Winst- en verliespunten bij Sehied. Gemeenschap mmwA WA WÊÈÊ Diploma-zwemmen in het Sportfondsenbad Vlotte organisatie bij schoolsporttoernooi GSS krijgt laatste kans in Ylaardingen Samenwerking verbeterd, maar te weinig begrip onder de burgerij Twee jonge Amerikaanse zendelingen in Schiedam UIT HET JAARVERSLAG 1959 Brand langs de weg 10O°/o koffiemelk I méér koffiemelk voor mv geld een Va liter Voetbal in 'l weekend Prijsuitreiking testwedstrijden Auto zakt door het wegdek CLUTENBA VOOR ST. JORIS DOELE „Castor" te water bij Werf Gusto Verkoop van Be vrijdin gskaar ten loopt niet hard Fiets gestolen Burgerlijke Stand Irak geeft geld aan rebellen van Algerië COMPRESSOR KOELKASTEN 135 lit. 498.- DE MOL JANSEN Lange Kerkstraat 66 - Tel. 68570 Ruit ingegooid „Schiedam" 30 jaar Echtpaar Stoel 50 j. getrouwd Wielen liepen van geladen zandauto OFFICIEEL~NlËÜWSl Wijzigingsplan Nieuwland SCHIEDAM DE SGHiEDAMSE MEUBELBEURS Koeriersters Gemeente Schiedam HERHAALDE OPROEP EEN PONSSTER Donderdag 21 april 1960 „Met gemengde gevoelens Kannen we terugblikken op liet voorbije jaar, maar ongetwijfeld overstemmen vreugde en tevredenheid toet verre de teleurstelling en". Zo besluit het jaarverslag van de Stichting „De Schie- damse Gemeenschap" over het jaar 1959. BU de pogingen van de S.G. om fn onze stad een hechte en werkelijke gemeenschap te stichten, werden echter naast positieve ook negatieve resultaten geboekt. Positief is de vooruitgang die geboekt is op het gebied van de steeds beter wordende samenwerking tussen de vele verenigingen en organisaties, met vaak zeer uiteenlopende principes, aan welke samenwerking vroeger nogal wat haperde. Daar tegenover staat echter dat er wenlg vorderingen zjjn ge maakt om de burgerij het begrip btf te brengen dat zij als leden van een stedelijke gemeenschap hiervoor echt eens iets moeten doen. Er is wat meer belangstelling, ook wat meer begrip en waardering gekomen voor het werk dat door zovele clubs, verenigingen en organisaties wordt ver richt, doch dit Is beslist nog onvoldoende. Het blijft de taak, zo wordt in het jaarverslag opgemerkt, van het bestuur maar vooral ook van be sturen van de secties en de aangesloten verenigingen, de burgers van onze stad meer te doordringen van bet besef, dal zij als lid van de gemeen schap een taak hebben en niet als eenlingen afzijdig megen staan. In het jaarverslag wordt verder een uitvoerig overzicht gegeven van hetgeen in het afgelopen jaar door de Schiedamse öemeenschap en haar afdelingen is verricht. Daar we over de meeste ge beurtenissen reeds een verslag ge plaatst hebben, willen we er nu niet nogmaals op terugkomen met een opsomming en ons beperken tot en kele opmerkingen in het jaarverslag. Het aantal bij de S.G. ingeschreven verenigingen en organisaties is in 1959 met 31 gestegen tot 521. De ver enigingen op het gebied van de vrije tijdsbesteding vormt hierbij met 100 de grootste groep, gevolgd door de 83 sportverenigingen en de 74 vak- en standsarganisaties. Dan zijn er 24 toneel-, 23 muziek-, 17 zang- en 41 jeugdverenigingen. Ih de secties speelt een belangrijk deel van de activiteiten zich af. De sectie „Culturele ontwikkeling" wijst met trots op het grote succes dat de hobby-tentoonse II ing „Werk onzer banden" heeft geboekt In de Vakan- tIe-week. Het bezoekers-aantal van 8375 spreekt voor rich zelf. Zoals hekend rijn er nu als gevolg van die tentoonstelling (waarbij de naam van de organisator, de heer Stout- hamer vermeld mag worden) plan nen