SPARTA verliest fel duel met Glasgow Rangers: 2-3 In modder van Highbury komt het einde Stade Francais zet gehavend Feijenoord schaakmat (1-0) Merkwaardig duel in leeg Pare des Princes Het stond nu eenmaal in de sterren Positie Botwinnik is moeilijk geworden Ondanks de nederlaag feestelijke stemming mmm® Spannend slot kleur is vreugde De Engelse League In de aanval GELEZEN. en gewogen Terug Achterstand Londense pers over Sparta Wereldkampioenschap schaken SPORTFLITSEN WÊMSSESSBÊIÊw Stemmen uit de kleedkamer F 61 miljoen bij RPS gespaard I960 Donderdag 31 maart 1960 (Van onze sportredactie) LONDEN. In de modder van Highbury Is Sparta gisteravond blijven steken. De opgave Glasgow Rangers en alle denkbare tegenslagen het hoofd te bieden bleek voor elf dappere en strijdvaardige Rotterdammers te groot. Er zijn tenslotte grenzen. En aangezien nu eenmaal de Schotten blijkbaar door een speling van het lot waren voorbestemd voor in ieder gevat een plaats in de halve finale voor de Europa-beker, dan heeft men zoiets alleen maar te aanvaar den. Sparta heeft dat moeten accepteren, maar toch tot de allerlaatste seconde van een zelfs voor Britse begrippen ware bekerwedstrijd er niet in berust. Het eindsignaal van de onver stoorbare en voortreffelijk leidende Engelsman Reg. Leafe liet echter elf van top tot teen be- modderde Spartanen achter met een uitermate eervolle 3—2 nederlaag. Niet alleen eervol, maar ook met veel glorie. Want Sparta heeft voor Nederland in de nu 5 jaar bestaande strijd om de Europa-beker naam en glorie gemaakt. Op weergaloze wijze, zoals waarschijnlijk geen enkele club in ons land kan opbrengen, heeft Sparta negentig minuten lang op verrassende wijze op bijkans gelijke hoogte gestreden met allszins vakbekwame Schotse professionals, voor wie het eindsignaal als een zichtbare ver ademing kwam: het verloste hen dan eindelijk van die onverzettelijke, taaie Rotterdammers! RfMRSM&P! de andere kant. Drie min. later kop te Villen us m 'n moeilijke situatie de bal weg boven Millar. Ongelukkiger wijze precies voor de voeten van Baird, die van twintig meter prompt knalhard in de verste hoek schoot: 1—2. Maar het was niet het einde van Sparta; al zag het er bedenkelijk uit, want de Hangers speelden in die periode prachtig voetbal, Sparta bleef overeind. Bewonderenswaar dig. Tot de 25ste minuut. Toen volg de opnieuw tegenslag. Van der Lee wilde, voordat Mc Millan gevaarlek zou worden, te rugspelen op Van Dijk, maar de bal schoot van de punt van zijn schoen tot ieders ontzetting In de hoek van het doel langs een ver bijsterde Van DUk: 1—3. NOG was Sparta niet geslagen, al begonnen op de tribunes de uitbundige Schotse supporters reeds met vreugde-zangen. Moegestreden en bijkans leeg gespeeld, zetten de Spartanen de tanden op elkaar. De backs Caldow en Little moes ten weer alle zeilen bijzetten. Ste venson en Davis moesten terug. Villenus trok mee naar voren bij een corner. En even later wist Pa- terson in samenwerking met Davis niet beter te doen dan Van Ede een kwartier voor het einde ten val te brengen: Strafschop! Nog meer sen satie. Kalm en zuiver plaatste Bos- seïaar, die overigens de bal vaak niet snel genoeg doorspeelde, links van Niven in de rechterhoek: 2—3. Zou het dan toch nog lukken? Het lukte niet! De strafschop van Bosselaar was het laatste wapen feit van een strijdbaar Sparta. Want nu hielden de Rangers de laatste vijftien minuten stand. Zij gaven de winst niet meer uit handen. (Advertentie LM.) Van Yettewinkel LONDEN De uitslagen van d« woensdag