Raadsleden bekijken snel veranderende stad Spoedig gebruik van nog twee viaducten Teleurstellend duel Sucees-Schiedam Dames en heren van Wilton verloren Praktijk zit PJCS dwars bij discussies Jubileum van „Schiedam'' Kinderboekencollectie nu in Stedelijk Museum Sheherazade in Monopole Clutenba Spoellingbrug: overgang van oud naar nieuw Spoelingbrug krijgt dit jaar aanvoerwegen KORFBAL een eerlijke 'jonge' IYISENDES I-IANDBALCOMPETÏTIE IN DE JE UGD GEMEENTERAA D De Blauwe Doffer P.v.d.A.-vrouwen, bijeen Diefjes gepakt Brandjes Arnold van Mill zingt voor „Orpheus" Emmabloem-collecte Burgerlijke stand Kruideniers op de feestdagen >60 Dinsdag 26 april 1960 3 Met de stadsuitbreiding In Schiedam en ook met het aanbrengen van wijrigtagen in de oudere stadsdelen gaat het tegenwoordig zó snel, dat het zelfs voor de leden van de Gemeenteraad, die toch op dit gebied als goed-ingelicht mogen worden beschouwd, moeilijk is om al die uitbreidingen enwiiiistnficu bij te houden. Om 'n overzicht te kunnen houden wordt daar om zo mogelijk jaarlijks de „opbouw-rit" gehouden, waarbij door de Raads leden, voorgelicht door de betrokken hoofden van gemeentelijke diensten, de belangrijkste bouw. en uitbreidlngs-objecten worden bekeken. Zater dagmiddag j.L is er weer zo'n rit geweest, waarbij Ir. S. Moesker, directeur van Gemeentewerken, als gids fungeerde. Welhaast vanzelfsprekend ging de rit allereerst door Nieuwland, de stadswijk. Waarvoor in 1952 de eerste paal werd geslagen en waar nu reeds 3.485 woningen bewoond zijn, een stadje op zich zelf. Wanneer de nu reeds in voorbereiding zijnde plan nen zUn gerealiseerd dan zullen er 4.693 woningen z|jn neergezet, nog onberekend de tientallen winkels en garages. Ook de 288 Colgnet-wonin- gen, waarvoor in september van dit jaar de eerste paal wordt geslagen, vallen daaronder. Op de grens Een wel hel opmerkelijk punt in de stadsvernieuwing vormt de nieuwe Spoelingbrug en onmiddellijke om geving, gelegen op de grens van de oude en de nlenwe stad. Het is baast niet te geloven hoe dit deel van de stad in' de laatste maanden is ver anderd. Kortgeleden nog een groeze lige, verwaarloosde en vervuilde in dustriewijk laags een vieze gracht met stinkend water. En kijk nu eens! De Noord vest en de Noordvestslngel hebben een nieuwe bestrating gekre gen en de wallekant Is verbeterd, aan i de overkant zijn de frisse Wilton-wo ningen verrezen en tussen deze ver nieuwingen in is de Spoelingbrug 'n onopvallende maar prettige noot Er kom binnenkort echter nog meer verandering in. Op de noord oosthoek bij de brug, staat nu nog een verwaarloosd industriepand, dat reeds aan de gemeente behoort. Deze zal binnenkort worden afgebro ken om plaats te maken voor nieuwe en fleuriger woningen. Ook aan het Spinhuispad, aanvoerweg voor de brug, zullen de oude huisjes verdwij nen en ook daar komt een andere be bouwing. Binnenkort zal bovendien de Nóordmolen de kap, de wieken en de trans terugkrijgen en samen met de molen De Vrijheid, vormen deze t\vee molens een bijzonder monu ment uit Schiedams verleden aan de grens van de nieuwe stad. Als men bovendien dan nog ziet dat het wa ter van de Noord vest, dank zij een nieuw systeem van spuien, een haast frisse kleur heeft gekregen, dan is hier een grachtenbuurt herschapen, die waard is behouden te blijven. Het zwakke punt is echter het oos telijke, deel van de Noord vest sin gel Een morsige, gebrekkige staart waar aan vervuilde industrie-panden zijn gelegen, alles weinig fraai. Maar. dit is 'n particuliere weg op particulie re grond.'en de gemeente kan niets .doen aan de verfraaiing daarvan. Ook aan het eind zal de Noord vest, waar hij;, op de Schie' uitkomt een grote, wijziging' ondergaan. Dit in verband met de bouw van de Pro ve niersbrug op de noordelijke oever van dc Noordvest. Daarbij immers zal de Noordvest afgegraven wor den om plaats te maken voor een zwaaikom. Veel van de oude be- Advertentie I.1H.J bouwing is reeds gesloopt en er zal nog meer volgen. Daar ook de gam mele pandjes, die nu nog midden op de Broersvest staan, zullen verdwij nen om plaats te maken voor *n bre de weg, zal over twee jaar dit deel van de stad een geheel ander aanzien hebben gekregen. Spoorbaan Ook de uitvoering van de Spoor wegplannen heeft grote wijzigin gen aangebracht .in het stadsbeeld Vandaar dat op de genoemde tocht er veel aandacht aan is besteed. Nu de oude spoorbaan is verlaten, zal over één of twee weken begonnen worden aan de afwerking vaii.de voetgan gers- cn fietsers-tunnel in het ver lengde van de (Sehledamse) Hogen- b an weg. In de nieuwe spoorbaan zit al een betonnen tunnel, nu nog af gesloten, In de toekomst zal er nog een tiveede tunnel nodig zijn, n.l. onder de grote weg door die daar is gepland (het verlengde van de Burg. van Haarenlaan, doorgetrokken naar Rotterdam) Deze voetgangerstun nel geeft toegang tot een weg, die de Parallelweg zal verbinden met de Spaan se polder, ten zuiden van de toekomstige Rijksweg 20. Een dezer dagen zal worden be gonnen met het afgraven van de „bult" in de Overschiesestraat, laat ste overblijfsel van de nu verdwe nen spoor-overweg. Ook zal dan de straat onder het nieuwe viaduct wor den. verlaagd,' zodat deze definitie ve doorrijhoogte verkrijgt. 's Graveulandseweg Interessant is ook te merken dal het viaduct in de spoorlijn over de toekomstige 's Grave Iandseweg bin nenkort In gebruik zal komen. Rijks waterstaat is namelUk al begonnen met de aanleg van een weg tussen dit viaduct en de Nieuwpoortweg, die later een onderdeel zal worden van de route Broersvest Frove- ntersbrug 's Gravenlandscweg, Het ligt in de bedoeling dat nog dit jaar de Burg. van Haarenlaan aanslui ting zal krügen op deze voorlopige 's Gravelandseweg, zodat men een rechtstreekse verbinding heeft tus sen Nieuwland en het Industrie-ter rein. Een jaar of wat later volgt dan de verbinding met de Broers vest en nog weer later het doortrek ken van de Burg. van Haarenl&au over de Schie naar het station. Nu we het toch over viaducten hebben: binnenkort zal er behoefte 2jjn aan een tunnel onder de spoor baan naar Vlaardingen (en onder de Rijksweg 20) ten behoeve van de Parkweg, de verbinding tussen Spoelingbrug en het Pr. Beatrixpark. De Oudedijk is niet langer een toe gangsweg tot het Pr. Beatrixpark, daar er huizen worden gebouwd bo ven op de dijk. Het stukje Oudedijk tussen de spoorbanen is nu nauwe lijks begaanbaar, wegens het zand- storten voor Rijksweg 20. Bovendien is er bij het Sportpark Thurlode een sportveld geplaatst op de oude tracé van de dijk, zodat men nu lang een provisorische weg moet rijden (die overigens wel wat wordt verbeterd). Maar de Oudedijk, ten noorden van de spoorlijn, naar Delft, zal bin nenkort verdwijnen daar aan het eind van het jaar of anders begin volgend jaar hier het terrein wordt opgespoten om het geschikt te ma ken voor industrieterrein. Dit is ech ter afhankelijk van het uitbaggeren van de Wilhelmjnabaven. Brede brug Een opmerkelijk object ïn de stadsuitbreiding is ook de Sport- parkbrug over de Foldervaart. Een brug van 80 meter lengte, met zeven overspanningen (omdat de kaden langs de Poldervaart gespaard