Lichten gaan t verkeer regelen in stads-centrum Jjs'mm Toneelwedstrijd van de SG weer gewonnen door Geron Burgemeester Peek reikte prijzen uit Enthousiaste strijd in scholen-toernooi „Sapphire", thriller met een boodschap Centraal te regelen met één commando-apparaat „Desperado" in Monopole Korfbal APRIL-RONDE Evenement VAN LOENEN VOOR LIJSTEN Rond Koemarktplein en bij BK-laan Artsen op zondag iMmmM I%Y1 PASSAGE VERTOONT Burgerlijke stand ZONGORDIJNEN Lunaflex - Balestore W. A. Verwayen Vlaggenparade opent viering NPV-jubileum VALMELINE- Ook DRISIL- Propagancla-avond „V olkson der wijs" KERKDIENSTEN EHBO-diploma van het Rode Kruis CAB-tochten Afsluiting van de Overschiesestraat SCHIEDAM MUNTEN en PENNINGEN KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Koeriersters Koop 3 (Advertentie LM.) Knip deze letters uit ut TJ met Lexi naar Home, bewaar dan deze advertentie en vraag nadere inlichtingen aan LEXINGTON Afd. Z 35 - Postbus 17ó - Den Has De toneelgroep „Geron" heelt ook ditmaal de toneel wedstrijd, die werd georgani seerd door de Schiedamse Ge meenschap, overtuigend ge wonnen. Vorig jaar was dat het geval met „Het onstuimige hart", ditmaal met de komedie „De gebroken kruik", waar over de jury schreef: „een knappe, wat te drukke, uitste kende vertolking van een niet-allcdaags stuk". Ook en kele persoonlijke prijzen gin gen naar „Geron". Mies den Hartoe-Visser, die vrouw Martha speelde, kreeg de eerste pr(js voor een damesro] van het eerste plan (42 punten); Koos de Groot, de dorpsrechter in het stuk, kreeg: de tweede prijs voor een mannen rol van het eerste plan (40 punten). Een eerste prijs voor een rol van het tweede plan kreeg- Coen Westerveld voor 2(jn vertolking van de gede puteerde. De toneelvereniging „Brederode" komt ook nu weer op de tweede plaats, met 74,36 punten (Geron haalde 78,37 pt), „Een uitvoering die getuigde van een hartverwarmende studie en dito toewijding", zo schrijft de jury in haar rapport over „Het huis van de nacht". Ook hier vielen twee persoonlijke prijzen voor rol len van het eerste plan. Een eerste prijs voor Jan Gudde (42 pt) en een tweede voor Pim Eemmerswaa] (40,50 pt). „Schiedams Toneel" kwam met 65,05 punten aan de derde prijs toe met de opvoering van „Het huis aan het meer" volgens de jury „een niet bijster interessant, en wijdlopig stuk, met afwisselend voortreffelijke en minder goede momenten en 'n deels zwakke, deels goede bezetting". Siem Bosman kreeg de tweede prijs voor een rol van het tweede plan (37,50 pt). Als vierde kwam „S.O.T." uit de bus. De opvoering van „Als 'n man geen hobby heeft", kreeg 64,31 punten. De vereniging won daarmee de Drempel-prijs. Een aanmoedi gingsprijs ging naar „Tot Steun in den strijd", die 63,60 punten verdien de met „Gaslicht", en zo op de vijfde plaats kwam. Mevr. N. Rodenburg- de Vogel van „Tot Steun" en Ton de Hooge van SOT wonnen resp. de eerste en de tweede prijs voor een rol van het tweede plan (40 en 38,50 punten). Jan Vos van SOT won de speciale prijs voor de beste bijrol (42 pt). De toneelgroep „Het Zuiden" had zichzelf met „Het Mannionmysterie" een hele opgaaf gesteld: het eindigde als zesde met 54,12 punten. Aan „On derling Kunstgenot", dat „Oost, West, Egypte best" speelde, wilde de jury liever geen punten toekennen. De op voering wordt „een marteling" ge noemd. De jury bestond uit mevr. Eva Hauck en de heren J. Everwijn