m Plan voor schietvereniging neemt vastere vormen aan Jaarlijks evenement op Koninginnedag i -yyq Mm Onverwachte nederlaag in derde ronde van Van Gendt tegen Van der Lee DWS-dames behalen kampioenstitel Laatste dag microAorfbal Tamboer- en pijpercorps van „DOK" 25 jaar Lage moyennes in eerste ronde finale 2e klasse Inwonertal op 31 dee. 80.088 NOAD wint eindelijk Tienduizend Sowjet-auto's V.S. naar „Titanenstrijd", zeemans verhaal naar het leven Koeriersters Agenda Ver. v. Huisvrouwen Met fiets gevallen Eerste klasse libre kampioenschap Joris Doele verjaart W. v. Woerkom 40 jaar bij fa. Dirkzwager ZAALHANDBAL EERST ETEN FOOT'S KEURSLAGERIJEN Diefstal uit auto Mej. C. Verkade gehuldigd Gepakt na diefstal van bromfiets „Guillaume" niet Lezing voor Expogé-V.V.N. Klaver j a seoncours Singelkwartier Meisje aangereden Junioren-testen van SSV Wie heeft iets verloren MONOPOLE VERTOONT: Districts-weekend van J.O.V.D. Burgerlijke stand W esterbouwing krijgt een kabelbaan Yul Brynner in vaste dienst bij YN? SCHIEDAM ZELFBEW0NING om- izaaai- pap^t- zijn de i niet |eRflt- - met berin- fomen waar. |g |ggc< l- Dinsdag 2 februari 1960 De plannen tot oprichting: van„Mobtlisatiekruis" houden nu en dan een Schiedamse Schietvereniging hebben onlangs vastere vormen aan genomen. Zoals bekend, werden er tjjdens de Vakantiefecsten vorig jaar in de Beurs schietwedstrijden georganiseerd door de Vereniging jfetlonale Feest- en Gedenkdagen. pc belangstelling die er bleek te gestaan voor deze sport, gaf de or ganisatoren de moed om plannen uit tc werken om een schietvereniging 0p te richten. Het waren de heren f, j, Drenth en G. Rosman die het voorbereidende werk deden. Vrijdag avond a.s. zullen zij in de boven haal van café-restaurant „De Am- gtelbron" hun plannen uiteen zetten. Ook belangstellenden, die voor deze bijeenkomst geen uitnodiging heb ben ontvangen, zijn van harte wel kom. Toen de heer Rosman in 1958 het idee voor deze schietvereniging naar voren bracht bij het bestuur van de Vereniging voor Nationale Feest- en Gedenkdagen, werd er wel even ge grinnikt. Het was iets ongewoons uiteraard, maar toen de heer Ros man zijn standpunt verdedigd had, besloot men toch om het in 1959 eens te proberen met schietwedstrij den. Dat was tijdens de Vakantie- leesten, maar het was de Vereni ging te doen om een proefneming. Zou deze slagen, dan kon men hiervan misschieneen jaarlijks te rugkerend evenement voor Koningin nedag van maken. De overweging bierbij was, dat men op die datum 30 april weinig kans heeft om in de open lucht iets te organiseren, omdat het weer zich daar zelden voor leent. ®e ln oprichting zijnde Schiet vereniging kan elke week op woens dagavond de beschikking hebben «ver de Benrs (hoek bange Haven- Bami die zich uitstekend leent voor dergelijke gelegenheden. Het Is wel de bedoeling dat de le den minstens achttien jaar zullen ifln- Mocht er' ook belangstelling zijn van de zijde van de dames, dan Is daar natuurlijk geen enkel be zwaar tegen. De opzet is, dat de ver eniging enkele geweren zal aan schaffen, zodat men niet over een „wapen" hoeft te beschikken om lid te kunnen worden. Lang voor de oorlog is er in Schie dam eens een schietvereniging ge weest, die achter de St, Joris Doele de beschikking had over de meer dan zestig meter lange „Drilschuur". Thans is er in Schiedam geen enkele gelegenheid om deze sport te beoe fenen. Alleen de leden van het De Afd. Schiedam van de Ned. Ver. van Huisvrouwen belegt op maan dag 8 februari een ledenvergadering in Maison Westhuis, Naast het goed keuren van de vele jaarverslagen en verslagen van de commissie staat op de agenda ook de verkiezing van een nieuw bestuurslid, in