I Verbetering Poldervaart kaden een miljoenen-zaak Twaalf verdienstelijke stad genoten zijn onderscheiden Achttienjarige Ada Stuyt dit jaar Miss Rotterdam PPSC nam 40 jaar eervolle plaats in Tempest", boeiende super-avonturenfilm Mr. J. W. Peek opende expositie „Vrijheid" Weill, v. d. Berg: Polder besturen treft geen blaam AGENDA Honderden kinderen in een kleurige lampion-optocht Doodgewone mensen in: Zwijgend heldendom" UIT DE GEMEENTERAAD JUBILEUM-RECEPTIE BENOEMINGEN Door Burg. Peek Officier OOA' uitgereikt KERKDIENSTEN PASSAGE VERTOONT: Artsen op zondag IN STEDELIJK MUSEUM: Brandweer herdenkt zijn gevallenen Fortuna tegen „Rest van Ylaardingen" Amhtsa anvaardin g van mr. Riphagen SCHIEDAM KÜNSTGËBÏTTÊj^ REPARATiES Koeriersters MONOPOLE-THEATER: Zaterdag 30 april 1960 3 BÖ de aanvang van de gisteravond gebonden vergadering van de Schie damse gemeenteraad heeft de heer J hier echter gaat om de bescherming H. M. Willemse ais nestor aan tour-1 gemeester mr. J. ff. Peek de geluk wensen aangeboden wegens de hem verleende Koninklijke onderschei ding. Van de ter tafel gebrachte voor stellen heeft vooral die betreffende slechte toestand van de kaden Verder heeft wethouder Van den Berg ook een. aanval te doorstaan gekregen, naar aanleiding van een voorstel ora panden aan de Hoofd straat te kopen, welke percelen af gebroken zullen worden in verband met de voorgenomen dijkverhoging en de aanleg van de buitensluis. j Verontwaardigd hebben meerdere een moeilijk punt worden zo heeft de wethouder het gesteld. Daar het raa opgemerkt dat zij mets langs de Poldervaart de aandacht van de fracties gehad. Wethouder Th, J. L. van den Berg kwam daar bij in een wat moeilijke positie Ie verkeren daar hü naast wethouder j ook voorzitter of bestuurslid is vani de aan de Poldervaart grenzende pol- ders. Want de meeste sprekers meenden dat er toch wel Iets aan het beheer van de polders heeft gemankeerd, dat er nu zo plotseling gesproken wordt van een noodzake lijk herstel van die kaden, waaraan dan een uitgebreid en kostbaar on derzoek vooraf moet gaan. De heer Van den Berg heeft echter ten stelligste ontkend dat de polder besturen in dezen in gebreken zijn gebleven. Wel is waar is niet geheel voldaan geweest aan de voorschrif ten van de keuren, maar ook wan neer aan alle voorschriften de hand zou zijn gehouden dan zou de si tuatie toch ook een dringende her ziening behoeven. Er Is tt.1. 'n geheel nieuwe situatie ontstaan, doordat de laatste tijd een verandering ts gekomen in het wa terpeil van de Poldervaart, hetgeen van nadelige invloed is geweest op de kaden. En de wel heel slappe bo dem In Kethel is verder de hoofd schuldige aan de verzakkingen van de dijk, die nu 'n bedreging kunnen zijn voor de gehele streek. De gemeente Schiedam heeft ei genlijk niet te maken met het be heer van de polders, maar aange zien de polderbesturen niet over de nodige geldmiddelen beschikken heeft de gemeente min of meer op verzoek van de dijkgraaf van Delf land de eerste voorzieningen getrof fen en 'n uitgebreid onderzoek doen instellen dat zich over alle kaden van het Schiedamse gebied zal uit strekken. Na dit onderzoek is pas te zeggen •welke verbeteringen er aangebracht moeten en zullen worden. Dat het kostbaar zal worden staat al bij voorbaat