Schied. Kunstkring viert jubileum met „Rim Ram'' him y Schiedammers tonen hun kunstbezit PTTS komt weer op ?t overwinningspad Uit de eerste divisie 591 Mr. v. Bochove, kwart eeuw bestuurslid, gehuldigd Cabaret Ledental van AMV1B liep afgelopen jaar terug Onderzoek naar woning tekort Wim Son neveld prima in een-man-show WALDO RIJSCHOOL iwr 65.63.7 ***m Bestuur Toonkunst Muziekschool Duiven-expositie NILLM/J Rechtsgeding tegen schade-rijders Micro-korfbal Zaalhandbal- competitie Burgerlijke stand Inzegening school Dijbeen gebroken Kist viel van auto, jongen gewond Controle in stalling Opencleurdienst Kerstnachtclienst Twee mutaties hij Adriaan Volker N.V. TAFELTENNIS Helmond komt aan bosrand Hermes naar Helmondia Aankoop van pand Geldlening Mr. Roos adj. dir. H.A.V.-lianken Kerst- verrassing ROTTERDAM: Vrijdag IS december 1959 Het bestuur van de Schiedamse Kunstkring: heeft gemeend de viering van het 25-jarige bestaan van de Kunstkring zo sober mogelijk te moeten houden, opdat de middelen ook aangewend konden blijven voor het doel waarvoor ze bestemd waren; het geven van. zo goed mogelijke voorstel lingen, wat In deze tijd toch al grote uitgaven vergt. Daarom is er geen receptie gegeven en daarom ook is de december-uitvoerliig (Immers, oji 2 december 1934 werd het idee voor de Kunstkring geboren en op 28 december volgde de oprichting) verbeven tot jubileumuitvoering. Dat was dan de cabaret-avond door het gezelschap Wim Sonneveld, gisteravond in Passage gegeven. Een gelukkige samenloop van omstandigheden, want deze voorstelling Is wel een hoogtepunt In een zeker niet slecht jubileum programma. Voor de aanvang heeft voorzitter p. J. Schoonhoven in zijn jubileum rede eerst de blik op het verleden geslagen, waarbij hij de initiatiefne mers van een kwart eeuw geleden alle hulde bracht voor hun visie om juist in Schiedam, de stad van de harde werkers, een vleugje cultuur te brengen door de.oprichting van de Kunstkring. Van de overleden op richters, dr. van den Broek, J. Nau-. man en HG. Vincent werden de namen, evenah van de heer Van Opoen met eré genoemd, en van de thans nog levende oprichters werd de lieer K. J. Heyboer, die achttien jaar lang voorzitter is geweest, persoon- Hik gehuldigd. Een bijzondere huldi ging viel mr. P. van Bcchove, 25 jaar lang bestuurslid, ten deel. Zijn gaven van hoofd en hart en ook zijn adviezen in moeilijke zaken werden zo hoog gewaardeerd, dat hem het erc-lidmaatschap van de Kunstkring werd aangeboden, met twee boekwer ken als stoffelijk blijk van waarde ring. Mevr. van Bochove kreeg een iraai bouquet overhandigd. Schouwburg Wat het heden betreft merkte voor zitter Schoonhoven op dat de Kunst kring zich thans in een inzinking be vind door de concurrentie van do televisie. Deze terugval zal, wanneer het nieuwe amusementsmcdlum, wat meer ingeburgerd is, wel verdwijnen. Amerika, waar momenteel de thea ters drukker dan ooit bezocht worden, is daar het voorbeeld voor- Voor de toekomst bad dc voorzitter twee wen sen: dat Schiedam spoedig een eigen theater zou krijgen, waarin het to neel nog beter tot zijn recht zou ko men en dat de nu leegstaande plaat sen ingenomen zouden worden door jeugdige leden; de belangstelling In die groep is duidelijk toegenomen. Burgemeester mr. J. "W. Peek, spre kende namens bet auditorium had veel waardering voor wat de Kunst kring had gedaan om in een theater- loze stad toch toneel te brengen, maar aan de andere kant kon hij toch niet toezeggen dat Schiedam spoedig een theater zal krijgen. Er zijn teveel grote projecten, die op verwezenlij king wachten. De heer K. J, Heyboer heeft daar-, op als voorzitter van de