en J, A. Meyer. De heer Everwïjn gaf voor de prijsuitreiking een verhel derende uiteenzetting, waarom in de beoordeling óók de regie moest wor den betrokken. Burgemeester mr. J. Peek beeft aan het eind van de avond in Mu sis Sacrum de prijzen uitgereikt. „Van een gewaagd experiment van de sectie toneel van de S.G., is de to neelwedstrijd een jaarlijks evene ment geworden", aldus C' burge meester, „maar nog steeds bchjjnt er by vele toneelverenigingen een ze kere aarzeling te heslaan om mee te doen. Degenen oie echter hebben meegedaan, leverden een waarde volle bijdrage voor het gemeen schapsleven". Onder de beschikbaar gestelde be kers en bokalen, was ook eet? prijs voor de vereniging die vergeleken met vorig jaar in puntenaantal ge stegen zou zijn. Dit was echter niet het geval, en zo werd de prijs niet Uitgereikt, Voor de pauze trad „Gemengd Koor" op met een zang-programma dat veel waardering ondervond bij het publiek. Bellen b(j ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80. telefoon 6 9290 Politie-alarmnummer 6 46 61 Apothekers nachtdienst: Evers, Lan ge Haven 81. B,-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam; geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 1C.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 10 tot 20JP uur Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, woensdag van 9.30 tot 16.30 uur, donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9,30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, zaterdag van 9 30 tot 16,30 uur. Zondags gesloten. BIOSCOPEN 2, 4.15. 7 en 9.15 uur; ..Sap phire, het meisje uit de Tulip- bar". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur (zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur): „Vier des perado's". DIVERSEN Spnrtlbndsenbad, 7.30 uun Afzwem- feest. Museum-aula, 8 uur: Museum-con cert. Musis Sacrum, 8 uur: Vegla. Cabaret Arcade, 8 uur: PTT-ontspann. Feest avond. Irene, 8 uun VCJC. Film. Volksgebonw, 8 uur: Zangver. Excel sior. Cabaret. Wijkcentrum, 3 uur: Maaskanters. Dansavond. Mdoertentie IM.) 'Inlijsten. van foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON 66192'" Daar de regeling van het verkeer in het centrum van Schiedam, op de grote verkeers-ader van de Rotterdam se dijk tot aan de Burg. Knappert- laan toe, een dringende verbetering behoeft, komen B. en W- op advies van de Verkcers-commissle, met het voorstel by de Gemeenteraad om op vier plaatsen in het centrum verkeerslichten te plaatsen. Daarby komen er drie rond het Koemarktplein, terwijl de vierde gedacht is op de moei lijke T-kruIsing van de BJC.-laan met de Nieuwe Haven. Hierbij ontmoet de automobilist op bet traject Rotter dam se dyk-B.K.-ïaan over een af stand van nog geen 550 meter liefst vier stoplichten, zodat het wel nood zakelijk is om een coördinatie te brengen in de bediening van die lichten. Zouden deze lichten onafhankelijk van elkaar gaan werken, dan zou er geen sprake ztfn van een regeling, maar van een stopzetting van het verkeer. Gedurende dit weekend zijn in spoedgevallen de volgende artsen te raadplegen: H. J. Ormel, Singel 76, tel. 68250; G. in 't Veld, W. de Zwij gerlaan 23, tel. 68599; A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergslraat 3, tel. 69952, Geopend is apotheek Evers, Lange Haven 81, die ook gedurende de vol gende week de nachtdienst waar neemt. (Advertentie LM.) Tentoonstelling van kantoormacbines kantoormeubelen en; kantooruitrusting AMSTERDAM 19 tlm 27 april I960 Manifestatie van.