, in een gebouw aan de Huys- mansslraat en in de dertiger jaren de verfoeilijke dependances gewerkt moest worden. Gedurende de oorlog ïs de ulo liefst negen maal verhuisd en pas in 1946 kwam de school, dank zij de toenmalige wethouder mevr. v. Benthem de Wilde in.één gebouw terecht, dat aan de Pr. Maurltsstraat, De school is daar gergoeid.„Het is een compleet schoolbedrijf geworden met 555 leerl.. Ik ken ze juiet eens allemaal," verklaarde de heer Hey boer, die er verder heel dankbaar voor was dat hü nu nog enkele jaren als hoofd in dit prachtige gebouw mocht werken. Aan het slot hebben de aanwezigen het gebouw, dat in een zee van licht baadde kunnen bekijken. Enkele we ken geleden hebben wij reeds uit voerig over gebouw en inrichting ge schreven. By de officiële ingebruik stelling van het nieuwe gebouw voor de Willem de Zunjoerschoot uoor ulo aan de St. Liduinastraat heeft het hoofd der school, de heer M. P. Heyboer. het gemeentebestuur twee siervazen aangeboden namens de leerkrachten.. Voer Voder en Zoon hebben wij weer de beroemde SUPER RAY-LON COTEIE pantalons. Blijvend ptooinoudendr Kriti rimpvrij, kleurecht, wasbaar, spor tief modem model. Duizenden von deze pontalons ver kochten wij dit voorjaar en de gro te vraag noopte ons tot nabestellen. SUPER RARCQRD SS» |De normale prijs is 25,50 tot 29.75, Smaar één dag kunt U profiteren von Seen ongedacht koopje, want voor super ray-lon pantalons met of zonder omslag, Tn de moder- |ne kleuren groen, lever of grijs, betaalt U dan voor JONGENS,' 8- 16 joar alle moten voor HEREN Zolang de voorraad strekt! Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singet Katendr. LagedijR hk, Dorpsweg West Kruiskade 35 LEIDEN: Kaaxlemmetitraat 25 7 Zondagmiddag heeft aan dë bos rand de sfeervolle en traditionele ont moeting plaats tussen twee oude ri valen. SW en Fortuna Vlaardingen, waarbij het aan Schicdamse en Vlaardingse zijde beslist niet aan be langstelling zal ontbreken. Fortuna heeft afgelopen zondag een uitstekende wedstrijd gespeeld en het sterke NOAD een gelijkspel afge dwongen. Dit zal een prikkel zijn om het nu ook eens aan de haven te pro heren bij de rood-groenen. Het kan spannen. SW heeft nog steeds niet de juiste formatie gevonden voor de voorhoe de, waardoor tegen Vitesse de pun ten verspeeld zijn. En het is nog steeds zo dat met doelpunten de strijd beslist wordt. Door een blessure van G. van Pelt heeft het elftal een kleine wijziging ondergaan. De opstelling is: Tap; Ro- De Oecumenische tentoonstelling, die van 10 tot en met 14 oktober 1959 in de grote zaal van het Ge bouw voor Christelijk Sociale Be langen alhier wordt gehouden, geeft een fotografisch beeld van de oecu mene in de gehele wereld. De tentoonstelling bestaat uit 19 panelen, die tezamen vijf stands vormen, De eerste stand toont de verscheidenheid van christelijke ker ken. De tweede stand toont Genève als ontmoetingsplaats der kerken en als centrum van" gesprek en over leg. Verder is er het organisatie schema van de Wereldraad van Ker ken te zien. De derde stand brengt de voorgeschiedenis van dg Oecu menische Beweging in beeld: de conferenties voor praktisch christen dom te Stockholm <1925) en voor geloof en kerkorde te Lausanne (1927), te Oxford (1937). Dan het besluit (in Utrecht) tot de oprich ting van de Wereldraad, van Kerken (1938) en de oprichting van de We reldraad zelf (1948) te Amsterdam. Verder de conferenties te Lund (1952) en Evanston (1954). De vierde en vijfde stand geven een. beeld van het hulpwerk,dat de Wereldraad verricht. Wij krijgen 'n blik op de tragedie van het kamp leven» het oorlogsleed in Korea en op vat vooral de jeugd heeft ge daan tot leniging daarvan. Wat de tentoonstelling te zien geeft vormt een aangrijpend beeld van de gezamenlijke hulpverlenin gen in de huidige wereldnood. Voor Nederland werd deze expo