vast De wethouder meen de dat het wel op één a twee mil joen zou aankomen. Zo is er o.a, ge dacht aan het aanbrengen van een beschoeiing langs de gehele Polder vaart, van dc Vijfsluizen. af tot de inlaat van de Schie toe. Nadat de eerste resultaten van de grondboringen bekend waren heeft Delfland meteen besloten tot het doen sluiten van de inlaatsluis van de Schie op de Poldervaart, zodat er geen diirect gevaar bestaat voor de polders. De verdeling van de kosten zal van een groter gebied dan alleen de polders rond de vaart, zal de Pol dervaart als boezemwater aange merkt kunnen worden waarop de kosten over een groot gebied van Delfland uitgesmeerd kan worden. Daarbij krijgt Delfland een deel te betalen, maar de gemeente Schie- dam als belangrijke ingeland onge- Rijkswaterstaat voor Gö% zal deelne- twijfeld ook. I men In de kosten. wisten van dergelijke plannen, maar de wethouder gaf te kennen, tijdens het ietwat heftige debat dat er nog geen vaste plannen zijn, maar dat wel zeker is dat de bedoelde pan den opgeruimd zullen moeten wor den. Ook kon hij al mededelen dat Bellen bU ongeval: G.G. en GJ> Tuinlaan 80, telefoon 69290, Politie-alarmnuramer 64665. Apothekers nachtdienst: Gouka en Co., GroeneIaan_l?-7. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam; geopend iedere dag (behalve maandag) van. 9-30 tot 16.30 uur en iedere avond (hehalve woens dag en zaterdag) van io tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: geopend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9 30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur. woensdag van 9.30 tot 16.30 uur, donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, zater dag van 9.30 tot 16.30 uur. Zon dags gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; „Tem- ATnnnnÜti 9 415 7 en Q i Plaats ingenomen in het Schiedamse De 'heer K. J. Eibers was woord- iuonopoie, A 4.10,en 'J.io uur1 sportleven» ze, de hcer Van J3ochovet s v0erder van de zustervereniging die er tevens de aandacht op vestigde HBSS, de heer W. A. van der Most dat PPSC ook bekwame functionaris- i bood een bal aan namens het pupit- sen voor werk buiten clubverband lenvoetbal. afstond. In dit verband noemde hij I De chef de reception de heer J. de bondsbestuurder H. Teeuw en i Voogt heeft de vele sprekers op deze de bestuursleden van de SBLO de 1 geanimeerde receptie in Musis Sae- heren M. Kooyman en J, van der mm vaardig ingeleid. Voor de leden Berg. De voorzitter van de SBLO deen donateurs van PPSC was er vrij heer A. de Jong gewaagde van de dagavond in Musis Sacrum een ge- Vele vrienden van PPSC hebbenprevaleert boven de prestaties. Na- het bestuur van deze Schiedamse za- mens de Schiedamse voetbalveren!- terdagralddagclub vrijdagavond ge- gingen bood hij een envelop met in- lukgewenst op de receptie, die ge- I houd aan. houden werd ter gelegenheid van de Oud-voorzitter L. de Bruyn haal» viering van het veertigjarig bestaan. de op grappige Wijze vele herinne- Wethouder mr. P. van Bochove was ringen op. Sprekend over een shirtje de eerste die zijn gelukwensen aan- van Pro Patria, dat zijn zoon Arie bood. HU herinnerde er aan dat voor- nog bezit, merkte hij op dat zelfs dc zltter M. Kooyman vrijdagmorgen motten eerbied voor de kleuren van koninklijk is