Gemeenteraad keurt de Begroting 1960 goed ILFORD 28 De eerste paal geslagen Zuiderkerk voor Enkele misverstanden werden opgeruimd Hier is het Kerstcadeau aparte voor elk doel... voor elke beurs VOETBAL: laatste programma gaat eerste vruchten afwerpen TEKORT WERD f 10.000 LAGER! AGENDA -WW Morl-jpaar,vooï IEDEREEN MOCHT HEIVOOR 'N T Onder de grote zaal komt een sociaal-centrum VeftkaSt Coöperatie „DES" heeft goed jaar achter de rug Pedagogisch centrum en jeugd, ambtenaar eigenlijk wel nodig DWS viert feest Burgerlijke stand J J. v. Wamden onderscheiden SYG-volleybal Drie koopavonden voor Kerstmis Burenhulp bij brandblussing Fietsen afhalen aan hel politiebureau Voorwedstrijd 2e klas libre Donderdag 17 december 1959 Gisteravond heeft de Gemeenteraad van Schiedam de' be groting voor het jaar 1960 zonder hoofdelijke stemming aange nomen, na een bespreking die slechts vier avonden heeft ge duurd. AUeen de communist B, E. Collé vroeg, geheel volgens traditie, ora aantekening dat hij had tegengestemd. Doordat de wethouder van financiën, mr. P. van Bochove, op het aller laatste moment nog enkele posten op de begroting heeft verlaagd, is het tekort teruggebracht van 302.194.tot 292.892.—. Het eindbedrag van de gewone dienst is nu f 19.827.720,81 en de kapitaals-dienst 186.227.912,78. Een resultaat waar.de gehele raad vrede mee kon:hebben, ook de heer Collé ;al wilde bij het niet toegeven. Het college van B, en W. Is glster- avond begonnen met het geven van antwoord In tweede termijn op de algemene begroting. Dit geschiedde in het kort, omdat, zoiIb wethouder Tb. J. L. van den Berg het opmerk te, „er geen schokkende meningsver schillen bestonden tussen Raad en college en slechts enkele misverstan den opgeruimd dienden te worden". Zo'n misverstand was dan dat het college geen samenvatting van de loekomst zou willen geven. Als „nuchter zakenman" vond hy alleen de plannen voor de industriële uit breiding, de sanering en bebouwing van de binnenstad en de toekomstige bebouwing van Kethel van belang, maar niettemin beloofde hij zo spoe dig mogelijk een formeel bebou- wings-plaa voor de stad aan de Raad te zullen voorleg en. Wethouder mr. M. J. M. van Kin deren maakte het nog korter met een verklaring van eén zin: Ook voor de periode na I960 (wanneer n.l. hel vijf-jarenplan met Muwi af gelopen zal zijn) zullen B. en W. al les in het werk stellen om de bouw activiteit zo hoog mogelijk op te voeren. Bejaarden-rapport Daarentegen had wethouder H. Sa bel meer tijd nodig, omdat hij im mers de mening van de raad had gevraagd over zijn uiteenzettingen •over bet Bejaarden-vraagstuk. Mij was blij met de verklaringen van de fractie-leiders, dat zij. zijn uiteen zetting hadden gewaardeerd en ook met de instemmingvan het E.T.I. een rapport te doen samenstellen over dit vraagstuk. Hij gaf grif de heren Kok en Dominicus gelijk'die het onderzoek duur hadden gevon den. maar dit diepgaande onderzoek door het E.T.I, is van groot belang. Het zal bovendien wel landelijk de belangstelling, krijgen, omdat er nog nooit zo'ft onderzoek was gehouden. Verder vond weth. Sabel d»t de heren Engelsman (PvdA) en Van Woerkom (WD) wat erg voorbarig waren geweest door nu reeds vast -tc stellen dat bun fracties het R.K.