Haagse Comedie in perfecte opvoering van „De Dolleman'' mi W Musis Sacrum krijgt nieuwe exploitant SAFARI W: Kapitein A. van Dorp weigerde voor de Duitsers te werken Uit de eerste divisie Satire van Anouilh Mooie tocht van de GAB Honkballen begint Het handbal- programma VOOR SCHIEDAMSE KUNSTKRING WALDO-TAXI 6.46,50 (3 lijnen) vlaardingen Schiedam 1 Programma voor Koninginnedag JANSE- HERENMODES Activiteiten van sociëteiten Koe in sloot RITMEESTER LICHTGEWICHT- SPORT. CQMBINAT1E KREUGER 't Gooi komt bij SVV Hermes speelt tegen DHC ZEEMAN Oecum. avondgebed ZEEMAN Burgerlijke stand ZEEMAN Ondernemings raad gekozen bij Wilton Wie heeft iets verloren EHBO-feeslavoncl VOORJAARS AANBIEDING! SP0RTC0LBERTS f 19.75 Vrijdag29 april 1960 3 TT ET is een uitstekende uitooe- ring van een bijna perfect stuk geweest, wat de leden van de Schiedamse Kunstkring gisteravond in het Passage-theater hebben be- leefd toen de Haagse Comedie „De dolleman of de verliefde reactionair'' V'Hurluberluvan Jean Anouilh op de planken bracht. Op de van hem bekende wijze deelt Anouilh tn de ze nieuwe satire weer opstoppers iti alle richtingen uit en maakt met een handiggeschreven en spitse tekst vele zaken belachelijk. Het publiek heeft zich met deze amusante voor stelling best kunnen amuseren en dankte met een warm applaus. Ook in dit stuk heeft Anouilh het thema van de menselijke zuiverheid onder de loupe genomen, maar dit maal heeft hij naast de 'zwart-wit tekening ook de haiftonen ingevoerd zodat er wat warmte is gekomen in zijn portret van de Don Quichot die tegen de windmolens van de vooruitgang optornt. Het gaat om een generaal die ver voor zijn tijd wegens zyn zucht tot complotteren aan de dijk is gezet en die nu in een vergeten dorp, zijn memoires tracht te schrijven, Als hij ontdekt dat hij eigenlijk niets te zeggen heeft, blijft hij mok kend peinzen over de glorie van Frankrijk, over „l'honneur" en over de corrupte wormen die aan de over rijpe vrucht Frankrijk knagen. Hij verzamelt een aantal schertsfiguren, (pracht-types waren dat) om zich heen en gaat weer door met com plotteren. EEN" vergeefse strijd. Zijn volge- gelingen laten hem allen in de steek met uitzondering van zijn bij- na-debiele trouwste volgeling. Zijn kinderen staan tegen hem op en als ook zijn veel jongere vrouw op wiens liefde (naar 19e eeuws mo del) en trouw hij onherroepelijk heeft gerekend, hem te kennen geeft daar niet al te vast op te rekenen, gaat hij door de knieën, om de laatste kaakslagen te ontvangen van een jongeman, die hem een lesje geeft in de (verafschuwde) moder ne levens-opvattingen en van een progressieve melkboer, Met bewonderenswaardig élan speelt Paul Steenbergen deze gene raal van de droevige figuur, die door zijn Rijmende ironie maar ook door zijn zclf-spot minder scherp is af getekend, dan van een tot in het dwaze doorhollende aarts-reactionair verwacht zou kunnen worden. Aan doenlijk was hij als de falende echt genoot van de door hem aanbeden jonge echtgenoot. Hij kreeg echter wat zwak tegenspel van Carla Du- ra, als de jonge, naar koestering hunkerende, echtgenote die bij de oude knorrepot niet aan haar trek ken komt. Bas van Batenburg maakte