ROXY ROXY De gierzwaluwen maken haast met de broederij Schijnwerpers op de Schiedamse sport IIISfJ UNIQUE Reeds 17 korpsen bij Drumbandconcours De spotvogel bootst zijn buren weer na E53EEZSI WALDO-TAXI Wi ZEEMAN NIEUW-ENGELAND ZEEMAN ZEEMAN zuiver en koeler roken] HET VOGEl LEVEN IN JUNI 6.46.50 (3 lijnen) PvdA en de sport vlaai-dingen schiedam Olie op de iveg Denk aan VADER Auto tegen gevel' Hengelaarsver. koos een nieuw bestuur Jeugdhengel-comp. FOTO OPTIEK „A R G U S" Diefstal aan boord Burgerlijke stand Vrijdag 10 juni 1960 Set is dit jaar met de voetbalsport in Schiedam een vreemde zaak, de traditionele successenreek- sen is een eind gekomen. Deze hebben voor dit jaar plaats ge maakt voor jubileumvieringen. Bij (ie evenementen blijkt telkens weer dat de sectic amateur voetbal een beslist stevige constel- 1 latie beeft gekregen dankzij de J voetbaltoto. Vroeger kon de aan- schaf van een bal zwaarmoedige rimpels op de gezichten van de bestuursleden teweeg brengen. Te genwoordig telt men unaniem de duizendjes na die nodig zijn om de kleedlokalen te bouwen. Men vol de moderne aecomodatïes en dat is prettig. Men hoopt slechts dat de gemeente spoedig voldoen de terreinen beschikbaar zal stel len. Ondanks de ruimere armslag en de schijnbaar grotere voorspoed bliyft de sector van de vrijetijdsbeste ding het gebied waar men met plezier zelf actief kan creëren. Er valt geen vreugde te beleven aan een passieve ontspanning, die op het presenteerschaaltje wordt ge legd, Dat begreep men vroeger heel goed. Toen onderhielden de leden van de sportverenigingen de velden. De Sportraad heeft ge meend dat die goede geest er nog is. Daarom is het voorstel gelan ceerd om de leden van de sport verenigingen geulen te laten gra ven in sportpark „Harga" voor de aanleg van de clectnciteitsleidm- gen. De sportwereld krijgt van de gemeente voor een kapitaal aan eïectxiciteitsvoorziemngen. Als kleine tegenprestatie bespaart die sportwereld de gemeente de graaf- kosten. Het is voor die sportwe reld dan ook een erephcht het gra ven van de geulen te voltooien. Iedere avond wordt er gewerkt, maar momenteel zijn er nog te weinig medewerkers. Daarom: vrijwilligers voor het graafwerk in „Harga" gevraagd. Wel een verheugende zelfwerk zaamheid is te zien op het com plex van „Hermes DVS", De twee semiprofclubs behoren niet meer in tegenstelling tot vroeger tot de financieel krachtigste ver enigingen. Zowel Hermes DVS als SW staan voor moeilijke perio des, Deze clubs beide met een rijke historie hebben de steun van hun aanhang dringend nodig bij de verhuizingen en de daarna te verrichten bouw van de aeco modatïes. Momenteel richtten wer kers van Hermes DVS het hoofd- veld in. De bezoekers zijn het er over eens: het wordt ondanks de financiële handicaps heel mooi Dankzij Stimulator Theo Vrede- bregt ontplooien de HDVS'-ers een prettige activiteit. Voordat de competitie begint heeft HDVS weer 'n eigen centrum weliswaar in een nieuw gebied, maar blijkens de activiteit met de oude goede geest bezield. (Advertentie 1J1J.) De sport is het onderwerp van de sluitingsbyeenkomst van het winter seizoen, die de Partü van de Arbeid houdt op maandag 13 juni in de zaal onder de Opstandingskerk.EvertKu- pers jr. spreekt over de Sportnota en Bob Spaak vertelt van Sport en Sportnieuws. Ha de pauze is er een sport-forum o.i.v, mr, P, van Eoehove, waaraan bovengenoemden cn Jan van Schijndel en Rinck Zijl- stra deelnemen. Aanvang acht uur. (Advertentie LM.) Schitterende kwcmeuTREYIRA HERENPANTAIONS wosbaar, kreukberstellend., kleur echt, eeuwig plooi houdend- Zo wel mèt als zonder omslag. Twee achterzakken en ritssluiting» In blauw, grijs, beige, groen, mul ticolor en structuur. Normaal 