jubileum commissie het bestuur een jubileum geschenk overhandigd: een envelop pe met 857. Dit geld zal overigens in de eerste plaats dc leden ten goede komen, doordat hiermee het peü van de uitvoeringen verbeterd zal wol* den. Als laatste spreker heeft de heer TV A. de Wolff, voorzitter van. de Schiedamse Gemeenschap hulde ge bracht aan het bestuur van de Kunst kring maar in het bijzonder aan mr. Van Bochove die daarbij de Penning van. Verdienste van de S.G. aangebo den kreeg. Nadat nog de heer Schoonhoven bedankt had kon Wim Sonneveld, die al ongeduldig om het doek kwam kijken, zijn werk begin nen. Wim Sonneveld nu heeft zyn pro gramma „Rim Ram" alleraardigst opgevuld met cabaret-nummers ais liedjes, schetsjes en dansjes In een allersmakelijkste aankleding. Doch dit nam niet weg dat het hoogtepunt ongetwijfeld viel na de pauze, toen Sonneveld zijn een-man-show van me°.r dan een uur weggaf. Op zijn eigen tekst (zjj het aangevuld met liedjes van Guus Vleugel, Michel v. d. Plas en Annie M. G. Schmidt) en werkend in zijn typische eigen sfeer kwam het werk van Wim Son neveld het best tot zjjn recht. Ligt de kracht van Wim Kan bijna uitsluitend in de puntige, zeer intelli gente tekst met de aanhalingen van het actuele politieke gebeuren, Wim Sonneveld is minder scherpzinnig en minder actueel in zijn grappen, maar [Advertentie LM.) ook veel beweeglijker in de hande ling. Zo kon het gewone koffie-bab- beltje dat hij hield met een dame uit de zaal tot een van de humoristischs hoogtepunten worden. Zijn een-mans toneel in de huis- en keukensfeer weet hij smakelijk te kruiden met dwaze invallen en snedi ge opmerkingen. Zijn meesterschap in de kleinkunst blijkt o.a. ook wel hieruit dat het feit dat hij zelf het eerst lacht om zijn grappen niet eens hinderlijk is. Bij dit meesterschap moest het ook niet nodig zijn dat hij een enkele maal z'n heil zocht in banale dubbelzinnigheden en plat vloerse opmerkingen. Bij het enorme en verdiende succes dat Wim Sonneveld persoonlijk oogst te, moest de herinnering aan het op treden van de rest van het gezel schap wel verbleken- Volgens de naam wilde „Rim Ram" een kolder- programma zijn, maar de kolder bleef wel beperkt tot het proloog er. tot de vertoning van Joekie van der Valk als het meisje dat alles maar stuk wiL zagen. Zo werd het voor programma verdienstelijk cabaret, maar ook niet meer. Uitstekend, was echter wel Albert Mol in zijn gedanste karikatuur- van het balletmeisje in een lange rij," on der verschillende omstandigheden genomen. Scherp geobserveerd een artistiek uitgebeeld- Met Marijke Morlay danste hij bovendien het dromerige en sentimentele „Waan beeld", van een tot leven gekomen standbeeldje. Connie Stuart excelleerde ïn haar solitaire uitbeelding van een. reünie van bejaarde kostschool-meisjes, doch was als „Winkel-dievegge" ge woon grappig,cLeuk van uitbeelding was ook „De stralende familie uit de advertenties", waarbij dus de ad vertentie-vormen even op hak wer den genomen. Het zesde lid van het gezelschap Joop Doderer deed ver dienstelijk werk in talrijke schetsjes, maar kwam onvoldoende naar voren. Friso Wiegersma is verantwoorde lijk voor de fris-vlotte kostuums en decors, de liedjes waren van Henk van Dijk en Jan Blok, terwijl Jaap v?n de Merwe, Michel van der Plas en Guus Vleugel bijdragen hebben geleverd aan de teksten, (Advertentie LM.) Als wij zeggen dat onze adver tentie* eerlijk er» betrouwbaar zijndar» gelooft U ons tóch niet. Maar als U morgen komt kijken dan wéét U het.voor altijd. Morgenvroeg om 9 uur beginnen wij - nog juist voor de feest dagen - met een ongekende aanbieding glasgordijnen. Geen gewone, neen, rijk