sitie samengesteld door het Inter kerkelijk Bureau voor Audio Vi suele Hulpmiddelen (I.B.VJ te Am sterdam, mein en Hekman jr.: J. v. Schijndel, A, v. Kempen en Hekman sr.; Sla venburg, Könemann, C orb eau, van Elderen en De Groot. Reserves: SW 2 gaat een moeilij ke uitwedstrijd tegemoet in Haar lem tegen. RCH 2. SVV 3 speelt om 10 uur aan de Poldervaart tegen ADO 3 en het vierde elftal gaat op bezoek bij Excelsior 4. Voor Hermes-DVS een belangrijke ontmoeting in Zaandam met ZFC. Deze ploeg, voor het eerst in de eers te divisie uitkomend, is goed gestart en staat met VSV aan de kop met twee punten voorsprong op o.a. Hermes. Winst zou voor de blauw witters. dan ook ccn belangrijke sprong vooruit betekenen. Nu de Her mes-voorhoede de laatste tijd schot- vaardiger is geworden, 2ijn de Schie dammers niet kansloos. Reserves: Hermes 2 speelt om 2 uur aan. de Damlaan tegen NAC 2, het wordt zaak voor de reserves om de eerste punten te veroveren. Hermes 3 krijgt het om 10 uur in Sportpark Harga moeilijk tegen DFC 3, de hui dige lijstaanvoeders. Het vierde elf tal is vrij. Bellen en GJ> Tum!aan°80.e telefoon" 69290. Politie-alarmnummer 64666. •Apotheker nachtdienst: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127. RJL Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond i behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19—20.30 uur; dinsdag van 9.30—16,30 uur en van 192U.30 uur; woensdag van 9.30—16.30 uur; donderdag van 9.30—12.30 uur; vrijdag van 9.30—16.30 uur en 19—20.30. uur; zaterdag van 9.3016.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: „Stoute kinderen, zoete kinderen", dagelijks 1017 uur, woensdag en zaterdag ook 19—22 uur. Zondag 12—17 uur BIOSCOPEN Passage. 2 en 8.15 uur; „Spaanse driften". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Liane". DIVERSEN Sursum Corda, 8 uur: Demos. Ver gadering. Wijkcentrum, 8 uur: NCVB. Bijeen komst, Advertentie LM.) dié is het toch maar Ook in Virginia en American (Advertentie LM.) CROQU ETTEN NU UIT EIGEN KEUKEN BOER'S VISBEDR1JF Mr. NOLENSLA AN. 850 Collectanten gevraagd Op zaterdag 26 september zal in Schiedam de jaarlijkse collecte wor den gehouden voor de reclassering*- arbeid. Jongelui van 14 jaar en ouder wor- worden uitgenodigd vrijdag een bus te komen halen aan het Gebouw voor Christ. Sociale Belangen, Lange Ha ven 73 na 6.30 uur af. (Advertentie IM.) agent Begroting Gemeentelijke Gasvoor- riening Zuid-Holland voor I960: Het College van Beheer van de Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland brengt ter openbare ken nis. dat de begroting voor het jaar 1960 van dit intercommunale li chaam, zoals die op heden aan de Algemene Raad is aangeboden, ge durende 14 dagen ter secretarie van de gemeenten Delft, Dordrecht, Gou da, Den Haag, Leiden. Rotterdam en Schiedam voor een ieder ter le zing is neergelegd en aldaar ver krijgbaar is gesteld. Het College van Beheer voor noemd, De voorzitter: J. U. SCHILTHUIS. Da secretaris: N. DE VRIES. Rotterdam. 24 september 1959. Rekening Gemeentelijke Gasvoor ziening Zuid-Holland over 1958: Het College van Beheer van de Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland brengt ter openbare kennis, aat de rekening over het jaar 1938 van dit intercommunale lichaam, zo als die op heden aan de Algemene Raad is aangeboden, gedurende 14 dagen ter secretarie van de gemeen ten Delft. Dordrecht. Gouda. Den Haag, Leiden, Rotterdam en Schie dam voor een ieder ter lezing is neergelegd en aldaar verkrijgbaar is gesteld. Het College van. Beheer voor noemd, De voorzitter: J. U. SCHILTHUIS. De secretaris: N. DE VRIES. Rotterdam. 24 september 1959. Voor de cabaretvoorstellingen voor de Alg. Bond van Ouden van Dagen op 28 september in Musis Sacrum zijn nog kaarten verkrijgbaar bij W. de Zeeuw, Flat Nieuwïand 56. De kaarten kunnen t,m. vrijdag worden afgehaald. GEHUWD: J. van Ingen, 50 jaar en J. C, Truggelaar. 