Nieuwland wacht nog'op ambachtelijke bedrijven m EBBB -3 NIS*! C D Geslaagde prop.-avond van tbc-vereniging In abattoir Schiedam komt n „vlees-show ,„0\ erscliie '49" gaf goed spel voor wijk 5 Uit de eerste divisie Zes panden klaar - één betrokken! Het handbal- programma BE-HOEDEN? KREU GER BELANGSTELLING VALT ERG TEGEN 225.- S.Y. „Schiedam" in de compe titie Serie overtredingen met vrachtauto Visolie op de weg Jongens verzamelen fietspompen Wie heeft iets verloren? Vreemde monteur voor de automaat Verkeerszuil omver Geslaagd Ter opvoering van het gebruik Limburgia komt bij Hermes WASSEN SVV gaat naar Den Bosch Burgerlijke stand K.N.A. met „Gieren op 't veilig nest" Jubileum SCHIEDAM VERWARMING C. HUIZER [iZjsfuks ZEEMAN's IJZERHANDEL C. HUBZER EEN KOK Vrijdag 9 oktober 1939 In Nieuwland, waar het een gewoonte geworden is dat de uit de grond gestampte wo ningen betrokken worden, zo dra ze maar gereed zijn, staan al gedurende vele weken be- j drijfspanden leeg. Tot lichte verbazing van de omwonen den. Enige tüd geleden is er in de ge meenteraad aanmerking op gemaakt dat er by de ontwikkeling van de wijk Nieuwland geen rekening was gehouden tnet het scheppen van be drijfjes als die van rijwiel- en schoenhersteilers, loodgieters, enz. die men toch wel graag in een woon wijk zou zien. De wethouder heeft zich toen verdedigd met de opmer king dat er in het oudste deel van Nieuwland wèl rekening is gehou den met de vestiging van dergelijke ambachtslieden. n,l. aan de Dr. Wl- hautstraat, maar dat de voor hen bedoelde bedrijfsruimten waren op geslokt door de er aan grenzende winkels aan het I>r. Wibautplein, die dringend verlegen zaten om opslag ruimte. De wethouder heeft toen toegezegd dat er in de nieuwere delen van Nieuwland rekening gehouden zou •worden met ambachtelijke bedrijf jes. Hij beeft woord gehouden en achter de Mgr. Nolenslaan, aan de overkant van de funderingen van de winkel-galerij, staan nu zes pand jes, aan garages gekoppeld, waar plaats is voor ambachtslieden, Eén er van Is thans betrokken, vijf staan er nog) leeg. Waarom? De belangstelling voor (Advertentie IM.) Wij kenner) alle verhalen, maar bij een bontmantel gelden slechts twéé begrippen: BETROUWBAAR HEID en GARANTIE. Reeds Jaren lang brengt J'Wassen" zijn gere nommeerde bontcol lecHes- De naam "Wassen" is Uw goudén waarborg voor werkelijk verant woorde kwaliteit; beterden tóch goedkoper. Pas eens zo'n prachtige rijke bont mantel uit onze ruime sorteringen. Deze vorstelijke mantel in een mef zorg geselecteerde kwaliteit "lambleg" L een juweel In zijn klasse. Uitmuntend van coupe en afwerking, zeer luxueus in model en uitvoering. Maten 40t/m 46. Normale prijs 265.-, thans Royale keus in de moderne edel- bantsoorten. Indien gewenst BETALING IN TERMIJNEN. het daar vestigen van bedoelde be drijfjes is kennelijk lang niet zo groot als verwacht werd. Op ver zoek van het gemeente-bestuur heeft indertijd de Schiedamse Midden stands Centrale een enquete gehou: den onder de leden. Slechts twéé personen hebben, er op gereageerd en die hebben zich nog teruggetrok ken ook. Het gemeentebestuur beeft zieb op het standpunt gesteld, zo verne men wq van de gemeentelijke pers chef, dat deze panden in de eerste plaats gereserveerd moet blijven voor ambachtelijke bedrijfjes die in dc wijkbehoefte voorzien. Ze