de vacatu re ontstaan door het vertrek van mevr. J, van Stapele. Hiervoor is mevr. M, Wessel-Earis kandidaat ge steld. ALs afgevaardigden en plv. afgevaardigden naar de alg. verga dering stelt het bestuur voor mevr. M. C. Schroot en de dames C. C. Bijl en M. do Jong. Het programma voor februari ver meldt verder op donderdagmiddag 11 februari een demonstratie van Maggi- en Nestlé-producten in Mai son Westhuis; op woensdagmiddag 17 februari een modeshow van de Emka met producten van eigen bodem in Irene; en op dinsdagmid dag 1 maart een modeshow van de fa. Both in gebouw Emporium te Rotterdam. De Gebr. Boomsma hou den op 3 maart een lezing over Grie kenland. schietwedstrijden in gebouw Chris telijk Sociale Belangen aan de Lan ge Haven. Met belangstelling zien wij dan ook uit naar het werk van de in oprichting zijnde vereniging. De heer J. S. liep zaterdagmiddag een hoofdwond en een liehte hersen. schudding op, toen hy met zijn fiets slipte in de Lange Kerkstraat, Door de G.G. en G.D. is hij naar zij'n wo ning gebracht De sensatie van de derde speelavond om het persoonlijk eerste klasse kampioenschap van het biljartdistrict Schiedam was de nederlaag van (tot voor gisteravond) favoriet G. van Gendt van Bellevue tegen de 't Oosten-speler L. v. d- Lee. Niemand gaf uiteraard v. d. Lee met z(jn al gemeen moyenne van 5.00 tegen de felle Maassluise koploper met zyn ge middelde van 8.88 enige kans. Van der Lee dacht daar anders over. Met zijn groot spel, zonder een enkele massé, gaf bü Van Gendt geen kans op herstel. Iljj won vrjjweS onbedreigd in 28 beurten met een hoogste serie van 37 caramboles. Op het ogenblik voeren met drie gespeelde en gewonnen partijen Van der Velde (Schiedam) en Corde- mans (UKC) de ranglijst aan met moyennes van 7.32 resp. 7.06. Van de praktisch niet meer in aanmerking voor de eerste plaats komende spelers is Willebrand met twee uit acht punten verreweg de Het Clubhuis St. Joris Doele be staat op 16 februari elf jaar. Dit feit zal gevierd worden met een reeks van „verjaardagsfeesten" van dins dag 16 t/m zaterdag 20 februari, waaronder een poppenkastvoorstel ling voor de kindergroep, een „bon te avond" voor de ouders en vrien den van het clubhuis en 'n bont pro gramma met verjaarsbal voor de werkende jeugd. Maar het jarige clubhuis vraagt ook om een cadeautje van de leden, n.l. een geldelijke bijdrage ,in hei ver jaarspotje, welk geld dan geschon ken zal worden aan de actie „Doe Open" voor de vluchtelingen. Tenslotte mag vermeld worden dat het Clubhuis ook dit jaar weer aan het eind van het wintersei zoen 'n Clutenba (clubhuis Tentoon stelling Bazaar) zal houden van 27 tot en met 30 april. Een berg van voor bereidingen moet daarvoor nog ge troffen worden. De heer W. van Woerkom was gisteren veertig jaar in dienst bij de distilleerderij fa Dirkzwager Az. aan de Noordvest. Dit jubileum werd 's morgens op het kantoor van het bedrijf feestelijk gevierd. De directeur, de heer P. Dirkzwager, sprak de jubilaris waarderend toe en bood namens de directie een enveloppe met inhoud aan. De heer Van Woerkom ontving ook twee ge tuigschriften, n.l. van de Maatschap pij van Nijverheid en Handel en van het Centraal Gedistilleerd Bureau en tevens de hierbij behorende gou den medailles. Namens het personeel werden een electrische klok, een fraaie doos si garen en een cadeau onder couvert aangeboden. De 'neer Van Woerkom is boekhouder bij de fa Dirkzwa ger Az. De dames van DWS zjjn kampi-, nederlaag tegen het technisch betere oen geworden in de zaalhandbal-: Animo uit Den Haag (5—22). De competitie districts tweede klasse Bruststand sprak al boekdelen (2-—7) doordat z|j In Qnintshcul met 6—11 als gevolg