be werkte glasgordijnen, uit de normale serie van 5.25, geweven van 3-draads 100 katoenen marquisette, met U jaar garan tie. Rijk bewerkte glasgordijnen, met een extra brede (25 cm) fantasie entre-deux, aan beide zijden geschulpt en voorzien van dubbele onderzoon», koopt U nu voor nog géén drie gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze afgepaste glasgordijnen, In een mooie ecru kleur, 90 cm breed en in de fengtes van 160 en 200 cm, door elkaar voorJ De tentoonstelling, waarmee het Stedelijk Museum zijn 60-jarig be staan viert, wordt vrijdagavond 18 december geopend door de voorzit ter van de Museum-commissie, de mr. M. J. M. van Kinderen, wethou der van Culturele Zaken. Bij deze opening, die uiteraard een feestelijk karakter draagt, zal de voorzitter van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam, mr. H. E. Gotlnk, een geschenk aanbieden namens de Schiedamse burgerij. De tentoonstelling, die tot titel draagt: „Schiedammers tonen hun kunstbezit," is geen volledige boe delbeschrijving van de talrijke gro tere en kleinere collecties van kunst en kunstnijverheid, die in Schiedam worden gevormd oi in stand gehou den. Volledigheid, is daarom alleen al onmogelijk omdat er zo véél is. Er is een keuze gemaakt, die in de loop van het jubileumjaar door een tweede gevolgd zal worden. De catalogus, die dank zij ruime financiële steun van de Vereniging Vrienden en de Schiedamse Gemeen schap, royaal kon worden uitgege ven, omvat 258 nummers van 21 bruikleengevers. De conservator heeft er naar gestreefd, zo weinig mogelijk- in herhalingen te verval len ten aanzien van kleine tentoon stellingen uit Schiedams bezit, die in 1940, 1943 en 1950 reeds zijn ge houden. Zo ziet men naast oude schilde- rije ntbans voor het eerst ook oude kunstnijverheid zoals zilver, porce- lein en oude sculpturen en zelfs een stuk Limoges ernaille. Naast oude Nederlandse majolica is er een se lectie uit een verzameling blauw Chinees porceletn. Voorts is er een .zaal gewijd aan Nederlandse kunst van deze eeuw, alsmede een zaai buitenlandse kunst. Tot de buitenlandse kunstenaars die in de collecties vertegenwoor digd zijn behoren de beeldhouwers, Marino Marini, Henry Moore, Naum Naflat de Gemeenteraad reeds eer der de raadsleden mevr. W. R. Druk- ker-Brink en de heren F. Hofman en J. J. van Woerkom had aangewe zen om zitting te nemen in het be stuur van de Stichting „Schiedamse Toonkunst Muziekschool" (nieuwe stql), moet de Raad nog drie be stuursleden benoemen uit de burge rij, op voordracht van het nog zit tende bestuur. Niemand van het oude bestuur stelde zich beschikbaar voor een bestuursfunctie en slechts met enige moeite konden drie kandidaten wor den opgegeven. Dit zijn mej. M. G. J Corpeleijn en de heren mr. H. G. Ub- bink en W. Nesse. Als op deze ma nier bet bestuur benoemd is dan kan dit bestuur een voordracht voor het voorzitterschap opmaken. De postduivenvereniging „De Vrij heid" houdt op zaterdag 19 en zon dag 20 december in gebouw Arcade een grote tentoonstelling van onge veer 600 duiven, onderverdeeld in veertien klassen. Keurmeesters zijn de heren Goethart, Manck, Koot en Langeberg. Er zijn vele fraaie prij zen. Zondagmiddag .5 uur is er een verkoop van duiven en bonnen vöor jonge duiven broed I960, geschonken door vooraanstaandeliefhebbers. De tentoonstelling is zaterdag geopend van 17 tot 22 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Om 17-30 uur is de feeste lijke prijsuitreiking. Gabo, Jaques Upchitz en Ossip Zad- kine. De tentoonstelling blijft tot 16 fe bruari geopend. (Advertentie LM.) REHAULX- Belien bij ongeval; G.G. en G.D Tuinlaan 80, telefoon 69290. Folitie-alarmnummer 64666. Apotheker nachtdienst: Rembrandt- apotbeek, Rembrandtlaan 5. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19—20-30 uur; dinsdag van 9.3016.30 uur en van 1920.30 uur; woensdag van 9.30—16.30 uur; donderdag van 9.3012,30 uur; vrijdag van 9.3016.30 uur en 1320.30 uur: zaterdag van 9.3016.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum, dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage. 2 en 8.25 uur; „Timboektoe". Monopole, 2, 7 en 9.15 liur: „De trotse rebel" DIVERSEN Museum, 8.15 uur: Opening jubileum tentoonstelling. Musis Sacrum, 8 uur: Geron. ToneeL uur: NCBO Jaar- Chr- Soc. Bel., S vergadering. Wijkcentrum. 8 uur: Oranje Garde Jubileumfeest. Marijke, 7 uur: GSS. Contact. (Advertentie LM.) N.V. LevenjverzeJterirtgmlj Met het oog op de herdenking van het honderdjarig bestaan zijn al onze kantoren op 19 december a.s. gesloten. Het verslag van de afd. Schiedam van de Algemene Nederlandse Be- drjjfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektronische Industrie over de periode 1 oktober 1955 30 sep tember 1959 vermeldt o.a. een leden verlies van zes. Op 30 september j.I. telde de afdeling 2613 leden, nadat er in de afgelopen verslagperiode 218 leden werden ingeschreven en 224 afgevoerd. Van de nieuwe leden kwamen er 56 uit andere NW-af- delïitgen of uit andere bonden. De afdeling verloor 24 leden door over, Ifjden. De teruggang ligt zeker niet aan het huisbezoek. De ploeg huisbe^ zoekers was te klein, maar deed veel goed werk. Bij de aktiviteiten rondom het driejaarlijkse congres en het afslui ten van de nieuwe c.a.o. zijn mis schien de oorzaak van een achter uitgang bij 'het gesprekSgroepen- werk. Het aantal deelnemers was ge ring. Het NW-tbc-fonds „Zonnestraal" blijkt nog in een dringende behoefte te voorzien. Op 2 oktober '58 waren er 13 patiënten, op 30 september '59 zes. Bij de nieuw-ingeschreven pa tiënten was het merendeel helaas re- cidiven. De exploitatie-rekening vermeldt een nadelig saldo van 612,42, B, en IV. van Schiedam stellen de Gemeenteraad voor het Economisch Technologisch Instituut te Rotterdam te belasten met een onderzoek naar het woningtekort in onze stad, welk onderzoek zich echter ook zal uit strekken tot andere met Schiedam vergelijkbare gemeenten in Zuid- Holland. Dit zou 4.200 moeten kos- t®n- De kwestie is n.l. dat Schiedam, dank zij het vijf-jarencontract met Muys en De Winter, weinig belang had bij de wijze, waarop het aan de verschillende gemeenten jaarlijks toe te wijzen contingent wordt berekend, aangezien men toch van een regel matige voortzetting van de woning bouw was verzekerd. Na bet jaar 1960 wordt het anders; dan zal de gemeente genoodzaakt zijn de nodige gegvens over te leg gen, opdat een 20 groot mogelijk contingent kan worden verkregen. Daarbij is het van groot belang èn tegenover de Rijksdienst èn tegen over het Provinciaal Bestuur over betrouwbare en vergelijkbare cijfers te beschikken. Vandaar het rapporl van E.T1. B. en W. willen een rechtsgeding aanhangig maken tegen twee Schie dammers die bij verkeersongeval len verkeerspalen hebben beschadigd en die weigeren de herstelkosten te betalen, ten bedrage van ƒ33,87 elk. De gemeente mag niet berusten in ■deze weigering tot betalen, zo me-" nen B. en W. {Advertentie t JVJ 'n,Gouden ring? HEETMAN UiNB,AN '2 ,,l^M MMII pOSTZEEOIJK 155-157 In de Energie-hal in Rotterdam is voor de handballers alleen de zon dagavond beschikbaar. Er worden dan op drie velden totaal 15 wed strijden gespeeld. De dames van Wil ton Fijenoord komen in de districts 2e klas uit tegen Vires et Celeritas en moeten de volle winst behalen waar toe zij wel in staat zijn. De dames van DWS zullen in de Houtrust- hallen de nederlaag zo klein moge lijk dienen te houden tegen het re- serveteam van. hoofdkiasserAthene. De beren van Wilton Fijenoord spelen om 20.30 uur tegen Hellas 2 uit Den Haag. Beide teams staan zo wel in het veld als in de zaal in de onderste regionen gerangschikt. De heren van DWS spelen in de afdelings le klas tegen ONA: deze ontmoeting kan interessant worden daar beide teams over een nog al wat harde verdediging beschikken.