Groots „Schrikkelfeest van jeugd-sociëteit Voorntjes uitgezet recreatie-oord Gezellige feestavond van PTT-vereniging Scopulus koos Miss en Mr, Schrikkel Uude vrouw na aanrijding overleden Koeriersters Scküjw, SctiMdcm LADING GING SCHUIVEN Brits schip redt het met 35 graden slagzij Argus brengt Cato veilig op Waterweg Wraak genomen op geparkeerde auto «ft Schiedammers koninklijk onderscheiden SCHIEDAM Laat oudejaarsvuur Maandag 1 februari 1960 Bellen b(j ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnuromer 64666. Apothekers nachtdienst: C. Jansen Swamm erdamsingel 41 en Nieuw- land-apotheek, DrWibautplein 17, R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal el) Bibliotheek. Lange Haven: ge opend maandag van 19—20.30 uur; dinsdag van 9.3016.30 uur en van 19—20.30 uun woensdag van 9.3016.30 uur; donderdag van 9.3012.30 uur; vrijdag van 9.3016.30 uur en 19—20.30 uur; zaterdag van 9.30—16.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum, dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 12 tot 17 uur. „Schiedammers io nen hun kunstbezit". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8,25 uur; „Some like it hot". Monopole, 2.15, 7 en 9.15 uur: „Tita nenstrijd'*. DIVERSEN Arcade. 7.30 uur: T.O.P. De Zondags jager. Irene, 8 uur: Tamboerkorps DOK. Jubileum, Musis Sacrum, 8 uur: Wilton, Jour naal 1959. Wijkcentrum, 8 uur: Hum, Verbond, Verg. De Spoelingbmg II over de Noordvest ia gereed gekomen cn zaterdag voor het verkeer opengesteld. Dat het direct een. stormloop is geweest op die brug kunnen we niet zeggen, doch dat zal in de volgende maan den wel komen. Over enkele maanden komen de eerste woningen aan de Parkweg gereed en dan zal de aansluiting van de Parkweg op de Burg. van H aarenlaan ook met beter worden. Zoals bekend zal buslijn 40 (naar Kethcl) over deze brug geleid wordendus van het Stadhuis af rechtstreeks naar de Burg. van Hoarenlaan en dan zo over heel Nieuw land. Enkele onderdelen van de auto van de heer W. B. van J., die voor zijn woning in de Oosterstraat stond, zijn tijdens het weekend vernield. De eige naar vermoedt, dat het hier een wraakneming betreft Argus en de loodsboot Hoek van Holland voeren uit. Een paar mijl van de kust bereikten ze de Cato, die de steven inmiddels had gewend. Het schip helde bedenkelijk naar stuurboordzijde over. De golven sloe gen aan die zijde over het dek. Vier matrozen wilden het schip verlaten. De reddingboot nam hen aan boord. De overigen brachten de verbin ding met de Argus van L. Smit en Co tot stand; Gelukkig was het vrij rustig op zee maar men voelde zich toch pas veilig binnen de pieren. Daar gingen ook de vier matrozen weer aan boord. Twee kilometer binnen de pieren moest het schip aan de grond wor den gezet. De stuurinrichting bleek defect. Later werd de Cato weer vlotgetrokken door de Argus, die ge assisteerd werd door de bergings vaartuigen Dolfijn en Buffel. Ter hoogte van de seinpost (nabij de Berghaven) werd het schip opnieuw aan de grond gezet. Daar heeft men met behulp van een grijper een ge deelte van de lading gelost. Zondag morgen in alle vroegte hebben de sleepboten Argus en Kijkduin het Britse vrachtschip losgetrokken en naar Rotterdam (Schiehaven) ge sleept. De ontspannlngs vereniging van dc i hehben, want de aanwezigen ver- PTT ln Schiedam heeft zaterdag in maakten zich best met deze klucht, het Volksgebouw een plezierige feest j „Schiedams Toneel" speelde dit avond georganiseerd voor de leden, stuk al eerder voor de eigen leden, waarbij deze konden genieten van zodat wij een bespreking ditmaal een" leuk toneelstuk als „Fotasch cn achterwege kunnen laten. Perlemoer met vakantie" van Jan en Voorzitter A, Verlinde van de ont- Johan Blaaser. Het was een sugges- scannings vereniging van de PTT tie geweest