moes ten blyven) en een breete van 24 meter. De rijbaan wordt 13 meter, met twee rijwielpaden van elk 2.70 nieter en twee trottoirs van 2.20 me ter. Volgende maand zal het beton nen wegdek voor deze brug in één ruk gestort worden, een werkje dat SS uur aaneen zal duren. Zeer binnenkort worden de aan voerwegen naar de brug gereed ge maakt, zowel in het verlengde van de Nieuwe Damlaan, als verder op. Zoals bekend zal deze nieuwe weg, na eerst afgetakt te zijn voor een grote verbindingsweg naar Vjaardin- gen-noord, aansluiten op de provin- cialeweg 15 naar Delft-west en Den Haag-west. De2e provinciale weg loopt vlak langs Tuindorp-Kethel en de nu nog doodlopende weg langs Bad Groenoord zal daarheen doorgetrok ken worden. In dit gebied zal ook het complex opritten voor de Rijksweg 20 komen te liggen. Hopenlijk zal deze Sportparkbrug nog dit jaar in gebruik komen. Maar dan volgt binnenkort er vlak naast de aanleg van een tweede brug over de Poldervaart, n.l. voor de Rijksweg 20. Ook deze brug zal op de zelfde moeizame wijze gebouwd moeten worden. Sterrebos Dit z(jn dan de meest opzienbare objecten in de stadsvernieuwing, die de Gemeenteraadsleden op liun tocht door de stad hebben aanschouwd. Er waren er echter nog veel meer, zo als die langs de Wilhelmlnahaven en In het nu vrijwel verdwenen Sterre bos. Daar immers is een dijk dwars door heen aangelegd, waar de weg over zal Jopen. Het Hoogheemraad schap Delfland zal dan de definitieve Delta-dijk er onmiddellijk ten noor den van aanleggen. Dan zal het Ster rebos voorgoed tot het verleden be horen. Do rit eindigde in de nieuwe kan tine van Hermes-DVS in het sport park Harga, waar het Hermes-be stuur de bezoekers heeft ontvangen. De met veel spanning tegemoet ge- werk, doch zonder resultaat. Bij jonge White Label dubbele klare ziene wedstrijd SuccesSchiedam zal velen wat spelpeil betreft niet hebben teleurgesteld, doch de uitslag zal alleen in Schie dam-kringen be vrediging hebben geschonken, omdat de roodzwarten tenslotte met 36 j hebben gewonnen. Toch hebben zjj deze overwinning naar onze mening j niet te danken aan duidelijk speJ- overwicht, maar uitsluitend aan een beter benutten van de geboden kan- sen. Verreweg het grootste deel van de wedstrijd had Succes spelover- t' wicht, waardoor de bal veel meer In de Succes-aanval is geweest dan in de Schledam-aanval, maar het juiste schot e» het raffinement om van de geboden kansen goed te profiteren ontbraken volkomen. J. v. <3. Tuuk scoorde al heel snel na het begin het eerste punt door een vrije worp goed uit te buiten. Eerst een kwartier voor het einde van de eerste helft schoot K. Tette- laar van ver in, waardoor Schiedam met 0—2 voorkwam, Daarvoor had de Succes-aanval al menige kans ge mist. Na de wisseling bracht mevr. A. Drop heel verrassend de stand op 1—2, maar F. Veer herstelde de voor- sprong Cl3), Na de hervatting bleef het spel- j beeld vrijwel onveranderd. Succes had zijn aanval het meest aan het ïn de districts eerste klas dames BMest Feyenoord een onverwachte nederlaag incasseren van Hyglëa 2 in Den Haag. Onze stadgenoten öioesten met een gehavende ploeg, vier invallers, aantreden en zij heb ben deze handicap niet kunnen over winnen, Hyglëa 2 en CWP zün nu toch wel zeker van degradatie, aan- 1 fezien beide teams nu 5 punten hebben en nog slechts 2 wedstrijden noeteu spelen. Wilton bezet de 6e Plaats met 11 punten. Reeds na 5 minuten namen de Haagse dames al een 1—0 voorsprong roaar jn de 12e minuut maakte A. de Groot voor Wilton gelijk (1—1). Maar nog voor de rust namen de Haagse dames