onderscheiden en bij PP hebben, want het oude shirt is noemde dit feit ook voor PPSC een nog gaaf. Namens de afdeling Rot- hele eer. j terdam van de KNVB bood vice- „Uw vereniging heeft geduren-voorzitter H. Hammcrstejn een fraaie de veertig jaar een eervollevlag met de Rotterdamse kleuren aan. DIVERSEN Arcade, 8 uur; Brederode. Toneel. Irene. Oranje-bazaar. Wijkcentrum, 8 uur: Solustra. Dans avond. Doele, 7.30 tot 10 uur: Clutenba. gezonde geest bij PPSC, Vriendschap De groep Schiedammers die giste ren de kun verleende onderschei ding opgespeld hebben, gekregen. Het zijn van links naar rechts M. Kooyman, J, v. d. Hoek, adjudant J. B. Timmerman, notaris P. Scha berg, burgemeester mr. J. W.Peek, J. P. Mooter, J. van Unen en J. C. Robberegt. Door de Gemeenteraad zijn gister avond de volgende benoemingen bij het onderwijs goedgekeurd. De heer J. Brizee, leraar aan een vijf-jarige HBS te Rotterdam is be noemd lot leraar Duits in tijdelijke dienst bij het Stedelijk Gymnasium. De heer D. P. Bareman, onderwij zer bij het ï.o. te Drachten is be noemd tot onderwijzer aan de Thor- becke-school. Mevrouw N. Bareman-Dc Pauw, onderwijzeres bij het l-o. te Smallin- gerland is benoemd tot onderwijzeres aan de Burg. Verveenschool tc KetheL Mej. C. M. Olsthoorn te Schiedam is benoemd tot vaklerares in hand werken in tijdelijke dienst bij het openbaar onderwijs. Mej. A. C. van der Ree, vaklera- iC5 in handwerken in. tijdelijke dienst te Schiedam is benoemd tot vakle rares nuttige handwerken bij het ulo in vaste dienst. De heer H. Witvoet, onderwijzer bij het l.o. ie Rotterdam is benoemd tot onderwijzer aan de A.H. Gerhard- school. De heer N. J. Harpe, onderwijzer bij het l.o. te Rotterdam is benoemd tot onderwijzer aan de Willem Brou- werschool. Aan zeven verdienstelijke Schie dammers is gisteren tijdens een bij eenkomst op het stadhuis de hun verleende Koninklijke onderschei ding uitgereikt door burgemeester mr. J. W. Peek, die zelf enkele uren te voren op het Provincie-huls In Den Haag door de Commissa ris der Koningin hei Officiers-kruis In de Orde van Oranje Nassau op gespeld heeft gekregen. ..Verdienstelijke burgers die hun stad, de staat en de maatschappij meest gedurende vele jaren, hebben gediend met al hun beschikbare ta lenten en vermogens. Mannen van karakter die in de verlening van de Kon. onderscheiding de bekro ning van een welbesteed leven mo gen zien," zo heeft burg. Peek de gedecoreerden genoemd. Officier in de Orde van Oranje Nassau is geworden notaris P. Scha berg, die als notaris dertig jaar lang de vertrouwensman van velen geweest en die bij het tot bloei brengen van de stad grote verdien sten heeft gehad. Verder is hij 30 jaar regent geweest van het St. Ja cobs Gasthuis, 30 jaar regent en voor zitter van het bestuur van het v.m. Hervormd Weeshuis; lange jaren kerkmeester en kerkvoogd van de Herv. Gemeente en bestuurslid en voorzitter van de Ned. Protestan ten Bond. Ook is hü voorzitter van het bestuur van de Spaarbank Anno 1820, De Ere-medaillc in goud verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau Is verleend aan adjudant van politie J. B. Timmerman, die sinds 1930 aan het Schiedamse korps is verbonden. Hij is uit het goede po- litie-hout gesneden, vond Burg. Peek. Een zelfde onderscheiding