42.50. Ntf, slechts 4 i JÉ J 5 dén dag 66k voor corpulente figuren. Voor de junioren van HBSS wordt zaterdag de traditionele vijfkamp gehouden in sportpark „Harga". Tot voorzitter van DWS is gekozen Aat Sigmond, Secretaris is Joop van Rosmalen. De jonge, maar actieve christelijke vereniging voor lichamelijke oefe ning in Kethel „Animo" heeft nu ook een jeugdbestuur. De samen, stelling is Johan Meijer, voorzitter; Corrie van Haften, secretaresse; le den Marjan Vellekoop, Minke Vuyk, Ni el Blok en Joban Hol- lemans. Bij „Juliana" is een wandelafdeling opgericht Zaterdagmiddag ver trekken de gymnasten voor de eerste tocht vanaf de Thorbecke- school m NieuwlancL De Schiedamse Scheidsrechters Ver eniging heeft een nieuwe voorzit ter. De heer L. van Sijll, die de SSV haar faam bezorgde, is af getreden. Hij is opgevolgd door de heer L. Ravens. SFC heeft versterking gekregen, van Jan Offerman, voorhoedespeler van de topteams van SW. SFC houdt op 23 juni de ledenverga dering m de kantine van Bosboek. De actieve wedstrijdsecretaris Th. Rehermann en penningmeester De Boer zullen aftreden. Op zondag 3 juli organiseert het veertigjarige Demos een sportdag. Het vakantieprogramma van de SG vermeldt als sportevementen: show zwemmen, wielerronde, toer tocht fietsen, judodemonstraties. De voetbalvereniging „Wilton Fyen- oord" hoopt met nieuwe energie het Pad naar de KNVB terug te vinden. Er is een nieuw bestuur gevormd met als voorzitter: G. P. Schipper, secretaris G. H. Putters en penningmeester Th. Schaeffer, ledep zijn M. C. Verbaeren en J. Jonk. Tot honkbalscheidsrechter is be noemd de heer H. J. Moerer Bei- erlandsestraat 4b. In het komende weekeinde zet „Excelsior '20" de viering van het veertigjarig be staan voort. Zaterdag voetballen de kampioensteams uit 1951 cn 1959 tegen elkaar. Zondagmorgen is er de feestvergaderïng in de kantine van de Schiedamse Ovtonnage- fabrïek. Zondagavond treedt Rens van Dort voor de „Excelsiorancn" op in Musis Sacrum. Woensdag wordt een pupillen toernooi gehou den. In de Schiedamse sportwereld heerst teleurstelling over het feit dat de plaatselijke clubs niet ac tief aan de jubileum wedstrijden van onze tweede klasser kunnen deelnemen. Hoewel het voetbalseizoen nauwe lijks gesloten is staan er weer vele jubileum- en vriendschappe lijke wedstrijden op het program ma. De meeste clubs gaan hun aanwinsten beproeven. Dat doet het versterkte PPSC op 9 juli in Rozenburg en op 18 juli bij Zuid- land. (Advertentie I.M.) AUTO MO BI L B 6 R,|J F OFFICIEEL ABENT Gtd. Blersiooi 37 - Telsf, '01398-6450 Burg. Knappsrtlaan 2 - Teltf. O1H-645O0 Zaterdag 11 juni organiseert hef vendel Schiedam van de Oranje- Garde ln samenwerking mei O.B.K. het tweede Drumband concours „Schiedam", dit Ier gelegenheid, van het G0-jarlg bestaan van het mu ziekkorps Q.B.K. Het concours wordt gehouden in de Plantage te Schie dam. De deelnemende korpsen zul len te 15.00 uur vertrekken vanaf de Juliana van Stolbergstraat bij de B.K.-Laan, het Boerhaavepletn (pompstation}, alsmede het Stations plein. Het concours zal te 13.30 uur een aanvang nemen met het lopende gedeelte in de Tuinlaan, vanaf de .Rehobotschool en Plein Eendracht. Te c.a. 17.30 uur zal in de Plantage het stilstaande gedeelte worden uit gevoerd. Het publiek heeft gratis toegang in de Plantage en dient gebruik te maken van de ingang t.o. het gymnasium in de Lange Nieuwstraat. Tot nu toe hebben zich 17 korp sen gemeld, o.a. uit Rotterdam, Vlaardingcn, Maassluis, poeldijk. Leiden, Delft, 's-Gravenmoer, Geer- truidcnberg en Schiedam. Het is niet uitgesloten dat dit aantal nog groter zal worden, daar inschrijving op de dag zelf mogelijk is. De korpsen varieren in grootte van 14 tot 30 personen, ze zijn vrij (Advertentie LM.) Laat 19 juni een feestdag zijn GEEF HEM TUINGEREEDSCHAP Broersvest 52 - Schiedam (Advertentie LM.) BAD. ARTIKELEN Badsets (short met kort jasje). Effen of gestreept. Zie illustratie v,a. 49.