-de snei croeiende (Tiechanisedng en aoiomaiisering in hel moder ne bedrijf; Geopend op wer.kdagen* van 10-18 uur. Op maandag 25 en dinsdag" 26 opril oa'< van '19.80-22,30 uur. Toegang i. 1.50 Neem een voordelig N.5l-kaprtje inclusief tram bus i en tee gd n g sb c vv i js. De verkeers-knelpunten op dit traject zijn de oversteekplaats de Ratterdamsedijk zuid-zijde bij de tramhalte, de oversteekplaats bij Hotel De Kroon en, verder af gele gen, de kruising op de Nieuwe Ha ven. Daarom worden hier verkeers lichten noodzakelijk geacht. De voetgangers die op de Rotter- damsedijk, ter hoogte van de tram halte willen oversteken en de fiet sers en bromfietsers die daar naar links willen afslaan, lopen steeds groot gevaar. Daar moeten drin gend voorzieningen in getroffen wor den. Doch wanneer daar een ver keerslicht komt, moet er ook een komen op de oversteekplaats voor Hotel De Kroon. Wanneer het ver keer naar Rotterdam bij de tram halte wèl en bij De Kroon niet wordt opgehouden, staat de geringe op- slelruimte tussen deze twee punten in een ogenblik voL Hierdoor wordt aan het verkeer van de Buitenha venweg, de Hoogstraat en de Broers- vest de gelegenheid ontnomen naar de Rotterdamse dijk of Broersvest te rijden. Coördinatie Daarom hier verkeerslichten. Op de kruising van de B-K.-Iaan en de Nieuwe Haven zijn ze eveneens on misbaar. Maar met de reeds aanwe zige lichten op de kruising Oranje straat, Lange Nieuwstraat, Gerrit Verboonstraat, worden dat er vier over een afstand van een halve ki lometer! Om nu een juiste door stroming van het verkeer te krijgen, dienen de lichten met behulp van een centraal-commando-apparaat op elkaar afgesteld ie worden, waar hij het voorgaande licht een be paalde tijd eerder op groen springt dan het volgende, het z.g. groene golf-systeem. De Verkeers-commissie is van me ning dat dit centrale commando apparaat geplaatst moet worden op de hoek van de Burg. Knappertlaan en de Nieuwe Haven. De verkeers toren op de Gerrit Verboonstraat zal hier uiteraard ook op aangeslo ten zijn, maar in bepaalde gevallen b.v. na het sluiten van een van de twee bruggen, zullen de lichten by de toren met de hand bediend kun nen worden. Verder heeft de commissie voor gesteld om ook op de Broersvest voor de Passage verkeerslichten te plaatsen. Deze worden, evenals die bij de Hema eveneens in het schema opgenomen. Volgens dit schema is het echter nodig dat er bij De Kroon twee lich ten worden geplaatst, een voor de richting Rotterdam en de ander voor de richting Vlaardingen, die niet op het zelfde tijdstip op groen of rood springen. Daarom is een wijziging van de oversteekplaats noodzakelijk. Het worden zo twee niet in eikaars verlengde liggende oversteekplaat sen, met daartussen een ruimte waar de voetgangers kunnen wachten tot ook de tweede halve oversteekplaats betreden kan worden. Enkele andere voorstellen van de Verkeer»commissie zij ndoor B en W overgenomen. Zo dienen de voet gangers-oversteekplaatsen bjj De Kandelaar en de Amsterdamsche Bank opgeheven te worden, zodat de voetgangers gedwongen worden gebruik te maken van de zebra- strepen by De Kroon en In de Oranjestraat. Verder dient het verkeersplein voor de R.K.