van de Schiedamse Ge- opende de avond en heette alle aan- xncenschap, dat de PTT vereniging wezigen hartelijk welkom, onder voor haar feestavond eens een Schle- wie ook de directeur van de PTT in dams amateur toneel gezelschap zou Schiedam, de heer Kuiper. Op 24 uitnodigen en we geloven wel dat april brengt Han Bakker in gebouw men daar geen. spijt van hoeft te Arcade de revue ,,'t Is voor de bak ker" voor de PTT vereniging. Het voetbalelftal van de PTT begint me- (Advertentie OfJ dio april weer te spelen in de compe titie van het Ned. Verbond van PTT- verenigingen. Hopelijk doen de Schiedammers het weer even goed als in voorgaande jaren, toen zij drie maal districts kampioen werden en éénmaal op het nippertje duikelden voor het landskampioenschap. Ditmaal zal men van het begin van de competitie af, ook PTT-ers die in KNVB- of RVB-elftallen spelen, mo gen opstellen, In januari volgend jaarl viert de PTT-ontspannings vereniging haar vijftienjarig bestaan. De leden krij gen de gelegenheid om zelf te be slissen welk gezelschap men wil uit nodigen om deze lustrum-viering op te luisteren. RUGBORSTEL 2Iuivcr hear van 1,75 nu /li» 1 Hedenmiddag heeft burgemeester mr. J. W. Peek ten stadhuize aan onze stadgenoten de heren L. Faber en D. Jongbloed, de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt De heer Faber trad op 1 februari 1920 als boekhouder in dienst bij de Nieuwe Margarinefabrïek N.V. te Rijswijk. Na de fusie van deze maat schappij werd hij als boekhouder naar de Unüever Export Maatschap pij N.V. te Rotterdam overgeplaatst. In deze functie is betrokkene steeds als een zeer nauwgezet en actief administrateur werkzaam geweest. De heer Jongbloed is vandaag 40 jaar als dirigent verbonden aan het Arbeiders harmonieorkest „Tot Steun in den Strijd" te Rotterdam. Met betrekking tot de ontwikkeling van het muzikale leven in en rond Rot terdam heeft betrokkene een prach tige staat van dienst. Hij heeft o.m zijn krachten gegeven aan de Man dolineclub „Euphonia" te Schiedam, de fanfareverenigingen „Door Een dracht Sterk" te Oudenhoorn en „Dt Kleine Trompetter"te Abbenbroek en de harmonieverenigingen „Excel sior" te Bolnes en „Dockyard" en „Excelsior" beide te Rotterdam. In de woning van de heer B. S„ Wattstraat 46a, raakte zaterdagmor gen een hardboard plaat achter de hard in brand. De brandweer onder leiding van. de heer Keuzenkarrip doofde het vuur met een nevelblus ser. Er was geringe schade. Doordat een onbekend gebleven jongen op de fiets zaterdagmiddag op de grote markt tegen haar aanbotste, kwam mevrouw A, C.-v. d. Z, te val len, waarbij zij een verwonding aan haar knie opliep. Zij is In. de Dr. Noletslichting behandeld. (Van een onzer verslaggevers) HOEK VAN HOLLAND. De i Cato heeft het gehaald, maar 't was op het kantje af. Met 30 tot 35 gra den slagzij keerde het Britse vracht scheepje, dat 's morgens Rotterdam bad verlaten, 's middags op de Nieu we Waterweg terug, aan de sleeptros van de Argus en geflankeerd door bergingsvaartuigen en de redding boot „President Jan Leis". De der tien opvarenden konden na enkele uren van angstige spanning verlicht ademhalen. „Die jongens hebben reusachtig geboft," zei 'Willem van Seters, de schipper van de redding boot. „Met slecht weer hadden ze het nooit gered," Het 939 ton metende schip, dat eigendom is van de Bristol Steam Navigation Company was 's mor gens met een Jading erts en nikkel sulfaat van Rotterdam naar Casa blanca vertrokken. Ruim zes xnül ten westen van Hoek van Holland was het plotseling in moeilijkheden ge raakt De lading was gaan schuiven. Voor men goed en wel besefte wat er aan de hand was, maakte de Cato dertig graden slagzij. De bemanning sloeg de schrik om het hart. Kapi tein J. Thatcher liet via Radio Sche- veningen om onmiddellijke