Weer kon SVV het tegen Fortuna niet bolwerken Klavar Accordeon-ver. gaf eerste uitvoering Prins terug uit Curacao NOAD was kansloos SciUfWi Sckedcm „Tot Steun'5 bracht een amusant blijspel GSS stelt zich kandidaat voor liet kampioenschap Koeriersters Rust- en eind stand 3-0 DE ZELDZAME KA TER CNV tikt Roolvink op de vingers Afscheid van Havenmeester Surinaams vliegtuig vermist SCHIEDAM VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHTEN Zaterdagmiddagvoetbal Maandag 25 januari I960 (Advertentie LM.) PAROOL. Postbus 876, Rotterdam bij de rust ook verklaarbaar en aan vaardbaar. Helaas zakte bet duel in de tweede helft tot een monotoon heen en weer getrap, zonder enige inspiratie. Gedoelpunt werd er toen ook niet meer. Al direct na het beginsignaal van scheidsrechter H. C. v. d. Berg liet Fortuna zien na de week gedwongen rust met de beste voornemens in het veld te zijn gekomen. De ene na de andere aanval golfde op de door Tap verdedigde veste "af. J, v. d. Berg miste een fraaie kans, terwijl een vliegend schot van Smits door Tap over de lat werd gestompt. Bij de derde hoekschop van Fortuna. negen minuten na het beginsignaal, werd het leder door de Schiedammers on voldoende weggewerkt. Het kwam bij J. v. d. Borden, die met een strak schot vlak langs vele benen en pre cies aan de binnenkant van de staan der de eerste treffer fabriceerde. Vanuit een afgeslagen SW-aanval kwam van Jansen de bal op het mid denveld bij De Korver. Deze plaatste de bal direct door naar de iel sprin tende v. d. Berg. Zijn schot langs de uitlopende Tap kwam tegen de staan der. De bal sprong toen precies voor de voeten van de meegekomen Mal tha, die een volkomen leeg doel voor zich had. Aldus leidde na veertien minuien spelen Fortuna met 2—0. SVV ging toen uil éen ander vaatje tappen. Het zette tal van aanvallen op, maar ondanks het feit dat er in de Fortuna-defensie nog al eens ge knoeid werd. konden de Schiedam mers maar niet tot scoren komen, ook al omdat Köneman de meeste duels met spil Jansen verloor. Een schot van Clarijs werd door De Leeuw weggestompt en een niet moeilijke kans voor Westdijk, na uit stekend voorbereidend werk van Kö neman, ging door treuzelen verloren. Nadat nog enkele SVV-aanvallen geen tastbaar resultaat hadden opge leverd, trok Fortuna het initiatief weer tot zich. Met meer succes dan de Schiedammers hadden. Bij een snelle aanval in de 41e minuut gaf Bouman op tijd en maat de bal af aan J. v. d. Berg, die toen geen fout maakte (30). De tweede helft was arm aan goed voetbal en spanning. Nadat de SW- ers tevergeefs hadden gepoogd de score een gunstiger aanzien te ge ven, ook al met wijziging van zijn opstelling, had over het algemeen Fortuna het beste van het spel. Hoe wel zich nog doelpuntrijpe trefkan sen voordeden, werd er niet meer ge scoord. Doelman Tap kön de SVV -neder laag ook niet voorkomen. Jan v. d. Berg bracht met zijn doelpunt de stand op 30. VLAAKDINGEN Ook in de vierde competitiewedstrijd binnen twee jaar tussen SW cn Fortuna trokken de VlaardIngers aan het langste eind, ditmaal met 3—0. De overwinning was volkomen verdiend. Voor de rust sloeg Fortuna met drie treffers zün slag. Zowel in de eerste als in de tweede helft kan de zwak ke Schiedamse aanvaïsllnle geen bres slaan In do toch niet altijd safe ope rerende defensie-linie. En omdat "3 roodgele ploeg na de hervatting ook niet meer tot scoren kwam, beteken de de ruststand tevens de eindstand. Voor de rust was Fortuna—SVV «en aantrekkelijk, pittig duel. De roodgelen waren over het geheel iets sneller en vinniger en buitten ook veel beter de zich voordoende kansen uit. Daardoor was de 3—0 voorsprong MET verbazing heb ik gelezen, dat er plotseling allerlei vermeende eigenaren opduiken van de zeldzame kater van. de beeldhouwer W. Verbon. Er is geen mens die aanspraak op die kater kan maken, zeker niet wanneer men niet in het bezit'van een stamboom van het beest is. Als het nu een doodgewone kat was, zou niemand zich druk hebben ge maakt, nu het een