-kerk aan de Nieuwe Haven in de voomingsregeJing op genomen te worden, terwijl het ver keer op de Oranjestraat, Gerrit Ver boonstraat voorrang dient te krijgen boven dat uit de Lange Niéuw- straat. Het gemotoriseerde verkeer, ko mende van de Koemarktbrug, mag niet rechtsaf de Buitenhnvemveg in slaan, doch dient eerst het Koe marktplein rond te rijden om zo de Buitenhavenweg te bereiken. Het verkeer van de B.K.-laan mag niet links-af slaan om de Nieuwe Haven op te rijden. De kosten van de voorzieningen voor deze nieuwe regeling worden geraamd op totaal 82.480. De jaariykse schoolsportwedstry- den in Schiedam zijn vrjjdag met een prettige reeks bandbalwedstrydcn ge ëindigd. Evenals voor het voetbal was er ook voor de handbalwedstryden meer belangstel ling dan vorige jaren. Ruim 55 teams hebben elkaar gedu rende de gehele dag op twee grote en vijf kleine velden in sportpark „Harga" party gegeven. Toch is de handbalcompetitie nog niet geheel ten einde voor de scholen want door een misverstand was het reserveteam van de R.K. huishoudschool naar huls gegaan, hoewel er nog een party te- gen het team van de Willem de Zwy- ger-TJLO (meisjes) moest worden ge speeld op het UVG-terrein in Harga, De totaalstand voor groep Cl, teams van uitgebreid lagere scholen is daar door nog niet bekend. Voor het eerst hebben jongens- teams aan de handbalwedstrijden deelgenomen en dit experiment is zeer geslaagd. De belangstelling langs de terreinen won daardoor aan le vendigheid. De jongens speelden voor supporters bij de meisjeswedstrijden en de meisjes fungeerden als stimu lerende toeschouwsters bij de strijd van de (jonge) mannen. Het team van de bedryfsschool van Wilton Feijenoord was veruit het sterkste Met grote cijfers plaatste dit team zich in de finale. Hoewel het weer minder gunstig was dan de eerste dagen kon het programma vlot worden afgewerkt. Wel heeft het Roode Kruis meer schaaf wondjes moeten behandelen dan bij de voetbalwedstrijden maar hier is of het grotere enthousiasme of de geringere ervarenheid de schul dige. De voorzitter van de school- sportcommissie de heer J. van der Griend heeft evenals op de vorige dagen alle medewerkers en verdere functionarissen dank gezegd voor het welslagen van dit imponerende toer nooi. De uitslagen, van de winnaars van de poules bij de lagere scholen zijn: Burg. Verveen—St. Jacobus 21; B. Verveen 2Thorbecke 2 0—1; B. Ver veen—St. Martinus 4—2; B. Verveen —Thorbecke 2—1; St. Martinus Thorbecke 13; St. JacobusThor becke 0—6; St. JacobusSt. Martinus 2—0. Standen: Poule B (jongens): 1 Co- men ius B 6 wedstrijden, 9 punten; 2 St. Thomas 9 punten; 3 Domenico Savio 7 punten; Poule 2: 1 Mater Dei 5 punten; 2 St. Liduina Lyceum 4 pt.j 3 Huishoud- en Industrie 3 pt. en 4 Rehoboth O pt. Poule A: 1 Burg. Ver veen 6 pt.; 2 Thorbecke 4 pt.;*3 St Jacobus 2 pt. en 4 St. Marinus 0 pt Poule E: 1 St. Lïduina-lyceum 7 pt; 2 Mater Dei 3 6 pt. Poule D-jongens: 1 Wilton Feijenoord 3 wedstrijden 6 pt.; 2 TSS 4 pt.; 3 Rehoboth 2 2 pt. en 4 Rehoboth 1 0 pt. Hit de scholieren die vrijdag aan het schoolhandbaltoernooi op de sportvelden in „Harga" hebben deel genomen is een selectieteam samen gesteld dat op Koninginnedag in het veld zal komen tegen een combinatie van geroutineerde jongeren van de Schiedamse handbalelubs DWS en Wilton-Feijenoord. Het team is al3 volgt samengesteld: doel: K, Groene- veld (bedrijfsschool Wilton Feijen oord), achter; P. van Dool en W. Lie- brechts (beiden TSS); midden: K, Brunt (Rehoboth), R. Roodcnburg (TSS) en Eibers (Rehoboth); voor: F. Loenen (WF>, B. Everdingen (WF) C. Dikkenboer (TSS), W de Roo (WF) en H. Veldhoen (WF). Reser ves: K. Dobbelsteen en H. van Rij (beiden TSS). (Advertentie i.flï.J EEN thriller met een boodschap is Sapphire, een bijzonder span nende en heel boeiend gecompo neerde film van Basil Dearden, de bekwame Engelse regisseur, die o-zn. „Dead of Night" en „The blue lamp" op zjjn naam heeft staan. In deze film wordt namelijk gewezen op de extreme gevolgen van rassenhaat. Dat Is in dit geval: moord. Men kan Sapphire dan ook niet ge heel los zien van de gebeurtenissen in het Londense district Notting HiU, waar het Britse rassengevoel vorig jaar zich in een reeks gewelddaden ontlaadde. Sapphire is de naam van het my sterieuze meisje, dat vermoord in een park wordt gevonden. De politie vermoedt dat ze een studente is, pas later wordt duidelijk dat zij be halve als de verloofde van David Harris, een medestudent en een nette burgerjongen, nog een heel ander le ven leidde, dansend en feestend in gelegenheden waar uitsluitend kleur lingen komen. Commissaris Hazard, die deze bij zonder ingewikkelde puzzel krijgt op te lossen, ontdekt nog iets: dat Sap phire ondanks haar lichte huid en blonde haar géén blank meisje was, al ging ze daar wel voor door, op de academie en bij David thuis. Een dubbel leven dus. De verdenking komt steeds zwaar der op David te rusten. Er zit een gat in zyn alibi, hij doet verdacht, verbergt iets. Sapphire werd uit haat vermoord. Omdat ze een kleurlinge was. De oplossing van dit drama is heel verrassend. Hoe, mag de toe- GEBOREN: Martina H. dochter van P. Mieloo en H. M. Overwater; Cornelia dochter van H. Bakker en A. van Hartingsveldt; Frederika J. dochter van J. A. Hoogendijk en F de Gans; Bernardus H. M, zoon van B. H. Roest en A. J. Feelders; Hen drik zoon van M. W. Morra en N. van Schie; Gerrit C. zoon van C. Rosman en C. J. Ripet; Adriana M. dochter van J. P. Veltman en A. M. Pil; Leonard J. J. zoon van A. Ver ver en J. Th. van Loosbroek; Eleano- ra N. M. dochter van M. G. Hendriks en M. B. A. Roovers. schouwer net zo lang raden als wij; het is een heel spannend spelletje. Omdat moraliseren de Engelsman nu eenmaal niet erg ligt, uit Basil Dearden dit protest tegen rassenhaat zonder stemverheffing, meer tussen de regels door in de vorm van con stateringen en zelfs ironische terecht wijzingen. Daarbij verliest hij nooit uit 't oog, dat hij in de eerste plaats een triller moet maken. Welnu. Sap phire is een van de beste Engelse thrillers van de laatste tijd, sterk van beeld, logisch van montage goed van kleur (Eastmancolour) en met uitstekende spel bijdragen van Nigel Patrick (Hazard), Yvonne Mitchell, Michael Craig, Paul Massie (David) en Bernard Miles (zijn vader). (IN PASSAGE) Volledige Woninginrichting HOOGSTRAAT 184—186 Telefoon 6 75 81 St. Jorisdag De vlaggenparade, die vanmorgen vroeg in de Plantage Is gehouden als begin van de viering van Sint-Joris- dag en tevens van de herdenking van het 50-jarig bestaan van de Neder landse Padvinders Vereniging heeft een royale be langstelling gehad van de welpen, verkenners en voortrek kers, zowel van de jubilerende NPV als van de Katholieke verkenners. „Flinke kerels" heeft de heer F. A. de Wolff, voorzitter van de Schie damse Gemeenschap, de jongens ge noemd, die in een ruim carré (de welpen