— Zwembroekjes. In deze collectie ccn spe ciaal model voor grote maten v.a. 10.90 Italiaanse bad shorts van Nylon in effen cn fantasie 37.50 Badjassen v.a. 55.- AMSTERDAM JCONING5PLEIN ROTTERDAM KORTE HOOCSTRAAT (Advertentie LM.) Ga naar en VADERDAG is geen proBIeem meer! Broersvest 52 Schiedam Da chauffeur A. v. d B. verloor gisteren op het Rubensplein een vat met ruim 200 kilo olie van zijn vrachtauto. Het vat barstte open en veel olie kwam op het wegdek te recht. De chauffeur had wel pech, want toen hy met zijn auto terug reed om het vat op te halen, be schadigde hij een vuilniswagentje van de Gemeenteremiging. (Advertentie LM.) ROTTERDAM: Knne Hoogstraat H Meent hk. Gowhc- ilacel Ktteodx. Ugedljk hit. Dorpsweg West Kïüülcade 35 LHDEK; Haarlemmer»raat 25 DENK AAN DE gereedschappenzaalt, waar altijd wat voor HEM te koop is Broersvest 52 - Schiedam De heer IL J. L. uit Rotterdam is vannacht op de hoek van de Broersvest en de Singel met zijn personenauto tegen de gevel van het automobielbedrijf Pietersen en Co. gebotst, waardoor een winkelruit sneuvelde. De automobilist was in de bocht geslipt. Tijdens de in het wijkcentrum Nieuwland gehouden algemene le denvergadering heeft de nieuwe grote hengelsportvereniging „H.S.V. Schiedam en Omstreken" een defi nitief bestuur gekregen, bestaande uit de heren Jos. Giesen, voorzitter; C. Nijs, 2e voorzitter; A. van Bre da, secretaris; W. Chr. de Wit, 2e secretaris; J. in 't Veld. penning meester; H. van der Velden, 2e pen ningmeester. De heren J. J. van Halderen, W. v. d. Marei en F. Gie sen werden als commissie aan dit bestuur toegevoegd. F. Giesen kreeg tevens de functie van voorzitter van de jeugdcommissie. De heer C. J Aben een der grootste plaatselij ke yengelsportpioniers is op voor- stel van het bestuur tot ere-voor- zitter benoemd. Evenals vorig jaar werd voor de jeugdleden van „Schiedam en om streken" een hengelcompetitie geor. ganiseerd, die echter nu maar vfer weken duurt, zodat er dit seizoen meerdere competities gehouden kun nen worden. De eerste wedstrijd vond ai plaats. Ruim zestig jonge hengelaars wierpen in een der vij vers van het z.g. oude gebied de vislijnen uit Slechts 20 van hen wis ten vis buit te maken. De drie best gekiasseerden waren: 1. Aad van Mil, 112 cm; 2. Herman Giesen, 91 cm; 3. Aad Putter 72 cm. Zaterdag a.s. wordt opnieuw ge vist; dan zijn de vij'vers in het Prinses Beatrixpark het jachtterrein. De wedstrijd duurt van 14.30 uur tot 16.30 uur. De deelnemers ver zamelen voor de speeltuin in het park. Het oecumenisch avondgebed, dat zaterdagsavonds van half acht tot acht uur in de Lutherse kerk wordt gehouden, wordt in de maand juni geleid door: ds. Oomkes op 11 juni, ds. Gras op 18 juni en ds. v.d. Haa- gen op 25 juni. in de keuze van de uit te voeren werken. Doordat dus geen verplich te nummers uitgevoerd zullen wor den, belooft het concours ook voor de toeschouwers een aantrekkelijk schouwspel te worden. De jury welke de korpsen zal be oordelen, bestaat uit instructeurs van de Kapel der Koninklijke Marine. Na afloop van het concours, vóór de uitreiking van de prijzen, zullen de beste korpsen nog enkele show nummers verzorgen. De bewoners van huizen aan do Lange Nieuwstraat, Plein Eendracht en Tuinlaan wordt verzocht voor dit Schiedamse evenement de vlaggen uit te willen steken. (Advertentie IM.) Bellen by ongeval: G.G. en G-D Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: Janssen, Swammerdamsingel-43 en Nieuw- land-apotheek, Dr. Wibautplein 17. R.