voor de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Blackburn Rovers Chelsea 1—0; Wolverhampton Wan- derers—Burnley 61; Sheffield Wed nesdayManchester United 42; Manchester—West Ham United 31. Tweede divisie: Stoke CityIps wich Town 1—2; Aston Villa—Liver pool 44. Derde divisie: Accrington Stanley —York City 4—0; Norwich City- Shrewsbury Town 11. GEEN sprake van een downstemming na afloop in een drukbevolkte kleedkamer van Sparta. „Het stond nu eenmaal in de sterren ge schreven", zei «en toch opgewekte Denis Nevilles „We hebben vier van de vijf doelpunten gemaakt en toch verloren. De Hangers hadden aan één treffer genoeg voor een pSaats In de halve finale tegen Eintracht-Frank- furt. Onze boys hebben zonder uitzondering schitterend gespeeld. En al hadden we het graag anders gezien, het Is zeker geen schande om van een ploeg als de Hangers te moeten verliezen op de manier zoals het Is gegaan. Neville had gelijk! Sparta heeft een grootse wedstrijd gespeeld! De Rotterdammers hebben opnieuw getoond de ware mentaliteit te be zitten voor dit soort ontmoetingen: Met inzet van alles hebben zij ver beten gestreden, daarbij ook goed gevoetbald en dat op een voor Neder landse begrippen uitermate moeilijk bespeelbaar veld, dat onmiskenbaar in het voordeel van de Rangers was. Sparta kwam niet met een defensieve takttek voor de dag: Wanneer het maar even mogelijk ivas, werd de aanval overgenomen en het heiligdom van de gisteren voor het Schotse elftal gekozen doelman Niven onder vuur genomen. Het was nemen en geven. Maar zelden kregen de Britten de kans het spel in handen te nemen, al waren zü ongetwijfeld de betere voetballers. TWINTIG minuten lang hebben de Spartanen en de ongeveer 2000 supporters de niet verwachte weelde gekend van een 1—0 voor sprong. De supporters hebben zich overigens niet onbetuigd gelaten. De meesten waren gisteren nog per vliegtuig ingevlogen, anderen wa ren eerder door de lucht aangevoerd of per boot gearriveerd en vanzelf sprekend waren veel in de Engelse hoofdstad woonachtige landgenoten (Advertentie LM.) I Rein Buis4ra een onzer beste auteurs. Dat blijkt ook weer uit de bundel met verhalen die htj aan de bezettings tijd wijdde- „Tegenzin en tegenstand" (Uitgave Arbeiderspers, 16,00). Het merkwaardige bij Blljstra is. dal bü kennelijk sterk gehecht is aan een heel bijzondere Intrigue of pointe, maar dat die in zijn verhalen juist de zwakste elementen zijn. zijn tekening van sfeer- en karakterontwikkeling blijkt bet dan steeds aanzienlijk te winnen. Daardoor b v. alleen Is de nogal bedachte romance tuasen een gijzelaar cn een mondaine cocotte toch een bijzonder boelend ver haal geworden. Waai echter zoals in ..Kringloop", „Rekening zonder verant woording" en „Hot verdwenen huis" Blystra weinig geïnspireerd op zoek was naar innerlijke motieven en het gegeven nogal vlak cn enkelvoudig behandelde, Komt met de intrigue te veel een tame- hJK goedkoop retorisch pathos op de voorgrond Hier zowel als in de overige verhalen van deze bundel is Blijstra"s thema telkens weer de menselijke aar- tegenover zijn lot, een halfheid e? zich soms opmerkelijk als helQhaftigheld vermomt Bijzonder knap heeft Bltistra dit thema uitgewerkt in het verhaal van de verdedigers van e™ ??r ParaEhutisten bedreigd vlieg veld „De kleine oorlog": het soberste èn net aangrijpendste verhaal van deze bundel. MET eer» herdruk van Gerard Wsld- schaps opmerkelijke trilogie „De familie Itoothooft" he»?lt uitgever AG Donker de Nederlandse literatuur oesiist een goede dienst bewezen. De orie hierin bijeengebrachte romans .Adelaide" (Uil 19291 „Etic" (1930) en I'S?1! l193?