in ver stadium, voor de oprich ting van een hobby-clnb. „De vor- ning van een afzonderlijke actie „Vrije tijdsbesteding" dient te wor den overwogen", meent het jaarver slag. Voor de sectie Jeugd was verslag jaar zeer belangrijk omdat, samen met de Ned. Jeugd-gemeenschap, werd overgegaan tot da instelling van de Schiedamse Jeugd Raad. De sectie Muziek mag terugzien op een goed geslaagd nationaal solistencon- couis dat in augustus plaats had. Door gebrek aan belangstelling kon helaas ook dit jaar niet wordert, ge start met de cursus elementaire mu ziekleer. De vereniging die als eerste dit plan had geopperd, was intussen een landelijke cursus gaan volgen. De sectie Toneel meldt een terug lopen van het aantal bezoekers aan de voorstellingen, met financiële moeilijkheden als gevolg. Een actie ve vereniging werd daardoor opge heven. Ook om financiële redenen is in verslagsjaar afgezien moeten wor den. van een opvoering door een Centraal Gezelschap, Meer dan in de andere secties wordt bij het ama teur-toneel de -invloed van de tele visie gevoeld. Doch ook bij de sectie Zang hebben twee verenigingen de vlag moeten strijken: het Gemengd koor Het Wes ten en het kinderkoor Lenteklan ken werden opgeheven bij gebrek aan belangstelling. Blikbaar wordt aan de jeugd zo wel in gezins- als verenigingsver hand zoveel geboden, dat aan de door de S.G. georganiseerde week- kampen niet voldoende behoefte be staat. Zo bleef de deelname aan de weehkampen in *t prachtige School- bultenhuls te Oosterhout beperkt tot 151, tegen 270 kinderen In het voor gaande jaar. Aan de „dagkampen" die voor het eerst In Schiedam zelf werden gehouden namen 790 kin deren deel, wat v.el gelijk is aan het aantal dat gewoonlijk naar de Wa rande in Oosterhont trekt, maar dat toch beneden de raming is gebleven. Een moeilijkheid was hier dat de technische hoofdleidster van Stich ting Spel en Sport te Amsterdam niet bereikbaar bleek, zodat bet niet bereikbaar bleek, zodat het S.G.- hurean het organisatorische werk te verrichten kreeg. Toch wordt bet experiment om de jeugd in eigen stad een goede vakantiebezigheid te verschaffen geslaagd genoemd. Het jaarlijkse Vakantie-feest, een hoogtepunt in het Gemeensohaps-le- ven, krijgt ook nu weer ruime aan dacht in het jaarverslag. De feesten zijn overgoten geweest door een prachtig zomer-zonnetje met het ge volg dat dit weer wel enigszins af breuk heeft gedaan aan het bijwo nen van meerdere evenementen. Het Vakantie-comité is echter tevreden over het verloop van dit Vakantie- feest. Overigens is een reorganisatie van dii Vakantie-comité aan de orde gekomen, om een vereenvoudiging van de werkzaamheden te bereiken. Daarop is een Comité Vakantie-be steding in het leven geroepen, dat tot taak beeft om in nauwe samen werking gestalte te geven aan de jaarlijkse en belangrijke evenemen ten. Het S.G.-bestuur heeft met spijt moeten constateren dat steeds meer verenigingen verstek laten gaan bü het huren van het Passage-theater. Dit komt niet door een gebrek aan belangstelling, maar Is te wijten aan het onvermogen om de huur van 450 per avond te betalen. Het valt te vrezen dat dit proces zich nog verder zal doorzetten, tot schade van het culturele leven in onze stad. De slopersfirma M. heeft gister morgen aan de Van Riebeekweg en kele varkenshokken en oude opstal len van een boerderij in brand ge stoken, om deze zo spoedig mogelijk op te ruimen. De bran.weer o.Lv. de heer D. de Jager hield een oogje in het zeil bij dit brandje. Anders was het 's middags aan Snelliussingel, waar de brandweer een vuurtje bluste dat door school jongens was aangestoken in. een hoop planken en stropapier. (Advertentie Li mm Tentoonstelling van kantoormachines kantoormeubelen kantooruitrusting 13 «lm 27 april i960 Manifestatie van de snel'groetende mechanisering en automatisering' in her.moderne bedrijf. Geopend op werkdagen van I0-18 .vur. Öp maandag 25 en dinsdag 26 -april oofc. van 19.30-22.30 our Toegong f. 1,50 a ¥<jordelig N.5.