een geslaagde creatie van de iriterende neuswijze jongeman, die met zijn progressieve levensopvatting de bij echtgenote en oudste dochter inge: hamerde opvattingen over huwe lijkstrouw en veredelende arbeid ondermijnt. Deze oudste dochter kreeg van Camille de Vries een onbeheerste vertolking. PRACHTIG, waren, de mede-sa menzweerders. Frans van Lin- gen was uitermate komisch in zijn wel heel plastische vertolking van de laffe levensgenieter. Zot was Gij- bert Tersteeg als de baron, die met socialisten aanpapt; intelligent maar wat wazig speelde Frans Vorstman de aarzelende dokter, terwijl Jan van der Linden oen fascinerende dorpsgek ten tonele bracht. Verder zagen we Kitty Klupell als de hys terische oude vrijster, Henk van Buuren als de geshockeerde pastoor, Lou Geels als de agressieve melk boer en in de jeugd-afdelmg Nelle- ke Knegtmans, Odo Brunner en Ju les Royaards. Kunstkring-voorzitter D. Schoonho ven heeft in zijn openingswoord nog in het kort het programma voor het volgende seizoen aangekondigd. De vijftien-jarige Hoofdstad-operet te opent de reeks van voorstellin gen op 6 oktober, de Haagse come die volgt op 10 november, het Rott. Toneel op 15 december, Ensemble op 25 januari, Theater op 23 fe bruari, Puck op 6 april en het Rott. Toneel sluit op 2? april. Advertentie LM.} (Advertentie I.M.) OFFICIEEL Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80, telefoon 69290. f olitie-alarmnummer 64666, Apothekers nachtdienst; Evers, Lan ge Haven 81. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16,30 uur cn iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 10 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; geopend maandag van 19 tol 20.30 uur, dinsdag van 9.30 lot 16.30 en van ig tot 20.30 uur, woensdag van 9.30 tot 13.30 uur, donderdag van 920 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot I6.3< en van 19 tot 20.30 uur, zater dag van 9-30 tot 16.30 uur. Zon dags gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8,15 uur „Tempest". Monopoïe, 2, 7 en 9.15 uur „Zwij gend heldendom". Musis Sacrum, 8 uur: PPSC. Feest avond. Arcade, 7.45 uur: HBSS. Feestavond. Museum, 8 uur: Opening tentoon stelling, Vrijheid. Doe Ie, 7.30 tot 10 uur; Clutenba, Irene, 8 uur: Koor Opslandingskerk. Jaarfeest. AGENT Ged. Biersloot 37 - Telef. 01898-645Q Burg. Knappertlaan 2 - Telef. 010-64600 De CAB (Comité Auto- en Boot tochten) heeft gisteren 160 minder valide Schiedammers weer een on vergetelijke dag bezorgd met een tocht die naar Noordwijk voerde- Met veertig auto's vertrokken de pu pillen 's morgens om half tien van uit de Prins Bemhardlaan. Er mocht dan onderweg af en toe een buitje vallen, de tocht verliep prima cn er viel heel wat te zien, zoals in liet Westland en in de bollenstreek. In de „Seinpost" in Noordwijk werd dc koffiemaaltijd gebruikt, en hier hield de heer A. T. Schuddebeurs, voorzitter van de CAB 'n toespraak. Veel werk voor de organisatie ver zette de heer A. de Jong, en mede dank zij hem is de tocht een succes ge orden. Op 2 juni is er in het Passage-thea ter de cabaret-revue „Eurovisito" voor de CAB, (Advertentie lM.) Ja, waarom drie rijksdaalders neertellen voor een