LEXINGTON r Nieuw „Paviljoen in het Sterrebos 2S hoofdprijs-winnaars naar HOME EHBO SFC is, na veertig jaar, „heuselijke club5' geworden Fa. B. A. v. cl. Bor opent een nieuw fabriekspand organiseerde Kring-wedstrij den 11 NO AD haalt gelijk spel Modeshow in etalage Driebanden- toernooi voortgezet Avonturen van KapiteinRob no-iron overhemden jongens ^lieg friet Lexi haat Rome en de Olympische Spelen Koemarktbrug j AGENDA wilde niet dicht i Bromfietser gewond Burgerlijke stand MAASDIJK EN MAASLAND WONNEN Jubileumfeest met receptie en cabaretavond Ils88ii!Ji:SSS^i>!Ii(lIfIlt Duo-passagier zwaar gewond Oude man viel van trap op straat Bromfietser sloeg over de kop Man krijgt klap, voor streek van hond Meisje brak been bij rolschaatsen Fietsen gestolen Dat nu reeds te klein is gebleken! FIT MET Kosteloze inenting Inbraak in kantine H0EDENSH0W - M. REESE EEN TYPISTE en EEN PONSTYPISTE ADJUNCT-COMMIES J AANKOMEND KANTOORBEDIENDE SCHIEDAM Koeriersters A .Maandag 4 april 1960 Inde KM 1 Jv. a. ■ebed lram. J 9.40 10,15 d. <lók- I Jon- ■Jten. 118.39 lerinr BSEL |12J9 faan- Mjn Aan de Admiraal de Ruyterslraat is zaterdagmorgen het nieuwe café restaurant „Paviljoen" van de heer S. Th. M. van Houwelingen geopend. Het is een eenvoudig, maar stijlvol opgetrokken gebouwtje, dat het in het moderne stadsbeeld ongetwijfeld beter doet dan het houten „Pavil joen" dat thans nog aan de West frankenlandsedijk staat. Zoals bekend, moet dit oude ge bouw verdwijnen in verband met de wijziging van de situatie daar ter plaatse zoals de uitbreiding van enkele industrieën en de verlegging van de weg en dc zeewering. Het nieuwe „Paviljoen" aan de Admi raal de Ruyterslraat ligt thans nog merkwaardig genoeg op een „heu veltje" van ongeveer een meter hoog. (Advertentie LM.) Zorg dat men U die vraag niet kan stellen. Maak daarom ge bruik van de speciale aanbie dingen tegen opmerkelijk lage prijzen. Weet U dat ruim 1/3 van alle damesjaponnen zelf wordt ge maakt? Doet U dat ook en heeft U ook de ondervinding dat U nü beter en modieuzer en véél goed koper gekleed kunt gaan dan vroeger Dan is deze zomerstoffen- aanbieding voor U, want Dinsdag beginnen wij met de verkoop van 100% katoenen fdus uitermate makkelijk was- baar) was- en lichteehte zomer stoffen. De nieuwste stoffen, in het zo moderne structuur weefsel (oppervlakte effect) bedrukt met de zeer modieuze dessins 1960 voor zomerj3ponnen of vlotte rokken. 10.000 meter zomerstof, hyper modern. met levendige relief- werklng, "^pnmél van het nog komende seizoen, koopt U nu per meter voor nog geen twee gulden. maar mettertijd zal dit veranderen, wanneer de Westfrankenlandsedijk gereed is cn de omgeving aan dit zelfde niveau zal worden aangepast. Veertig jaar geleden begon de heer M. van Houwehngen zijn bedrijf in het Sterrebos aan tentjes werden ijs, chocola en ander snoepgoed verkocht. Later kwam er een café bij. Sinds 1930 was het bedrijf ge vestigd in het houten gebouw bij de Westfrankenlandsedijk. Tegenslagen zijn dit „Paviljoen" niet gespaard gebleven zoals b.v. de overstro ming in 1953. De heer M. van Houwelingen heeft zich nu geheel teruggetrokken uit het bedrijf, dat thans wordt ge leid door zijn zoon, de heer S. Th. M. van Houwelingen. Ter gelegen heid van deze „overdracht" bood de kleinzoon Harry van Houwelin gen zijn grootvader een klok aan, i De gemeente Schiedam werd ver tegenwoordigd door de directeur van (Advertentie LM.) from America's best Tobaccos Wij zenden n gaarne op aanvraag per briefkaart het prijsvraag-reglement.