*l«aorrjc :neli«icf frem bus Twee heel jonge Amerikaanse evangelisten hebben zich kortgele den in Schiedam gevestigd, met het doel om in Nederland in het alge meen en in Schiedam in het bijzon der meer bekendheid te geven' aan het werk van hun kerkgemeenschap, de „Kerk van Jezus Christus van de Heiligen van de Laatste Dagen". Zij maken deel uit van een leger van 11.000 zendelingen, die zonder aanspraak te maken op materiële be loning, over heel de wereld de leer te prediken van de zg, Mormoon se Kerk. „Ouderling Warner was stu- Voor tientallen jongens en meisjes was het gisteravond in het Sport fondsenbad een grote gebeurtenis. Er werd gezwommen voor de diplo ma's A en B. Het leukste was na tuurlek dat je na afloop dat diplo ma aan vader of moeder langs de kant kon laten zien, maar ook voor de belangstellenden was 't een pret tige avond, met veel variatie in het programma. Terwijl de jongens en meisjes hun baantjes zwommen, (of soms tegen elkaar op botsten, by bet keren) speelde bet trio Joop de Vries de muziek-van-de-dag, wat enkele vas te bezoeksters van het Sportfond senbad inspireerde ora zo voor de vuist weg ook nog even een rock- 'n-roll-song weg te geven. .Hierna krijgen we weer muziek", zei de heer Putto, directeur van het bad, veelbetekenend. Hij had ook de avond geopend met een toespraakje, waarin hij erop wees, dat eigenlijk iedereen moet kunnen zwemmen. De chef-instructeur van het Sport fondsenbad, de heer J. J. A. Garnaat leidde het diploma-zwemmen. Het waren merendeels jeugdige le den van „Start", SZC en de zwem vereniging van Wïlton-Fijenocrd, die hieraan deelnamen. Een waterpolo- ploeg onder leiding van trainer Dries Peute gaf een mooie show te zien, evenals de dames van WF, terwijl Herman Bouman en Alex de Raay een paar komische spfïngnumuiers lieten zien. Voor het diploma A slaagden 90 van de 93 kandidaten. Voor het di ploma B. slaagden er 29. dent aan de Brïgham Voung-univer- siteit en wilde leraar worden. Hij heeft zijn studie afgebroken om hier op zending te komen, James Debry studeerde medicijnen en had nog vier jaar voor de boeg. Zij zijn pas kort in Nederland waar zij twee en een half jaar zullen blijven, omdat afge lost te worden en naar de Vsr. Staten terug te keren. Ouderling Debry vertelde dat er in Europa al honderden gemeenten zijn gesticht van deze Mormoonse kerk en dat er tal van nieuwe kerken in aanbouw zijn. Hij spreekt ondanks zijn korte verblijf al een aardig mondje Neder lands. Bij hun evangelisatie volgen zij voor Nederland wat ongebruikelijke methoden. Zij trekken van deu? tot deur om hun tractaten te versprei den en met hoop tot een gesprek te kunnen komen, waarbij zij zullen vertellen van hun profeet Joseph Smith. Overal waar dit geoorloofd is houden zij samenkomsten op straat, organiseren tentoonstellingen, welke de vruchten van het Evangelie to nen, spreken in kerken en vergade ringen cn schrijven ook in kranten als zij de gelegenheid krijgen. Bellen bü ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 30. telefoon 6 92 90 Poli ti e-alarmnummer 646 6$. Apothekers nachtdienst; Gouka, Hoogstraat 29. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag: van 10 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.20 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, woensdag van 9.3Q tot 16.30 uur, donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 1630 en van 19 tot 20.30 uur, zaterdag van 9.30 tot 16,30 uur. Zondags gesloten Sted. Museum: ..Start'-tentoonstel- ling, „Anton Lutgerink" en „H, M. v. d- Spoel". BIOSCOPEN passage, alleen 2 uur: „Kop op, borst vooruit". Monopole, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; „Tussen zeespiegel en zeebo dem". diversen Passage, 8 uur: Op era concert voor Kath. Kring. Irene, 8 uur: Coóp. DES. Contact. Wijkcentrum, 8 uur: NCVB-Nieuw- land. Lezing, Wijkcentrum, 8 uur: Dameskring Nieuwland. Byeenk. Musis Sacrum, 8 uur: WF. (O. en A.). Film. Irene, 7.45 uur: Geref. Jeugdver. To neel. Volksgebouw, 8 uut: PvdA-ver gade- ring. Wökgebouw Nwe. Maasstr, 7.45 uur: Damclub Schiedam. (Advertentie LM.) Begunstigd door het goede weer z|jn ook woensdag de schoolsport- wedstrijden. met animo op de 6 ter- r "hen in 't sportpark Harga gehou den. Er werd sportlef en enthousiast gestreden. Verheugend is de grote belangstelling van verwanten en on derwijskrachten. Geleidelijk komen nu ook de oudere jongens in het veld dat betekenu dat de voetbal wedstrijden met meer technische De twee jeugdige Amerikaanse zendelingen ran de Mormoonse Kerk, die nu in Schiedam toerfcen. Links Warner, rechts James Debry. Weer staat het zaterdagvoetbal In Schiedam voor belangrijke beslis singen. In VlaardJngen krijgt GSS de laatste kans voor promotie naar de eerste klas. Tegenstander Vlaar- dtngcn heeft de eerste promotiewed strijd gewonnen. Als GSS er in zou slagen de tweede en laatste wed strijd te winnen dan Is een (derde) beslissingswedstrijd noodzakelijk. Het sterkere Vlaardlngen heelt ech ter voor de promotie al aan een ge lijk spel voldoende, zodat niet kan worden verwacht dat GSS tot een beter resultaat zal komen dan vo rige week. Voor PPSC ziet de toe komst er wel florissant uil. Leider Melissant speelt zaterdag de laatste wedstrijd tegen nummer twee, Barendrecht die een punt ach terstand heeft en nog twee wed strijden moet spelen. PPSC is num mer drie. De stadgenoten hebben twee wedstrijden minder gespeeld dan Melissant zodat PPSC altijd ga ren spint bij het duel Melissant-Ba- rendrecht PPSC gaat naar het ster ke Heinenoord, maar nu Heinenoord uitgeschakeld is voor de strijd om de titel moet PPSC de volle winst kunnen veroveren. "Voor GTB, dat gastheer is voor SNS, is een pun- tendeling al een goed resultaat. De reserves: PPSC 2-ZWSH 2; Spijkenisse 3-HBSS 3; DOS'32 2- GSS 2; RVVH 5-PPSC 3; HBSS 5- The Red Stars 3; PPSC 4-Zwaluwen De gezellige kantine van Hermes DVS in het sportpark Harga was woensdagavond een filmzaal voor meer dan 250 junioren van Schie damse voetbalverenigingen. Met veel plezier hebben deze knapen op de sluitingsbüeeokomst van de jaarlijkse spelregeltestwedstrijden van de Scheidsrechters Vereniging naar een omvangrijk filmprogramma gekeken. Zij zagen een filmpje over hobbies, zij zagen ook hoe Stan Laurel en Olivier Hardy immer in moeilijkhe den kwamen met een visboot, Dan hebben ze met genoegen de activi teiten van hun voetbalcoryfeeën als Lenstra, Wilkes e.a. op het witte doek gadegeslagen. Ook stadgenoot Jan Sohrumpf toonde in een Neder lands elftal zijn