worden niet uitgegeven voor winkels, zo zit er al een Ioodgietersbedriif en er komen binnen afzienbare tijd nog een schilder en een schoenhersteller bij. Dat maakt drie drie blijven voorlopig zonder bestemming. Niet dat er totaal geen belang stelling bestaat, o ja, dat wel. Maar dat is dan van de kant van winke liers of van bedrijven die men niet kan rekenen tot „wykbedrijven". Dus zijn de aanvragen afgewezen. Men rekent er op dat wanneer Nieuwland zich nog. verder uit breidt er ook wel meer belangstel ling zal komen. Met dat al is het wel duidelijk dat de behoefte aan ambachtslieden, in een woonwijk lang niet evenredig is met het aan bod. Tekeu des tijds Deze geringe belangstelling voor het vestigen van dienstverlenende ambachtelijke bedrijven is overigens een somber teken van de tijd. Do jeugd heeft er geen zin in om am bachtsman te worden! De vanouds bekende figuur van de schoenmaker, sterft uit. De jeugd wil. wel schoe nen verkopen of in een fabriek maken doch niet herstellen. Zal dat een „doe het zelf"- werkje wor den in de toekomst? Niet uitgesloten. De kappers kan men het zelfde, horen vertellen. De kappersvakscho len worden uiterst slecht bezocht en leerling-kappers zijn bijna niet te krijgen. De verdiensten in dit vak zijn teruggelopen, omdat de „scheer ders" bijna geheel verdwenen zijn (dank zij veiligheids-mesjes en elek trische apparaten) en slechts de „Knippers" zijn er over, waardoor het vet van de ketel is. Tenminste bij de heren-kappers. Het zelfde klaaglied kan men ho ren in de andere ambachtelijke sec toren. Geen belangstelling bij de jeugd. Die werkt liever in het groot bedrijf. In de toekomst zal dit een groot probleem worden. En men kan toch niet alles doen volgens het „doe het zelf'-systeem. Zélf behangen gaat nog wel en zelf witten, schilderen en vloeren bekleden ook. Maar zelf je haren knippen? Van de nieuw-gevormde schaak vereniging „Schiedam" speelt het eerste tiental, dat nu'is samengesteld uit leden van de vroegere ESS en SCS in de 2e kl. C v. d. Rotterdamse Schaakbond. Dit is zo te zien een sterke klas, waarbij „Schiedam" thuis zal spelen tegen Maassluis 2, SIO 2 en Charlois 2. De uitwedstrijden gaan tegen Shell 2, Vlaardingen 2, Spangen 4 en Het Westen-Regina 2. Het tweede tiental speelt, in klasse 3 E thuis tegen Charlois .4, Herman dad 2 en HVO 3 en uit tegen Unile ver 2, Spangen 6 en EBSV 1. Het der de tiental, ingedeeld in 3 D speelt thuis tegen Onesimus 2, Rotterdam 6, en Wilhelm Steinitz 5, terwijl de uit wedstrijden gaan tegen HVO 2, RSR 2 en Charlois 5. De clubavonden zijn thans op don derdagavonden in. het gebouw voor Chr, Soc. Belangen, Lange Haven 73. Voor de winter wedstrijden kunnen nog nieuwe spelers worden aange nomen. In Nicuioland-oost, achter de Mgr. Notenslaan. heeft dc ge meente werkplaatsen voor am bachtslieden neergezet. Er zou behoefte aan bestaan, werd aan- yenomen maar ze staan nu nog steeds leeg. Twaalf Schiedamse handbal-teams spelen zondag een thuiswedstrijd. Al leen heren 2 van Wilton speelt uit; In de districts eerste klas komen de Wilton-dames uit tegen het sterke Hellas. DWS verloor hiervan Verle den week en ook Wilton zal het nu niet gemakkelijk krijgen. D.W.5, moet nu alle zeilen bezetten tegen Tiimlusfc uit Den Haag. ïn de districts eerste klas heren; krijgt" "Wilton aan de Maaskant be