geknield vóór en de ouderen staande daarachter) opgesteld ston den. Hij was verheugd dat de padvin derij in de afgelopen halve eeuw zo'n grote vlucht heeft genomen Raden Powell zou dat bij de oprichting ook wel niet gedroomd hebben" en zich ook in deze tijd kan handhaven. Plechtig is de nationale vlag gehe sen, waarbij de gehele dag een wacht betrokken zal zijn. De padvinders- wet is voorgelezen en het Sint Joris- verhaal verteld. Assistent-districts commissaris A. M. Sunderman las vervolgens de jubileumboodschap voor van de hoofdcommissarissen van beide organisaties en tenslotte zijn aan het eind van de korte plechtig heid de rode tulpen uitgereikt, die vanavond verbrand zullen worden in het Sint-Jorisvuur, dat om 8 uur wordt ontstoken in de Plantage. ROBV Calhoun is deze week in Monopole een schlet-en-roof- maar-raak jongen, waarvoor de bra ve burgers van het Wilde Westen een verstandig straatje omlopen. Met drie van zijn soort berooft hij beleefd maar gedecideerd de bank van het stadje Golio, maar als hij zich met een flinke sheriff op de hie len naar de grens spoedt, komt zijn betere ik plotseling boven als de pit tige en met slecht spelende Colleen Miller door bloeddorstige Apachen wordt belaagd. Hory gaat haar hel pen en wordt tenslotte door Colleen liefdevol gereclasseerd. Als het zover is heeft men een redelijke Western achter de rug met voldoende actie en verdienstelijk spel in bijna alle rollen. Alleen het geijkte slot van „Vier Desperado's", waarvan er drie achteloos worden begraven, blijft be neden de maat. Schiedam en Succes gaan zondag het seizoen afsluiten met een onder linge krachtmeting. Er staat vrijwel niets meer op het spel, maar toch stelt men er in beide kampen een grote eer in een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Ditmaal vindt de strijd op het Succesterrein plaats. Aan spanning zal het ongetwijfeld niet ontbreken. Ondanks het feit, dat O.D.L nog vier competitiewedstrijden voor de boeg heeft, gaat men in CJCR.-ver- band al bekeren. Als eerste beker ontmoeting staat een thuiswedstrijd tegen PKC uit Papendrecht op het programma. We zijn benieuwd, wat ODI tegen deze hoofdklasser klaar speelt. Verder zijn vastgesteld Succes 2—Flamingo's, WION A—Succes A, Schiedam aOns Huis b. Zwaluwen eSchiedam b en Hillegersberg b—Succes B. Advertentie f.M.J Uw volgende REGENMANTEL een MANTEL 59,75 Zojuist ontvangen nieuwe modellen: 69.75 ƒ74.50 ƒ82.50 MANTELS vanaf ƒ48.75 HOOGSIftA.T 155.157 SCHIEDAM De Vereniging Volksonderwijs af deling Kethel houdt op maandag 25 april in het Wijkcentrum Nieuwland een propaganda-feestavond- „Tot Steun in den strijd" geeft hier een opvoering van het toneelspel „Een engel kwam voorbij". Aanvang acht uur. Er zijn nog kaarten verkrijg baar op de adressen Rozenlaan 8 en Schiedamseweg 49. De gemengde zangvereniging „Ex celsior" houdt vanavond voor leden en donateurs de jaarlijkse feestavond in het Volksgebouw. De avond wordt verzorgd door Jo Bosman en zijn gezelschap. Aanvang acht uur. Ned. Herv. Gemeente: Grote kerk 10 uur ds. H. W. Hemmes en 5 uur ds. A. J. Wijnmalen, Maartensdijk; Betihelkerk 10 uur ds. A. Hoffman en 5 uur ds. J. Gras; Opstandingskerk 10 uur ds. D J Spaling en 7 uur ds. J. D. Smids vredeskerk 9 uur ds. J. G. Jansen er. 10.45 uur ds. M. C, Don, IJsselmonde (jeugddienst), 7 uur ds. H. "W. Hemmes: Kethel 10 uur ds. Brummelkamp en 7 uur