Ook in Schiedam examens voor zwem-onderwijzer Honkballers bereiden zich voor op seizoen Zware jongens voor een netelig probleem KNVB-amateurs in strijd om de beker Nachtwaker betrapt jeugdige inbrekers Opmerkelijk streven naar goed zwemonderrieht bij plaatselijke verenigingen POOTs Passie-spel door de jeugd J J. Reynart treedt af Avond „Help t Elkander" Voor 't eerst in Sportfondsenbad ALLE DAGEN VLEES OP TAFEL KEURSLAGERIJEN Aardig debuut vau DHS Roker in tram vocht met de conducteur MONOPOLE-THEATER Twee eerste prijzen voor O.D.O. -fuiesssfes»?* Competitie-rit van R.c. „Schiedam" Kunstgeschiedenis in vogelvlucht Gemeente-diensten op Goede Vrijdag VV.tV* Hermes-brid gedrive Benoeming lid der gemeenteraad Vogels vergiftigd' Burgerlijke stand Duivenvlucht De Postduif Dinsdag 12 april 1960 Schiedam is een stad waar hetvervallen en er is dus ruimte genoeg, zwemmen zeer populair is. Dat blijkt Alleen zijn de leerlingen van één wel uit het drukke bezoek waarin j school wel komen zwemmen, omdat het Sportfondsenbad Schiedam zich j zy nodig waren als „proef-koniintjes". mag verheugen (vorig jaar waren dat waar de kandidaten hun vaardigheid 300.000 zwemmers!), maar ook uit in het lesgeven op moesten demon- de vele honderden, meest jonge, le den die de vier grote plaatselijke zwemverenigingen elk tellen. En elk jaar opnieuw worden er in Schiedam honderden zwem-diploma's door de KJ4.Z.B. uitgereikt. Opvallend daarbij is echter dat er geen stad in Nederland is (of het zou Groningen moeten zijn) waar zo'n grote be reidheid bestaat bij die zwemvereni gingen om de instructeurs actief bij stand te verlenen bij de zwemlessen. In de afgelopen vijf jaar heeft de heer Garnaal, hoofd-badmeester van het Sportfondsenbad, niet minder dan 68 personen volledig kunnen oplei den tot „hulpen voor de zwem-on- derwjjzer". „Een prijzenswaardige activiteit", vindt de heer M. Boon dit. Hij is se cretaris van de commissie voor zwemonderrieht van de KN.Z.B. die als zodanig ook toezicht heeft op deze semi-officiële opleidingen. Deze „hulpen voor de zwemonderwijzer" hebben echter geen officiële status in de KNZB en zij mogen, hoewel zeer waardevol als assistent, nooit zelfstandig les geven. Dat nu is voor behouden voor die personen die in het bezit zijn van het volwaardige „zwem ond e rwijzers-d iploma". Reeds vijfenveertig jaar geeft de KNZB die diploma's af. Aanvanke lijk was dat zo-maar een getuig schrift, doch nu beslist niet meer. Het is uitgegroeid tot een volwaardige onderwijs-bevoegdheid, met rijks-toe- zicht door een gecommitteerde bij het afleggen van de examens. Een heel zwaar examen overigens ook, hetgeen wel blijkt uit het feit dat van de driehonderd kandidaten die zich per jaar opgeven, maar de helft in het bezit komt van het waardevol le papiertje. Iii Schiedam Waarom wjj dit alles zo uitvoerig vertellen? Wel, voor het eerst In de geschiedenis, z^jn deze examens ook in het Schiedamse Sportfondsenbad afgenomen! Gisteren hebben elf da mes en heren onder het zéér kriti sche oog van de deskundige examen commissie proberen aan te ionen dat zU het diploma waard zfjn en vandaag en morgen volgen er nog twintig kandidaten. Waarom het Schiedamse bad daar bij ingeschakeld ls? Naast Haarlem, den Haag, Groningen, Eindhoven en Heerlen. De KNZB vindt dat deze examens ook in alt deel van Neder land afgelegd moeten kunnen wor den. Nu ls het Oosterbad ln Rotter dam te druk voor dit doel en daarop heeft de heer F. A. Putto, directeur van het Schiedamse had (die overi gens