zoek van de reserves van hoofd klasser Hellas. Beidé teams., delen de ondc-rste plaats van de ranglijst. Bij dc verscherpte degradatie bete kent dit. dat zij beide op de nomi natie staan om naar de tweede klas te verhuizen. In de afd. eerste klas dames krijgt UVG bezoek van WIK, dof naar onze verwachting met iege handen zal 'worden teruggestuurd naar Vlaardingen. Bij de heren bindt Wil ton 2 in Laag Zestienhoven de strijd aan tegen Advendo. Dames 2 van DWS kan thuis winnen van WIK2. Dames 2 van Wilton krijgt, het thuis moeilijker tegen Victory 1 uit Dor drecht, al is hier een Schiedamse overwinning mogelijk". J De UVG-heren moeten hun uiter ste best doen om van Activitas 2 te winnen. Heren 2 van DWS moet waarschijnlijk genoegen nemen met ccn nederlaag tegen Sl Lodewjjk. Alleen snelverkeer midderiop N, Damlaan De verkeerspolitie maakt er op attent, dat de middenbaan van de Nieuwe Damlaan alleen mag worden gebruikt door *t snelverkeer (auto's en motorfietsen).de wegen aan weerszijden van de middenbaan de 2gn_ ventwegen moeten wordenge bruikt door het overige verkeer, dat dus niet op de middenbaan mag komen. (Advertentie IM.) MOGEN WIJ U ■Wij brengen 'n grote sorte ring in de bekendste v;* merken ATTABOIJ 15.90 18.90 VAZINA 22,50 STAALMEESTER vV 24.50 29.50 BORskEINÓ 42.50 Zie onze etalages BROERSVEST DE HERENMODE-ZAAK SCHIEDAM - Tel. 68206 (Advertentie. LM.) Een vrachtauto met aanhangwagen is gisteren op de Singel aangehouden door de politie. De aanhangwagen, geladen met puin, bleek 6000 kilo overbelast te 2ijn. De remmen deug den niet, de lading was niet goed gestuwd en de papieren van de cha^cur waren niet in orde. De auto is in beslag genomen. Tegen de chauffeur en de eigenaar, de heer P. v. Z. uit Amsterdam, is proces verbaal opgemaakt. Ernstig slipgevaar was er; gister middag in de B.K.-laan, .doordat daar een lekkende tankauto reed. De tankauto, bestuurd door NïJ. uit Wormerveer, kwamuit de richting Vlaardingen, waar ook al visolie op het wegdek terecht gekomen was. In déB.K.-laan werd de chauffeur gewaarschuwd. De bovenzijde van de tank was niet goed afgesloten. Enkele jongetjes van 5 a 6 jaar hebben-gisteren hun best gedaan bij het verzamelen van fietspompen. Zij haalden er een twaalftal van fietsen af. Drie gaven zij er weg aan oude re jongens Op bet Dr. Wibautplein, die de fietspompen echter naar het politiebureau brachten. De afdeling Schiedam van de "Ver. tot Behartiging van de Belangen van l tbc-patiënten In Nederland heeft we- derom groot succes geboekt met de grote propaganda-feestavond die don derdagavond in het Passage-theater ïs gehouden, want de .zaal was zo goed als uitverkocht. We moeten aannemen dat deze populaire ver eniging, goede ledenwinst heeft ge boekt by deze aantrekkelijke feest avond. '.v 'y Het lid van het hoofdbestuur, me vrouw Vijlbrief-Blom heeft in. haar korte, propaganda-recfe er nog de nadruk opgelegd dat de vereni ging krachtig moet zijn,; met veel le den, wil er effectief opgetreden kun nen worden bij de grote sociale com plicaties die veelal de ziekte ver gezellen. Wanneer de vaderin een gezin moet kuren, thuis of in een sanatorium, dan kombhet gezin maar al .te vaak financieel moeilijk te zitten. De vereniging kan 'dan bij- .springen. Of, zoals spreekster met een voorbeeld verduidelijkte, wan neer de huisvesting