kostbaar dier blijkt te iijn ziet men er klaarblijkelijk (katte-?) brood in. Wat een mentaliteit De baas heeft goed voor hem ge zorgd en niemand denkt aan de gehechtheid, die de kater voor zijn baas heeft verkregen en waarvan wij onszelf op de tentoonstelling konden overtuigen. Laten die pseu do-bazen bedenken, dat de heer Verbon'hun 1.50 per dag pensionprijs mag berekenen voor de verzorging en dat: dit voor de tijd, dat het dier bij hem in huis. is, op ruim 500 komt Ik zou het zonde vinden wanneer de heer Verbon zijn kater nooit meer op ten toonstellingen wilde laten zien, want het is een zeldzaam mooi dier. MEVR. E. L. DAMSTEEG (lid„Felikat") - ;r DEN HAAG. De Nederlandse christelijke bond van overheidsperso neel (aangesloten bij het CNV) acht het feitelijk onjuist, dat de staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid, de heer B, Roolvink, het ongeveer 486.000 man feilende over heidspersoneel indeelt bij de groepen die reeds hebben geprofiteerd van de vrijere loonpolitiek. De christelijke bond tikt in zijn veertiendaags or gaan de staatssecretaris daarvoor op de vingers. Het bestuur van deze bond herin nert er aan, dat zij in het georgani seerde overleg akkoord is gegaan met de drieprocentsvoorschotregeling voor het rijkspersoneel. Voor de la gere publiekrechte]ijke organen ligt deze zaak echter formeel iets anders. Daar moet per gemeente of provincie vanzelfsprekend nog afzonderlijk 'n beslissing worden genomen. Oeze groep, aldus het orgaan, mag men bij het door de heer Roolvink bedoelde cijfer beslist niet meetellen. In feite is het toch zo, dat voor het rijksper soneel het overleg nog volledig ge voerd moet worden. De christelijke bond acht het dan ook onjuist dat de bewindsman deze groepen van het overheidspersoneel heeft meegeteld. HELSINKI. In Noordwest-Fin- Ia nd is een smokkelaffaire ontdekt waarbij voor een bedrag van an derhalf miljoen Zweedse kronen aart deviezen betrokken zou zijn. Honderden personen hebben hij al lerlei banken toeristen-deviezen aan gevraagd, die dan over de Zweedse grens verhandeld worden hetgeen zeker meer dan tien miljoen Finse marken aan winst zou hebben opge leverd. (Advertentie 1M.) Bellen bü ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Poütie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: fa. Gouka. Hoogstraat 29. RR. Leeszaal en Bibliotheek. Dam geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag cn zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: ge opend maandag van 19—20.30 uur; dinsdag van 9.30—16.30 uur en van 19—20.30 uur: woensdag van 9.30—16.30 uur; donderdag van 9,3012.30 uur; vrijdag van 9.30—16.30 uur en 19—20.30 uur; zaterdag van 93016.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum, dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 12 tot 17 uur. „Schiedammers to nen hun kunstbezit". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Some like it hot". Monopolc, 2 en 8 uur; „Vuur boven Azië". DIVERSEN 'Amstelbron, 7.30 uur: Kath. Vrou wengilde. Jaarvergadering. Irene, 8 uur: Ned, Chr. Bond V- Overheidspers. Vergadering. Fantastische aanbiedingen brenge n wij l n onze Vitrage-af deling, eerste verdieping. Voor hen die nu of dit voorjaar toch aan nieuwe gordijnen toe zijn. is dit een aanbieding om nooit te vergeten. All-over net vensterva! van 1.75. gemaakt van 100% katoe nen garens, met ingeweven des sins en leuke uitgewerkte rand. Duizenden meters liggen er morgen op U te wachten, 40 cm hoog, kant en klaar voor het het gebruik, voor nog géén gulden per nieter. GROOTSTE speciaalzaak in Europa WILLEMSTAD Prins Bernhard Is gistermorgen aan boord van het KLM-toestel gestapt, dat hem uit Willemstad op Curasao zou terug brengen naar Nederland. De Prins heeft een reis gemaakt naar Mexico, Aruba en Curacao. Kort voor zijn terugkeer naar Ne derland heeft de Prins in Willemstad in het paleis van' de gouverneur ver tegenwoordigers van pers en radio ontvangen. Hij vertelde dat hij gaar ne in Mexico was en dat sedert zijn