ging naar de heer J. P. Mooser, alg. pro curatie-houder van de Coöp. Inkoop Ver. van Metaal-industriëlen te Rot terdam. waar hij nu 40 jaar werk zaam is. Verdiensten heeft hij aok gehad voor de coördinatie van het koppelnet voor de elektriciteits voorziening. In de oorlog heeft hij verdienstelijk werk verricht bij het verzet en na de oorlog was hij voor zitter van de Ver. voor Volksonder wijs. De Ere-medaille in zilver is toe gekend aan de heer M. Kooyman, mede-oprichter, bestuurslid en thans voorzitter van de Voetbalver. P.P.S.C., die nu veertig jaar bestaat. Hij is 26 jaar penningmeester ge weest van de SBLO en beheerde de administratie van het bureau voor Medische Sportkeuring, Twee bestuursleden van de Mu- ziekver. „Oefening Baart Kunst" die nu 60 jaar bestaat, zyn op dezelfde wijze onderscheiden: J. van den Hoek, een van de oprichters en J. van Unen, thans 50 jaar lid, waar van 40 jaar bestuurslid. Het zilver is ook toegekend aan de heer J. C. Robberegt, sous-chef afd. inkoop van dc Werf Gusto, die nu 40 jaar aan dat bedrijf is ver- bonden. Na de toespraak van de burge meester heeft notaris P. Schaberg op zijn beurt mr. Peek gehuldigd. I „De taak van een burgemeester is omvangrijk en tijdrovend. Dc he- j langen van de stad en burgerij eisen zjjn voortdurende aandacht. Ambtshalve heeft hy zitting in tien- tallen commissies en besturen, wat ook veel tjjd vraagt. De burgerij heeft daar zo geen weet van, maar wij, die met hem samenwerken we ten dit wel. Wjj kunnen Schiedam Relukwensen met zo'n burgemees ter." zo verklaarde notaris Schaberg, I „Ik heb altijd met veel plezier in Schiedam gewerkt, ook al was mijn taak hier omvangrijk," zo ver klaarde Burg. Peek, die verder uit eenzette dat hij m zijn burgemees ters-loopbaan var. 32 jaar slechts één jaar een „normale tijd" heelt mee gemaakt; dat was in 1928 in zijn eerste standplaats Pannerden. Daar na brak de crisis uit, die veel zor gen met zich meebracht. Ook in zijn tweede standplaats Alkemade, waar mr. Peek de oorlogstijd heeft mee gemaakt. Na de oorlog volgde zijn benoeming in Schiedam, waar hij ook de hem nog resterende vijf jaar van zijn looübaan zal doorbrengen. .,De hem verleende onderscheiding was een goede keus," heeft notaris Scha berg nog verklaard. Behalve aan deze acht, is ook nog een Kon. onderscheiding verleend aan vier andere Schiedammers, die het ere-metaal echter elders uitge reikt zullen krijgen. De hcer W. Winkler hoofd-inspec- teur tit. bij de Rijksbelastingen, is officier in de Orde v«ul Oranje Nas sau geworden. De Ere-medaille in goud is toegekend aan de heer W. van Beden, hoofd-employé Je klas van de P.T.T. en Ere-medailles in brons zijn toegekend aan de heren A. van den Broek, besteller le klas bij de P.T.T en aan P. A. Jansson, chauffeur-besteller bij van Gend en Loos. noeglijke jubileum-feestavond. Ned. Herv. Gemeente. Grote kerk; 10 uur ds. A. Hoffman, 5 uur ds. J. D. Srnids, Bethelkerk: 10 uur ds. J. G. Jansen, 7 uur ds. M. C. Don (IJssel-, monde), Open-Deurdlenst: Öpstandlngs- kerk: J0 uur ds. W. Schouten (VTaar- dingen), 7 uur ds. D. J. Spaling; Vre- d es kerk: 9 uur en 10.45 uur ds. H. "W. Hemmes. 7 uur ds. J. van Noort fVIaar- ttmgen). Ned. Hen-. Ceref. Evans,: gebouw Irene: 10 uur ds. R. Bartlemo (Slikker veer), 4 uur ds. J. LeKkerkerker (Berg ambacht). Evang. Luth. Gemeente. 