sleep boot- en rcddlngbootassistentie vra gen. In Den Hoek sprong de bemanning van de President Jan Leis met de herinnering aan de ramp van de Ber muda nog vers in het geheugen, snel in de reddingboot. Ook de sleepboot feover- werri ki het lorden Is'-het Etende Kbila- Tsun- GROOTSTE speciaalzaak in Europa Toen een personenauto, bestuurd door de heer J. F. v. d. R, uit Rot terdam, zaterdagavond tegen de wiel rijder A. A. S. botste, op de hoek van de Singel en de Lange Singelstraat, gingen twee en een halve liter jene ver en een fles wijn, die in de fietstas zaten, verloren. Met droefheid geven wij u kennis, dat na een smartelijk lijden, zacht en kalm van ons is heen gegaan mijn lieve man, onze zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader, Broeder, Zwager en Oom JOHANNES VAN BOMMEL echtgenoot van Ytje Visser in de ouderdom van 85 jaar. V. van Bommel- Visser Rotterdam: Th. van Bommel J. M. van Bommel- Huigen Vlaardingen: J. van Bommel E. A. van Bommel- Kicboom G. M. van der Kraan-van Bommel M. C. v. der Kraan en kleinkinderen, Condoleantie-adres: Lange Nieuwstraat 19 B. De overledene ligt opge baard in de rouwkamer van het Gemeente Zie kenhuis, Nassaulaan 75. Gelegenheid voor bezoek aldaar 's morgens te 1.1 en 's avonds te 6 uur. De begrafenis zal plaats hebben, woensdag 3 fe bruari a.s. op de Algeme ne Begraafplaats Schie dam. Vertrek vanaf het woonhuis te 2.30 uur nan. K. Lijnbaan R'dnm tVagenstr. 115, Den Haag Rokin 136, Amsterdam Permanent wave PermanentDames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerk straat 13. Permanent vanaf ƒ8.compleet. Telefoon. 66833. Geboren: Gerard "W., z. v. W. A. G. Creutzberg en D. Buitenweg; Sophia K, d. v. H. E. Donkhorst en J. A. de Rooij. 'Overleden: D. de Vries, echtg. v, H. P. Waaifoort, 34 jaar. Esperanto-agendo La konversaeia vespero okazos la 3an de februaro,: merkred-vesperon ce v. d. Tuyn, F, K, Oïsan 193. Subtcnu miajn klopodojn fortigi nian kluban vivon. Dimancon la 7an de feb je Ia 11a membrarkunveno, Ploegstr. 19. Onie uitstekend verzorgde Schiedamse Gemeenschap?" herhaalt de heer Dielemans onze vraag in die richting, „nee, liever niet. We hou den het het liefst maar hélemaal in eigen handen. We weten niet wat dat allemaal voor consequenties met zich brengt. En bovendien, van de kant van Schiedamse Gemeenschap is voor ons tot nog toe ook geen be langstelling geweest". (Advertentie LM.) Dc schrikkeljaar-manifes tatie" van dc jeugdsociëteit „Scopulus" die zaterdagavond m gebouw Musis Sacrum plaats vond, is in elk opzicht een succes geworden, want iedereen heeft er zich wel ge amuseerd en de grote toeloc^ï was er zeker ook een waar borg voor, dat het bestuur van „Scopulus" na afloop niet met de handen in het haar hoefde te zitten over een tekort in de kas. De opzet van „Scopulus" is onge veer dezelfde als die van de „Socié- schreven. Dus: het organiseren van te Guttlaume", waarover we onlangs feestavonden voor de jeugd (en door de jeugd zelf), waarbij het dansen dan wel bovenaan het menu staat als hoofdschotel, maar waarbij men tus sen deze bedrijvigheid door toch ook nog iets anders brengt, al was het maar om de benen wat rust te gun nen "en de gemoederen te laten af koelen. Van concurrentie tussen de twee „sociéteiten" is intussen geen sprake, want beide zuüen elkaar eerder aanvullen en mettertijd mis schien elk een meer eigen vorm vin den. De goede verhouding tussen bei de bleek ook hieruit, dat „Scopulus" de bestuursleden van „Guillaume" had uitgenodigd voor het feest van zaterdagavond. Ongeveer anderhalf jaar geleden is „Scopulus" opgericht door de jon geren H. Arenz, H, van Vliet en J. Wansink, die nu het bestuur vormen, samen met «T. Dielemans en M. P. F. Dielemans. Deze laatste twee traden al eens op in de SG-revue, maar