weekender, als U hem morgen te kust en te keur kunt uitzoeken voor nog géén vier gulden. Gemaakt van amerlkaanse flan nel, een lichtgeruwde hoog- veredelde katoen, d!e alleen voor de allerduurste series wordt gebruikt. Deze weekend-shirts uit de serie van 7.50.Sanfor (dus krlmpvrlj) en No-Iron (dus n/et strijken) koopt U nü In de laat ste modekleuren voor nog géén vter gulden. U,enderS Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze weekend-shirts, solide en mo dieus, in alle maten en kleuren als marine, geel, ^ÊÈk jfj éf rood en licht- groen, voor Met ingang van 1 augustus zal de exploitatie van Musis Sacrum, het bekende compLex feestzalen, aan de Lange Haven in andere handen overgaan. De eigenaar, de heer J» de Groot heef nl. de exploitatie en de inventaris overgedaan aan de heer W. M. v. d. Most. De heer Van der Most (bij zyn vele vrienden bekend, als „Rinus") heeft als steward gevaren bij de HA,L„ was na de oorlog werkzaam bij Hotel Beyersbergen, maar vooral bekend als exploitant van het terras van Bad G roenoord en van de kantine van Hermes—DVS. Hij zal de exploitatie van Musis op onge veer gelijke wijze als zijn voorgan ger ter hand nemen, met het doel echter om meer sociëteiten aan te trekken en meer recepties en ver gaderingen daar te verzorgen. De heer De Groot die het de laat ste vijftien jaar zeer druk heeft had met de exploitatie van Musis Sacrum, wil zich wat meer vrij ma ken. Hij heeft nu de verzorging van het paviljoen in het Pr. atrixpark op zich genomen (de eer ste paal wordt in mei geslagen en hopenlijk komt het paviljoen nog dit seizoen gereed). Hij heeft meer van dergelijke objecten op het oog Musis Sacrum heeft al een lange geschiedenis achter de rug. Toen in 1840 de plaatselijke schouwburg aan de Tuinlaan 98 door de eigenaar Jan Dijkmans voor 6000 was verkocht aan de Chr, Afgescheiden Gemeente, werd het gebouw afgebroken en ver rees op de plaats een kerkgebouw. Met het verlies van de schouwburg dreigden de contacten verloren te gaan. Daarom werd door een groep vooraanstaande ingezetenen een Ver eniging ter beoefening van Schone Kunsten gesticht. Maar een derge lijke vereniging zonder gebouw heeft geen zin, zodat aan dc Lange Haven twee oude herenhuizen wer den aangekocht en onmiddellijk af gebroken. Met spoed werd een nieuw verenigingsgebouw neergezet, dat reeds een jaar later op 11 oktober 1842 met veel en groot ceremonieel in gebruik werd genomen. Het beneden gedeelte van dit ge bouw, waarvan de naam Musis Sa crum al direct burgerrecht kreeg, was ingericht als gehoorzaal, ter ver vanging van de verloren gegane schouwburg. Het bovengedeelte van het gebouw werd echter sociëteit. Oude jaarverslagen zouden heel wat kunnen onthullen o«er de vaak wil de feesten en partijen die daar gege ven zijn. Toen tijdens de laatste oorlog en kele figuren Musis tot bioscoop wil den doen verbouwen, heeft wijlen de heer J. W. de Groot, eigenaar van het huidige Monopole-tbeater, het pand als het ware onder hun han den weggekocht. Na de oorlog werd het pand verbouwd tot de huidige vorm. In 1945 kwam de heer J. de Groot op 20-jarige leeftijd in het bedrijf om een jaar later de gehele exploi tatie op zich