eerste bezoek aan dit land in 1950 de handel tussen Nederland en Mexi co elf maal zo groot is geworden. Voor Nederlandse ondernemers lig gen er in Mexico goede kansen, meen de de Prins. In Nederland, zei prins Bernhard, bestaat zeker belangstelling voor een industrie uitbreiding op de Antillen, maar het initiatief zal toch van de Antillen moeten komen. Daarnaar ge vraagd zei de Prins dat in i960 geen bezoek van eeri .van de prinsessen aan de Antillen te verwachten is; wel heeft prinses Irene meerdere malen de wens te kennen gegeven graag een bezoek aan Suriname en de Antillen te willen brengen. Prins Bernhard heeft op de An tillen in zyn functie van inspecteur- generaal marine-eenheden geïnspec teerd. Op Curacao heeft hij de nieu we Antilliaanse brouwerij, een doch teronderneming van een Amsterdam se brouwerij, ingewijd. TAFELTENNIS PARAMARIBO. In Suriname wordt een „Piper Supercup" van de Surinaamse luchtvaartmaatschappij vermist. Het toestel was zondagmid dag met twee Surinamers aan boord van het vliegveld van Paramaribo vertrokken naar een landingsterrein in West-Suriname, aan de kruising van de Kabalebo en de Zandkreek. Het toestel is daar niet aangekomen. Het maakte de vlucht In het kader van de operatie Sprinkhaan. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze all-over net venscerval, 40 cm hoog, /jAf per meter voor* Doelman Tap kalmeert T. v. d. Berg, Maltha jucht, de andere For- tuna-voorwaartsen (Bonman, de Korver en Smits) bemoeien zich ook met het „incident" (dat niets te betekenen had), terwijl SVV- rechtsachter Komijn weg sluipt. Scheidsrechter H. C. v. d. Berg zag niets Komt U eens langs bij Schrijver wantU vin deer een grote collectie meubelen in verschillende stijlen. Ook in de stijl die U zoekt. Klassieke ameublementen, of ultra moderne, die opvallen door hun ranke, strakke lijnen. Schrijver is een vertrouwd adres - een begrip voor al wat mooi en degelijk is. HOOGSTRAAT 95 - TEL. 68781 DOK- EN WERF-MAATSCHAPPIJ WILTQN-F1JENOORD N.V. SCHIEDAM vraagt voor spoedige indiensttreding enkele ter assistentie van de bedrijfsleiding Zij zullen worden belast met' administratieve- en archiefwerkzaamheden en moeten goed op de hoog te zijn met stenografie Nederlands. Opleiding bij voorkeur 3 jaren middelbaar school onderwijs dan wel tenminste diploma ULO. Enige ervaring bij een technisch bedrijf steekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties: postbus 22 Schiedam, van de doelman van BVCB. Vijf mi nuten later bracht Putters de stand op 2—0 en een kwartier voor rust werd een speler van GSS unfair aan gevallen waarna Scholten de straf schop inknalde. Na rust trok BVCB even in de aanval met als resultaat dat de gasten uit een misverstand in de Schiedamse achterhoede de ach terstand konden verkleinen. GSS speelde te nonchalant. Daardoor duurde het tot een half uur voor het einde voordat Scholten de stand op 41 bracht Het werd daarna 5I door Putters en vlak voor tijd scoor de Scholten nog eenmaaL (6—1). By <jc zaterdagvoetballers heeft GSS een gedegen kandidatuur voor het kampioenschap en de promotie gesteld. Ditmaal werd concurrent BVCB met liefst 6—1 "teruggewezen. GSS troont nu met een ruime voor sprong aan de kop van 2 A, maar de Gusloraannen hebben enkele wed strijden meer, gespeeld dan de overi ge kanshebbers. De. strijd ging in de aanvang ge lijk op, maar al spoedig wierp de be tere conditie van, GSS de goede re sultaten af. In de vijftiende minuut scoorde Putters bij. foutief ingrijpen Permanent wove PermanentDames,, voor een: goede permanent en prettige bediening: kapsalon j. de Ruiter. Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.com.-,' pleet. Telefoon 66833. Alle kiosken nemen gaarne Uw Koerierster aan. Indien vöór i uur opgegeven is plaatsing de' volgende dag gegarandeerd. Te koop aangeboden Een partij Colovinyl, .moet weg. Alle kleuren voorra dig. Eerste soort ƒ6.— per vierkante meter. Mariastraat 20, telefoon 62959.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1