van de zieke te wensen overlaat en Juj dus een andere en betere woning, moet heb ben. In ons door woningnood ge- Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen b 12.30 uur en 24 uur; Aktentas met inhoud. Te bevragen bij de vinders; Speel goed-hondje, A. St.ruyk, Den. Bom- melsestraat 2; autoped,Struchem, de Loeffstraat: 48; rozenkrans in etui, Th. v. d. Linden, Dwarsstraat 37; kinderring. Smits, Grote Markt 11c; herenpolshorloge, E. Verbaerd- schot, Lombokstraat "31, Vlaardin gen; bedrag aan geld, M. Slaven burg. Boerhavelaan 46; geel indisch vogeltje, A. v. d. Poel, Wattstraat 35b; jonge Duitse herdershond. Ver burg, Graswinkelstraat 31b; Rotter dam: bruine .pijp, L. Sénts. Swam- merdamsingel 43; blauwe honden- riem,: Tims, Eendrachtstraat 64b; stalen maat, C. A. Faber, Lorentz- Iaan 27; autonummerbord. A, v. Bommel, Puttershoeksestraat 36; bruin lederen damesportemónnaie met. inhoud. B. Vermeulen, v. Ruys- daellaan 68b kinderportemonnaie, Vleghart, Laan 14; rode portemon- naie met inhoud. J. v. Ötterloo, Loeffstraat 115; kinderportemonnaie mét inhoud, Draër, St. Liduinastraat 82b; portemonnaie met inhoud, Koe ling, v. Limburg Stirumstraat 65; parapluiehoes, Collignon, Lorer-tz- Iaan 38;/ dubbele, fietstas, v. Dijke, v. d: Tempelstraat' 12;. blaüw-grijze herenshawl, M. v. Duppen,. Damlaan 15 b;: 1 .p, voetbalschoenen. A. v. Leeuwen, Coper nicusstraat 10a; zij den shawl, P. Collenburg, J. v. Avennëstraat 45b; rood kinder- scho.entje CD, v. d. Horst, Celsius- straat 28; grijze dameshandschoen (r), Duchehnè,Singel 132/8; glacé dameshandschoen -(r),Hogerboord, v. Beverenstraat 12. plaagde land, geeft dit zeer grote 1 moeilijkheden, die het slachtoffer zelf maar zelden kan oplossen. j De avond is verder gevuld met een j aardig cabaret-programma, ,,'t Mu« j zikale weerbuisje", waaraan tal van bekende artiesten medewerkten, zo- i als de listige goochelaar Eddy i Schuyer met partner Jaqueline, de mondharmonica-dwazen „the Snap- j shots" cabaretière Cora Ville, de j Spelbrekers met hun grappige liedjes en de accordeonisten de Drie Jack sons, waarvan echter een in het zie kenhuis ligt, zodat het een duo werd. Een vreemde monteur kwam woensdag een automaat nakijken in de winkel van mevrouw H. E. de J-—-de B. De automaat was defect, maar toen de monteur verdwenen was, bleek hjj niet te zijn gerepa reerd. Hij zei monteur te zijn van de Automaten Exploitatie Maatschappij tiit Heemstede, maar bij controle bleek hij daar niet werkzaam te zijn. Alhoewel er niets vermist wordt, vermoedde de eigenares van de win kel later een poging tot oplichting. De manwas ongeveer 40 jaar oud, had een smal gezicht, donkerblond haar en droeg een grijs kostuum. De chauffeur "J .v. K. uit Wad- dinxveen heeft gisteren met zijn trekker met oplegger een verkeers- zuiltje doen sneuvelen on *t kruis punt Mgr. Nolenslaan-Nieuwe Dam laan. Hij had de bocht naar links te kort genomen. De chauffeur bleek geen geldig rijbewijs te hebben. De auto moest, een uur later door de baas van de chauffeur wc. den op gehaald. HERENPANTALONS Kreukherstellend, wasbaar, krim~ pen niet, plooi houd end. Onberis pelijke afwerking met 2 achter zakken, oplilon-rltssluitmg enz. Normaal 29.75 55 55 Het is een opmerkelijk (en voor de belanghebbende slager» een ver ontrustend) verschijnsel dat in Ne derland, ondanks