zo'n 26 jaar geleden zelf ook het diploma heeft behaald na opleiding door de heer M. Boon zelf) aange boden om de examens hier te hou den. Gezien de naderende paasvakan tie is het schoolzwemmen 's morgens streren. Ze vonden het overigens wel leuk, deze „proefkonijntjes", dat hun (tij delijke; instructeurs nu eens zélf aan de tand werden gevoeld cn zo héél erg gedwee waren ze ook niet bij het lesgeven. Temeer daar er al velen heel goed konden zwemmen. Behalve de pedagogische vaardig heid in het lesgeven, moesten de kandidaten ook tonen zelf goed te kunnen zwemmen, uiteraard, waar bij zij vele baantjes moesten trekken om db verschillende slagen te de monstreren. Ook bet reddend-zwem men valt onder de eisen, evenals kennis van water-polo, schoonsprin- gen en wat meer hoort bij *t zwemmen. Naast dit practische deel van het examen nog een theoretisch deel in was. hygiëne (vooral hoe een bad schoon- gehouden moet worden) en dan de medische vakken, (waarbij dokter Jungerius als examinator optreedt) als EHBO, anatomie van het mense lijk lichaam en de betekenis van het zwemmen voor de mens. Een zwair examen, erkent de heer Boon, die ons uitvoeng en op plezie rige wijze heeft ingelicht over deze examens, daarbij puttend uit een. er varing van vele tientallen jaren. Vooral voor de oudere kandidaten valt het practische deel niet mee. "Wie dan wel deelnemen aan dit exa men? Veel bad-personeel van zwem inrichtingen, die nergens zijn zon der dit diploma, dan school-onder- wijzers en onderwijzeressen en sport leraren (ook een leraar M.O. licha melijke opvoeding moet or aan ge loven!) en tenslotte dan nog die werk-studenten, die in de zomer maanden een baantje zoeken als zwem-instructeur in de openluchtba- den. „Zie je wel dat die slag niet feil loos Is?" merkte de heer M. Boon terloops op, toen een niet meer zo jonge kandidaat met een gezicht blauw van de Inspanning voorbij crawlde. Tja, een zwair examen. En dan te weten dat Je maar 50% kans hebt om het te halen! Maar de KNZB Is er op uit om het diploma naar een hoog niveau op te schroe ven. Een volwaardige lesbevoegd heid en niet meer zo-maar een pa piertje, zoals het 45 jaar geleden fAdvertentie LM.) Woensdag gehaktdag 500 gr. prima GEHAKT met zakje kruiden voor ƒ1.45 per 500 gram De gehele week VOOR DE BOTERHAM: 150 gram fijne ham 0.59 100 gram fijne snijworst 0.39 EET MET PAASFEEST VLEES VAN ONS BEKROONDE PAASBEEST BROERSVELD 159 MGR. NOLENSLAAN 846 De Schiedamse honkbalteams zjjn met animo aan de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen begonnen. Schiedam demonstreerde in Rotter dam-Zuid tegen Feyenoord. In Kethel speelde de nieuwe honkbal- ploeg DHS de eerste oefenpartij. In sportpark Harga ontmoette SW de sterke tegenstander Sparta 2. De SVV'-ers hebben een goede oefenwedstrijd gespeeld. Voor het eerst spoelde de jonge werper Wout van Meetoren als vast lid van het eerste negental mee. Hierdoor kon. SW starten met de beproefde Hans de Lange op de plaat er. in de vier de Inning trad Van Meeteren als pit cher op. Tegen het einde van de wed strijd heeft de vroegere werper Rey- gersborg nog 2ijn kunnen getoond. In de tweede inning scoorden De Haag en Koltneyer op een slag van Bras. Nico Kolmeyer kwam welis waar op het derde honk, maar door een fout van de Rotterdamse werper kon hij naar het thuisbonk glippen. Witstok verkleinde de achterstand voor Sparta 2 in de vierde inning maar Manus Lange die in de plaats van Bras was gekomen scoorde in dezelfde inning en toen Corpeleyn in de