> zÏJn nog steeds te be- scnouwen als vroege meesterstukken £an ,et|n uitzonderlijk talent. Walschap Beschrijft hier in een stugge, soms zelfs 5^lI?eJ Ee en. tegelijk heel dynamische £«jl ae psychische ontwikkeling van £i- drie generaties m hun poging ontkomen aan een demonische doem, d a's ze zijn door hun zonde- ^1' ee?1 v^™enigtng van bigotterie SÏ.S' e. gefrusleerdheid. die hen be- tr10 verglijden in krankzinnig- ri, w i°°?' Jn vrouwenfiguren teken- oe walschap indringend en ontroerend zaks'Ulï proza, gespannen, direct val ^lscbappehjkc en geestelijke vcr- hlLr~i .Adelaide" ent het morele 111 -Carla" worden in Wal- v>Ln!?S synthetiserende analyse tot een ïïEI.-r®1felijk concrete werkelijkheid, fvrrB"uuend én bevrijdend suggestief. ïwlr«,!»fuVs'se P'tsende lijnen en in een schrijftrant, die door de tijd w?et WJ de psychologie van tp t,v haarscherp èn toch teder ^wankunst van ongewoon lOrmaat. tPrijs f 12,50). naar het terrein van Arsenal ge trokken. Zij allen hebben de Spartanen aangemoedigd en de nimmer ont brekende Sparta-piet in zijn kooitje liet de hele wedstrijd zijn aanwezig heid merken. Toch moesten zij het afleggen te gen de supporters van de Rangers: Uit Glasgow waren er ongeveer 6000 naar Londen gekomen, die daar aan vulling kregen van een paar duizend in Engeland en Wales wonende landgenoten. Met het produceren van geluid was er geen sprake van Schotse zuinigheid en gerateld werd er dat horen en zien verging. Desondanks leidde Sparta twintig minuten lang met 10 door die bril jante kopbal van rechtshalf Ver hoeven. Gisteravond was het consigne van Neville: Zo snel mogelijk succes boeken. Met de strijd in Glasgow voor ogen, verwachten de Schotten opnieuw een hechte verdedigings gordel voor het Sparta-doel, zo re deneerde Denis Neville en zou het dus voor de hand liggen, dat zij rus tig zouden starten en alles zouden vermijden om Sparta !n te sluiten. Door zelf onmiddellijk de aanval ter hand te nemen moesten de Ran gers overrompeld worden. Neville had wederom succes: De Rangers werden overrompeld. De eerste aanvallen waren voor Sparta, ook al testte rechtsbuiten Scott doel man Van Dijk met een felle schui ver. Sparta kreeg reële kansen en in de zevende minuut gebeurde het De inleiding was een pass van Bosse laar naar Van Ede, die fel sprintend in moeilijke positie een schot loste, dat Niven comer werkte. Scherp plaatste Bosselaar de cor ner voor het doel en als een flits stormde Verhoeven toe om kei hard de ba] schitterend achter de verbouwereerde Niven tegen het net te koppen: 1—0. DAT wondermooie doelpunt, waarvoor de 34.176 toeschou wers de grootste bewondering had den, leidde meteen een fel gevecht om de bal, elke centimeter grond en een emotionele strijd in. In de defensie van Sparta groeide spil Villerius weer naar een hoofd rol. al bereikte hij niet dezelfde su blieme hoogte als in het Ibrox-park. Dat kon ook niet, omdat Sparta een andere taktiek volgde en omdat de nu opgestelde rechtsbinnen McMil lan meer vaart in de aanval bracht Maar met Villerius verdedigden ook de backs Visser en Van der Lee en de halves Verhoeven en De Koning tot spj er als het ware bij neervielen. En achter hen stond een scherp geconcentreerde, klemvaste, Andries van Dijk. Hij vervulde zijn keepers-rol prachtig. Aanvoerder Hans de Koning had het wel moeilijk, want hij had veel last van griep. De Hangers werden sterker. Zij wilden winnen. De halves Steven son