het heft weer in han den eii zij profiteerden dankbaar de verzwakking in dc Scbie- aamse achterhoede. Met twee doel punten brachten zij de ruststand op 3—1. Ook in de tweede heUt waren de Haagse dames beter in vorm ook ^t betreft het schieten. Het werd eerst 5—1. voordat Fr. de Raay voor Wilton de tweede treffer kon plaat sen. Hierna kwam Hyglëa nog twee maal tot een doelpunt en zo bleef de volle winst (7—2) in Den Haag. De heren van Wilton Fijenoord stonden na 3 minuten spelen al met 3 doelpunten achter tegen de. Schut ters in Rotterdam. C. Binnekamp wist voor de rood-witten tegen te scoren maar de Rotterdammers lie pen tot de rust uit tot 6—1. In de tweede helft was het B. v. Noorden nen die voor onze stadgenoten ook na rust de eer nog kon redden maar verder dan twee doelpunten kwam Wilton niet. Schutters won verdiend met 14—2. Dc heren van UVG wonnen met 810 van Snelwiek 3 in Rotterdam maar daar ook Activitas 2 geen 'fout maakte zyn de groen witten van deze overwinning niet veel wij zer geworden. Snelwiek is nuwel definitief uitgeschakeld voor de titel en de strijd blijft nu nog voortgaan tussen UVG en. Activitas 2. Schiedam ging het met minder aan vallen beter Op heel fraaie wijze vergrootte H. Verschoor de voor sprong tot 14 en eerst daarna trof één van de vele Succes-schoten de roos. Th. de Vos werd de maker van dit doelpunt en daarna scheen nog alles mogelijk. In de beginopstelling bracht de Succes-aanval er echter niets van terecht en toen Schiedam dat aanvoelde werd het initiatief volledig overgenomen. Succes werd daarmee een geslagen ploeg, In de resterende periode, waarin Schiedam duidelijk de sterkste was, bracht K. Tcttelaar de eindstand op 26. ODI heeft in de eerste bekerwed strijd tegen hoofdklasser PKC het Bellen by ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80. telefoon 6 92 90 Politie-alarmnuznmer 6 4666. Apothekers nachtdienst: Evers, Lan ge Haven, 81. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag behalve maandag) van 9.30 tot 15.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 10 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 930 tot 10.3U en van 19 tot 2030 uur. woensdag van 9.30 tot 16.30 uur, donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 930 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, zaterdag van 9,30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Sapphire, het meisje uit de Tulip-bar'. Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Song of Scheberezade". DIVERSEN Volksgebouw, 8 uur: I.v.A.0. Lezing. Chr. Sol. Bel.. 8 uur: Chr. Bedr.gr. Centrale. Ledenvergadering. 8 uur: Ora et Labara. Jaarverg. 8 uur: Voormalig Verzet, Verg. Irene, 8 uur: "Wijk 6. Toneel, Korfballers kunnen ook goed to neelspelen. Tot die conclusie zyn de bezoekers van de feestavond ter ge legenheid van het dertigjarig be staan van de korfbalclub „Schiedam" ongetwijfeld gekomen, in Irene heb ben leden van de jubilerende ver eniging ter gelegenheid van de lus trumviering een bijzonder aantrek kelijk programma opgevoerd. Junio ren openden met sketches de bijeen komst. Nelly ISroekttieyer declameer de op vaardige wijze. Daarna heb bed negen senioren op kostelijke wyze het blijspel „Vrije vogels" op gevoerd. Kenbaar was de goede lei ding van Ab van *t Zelfde. De Vrije Vogels zijn een aantal zwervers die een luchtig leven in het lieflijke landschap leiden. E-D Vermeulen is de charmante „Baron en D. van Wieringen is de ruige Vossenkoning". De talrijke aanwezigen hebben ve le malen kunnen lachen om de ko mische situaties die de tonelisten met