vijfde inning voor zijn team scoorde was het weer een Schiedam mer die de stand in evenwicht hield. Met een punt gescoord door Manus Lange won SVV deze oefen wedstrijd op eigen terrein met 42 van Sparta 3. Het debuut van DHS trok ruime b 'langstelling. Als sparringpartner fungeerde het derde negental van Schiedam. De zwartwitten wonnen met 145, maar belangrijk is deze uitslag niet Van meer belang is dat de geelzwarten een goede entree in de honkbalwereld hebben gemaakt. Onder leiding van de oud-honkbal ler "Bep Soudjjn, die in zijn nieuwe club het honkbal stimuleert, hebben de DHS-ers reeds goede staaltjes van spelinzicht getoond. Ook de technische vaardigheid kan de toets der critiek doorstaan. In Rotterdam-Zuid demonstreer de Schiedam tegen Feyenoord voor vele belangstellende leerlingen van Rotterdamse middelbare scholen. De heer Bakker heeft hierbij explicaties gegeven. Aangezien Schiedam in de nieuwe competitie de nieuwe twee deklasser Feyenoord als tegenstan der krijgt is Schiedam nog niet in de juiste formatie in het veld geko men. Dit had tot gevolg dat Feye noord met 51 zegevierde. Voor Schiedam scoorde voorzitter Joop van der Touw, die voor ditmaal zijn rentree in het standaardteam maakte. Bellen bjj ongeval: G.G, en G.D., Tuinlaan 80. telefoon 69290. Pohtie-alarmnummer 646 66 Apothekers nachtdienst- Van Wes tendorp, Singel 83. R.-K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam; geopend iedere dag (behalve maandag van 9-30 tot 1620 uur cn tedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 10 tot 2020 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal cn Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 920 tot 1620 en van 19 tot 2030 uur, woensdag van 930 tot 16-30 uur, donderdag van 9.30 tot 1220 uur, vrijdag van 920 tot 16.30 en van 19 tot 2030 uur, zaterdag van 930 tot 1630 uur Zondags gesloten. Sted. M use om: „Start"-teh toonstel ling en, „Anton Lutgerink". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Foei Ni cole". Monojjole, 2, 7 en 9.15 uur; „Zware jongens, lichte meisjes". DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uur; Hum. Verbond. Lezing. Museum, 8.15 uur; Opening tentoon stelling. Volksgebouw, 8 uur: Klaverjascon- cours De Vriendschap. Arcade, 8 uur: R.K. Jeugd. Passie spel, Chr. Soc. Bel. 8 uur: NCBO. Jaar vergadering, Sursum Corda, 8 uur: Padv. „Burg. van Haaren". Ouderavond. By de tramhalte op de Koemarkt ontstond gisteravond omstreeks 8 ïmr een oploop rondom twee vechtenden; een tramconducteur en een 21-jarige passagier. Op de Rn tter d atns e d|j k had de conducteur, de 24-jarige C. R. uit Rotterdam, de tram al laten stop pen, omdat twee passagiers van 21 en 23 jaar zaten te roken, hoewel dat niet toegestaan was. De jongelui wei gerden hun sigaret uit te maken. De tram reed verder en op de Koe markt viel één van het tweetal de conducteur aan, die zich echter goed verweerde, tot de politie de jongelui emenam. Bij de vechtpartij sneuvelde een ruitje van het tramhuisje. De 21-jarige passagier, die de conducteur had aangevallen, raakte op de po litiepost zodanig overstuur, dat hij door de G.G. en G. D. naar het Ge meenteziekenhuis moest worden ge bracht. Het tweetal had sterke drank gebruikt. Op de hoek van de Broersvest en de Singel is gistermorgen de brom fietser W. F. J. uit Rotterdam geslipt en gevallen, toen hij moest afremmen voor een auto. Hij kwam met zijn hoofd op de rijbaan terecht. Met een hoofdwond en een lichte hersen schudding is hij naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd, waar hij is be handeld. (Advertentie t.M.) y^E platina-bionde nachtclubzan geres Mamie van Doren vormt In Zware jongen s, lichte meisjes het middelpunt van een ingenieus opgezette roofoverval. Een gedetailleerd schema voorziet In de bemachtiging van een som van tien miljoen dollar tijdens een geld transport ln de speelbankenstad Las Vegas. Behalve op het geld hebben de gangsters hun zinnen ook gezet op de attractieve Mamie en aan con flicten tussen de penosejongens is dan ook geen gebrek. Onder het motto „geld gaat voor het meisje" besluiten de grimmige schurken eerst de financiële buit binnen te krijgen om daarna de strijd De Schiedamse KNVB'-ers uit het amateurvoetbal gaan In de komende weken strijden om de districtsbeker van West 2. Gevoetbald wordt in een (Advertentie LM.) Bij de in Maasland gehouden gym- nastiek-demonstraties, georganiseerd door de K.T.C. van de Kring Maas mond van het K.N.C.G.V., welke door ongeveer 500 deelnemers be zocht werd, heeft de Schiedamse vereniging O-D.O. twee le prijzen veroverd. Namelijk een eerste prijs voor de dames 2e graad A en 'n eer ste prijs voor de aspirantdames 2e graad. Een mooi succes voor O.D.Q. en voor de technische leiding. ALLE RAGEN VLEES OP TAFEl G.J. KRIEIZART is de chef-kok van de KIM- pantzy, waar de maaltijden Worden bereid die de XIH-passagiers onderweg worden geserveerd. Ongeveer zestig jongens en meisjes van de r.k. jeugd hebben uister- avond in, gebouw Arcade een mooie opvoering gegeven van het passie- spel ,jiet is volbracht", dat gaat over het lijden van Christus. De lei- j f ding van het spel had Jan Gudde, terwijl Johan Verwagen de decors ontwierp. Tussen de toneelscènes door zong een gemengd koor onder I letdinp van de heer Remmerswaal passie-liederen. De heer P. van J Beurden leidde deze avond in voor de vele aanwezigen. Vanavond en morgenavond wordt de opvoering herhaald. J Op de lSe maart Jl, .te Amsterdam gehouden, bak- en braaddemanstratie liet hij de deskun dige gasten proeven vrat hi,1 creëerde van niet- dure vader landse vleessoorten. Zij waren enthousi ast over zijn eenvoudig-te-berei— 'den en toch zo bizonder smakelijke en goede schotel. „H0T-P0T"...'N NIEUW NATIONAAL GERECHT BENODIGD VOOR 4 PERSONEN: 480 gram vers buikspek (zonder zwoerd); 400 gram aardappelen groene kool; 200gram prei; 4 uitjes een bosje selderij2 blaadjes laurier en een snuifje peper. De groene kool kunt u desgewenst vervangen door bladgroente van bet seizoen. BEREIDINGSnijd het spek ln reep jes. en laat het met de (gesneden) uitjes en de (grof gesneden) pre? en selderij - evep sudderen. „Blancheer" de kool door deze even onder te dompelen in kokend water. - waardoor de overmatige koolsmaak wordt verzwakt. Doe daarna ook deze geblancheerde kool ïn de pan, leg daarop de aardappelen en laat het geheel met weinig water kt 20 4 25 minuten gaar koken. 'Het gehod tenstotte voorzichtig mengen. Deze schotel Iaat zich bizonder goed combineren met een heldere vermi- celli-socp vooraf en fruit na. halve competitie in poules van vier clubs. De nummers 1 nemen daarna deel aan de afvalronden. Op tweede Paasdag wordt begonnen met deze Wedstrijden, maar bij onderlinge af spraak mogen de clubs bepalen op welk terrein ze willen spelen en ook kunnen de eerste wedstrijden op de „vrye" zondag 24 april worden ge speeld, In poule 23 is vierdeklasser SVDPW bij de kampioen van de tweede klas B, DCV en de derdeklassers CKC en Lekkerkcrk ingedeeld. Tweedeklasser Excelsior'20 en vier