43 jaar; D. de Kok, 24 jaar en A Postma, 24 jaar; J. Kraaijenbrink, 29 jaar en. H, Lmikhorst, 27 jaar; J. R. Heine- mann, 27 jaar en .I. S. Persïjn. 22 jaar; L. van Dijk, 27 jaar en T. A. Noorcüjk, 24 jaar; D. L. A. Buiten huis, 22 jaar en M. T. Hollander, 19 jaar; K. E. N, Collë, 65 jaar en S. Ballijns, 65 jaar; T. H. M. Bier huizen. 30 jaar en A W. M. van Druten, 23 jaar; J; M. J. Zuidgeest, 27 jaar en J. A. Matthijssen. 19 jaar; M. A. J. Hille, 24 jaar en H. L. M. van de Water, 23 jaar; J. van Duij- 'voetballer;), een scheidsrechter en v(jf venbode, 44 jaar_ en M. M. Franke, journalisten allen uit Schiedam, heeft Op wel heel tragische wjjze is de 3-jarige Wim Scholte om het leven gekomen bjj de brand, die vanmor gen omstreeks acht uur Is uilgebro ken in de woning van de familie T. M. J. Scholte aan de IJsselmonde- 5traat 4 in Schiedam-Zuid. Wini heeft waarschijnlijk met lucifers ge speeld in de kleine iussenkamer, weinig meer dan een grote kast, tussen de twee grote slaapkamers op de bovenverdieping van de woning. Bij het spel Is het textiel, dat in die kamer bewaard werd, in brand ge raakt en Wint is toen uit angst on der een stapel dekens en ander ma teriaal gekropen In diezelfde tussen- kamer. waar spoedig het vuur fel brandde. Het was de oudste zoon van bet gezin, de 6-jarige Tommy, die de trap af kwam hollen om een em mertje water te halen, „want er was brand boven". Mevrouw Scholte, die beneden bezig was met het jongste kind, een baby, rende, naar boven, Het hoofdbestuurslid van de KNVB de heer Nijs heeft woensdag avond in Arcade vierhonderd be- langstellendpn een genoeglijke en leerzame avond bezorgd. Als leider van een forum, bestaande uit vijf 30 jaar; A. J. de Koning, 29 jaar en M, H. Lensveld, 25 jaar; M. van der Most, 27 jaar en E. Steens, 22 jaar; J. A. Bakker, 31 jaar en C. J. S. van der Pluijm. 25 jaar. ONDERTROUWD; W. A. Blanker, 26 jaar en G. W. Onverwacht, 20 jaar; T, J. M. de Boer, 23 jaar en H. L. M. Rost, 24 jaar; H. J. Kin- neging, 25 jaar en W. van Leeu- de heer Nijs vele problemen sportgebied ter discussie gesteld, wen, 19 jaar; J, P. Nouwels. 20 jaar en B. Faber, 21 jaar: H. Salari, 21 jaar en M. Barvoets, 19 jaar: G. van Schijndel, 25 jaar en H. C. Breu- seker, 19 jaar. In een feest van kleuren en zachte romantische muziek heeft de Hoofd- stad-Operette gisteravond in 't Pas sage-theater voor de Katholieke Kring een opvoering gegeven van de operette „Sissi". Dit Amsterdam se gezelschap heeft er slag van.ora de operettes in een passende omge ving te raonleren en ook dit maai is er veel zorg besteed aan de uitbun dige decors en kostuums. De talryke liefhebbers van deze heel lichte muze hebben dan bovendien nog kunnen genieten van het vrolijk-romantische verhaal en van de vele prettige me lodieën van de grote Johann Straus en Frits Krelsler. Jan Handerson als Keizer Franz Jozef op-vrijers-voeten en Lizzi Schöfmann als de ondeugende en hartvero veren de Sissi waren be hoorlijk bij stem en gaven elkaar vrolijk partij. Louise Martens en Kar] (Advertentie I.M.) Kies vrij Uw brif bij de QRILM1J - Kruiskade 73. Ziekenföndsleveranciër Deze sportavond was belegd door de Algemene Bedrijfsvoetbal Compe titie in. samenwerking roet de Sehie- domse Scheidsrechters Vereniging- Over het bedrijfsvoetbal merkte het gezelschap op dat c'it voetbal een nuttige functie heeft als genoeglijk heidsvoetbal. Br is helaas een gebrek aan velden waardoor weieens moei lijkheden kunnen ontstaan. De leden van het forum waren van mening dat de kwaliteit van het voetbal In de ere-divisie is vooruitgegaan, maar zij meenden dat dit niet het geval is in de andere divisies. Voorzitter Dirk Nijs hoopte dat Hermes DVS en SVV in Schiedam nog eens- tot bundeling van krachten zullen komen omdat de ontwikkeling