en Davis stuwden hun aanval voortreffelijk. En de binnenspelers McMillan en Baird probeerden vaak met succes middenvoor Millar en de buitenspelers Scott en Wilson vrij te spelen. Dat lukte bij herhaling. Maar een Mot een duik 5 la Bakhuys scoort rechtshalf Verhoeven hier voor Sparta. Het brengt de stand in het i duel met Glasgow Rangers op I0. Wie had dat gedacht. Helaas kwam 1 het einde met een 3—2 zege voor Glasgow. Sparta ging onder. Eervol. Na een emotioneel, boeiend duel, waarbij zelfs nuchtere, neutrale Engelsen, die op dat gebied en zeker op High bury wel» Iets gewend zijn, zich geen seconde verveelden. Wat de Rotterdammers tot drie maal toe in hun ontmoetingen met de ver maarde Schotse kamploensploeg hebben kunnen opbrengen, grenst aan het ongelofelijke. Denis Neville zijn mannen verdienen ieders respect! bres van betekenis slaan in de ver dediging van Sparta lukte nauwe lijks, al hadden Verhoeven en De Koning soms keiharde tackles nodig om hun tegenstanders te overmees teren. Grimmig was de stemming in het veld. Maar Sparta hield stand en zonodig schoten Van Ede, Bosselaar, De Vries, Crossan, en zelfs Fitzge rald hun verdedigers te hulp. In de zeven-en-twintigste minnut volgde een vrije schop tegen rechts back Visser. Linksbuiten Wilson schoot hard en hoog voor. Visser sprong naar de bal, maar miste. En de toen fel chargerende Baird veroorzaak te zóveel consternatie, dat de te- rugstormende Verboeven tot zUn ontsteltenis de bal Ineens van zijn voet achter v. Dijk zag belanden: 1—1. MOEDIG verwerkte Sparta de tegenslag en kwam terug. On vervaard. Met kansen. Schitterend zat Verhoeven achter zijn aanval aan. Paniek zaaide Fitzgerald door zijn stormlopen. De Vries en Cros san kwamen tot goede combinaties en tot twee maal toe snelde Van Ede op Niven af. De eerste keer kogelde hij tegen de Schotse doelman op, de tweede maal bracht hij Piet de Vries in volkomen vrije positie. Maar De Vries had voor de harde pass op het sopperige veld te veel tijd no dig, waardoor een unieke kans van dichtbij verloren ging. Sparta haalde de rust met 11; dank zij Visser, die een keer red ding bracht, toen Millar de uitge lopen yVan Dijk had omspeeld en op een leeg doel afstevende: Visser versperde hem echter nog juist met succes de weg. Met volle overgave zetten de Ran gers de tweede helft in, alsof men Sparta meteen met huid en haar wilde verslinden. Baird begon met een. ontzettend harde schuiver in de uiterste hoek, door Van Dijk nog juist corner gewerkt. Een inzet van De Vries werd door Niven slecht weggewerkt, waarop Van Ede van dichtbij om haalde. Langs de lat schoof de bal om voor een onbeschermd doel neer te ploffen. Fitzgerald kon er echter net niet bij en kwam een paar cen timeter te kort om zijn club de lei ding te hergeven! Dat gebeurde in de 9e minuut aan (Van onze sportredactie) PARIJS. We hebben de indruk, dat de Vriendschapsbeker voor gerenommeerde clubs in de toekomst een weinig begeerde bokaal zal worden. Feijenoord, zwaar gehavend door het ont breken van Moulijn, Rijvers en Klaassens, heeft voor gapend lege tribunes (er waren circa duizend toeschouwers) van het intieme Pare des Princes een 10 nederlaag geleden tegen een enthousiast Stade Frangais. Het was een ontmoeting om de Vriendschapsbeker, maar vriendelijk is het er na de rust niet toegegaan. Dit was voor een groot deel te wij ten. aan de zwakke leiding van de heer MieL Deze Franse arbiter had wel een heel bijzondere opvatting van de spelregels. Niet alleen scheidsrechter Miel zorgde voor