oecum. jeugddienst ds. Oomkea cn ds. Brummelkamp. Ned, Herv. Geref. Evang.: Gebouw Irene 10 uur ds. A. J. Wijnmalen, Maar tensdijk: Grote kerk 5 uur ds A. J. Wljnmalcn. Evang. Lutb. Gemeente: 10 uur ds G. Fafié. Amsterdam. Lutherse kerk: zaterdagavond 7.30 uur oecum. avondgebed. Ned. Prot. Bond: Westvest 02, 1050 uur dr. W. R. M Noordhoff, Rem., Rot terdam; Wijkcentrum Nieuwland 7 uur "*3. J. b. Schouwink. Baptistengemeente: Lange Haven 59, l en 7 uur ds. R. Reillng. Oud-Kaht. kerk; Dam 28, 10 uur hoogmis. Leger des Heils: Lange Haven 27, 10 uur heilfgingssamenkomst en 7.30 uur verlossingssamenkomst; Gerrit Verboon straat 6.30 uur openluchtbu eenkomst o.l.v. majoor en mevr. M. Souverein, Geref. kerk: Oosterkerk 10 uur ds. E. J. Oomkes eri 5 uur ds. J. Nawjjn; Jubanakerk 9 en. 1030 uur ds. J, Na- wijn en 5 uur ds. J. Couvée; Kethel „De Ark" 9.30 uur ds. J. Couvée cn 2.30 uur ds, E. J. Oomkes. Negentien personen die de EHBO- cursus van het Nederlandse Rode Kruis hebben gevolgd, hebben deze week examen gedaan, dat afgenomen werd door dokter K. M. van_Horssen uit Rotterdam, geassisteerd door de peletons-commandant dokter J. Mok- kenslorm, Zestien cursisten hebben het EHBO-diploma behaald. Het Comité Auto- en Boottochten voor minder-validen in Schiedam opent het programma van uitstapjes van dit jaar met een tocht op don derdag 28 april naar de bollenvelden en de „Seinpost" te Noordwijk. Verder zyn de volgende tochten vastgesteld: Op 9 juni naar 't Golfje te Rockanje; op 7 juli naar Noord- Brabant en tenslotte op 8 september naar de Groenendaal in Heemstede. GEMEENTEJ (SCHIEDAM OFFICIEEL NIEUWS 1 Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat in verband met de uit voering van sloopwerken, de Over schiesestraat tussen de huisnummers 92 en 116 voor alle verkeer zal zijn afgesloten van 1 mei tot 15 juli 1960 of zoveel langer of korter als de werkzaamheden dit vereisen. Schiedam 22 april 1960. In- en verkoop van alle soorten munten Dagelijks geopend van 10 21 uur. Prijslijsten op aan vraag. Fi. Numismatica, Harddraverstraat 48A, Rot terdam, telefoon 418 90. Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedyk 285 Telefoon 6 80 21 Schiedam Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, te lefoon 6 67 20. In spoedgeval desgewenst in I uur klaar Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal IA (Broersveldpad), telef. 6 70 28 (na 18 uur telefoon 6 67 89). Ledikanten, hutledi kanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten. SiyperU „Sol lagen", Nieuw- straaL 43, Philisbave slijpen, reviseren en repareren, scha ren slijpen, tafel- en brood messen, golfslypen. 's Mor- s gebracht, 's middags klaar. Fotografie Rolfiims vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Permanent wave Héiène permanent met toe stel, het beste wat er Is. compleet ƒ5.-—; stroomloos 7.50. Op vertoon van deze advertentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hêlène". Rembrandtlaan 22, telefoon 67170. Met ingang van 28 april 1960 wordt ons kantoor, thans gevestigd Lange Haven 16-18 Schiedam, VERPLAATST TUINLAAN 18 SCHIEDAM ons telefoonnummer blijft 010 - 64800* D. KOK Co. MAKELAARS Anno 1866 PermanentDames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter. Lange Kerkstraat 13 Permanent vanaf ƒ8.— com pleet. Telefoon 6 68 33. bij onze adverteerders

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1