deklasser Ursus strijden in poule 25 tegen de derdeklassers De Hollandi- aan en Westlandia. Martinit heeft in poule 26 minder moeilijke tegenstanders in derdeklas ser VDL uit Maassluis, derdeklasser Postduiven cn vierdeklasser Hoek v. Holland. Voor DRZ staat in poule 24 een moeilijke strijd tegen de sterke Rot terdamse tweedeklasser RFC, derde klasser Leonidas en vierdeklasser DDC te wachten. Tenslotte verblijven de derdeklas ser DHS en de vierdeklasser SFC by de sterke Vlaardingse tweedeklasser VFC en derdeklasser RKWIK in pou le 30. Voor de zeven Schiedamse teams staan dus moeilijke en aan trekkelijke ontmoetingen in de vijf poules op het programma. Ongetwij feld hebben de stadgenoten kansen om tot de afvalronden door te drin gen, maar dan dienen de Schiedam mers beter te „bekeren" dan voor gaande jaren. Toen toonden de te genstanders steeds het meeste en thousiasme. K.V .P.-fractie-voorzitter om de dynamische Mamie weer op te nemen. Zover zal het evenwel niet komen. Want in het knappe plan zit toch iets scheef en dat iets geeft deze boeiende thriller een wel zeer onverwachte ontknoping. Gerald Mohr, Lee van Cleef en Grant Richards zijn de on derwereldmannen, die zich om de bevallige Mamie verdringen. De heer J. J. Reynart, lid van de Schiedamse Gemeenteraad, heeft zijn functie neergelegd, daar hij zich in Vlaardingen gaat vestigen. Hij is veertien jaar lid geweest van de Raad voor de KVP en was, na het vertrek van ir. H. W. van den Toom, voorzitter van de katholieke fractie. De heer Reynart is werkzaam bij de Werf Gusto N.V. te Schiedam; en heeft zich verder verdienstelijk ge maakt voor het katholieke techni sche onderwijs, o.a. als bestuurslid van „Sint Joseph", De vacature zal worden vervuld door de benoeming van de heer A. J. J. van Dïjck, die tot 1958 reeds lid was van de Gemeenteraad. De rennersclub „Schiedam" heeft zondagmorgen een competitierit over 50 km gehouden op de Gustoweg en omgeving. Bij de senioren zege vierde P. den Dikkenboer in 1 uur 5 min. 2 sec. Tweede werd J. van Geest. De junioren reden over 30 km. Eerste werd bij de A-junioren J. Kranenburg in 52 minuten; 2. P. Mosterd; 3. D. Valk; 4. P. Wens- veen; 5. W. Lepolder; 6. F. Jant- schik. Bij de B-junioren werd J. Schaft huizen eerste in 43 minuten, in een strijd over 18 km. Tweede werd P. Schafthuizen. De derde avond in de reeks „Kunst geschiedenis in vogelvlucht" wordt woensdag 23 april om kwart over acht in het Stedelijk Museum te Schiedam gehouden. Spreker is de heer P. L. A. Jans sen, conservator van het museum. De „vogel" vliegt deze keer bij wijze van uitzondering „achteruit". Mede in verband met bet naderend Paasfeest en naar aanleiding van een reis, die de conservator zojuist be ëindigde, zal op deze avond een be- zoek worden gebracht aan de eerste wereldstad van het oude Europa: Rome. Aan de hand van een groot aantal, deels exclusieve, lichtbeelden, zal de beschaving van „de eeuwig stad" nader worden bezien, waarbij in het bijzonder ook aandacht zal worden besteed aan de eerste kunst der Christenen nl, de kunst in de cata comben. Een en ander zal worden opgeluisterd met muziek. De gemeentebureaus zullen op vrij dag 15 april (Goede vrijdag) voor het publiek gesloten zijn. Het bureau voor de burgerlijke stand (Nieuwstraat 26) zal op die dag van 9.00 tot 9.30 uur geopend zijn, evenwel uitsluitend voor het doen van geboorte- en overlij densaan giften. Op genoemde datum zal de dienst van het Openbaar Slachthuis worden uitgevoerd zoals op zon- en feest dagen, terwijl door de Gem. Ver voer-, Reinigings- en Ontsmettings- dienst geen huisvuilnis zal worden opgehaald. De Gemeentelijke Openbare lees zaal en bibliotheek en de filialen NIEUW! STERK! MODERN! Reklameprijs Onze PARKA-COAT Het model van dit sei zoen. Mot, „sportier; nonchalant! Van lijke kwaliteit katoenen gabardine. Geheel dub bel, dus praktisch wa terdicht. De collectie JUNIOREN-SPORTHEMDEN ia nu geheel compleet. Een grote verscheidenheid in modellen, kwaliteiten en kleuren. 