^ Schrijft u aan: LEXINGTON - Postbus 170 - Den Haag. Het verkeer door Schiedam is van morgen van 7 tot 9 uur gestremd geweest, doordat de Koemarktbrug na tc zon open geweest voor de o_ tMi scheepvaart niet helemaal meer Gemeentewerken irT "s^Mo'esker I dicht wilde. De brug bleef ongeveer 5000 meter van-4?^ 3000 meter van-3r^ 2000 meter vaiv3#^" 90 cm breed Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze 10.000 meter zomerstoffen en U kunt kiezen uit tientallen dessins en kleu ren, 90 cm breed, door elkaar per meter voor cn de directeur van de< Gemeentelij ke Woningdienst mr. dr. ir. M, M. van Praag, die niet in deze func tie, maar als schrijver de lof zong van het café in het algemeen, een decimeter boven het wegdek uitsteken. De afsluitbomen gaan al leen weer open als de brug helemaal gesloten is. En dit keer bleven zij dus dicht. Het verkeer moest wor- dat een tegenhanger kan zijn voor?en °™geleid, om. over de Hoofd het huiselijke leven. NOAD heeft de competitie op waar dige wyze besloten door het sterke Vanhessen-team een mooi 55 gelijk spel af te dwingen. Henk Aben, in uitstekende vorm, toonde zich een waardig kampioen van Schiedam door de lang niet zwakke drie broers v, d. Driessche (waaruit de Vanhes sen-ploeg bestaat) elk in twee games te verslaan. Tegen de zeer goed ge plaatste aan vals-sla gen van Aben had geen van de drie broers het juiste verweer. Jan Meuldijk en Thijs Picterse plaatsten elk een partij op hun naam, zodat Noad nog een 5—-4 voorsprong had, die echter m het dubbelspel ver loren is gegaan. Ais Nico Allmen- dmger mee had kunnen doen, dan was Vanhessen zeker geslagen. Toch is nu al gebleken dat de Noad-reser ves zich al aardig aanpassen aan het peil van de overgangsklasse, hetgeen hoop geeft voor de toekomst. De persoonlijke uitslagen zijn: AbenHenk v. d. Driessche 21—.17, 2117; tegen Jan 2112, 2116; te gen John 21—12, 21—15. Meuldijk— Henk v. d. Driessche 10—21, 14—21; tegen Jan 521, 921; tegen John 21—19,13—21, 21—16. Picterse—Henk 18—21, 15—21; tegen Jan 12—21, 11— 21; legen John 21—12, 2113. Aben/ Meuldijk—Henk/Jan v. d. Driessche 21—10, 15—21, 19—21. Een heel gedrang was het zater dagmiddag voor dc etalage van het kledingmagazijn „Alja" aan de Broersvest. Uiteraard mogen derge lijke zaken zich vooral op zater dagmiddag steeds verheugen Jn ccn grote belangstelling van het vrouwelijke publiek, maar dit keer was dat publiek zeer gemengd. In de etalage was dan ook iets te bewonderen wat enigszins buiten dc gebruikelijke gang van zaken viel n.I. een modeshow. Zes jongedames, een héél klein meisje en een jonge man toonden hier al wandelend door de etalage het nieuwste, het meest praktische of het mooiste op eik gebied. Buiten aan de gevel hingen de luidsprekers en de lady-speaker kon zo aan het talrijke publiek de nodi ge inlichtingen verschaffen. j brug. Toen ook deze een poosje voor de scheepvaart geopend werd, werd het verkeer nog meer gehinderd. Tot in de B.K.-laan, de Schoolstraat en tot ver op dc Rotterdamsedijk ston den lange files auto's, die pas om streeks negen uur helemaal ver werkt waren. Op de Rotterdamsedijk is zaterdag middag de 29-jarige bromfietser A. v, d. W. gevallen. Door een voorbij ganger werd hij naar de politiepost aan de Buitenhavenweg gebracht. Hij had verwondingen aan zijn hoofd op gelopen, De G.G. en G.D. heeft hem later naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Esperanto-agendo Moerkredon, la 6an de aprilo Klub- vespero mensa gimnastiko ee Men- ntngh. Gr. Markt 4. La centro estas facile atingebla por cinj. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tumlaan 80. telefoon 6 92 90 Pohtie-aJarmnummer 6 4666. Apothekers nachtdienst. Gouka en Co., Groenelaan 127, R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve maandag van 9.30 tot J630 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 10 tot 20.30 uur Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19 tot 2030 uur, dinsdag van 9 30 tot 1630 en van 19 tot 20 30 uur. woensdag van 9 30 tot 1630 uur, donderdag van 9 30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9 30 tot 16-30 en van 19 tot 20.30 uur, zaterdag van 9 30 tot 16.30 uur Zondags gesloten Sted. Museum: „Start"-tentoonstel ling en „Anton Lutgerink". BIOSCOPEN Tassage, 2 cn 8 uun „Analyse van een moord". Monopole, 2.15, 7 en 9,15 uur: „Op stand der sexen". DIVERSEN NPB-kerk, 3 uur. Orgelconcert. Wijkcentrum, 3 uur. Fengalila-show, Amstelbron, 8 uur, Aqua Fauna. Le zing. Irene, 7.30 uur, CJV Jongensciubs. Film. Arcade, 8 uur KAB. Film. GEBOREN: René G. J., z. v. J. Piooij en N. van der Ent; Jenneke W„ d. v. A. P. Vergouwe en J, Cohen; Paul, z. v. C. van Eek en E. van der Wilt. De afdeling Schiedam van de Ko ninklijke Ned. Ver. E.II.B.O. heeft zaterdag in gebouw Christelijke So ciale Belangen op uitstekende wijze de Kring-wedstrij den van de E-H.B.O. georganiseerd. Met deze zgn. ere-wedslrijden werd de serie wedstrijden van dit seizoen besloten. Schiedam nam hieraan uiteraard niet deel, maar trad op als gastheer. De afdelingen Maassluis en Vlaardingen waren vertegenwoordigd met een se nioren- en een juni oren-ploeg, ter wijl Maasland verscheen met enkel een senioren-ploeg en Maasdijk met een j'unioren-ploeg. Bij de junioren won Maasdijk dc wissclbeker van „De Schiedammer", terwijl de wisselbeker van. Het Vrije Volk naar de senioren van Maasland ging. De junioren hadden bij deze wed strijd tot taak om eerste hulp tc ver lenen aan een motorrijder en zyn duo-passagier die geslipt waren. De De Schiedamse E.H.B.O. had het on geval heel realistisch nagebootst, met motorfiets en ai. De senioren kregen te maken met een geënsce neerd ongeval bij een verhuizing. Er werd met animo aan deze opdrach ten gewerkt, ander het toeziend oog van een jury bestaande uit de art sen L, C. Buysert, J. H. van de Berg en C. Lambreehts en een centrale jury, gevormd door de heren C. J. van Reede, K. dc Vries en dokter Oostlander. De voorzitter van de EHBO-Kring Schiedam, de heer Tuitel opende deze middag, waarna de heer J. C Ziere, voorzitter van de afdeling Schiedam, de wedstrijden inleidde, De uitslagen waren: Senioren: 1. Maasland (306 punten); 2. Maas sluis (288); 3. Vlaardingen (264). Ju- moren: 1, Maasdijk (330); 2. Vlaar dingen (283); 3. Maassluis (282). Op sfeervolle wijze is zaterdag het veertigjarig bestaan van de voetbal vereniging „SFC" gevierd. Zaterdag middag kwamen tal van sportvrien den naar de receptie in Hotel De Kroon om persoonlijk van bun waardering voor de bekende vier de klasse r te getuigen. Unaniem getuigden de sprekers van de sporti viteit van SFC. Zaterdagavond wa- Tüdcns de jubileum-receptie van het veertig jaar oude SFC heeft het hoofdbestuurslid, van de KNVJi, de heer Dirk Nijs (rechts), aan SFC's voorzitter W. jP. Schil- peroord de bondsvlag aangeboden. ren leden en donateurs in gebouw Arcade om het achtste lustrum met een