te nemen. (Advertentie t.M.J shirt Jvan Internationale allure ulliebracht in 30 landen. Kies uit de 7 kleuren - van Afrika. VRIJDAG 29 APRIL Lampionoptocht voor kinderen. Vertrek om 8.45 uur n.m, vanaf de Marconistraat. ZATERDAG 30 APRIL Aubade. Op de Grote Markt om 9.45 uur; tevoren muzikale marsen door de stad. Schoolvoetbal en -handbaltoer» nooi. Finales op Hermes-ter- rein van 9 tot 12 uur. Bu o rif eest. In de Westfranken- landsestraat van 9.30 tot 2 uur. Schuttersfestyn. In de Koren beurs van 10 tot 12.30 uur en 2 tot 6 uur. Kindervoorstelling. In het Passa ge-theater om 10.30 uur; hoofd film „Mijn vriend Kazan". Feestklokken. 't Carillon van de Grote Kerk speelt van II tot 12 uur. Wielerwedstrijden. Op parcours Vlaardingcrdijk-Burg. Honner- lage-Gretelaan-Troelstralaan om 1.30 uur. AthleUekwedstrijden. Voor scho lieren om 2 uur op sportter rein Volkspark. Volleybal-wedstrijden. Op de speelweide Vlaardlngerdijk om 2.30 uur. Voetbalwedstrijd, Jubilerend PPSC tegen sterrenploeg van SVV om 3 uur in de Boshoek. Openluchtbioscoop Op de Broers- vest van 8.45 tot 9.30 uur. Taptoe. Op de Grote Markt om 10 uur. In Keghel. Schoolsporttoerooi om 2 uur op het DHS-terrein. De zaak naar uw smaak HOOGSTRAAT 93 De gezamenlijke Schiedamse jcugdsociëtelten Solustra, RJt. In stuif, Guillaume en Scopuhis hebben op Bevrijdingsdag 5 mei het Mono- pole-theatcr gehuurd. Hier wordt de film „Orfeu Negro" vertoond. Aanvang zeven uur. Daarna Is er voor de leden van deze sociëteiten een feestavond in Arcade. Aanvang negen uur. Hier treedt het Miller Setet op, met Ab de Molenaar, Su sy Möller, Eddy Doorenbos, Coeu van Nassou, Cees See en Hermen Schoonderwalt. Kaartverkoop don derdagmorgen van acht tot elf uur aan het Monopole-theater, „Guillaume" organiseert op zon dag 1 mei weer een jazz-avonó in Ti- voii. Aanvang acht uur. Hier treedt het kwintet Ruud Kuyper op. met Rudy Pronk, Koos Serlerse, Enno Spaanderman, en Rob Tichelaar. Op donderdagmorgen 5 mei speelt Guil laume een voetbalwedstrijd tegen de Maaskanters. De sociëteit „Solustra" geeft op 30 april een gevarieerde dansavond in het Wijkcentrum Nieuwland. Het Metronome Quartet speelt o.l.v. Pete van Hees. De Singing Sisters of So lustra brengen eigen liedjes, terwijl een balletgroepje optreedt met Ame rikaans ballet. Zondag gaat voor de standaard teams van het Schiedamse topbonk- bal de competitie beginnen. Voor Schiedam start die competitie op bij zonder prettige wijze want de leden van de s,v. h.v. „Schiedam", vooral de heren J. F. Ebben en P. Kok, hebben met eigen middelen tussen dc twee sportterreinen van Schie dam eei> Amerikaans honkbal veld gecreëerd. Er kon geen compleet honkbalveld worden aangelegd, maar er is wel een originele wer persheuvel aangelegd. Tevens zijn de thuisplaat en het tweede honk van gravel voorzien. Schiedam is dus de eerste vereniging in deze om geving die over een verhoogde wer persplaat, Pitching Hill, beschikt. Zondagmiddag om twee uur start Schiedam tegen Sparta 3. Het wordt een zware strijd, maar kansloos zijn de zwartwittcn niet. In Den Haag speelt SVV tegen Laakkwartier. De roodgroenen kennen de kracht van de gastheren, een kleine zege zit er