de stagende wel- vaart, het gebruik van vlees en vleesprodukten geen gelijke tred houdt met de bevolkingsaanwas. Werd in 1954 nog per hoofd van de bevolking 42 kilo vlees en vlees- produkten gebruikt, in 1957 was dat nog maar 39 kilo en in de latere jaren Is het nog verder gedaald. Ook in de „VleeskeurJngs-kring Schiedam" waaronder de gemeenten Schiedam, Vlaardingen Maassluis en Maasland vallen, is deze terug loop geconstateerd. Op suggestie van de directeur van ;nbaar het open! de heer D. slachthuis Schiedam, d. Akker hebben de Uitstekend amateurtoneel werd gisteravond in gebouw Irene ver toond voor Wykgemeente 5 van de Ned. Herv. Gemeente. Ook hier bleek (evenals dat het geval is bij „Geron"), dat een vakbekwame re gisseur zijn spelers tot prestaties kan brengen die duidelijk boven de middelmaat uitsteken. Dc Chr. Amateurtoneelvereniging „Overschie '49'' speelde „Het huis van ons leven", onder regie van Wie- Advertentie l.M.) RENAULT* agent ROTTERDAM: "City Centrum" Binnenweg, iel. 13 9375 - Dorpiweg bk. Kaïendrcchtae Lagedijk, tel. 74 25 9 DEN HAAG: Spui bk. Kalvermarkt, tel. 182148. De prestaties van Hermes-DVS in de nieuwe competitie zijn zeker niet slecht. Wanneer men de resul taten bekijkt, dan valt op dat de thuiswedstrijd alle gewonnen zijn met ruim verschil. De uitwedstrijden gingen echter alle verloren. Maar daarbij zijn er twee nederlagen met het kleinst mogelijke verschil en dan tegen clubs die boven aan de lijst staan. Dit geeft moed. Zondag komt om 2 uur Limburgia aan de Damlaan. Het zal niet mak kelijk gaan tegen deze harde ploeg, die niet gauw gewonnen geeft, zoals de praktijk heeft geleerd. Maar toch zit er een goede kans op winst in voor de blauw-witten. Het kan span nen. Hermes 2 krijgt het in het stadion erg moeilijk tegen Feijenoord 2, zaterdagmiddag om 4 uur. Het der de elftal gaat naar SVW 2 in Gorin- chem en ook daar zal hard gewerkt moeten worden voor de winst. Her mes 4 moet in staat zijn om in het Sportpark „Harga" (om 10 uur) Transvalia 2 te kloppen, maar erg makkelijk zal het niet gaan.- SW gaat zondag een zware uit wedstrijd tegemoet tegen BW, die met stug. spel een moeilijk te be strijden tegenstander is. De defensie van de Bo-asenaren is belangrijk ver sterkt met de nieuwe aanwinsten Van Pelt (van Feijenoord) doelman en stopper Schuyt (van Alkmaar). In het SVV-team hapert het de laatste weken, maar in de eerste wedstrijden is gebleken, dat de rood groenen beter kunnen. De reserves ontvangen VVV 2 en daar zullen de reod-groenen hun hand vol hebben. De strijd is om 2 uur aan de bosrand. SW 3 gaat op bezoek bij RFC 2 en SW ontvangt om 10 uur aan de Poldervaart DHZ 2. be Brandsma. die als acteur verbon den is aan het Rotterdams Toneel, waar hy ook vaak assisteerde bij dw regie. - Het gegeven van het stuk is het klassieke conflict tussen man. vrouw en minnaar. Ans de Jong en Bob Meerkerk speelden het .echtpaar, waarbij zij overtuigend de verkoe ling tussen deze mensen wisten uit te drukken. Jaap van Eijk was de min naar, De. sterkste scène léverde een gesprek tussen dit drietal op. Allen spreken zij over .de ongewone ver houding tussen hen, maar dan alsof het anderen betrof Ook de andere medespelenden; Jo- pie Vos, Jan en Sari van Bekkum en Ger van Dam leverden overtui gend spel. Het stuk speelt in de Amerikaanse society