grandioos feest en een klinkend programma te vieren. De voorzitter van de afdeling Rot terdam van de KNVB de heer J. Bij- loo opende op de receptie als eerste de rij van vele sprekers. Hu vroeg zich af wat de mensen die veertig jaar geleden de basis voor de sport beoefening hebben gelegd zouden denken van het huidige sportbestel. Toen reeds kwam men tot het besef dat voetballen meer is dan tegen een bal trappen. Men is echter uiteindelijk tot het besef gekomen dat dc sport grato waarden in zich herbergt. Dat is bij SFC wel gebleken. Met respect sprak de heer Bijloo over het werk dat bij SFC is verricht. Hierna overhandigde de heer Byloo die vergezeld was van de heer G. Smits de groenwitgroene vlag van de afdeling Rotterdam. De heer A. de Jong vertegenwoor digde voor het eerst in het openbaar de SBLO. De nieuwe voorzitter gaf te kennen dat hij altijd een zwak had gehad voor clubs als SFC. Na mens alle Schiedamse voetbalvereni gingen overhandigde hij een envelop met inhoud. Het hoofdbestuurslid van de KNVB de heer Dirk Nijs haakte op geestige wijze op de woorden van zijn voor gangers in. Hij hoopte dat de heer De Jong SFC de verlangde sport velden zou kunnen bezorgen. Tenslotte schonk de heer Nijs, die vergezeld was van Gerrit Been en Arïe van Bokkum, de prachtige bondsvlag onder de woorden: „Nu bent u een heuselijke club." De heren Chris van Dijk, namens de Landelijke Bond van Amateurs; Leen van Sijll van de Schiedamse Scheidsrechters vereniging en W. A. van der Most van het pupillenvoet- bal spraken hierna. Ver na vijf uur namen de laatste sportvrienden af scheid op deze drukbezochte receptie. Het gezelschap van Rens van Darh heeft 's avonds in Arcade de honder den SFC'-ers laten genieten van een goede amusementsshow „Cocktail en Confetti" waaraan The Albano's, het Majoco Trio, The Dicola's, Dick Bin nendijk, Cas Oosthoek, Sylvia Syl- vestra e.a. medewerkten. De junior-ploeg «öR Aföosshm in actie tijdens de Kringivedstrijden van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. De 57-jarige heer A. H. J. Nieberg is zaterdagmiddag omstreeks half een ernstig gewond geraakt bij een aan rijding op de hoek van de Nieuwe Haven en de Gordonstraat. Hij zat achter op de bromfiets van de 18-jarige J. P. Een personenauto, bestuurd door de heer Th. J. J. L. uit Rotterdam, kwam uit de Gordon straat en gaf de bromfietser geen voorrang. Bij de aanrijding brak de heer Nieberg zijn rechter onderbeen en kneusde zijn Imker heupbeen en lin ker schouder. De G-G. en G.D. heeft hem naar de Dr, Nolets lichting ge bracht. De bromfiets werd zwaar be schadigd. De 88-jarige heer J. H. K. is za terdagmiddag op de Broersvest voor pand no. 8 van een stenen trap ge vallen. Hij liep een bloeduitstorting boven het rechteroog op en schaaf wonden aan zijn handen. De G.G. en G.D. heeft hem naar zijn womng gebracht. De oude man zei vaker last te hebben van duize- lingen. De 57-jarige bromfietser G. "W. W. W. is zaterdagmiddag in de Van. 