de clubs daartoe dwingt. Men was van mening dat de scheidsrechter zijn taak goed vervult ih Nederland. Over de grensrechters konden doelverdedigers Henk Tap en Henk yerhoeckx minder enthousiast zijn. Voorzitter A. Verlinde van de ABC heeft de bijeenkomst met een kort woord geopend. Hij was verheugd j over de grote belangstelling, o.a. van de officials van de KNVB en van commissaris K. Rijpma. Na de ge- paar. Milde Japr .als gast) en Mar- j VerTlndo^a^de'bSr NijfJn J?ht ga Graf beeldden de twee intrigeren- Schiedams geschenkje aangeboden'5 de moedors uit, waartussen Heroin j ter waardering van het feit dat de ®oedmo«ilS<! vader ;lhcer Njjs, die in verband met zijn van öissi stona. gezondheid geen spreekbeurten ver- £etJAJ: »ei scht.da»nh£t Frey vormden het tweede liefdes- rich en Fritz Steiner, met hun ge bruikelijke grappen en de uitbundi ge Claire Clairy zorgden voor de nodige „gillers". De vele medewer kers steunden geroutineerd. Bij een operette gaat het echt niet om het verhaal, dat dan ook in dit geval weinig om het lijf heeft en dat we dan ook maar niet zullen weergeven. Ondanks het feit dat Romy Schnei der de romantiek rond de figuur van Sissi op de film al vele malen heeft uitgedragen was er toch grote be langstellingvoor deze opvoering. Het goedlachse publiek heeft zich uitste kend vermaakt en na afloop dan ook met 'n warm applaus bedankt. Voor zitter N. J. van Baarle heeft deze eerste avond van het seizoen geopend met een opwekkking meer leden te werven voor de Kath. Kring. Met een samenkomst van het voltallige personeel, velen ver gezeld van echtgenote of ver loofde, zette vanmorgen N.V. Machinefabriek A. Fontijne te Scliiedam/Vlaardingen in de nieuwe fabriekshal te Vlaar dingen de viering van het gou den bestaansfeest van de on derneming in. £r waren tal van hoogtepunten. De directie deelde o.a. mede- da* een bedxïjfsinsigne is ingesteld, by een 1314-jarlg dienstverband in ko per, by 25 Ln zilver, by 40 jaar in goud met één diamant en b« 50 jaar in goud met twee diamanten, Een lid van het personeel, baas M. IV Stigter (67), ontving het laatste. Bo vendien kreeg hij, de enige van de werknemers, die ook reeds de stlch- ting van het bedrijf door wijlen A Fontjjne op 25 september 1909 mee maakte, een televisietoestel. Alle personeelsleden ontvingen van de directie een zilveren siga rettendoos zij, die al lange tijd in dienst zijn een grotere dan de jongeren. Bovendien kregen allen een grote gratificatie. De lange rij van sprekers werd geopend door de directeur J. J. Fon tijne. die de geschiedenis van het bedrijf releveerde en een bijzonder woord van erkentelijkheid richtte tot de getrouwen, baas Stigter in de eerste plaats, de heren M. van Harmeien en J. Soeters. die al meer dan 40 dienstjaren hebben en tot een tiental personeelsleden, dat al langer dan een kwart eeuw bij Fon tijne werkt. Commissaris mr. J. J, Hage richt- t« woorden van gelukwensen tot de directie. Namens de bedrijfsjubi- leumcommissie deed dat de heer M van Harmeien. De heer A. C. de Rijke richtte rich namens de colle ga's, ia het bijzonder tot de jubila rissen. terwijl de heer P. van Leeu warden in zijn kwaliteit van voor zitter van de kern sprak. Mr. L. de Roos, secretaris van de Maatschappij van Nijverheid en Handel te Schiedam bood de heer willen komen. J Na de pauze is de indrukwekkende documentaire van de wereldkam pioenschappen 1S58 vertoond. Vooral het virtuoze voetbal van de Brazi lianen verwekte bijval, ALBLASSERDAM, Op zater dag 10 oktober zal des morgens om half twaalf het circa 9200 ton d.w. metende motorvrachtschip „Algciab" van stapel gaan. Dit schip is in aan bouw voor Van Nievelt GoudriaaD Co.'s Stoomvaart Maatschappij N.V. te Rotterdam. De doopplechtigheid zal werden verricht door mevrouw W. Kruijne de Briiyne—Slingerland. maar werd teruggedreven door de