beslissingen, waarvan de haren te berge rijzen: ook in het veld maakte men situaties mee, die men in Holland voor onwaarschijn lijk houdt. Er werd o.m, heel lang gedebatteerd of het wel of niet toe gestaan was voor de rust een twee de invaller bij Stade Francais mocht worden toegelaten. De Feijenoor- ders verzetten zich met het regle ment in de hand hiertegen. De Fransen daarentegen waren van me ning, dat men deze bepaling niet al té letterlijk moest opnemen. Toen Feijenoord dreigde het veld te ver laten (er was een goed half uur ge speeld) verdween de tweede Franse invaller en kwam' de geblesseerde speler weer terug, die de wedstrijd verder uitspeelde en heeft „gevoch ten a's een leeuw". Merkwaardig was voorts, dat kort voor dit gekibbel de helft van de overigens briljante verlichting was uitgevallen. Half in het duister kan Stade Francais vla een omhaal van hun linksbinnen Stako het enige doelpunt maken. Eddy Pieters Graafland heeft het schot, dat rake lings onder de lat in het doel vloog niet gezien. LONDEN De ontmoeting tussen Sparta en Glasgow Bangers die woensdagavond in Highbury heeft plaats gevonden, werd door de Lon dense sportjournalisten in de och tendbladen als een der sensationeel ste wedstrijden van het jaar bestem peld. Over de kwaliteit van het vertoon de voetbal liepen de meningen ech ter sterk uiteen, Wel was men het erover eens dat de 3—2 uitslag de verhouding goed weergaf. De Daily Mirror schreef dat het „een harde strijd met een sensatie per-minuut" was geweest. De News Chronicle; „Highbury heeft geen wedstrijd meer meege maakt met dit soort van elektrisch geladen atmosfeer sinds de laatste keer dat Arsenal de cup won", De London Times: „Het was alle maal heel opwindend, maar niemand zal deze wedstrijd anders kunnen noemen dan brood-en-hoter-voetval zonder de broodbelegging die door de echte voetbalmeesters kan wor den geproduceerd. Het was recht toe recht aan en niet bijzonder intelligent. Raffine ment ontbrak volkomen en het was tenslotte de Schotse kracht en vitali teit, en niet hun overgeërfde voet- balartisticiteit, die de Rangers de overwinning uit het vuur deed sle pen tegen het hard vechtende en beweegbare Nederlandse team. Het was nochtans een partij waar bij de opwinding niet van de lucht was en de Schotten hadden al hun teamspirit nodig om er te komen." De Daily Sketch: „Een nachtmer rie om nooit te vergeten. Haveloos voetbal'. Verwijzend naar de af spraak tussen beide ploegen om bij gelijkspel niet een half uur te ver lengen maar meteen te loten, schrijft de Sketch: „Jammer dat ze niet ge loot hebben, voordat de wedstrijd be gon. Twee doelpunten in eigen doel, twee gemiste „onmisbare" kansen, een penalty... niets ontbrak be halve voetbal dat Europa's rijkste kroon waardig was." De Daily Telegraph schreef dat de Schotten de wedstrijd wonnen „met een prachtig vertoon van vakman schap en kracht". By een van de gevaarlijke aan vallen van middenvoor Millar op het Sparta-doel stompt Andries van Dijk de bal over de lat. In het doel de sterk spelende stop per Villerius, (Advertentie IJS.) TULPENKAIXV. De Inschrijving voor de 14 j internationale Tulpenrally, welke 4 april sluit, begint vormen aan te nemen. Nu reeds in het aantal aan meldingen groter dan in 1959. Tot de ingeschreven merk en teams behoren o.fl- „Mercedes Benz". „Standard Triumph" en een team van de Engelse Fordfabrieken. DE JAPANSE PLOEG voor de Olym pische Spelen te Rome zal uit 164 sportlieden bestaan. In de volgende takken van sport zal Japan zijn ver tegenwoordigd: zwemmen (26), atle tiek (10), worstelen (16). turnen (14). roeien (14), basketball (12). gewicht heffen (7), boksen (5), schieten (8). wielrennen (2), ruitersjoort (3), water polo (11). hockey (15). zeilen <6), schermen (5) en in de moderne vijf kamp 2 deelnemers. MARTIN VAN DER BORGH, Jaap Ker sten, Piet Steen voorden, Gerard Ver- goossen, Arie v. d. Steen en Axie van Wetten vormen de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Duitsland, die 29 april t/m 5 mei wordt gehouden. Ploegleider is Jef Jansen. Maliepaard en Stalker, die ook waren gekozen, kregen geen toestemming van het buitenlandse merk waarvoor zij rij den. (Advertentie LM. MOSKOU Nu er zeven partijen gespeeld zijn in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken heeft de jonge uitdager van wereldkam pioen Botwinnik, Michael Tal, met 5Z de leiding. Zoals bekend moet hij 1214 punt behalen om zicb titel houder te mogen noemen. Zal de jonge temperamentvolle Tal daarin slagen? De Russische schaakcorrespondent Yakov Rckhlin zegt hierover het vol gende: „Michael Tal, die onlangs pro moveerde aan de filologische afde ling van de universiteit te Riga, heeft minder dan vijf jaar ervaring in het spelen in grote toumooien. Niettemin speelt hij m deze tweekamp als een briljant grootmeester, die een nieuw tijdperk in de psychologie en de techniek van het schaakspel inleidt". Zijn verbazingwekkende kennis van het spel bleek vooral in de zesde en zevende partij. De sceptici en dat zijn er niet weinig beweren weliswaar dat Tal wint doordat Bot winnik fouten maakt, maar het is zeer moeilijk om het hoofd koel te houden in de opwinding van een stormachtige partjj tegen Tal, Zelfs Botwinnik, wiens ijzeren wil spreek woordelijk is, was hiertoe tot dusver niet in staat. Fouten van wereldkampioenen be hoeven nog niet „dodelijk" te zijn. Zo is het nu nog niet mogelijk om te zeggen of Tal in de zesde partij zag dat Zwart's correcte antwoord op de 25e zet, volgend op het paard-offer, hem zou hebben gedwongen remise te zoeken. Maar klaarblijkelijk en dat geeft Tal zelfs toe accepteerde de uitdager de meest agressieve voortzetting weloverwogen, zonder evenwel een mogelijke misrekening door de wereldkampioen in de hitte van de strijd gemaakt, over het hoofd te zien. En deze misrekening kwam. In plaats van de pion van zijn tegen stander met zijn paard te nemen, liet Botwinnik die zich reeds overwin naar zag, zich verleiden om Tal's koningin te nemen. Deze blunder bracht wit ineens aan de rand van de afgrond. Het eindspel werd daarna door Tal zoals gewoonlijk meesterlijk behandeld. Ongeveer dezelfde, voor Botwinnik tragische, verwikkelingen deden zich voor in de zevende partij. Vele groot meesters, die de partij volgden, keur den de speelwijze van TaL af. Zjj be schouwden zijn onverwachte paard- zet naar de rand van het bord als een nutteloze manoeuvre. Maar juist deze zet het noodlot wilde dat het even als in de zesde partij de 25e was verblufte de wereldkampioen en h|j nam de foutieve beslissing om zyn loper naar g6 te brengen. Tal's ant woord kwam prompt: een effectief dubbel toren offer op d7, dat hem evenwel materieel voordeel oplever de, waardoor de situatie voor Bot winnik er niet gunstiger op werd. Kan men zeggen met de stand 5—2 in het voordeel van Tal dat de strijd tussen de 47-jarige wereld kampioen en zjjn 23-jarige uitdager al beslist is? Volgens de Russische schaakexperts is deze conclusie te voorbarig. Botwinnik is een speler met een zeer grote ervaring, die al tijd in staat is geweest