's-Gravesandestraat over de kop ge slagen, toen hij over een verzakking in het wegdek reed. Hij liep een diepe wond boven zijn rechter oog op. De G.G. en G.D. heeft hem naar het Gemeentezie kenhuis gebracht, waar hij is opge nomen. De heer G. Z, was gisteravond met zijn kinderen aan het spelen aan de Maasboulevard. Een hond pakte de bal van de kinderen al De heer Z. gins achter de hond aan en pakte de bal terug. De eigenaar van de hond stapte toen uit zijn auto en gaf de heer Z. een klap. Deze deed hier van aangifte bij de politie. Dc 11-jarige Hester E. W, is za terdagmiddag bij het rolschaatsen ge vallen op de Schiedamseweg in Ke- thel. Zij brak daarbij haar rechter onderbeen. De G.G. en GD. heeft haar naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Van de heer F. M. J. de Z. is op de Lange Haven de bromfiets ge- Stolen. Van de 14-jarige H. A. S. is zaterdag de fiets gestolen, die niet op slot voor zijn woning in de Vlaar- dingerstraat stond. In de Hagastraat is zondag de fiets gestolen van de 17-jarige G. J. F. Van de heer J. J. H. verdween de fiets, die niet op slot in de Tuinlaan stond. De firma B. A. van den Bor, Fa briek voor Apparaten en Pijpleidin gen te Schiedam, maakt wel een voorspoedige groei mee: Op 10 fe bruari 1956 werd het bedrijf geves tigd in een pand aan de Hoofd straat, maar zaterdag kon een nlenxv fabriekspand van dc firma aan de Strickledeweg in Schiedam officieel In gebruik worden genomen. Overi gens is bij de opening al gebleken dat oak de nieuwe fabriek eigenlijk al te klein isl Bij de openings-plechtigheid, waar bij aanwezig waren enkele gemeen telijke autoriteiten, vele vrienden en buren, oude en nieuwe relaties en uiteraard ook de familie-leden van de heer Van den Bor en het hogere personeel, heeft de heer B. A. van den Bor de reden van de nieuwe vestiging uiteen gezet. Na de stich ting van het bedrijf bleek dat de vraag naar pijpleidingen, meest voor schepen, aan het afnemen was en daarom heeft de heer Van den Bor direkt omgekeken naar nieuwe mo gelijkheden „Het Is niet juist om een hedrijf «P één pijler te laten rusten". In de nieuwe fabriek zal dan ook de nadruk worden gelegd op de fabricage van apparaten, plaat- en constructie-werken,'terwijl de af deling pijpleidingen aan de Hoofd straat gevestigd blijft. Advertentie lm.) Op dinsdag 5 april bestaat er 's middags van 2 tot 3 uur gelegen heid tot kosteloze inenting in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuin laan 80. Tussen 2 en 2.30 uur tegen pok ken, behalve voor de jaarklasse 2959, en van 2.30 tot 3 uur tegen difterie, kinkhoest en tetanus. Trouwboekjes der ouders en even tueel inentingsboekjes van de kinde ren meebrengen. Hij heeft wel het oog op de toe komst gericht gehouden en daarom de mogelijkheden voor uitbreiding van de fabriek, die bovendien aan de Schie zal komen te liggen wegens het vervoer van zware constructies, opengehouden. Terecht, want nadat het nieuwe bedrijf op 15 maart is gaan werken, bleek al dat de tóch met kleine fabrieksruimte eigenlijk al te klein is. Het was de elf-jarige zoon Ba rend die daarop de symbolische han deling van de opening verrichtte en door het overhalen van een schake laar de machines in werking zette in de iabrieks-ruïmte, waarin voor de gelegenheid een soort expositie van werkstukken was ingericht. Namens vele vrienden, buren en re laties heeft de heer A. Schudde- beurs een hartelijk woord gespro ken en een cadeau aangeboden, terwijl verder het woord is gevoerd door de heer Bamberger, oud-direc teur van dc Buizenfabriek Excelsior en voormalig chef van de heer Van den Boor, de heer Magrijn als vriend, (die een spoedige uitbreiding ver wachtte) en de bedrijfsleider, de heer Vermeer, namens het 85 man sterke personeel. Het bedrijfspunt is, fabriek zijn de, eenvoudig van opzet en bestaat voornamelijk uit een grote helder verlichte werkhal van 31 meter lang, 15,5 meter breed en 5 meter hoog. De entree wordt gevormd door een ruim kantoor met