van de uitstekend afge- overtuigend wonnen van Quintus; werkte aanvallen van de Dage- terwUl üe grootste concurrent Ac- naars. De doelpunten aan Scble- tlef in Den Haag met 7—4 verloor, damse kant worden gemaakt van Hellas. Dit laatste feit was vóór' door W. Geerlings. In de tweede de aanvang van de wedstrijd Quin- helft maakte H. Overheul nog 37, tus—DWS al bekend, zodat de strijd maar toen was er voor de WJIton- wat zenuwachtig begon, nu er zo-1 doelman geen houden meer aan. H. Teel op het spel stond. Gelukkig Overheul enN. Verbeek scoorden werden de hevige aanvallen van i beiden nog één keer (414, 5—1*). Quintus door de Schiedamse keep- ster tot staan gebracht. Na vier mi nuten opende L. Robart de score en dezelfde speelster maakte er kort daarna zelfs 0—3 van. Na een tegenpunt van Quintus. liep DWS uit tot 1—5, maar Quintus gaf het nog niet op en de rust kon ingaan met 3—5. Quintus overrom pelde onze stadgenotes in de twee de helft met twee doelpunten, zodat het weer ging spannen (55). Weer was het L. Robart die DWS een voorsprong bezorgde en.weer kwam Quintus gelijk. Toen nam D1VS het zekere voor het onzekere en met een reeks goede aanvallen liep het uit tot 611. De grote stu wende kracht bij DWS was onge twijfeld L. Robart, die in totaal acht maal scoorde. De wilton-dames hadden in de Energiehal in Rotterdam niet veel moeite met Athene 3 en wonnen met 104. Goed samenspel en mooi op gezette aanvallen gaven Wilton een overwicht. Door doelpunten van F. de Raay en A. de Groot ging de rust in met een 4—0 voorsprong. Direct na de hervatting scoorden de Haagse dames, maar Wilton liep dank zij doelpunten van D. Boer-de Keizer uit tot 61. Met nog tien mi nuten speeltijd was de stand 7—4 en toen verzekerde Wilton zich van de overwinning door nog drie doelpun ten te makan. De overwinning was verdiend, want de Schiedamsen speelden een klasse beter. De Wilton-heren leden een grote maar toen was het afgelopen. De Hagenaars maakten de overwinning totaal. best geplaatste; zijn algemeen ge- middelde bedraagt 6.04. Waarbij we volledigheidshalve willen vermelden, dat naast Van Gendt ook Van der Lee en Van Duikeren na zijn ziek te gisteravond voor ae eerste maal aanwezig, ook nog maar eenmaal het onderspit dolven. In de eerste partij won Van der Velde vrijwel onbedreigd van Van Duikeren. De laatste wisselde in de voor hem eerste partij van dit toer nooi sterke met zwakke momenten af. Zijn start op de voor hem nog vreemde tafel was niet indrukwek kend. Daarna toonde hij vooral in trekballen goed te zijn, hoewel hij niet altijd hel juiste tempo had. Van der Velde's moyenne zakte aan het slot van de partij, doordat hij toen driemaal poedelde, v. d. Velde 200 28 24 7.34 v. Duikeren 329 28 37 4.60 „Vechtjas" Van der Lee begon ver bazend sterk tegen Van Gendt. Ook al antwoordde Van Gendt op Van der Lee's 23 in. de eerste speelbeurt met 29. de laatste gmg onverstoor baar voort en had na 6 beurten at 88 caramboles geseoord. Ook al ging het daarna ook met Van der Lee langzaam omhoog, Van Gendt kon ook niet een serie opbouwen op het ongunstige aanvangsspel, dat hü steeds kreeg. Een uitstekende se rie van 37 caramboles in de 24e speelbeurt verzekerde Van der Lee bovendien van een voor hem uitste kend moyenne. Van Gendt bleef zelfs beneden de minimum-grens van de eerste klas. v. d. Lee 200 28 37 7.14 v, Gendt 97 28 29 3.46 Willebrand, die ondanks zijn drie nederlagen een moyenne boven zes op zijn naam had, noteerde een ge makkelijke overwinning op Eiken broek, wiens degradatie zich wel heel duidelijk ging aftekenen. Het zou voor ons in elk geval een uiter mate grote verrassing betekenen, wanneer hij uiteindelijk nog boven 