wel in. Een koe is gistermorgen-van de verdrinkingsdood gered door de poli tie en enkele veehouders uit Kethel De koe was m een sloot langs de spoorlijn Den HaagSchiedam te recht gekomen. Gelukkig werd zij omstreeks zeven uur opgemerkt door treinreizigers, dio de politie waar schuwden. Nadat de koe op het droge was gehaald, bleek dat zij geen ver wondingen had opgelopen. (Advertentie LM.) Als u een sigaar rookt.. In zo'n rustig ogenblik, 's avonds na uw werk, in de gezelligheid van thuis - Dan heeft u recht op een sigaar waar u wat aan heeft. Zo'n milde sigaar met een volle en toch zachte smaak en geur, is juist dc Ritmeester Piat. Steek hem maar eens op. F I AT 27 ct Probeer ook 'ns dc vernieuwde, A riston, 'n Geschikte 27 ets sigaar oor die momenten, waar op u de voorkeur gerit aan een iets luchtiger rookgenot. In de districts eerste klasse daraes van de handbalcompetitie krijgen de Wilton-dames bezoek van kampioen Athene 2 uit Den Haag, dat tot nog toe ongeslagen is cn ook ditmaal wel beide punten in de wacht zal slepen De Wilton-dames doen het intus sen de laatste weken niet bijzonder goed. In dezelfde klasse spelen deDWS- dames thuis tegen Animo, eveneens uit Den Haag. De wedstrijd, kan spannend worden, maar we geven onze stadgenotes de beste kansen. De Wilton-heren spelen in Den Haag tegen Hellas 2. Wilton heeft nog geen punt, cn er is weinig kans op dat er dit keer iets uit de bus komt. De heren van UVG krijgen bezoek van Dynamo 4 uit Rotter dam. Beide punten zullen, wel in Schiedam blijven. Dames 2 van DWS komt uit tegen RHC uit Reeuwijk de reserve-dames van Wilton bezoe ken leider Victory in Dordrecht. He ren 2 van Wilton speelt zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hollandiaan 2 uit Vlaardingen. f Advertentie l M t BEWEEG U GEMAKKELIJK EN KOEL IN EEN Colberts: o.a. Burlington, Rayon en Panama-binding in lichte en donkere tinten en chique ruiten vanaf 39.7S Pantalons: Terylene en trevira, in blauw/grijs en beige/brum mëlê vanaf 37.50 De Herenmodezaak van Schiedam Brocrsvest 6 - Tel, 6 82 06 De scholier G. Th. M. de V. ver mist ruim twee gulden uit zijn por- temonnaie, die hij in het Sportfond- senbad in zijn kleding had laten zit ten. Op dinsdag 3 mei 1960 bestaat er 's middags van 2 uur tot 3 uur gele genheid tot kosteloze inenting in hel gebouw van de Gem. Geneeskundige Gezondheidsdienst, Tuinlaan 80. Be halve voor de jaarklasse 1959. Van 2 tot 2.30 uur tegen pokken en van 2.30 tot 3 uur tegen difterie, kink hoest cn tetanus. Kapitein A. van Dorp, die v morgen werd getooid met liet rid derkruis in de Orde van Oranje- N-rsau, Is één van de bekendste ka piteins van de vloot van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, man met een schitterende staat van dienst, die ln de oorlog weigerde voor de Duitsers te werken. Dat vooral siert hem! Op 5 mei 1910 kwam Van Dorp in dienst by dein Vlaardingen gevestig de N.V. Sleepvaart Maatschappij, die al vrij spoedig opging in L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam, waarvan de afdeling zee sleepvaart in Maassluis gevestigd is. Hij begon als jongen.was lichtma troos, matroos en vervolgens stuur man. Alle geheimen van