10 uur ds. S. G. v. d. Haagen. Luth. Kerk. Zaterdagavond 7,30 uur oecum. avondgebed. Ned. Prat. Bond. Westv-est 92: 10.30 uur ds. J. A. Hebly. Oud-Kath. kerk: Dam 28: 10 uur hoogmis. Leger deb Hcils. Lange Heven 27: 10 uur heihgïngssamenkomst, 7.S0 uur ver- lossmg&samenfcomst: Gernt Varboon- straat: 6.30 uur openiuchtbijeenkamst oJ.v. majoor en mevr. M. Souverein. Baptistengemcente. Lange Haven 59: 10 uur en 7 uur ds. R. Heli mg. Jehovah's Getuigen. Volksgebouw: 6 uur wachttorenstudie, onderwerp: De Grote God die wonderbaarlijke dingen doet; woensdag 7.30 uur dierstverga- dering cn theocratische bedicnings- school. Geret. kerk. Oosterkerk: 10 uur ds. J. Nawijn. 5 uur ds. "W. A. Krijger; Jutianakerk: 0 uur en 10.30 uur ds. W. A, Krijger. S uur ds. E. J. Oomkes; Kethel „De Ark": 9.30 uur ds. E. J. Oomkes. 2,30 uur ds, J. Nawijn. Chr, Geref. kerk. Warande, hoek B.K— laan: 10 uur leesdlcnst, 3 uur ds. J. Drenth (Overschle). RUIM twee uur woedt in PAS SAGE Tempest, een super- de-super spektakelfilm, geproduceerd door Dlno De Laurentlis, die met „Oorlog en Vrede" reeds een staaltje van zyn kunnen op dit gebied heeft geleverd. Ook „Tempest" (Dc banneling van St. Petersburg) heeft zy het in de verte een litteraire afkomst. Met enige moeite zal men er Poesjkin's novelle .De kapiteinsdochter* in kun nen herkennen. Om de litteratuur was 't De Laurentius natuurlijk niet begonnen. Hij gevoelde zich vooral aangetrokken door de mogelijkheid om zoveel mogelijk machtige veld slagen, belegeringen en bestormin gen, tochten door de eindeloze Si berische vlakten, en praalzieke ge beurtenissen aan het Russische hof van Cathcrina de Grote In dit epos van de Pugacioff-opstand (1773-1775) te proppen. Als boeiende verzameling van ROTTERDAM heeft weer z"n mooie missen, gekozen. Dat gebeurde ivannacht in een tot in alle hoeken met hoofdzakelijk mannelijke kij kers gevuld Casino de Paris. Om twee uur kreeg de achttienjarige Ada Stuyt uit de Heer Hugostraat. 20 haar lint en de bloemen. De jury, bestaande uit o.m. Lia Dorana, Hans CroisetPieter Lutz en de kunstschilder Henk de Bos had er van (ien. tot diep in de nacht over De Lampion-optocht aan de voor avond van Koninginnedag is een bij zonder leuke gebeurtenis geworden, die gisteravond heel wat mensen op de been bracht In Schiedam. Honder den kinderen elk met een eigen gemaakte of gekochte ballon He pen mee In een kleurige stoet, die van de Marconistraat In bet oostelijk stadsdeel naar het St. LIduinapIein m het westen trok. Het jeugdorkest van OBK en de drumbands van de Oranje Garde en .DOK namen deel aan. de stoet, die ook daardoor al van verre de aan dacht cp zich. vestigde. De veelkleu rige lampions vormden in de duister nis een feestelijk: schouwspel hier en daar onderbroken door een „don kere plek" dat was dan een mu- riekkorps. Erg mooi was het om de stoet over de Lange Haven te zien i trekken de Appelmarktbrug over 7- waarbij de lampions spiegelden in het water. Af en toe was het voor een groepje even halt-houden gebla zen omdat er onderling een kaars je dat was opgebrand of uitgewaaid Gedurende dit weekend zijn in spoed gevallen de volgende artsen te fae- ïriken: J- Mokkonstorm. Van RuysdaeUaan 52b. tel. S409B: D. Honthuysen Jr., Swam- merdamsingel 43, tel. 6851$; J. van Bu ren, Buys Ballotsingel 72-76. tel. 69G6L Zaterdagavond en zondag is apotheek Gouka, Groenelaati 127, geopend. Vanaf maandagavond zijn de apotheken Jan- Swammerdamsingel 41, en de Aieuwlandapotheek. Dr. Wlbautpleln 17. «eopend. Vanaf woensdagavond wordt u<* dienst waargenomen d«or de Rcm- vrandtapoiheek, Rembrandtlaan 5. moest worden aangestoken, maar dat waren „incidentjes" die alleen maar leuk waren. Burgemeester mr. J. W. I'cek heeft gisteravond in de aula van het Stedelijk Museum de tentoonstelling „Vrijheid" geopend, die gewyd Is aan de laatste wereldoorlog, de bezetting en de bevrijding, dit ter gelegenheid van het derde lustrum van het Be vrijdingsfeest. „De herinnering aan die bevrijding vervaagt," aldus de burgemeester, „en toch weten we allen hoe we dat eerste bevrijdingsfeest hebben ge vierd, wekenlang, in grote eensge zindheid." Tal van vragen kan men zich stellen als men hiervan de oor zaak gaat zoeken. Was de ellende van de bezetting tè erg om nog steeds weer te worden opgehaald? Is de zaak doodgepraat? „Integendeel", al dus de burgemeester. Maar na de bevrijding ontstond er misschien Zelfs héél kleine Schiedammertjes hebben gisteravond deelgenomen aan de lampion-optocht, zoals men kan zien aan de met een lampion versierde kinderwagen. ook door de te hoog gespannen ver wachtingen een gevoel van onbeha gen. Ook omdat er een nieuwe oor log dreigde. Hoc men over dit alles ook denken mag, van meer belang is het om zich te bezinnen op zijn persoonlijke vrij heid. hetgeen méér is dan de afwe zigheid van dwang en terreur: nl. een reële kans om zijn talenten te ontwikkelen. De tentoonstelling „Vrijheid" kan van betekenis zijn bij het verdiepen van dit besef. Het geheel werd sa mengesteld onder leiding van con servator P. L, A. Janssen, die ook een indrukwekkend klankbeeld maakte over deze tijd. Deze herdenkingstentoonstelling is vrij toegankelijk, en blijft tot 29 mei. Het museum is dagelijks geopend van tien tot vyf uur. Op zondagen van 12 tot 5 uur. Op Koninginnedag en op 5, 6 en 7 mei ook 's avonds van zeven tot tien uur. Er wordt ook een film over de bevrijd mg van Ne derland vertoond. moeten nadenken of de blonde, blauwogige Ada inderdaad de mooi ste was. Het publiek had de keus al om vyf over tien gemaakt, toen Ada voor het eerst in een zelfge maakte cocktailjapon de zaal in wiegde. Twaalf deelneemsters waren er, die niet alten uit Rotterdam kwa men, Er waren er bij het moet gezegd worden die bepaaldelijk meer durf dan charme hadden en aangezien mooie japonnen en dure stola's veel, doch badpakken weinig verhullen, was tegen half één al wel zeer duidelijk, dat er over een week of wat aan de Krahngse Pias op een paar vierkante meter grond meer mooie meisjes te vinden zul len zijn oan gisteravond in de stoet van twaalf kandidaten. Dat zullen dan meisjes zijn, wier jonge leven niet beheerst wordt door een. onbegrensd verlangen naar een reis naar Miami, waar Miss Wereld even m ieders belangstel ling komt, om daarna snel te wor den vergeten. Er komt immers elk jaar weer een ander mooi meisje het crelmt opeisen.... Alex de Haas praatte gisteravond en vannacht de Rotterdamse Mess- kandidaten de kleedkamer in en uit en lanceerde daarbij een