hitte van het vuur en de verstikken de rook van brandende dekens en matrassen. Toen even later de Schiedamse brandweer arriveerde onder leiding van commandant D. de Jager, rijn de brandweerlieden direct op zoek gegaan naar Wiro. Zij werden echter misleid door de mededeling, dat de jongen op de vliering zou zjjn. Door de vuurhaard in het. tussenkamertje hebben de mannen, terwijl de glazen in. hun maskers haast smolten van de hitte, met levensgevaar zich een weg gebaand naar de vliering. De jongen was daar echter nietaan we- zig. Hierdoor zijn kostbare minuten verloren geraakt. Pas later toen het ergste vuur geblust was en men. in dat kleine tussenkamertje kon ko men, heeft de brandwacht J. B. Kor- veleyn het lijkje gevonden. De brand had op zichzelf niet veel te betekenen en kon beperkt worden gehouden tot het tussenkamertje, dat geheel uitbrandde en de twee aangrenzende slaapkamers, waar grote schade is aangericht. Met de nevelspuit was het vuur snel bedwongen. De zwaar getroffen familie Schol te heeft tijdelijk onderdak, gevonden bjj vrienden, in de buurt. (Advertentie IJM.) Hoe het kwam weet nlerranff of de warme zomer er Iets mee te maken had... is een vraag. Maar een feit Is, dat dltkarpet- tenseizoen slechter was dan ooit.' En daarom deze aanbieding van een overvolle fabriek. Haatv velours karpetten met een sei- zoenpr.ijs van 135 gulden na meer dan vijftig gulden goedkoper. Maar dan niet wachten maar nu kopen... hoogpolige haar- velourskarpetten in moderne dessins en kleuren... karpetten van'dit ""seizoen, voor een prijs die U geen tweede keer kunt verwachten. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze hoogpolige haarvelours karpet ten, in de nieuwe kleuren grijs en antb raclet. 200 x 280 cm, fÉgfJfi/Ê (Jok in de extra grt jVlMt 225x315 Het Rotterdamse toneelgezelschap flair, gespeeld door Aad Tuitel, die „Mutua" heeft gisteravond met veel succes in gebouw Musis Sacrum een voorstelling gegeven voor de per soneelsvereniging van Wilton-Fijcn- oord. De eerste keitnistnaliing met de Rotterdammers, die voor Wilton eens Meeuwen boven Sorento" speelden, lag blijkbaar nog vers in het geheugen bij de aanwezigen, want toen de secretaris van de vere niging. de heer J. v. d. Broek het Stigter de medaille en oorkonde van toneelgezelschap aankondigde, weer de maatschappij aan. De heer Stïg- klonk er een verrast gemompel van ter sprak een gevoelvol dankwoord, herkenning. Op 'de katheder op. het ih de fa-. F briekshat opgestelde podium, dat Het blijspel „Omigosh" verhaalt feestelijk was versierd, prijkte de van de moeilijkheden van een sena- foto van de oprichter, wijlen de heer tor, die middenin een verkiezin^s- A, Fontijne. Diens echtgenote, me- i campagne voor de tweede maal huwt. vrouw C. Fontijne-Bijloo, was van-i Zijn eerste echtgenote zou verdron- morgen nog getuige van de viering ken zijn, maar de doodgewaande van de stichting van het bedrijf een komt „weer boven water", halve eeuw geleden door haar man. i De veelgeplaagse senator werd met alle reden had om tijdens de voor stelling ettelijke malen zijn cliché- uitroep „Omigosh" te laten klinken. Zijn beide G) echtgenotes kunnen daar niet tegen. Deze rollen werden" gespeeld door To Florijn en Jo La- ging-Knoops. Uiteraard wordt de te ruggekeerde echtgenote ook voor een „verschijning" aangezien, en wel door een overspannen huishoudster (Toos van Riet—Zonneyeld) en een mediamieke oude dame (A. van Vught-Visser). Het samenspel van het groepje was over het, algemeen te loven. De regie had Ger Slooter. Volgende week woensdag wordt de voorstelling herhaalde. In oktober is er een filmavond voor de pers. ver. Wilton-FijcnoOi-d. in november zul len amateurs van deze vereniging zelf optreden en in december komt het cabaret-gezelschap van Ren» van Dor tb.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2