de sleep vaart en de berging van vaartuigen leerde hij in zijn carrière grondig Aan de bosrand zal zondagmid dag het degradatie-spook rondwaren bij de wedstrijd tussen SW en 't Gooi. Belde clubs verkeren nog in gevaar, vooral de Hilversummers die met Rigtersbleek helemaal onder aan dc lijst staan. De rood-groenen hebben echter twee punten nodig (uit twee wedstrijden) om m veilig heid te komen. Het zal dus wel een zenuwachtige gespannen strijd wor den. SVV komt als volgt in het veld: Tap, Romein en Hekman sr.; mid den Kouwenhoven, Van Kampen en Van Eldcren; voor H, Kónemann, Van Pelt, Valk, v. d. Marei en Dp Groot. Het is nu reeds bekend dat de Hilversummers in groten getale naar Schiedam komen om hun ploeg de morele steun te geven voor deze in feite laatste kans van 't Gooi. Voor de Schiedamse aanhang ligt dus de taak hun clubgenoten aan te moe digen. Hermes-DVS speelt de laatste uit wedstrijd van het seizoen tegen de oude tegenstander DHC. De blauw- wittcn zyn de laatste tijd van slag, vooral door een gebrek aan produc tiviteit. De Delftenaren daarentegen hebben na een opmerkelijke opmars nog redelijke kansen op de derde plaats. Er ligt dus een Schiedamse nederlaag in het verschiet, tenzij de Hermesielen het doel kunnen vin den. Het 2e elftal heeft door een inzin king de aansluiting verloren. De kan sen zjjn nog niet helemaal verkeken, maar dan moet 2ondag wel van Ro- pid-J.C. worden gewonnen om 2 uur aan de Damlaan. Hermes 4 begint zondag aan de promotie-competitie in een uitwed strijd tegen CKC 2 om 1.30 uur te Kralingseveer. Advertentie IM.) TUINSLANG per meter 95, 70. 60, 55, 35, 28 ct GAZONSPROEIERS draaiend ƒ6.05, 7,25, ƒ8.75 GIETERS piastic cn gegalvaniseerd Broersvest 52 Tel. 6 75 94 De'plaatselijke Oecumenische Raad van kerken, heeft besloten het we kelijkse oecumenische avondgebed, dat zaterdags van half acht tot acht uur in. de Lutherse kerk wordt ge houden, ook op Koninginnedag, dus a.s. zaterdag, gewoon te laten, door gaan. De Raad heeft daarbij overwo gen, dat er op dat tijdstip nergens feestelijkheden plaats hebhen en dat velen, die daartoe op andere zater dagen wellicht niet in de gelegenheid zijn, juist deze feestdag zullen willen benutten om het avondgebed met zijn oud-christelijke liturgie eens te bezoeken. Voorganger zal zijn de voorzitter van de Oecumenische Raad, dr. L, J. Cazemier. (Advertentie l.M.J GRASMAAIERS met kogellagers 37.95 BRILL 63. GRASSCHAKEN vanaf ƒ4.05 SPADEN ƒ14.75, 6,30, ƒ5.85, ƒ4,75, ƒ3.65 Broersvest 52 - Tel. 6 75 94 SCHIEDAM GEBOREN: Arie M.. ze A. L. van der Mark en G. M. Poot; Louise A., dv A. Veer cn E, E. van Dijk, ONDERTROUWD: G, P. H. Bakker 24 jr. en C. M. Rebers 23 jr.; C. P. Blommers 20 jr. en H. Veth, 18 jr.; D. Bouman 28 jr cn A. Schlebaum 20 jr.; P. J. Desscns' 32 jr. en J. T_ Leerent- veld 33 jr.; J. van JDeursen 22 jr. cn A. H. Sonneveld 20 jr.: P. van den Eijnden 20 jr. en J. Korpcl 16 jr.; C M. do Goede 24 jr. en C. A. Vermeer 20 jr; J. Hoeve 23 jr., en A. Kling Zl jr.; P. J. L, de leng 60 jr. en H.. van Vliet 55 jr.; L H, G. van der Meer 47 jr. en. M. C. Brox- terman 49 jr.; J, H Parnn 25 jr. en. H, NL Vennunicht 24 jr.: L. Rijntalder 23 jr en J. Dullaard 