- lyceum wél een subsidie voor 1960, maar niet voor de daaropvolgende jaren wilden geven. Wanneer dit ly ceum in de toekomst niet wordt ge holpen noch door jrijjk noch door de gemeente, dan betekent dit dat de leerlingen over zouden stappen op het stedelijk Gymnasium. Dit bete kende de instelling van parallel klassen en de wethouder huiverde bij het idee wat dat allemaal zou moeten gaan kosten. Het zou goed zijn wanneer er een onderzoek werd ingesteld naar de mogelijkheid om in Schiedam een LOM-school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden op te richten, zc gaf de wethouder de heer Collé toe. Er waren genoeg van deze kinderen, maar zij zaten zo moeilijk verspreid over opbaar, en hijzonder onderwijs. Samenvoeging zou niet makkelijk zijn, evenmin als het aantrekken van vakkundige on derwijzers voor zo'n school. Ook mevrouw Moll wilde hij te vreden stellen door te trachten een tweede logopediste aan le. trekken, maar eigenlijk voelde de wethouder er meer voor om een psycholoog een onderzoek te laten instellen naar de kinderen, dit zo moeilijk leerden. Maar daarnaast verweet wethouder Sabel het mevrouw Moll (evenals hij dit in scherpere bewoordingen de heer Kok had gedaan, die maar blééf aandringen op de onmogelijke verbetering van de Pr.' Irene-ulo) dat zij de problemen nu in de raad hadden naar voren gebracht, terwijl dat bad kunnen gebeuren in de on- derwijs-commissie. Strijdbijl begraven Wethouder mr. P. van Bochove en ir. K. J. J. Dominicus hebben heel vriendschappelijk de strijdbijl be graven, die even angstwekkend door de Raadszaal heeft geflitst na een verwijt van Ir. Dominicus dat B, en W. het „domroe rode potlood" had den gehanteerd bij de begroting van de technische Bedrijven en bet even scherpe verwijt van de wethouder dat ir. Dominicus zich voor een kar retje had laten spannen. Ik heb het verkeerd verstaan, zei de heer Do minicus, waarop mr. van Bochove, met het rode potlood veilig op zak, zijn tegenstander, uit het lemaen van het karretje bevrijde. Evenals, welb. Van den Berg beeft ook burgemeester Peek enkele mis verstanden opgehelderd. Zo over de vermeende „nonchalante" wijze waarop het college een post van ƒ240,000 op de begroting had ge plaatst voor de bouw van nieuwe arrestanten-cellen voor bet hoofdbu reau van politie. Deze cellen «yn namelijk afgekeurd en moeten ver vangen worden. Om nu te laten zien dat bet de gemeente ernst Is met de vervanging, was nu alvast een post op de begroting gezet, maar de raad zal in de loop van. volgend jaar een meer uitgewerkt voorstel voorgezet krijgen. Politie-bureau De plannen voor de uitbreiding en verbetering van het politic-bureau bestaan al jaren, maar door de af keuring is er nu haast achter gezet. Br moet bij de uitbreiding rekening mee gehouden worden dat op dit - hoofdbureau plaats moet zijn voor een polïtie-korps groot genoeg voor een stad van 120.000 inwoners, naar welke grootte Schiedam toegroeit. Het huidige pand biedt voldoende mogelijkheden tot uitbreiding. In. de eerste fase komt er dan ,het nu voor gestelde gebouw met arrestanten-- cellen, kantoren voor de recherche en andere diensten. In de tweede fase wordt'er tussen bedoeld gebouw en bet bestaande bureau iets neergezet voor de verkeers-poiitie en wanneer over twintig jaar het huidige bureau te-klein zal zijn, dan kan het in de derde fase uitgebreid worden of er kan een heel nieuw bureau komen op dezelfde plaats, Maar voor een. overbrenging naar 'n nieuw te stich ten gebouw voelde burg. Peek niets, het zou te duur worden. Burg, Peek zegde ook ..toe met de RB.T. te 'zullen onderhandelen om een wijziging