enalle spelers slaagden, er zeer goed in om iet.; van dat met-alledaagse.milieu voor de toeschouwer, duidelijk te maken. Ds. J. G. Jansen opende de avond. Hij kon een volle zaal begroeten, en toondé zich ook verheugd over de resultaten van de Kerkbouwactie in zijn wijk. Zeer waarschijnlijk zal wijk 5 de ƒ10.000,overschrijden. GEBOREN: Frederikus,zv J. W. van Est en W. H. Lorsé; Cornelia, dv j. C. Verhoeven en J. M. Houdijk;, Arie, zv B. Verkaaik en K. Sluijters, ONDERTROUWD: J. Aalbregt, 25 jr. en W. J. van Dijk, 24 jr.; O.-Appel 28 jr. en A. A. Kleinekoort; 23 jr.: H; de Bruijne, 24 .jrl 'en G, Midavaïne, 24 jr.; W. J. M. van Buïjteheh, 23 jr. en T.,1 H. .van der Fluijm, 23 -jr.;'.3. Kommenhoek, 19 jr. en C. Simons, 16 jr.; A. H. Loch, 24 jr. en Av de Ronde, 22 jr.: B. C. Lupker, 28 jr; en A, E. Bronsgeest, 23 jr.; %J. Markus, 31 jr. en M. E. J. Vogelezang. 26 jr.:- A. J. Pronk, 23 jr.-en N. 0. Damen, 20 jr.; W. A. Rademaker, 24 jr. en A. de Jonge, 22 jr.*. A, Vos. 22 jr. en F. M. Roijers, 19 jr.; P. C. A. Vrauw- deunt, 23 jr. en T. M. Hertog, 21 jr.; G. Vreeswijk, 30 jr.. en N„ Breuseker, 31 jr.: A. G, G. van Wijk.. 27 jr. en E. C. F. van Vliet, 23 jr;; M. Puntj 33 jr. en N. de Vries, 23 jr. GEHUWD: R. van den Oosten, 32 jr. en H. Pasztjerik. 39 jr.; J. C. Leen- derts, 26 jr. en R. V- Hülff, 22 jr.; G. van Schijndel, 25 jr. en H. C. Breu seker, 19 jr.; H. Salari/ 21 jr.'eh M.: Barvoets, 19 jr.: J. P. Nouwels. /20 jr. en B. Faber, 21 jr.; W. A. Blanker, 26 jr. enG. W. Onverwacht,- 20 jr, OVERLEDEN:D, D, van der Schoor, 61 .jr,..Jj. Hoefman 33 jr, jj slagers-organisaties, de vlees-gros siers en de andere gebruikers van het abattoir daarop besloten, in navolging van soortgelijke acties el ders in-Nederland, om op dinsdag 27 en woensdag 28 oktober in 't slacht huis een „vlees-show" te houden, die dinsdagmiddag om 2.30 uur officieel geopend zal worden door de burge meester van Schiedam, mr. J. W, Peek. Wat is de opzet van deze vlees- show, de „Fleto"?: Het is geen beurs en er Wordt niets, verkocht, het is meer een uitgebreide etalage, waar bij aan de bezoeksters, (want het zul len voor *t merendeel wel huisvrou wen zijn) wordt getoond waar het vlees vandaan komt en hoe het be handeld wordt. Maar ook wat men allemaal wel met vlees kan doen. Een heerlijk-sappige biefstuk klaaimaken is niet moeilijk: je neemt een goed (en duur) stuk vlees, zout er over en iri boter bra denklaar is kees! Maar met min der duur vlees kan men ook heer lijke - gerechten klaarmaken. Dit is echter bij vele huisvrouwen, (naai de mening van de slagers) onvol doende bekend. Vandaar deze voor lichtende show. Eén groot deel van het slachthuis wordt er voor ingericht. In de cen trale hal komt een groot, hoog-op- lopend tableau waar het vlees in verschillende soorten en. vormen wordt uitgestald. Langs de wan den tafels met keurig en smakelijk opgemaakte schotels gesneden vlees, bitter-garniturén en wat verder meer des slagers is. In afzonder lijke ruimten dan een doorlopende demonstratie van het bakken en bra den van vlees, terwijl ook standhou ders propaganda zullen maken vood soep. Het wordt uiteraard een uitstal ling van rauw vléés. Maar de heer J. Meeder, slager, we Vlaardingen, die meer met het propaganda-bijltje heeft gehakt, gaf ons de verzekering, dat het et. niet „bloederig" zal