25 jr.; B. Snijders 26 Jr; en A. M. van der Pluijm 18 jr.; D. P. Thompson 21 jr. cn J. F. C- Zuidema 20 jr.; H. P. Ver woerd 27 jr. en C. M. van Ucshout 27 jr.; M. Vink 25 jr. cn E. J. Vermeiden 23 jr.: B. J. van de Wolfs haar 22 jr on J F. A, Rnodenburg 18 jr. GEHUWD: D. de Groot 32 jr. en J. G. Streevciaar 21 jr.; P. B. van Gelder 23 Jr. en P- Haverkamp 20 jr.: A. A. C. Hoppe 26 jr en T J. M. Hersbnch 24 jr.; H. Kranjjpoel 23 jr. en T. van Loenen 21 jr.; C. K Vonk 25 jr. en J. M. van Ba a r dewy k 26 jr.; C. Prent 28 jr. en A. H. Christen 22 jr.; J. Drukker 26 jr, en J. Brand 21 jr.: J. G. Koning 28 jr. en A. C. Verkerk 23 jr.; C. A. de Groot 30 jr. en C. M. H_ Schouten 21 jr.; E. J. R Plambeck 27 jf. en C C;'de Jager 21 Jr.: P. Mt. L. Dries 27 jr. en M. M. Bosch 25 jr.: F. W. Etman 25 jr. en P. H. Vos kuilen 20 jr. Mdwertentie l-M.j HORRENGAAS groen en blauw, per m2 ƒ2.50 plastic 4.425 VOLIÈREGAAS 50 cm breed, per meter 0.95 100 cm breed, per meter L75 Broersvest 52 - Tel. 6 75 94 Donderdag on vrijdag zijn bij do Dok- en Werfmaatscbappij Wilton Fijenoord te Schiedam cn Rotter dam verkiezingen gehouden voor de ondernemingsraad. In de vacature van twaalf zetels was by enkele kandidaatstelling voorzien. Aan de stemming voor de dertien andere zetels hebben 60 tot 75% van de stemgerechtigds werknemers deel genomen. De Nederlandse Katholie ke Metaalbewerkersbond heeft prin cipieel geen kandidaten gesteld, omdat deze bezwaar maakt tegen bet kiesstelsel bij Wilton-Fijenocrd, waardoor de kleinst mogelijke meerderheid het grootst mogelijke aantal zetels kan veroveren. De kandidaten worden namelijk per af deling gekozen. De verkiezingen bodden tot resultaat, dat 19 verte genwoordigers van het NVV, 5 var het CNV en 1 onafhankelijke wer den gekozen. Dit zijn: L L. A. Lau, J. Veenendaal, W. de Vries, p. v. d. Hoek, B. Blommers, L. Brusselman, M, Wagemaker, A. Aardoom, J. Vlot, P. Briegoos, J. Eijkenboom, K. Hamelink. W- de Lange, B. W. F. Marcus, N. Hagendijk, A. de Jong, S. J. C. Bouwman, A. F. Wischman, C, de Graaf (allen lid van het ANMB); verder de CNV- ers A. Bos, M. Eijkenaar, W. Folder vaart, T. Kuyper, F. Ooms en ten slotte de ongeorganiseerde G. Sterk man. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9.00 12 DD uur en 2—6 uur: hoofddoek; drie gehaakte kleedjes; autostep; doublé ring; witte fietspomp. Te bevragen bij de vinders: linnen zak met timmergereedschap, A. W. van Veen, Simon Stevinstraat 13a; lederen motorhandschoen. Kwartel, Schiedamseweg, Kethel (naast poli tiepost) zwart glacé dameshand- schocn (r.), Th, Engering, Jan Steen straat 22; 1 paar glacé herenhand schoenen, P. v. d. Zouwen, Potgieter- straat 6a; beige dameshandschoen (r.), Roodenbur, Roëllstraat 45; witte wollen dameshandschoen (1.), H. Vloemans, Rotterdamse dijk 258; 1 p. grijze glacé herenhandschoenen. Vree man, Warande 175a; 1 doos met ci troenen. v. d. Kamp, Shell Station, Vlaardingerdijk; zilveren oorbel met steentjes. Foist, Marconistraat 65; basterd herdershond, Dxerenasyl, St. Anna Zusterstraat! gele kanarievogel, Stavenuiter, Mariastraat 85a; dames tas, A. Verhoef, Spoorstraat 6; por temonnee met inhoud, Belastingkan