^On ze stadgenoten die zaterdagavond hun 20 jarig bestaan vieren zouden een overwinning als geschenk kun nen aanbieden. Junioren heren DWS tegen Dynamo. GEBOREN: Lambertus H. 3., z.v. J, J, Verver en E. M. L. van Collen- burg; Wilhelmina M. J, M., d.v. J. R. Verbeek en W. J. Ham; Geoffrey W„ i z.v. Q. W. Molhoek en C. A. M. van de Dood; Gerrit W., z.v. J.Wildvank en G. Zomerdijk; Johanna S„ d.v. G. i van der Zouwen en S. van Leeuwen; Wijnand J., z.v. H. Breevoort en C. M. Timmermans; Norbertus J. S., z.v. A. W. Kloos en J. M. S. Nuij- tinck; Paul, z.v. F. A. van Rongen en C. Stuhlmüller. ONDERTROUWD: J5. J. Boeve, 25 jaar en L. Bakker, 23 jr.; .M. van der Horst. 23 jr. en J. den Hertog, 19 jr.; J. C. Maltha, '27 jr. en M. van Loos broek, 22 jr.: J. E. Mietes, 24 jr. en G. Plomp, 20 jr.; A. D. Spring in Veil. 26 jaar en M. C. L. van Geene, 23 jaar; J. G. B. in 't Veen, 32 jr. en M. W, C. C, Ver beek, 32 jr.; H. G. Wijn, 23 jr; en J. Batenburg, 24 jr. GEHUWD: P. J. Berkouwer, 23 jr. en E. ten Hoope, 21 jr.; J. H. War- dekker, 24 jr. en A. M. J. Knoops, 22 jr.; G. M. Immerzeel, 22 jr. en J. J. W, Foncke, 19 jr.; M. 't Hart, 22 jaar en A. de Jong, 22 jr.; J. van Unen. 23 jr. en M. G. Krommenhoek, 22 jr.; P. D. Gerrets, 27 jr. en U. Un- ger, 21 jr.: J. I. Voulon. 39 jr. en N. Vertinde, 21 jr.: H. J. Helienthal, 27 jaar en H. C. Bonefaas, 24 jr.; J. L. Ritman, 23 jr. en J. P. de Ruiter, 22 jaar; G. M. H. B. Etman, 32 jr. en H. W. Ballijns, 27 jr.; A. van Heest, 25 jr. en L, A; Snikkers. 22 jr.; J. A. Meeuwis. 28 jr. en M. Doglerom, 22 jaar; R. J. van der Ent, 20 jr. en H. de Jager. 17 jr. OVERLEDEN: F. Fransen, 46 jr.. echtg. van T. J. H. van Rijn; J. A, Berendhuysen, 64 jr.; D. Zeeuw, 79 j. Op dinsdag 22 december, 's avonds om acht uur zal deken R. J. J. Reij- nen de nieuwe Don Bosco-sehool van dc Stichting Woomvageniiefdewerk aan de Schiekade (bij de rolbrug) inzegenen. Na afloop is er een avond mis. De korfbalprogramma's worden na de rijke oogst van dit najaar minder omvangrijk. De C.K.B. stelt zelfs al leen maar inhaalwedstrijden vast, waardoor de O.D.I.-twaalftallen ver moedelijk tot in februari rust zul len hebben. Succes en Schiedam ne men zondag deel aan de tweede ron de van de door de RK.E. georgani seerde microkorfbalcompetitie in de Energiehal. De blauwwitter» komen in de morgenuren in het veld tegen Het Zuiden 3 en Sperwers 2. Voor Schiedam staat de eerste wedstrijd om kwart voor vijven op het pro gramma. Tegenstander is dan OSCR 2. In de tweede ontmoeting krijgen de roodzwarten Het Zuiden 5 als te genstander. Voor de jeugdteams zijn verder vastgesteld Succes jOSCR 1 j. Het Zuiden jSchiedam j, Het r Zuiden j—Succes j, Schiedam j— Rozenburg j en voor Succes 2 wed strijden tegen OSCR 3 en Rozen burg 3, Mevrouw E. uit de Rubénslaan kwam gisteren in de Hema zo on gelukkig te vallen, dat. zij haar dij- been brak. De GG en GD heeft haar i gen en ook deze week boekten hei naar het Gemeenteziekenhuis ge- i den weer grote overwinningen. De bracht. eerste klasser Service is daarentegen Bad Groenoord is in de winter toch niet helemaal een vergeten ge bied. Het