te krygen van de route van buslijn 40 (zonder lussen door Nieuwland), buslijn 39 (doortrekken naar Piexsonstraat) en - buslijnen 43 en 48 (sneldiensten en doortrekken tot het station) hierin .gesterkt door de uitspraken .van raadsleden. Tweede zwembad Bij de artikelsgewyze behandeling van. de begroting zijn. nog enkele vragen gesteld. De heer H. Korit- feld (PvdA) informeerde waar het tweede zwembad aan de haven bleef. By de aanleg van de waterkering langs de YVilheiminahaven is er reke- ning mee gehouden, verklaarde weth. Van. den Berg. Dit zwembad zal ko men op de plaats.van de oude velden van SVV. Het zal .nïet meer zo heel lang duren, of we z^jn zover. Ook .wilde de heer Kornveld het bos van TV-masten, op de flats in Nieuwland zien verdwijnen, om plaats te maken voor centrale TV-masien, zoals men ook op denieuwere blok ken ziet. Moeilyke kwestie, vond weth. Van Kinderen. Je kan nu een-, maal moeilijk de huurders dwingen hun bestaande antennes op te ruimen om hen daarna mee te laten beta len aan nieuwe centrale antennes. Maar bij wilde het probleem wel io studie nemen. Noordvestgraclu Mevr.Wl R.'Drukker-Brink infor meerde naar hét resultaat van. de commissie die in overleg met het Hoogheemraadschap Delfland zou streven, naar een betere afvoer van vuil water, waardoor de Noordvest- gracht een wat zuiverder aanblik en reuk.zou géven. De commissie heeft teleurgesteld en Delfland zoekt nu naar eén andere oplossing, waar we echter niet op kunnen wachten, ver klaarde weth, "Van den Berg. Hy zag meer heil In bet nieuwe systeem van spuien van de Noord- vestgracht via de doorlaat naar .de Nieuwe Haven, welk systeem weer hervat zal worden wanneer de tijde lijke dam in de Noordvest, nodig voor de bouw van de brug, weer op geheven wordt. En de vergunning van de bedrijven die het vtflï lozen op de havens is geëxpireerd en' zal niet meer verlengd worden; dat zal ook wat helpen. Evenals de zwaal- kom naast de komende Proveniers-» brug, die spoedig gegraven zal wor den, waardoor de Noordvestgracht betere doorstroming krijgt. Wat doet de gemeente om de her denking van de Bevrijdingsdag, ko mend jaar voor de vijftiende maal, wat grootser te vieren? vroeg de heer Collé. Dit heeft de volle aan-, dacht van het College, verzekerde burg, Peek. Schiedam zal goed voor de dag kojnen cn de V:N.F.G. heeft al grootse plannen in ontwerp- Bellen b(j ongeval: G.G. en GD Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politi e-alarmnummer 64666. Apotheker nachtdienst: Rembrandt- apotheek, Rembrandtlaan 5. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag), van 19-tot 20.30 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Blb'lotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19—20.30 uur; dinsdag van. 9.30—16.30 uur én van 19—20.30 uur: woensdag van 9.30—16.30 uur; donderdag van 9.3012.39 uur; vrijdag van 9.30—16.30 uur en 19—20.30 uur: zaterdag van 9.3016.30 uur. Zondags gesloten, Stedelijk Museum, dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 12 tot 17UUr. BIOSCOPEN Passage; Alleen 2 uur: „Das Drei- maderlhaus". Monopple, 2, 7. èn 9.15 uur: „De zwarte schorpioen", DIVERSEN Passage, 7.30 uur; Wim Sonrieveld bij Kunstkring. Comeniusschoo! B uur: Klasse ouderavond. Musis Sacrum, 8 uur: Geron. -Toneel. Chr. Soc. Bel., S uur; Arjos. Bijeen komst, V "Volksgebomv, 8 uur: ANMB. Leden vergadering. {Advertentie t.M volwaardige, geheel metalen camera 12 opnamen 