een les te trekken uit zelfs zijn grootste neder lagen en, wanneer men zich de woor den van de grote Russische schaker Alexander Al je chin herinnert: .Men moet niet de nederlaag vrezen, maar de psychologische depressie, die er het gevolg van kan zijn". De positie van de wereldkampioen is zeer moeilijk. Maar als zijn wil niet gebroken is en volgens zijn secondant is dat niet het geval kan men een toenemende spanning verwachten naarmate de tweekamp vordert. Zal Botwinnik erin slagen het „raadsel Tal" op te lossen? De eerstvolgende partijen zullen waar schijnlijk reeds een antwoord op deze vraag geven. Feijenoord zonder zijn trekpleis ters Moulijn, Rijvers en Klaassens is als het ei zonder zout. Hun plaat- sen werden ingenomen door resp. 1 Temming, Bak en Van Woerden. De ze invallers deden hun best, maar het samenspel was uiteraard ver te zoeken. Er school geen enkele ver- rassing in het spel van Feijenoord. Tegen het breiwerk van Stade Fran cais zou een volledig Feijenoord on getwijfeld een dikke overwinning i hebben behaald. Overigens heef Feijenoord na rust toen Bak in de middenlinie werd gehaald en de voorhoede bestond uit v.r.n.l. Van Woerden, Bennaars, Temming, Van der Gijp cn Schou ten heel veel kansen gehad de ba lans in evenwicht te trekken. Te genover de Rotterdamse attaques stond een bikkelharde Franse defen sie. Scheidsrechter Miel floot kwis tig te pas en te onpas. Toen b.v. Bennaars in vrije positie op doel man Duplcnne afstormde kwam de ze hem tegemoet en trapte de Feijenoorder tegen het dijbeen. Tot ieders verbazing kreeg Bennaars een waarschuwing wegens ruw speL Aan de Rotterdamse zijde gingen toen Waihout en Kerkum er „ook tegenaan leunen", hetgeen van pijn vertrekkende Franse gezichten ople verde. Na rust was zoals gezegd Feijenoord het meest in de aanval. Doelman Duplenne hield er moei lijke ballen uit Toen hjj gepasseerd dreigde te worden door een kogel van Kreyermaat stond Van Woerden in de baan van het schot Ondanks luide aanmoedigingen van een vijf tigtal supporters, die per touring car naar de Franse hoofdstad waren gekomen, bleef Ffjenoord schaak mat staan. MET NEDERLANDS JKEGDELFTAL (1818) heeft te Arnhem met 2—2 gelijk gespeeld tegen de eerste divisie club Vitesse. Bij rust was de stand 3—1 voor de jeugd. (Advertentie IM>) LONDEN Het leek Wel een receptie in Sparta's kleedkamer. Zó druk was bet er en zó vaak moesten de spelers handen schudden. Zelfs on der de douche en In het minlatQurzwembad werden zU niet met rust ge laten. Dat vonden zij niet erg. Voorzitter Sailers en secretaris Kleingeld dankten naar alle kanten voor de complimenten aan het adres van de spelers, die de kleuren van Sparta in deze zo onfortuinlijk verlopen be slissingswedstrijd zo voortreffelijk hadden hoog gehouden. Het was moeUfjk te geloven, In de kleedkamer van de verliezende partij te zijn. Neville, als een van de centrale figuren voor de Engelse pers, gaf beschei den alle eer aan zijn spelers. DENIS NEVILLE: „De jongens heb ben zich prachtig geweerd". Zij hebben gevoetbald. Niet ik. ZÜ hebben meer verdiend dan voor tegenslag het hoofd te moeten bui gen. Het is een fijn stel knapen!" HANS DE KONING (Aanvoerder): „Waarom moesten wij zoveel pech hebben. Het was een fijne wed strijd! Jammer voor onze manager Neville, dat wij werden uitgescha keld. Maar wat doe je er aan?" ANDRIES v. DIJK: „Het licht was niet best. Jammer van die eigen goals hè! Zeg niet, dat die Schotten niet kunnen schieten. Ik zou best nog een keer over willen spelen." PIM VISSER: „Ik