vaart en verve hebben gecreëerd. Voorzitter L, van der Kraan was verheugd dat hij zovele oud-leden en ouders kon begroeten. Hij noemde de propaganda voor korfbal een moei lijke zaak, maar hij wist dat kennis maken met korfbal leidt tot het be seffen van de waarde van deze mooie sport, Hij hoopte dat het der tigjarige Schiedam een nieuwe perio de van. successen tegemoet mag gaan. (Advertentie 7.M.) heerlijk, Vis lente.; de natuurzuivere heerlijk,'t is King, opwekkend, verkwikkend..; De leden van het Politiek Jongeren Contact Schiedam heb ben gisteravond in de raadzaal van het stadhuis uitvoerig van gedachten gewisseld over drie voorstellen, n.l. het instellen van een ideeënbus voor het gemeentcpcrsoncel, het verlenen van subsidie aan kerkgenootschappen en daarmee verwante in stellingen voor de bouw van kerken of bezinningscentra en het instellen van een wekelijkse koopavond voor het publiek. De heer H. W, Metaal (JOKVP) had het eerstgenoemde voorstel al een vorige maal ingediend, maar kwam er nu mee terug met een aantal wijzigingen, waar de jongelui indertijd om hadden verzocht De heren Schulze (Jongeren Federatie PvdA, voorheen Nieuwe Koers) en G. dc Raad (CHJG) vroegen 2ich af of de beoordeling van zo'n idee wel overgelaten kon worden aan de vak- of standsorganisaties, zoals was voor gesteld. Zij vonden dit meer iets voor de directe chef, maar de heer Metaal stelde hen wel enigszins ge rust door te verzekeren dat in die hoofd moeten buigen. De Papen- drechters wonnen met 3—8. Verder werden nog gespeeld Suc ces 2—Flamingo's 011, WION a— Succes a 2—0, Schiedam a—Ons Huis b 3—1, Hillegersberg b—Succes b 02, Zwaluwen cSchiedam b 20. De unieke collectie kinderboeken van de heer C. F. Veen uit Utrecht zal nu definitief In het Stedelyk Museum van Schiedam worden on dergebracht. BIJ deze collectie is inbegrepen een hoeveelheid antiek kinderspeelgoed. De verzameling van de heer van Veen bevat enkele duizenden kin derboeken uit verschillende perioden. Zodra de schenking is geïnventari seerd, wil de conservator er regel matig mee gaan werken. Verleden jaar werd er reeds uit geput voor de tentoonstelling „Stoute kinderen, zoete kinderen'.. Reeds dit seizoen zal getracht worden een expositie samen te stel len onder de titel „Een mooie vent voor een cent". Daarop zullen uit sluitend kinderprenten te zien 2ijn met portretten van beroemdheden. In vroeger tijden werden deze pren ten, waarop heiligen, koningen enz. waren afgebeeld verkocht voor een cent. Het programma van het Stedelijk Museum bevat dit jaar weer een aantal aantrekkelijke tentoonstellin gen. Nog vóór de zomer zal er een Onder slechte weersomstandighe den maakte Be Blauwe Doffer een vlucht vanuit Sittard. Gelost werd om 8 uur; eerste duif binnen om 10.41.22 uur, laatste ora 11.13.33. Dc uitslag is: Wenteier 1 2 11 13 20. Vrauwdeunt zn 3 18 24. Clems 4. Broeders 5 8. v. Gogh en Co 6 dipl. Balvers 7. Hersbach 9 12. Qpjjnen 10 15. Sebrechts 14 16. Brokllng 17 19. Paardekoper 21, Bakker 22. W. v. d. Hoeven 23. expositie worden gehouden ter her denking van de gestorven beeldhou wer Willem Reyers. Vervolgens een tentoonstelling van Jocgo-Slavische schilderkunst en een overzichtsten toonstelling van Groningse grafiek uit de periode van „De Ploeg". In samenwerking met het van Abbe- muscum in Eindhoven komt er een expositie van moderne meesterwer ken uit Eindhovense particuliere collecties. Voor Kerstmis wordt er een ten toonstelling voorbereid onder de ti tel „De stille wereld van Eduard Karsten". De Vrouwengroep van de PvdA houdt op donderdag 28 april