capaciteiten. Bij ziekte van de SSV-voorzitter L. van Sïjll heeft de populaire doel man van Hermes DVS, Aad van Diest, de trofeeën, met een toepasse lijk speechje uitgereikt. SFC dat de wisselbaker voor de tweede maal veroverde komt dichtbij het defi nitieve bezit van de grote beker, die de voorzitter van SFC, de heer Schil per oord beschikbaar heeft ge steld. Tweede voorzitter Chr. Jacob- sen heeft de geanimeerde bijeen komst geopend. In de P.K.O,-laan is gistermiddag de heer A. L, met zijn bestelauto plotseling door het wegdek gezakt Op een oppervlakte van ongeveer 1 m2 was een diepe kuil ontstaan doordat de buis van het hoofdriool in de weg was gebroken. Met be hulp van een kraan wagen is de auto w^er op de weg gezet. De elfde „Clutenba" (Clubhuis- tentoonstelling-bazaar) van het Club huis St. Joris Doele zal woensdag avond 27 april om 730 uur worden geopend door ds. J. G. Jansen als voorzitter van de Stichting Club huiswerk voor de ongeorganiseerde jeugd te Schiedam. De Clutenba blijft dan nog donderdag, vrydag en zaterdag 's avonds geopend en bo vendien zaterdagmiddag. Gehoopt wordt dat ook deze ba zaar weer flink wat geld zal op brengen, nodig voor dit jeugdwerk. Bovendien is er een grote loterij ge houden, waarvan alle 5000 loten eind juni verkocht moeten zijn. In de etalage van Sparthuis Ter Braak zijn de prijzen te bezichtigen. V 7; Rozenburg 5-GSS 3; PPSC 5- Mullerco 2; Zondag: In het Volkspark speelt Martinit voor de strijd om de districtsbeker tegen VDL. Ongetwijfeld is het Maassluise VDL sterker dan Marti nit, maar de stadgenoten zijft voor deze speciale ontmoetingen te duch ten tegenstanders. Martmit is zeker niet kansloos. De overigen: Het Noorden 4-Wil- ton Fyenoord 2; FSV Pretoria 3- Schïedam 3; Hermei DVS 7-Excel- sior '20 5; Het Noorden 6-Schiedam 5; DRZ 5-Swift Boys 3. By de N.V. Werf Gusto v.h. A. F. Smulders te Schiedam zal op dinsdag middag 26 april, om vijf uur, bet shel terdeck-vrachtschip „Castor" te water worden gelaten. Dit schip van 14J2C0 ton deadweight werd bij de Industriële Handels Combinatie Holland (waar Werf Gusto een van de vennoten van is) besteld door de Sooedad Transoce- anlca Canopus SA te Panama City, Het Schiedams Comité voor Vluch telingenhulp en in 'i bijzonder de talrijke dames, die zich hebben be last met de verkoop van Be vrij dingskaarten en Vluchfcelingenzegels, zijn helaas niet geheel en al tevre den over het resultaat van hun be moeienis. Het Schiedamse publiek blijkt namelijk veel meer belang, stelling te hebben voor de Vluch- tellngenzegels dan voor de BevrQ- dingskaarten. Dit is om twee redenen een beetje jammer. In de eerste plaats zullen er op deze wijze veel te weinig kaarten aan Hare Majesteit de Ko ningin worden gezonden en in de tweede plaats komt de opbrengst van de zegels, doordat ze niet wor den gebruikt voor frankering van de Bevrijdingskaait, maar voor een deel ten goede aan het Nederlands Comité Vluchtelingenjaar i960. Daarom vraagt het Schiedams co- mïté de bewoners van onze stad, toch vooral ook Be vrij dingskaarten te kopen en deze, voorzien van Vluchtelingenzegels, aan Hare Ma jesteit de Koningin te zenden. Dui zenden kaarten uit Schiedam moe ten deze weg volgen! Bevrijdings dag, 5 mei a.s., moet staan in het teken van een werkelijke nationale Bevrijdings-manifestatie! De komende dagen is er nog ruim schoots gelegenheid om Bevrijdings- kaartcn en Vluchtelingenzegels te kopen. In de hal van het postkan toor en in het Wijkcentrum kan men daarvoor terecht