6x6 - slechts Begin ook direkt te flitsen, altijd raak met de ILFORD JTportolifc 6.5° En.juistAu een ILFORD HP3 uitergt gevoelig, de; film voor donkere,diagen. In het laatste voetbalprogramma van dit jaar. dat nog enige omvang heeft, zijn de kansen voor de stad genoten weer zeer gevarieerd. Sterke en zwakke, tegenstanders komen in het veld, zodat veel positieverbete ring niet te verwachten Is.. Mogelijk dat SFC er in slaagt zich nog wat gunstiger op te stellen voor de eind sprint, hoewel de concurrentie scherp is in de vierde klas E en in de vier de klas C ziet het er voor Martini! en SVDPW wel naar uit, dat zij zich wat 'meer naar voren kunnen dringen Vele honderden bewoners uit Schie- dam-Zuïd h|fcben het er voor over gehad een uur in de snerpend-koude oostenwind te staan om getuige te mogen zijn bö het slaan van de eer ste paal voor de gereformeerde Zui derkerk, die aan de Wllhelmlnaha- ven, op de hoek van de Westfran- keniandsedyk en de Havenstraat zal worden gebouwd. Daar. deze ne gen "ton zware heipaal nog eerst in stelling gehesen moest worden heeft 't wachten extra-lang geduurd, maar de kou was spoedig vergeten, toen dé wykpredikant, ds. W. A. Krijger als eerste „in de touwen hing" voor het indreunen van die paal. Zyn voorbeeld werd dra gevolgd door de vyf oudste leden van de Gere formeerde Kerk in Zuid, te weten de heren Van Doorn (87 jaar)Klein, Van der Laan, Sonneveld en als „junior" de heer-Van Tilburg van 81-jaar. Maar de „bouw-stemming" kwam er pas goed in toen ds. Krij ger als een tweede Johan Bodegra ven met een brede lach aanbood dat een ieder, mee mocht werken aan bet slaan van die eerste paal wanneer een gift werd gedeponeerd In een collectebus. In het café-restaurant „Europoort" waar een behaaglijker temperatuur heerste dan op de bouwplaats vair de dijk. beeft de heer P. T. M. van der Laan Bouma, als voorzitter van de Bouwcommissie van de Gereformeer de kerk de genodigden, waaronder wethouder Th. J. I.. van den Berg, hoofden van gemeente-diensten, ver tegenwoordigers van andere, kerken en ook de „buren" aan de haven, be dankt voor hun belangstelling. Met het gereedkomen van dit geref. ker kelijk-centrum zal er een eind ko men aan het getob in Schiedam-Zuid met ruimte voor kerkdiensten en vergaderingen, zo stelde .h'3 Y®*- Maar voor de Bouw-commissie zijn dan de problemen nog niet opgelost, daar gehoopt wordt dat in 1961 be gonnen kan worden aan de bouw van de eveneens noodzakelijk gerëf. kerk in Nieuwland. De stichting van beide bedehuizen komt de ongeveer 5.060 leden tellende gereformeerde gemeente op bijna miljoen te staan, wat een zware financiële op gaaf is. Maar ds. E. J. Oomkes gaf direct wat verlichting van de zorgen, want namens de sparende huismoeders bood hij uit het „zegeltjes-fonds" (gelden verkregen uit de verzame ling van winkel-zegeltjes) een be drag van 1.250 aan. Ter versiering van de nieuwe kerk! Dc Zuiderkerk komt fraai te lig gen aan dc tot „wandel-promenade" geworden dyk langs de Wilhelmina- liaven cn het gebouw past mooi in het complex-Maasboulevard, dat ook de vyf heel hoge flatgebouwen zal omvatten. De 24 meter hoge „klok- kestoel", een open constructie van vier metalen stjjlen, waarin de twee luidklokken' komen te hangen, naast en los van het kerkgebouw geplaatst, krijgt daarbij wel een onontbeerlijke functie. De kerk .wordt weer een typische „dijk-kerk", waarbij van het niveau verschil gebruik is gemaakt om