stuk of wat toepasselijke grapjes, die een welkome aanvulling waren op zijn vraaggesprekjes met de meisjes, die alleen maar duidelijk maakten, dat elke Miss dol was op sport en haar mondje kon roeren in een stuk of wat vreemde talen. Ada Stuyt, de winnares, zal men zich wellicht uit een verhaaltje in ome krant herinneren als een Rot terdams meisje, dat een paar jaar geleden met haar ouders naar Zuid- Afrika emigreerde en vorig jaar te rug kwam, na een mislukte poging om ais verstekelinge Zuid-Afrïka te verlaten. In Zuid-Afrika werkte ze als foto-model, als „prikkelpoppie", zoals dat daar heet. Smds haar terugkeer in Rotter dam is ze secretaresse op een kan toor. Dc tweede prijs werd gewon nen door een Haagse, de 19-jarige Louise Kievit, en de derde prijs was voor de 18-jarige Elly v. d. Kooy, een verkoopster, ook uit Den Haag. machtige panorama's vol actie en le ven evenaart Tempest de beste su per-avonturenfilms. Lattuada, van wie men zich met enige verwondering een fijnzinnige film als „De jas" (naar Gogolj) her innert, heeft op de Dolovo-vlakte in Joego-Slavië grote gevechtsscènes gefilmd, waarvoor Tito's leger hem 3.000 cavaleristen en 500 infanteristen —alle deelnemers moesten een baard laten staanl ter beschikking stel de. Silvana Mangana (echtgenote van De Laurentius), Van Heflin als een vervaarlijke Kozakkenleïder Fuga- cïoff, die zich tot Czaar Peter III uitroept, Viveca Lindfors (als Ca- thcrina). Geoffrey Korne, Oscar Ho- molka, Agnes Moorehead en Vittorio Gassman treden op in deze weinig diepgaande, maar heel breed uit gemeten geschiedenis van liefde, ver raad en strijd. Het beslissende tref fen tussen de woeste horden van Pugacicoff en de keizerlijke troepen van Suvorov is 'n treffend bravour- stukje van massie-xegïe en film techniek. VLAAKDINGEN Tijdens de dodenherdenking op 4 mei a.s. zal de brandweer aan de Wilhelmïnakadc tegenover perceel no. 40 een krans leggen op dc plaats, waar op 7 februari 1945 de brand weerman L. Eland werd gefusilleerd. Tevens zal een eresaluut worden gebracht aan zes brandweerlieden, die in de tweede wereldoorlog ge sneuveld zijn. Dit waren; Th. do Held, P. Kleijnjan. H, Pastoor, P. v Rugge, A. den Toom en W. Ver schoor. Op de gedenkplaats zal do heer A, G. Corbeth Jr. het gedicht „La memoriam" van. Leo Maas decla meren. Op Bevrijdingsdag speelt, zoals reeds gemeld, Fortuna legen de „Rest van Vlaardlngen". Het Vlaardlngsc elftal Is voor deze gelegenheid als volgt samengesteld: Van der Reyden (Zwaluwen), doel; Van der Zwan (VFC) cn Baren dregt (VFC), ach ter; De Rond (WIK), v. d. Burg (VFC) en Dekker (VFC), midden; II, van Rees (VFC), Pattlapon (De llollandiaan), Groeneveld (VFC), Bakker (WIK} en Boose (WIK)voor. Reserves zyn: Meeïdyk (De Hollan- diaan), Tettelaar (Be llollandiaan), Post (WIK) en Vleugel (Zwaluwen). De Maaslandsa gemeenteraad be sloot vrijdagavond met algemene slemmen tegen het uitbreidingsplan- In-hoofdzaak „Maassluis-Noordwest" in beroep te gaan bij het college van Gedeputeerde Staten. G.S. zal wor den verzocht de goedkeuring te ont houden aan het uitbreidingsplan, een en ander voornamelijk op de reeds eerder door ons uitvoerig weergege ven gronden. Mr. W. Riphagen 2al op donderdag 19 mei om 15.30 uur in een openbare senaatsvergadering in de