toor, Lange Haven 67; 3 wlelig auto- stepje, L. de Borst, Nassaulaan 3a; plastic portemonnee met glazen knik kers, v, 't Hof, Rembrandtlaan 55b: vulpen, Kooij, W. Frankelandsestraat 70b; ring met sleutel en loper, VolLc- bregt, Marconistraat 55; ring met sleutels, V. d. Burg, Julianalaan 40; rozenkrans, A. Veldhoven, Korte Achterweg 17; bijbel, A. Hartog, Ga- lilëistraat 33b; groen-witte deken en gekleurde gordijnen, J. Donks, Paulus Potterstraat 21a; banddoek, witte broek en fles, A. Daalmeijer, Nieuw- sticht midden 31; wit kindermutsje, C. Bakker, Leibnitzstraat 18b; geel kindertruitje. Heij. Albardastraat 18; grijze pet, J. v. Ekeren, Pr. Maurits- straat 18b. De Kon. Ned. Ver .„EHBO" geeft Op zaterdag 7 mei in gebouw Arcade een feestavond, waaraan medewer ken: Eddy A, Scuyer. Cara Ville, Jacqueline, The Snapshots, Dave Parker en Theo Waas. Aanvang acht uur. Na afloop bal m.m.v. The Rhythm Aces. kennen. Reeds voor mei 1940 was hij vele jaren gezagvoerder, achtereen volgens op de Blankenburg, de Lau- werszee, de Rozenburg, de Hoek van Holland, de Ebro, de Roode Zee. de Noordzee, de Seme en de Hum- ber. In het begin van de oorlog werden verschillende slepers al in beslag genomen door de Duit sers. Ook de Hnmber. Kapitein Van Dorp weigerde evenwel re soluut in opdracht van de Duit sers met de Humber uit te varen,1 Na de bevrijding voerde Van Dorp achtereenvolgens het gezag over de Blankenburg, dc Antic, de Roode Zee, de Tyne, de Oceaan, de Maas en sedert haar in dfenststelling over de Clyde. Het aantal sleepreizen van kapi tein Van Dorp is nauwelijks meer te tellen. Hij voerde ook enkele spectaculaire, over de gehele we reld de aandacht trekkende karwei en uit, zoals het slepen van een. tin» baggermolen naar Banka en het sle pen van een dok van Cochin naar Buenos Aires via Kaapstad en (nog niet zo heel lang geleden) de twee baby-flattops van Boston naar Japan waarbij hij onderweg assistentie moest verlenen aan de Elbe. Kapitein A. van Dorp is één van de meest representatieve figuren van de zeesleepvaart, die daar staat hij voor bekend tevens een „va der" is voor de bemanningsleden. Hij is ook één van de grondleggers van het ontspanningswerk voor de be manningen van zeeslepers. Dat zijn kinderen ook de voetspo ren van hun vader drukken, blijkt c.m. uit het feit, dat twee van zyn zonen ook reeds als gezagvoerder de wereldzeeën bevaren. Van Dorp huwde in Vlaardingen in 1921 en vestigde zich in 1924 in Maassluis. (Advertentie IJW.j SENSATIONELE Wij hebben de hand kunnen leggen op ecu fantastische partij, voor heren en jongens in diverse moderne dessins en. goede kwaliteiten De normaalprijs van deze colberts* ïs minstens 39.50 ALLÉÉN ZATERDAG a.s. ver kopen wij deze pracht colberts,) zolang de voorraad strekt, voor de weergaloos lage stuntprijs van VAN ONZE SPORTAFDELING Donzen slaapzakken merk „Governor", bovendek iuiver dons, normaalprijs 59.50, Alléén, zaterdag voor de stuntprijs >c van O met bovendien nog 6 extra korting De zaak- van oertroutuen: Rotterdam: Noordmolenstraat 64 - Tel. 44775' Zwaanshals 279-281 - Tel. 4 7373 "West Kruiskade 28 - Tel. 5 5884 ,r.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1