Db heer J. N. de B. vermist zyn racefiets, die hij niet op slot voor zijn woning aan de Snelliussingel had ge plaatst. GEBOREN: Leendcrt zv. A. Van Hen gel cn. J. G. van den Akker; Petronella M. dv. J. L. Scholte en C. J. M. Brök- ltng. OVERLEDEN; J. van Vliet, 72 jr.; N. Tettcro, 73 jr. De Iraakse republiek schenkt meer dan 21 miljoen gulden aan de Alge rijnse opstandelingen om hen te hel pen in hun strijd tegen het Franse bewind. Dit werd bekend gemaakt aan het einde van een bezoek van vier da gen door een Algerijnse delegatie onder leiding van de vice-premier van de rebellen, Kerim Bel Kassein. Irak zal Frankrijk politiek en eco nomisch blijven boycotten totdat Frankrijk de „oorlog tegen het Al gerijnse volk" stopzet. (Advertentie IM.) Verder: Bosch Castor Sigma - Llebherr enz. vaardigheid worden gespeeld. De krachtsverschillen zijn dan ook gro ter. Voor het eerst namen teams van de bedrijfsschool van "Wilton Fije- noord en van de Christelijke Tech nische School deel aan dit toernooi. Overigens is de deelname ook in andere sectoren verbazend groot. De Technische School neemt met twintig teams deeL Zo kan het geschieden dat TSS 12 concurrent TSS 20 met 7—0 slaat. Dit twintigste team van de Technische School verloor meer met geflatteeerde cijfers: van Chr. TS 2 met 6—4), van St. Aloysius met 5—0. De uitslagen zijn overigens niet het belangrijkste van dit sportgebeu ren. Belangrijk is dat er zovele vol wassenen bereid zijn gevonden om tot het welslagen van dit grootse toernooi bij te dragen. De talrijke organisatoren staan dan ook voor omvangrijke problemen. In de kantine van Hermes DVS, 't hoofdkwartier van de schoolsport- commissie, wordt dagelijks geblokt en gewikt om alles geheel volgens schema te kunnen afwerken. Met waardering kan worden verklaard dat het wedetrijdrooster stipt wordt afgewerkt en de functionarissen schrikken niet terug voor extra werkzaamheden. Zo gebeurt het een enkele maal dat een team moet wor den teruggetrokken of dat een team op een bepaald tijdstip, in een bepaald lokaal of op een bepaald veld niet aanwezig kan zijn. Fluks nemen de functionarissen dan de no dige maatregelen, zodat het wed strijdschema schier zonder handicaps kan worden afgewerkt. De deelna me is dit jaar bijna tweemaal zo groot als vong jaar. Toen namen 76 teams aan het schoolvoetbal- bandbaltoemoooi deel en nu strij den 150 teams voor de eremetalen en voor de eer van de school. De kam pioenen van de diverse afdelingen komen op Koninginnedag in de fina les. ,v Woensdag werd kampioen van afdeling E 5 Lagere scholen het team van de St. Bernardusschool. B(j de reserve-elftallen ULO plaatste Wil ton Fyenoord 2 zich als eerste en verder plaatste Technische School 3 zich als tweede in de finale. In poule Dl werd Christelijke Technische School 2 winnaar. In poule C 1 zege vierde de Technische School 5 en In poule C 2 plaatste het team van de Rehoboth-ULO zich als eerste. Een 7-jarige jongetje heeft giste ren met het gooien van een kiezel steen een winkelruit ter waarde van 200,vernield van de brood- en banketbakkerij van de heer J. P. K. aan de Hoofdstraat, Op vrijdag 22 april viert de korf balvereniging „Schiedam" haar der tigjarig bestaan met een feestavond in gebouw Irene. Aanvang acht uur. Op het programma staan een toneel stuk en enkele schetsjes. Na afloop bal m.m.v. het Birdland Quintet oj.v. Jan. Rook. Vandaag gaan voor de heer F. F. Stoel en mevr. A. C. M. Stoel- Schouten de bruidsdagen in van hun gouden huwelijksfeest, want