parkeerterrein wordt in elk geval in deze tijd goed gebruikt, zij het dan niet door zwemlustigenDe heer Sterrenberg heeft op dit parkeerterrein nl. zijn-winterkwartier opgeslagen. Al twintig jaar lang trekt Hij gedurende het seizoen met de kermis mee. Jarenlang heeft hij de winter doorgebracht in Kethel, op het erf van rïjit vaderdie indertijd woonde aan de Schiedamseweg 182. In Schiedam is hij dus geen onbekende. De laatste jaren bracht hij de toïnter door in Amster dam. met zijn wagens met materiaal voor de kermis, maar al die tijd bleef -hij als Schiedammer in onze gemeente ingeschreven staan. Toen hij in Amsterdam nu zijn winterkwartier kwijtraakte (door onvoor ziene omstandigheden), wilde de gemeente Schiedam hem wel ter wille zijn, door hepi een plaats te bieden op het parkeerterrein van Bad GToénooTd,Tntussen is de heer Sterrenberg druk doende, om in Schie dam een woning te huren, zij het dan voor de duur van de winter, want in het vöor jaar reist hij weer mee met de kermis. De kermis-exploitant zou allang een huis gekocht hebben, icanneer hij deze zomer niet een grote schadepost had gehad bij een brand. Een zware kist met ijzeren platen viel gistermorgen op het kruispunt Vlaarditigerdijk/Nïeuwe Haven van een vrachtauto, bestuurd door de heer P. de W. uit Schiedam. De 19- jarige bijrijder D. Kruithof, die op de laadbak zat, werd door de vallen de kist gewond aan. zijn linkerdij- been. De lading was niet goed ge stuwd. De GG en GD heeft de jon gen naar zijn. woning gebracht. De voortgaande controle van de verkeerspolitie in de stalling van Wilton-Fyenoord heeft gisteren weer vele gebreken aan fietsen en brom fietsen aan het licht gebracht. Onder de 1181 nagekeken fietsen waren er 306 met defecten. Hetzelfde was het geval met 87 van de 406 gecontro leerde bromfietsen. Zondag 20 december wordt er in de Grote Kerk, Lange Kerkstraat, een Opendeurdienst gehouden, waar ds. G. Lans uit Amsterdam spreekt over „De leegheid van het leven". Aanvang zeven uur. De traditionele Kerstnachtdienst in de Julianakerk wordt gehouden op donderdagavond 24 december, aanvang kwart, voor tien, deuren open om kwart over negen. Mede werking verlenen de chr. harmonie- vereniging „Sursum Corda" uit Vlaaróingen. het Schiedams Christe lijk Mannenkoor, en het Geret. Evang. Kerkkoor. (Van onze correspondent) SLIEDRECHT. De heren Adr. Volker Lzn, en A. ,W. Allen, zullen op 31 december aftreden als leden van de Koninklijke Maatschappij tot het Uitvoeren van Openbare Werken „Adriaan Volker" N.V. Er zal op 29 december a.s. van 15.3017,00 uur in Hotel Atlanta te Rotterdam gelegenheid bestaan af scheid van hen te nemen. Met ingang van 1 januari zjjn be noemd tot nieuwe leden van de raad van beheer de heren. D. C. G. van Dijk, A. de Neef en ir. J. Ringers. De -heren Volker en Allen zullen wel hun steun aan de N.V. blijven geven, namelijk als leden van de raad van advies. RAP en TSF, de twee kampioens- nog steeds niet aan winst toe geko- gelukkig te vallen, dat. zij haar dij- I kandidaten zijn nog steeds ongesla- men. BU PTTS is Rob Valk weer van. SW krijgt zondag aan de bos rand bezoek van Helmond, dat goed geklasseerd staal en dat nog onlangs van zich heeft doen spreken door een mooie overwinning op NOAD. De rood-groenen hebben zich in de laatste twee wedstrijden met over winningen enigszins uit de gevaar lijke zone weggewerkt en nu het zelfvertrouwen wat is hersteld, kan met vertrouwen de ontmoeting met Helmond tegemoet worden gezien. De opstelling van SW is:doel: Tap; achter: Romein en Van Eide- ren; midden: aJn. van Schjjndel, Van Kampen en H: Wink; voor: van Rees. van Pelt, Könemann, Hekman