4.50 komt (thans 3.42). Willebrand 200 34 25 5.88 Eikenbroek 313 34 J6 3.32 Van Duikeren bezorgde in de laatste partij van de avond Dijks hoorn in veertig beurten zün derde nederlaag. Van Duikeren 200 40 31 5. Dijkshoorn 188 40 20 4.70 (Advertentie LM.) ROOKSPEK, per kilo 1.25 LUNCHWORST, per 250 gram 0.49 BAKBLOEDWOKST per 500 gram L— WOENSDAG GEHAKTDAG per 500 gram 1.45 BROERSVELD 159 - MGR. NOLENSLAAN 845 - SCHIE Bellen bü ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80, telefoon 692go. Politie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: C. Jansen Swammerdamslngel 41 en Nieuw, land-apotheek, Dr Wibautpiein 17 R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam geopend iedere dag (behalve maandag) van 9-30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19—20.30 uur; dinsdag van 9.30—1630 uui en van 19—2030 uur: woensdag van 9.30—16.30 uur; donderdag van 9.30—12.30 uur; vrijdag van 9.30—16.30 uur en 29—20.30 uur. zaterdag van 9.30—16.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum, dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 12 tot 17 uur. „Schiedammers to nen hun kunstbezit", BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; „Some like it hot". Monopole, 2,15, 7 en 9.15 uur: „Tita nenstrijd'*, DIVERSEN Amstelbron, 8 uur; SBLO, Lezing. Chr. Soc. Bel., 8 uur: Mob. Kruis. Contact. Musis Sacrum, 8 uur- "WF. Journaal 1959. Arcade, 8 uur: Huize Brabant. Caba ret. Chr. Soc. Bel,, 8 uur: Chr. Bond Sla gers en Chr. Bond Bakkers. Fu- sie-vergadering. Het was maar goed, dat zondag in de Energiehal „gemicrood" kon wor den, want van veldkorfbal kon geen sprake zijn door de weers- en ter- reinomstandigheden. De laatste dag van de mierokorfbalcompetitie is in verhouding tot de voorgaande dagen de beste geweest voor de Schiedam se teams. Dat wil niet zeggen, dat veel winstpunten zijn behaald, maar meer dan we tot dusver gewend wa ren en de nederlagen zijn met uitzondering van Het Zuiden 5— Schiedam, die door de Rotterdam mers met 82 werd gewonnen van bescheiden aard, Schiedam reha biliteerde zich tegen Hou Stand 2 door daarvan met 4—1 te winnen Succes speelde met 1—1 gelijk tegen Sperwers 2 en verloor slechts met 20 van het sterke Algemene. De overige uitslagen zijn: Succes jHet Zuiden j 0—2, Rozenburg j— Schiedam j 1—I, Schiedam j—OSCR j 12, Trekvogels jSucces j 3—1, Rozenburg 3—Succes 2 1—0 en Suc ces 2—Het Zuiden 6 10. Uit een vrachtauto van de olie- en vetfabrieken fa. Van Daelen aan de Noordvestsingel is het werkboekje van de chauffeur gestolen. Uit de benzinetank werd vijftien liter ben zine afgetapt. Mej. Co Verkade, de ziel van het tamboer- en püpercorps van de christelijke gymnastiekvereniging „DOK" Is maandagavond tijdens de feestelijke bijeenkomst, die het be stuur de jubilerende fluitclub heeft aangeboden, gehuldigd. Vijfentwintig jaar bestaat het muziekcorps van „DOK" en gedurende een kwart eeuw heeft mej. Verkade haar beste krachten aan dit ensemble gewijd. Erevoorzitter L. Lips heeft mej. Co Verkade als dank voor het vele werk een vulpenset aangeboden. Mevrouw Verkade, de moeder van de leidster werd eveneens in het huldebetoon betrokken. Zij ontving op het podium een bloemenhulde. De heer Lips herinnerde eraan dat de familie Verkade altijd belange loos veel werk voor het corps heeft verzet. „U heeft de zuivere vereni gingsliefde" zei hij. De bijeenkomst was geopend door de voorzitter van de huidigingscom- missie de heer L. P. Isings. Deze heeft een kort overzicht gegeven van de Van de vier partijen, welke gister avond in „De Kleine Confiance*' te Schiedam zijn gespeeld, was de laat ste, tussen J. de Koning (DKC) en N. Hartog (OBK). de kortste; in 