op 4 mei a-s. zijn zij vijftig jaar getrouwd- Het echtpaar Stoel, dat woont nt de Oosterstraat 105b, is geboren in Delft, maar sinds 1918 verblijven zij al in Schiedam, waar zij o.a. woon den in de Zijlstraat, aan de Oost singel en in de Fabristraat. Beide genieten een goede gezondheid. De heer Stoel is 75 jaar, zijn echtgenote 74 jaar. Het echtpaar heeft twee kinderen en drie kleinkinderen. De heer Stoel werkte enige tijd in Delft in een glasfabriek, waarna hij in Den Haag ging werken bij de Zuidhollandse Bierbrouwerijen, eerst ais flessen sorteerder en later las baas bij de afdeling verzending naar bin nen- en buitenland. In de Lange Nieuwstraat is van morgen een stel achterwielen van een zwaar beladen zandauto los ge lopen. Niemand werd geraakt. On langs gebeurde in de Lange Nieuw straat een soortgelijk ongeval met een vrachtauto, beladen met zand. GEMEENTE SCHIEDAM Het hoofd van het Gemeentebe stuur van Schiedam maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 37 der Woningwet bekend, dat inge volge bovengenoemd wetsartikel op 22 april 1960 voor de tijd van vier weken ter Gemeen te-secretarie (afd. Algemene Zaken, Stadhuis) voor een ieder ter inzage zal worden neder- gelegd het ontwerp van een plan tot partiële wijziging van de gedeelte lijke herziening van het uitbreidings plan Nieuwland, vastgesteld bij be sluit van de Tijdelijke Gemeenteraad van 6 mei 1946, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provinciale Zuid-Holland bij besluit van 7 augus tus 1946 no. 345, welke wijziging be trekking heeft op de gronden, gele gen tussen de Kreupelstraat, de Bo- terstraat, de Eroersvest en de Lange Kerkstraat. Schiedam, 20 april 1960 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. -W. PEEK Heden nam de Heere nog onverwacht tot Zich in Zyn Eeuwige Heerlijk heid, onze lieve Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom' BASTTAAN MALTHA op de leeftijd van 59 jr. Namens de familie: A. MaLtha-Groen. Schiedam. 19 april I960. Hoogstraat 4a. Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Al gemene Begraafplaats te Schiedam, vrijdag 22 april a.s. circa 2.00 uur n.m. Vertrek van het woon huis 1.45 uur n.m. U kijkt vergelijkt koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, iel. 6 85 XI Koop bij onze adverteerders Permanent wave PermanentDames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.— com pleet Telefoon I Diversen Een goed verzorgde biblio theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven heeft lees bibliotheek kantoorboekhan del „Modern", Boerhaave- Iaan 124, telefoon 6 84 15 te Schiedam. Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragées 1.98. Bü apotheek en drogist. Fotografie Rolfilms vergeten? Auto maat staat vaar u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Te koop aangeboden Luchtbedden, lang 190 cm. 18.50, 200 cm 19.50. Lucht- zitbed 22.50. Slaapzakken enz. American, Broersvest (nood-winkel). Tel. 6 62 47. Te koop een Engelse kinder wagen. In prima staat. Sin gel 13A, Schiedam. Op de afdeling „BEVOLKING" der gemeente secretarie van Schiedam kan worden geplaatst. Bezoldiging naar gelang van leeftijd. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het col lege van burgemeester en wethouders, dienen binnen 14 dagen na verschijning dezer advertentie te worden inge zonden aan het bureau „Personeelszaken", van de afde ling C der gemeente-seci'etarie, Nieuwstr. 26, bov,, alhier.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1