in het Volksgetrouw een bijeenkomst waar mevr, L. Elias-Papenak een lezing met lichtbeelden houdt over „Kan een praktisch gebruiksvoorwerp ook mooi zijn?" Aanvang acht uur. De politie heeft gisteren vijf jon getjes van twaalf jaar aangehouden, die regelmatig diefstallen pleegden uit boodschappenkastjes van wonin gen aan de Broersvest cn de Lange Singelstraat Eén van hen werd gis termiddag op heterdaad betrapt. De jongens stalen o.a. lege melk flessen, die zij tegen statiegeld in ruilden. Zij maakten ook zeven gul den buit, welk bedrag zij versnoep ten.'. organisaties juist deskundigen 2itten, die zeker wel kunnen adviseren of zo'n idee de moeite waard is, en of de indiener van het idee in aanmer king zou kunnen komen voor pro motie. Het voorstel werd aangeno men. Tot zolang had de opmerking van voorzitter J. H. M. Ham (JOKVP) blijkbaar indruk gemaakt <nl. dat de discussies zo min mogelijk over details zouden handelen), maar bij het voorstel van de heer P. C. Tijsen (JF-PvdA) tot subsidiëring van ker- kebouw e.d. werd er weer lustig over details gepraat, hoewel er ook veel interessants naar voren kwam. Dit ligt ook. wel enigszins aan de formulering van de voorstellen, waar in te vaak aangenomen wordt dat iets vanzelfsprekend is, en dan wordt er natuurlijk druk over gepraat dat dat helemaal niét zo vanzelfspre kend is. De heer Sonneveld van Arjos was persoonlijk tegen deze subsidiëring, daar de Overheid de plicht heeft om toe te zien op de besteding van deze belastinggelden, terwijl de kerken deze controle niet mogen aanvaarden. Tevens zouden er mensen gedwongen worden via de belasting bij te dragen in de nieuwbouw van kerken waarvoor zij niets voelen.- Dat dit bij de beste ding van overheidsgelden vrijwel altijd het geval is, ontging hem blijkbaar, maar de heer De Raad (CHJG) hielp hem uit de droom, al deed hij het wel wat ongelukkig door te verwijzen naar de aankoop van straaljagers „die. ook door niemand gewenst worden". De heer Metaal, die voor de laat ste maal in de jeugdgemeenteraad was, omdat hij die wegens drukke werkzaamheden gaat'verlaten, kwam enkele malen in conflict met voor zitter Ham, door steeds er weer op te wijzen hoe de zaken er in de practijk voor staan, waardoor de theoretische discussie aan waarde in boette. Bit is inderdaad een moeilijk punt voor het Politiek Jongeren Contact. De dlscnssfe moet niet te ver van de practijk staan, anders wordt zij zinloos, maar anderzijds, wanneer men teyeel kijkt naar de practijk, dan blijft er weinig ruimte over voor een origineel idee of een frisse gedaehtenwisseling en krijgt men de neiging de gang van zaken te vol gen, zonder er zelf richting aan tc geven. Met veel vijven en zessen passeeerde het voorstel de „raad evenals een voorstel van de heer 1. A. van Leersum (JOVD) tot het instellen van koopavonden, vooral omdat tegenwoordig zoveel gehnvv- de vrouwen overdag werken. Langs dc glooiing van de Wilhel mlnahaven heeft gisteren een hoop aangespoeld hout-in brand gestaan. De brandweer bluste het vuur met een nevelspuit. Ook in een stapel hout op het Hermes-terrein ontstond gisteren 'n brandje, waardoor een gedeelte van een tribune werd beschadigd. Het Kon. Schiedams mannenkoor .Orplieus" heeft voor zijn kerstcon cert In de Grote Kerk, waarby de Messiah van Handel opgevoerd zal worden, voor de vertolking van de bas-partijen de medewerking xveteu te verkrijgen van Arnold van Mill, een zanger met wereldreputatie. Arnold van Mill werd nog geen veertig jaar geleden in Schiedam geboren en verdiende aanvankelijk zijn brood met de handen. Op