-H. Leeszaal en Bibliotheek, Dam1 geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uui en tedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tol 20.30 uur. 's Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: geopend maandag van 19 tol 20J0 uur, dinsdag van 9-30 tol 16.30 en van 19 tot 20.30 uur woensdag van 9.30 tot 16.30 uur. donderdag van 9.30 tot 12-3p uur, vrijdag van 9.30 tot 16.39 en van 19 tot 20.30 uur, zater dag van 9.30 tot 16.30 u. 's Zon dags gesloten. Stcd. Museum: Tentoonstellingen „R M. v. d. Spoel", „Vrijheid" en „Willem Reyers", BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Het begon met een kus". Monopole, 2, 7 cn 9.15 uur: „Jagade, de onruststoker". DIVERSEN Uonnerlage Gretelaan, 7 uur: Jeugd Jolijt Ronde van S'dam. Prins Bemhardlaan, 7 uur: Jeugd Jolijt Autopedwedstr. Op het terrein van de ijzerhandel L. van Duyn aan de Jan van Rie- beeckweg ontstond gistermorgen een brandje in een schrootpers, toen enkele benzïneblikken tot pakken werden geperst. Het personeel had het vuur snel bedwongen met be hulp van enkele emmers water, zo dat de brandweer alleen nog na- blussingswerk behoefde te doen. (Aduertentïe I.M.) v.h. L. de Bruin TOONAANGEVEND op het gebied van de moderne bril Onze collectie camera's is veel groter geworden Reeds vanaf 19.75 ORANJEGALERIJ 9 - Telefoon 16 43 Op zondag 12 juni a.s. zal er 's avonds om 19 uur in de Opstan- dingskerk alhier weer een oecu menische kerkdienst worden gehou den. Als gastpredikant is uitgenodigd dr. K. J. Kraan, Gereformeerd pre dikant voor bijzondere contacten te Rotterdam. Het thema van zijn pre diking luidt: „..dat zij allen één zijn(Joh. 17 vs 21), Als liturg doet dienst ds D.J.Spa- ling, Ned. Hervormd predikant al hier. Het koor van de Opstandings- kerk zal aan deze dienst zijn mede werking verlenen bij de door de ge meente te zingen responsoria en door het zingen van enkele liede ren. dank zij ragdun en ventilerend Elfin-papier. Wie nu ROXY rookt, geniet meer dan een ander. Het ejfin papier is zo ragdun, dat U louter tabak proeft, zuiver cn geurig. Bovendien rookt U koeler, want 't elfin papier ventileert door onzichtbare openingetjes. Kies nu ROXY en geniet onbezorgd van de beste tabakken uit Amerika. Nieuw Jtlaar-open" NOBEL - ZUIVER - TROUW Diitributcr» tor Holllnd - AI rum. Im pert CMtpUf Heeft u ze al gehoord, de gierzwaluwenOngetwijfeld wel, want deze razendsnelle uilegers houden- cr van om hun aanwezigheid door ccn schei langgerekt „sie-stc-sie"-geroep aan te kondigen. Door hun donkere kleur l\jken het in de tucht net silhouetten cn wel van je reinste stroom- lynwodel. Hel ene moment zien we ze vlak boven ons en een ogenblik later zijn ze finaal uit het gezicht verdwenen om even later wéér boven ons lioofd te dwarrelen. De eerste exemplaren zagen en hoorden we op Koninginnedag en dat waren er echt neg maar enkele. De meerderheid arriveerde eerst een week later en thans brengen ze weer heel wat leven digheid in de lucht. We zien ze letterlijk overal, in de steden en dorpen maar evengoed in de polder, waar ze op de ïnsektenjacht gaan. Xe broe den euemoel in de bewoonde wereld en wel onder dakpannen of in muurspleten en zo. Dat ze vooral in deze tijd zo'n haast hebben- is niet te verwonderen, want een kleine drie maanden na aankomst gaan ze ons alweer verlaten, doel: Afrika. Fr moet dus met de broederij ook wel haast gemaakt ivorden, anders zijn de jongen tegen die tijd niet in staat de lange reis mee te maken. Bij voorkeur pikken ze een mussen- of een spreeuw enne st in, verdrijven eventuele bewoners en deponeren daarin dan meestal slechts twee of drie eierendie na veertien dagen uitkomen. De jongen