33 beurten speelde Hartog zijn 150 ca ramboles bijeen, terwijl De Koning het tot slechts 98 bracht. Waar de meeste spelers nogaL moeite hadden om zich op het biljart in te spelen, waren de verwachtingen van De Koning, de enige speler die „thuis" speelde, aan de hoge kant De Koning had dan ook in de eerste 20 beurten een kleine voorsprong, doch toen hij hierna viermaal achtereen poedelde, passeerde Hartog hem. Deze speler gaf zijn winstkans niet meer prijs, hij vergrootte zyn voorsprong en won uiteindelijk met een verschil van 52 caramboles. De kampioen van vorig jaar, de LEV-speler H. v. d. Does, kwam tegen de Confiance-speler Van Rees uit De2e speler, die met enkele zeer goede beurten zijn kunnen toonde, poedelde echter te veel. Van der Does, die in zijn 13e beurt nog een kleine achterstand had, passeerde met een serie van 10 zijn tegenspeler en vergrootte hierna zijn voorsprong. In zijn 40e beurt had hij zijn 150 bij een, terwyl Van Rees het tot slechts 109 bracht. De beide Tonegido-spelers v. d. Veer en Van Reeven hebben 52 beur ten nodig gehad om tot een beslis sing te komen. De RES-speler Leyte zag kans zijn tegenstander, de Entre Nous-speler Wee land, te verslaan. De uitslagen van de gespeelde par tijen waren: N. Hartog J, de Koning H. V. d. Does H. v. Rees C. v. Reeven H. v. d. Veer M. Leyte A. Weeland 150 33 15 454 98 33 13 2.96 150 40 14 3.75 109 40 13 2.62 150 52 26 2.88 118 52 15 2.26 150 42 29 357 135 42 14 3.21 historie van het korps. Op 1 novem ber 1934 werd het tamboer- en pij percorps opgericht. De heer J. F. Veenman had de leiding In 1942 heeft het bestuur de werk zaamheden om principiële reden moe ten stop zetten. In 1945 kwam het tamboer- en pijpercorps weer terug. Toen kreeg mejuffrouw Co Verkade de leiding. Steeds was het muziek corps bij alle evenementen present De voorzitter van de vereniging de heer F. E. Koelman heeft vlak na de pauze gewezen op de grote waar de van het corps voor de gehele gymnastiekvereniging. De heer Koel man meende dat DOK 't ware DOK niet zou kunnen zijn zonder dit corps. Voor een uitbundige stemming In de volle zaal zorgde op deze feeste lijke bijeenkomst het schoolorkestje „Het Rammelorkest" onder leiding van de Rotterdamse onderwij zer J. E. Reints. De kinderen en oud leerlingen van deze onderwijzer van een school uit Crooswfjk speelden op haringblikken, cocosnoten, een theekist, wasbord en meer van dat materiaal alsmede een accordeon series populaire melodieën, die door de honderden DOK-ers enthousiast werden meegezongen en met voeten getrappel begeleid. De dertig kin deren moesten enkele „succesnum mers" zelfs bisseren. De toneelgroep „GNA" heeft het blfjspea „Een huls vol verrassingen" van Johan Blaaser opgevoerd. Ook van dit onderdeel van het programma, dat door de gastspelers vaardig werd opgevoerd, hebben turnsters en tnmers genoten. De 39-jarige verkoper P. P. is vannacht om twee uur in de New- tonstraat aangehouden, verdacht van diefstal van een bromfiets. De man was bezig de bromfiets te starten, toen een passerende agent hem vroeg van wie deze bromfiets was. P. zei het voertuig „van een kennis" te hebben geleend. Bij informatie bleek dat niet te kloppen. De bromfiets was gestolen in de Van 's-Grave- sandestraat. Naar aanleiding van de rock'n roU rel in Tivoli, verzocht het bestuur van de jeugdsoriëteit „Société Guil laume" die dezelfde zaal frequenteert voor dansavonden ons, bekend te willen maken, dat „Guillaume" niets te maken heeft met de rel en dat er voor gewaakt wordt, dat derge lijke gebeurtenissen niet bij de „So ciété" kunnen plaats hebben. Op 31 december van het vorige Jaar telde Schiedam 80.088 Inwoners dat is een toename