aula van (Je Ned, Econ, Hoogeschool met 'n rede het ambt van buitengewoon hoog leraar in het volkenrecht, in het bij zonder het internationaal bestuurs recht, aanvaarden. „Symphonia" concerteert voor vluchtelingenhulp De Koninklijke Orkestvereniging „Symphonia" geeft maandag 9 mei om kwart voor acht in de Rïvièra- bal een concert ten bate van de vluchtelingenhulp. In het afgelopen jaar heeft „Sym phonia" voor verschillende doelein den niet minder dan 136.000 kun nen afdragen. Aan het concert wordt solistische medewerking verleend door de so praan Elly Verhagen, de bariton Corn. Schelle en de pianist Rudï de Heus, die een eigen compositie met begeleiding van orkest ten gehore zal brengen. Op het programma staat voorts de Symfonie van Cbausson. Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedijk 265 Telefoon 6 BO 21 Schiedam Permanent wave Enige j'aren geleden schreef dedan ook alleen, omdat hy dat nu Amerikaanse auteur Francis Irby eenmaal grappig vindt. Gwaltny „The day. (he century en- Het was te verwachten, dat deze ded," een roman, die enorm opzien roman verfilmd zou worden. In In Amerika baarde. Dit boek is een „Between heaven and hell (Zwy- aanklacbt tegen de mensonterende gend Heldendom) wordt de figuur toestanden, die iydens de tweede van serg. Sam Gïfford door Rob. wereldoorlog in een strafbataljon 1 Wagner verdienstelijk uitgebeeld, ergens In de Pacific heersten.Het beste spel zien wij echter van i Eroderick Crawford als de geestes- Op knappe wijze vertelt Gwaltney zieke kapitein Waco, die bezeten is de levensgeschiedenis van rn dienst- van de angst eens door een Japanse plichtigc sergeant Sam Gifford, die door een wanhoopsdaad in dit ba taljon terechtkomt en het slachtof fer dreigt te worden van een gees teszieke kapitein die hem als com mandant van een patrouille de rim boe instuurt, waar het wemelt van Japanse soldalen. Uit militair oog punt bezfen heeft deze patrouille een enkel nut, de kapitein doet het i sluipschutter vermoord te zullen wórden- Helden zal men in deze film niet vinden, alleen maar doodgewone mensen, die slechts hopen het ein de van de oorlog levend te halen. Slechts voor een chkeling van dit strafbataljon gaat deze wens in ver vulling. (IN MONOPOLE) Hel ene permanent met toe stel, het beste wat er is, compleet ƒ5.—; stroomloos 7.5D Op vertoon van deze advertentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène". Rembrandtlaan 22, telefoon 67170 Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.— com pleet Telefoon 6 68 33 Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan tel bed. Prima afwerking, ais nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groeneuaal IA (Braersveldpad), telef, 6 7028 (no 18 uur telefoon 6 67 891 Ledikanten, hutledi kanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten Sloperij „Swlingen". Nieuw- straat 43. Phili-have shinen, reviser..: ?n repareren scha ren slijpen, tafel- on b>nnd- messen, golfstypcn 's Mor gens gebracht, 's middags klaar Fotografie Vuor pastoto's nuoi tv van Vu uren, H oogstraal 1Ü6. te lefoon 6 67 20 in spoedgeval desgewenst m 1 uur klaar. Rol films vergelen? Auto maat staat voor u klaar Alle Shorten films Foto K. vim Vuuren, Hoogstraat 296.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1