toe gaan. De nadruk zal vallen op het smakelijk uitstallen van gereedge maakt vlees. Aan deze show, die dinsdag van 3 uur 's middags tot 10 uur 's avonds en woensdag van 10 tot 10 uur gratis te bezichtigen zal zijn, zijn boven dien nog attracties verbonden. Zaterdagmiddag wordt op het ten nispark „Spieringshoek" te Schiedam het traditionele jaarlijkse tennis toernooi gehouden tussen leden van de gemeente-diensten (en hun dames) va Schiedam, en Vlaardingen De heer F. Jansen uit Schiedam slaagde aan de Technische Hoge- school te Delft voor het propaedeu- tisch examen voor werktuigkundig ingenieur. EEN DAG Negentien drumbands op bet concours Het aantal bands dat deelneemt aan het Drumband concours van de Oranje Garde, Vendel Schiedam, dat zaterdag a.s. in de Plantage wordt gehouden, is opgelopen tot negen tien, met als laatste inschrijving die van DOS uit Naaldwijk. Tussen 2.30 en 3 uur arriveren de deelnemende bands in de Plan tage na een mars door de stad. Tot ongeveer vijf uur worden de mars wedstrijden gehouden uit de Plan tage via Tuinlaan naar de Mak kerstraat. Na het lopende gedeelte volgt het staande optreden. Het pu bliek heeft gratis toegang tot de Plantage via de ingang, aan de Lan ge Nieuwstraat (bij het benzine sta tion). De Schiedamse Arbeiders Toneel ver. „Kunst Na Arbeid" geeft op za terdag 10 oktober in het Volksge bouw een opvoering van het toneel spel „Gieren óp 't veilig nest" van H—-MacPherson. Op 16 oktober herdenkt de heer J. Donkhorst het feit dat hij veertig jaar- werkzaam is bij de boekhouding van de gemeentelijke Gasfabriek te Schiedam. 1 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent bk. Goudlc- sirtgel Katendr. Lagedijk fck. Dorpsweg' West Kraiskade 35 I LEIPF-N: Haarlemmer Bellen bjj ongeval; G.G. en GD Tuinlaan 80. telefoon 69290. Politie-alarmnummer <54666. Apotheker nachtdienst; F. H. Bac ker, St. Liduinastraat 58. RJi. Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend tedere dag (behalva maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19. tot 20.30 uur: zondags-gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 1920.30 uur; dinsdag van 9.30—16.30 uur en van 1920.30 uur; woensdag van 9-30-—16.30 uur; donderdag van 9.30—12.30 uur; vrijdag van 9.3016.30 uur en 19—20.30 uur; zaterdag van 9.30—16,30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: gesloten t.m. 19 oktober. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Tiger- Bay", Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Over val in de Pacific". DIVERSEN Marijke, 7 uur: GSS. Kohtaktavond, DE HERFST VRAAGT SPOEDIG WEER OM Zorgt daarom voor 'n goede warmtebron in uw huis. Voor een grote sortering HAARDEN (voor kolen en olie), KACHELS en PETROLEUMKACHELS naar GROENELAAN 57 - TEL. 68661 - SCHIEDAM Vakkundige voorlichting en plaatsing UNIEKE AANBIEDING WARDO gereedschappen handig op bord vort ca- 50 x 40 cm. Slechts f 19.95 Koop aJ Uw gereedschappen bi| de vakman, de gereedschappen- en ijierwarenhandelaai'ï BROERSVEST 52 C - SCHIEDAM GROENELAAN 57 SCHIEDAM Het Gem. Ziekenhuis te Schiedam vraagt Aan te stellen in de rang van kok of le kok, afhankelijk van leeftijd, ervaring en bekwaamheid. Salaris volgens de gemeentelijke regeling. Sollicitaties te richten aan de geneesheer-directeur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2