zijn 18e jaar kreeg hij het advies zijn stem te laten testen, wat tot gevolg had dat hij aan het conservatorium ging studeren en zijn muzikale stu dies voortzette te Leipzig en Dres den. Na het behalen van een tweede prijs op een internationaal zang concours te Genêve, stonden de con cert-podia voor hem open. Deze Nederlandse bas werkte re gelmatig mee aan de Bayreuther Festspiele, de Festspiele van Berlijn en trad op in de Scala te Milaan. Hij maakte vele tournee's. In Monopole wordt deze week om standig uit de doeken gedaan hoe de Russische componist Nicolai Rimsky Korsakov. er toe kwam om de muziek „Shéhêrazade" te schrij ven. We zien de jonge marine-offi cier Rimsky Korsakov in duistere kroegjes in een Marokkaanse haven verliefd raken op een danseres, we zien hem duelleren en tenslotte krij gen we de triomfale première van het muziekstuk te beleven in de opera van St. Petersburg, waarby de hele bemanning van het oorlogs schip waarop de componist eens diende, aanwezig is. Uiteraardkrijgen we tijdens dc vertoning nogal wat muziek van de hand van de meester te horen. De hoofdrollen worden gespeeld door Yvonne -de Carlo, Jean Pierre Aumont enBrian Donlcvy. De opbrengst van de zaterdag, 23 aprjl jl. gehouden Emmabloem-col lecte bedraagt f 3.673,17. GEBOREN: Johannes zv H. Ko ning en E. Maltha. Wilhelmus M. zv A. T. J. M. Heeze en A. van der Knaap. Liduina H. dv C. J. Ver meulen en H. M. W. Schoenma kers, Christine M. dv H. B. Sonde- rink en C. J. v. Gammeren. Diana dv H. R. C. Smies en J. C. E. Spij kerman. Heiene dv L. Frenaij en J. M. v. Luijn.'Albertus J. zv J. A. J. Nieuwenhout en J. Q. E. Vissers. Mariene A, dv J. Sterk en J. A. E. Vranken, Theodora M. L. dv. A. J. A. van Lingen en J. L. Bokhorst. Bar bara C. dv J. W. Heinsbroek en P. M, de Kaper. Raimond zv j. G. Jon- geneel cn T. M. van Diggelen. Jo seph us J. A, M. zv J. S. J. M. Haring en M. G. A. de Gier. Marion dv G. Herwig en A. C- Bos. Ellen dv G. Herwig en A. C. Bos. Irene dv H, B. Slot en T. Brand. OVERLEDEN: H. W. M. Huive naar, wed. W. F. Clemens, 73 jaar. Morgenavond, woensdag 27 april, wordt de Clutenba, de bazaar van het Clubhuis St. Joris Doele om 7.30 uur geopend, waarbij naast de bestuursleden cn andere genodigden ook vele ouders verwacht tvorden. De opbouw van de tentoonstel ling-bazaar heeft voor de jongens en meisjes zelf, maar ook voor de clubhuisleiding een grote bekoring, want dan komen allerlei werkstuk jes tevoorschijn die een prachtig overzicht geven van de activiteiten in de wintermaanden. Dit is een goede gelegenheid voor de velen die niet op dc hoogte zijn van het club- huiswerk en er eens kennis mee te komen maken. Dc Clutenba blijft geopend tot cn met zaterdag 30 april. Het bestuur van de Alg. Ned. Kruideniersbond, afd. Schiedam adviseert de Schiedamse kruideniers om op 30 april de gehele dag ge opend te blijven doch op 5 mei de gehele dag te sluiten. Het wordt aan hen zelf overgelaten wat ze doen op woensdagmiddag 4 mei. (Adwenentie IJWJ En wat wij daarmee wfllen zeggen, zult U morgen zien. in onze gordijnstoffen-afdeling, eerste verdieping. Want morgen begint de verkoop van een grote partij Franse damast. U weet wel die mooie soepele gordijnstof, van 4,25 per meter. In diverse kleuren. Maar morgen betaalt U geen 4.25 voor deze Franse damast, neen. morgen kunt U ze kopen voor nog géén drie gulden. dat-nas»:! Wo eh s dag m rgen om; 9 uur; begint de verkoop van déze' Franse damast, 120 cm breed." in de kleuren; groen, goud,; blauw enz., per meter voor

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1