sr. en Bisschop. SVV 2 heeft een vrije zondag en het derde team gaat op bezoek bij ADO 3. SW 4 speelt om 10 uur aan de Poldervaart tegen Excelsior I. Als laatste wedstrijd van de eer ste competitieheift staat voor Her- mes-DVS de uitwedstrijd tegen Hel mondia '55 op het programma. De Brabanders vertoeven in de gevaarlijke zone, zodat .onze stad genoten op een warme, ontvangst kunnen rekenen. Ook voor Hermes staat er nog veel op het spel, want de uitslagen van afgelopen zondag leerden ons, dat de koplopers nog niet op fluweel zitten. Met. nog een competitiehelft voor de boeg is nog alles mogelijk. Hermes zal waar schijnlijk op volle sterkte de gras mat betreden en dan moet een gun stig resultaat mogelijk zijn. Ook het 2e elftal van Hermes gaat naar Brabant en wel naar PSV 2, De reserves zullen het heel moei lijk krijgen. Voor. Hermes-DVS 3 DE wedstrijd van het seizoen. Zij gaan zondag op bezoek bij DFC 3, de lijst aanvoerder. Hermes 3 moet deze wedstrijd winnen om de kansen op de titel te behouden. z(jn blessure hersteld en tegen HTTC 3 was hfj weer van de partij; onge twijfeld een versterking van het team dat niet best In de reserves zit. Overigens deden zich afgelopen week geen schokkende dingen voor. Deze week spelen dé teams dè laatste wedstrijd in de eerste helft van de competitie, terwijl'op 18 januari aan de tweede helftwordt begonnen Vanwege de vogeltentoonstelling zal het voor de verenigingen,die in-de Beurs spelen, wel wat later worden. De uitslagen van dé afgelopen week zijn: Eerste klas: Feyenoord 1—- Service 1 73. Tweede klas: 't Cen trum 3PTTS 1 4—6.Derdeklas: Noad 5~Europoort 3 7—3: Shell 5 TSF 2 3—7: Stokvis 2—TSF 1 2-8; Vierde klas: Telefoon 6Service 2 4—6: RAP I—Gresel 2 .7—3; PTTS 2— Stadhuis 3 55; TSF 3Nassaukade 1 1—9. Vijfde klas: Noad 7—RET 3 1—9; Hobart 1—RAP 3 7—3; Noad 8 TOGB 5 010; Service 3—Zuid 3 3—7: 21 Up 7—RAP 2 7—3. Zaterdagavond begint in de kan tine van Wilton.de damestienkamp. Het belooft een spannende partij ta feltennis te worden. Het gemeentebestuur heeft, onder nadere goedkeuring van de Raad, het pand Kreupelstraat 6 op een openbare veiling gekocht voor 2.100 omdat dit pand toch afgebroken zal moeten worden in het sanerings plan voor de Kreupelsttaat en om geving. Zolang het huis niet gesloopt is, kan het verhuurd worden. Zoals wethouder mr. P. van Bocho ve tijdens de begrotingsbesprekin gen heeft aangekondigd, wil het col lege nu een vaste geldlening van ƒ4,450.000 aangaan bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten, ter verde re consolidatie van de vlottende schuld; De koers is 98% Tr., de loop* tijd 25 jaar en de rente 4%%. (Aducrtentie LM.) Mr. F. Roos, directie-secretaris bü de N.V. Le vens ver zeker ingmij. HAV. bank en N.V; Assurantiemij. Nieuwe HAV-bank te Schiedam, is met in gang van I januari 1960 benoemd tot adjunct-directeur van deze vennoot schappen. (Advertentie LM.) Worgen loopt U als een vorst In Uw. sportieve, hypermoderne, geklede- winterjas, De prachtige stof met; mohair-effect, de onberispelijke 'i coupe en afwerking maken deze jat verrassend mooi. De normale prijs is 97,50, maar 'wij maken deze jas tot Coster's Kerstverrassing, want één dag' en geen dag langer .betaalt U,voor deze schitterende Winter jas, .vol* gens de laatste mode in het gedis tingeerde antracietgri js, de sensa tionele prijs van jy "J 5 Zofang dé voorraad strekt] Telefonische of schriftelijke orders H kunnen met worden uitgevoerd. i Korte Hoogstraat IJ 1 Meent hfc. Gcódse- 1 singel Katendr. lagedijl; bk. Dorpsweg 1 West-Kiulskade 35. A j LEIDEN: Haaiter.imejjtraat C5 T

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2