on der de eigenlijke kerkzaal een so ciaal kerkelijk centrum te bouwen, waarin naast dé kerkeraadskamer en het catechisatielokaal ook ruimte is voor 'a zaaltje voor 120 personen, 2 zaaltjes voor het jeugdwerk en een grote hal, welkeals foyer kan wor den gebruikt. Daarbij nog een garde robe, keuken, toiletten en diverse bergruimten. De toegang tot dit cen trum is zonder trap te bereiken van af de Havenstraat, De lioofdtoegang van de kerk vindt men echter aan de dyk zelf, waarbij men via een vestibule en ruime lial in de eigenlijke" kerkruimte komt, waar plaats is voor 460 personen In vaste banken. Ditaantal kan nog uitgebreid worden door het bijplaat sen van losse stoelen. Boven de ingang is een galerij voor het koor en voor het orgel. Da preekstoel, avondmaalstafel en doop vont bevinden.': zich op een podium, welk hoger en groter is dan gebrui kelijk, daar deze kerkzaal ook voor andere dan kerkelijke bijenkomsten moet kunnen dienen, zoals film-voor stellingen en grote samenkomsten. Naast dit podium ligt de sacristie en daarboven weer de predikants kamer, die ook geschikt is als werk en studie-vertrek. Het geheel is in een streng recht hoekige vorm gehouden van£0 bfj 25 meter en II meter hoog, geconstru eerd gedeeltefjk in gewapend beton, met gevels van baksteen, waarbij de oost- en westgevel opengewerkt zijn, door middel van z.g. raamspleten. Het ontwerp van dit kerk-gebouw dat ongeveer ƒ400.000 totaal zal moe ten kosten, is van. architect Goslinga, terwijl de heer W. G. Gerritsen te- Bergschenhoek de aannemer is. B. en VV. hebben de uitgave In het vooruitzicht gesteld van een beknopt overzicht van de te uitvoerige nota's en deelrapporten die het resultaat zjjn geweest van het Jeugd Onder zoek Schiedam. Deze samenvatting Ter toy de vijf oudste mannelijke leden van zijn wijkgemeente (in He leeftijd van SI tot 87 jaar!) geïnteres seerd omhoog kijkend wachten op hun beurt, trekt cis. W. A. Krijger, lachendaan de touwen/ waardoor hij 'het heiblok laat dreunen op de eerste paal voor de nieuwe Zuiderkerk. Hij mag lachen, want even hier zal hij het publiek uitnodigen om ook te heien als ze een bijdrage stoppen m z'n collectebus! is ernog steeds niet. Om de zaak niet te laten verzuren moet ik nu wel bij de begrotlngs-behandeling enkele opmerkingen daarover maken. Zo verklaarde Ir. C- Boerman (PvdA) gisteravond. Hij had overigens zeer veel waardering voor het werk van de samenstellers, vooral voor het sociologische deel. „De opdracht is terecht gegeven", vond hy. Hij informeerde naar de mening van het college inzake de instelling van een pedagogisch centrum (een suggestie van het JOS) waar ouders en onderwijzers en jeugdleiders el kaar kunnen ontmoeten, onder des kundige leiding van een psycholoog, over een -„ambtenaar van jeugdza ken" als contactman tussen gemeen te en jeugd-organisaties en meer steun voor het jeugdwerk. Ook de heer A. A. Vink (KVP) bracht dit JOS ter sprake. Met de samensmeltingvan het NJG en de sectie Jeugd van de SG in een Jeugdraad, was men op dc goede weg. vond de heer Vink. die ook pleitte voor een ruime verspreiding van het beknopte overzicht. Het samenvattende rapport zal een dezer dagen verschijnen, verontschul digde wethouder H. Sabel zich. Het had cr al moeten zijn. maar de uit gifte is vertraagd geworden. Deze samenvatting zal inderdaad op rui me schaal worden verspreid, hoewel de gemeente ook niet karig is ge weest met het uitdelen