een hal. alsmede een kantine en een wasplaats. Het ontwerp is van het Architectenbu reau Chr. C. van Kluyven, terwijl de bouw geschied is door het Aan nemersbedrijf D. Baron. Deze fabriek zal in de nabtfe toe komst aan het water van de Schie komen te liggen, maar is nn daar nog van gescheiden door de Over- schleseweg, die echter daar zal ver dwijnen en omgeleid zal worden langs de sterk te verbreden Strickle deweg. In de kantine bij het Ursussport- terrein in Sportpark Harga is in het weekend Ingebroken. Er werd een ruit ingeslagen. De kantine werd grondig overhoop gehaald, maar er wordt niets vermist. Bij de voortzetting van het drie- bandentoernooi om het Bliekendaal- biljart wafen de twee langste par tijen ook de spannendste. Deze par tijen vergden evenwel zoveel beur ten, dat ze helaas niet tot de beste van het toernooi kunnen worden ge rekend. De spanning was er dan ook alleen, omdat om beurten de combat tanten in het voordeel waren. Ten slotte won Buïtenhek van Van Duyl en Slobbe van Zwanenburg. Van Duyl had niet veel moeite om zijn tweede partij, tegen Eikenbroek, te winnen. Van Duyl was toen goed op dreef, terwijl Eikenbroek niet ge lukkig speelde. Ruggenberg won ook vrij gemakkelijk van De Ruiter. Voor het overige verwijzen we naar de cijfers; B uilenbek Van Duyl Slobbe Zwanenburg Van Duyl Eikenbroek Ruggenberg De Ruiter 36 36 78 48 40 78 30 30 78 30 26 78 48 48 63 30 17 63 42 42 69 30 20 69 0.461 0,512 0394 0.342 0.761 0.269 0.60B 0.289 Wij nodigen u uit voor onze grote en unieke shoxv, welke wij geven in Café-Restaurant „De Kroon" KOEMARKT 1 - SCHIEDAM op dinsdag en woensdag a.s. van 10.30 tot 12 uur. Onze mannequins tonen u onder een gezellig mu ziekje het allernieuwste op het gebied van hoeden - shawls - handschoenen en bruidskapjes, TOEGANG VRIJ. GEMEENTE SCHIEDAM De iechnïschebedrijven der gemeente Schiedam vragen: Zij, die de voorkeur geven aan afwisselend administratief werk en vaardigheid in typen bezitten, worden uitgenodigd te sol liciteren; ervaring in poaswerk niet vereist, 15 verlofdagen, 4 procent vakantietoeslag. Toelichting kan worden gevraagd aan de afdeling personeelszaken, telefoon 649 80. Brieven met opgave van behaalde diploma's te zen den aan de directeur van bovengenoemde bedrijven, Dwarsstraat 42 te Schiedam. GEMEENTE SCHIEDAM Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schie dam roepen sollicitanten op voor de vervulling van de vakature van op arbeidsovereenkomst. Salaris 3612,5526,— per jaar, exd, 5.6 comp. A.O.W., 2 huurverhoging, de salarisverhoging van 1960 en de 4 vakantietoelage. Het Verplaatsingskostenbesluit is van toe passing. Vereist: praktijkdiploma boekhouden; het diploma M.BA. strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen, te richten aan de Directeur van de Gemeentelijke Woning- dienst, Lange Haven 145 te Schiedam binnen tien dagen na publikatie van deze advertentie. HANDELSKANTOOR zoekt Leeftijd ca. 20 jaar, goed kruinen typen en in het bezit van mulo-diploma. Voor actieve kracht goede vooruitzichten Brieven onder nummer 3926 aan GRIJSEELS, Nieuwe Binnenweg 166, Rotterdam. Permanent wave Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.— com pleet. Telefoon S 68 33. is altijd een boekje met de 75 cent per deel. Verkrijgbaar bij de lo ketien, agenten en be zorgers van dit blad, alsmede bij boekhan delaren en kiosken. effen en ton.snr.tan fantasie |eeft. 6st. m J0 c£ nam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1