geloof, dat wij meer plezier hebben dan de Ran gers. Die grote profs konden ons toch lekker niet onder de voet lo pen. Maar benauwd hebben wij het achter wel vaak gehad". FRANK v. d. LEE: „Waarom moest ik die bal nu juist op de punt van mijn schoen krijgen. Ik wilde al leen maar een tikje terug geven naar Andries. De Schotten waren beter en fortuinlijker". AD VERHOEVEN: „Nou heb ik twee goals gemaakt en Is het nog niet goed. Ik zag de bal niet eens voor dat hij op mijn been terecht kwam. De corner van Tinus zag ik wel komen. Het was een lekker, stevig partytje!" JAN VILLERIUS: „Ik had het moeilijker dan in Glasgow, want Mc Millan bracht snelheid en spel in zich mee. Ik ben anders best tevreden. Al is het natuurlijk jam mer, dat we verloren." TINUS BOSSELAAR; „Een zware wedstrijd. Die strafschop was een kolfje naar mijn hand. Zenuw achtig? Waarvoor! Waarom scho ten die Rangers niet een paar keer in eigen doel?" PIET DE VRIES: .Jammer dat het voorbij is. Tc Zou best nog een paar wedstrijden willen spelen te gen die Rangers. Het waren pit tige ontmoetingen. Maar dan moe ten wij eens wat geluk hebben." FIETER FITZGERALD: „Tevreden ben ik, er is toch niets aan te doen. Maar ik heb het onbevre digende gevoel, dat wij niet heb ben gekregen waarop wij recht hadden. Volgende keer beter!" TONNY van EDE. „Sof, dat die bal na rust tegen de lat kwam en Fitzgerald er niet bij kon. Als wjj met 21 voor hadden ge staan, had je nog wat kunnen be leven. Voor ons de pech 'en de mazzle voor de tegenpartij. Doe je niets aan." SCOT SYMON (manager Glasgow Rangers): „De Spartanen hebben *nij nog grijzere haren bezorgd. Het is gelukkig voorbij. Ik moet eerlijk toegeven, Sparta had geen greintje geluk. Maar ja. It 's all in the game." KEG LEAFE (scheidsrechter): „Las tige wedstrijd? Helemaal nietl Het is niet mijn taak om spel en spe lers te beoordelen. Ik hoop, dat iedereen tevreden was met mijn leiding. Dat is voor mtf de hoofd zaak". (Advertentie IM.) Eerste ktvartaal 1960 AMSTERDAM Bij de Rijkspost spaarbank is in het eerste kwartaal van dit jaar ƒ61 miljoen gespaard. De inleggingen bedroegen ƒ223 mil joen, de opnemingen ƒ162 miljoen. De spaarbeweging vertoonde een vrij regelmatige verlopend beeld. De inleggingen handhaven zich sedert «en jaar op een vrij stabiel niveau. De opgenomen bedragen daarentegen vertonen een lichte stijging. Januari had hoge toppen voor-de^ inleggingen, zowel in de eerste als' in de laatste week en van de uitver koop was bij de opnemingen als ge woonlijk niets te merken. In februari waren de inleggingen iets aan de ho ge kant Daarentegen hadden de stortingen op de staatslening enige invloed op het in februari opgeno men bedrag, in het bijzonder bij de giro-spaarders. Deze werden blijk baar door hogere rendement aange trokken. In maart bleef het bedrag der inleggingen enigszins beneden de verwachtingen. In het eerste kwartaal nam het aantal spaarrekeningen bij de Rijks postspaarbank met 80.000 toe, en kwam daardoor op 5,113.000. HET CH1LEENS ELFTAL, dat momen teel een trip door Europa maakt, heeft te Dublin met 20 van de Ierse Vrijstaat verloren. Dit is de derde achtereenvolgende nederlaag van de Chüenen. BELGIË—NEDERLAND, de voetbal- interlandwedstrijd, die zondag 24 april te Antwerpen wordt gespeeld, zal waarschijnlijk vooraf worden gegaan- door een BelgiëNederland voor stu-. denten. Beide bonden zijn enthousiast voor deze voorwedstrijd, slechts de Belgische definitieve bevestiging ont breekt nog.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 2