van de deel rapporten van het JOS. De wethouder voelde wel Iets voor zo'n pedagogisch centrum en daarom wil het college een onderzoek in stellen naar de mogelijkheden, ook hoe zo'n centrum het in andere ste den heeft gedaan. Erg eenvoudig zal het overigens niet gaan met de Instelling, want er moeten nogal wat tegenstellingen overwonnen worden voordat men gezamenlijk, iets kan bereiken. Ook een ambtenaar voor jeugdzaken achtte de wethouder ei genlijk onmisbaar om het contact tc onderhouden met de jeugd-organl- satfes, die bovendien'wel behoefte hebben aan een centrale instantie waar ze op terug kunnen vallen- De hulp aan de jeugd-verenigingen Lager KNVB Voor Excelsior '20, dat zich in de tweede klas een geconsolideerde po sitie verwerft, staat de aantrekkelij ke thuiswedstrijd tegen VDC op het programma. De Schiedammers 2ijn. tegen de bekende Hagenaars niet kansloos. In Middelharnis is Flakkee schier onverslaanbaar, zodat ook het jonge DHS ditmaal niet op de volle winst mag rekenerft Thuis moet SVDPW van Delf ia kunnen.'winnen en in het Volkspark staan de kansen voor Martinit tegen Velo ook zeer gunstig, zodat beide teams zich. dit weekeind nog wel bij de favorieten zullen bevinden. Winnen, van Rock- anje kost immer veel moeite. SFC staat daarom voor een zware taak, vooral nu de blauwzwarten de ge legenheid krijgen de leiderstrui te grijpen. In Dordrecht katr Ursus tot een puutendéling komen. De .rood- tvitten hebben die énkele punt hard nodig, omdat zij daardoor als hekke- sluiters de aansluiting bewaren. Het technisch vaardige Ürsus is zeker niet zonder uitzicht op positiever betering. In Rotterdam klimt DRZ hoger na winst op Steeds Volharden, De reserves: Xerxes 3-Excelsior "20 2, Hillegersberg 2DHS 3, Schie dam 2-Schoonhoven 2 en Excelsior '20 3Overmaas 4. Aft], Rotterdam Het forse Dilettant wint in Schie dam van Wilton Fyenoord, dat!mo menteel de koers kwijt is. Demos dient er voor te waken zich niet te laten verrassen door VND. De Rot terdammers zullen voor hun laatste kans strijden. Schiedamse Boys slaat in Schie dam Sportclub Delta; De lagere elftallen: Excelsior '20 4Xerxes 4, Hermes-DVS 5—Mus- scben 3, VFC 3-rSVV 5, SW 6— RKWEK 2; DBH 2—SVDPW 2. Mar tinit 2—Satumus 2, SFC: 2Nado V 2, Sparta 9—DRZ 2. Ursus 2—PFC 2, Hermes-DVS 6—TOL 2. SW 7— Feijenoord 9, DHS 4—Transvalia 4, SFC 3—Schiedam 3, Belvedere 2— SFC 4, Schiedam 4—Aeolus 2, Ex celsior '20 5Sparta 13, Fortuna 6 SVV 9Hermes-DVS 7—Excelsior R 10, Excelsior '20 6Sparta 14, SVV 10—VFC 4, Blijdorp 3—Schie damse Boys 2, VFC 6—SW 1.1. Feijenoord 16Excelsior '20 8. Her mes-DVS 9Xerxes 9, De Hollan- diaan 6—DHS 6, ODI 7—DHS 7, Poortugaal 3Ursus 3, DRZ 4The Rising Hope 5, Dïndua 6Martinit 5, Hilleshiis 6Schiedam 6, HWD 4 DRZ 5, St. Lodewijk 4Demos 4, Wilton Fyenoord 4SVDPW 6, Demos 5AVO/ZVC 2, Demos 6— Soag 3, Hermes-DVS 10—PFC 4, Steeds Volharden 6—DHS 3. Zaterdagvoetbal j Het schotvaardige GSS kan zich zaterdag in sportpark Harga van een concurrent ontdoen. Sen overwin ning op BVCB betekent dat GSS heel dicht bij de eerste klas gaat komen. De overigen: Rijnsburgse Boys 3— HBSS 2. TOGR 4—PRSC 3, HBSS 5—The Red Stars 3. PPSC 5RSM 4. Hermes-DVS al—RFC al, SVV" alFeijenoord al. De handbalvereniging DWS viert op zaterdag 19 december in het Volksgebouw haar. twintigjarig 'be staan met een cabaretprogramma, dat wordt verzorgd door het gezelschap „Confetti". Na afloop is er bal. met muziek van de Confetti