van 1060 sinds 1 januari 1959. Deze 80.088 Inwoners bestaan uit 39.693 mnl. en 40.395 vrl. Schiedammers. De toename kwam tot stand door een geboorteoverschot van 1044 en een vestigingsoverschot van 16. Er werden 818 jongens en 757 meisjes geboren; er overleden 531 personen. In Schiedam vestig den zich 3174 mensen, terwijl er 3158 naar elders vertrokken. In 1959 werden 632 huwelijken ge sloten; 120 echtparen betrokken een eigen woning. Er waren vorig jaar 37 echtscheidingen. In da afgelopen maand december is de bevolking met 157 personen toe genomen. Dit gebeurde door een ge boorteoverschot 57 (104 geboorten en 47 sterfgevallen) en een vestigings overschot van 100 (343 personen ves tigden zich hier, terwijl er 243 naar elders vertrokken). In december werden 59 huwelijken gesloten. Veertien echtparen betrok ken een eigen woning. TAFELTENNIS Voor het eerst sinds vele weken heeft NOAD weer een overwinning geboekt en wel op het evenmin ster ke Sorry uit Vlisslngen- Hoewel de uitwedstrijd in Vlisslngen verloren werd (Noad speelde toen met twee invallers, w.o. een derde klasser), wist men dat er nu winstkansen la gen en die zijn. dan ook benut. Toch speelde Noad wederom met twee invallers voor Nico Alhnendin- ger en Dik Aaldyk. Zij werden ver vangen door Ton v. d. Poort en Koes Marijnen. Vooral de laatste heeft een behoorlijk aandeel in de overwinning geboekt door twee partijen te win nen. Hiermee heeft hij aanvoerder Henk Aben, die weer in voortreffe lijke vorm stak en alle drie partijen won, verdienstelyk gesteund. Ton v. d. Poort viel wat tegen en wisselde sterke met zeer zwakke momenten af; hij droeg slechts één gewonnen partij bij. Daar ook het dubbelspel werd gewonnen, heeft Noad de strijd met vrij ruime cijfers gewonnen. De persoonlijke uitslagen zijn: Aben—Martyn 22'12. 218; tegen de Waal 2114, 2113; tegen Van Breen 216, 2114. Van der PoortMarlijn 21—10, 10—21, 18—21: legen De Waal 12—21, 22—20, 14—21; tegen Van Breen 2117,1021, 2220. Marijnen Martljn 21—14, 21—11; tegen de Waal 13—21, 11—21; tegen Van Breen 21—16, 18—21, 21—19; Aben/v. d. Poort—De Waal/Marty a 11—21, 21— 10, 21—15. In de competitie staat Noad met vijf punten uit dertien wedstrijden op de een na laatste plaats, samen met HTTC, dat echter twee wedstrij den minder heeft gespeeld. Sorry staat één plaats hoger met zes pun ten. Op de laatste plaats rust het puntloze USV. (Advertentie IM.J De Schiedamse afdelingen van de Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevan genen en de Nat Fed. Raad Voorma lig Verzet Nederland beleggen op maandag 8 februari in Maison West huis een gezamenlijke contactavond waarbij de ex-stafofficier-marconist der B. S. J. Verhaf en zal vertellen over diens „Geheime zender G 11 in de bezettingstijd". Deze lezing be gint om 8.30 uur; tevoren zal om 7.45 uur een vergadering worden ge houden ter bespreking van een sta tuten-wijziging bij de Expogé. Op het concours van de IcJaverjas- verenlgmg van Het Singelkwartler, dat gehouden wordt ln de zaal Marijke te Schiedam, ztjn tot nu toe de volgende resultaten behaald; DVS C 10975. Het Volksgetrouw 12031, DVS A 12000, De Onderdoor 10444, Ro cus Vrienden B 0818, Rocus Vrienden A 10316. Het Volksgebouw 11942. De Onderdoor 11109, Ons Genoegen West 11530, Rocus Vrienden E B712, Singel boys 10889, Zes Tulpen 12388. Schle- ziebt 12418, *t Aambeeld 11159, Rocus Vrienden C 11762, DVS D 11315, WWW 10574, DVS B 11456. Ons Genoegen West 12366, Hoelants 11992. Rocus Vrien den F 9941, Rocus Vrienden p 11949, SKT A 12026, SKT B 12070, UVO A 11263, UVO B 9330. Chrisida 10185, SKT C 12129. Op de oversteekplaats ter hoogte van de HEMA-flat is gistermorgen de 15-jarige scholiere M. J. C- bü 't oversteken aangereden door de Wiel rijder L. T. M. V. uit Vlaardingen, toen. zij niet goed oplette. Met een hersenschudding werd 2ij door de G.G. en G.D. naar 't Algemeen Zie kenhuis in Vlaardingen gebracht, waar zij is behandeld. De Schiedamse Scheidrechtersver- eniging start weer met de jaarlijkse testwedstrijden voor junioren, die gehouden worden in de nieuwe kan tine van Hermes-DVS. Woensdag 3 februari zijn de C-tjes aan de beurt; 17 februari de B- en 24 februari de A-klassers. 