verder is iedereen zonder enige be paalde ervaring öp het. gebied van het organiseren van amusement voor de jeugd. Misschien heeft dit het voordeel, dat men de leden op die manier niets zal willen opdringen, maar eerder zal proberen uit te vor sen wat de leden accepteren en wat zü graag zouden willen dat de so ciëteit bood. Men moet dus eigen lijk alles maar eens proberen en dan „zal de tijd het wel leren". Vice-voorzitter M. P. F. Dielemans vertelde ons dat het ideaal van „Sco pulus" in de eerste plaats natuurlijk is een eigen gebouw, al kan men het in Musis Sacrum best vinden. Als er animo voor is wil „Scopulus" ook kegelavonden gaan organise ren en ook het gezamenlijk gaan naar toneel of concert. De politie heeft de gang van zaken bij „Scopu lus" eerst eens afgekeken, want uiteraard waren ook haar <te wilde verhalen over de moderne jeugd niet helemaal onbekend, maar nu onder vindt de sociëteit van deze zijde alle medewerking. „Aansluiting bij de verschijnt Iedere maandag Deze jongeman ls het ook die het Schrikkelfeest 1960 onopvallend maar bekwaam in goede banen heeft geleid. En als hij ons praatje onderbreekt, dan is dat omdat „Miss Schrikkel 1960" moet worden geko zen. Een naar w(j aannemen deskundige jury, bestaande nlt enkele jongemannen, zag de jonge dames voor de jury-tafel langs Jo pen met opgeheven hoofd (de uit slag was nog niet bekend). Deemoe dig bogen de hoofden van de mede dingsters, toen die uitslag werd be kend gemaakt ondanks alle „miss en" was er toch maar één Miss Schrikkel, twintigjarige Els Zwaan, Eerlijk gezegd voelden wij ons zelf op dit historische moment óók belangrijker worden: een echte Miss interviewen. "Wel, de blonde schoon heid vertelde dat zij dit helemaal niet verwacht had; onder het dansen had zij zomaar een kaartje in de handen gedrukt gekregen waarop stond dat zij mocht meedoen met de wedstrijd. Op onze vraag of zij het volgend jaar wéér mee zou doen, antwoordde zij daarmee te willen wachten tot 1964, wanneer er weer geschrlkkeld wordt. Van enkele mededingsters naar de titel hebben wij tenslotte nog ver nomen dat zij de jury geheel onbe vooroordeeld achtten en zeer be trouwbaar. De dames kozen in de loop van de avond nog een Mr. Schrikkel I960. Als ideale man viel Paul Kohier door de mand, die ons verzocht hem als „slachtoffer" te willen vermelden, hetgeen hferby gebeurt. Misschien horen we mettertijd nog eens van „Scopulus", die het gebrek aan goed amusement voor de Jeugd die zich te oud voelt voor dansscholen, wil goedmaken. Wij gaan door met onze radicale Opruiming in onze grote voor raden textiel. Morgen begint de verkoop van twee partijen zeer voordelige stoffen voor minder dan de halve prijs. Midden op de Gedempte Broersvest stond zondagavond omstreeks elf uur een fauteuil in brand. De politie brak er zich niet meteen het hoofd over wie er in die fauteuil had zitten ro ken, maar bluste het vuur. .voor Uit een kleedhokje in het Sport- fondse.nbad is een polshorloge gesto- Ier» van de 13-jarige B.S. .O-iroM rume* „oer c„, Wnd«r\vrkie4* - it br«d. Dit is don Scopulus' „Miss Seftrik- kel": mej. Els Zwaan, met als „idealeman" Mister Schrikkel, de heer Paul Kohier. Poplin de allerbeste fcwafiteit. Sanfor en No-tron. 90 cm breed, p. meter Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze beide soorten stoffen, de ruitjes in veie tientallen dessins en kleu ren, de poplins in de nieuwste modekleuren, 4* door elkaar per M meter voor Zoek niet verder dan nodig is. Een ruimekeus in complete ameublementen, los meubilair, vloerbedekkingen, gordijn stoffen, kortom alles op het gebied van woninginrichting. Bij Schrijver - een ver trouwd adres - Jeune U altijd terecht, ig'$\ H OOGST RAAT 95 - TÉ L 68781

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1