8 jaar 5.50 „OUDE" BINNENWEG "20 - ROTTERDAM De Vereniging „Helpt Elkander' tot leniging van de nood van geeste lijk en lichamelijk gebrekkigen van Rotterdam en Omstreken hield gis teravond, in combinatie met de twee klasjes van de openbare B.L.O.- school, afd. Oude Kerkhof 10, een feestavond in zaal Marijke. Deze zaal was voor het goede doel belangeloos beschikbaar gesteld door de Vereni ging hei Singelkwartier, Het hoofd van de Prof. Casimir* school voor B.L.O., de heer H. W. Feenstra, hield een opgewekte ope ningsrede. Daarna voerden de kinde ren onder voortreffelijke leiding van hun leerkrachten, de dames Mulder en. Wortman, enige speelhedjes en dansjes uit Mevr. dr. J. van Haatten verzorgde het medische gedeelte, waarbij zij de ouders wees op het belang van een verantwoorde voeding en een lange nachtrust en ook op het alles zelf laten doen van hun kinderen, waar dit enigszins mogelijk is. Het zelf iets kunnen presteren is vooral voor deze kinderen een ware voldoening en vergroot hun gevoel van eigen waarde, wat hun vaak door de we reld op de wreedste wijze onthouden wordt. Na de pauze werden er prachtige documentaires en kinderfilms ver toond door de heer N. de Wit, waar na de heer J. Beglinger, voorzitter van de afd. Rotterdam van „Helpt Elkander" een propagandawoord sprak. In het clubgebouw van Hermes- DVS wordt woensdagavond een club-bridgedrive gehouden die om 7.3D uur begint. Inschrijving kan geschieden tot voor de aanvang; in schrijving per paar is niet nodig. Er zijn fraaie prijzen en er wordt een gratis consumptie verstrekt. De ons verstrekte mededeling over de openingsuren van het filiaal van de Gemeentebibliotheek in de Dwars straat, was gedeeltelijk onjuist. Met ingang van 20 april zijn deze ope ningsuren: op woensdag van één uur tot half vijf en van zever» uur tot GEMEENTE 5 SCHIEDAM» zullen tevens op zaterdag 16 april half negen; en op vrijdag van half gesloten zijn, twee tot half vijf. ("OFFICIEEL NIEUWS 1 De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secretarie (afd. Alg. Zaken - Stad huis) voor een ieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van A. J. J. van Dijck tot lid van de Gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer J. J. Reijnart. Op de r.-k. begraafplaats aan de Vlaardingerdijk zijn dezer dagen vele vogels, zoals vinken, roodborstjes en. spreeuwen, dood aangetroffen. De vogels zijn waarschijnlijk het slacht- offer geworden van giftige stoffen die bij de bespuiting van landbouw gewassen worden gebruikt. Geboren: Elisabeth K. d.v. H. Lup- ker en E. de Krtiijf; Herman z.v. H. Meijboom en E. Roest; Annette C. d.v. A, de Wilt en A. Hopman; Ro- naldus G. M. z.v. C. G, A, Comelisse en W. M. Albers; Adriaan D. z.v H de Bruijne en G. Midavaine; Johan nes W. z.v. W. Th. van den Hurk en H. van Dinteren; Eveline M. d.v. C. M. Ruigrok en A S. van Bokhorst; Johanna J. <Lv. J. J. Offerman en C. F. M. Corveleijn; René z.v. C. van Leeuwen en R. de Haan. Overleden: M. J. Kïviet, 70 jr; E. van Wijk, 67 jr; H. E. Goudappel 78 jr; C van den Brand, 77 jr Het spel is voor de duivenhouders weer begonnen met de eerste wed vlucht vanuit Seppe, een afstand van 44 km. Ook de S.C.V. „De Postduif" nam hieraan deel met 431 duiven, die bij een harde zww-wind een snelheid bereikten van ca. 90 km per uur. De uilslag is: Twee jonge Rotterdammers, de 17- jarige magazijnbediende j. m. en de 22-jarige bijrijder M. v. d. B.