'c bevragen, aan het hoofdbureau van polttie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en z6 uur: Padvlndersriem en sleutels; ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: Bruine aktentas. M. van Zanten, Slachthuis. Slachthuislaan, portemonnee met in houd, FiUekes, Hoogstraat 81; kist met hooi, Walinga, Donker Curtiusstraat 73; voltmeter. Zij Is tra, Bm, van Haarcn- laan 1246 (flat); doos margarine, Bohm, St Liduïnastraat 52a: zinken teil, J. Lemmenj. Lange Singelstraat 24; 4- kleurenpotlood. T. Gretsof, Rotterdam- sedijic 405 IX; autostep, politiepost Ke- thel: autostep, M. Smit, Troelstralaan 18; zwartbruin hondje, met wit hals bandje. J. Unkel, Lange Nieuwst raat 167; donkerbruine jachthond, dieren- asyl. St. Anna Zusterstraat: d.blauwe trainingsblouse, A. Groenendaal, Ke- thelstraat 8; zwart-wit geruite sjaal, K. Knook, W. de Zwijgerlaan 11; gijfjze herensjaal met strepen, X, v. Noort, IJsselmondesestraat 86 b; witte schort met witte muts, Levering, Havenstraat 15: smeedijzeren broche, E. Kulik. v. Hogendorplaan 187 b; bedrag aan geld, M. Heinsbroek, Rozenburgerplein 1; beige dameshandfschoen, R. Dries. Pr. Fred. Hendrikstraat 35. MOSKOU De Amerikaanse autohandelaar Robert Castle heelt 'Et overeenkomst getekend om 1Q.OOO kleine Rnsslsche auto's van het type Moskwitsj op de Amerikaanse markt te verkopen. Dit wordt de eerste Russische inva sie op de Amerikaanse markt van kleine auto's, waar reeds zo scherp Beconcurreerd wordt door Franse, Italiaanse, Duitse en Britse wagen tjes. De Moskwitsj, die in Moskou voor 25.000 roebel (ongeveer ƒ23,000, van de hand gaat, zal in het buiten land ongeveer 1400 dollar kosten. De eerste 5000 stuks zullen dit jaar geleverd worden, te beginnen in de voorzomer. Er zullen ook onderdelen geleverd worden. De Moskwitsj is iets groter dan de Renault Dauphïne en wat logger. In het schilderachtige Spaanse vis-' sersplaatsje San Fedro Iaat de En gelse regisseur van „zeemansver- halen-Jiaar-het-Ieven" Baker En- field zyn „Titanenstrijd" afspelen. Het nogal fantastische verhaal ont rolt zich hoofdzakelijk in een rom melig havencafé, waar een stoere zeebonk Abel (Stanley Baker) te gen de Spaanse schone Josita (Lu- clana Paluzri) en een baantje op een sleepboot oploopt. Ongelukkigerwijs moet Josita zich zakelijk bezig houden met de ge zagvoerder van de sleper, waardoor er een „lichte rivaliteit" tussen de Het district Zuid-HoUand van de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie houdt zaterdag 13 en zondag 14 haar jaarlijkse weekend in zaal Muzanda te Vlaardingen. Za terdagmiddag om 4 uur zal een fo rum van vier journalisten van vier richtingen onder leiding van prof Polak uit Leiden vragen beantwoor den over „De Pers en. de politieke voorlichting". Het zondagmiddag programma vermeldt een lezing van dr. J- N. v. d. Ende over „Verleden, heden en toekomst van het Voortge zet Onderwijs", Geboren: Leandert C. z.v. A. C Bockkom en H. H. de Jong; Herma- nus J. G. z.v. H. J. Zondag en C. D. IJzermans; Dirk z.v. A. G van der Vlies en A Hofman; Maria J. d.v. H. G, van Loosbroek en J. M- Span jaard; Johannes J. C. z.v. M. Ver- weij en H. M. van Wijk. Overleden: C. P. W, Lee firing, 60 jr echtg. van C. van Je veren; J, v. Bommel, 85 jr. beide mannen ontstaat. Alles loopt goed af als de bonk zijn kapitein aan een vette sleep helpt en deze, daardoor vertederd, Josita aan haar Abel overlaat. Ondanks enkele zwakke punten in het verhaal een niet onaardige film met fraaie op namen uit het oude Spanje. Wist U dat er ln méér dan de helft van de Hollandse gezinnen plastic ontbijtlakens gebruikt worden? Herinnert U zich nog de hoge prijzen van deze tafellakens, en toch werden ze bij honder den verkocht, omdat het zo aantrekkelijk is om zonder te wassen tóch steeds een schoon ontbijtlaken op tafel te kunnen toveren. Maar in deze Opruiming Is er geen sprake van hoge prijzen, neen, morgen verkopen wij plastic ontbijtlakens ln gezellige kleuren voor nog géén gulden. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze plastic ontbijtlakens, normale tafelmaat 110x140 cm, In rood, blauw en groen, op licht fond, WESTERBOUWÏNG. De beslis sing is gevallen: Westerbouwlng krygt een kabelbaan. De firma „Ka belbaan Westerbouwlng" heeft op dracht gegeven aan de firma Folding in Keulen, de masten voor de baan te bouwen. Begin mei zal deze in gebruik worden genomen. De baan krijgt een lengte van 500 meter, de masten worden dertien meter hoog, het hoogteverschil be draagt 20 meter. Met 33 stoeltjes, ieder voor twee personen, zal men 700 personen per uur kunnen vervoeren, die in zeven minuten de baan rond zijn.- Het sta tion en platform komen westelijk van. Westerbouwing, aan. de kant van de Valckeniersbossen. Voor de bouw van het station en platform heeft architect, ir. P. H. Hakkema vijf aannemers uitgenodigd in te schrijven. Begin volgende week wordt het werk gegund. BEIROET De acteur Tul Bryn ner zegt er over te denken, de show business In de steek te laten voor een permanente post b(j de Ver. Na ties. Brynner zei dit gisteren op een persconferentie in zyn functie van speciaal adviseur van de V.N. voor het Wereld vluchtelingen) aar, aan het einde van een reis door kampen van Arabische vluchtelingen in. het Mid den-Oosten. Hij zei geschokt en diep getroffen te zjjn door het leed van kinderen en jonge mensen in de kampen en. drong er bij de wereld op aan op te treden, om te voorkomen dat een- „nieuw ras" van kampbewoners op groeit kinderen in vluchtelingen kampen geboren en die nooit een ander leven hebben leren kennen. „Ik zou trots en gelukkig zijn als ik al mijn tijd zou kunnen wijden aan werken voor de VJN. en het is mogelijk dat dit gebeurt", „Ik heb voor het beroep van to neelspeler nooit zó veel gevoeld. Ik ben nu reeds 26 jaar bezig er over te denken er uit te gaan en ik ge loof dat de tüd nu rijp is". ABBOTSBURY. De politfe heeft maandag de 18-jarige Robert Adcock aangehouden, die werd ge zocht wegens diefstal van meer dan 152.000 gulden uit het gemeentehuis. De diefstal is verleden week woens dag gepleegd. Het grootste gedeelte van het geld is achterhaald. GEVRAAGD: ACCURATE JONGEDAME voor het verrichten van typewerk en eenvoudige administratieve arbeid. Sollicitaties te richten aan: N.V. MAATSCHAPPIJ „OXYGENlUM" Buitenhavenweg 50 Schiedam Pertoneel gevraagd Gevraagd een net zelfstandig meisje, als hulp in de huis houding, 13 jaar. klein ge zin. Oost-Singel 100, telefoon 69792. Permanent wave Permanent l Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerk straat 13. Permanent vanaf ƒ8.compleet Telefoon 66833. Te koop, direct van eigenaar VRIJ BENEDEN- EN BOVENHUIS waarvan ruim vrij boven huis leeg staat. Fabriplein 34, tel. 31CJ36 0<>C>0<>C><><XX><0><C><X>0<><><> ADVERTEREN doet VERKOPEN!! C'OOOOOOOOOOOOOOOOG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1