Stars. Aan vang acht uur. Geboren: Margaretha L. H., d. v. R. Westerveld en G. M. Goudzwaard: Adriana L.. d.'v. M. A. van Gelderen en A. L. Hamerslag; Catharina, d. v. J. A, Verkade en E, H, Sonneveld; Remko A., z. v. C. J. Romers en S. van Toor. Overleden: C W. M, Haesakkers, 76 jaar, wed. v. A. W. H. Witberg. Hedenmorgen reikte burgemeester mr. J, W. Peek aan onze stadgenoot, de heer J;. J, van Wamelen, de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver uit. "Dit we gens zijn vijftigjarig, dienstverband met de C.V. Bakkerij De. Nijverheid. Dfe uitreiking vond plaats ten stad- huize in het bijzijn van familieleden en functionarissen van de C.V. De teams van de Schiedamse Vol leybal CSub hebben alle wederom goede resultaten, geboekt. Dames 1 zegevierde met 30 over DOS uit Rotterdam, terwijl het .der de damesteam tweemaal, won, beide keren met 31, resp. van "Wico 1 en Smash 2. Heren 1 verspeelde een kostbaar puntje dooi: geheel onnodig:een ge lijkspel <22> toe te staan aan Sport club Hillegersberg 1. Heren 2 tenslotte haalde belde punten binnen door een 3—0 zege op DOS 2. Dames 2 was vry. In de komende dagen volgen de iaatste wedstrijden van dit jaar, t.w.: dames: SVC 3—ZVC 2 en SVC 1— Hou Stand I; beren: SVC 2—Concordia 3 en SVC 1—Shell 1. Er. zijndit jaar drie koopavonden voor Kerstmis, zo vernemen wij.van de Schiedamse Middenstands Cen trale: Op maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 december mogen de winkels tot negen uur open blijven. Dit is ook het geval op donderdag 31 december! In de periode van 21de cember tot en met 2 januari zijn. alle verplichte halvedag-sluitingen niet van- kracht.. Bij de contrdle in de rijwielstal ling van Wilton Feijenoord consta teerde de politie bij 59 van de 315 fietsen gebreken. Van de 32 brom fietsen hadden er 20 gebreken. Der tien brommers hadden defecte rem-, men, bij 270 fietsen werd begonnen met het beschilderen van de achter- spatborden. De uitslag van deze con trole maakt het begrijpelijk, dat de politie vandaag, en morgen doorgaat met het nakijken van nog zo'n. 2500 fietsen en bromfietsen. V: Voor ongeveer ƒ2009 schade werd gisteravond door brand aangericht ia de woning van de heer A. 3L de L., Dorpsstraat 19 in Kclbcl. Het blus werk, dat werd verricht door de be woners en enkele buren, gebeurde door middel van de van oudsher be proefde „cramertjeskctting". Het getrotfen pand bestaat uit de bakkerij van de heer Dc L., de win kel en het woonhuis. Omstreeks half zeven ontdekte een dochter van de heer Dc L. de brand op de slaap- etage van de woning. Direct werd da brandweer gewaarschuwd, maar in middels begon de bakker het blus werk met behulp van omwonenden. Er werd een „ketting" gevormd van de sloot in de buurt naar de bran dende woning. Tientallen emmer* water werden in het vuur geworpen en. hiermede bereikte men. dat de brand in bedwang gehouden kon worden, totdat dc brandweer arri veerde onder leiding van comman dant D. de Jager. Met een nevelspuit is het bluswerk toen voltooid. In de slaapkamer ziin de gordijnen en enig houtwerk door het .vuur vér»; nield. In de daaronder gelegen, wbon- kamer ontstond waterschade. De oorzaak is waarschijnlijk het vlamvatten van een deken, die over een eternitpijp bij de brandende ka chel. hing. Ook is het mogelijk, dat het houten schot waardoor de kaehel- pijp steekt door oververhitting in brand is geraakt. Zaterdag a.s. van 9 tot 16 uur is er