„ zijn gisteren aangehouden na een poging tot inbraak bjj de Ships Radio Ser vice aan de Adm. de Rnyterstraat. Omstreeks kwart over negen gis teravond, kwam. de 43-jarige nacht waker L. K. van de Eerste Schie damse Bewakingsdienst langs het pand van de Ship Radio Service om te controleren of de deur gesloten was. Plotseling hoorde hij glasgerin kel, waarop hij een. man op het dak 2ag lopen. De bewaker sloeg alarm door op zijn fluitje te blazen. Twee jonge mannen sprongen toen van het dak af en vluchtten elk een verschillende richting uit. M. v. d B. liep naar de werf De Nieuwe Waterweg, maar de nachtwaker greep hem al gauw an de kraag en gaf zijn vangst af bü de porfier van de Gulf, waar de politie hem. later heeft afgehaald. De andere inbreker, de 17-jarige J. W., is later in zijn woning in Rot terdam aangehouden. Hij klaagde over hoofdpijn en over pijn in zijn benen, waarschijnlijk doordat hij van het ruim vijf meter hoge dak ge- a sprongen was. De GG en GD heeft 24, Opynen 18, Bakker 19 23 26 27, hem naar het Gemeenteziekenhuis Claes 20 22, mevr. Simons 29, Kamp gebracht Co. dipl. 1 .23 27 48 92 C. Verlinde; 2 5 19 36 57 F. Koppenhagen; 3 35 J. Lips; 4 54 Van Leeuwen en Co.; 6 8 49 81 A. Brokling; 7. T. van Weelie; 9 11 16 21 25 65 83 96 A. Heeren; 10 98 103 J. Doejaaren; 12 15 26 30 76 C. Verboom; 13 77 C. Verhaeren; 14 28 51 A. Brouns; 17 W. van Harmeien: 18 34 69 91 J. de Waard; 20 31 C. Koogje; 22 79 G. Vermeer; 24 37 45 99 H. v, d. Kant en Co.; 29 38 74 78 90 P, Kouwenberg; 32 75 95 F. Eijkenbroek; 33 87 C. v. d. Gijp en Co.; 39 59 106 W. Verhaeren; 40 72 A. Moog; 41 L. Borrani en Co.; 42 85 H. Crama; 43 A. van Wagten- donk; 44 63 J. Verhaal; 46 K. Loo- pik; 47 W. van Deurzen; 50 P. Hin ten; 52 Th. Jansen; 53 61 H. Blonde; 55 64 89 C, van Tricht; 56 70 102 L. Crama; 62 A Hersbach; 58 C. Loopik; 60 A. Delmotte; 66 Du Chartenier; 67 71 80 gebr. Kiela; 68 H. Veltman; 73 84 W. Kerkhof: 83 J. v. d. Beek en Co.; 87 J. van Har- melen en Co.; 88 P, van Os en Co.; 107 W. Poort en Zn.; 94 M. van Lïngen; 97 104 O. Bolkenbaas; 100 J. Westerholt; 101 L v. d, Tuyn; 105 A. Vis en 108 L. v. cL Meij. De postduïvenhoudersver. De Blau we Doffer opende het vliegseïzoen met een vlucht naar Seppe. Gelost werd om 8 uur; eerste duif binnen om 8.22.11 uur, laatste om 8.28.01 uur. De uitslag is: v. Gogh Sc Co. 1 10 13 28, Hersbach 2, v. d. Hoeven 3. Brok ling 4 7 17, Wentel er 5 14 16 21 25, Gebr, Hollander 6, Sebrechts 8 11, mevr. v, d. Hoeven 9, Houtïng 12 15 (Advertentie LM.) Vindt U dat een beetle cru gezegd? Maar het Is toch zo! Waarom wachten als U toch binnenkort gordijnen nodig hebt... waarom later de eerste de beste winkel binnenstappen en dan maar betalen... 3,2$ voor elke meter Dobbystof. terwijl U nü te kust en te keur kunt kopen voor nog géén twee gulden per-meter. Dobbystof in een extra zwaar effen en fantasieweefsel, in de meest gevraagde kleuren zoals rood. geel. blauw, grijs, groen enz,. 120 cm breed. Woensdagmorgen om 9 uur begint de ver koop van deze Dobbystof 120 cm breed, per meter

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1