aan het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat voor de eige naars van fietsen cn bromfietsen, di® indertijd door de politie onbeheerd zijn aangetroffen, gelegenheid om de2e voertuigen te komen afhalen. Er staan 38 fietsen en 8 bromfietsen. Vanmorgen omstreeks 10 uur is op de Lange Haven een carrier van da. pTT-besteldïenst in het water ge waaid door een plotselinge wind vlaag. De besteller W. de J. had ds carrier-langs de waterkant gepar keerd. Hij gaf juist een pakket af, toen de carrier in het water waaide. Met hulp van omstanders is a de carrier met een ketting weer op het droge gebracht. De in de haven rond- drijvende pakketten en anderé post stukken konden worden' opgevist. fAdyerteritie ?.M.) Uitslagen voor-wedstrijden om per soonlijk kampioenschap twéedejklas se libre van het district Schiedam van de KNBB (poule 2): Weeland de Koning Hartog Verbruggen Leyte v. Rijndérhoff .150 94 3.05 2.21 DIPS Smaakvol de does, In de afgebeelde grote doos 95 cent. In cellofaan zakje 40 eent. dient nader bekeker te worden. Maar die hulp. zal niet altijd uit geld hoe ven te bestaan misschien is steun in andere vorm meer gewenst, zoals het beschikbaar stellen van ruimte. De coöperatie „Door Eendracht Sterker" te Schiedam hield dinsdag avond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. M. van der Wel, opende de vergadering en memoreerde, dat de coöperatie „DES" in 1958/59 een goed jaar had. Sta gende omzetten, vergroting van het overschot en verdergaande moder nisering van de bedrijven z(jn ken merkend voor de activiteiten van de coöperatie geweest. De plannen onn waar mogelijk, in de levensmiddelenwinkels over te gaan van toonbankwinkel naar zelf- bedieningswmkél, zijn in dit boek jaar in twee gevallen gerealiseerd^ nl.. in de filialen Boerhavelaan en Dr. Wibautplein. De resultaten wa ren een succes. In het bijzonder wees de heer Van der Wel er. op, dat- het komende boekjaar een Uitgebreid actiepro gram is samengesteld, om tot een nog beter verbandtussen lid en coöperatieve vereniging te komen. De notulen van d(? ledenvergade ring van 3 december .1953 en de buitengewone vergadering van 22 juni 1959, de jaarverslagen, alsmede de verlies- en .winstrekening en het verslag van het college van-com missarissen, werden na een geani meerde bespreking met algemene stemmen goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd be sloten het aantal bestuursleden terug te brengen op vijf en werden .de heren J. Oostlander en T, .Kalkhoven bij enkele kandidaatstelling her kozen/ - v Tot commissaris werd in de plaats van de heer G. J. Smit, die aftredend en niet meer herkiesbaar was, de heer A. Bakker benoemd. Nadat op voorstel van het bestuur de jaarlijkse bijdragen aan vereni gingen met een algemeen sociaal doel waren vastgesteld. Werd be sloten, om uit het overschot van het boekjaar 1958/59 oo de spaarreke ning van de leden bij te schrijven een bedrag gelijk aan 30 van het totaalbedrag aan vaste korting over ditzelfde boekjaar. Hierna schonk de voorzitter uit voerig aandacht aan het afscheid van dc heer J. M. van Pelt. die na 31 jaren bestuurslid te zijn geweest zijn functie heeft neergelegd. Hij sprak hem hartelijk toe. De heer H Sabel sprak voor de ledenraad. Ook hij gaf uitdrukking aan zijn grote waardering voor het scheidende be stuurslid, waarna de heer Van Pelt io een korte toespraak dankte.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2