worden eveneens in snel tempo opgevoed en als ze zijn uit- gevlogen worden ze hoog in de tucht verder afgericht. O wee, echter, als een gierzwaluw op de grond terecht komt. Dan is hij «Iets waard, want vanwege zijn abnormale korte pootjes kan hij zich ntet afzetten. Zetten we de schipbreukeling echter op een verhoging, b.i?. op de hand dan is hij in no time verdwenen. De laatste zanger waarop het wachten nog was, de spotvogel, is eindelijk ook present. En niet in zo'n klein aantal. We horen de spot vogel zowel in het bos als in de polder bij boerenwoningen waar maar wat struikgewas aanwezig is, voorts in plantsoenen waar hetzelf de geldt, zodat het beslist niet aan de spotvogel ligt als we hem niet horen. Hij begmt zijn gezang met een soort lokroep, die klinkt als een vragend „ditterooi" cn daarna volgt een potpourri van alles .wat hij van andere vogels opvangt. Vooral vogels die bij hem in de buurt huizen, die hij dus dagelijks hoort, kan hy meesterlijk naboot sen en. in dit opzicht is hij een grote concurrent van de imitator bij uit nemendheid, de spreeuw. De spot vogel is iets kleiner dan een mus en bovendien veel slanker. Hij maakt een klein nestje, waar eigen lijk alleen de romp maar in past. Kop en staart steken over de nest- rand uit. Dank zij de geringe af metingen van het nest weet de spot vogel zich aardig te onttrekken a^n de begerigheid van sommige eierver- zamelaars. Ongetwijfeld zullen velen de koe koek al gehoord hebben, de mys terieuze vogel, die zoals men weet, wat het broeden betreft op som mige zangvogels parasiteert. Met andere woorden dus, dat het koe- koekswfjfje een el legt in het nest van een insekleneter en daarna meestal een ei van het betrelfende legsel mee neemt. Het aantal eieren blijft dus gelijk- Merkwaardigerwijs lijkt het koekoeksei heel veel op de eieren die reeds ln het nest lagen, zodat het bedrog vrijwel niet op valt en de vogeltjes rustig hun overige eieren plus het koekoeksei bebroeden. Meestal komt dit laatste een dag eieren, zodat de jonge koekoek om zo te zeggen al een grote voorsprong heeft. Maar dat is nog niet voldoen de. Als de andere jongen ter we reld gekomen zijn, neemt de jonge koekoek ze stuk voor stuk op dc rug en yerkte ze zo het nest uit. De pleegouders tegen wil cn dank bekommeren zich niet om de jon gen die buiten het nest zijn beland, want hun instinct is er op ingesteld om de jongen in het nest te voeren en met daar buiten. Het gevolg Is, dat de jonge koekoek alles krijgt wat de vogels aanbrengen, zodat hij groeit als kool. In enkele dagen is hij' al groter dan zijn verzorgers. Meestal zijn dat kwikstaartjes, roodstaartjes of gras piepers en enkele andere vogels van dezelfde grootte. Zelfs als de koe koek al kan vliegen en dan vele malen groter is dan zijn pleegouders, wordt hij nog door deze gevoerd. De grootrte moeite hebben zij dan. als de koekoek op een draad of zo iets is neergestreken. Meestal kun nen zij dan niet bij zijn wijd open staande bek komen en wy hebben meermalen gezien, dat een graspie pertje eerst op de rug en daarna zelfs op de kop van de koekoek sprong om hem zo de gevangen in- sekten aan te reiken. De arme die ren moeten dus heel wat afsjouwen eer hun opgedrongen pleegkind zo ver is dat hij op eigen benen kan staan en ze doen het met ontroe rende trouw. Behalve de jongen van wilde eend en faat komen thans langzamerhand de Jonge weidevogels uit de eischa len. De eerste jongen zagen we bU de kievfl en dit ligt voor de hand omdat de kieviten al vrij vroeg eieren in het nest hebben. Ook grut to's en tureluurs zagen wij reeds met' hun kroost door de welde lo pen en meermalen hebben we naar eerder uit dan de oorspronkelijkede fraaie donsjougen van deze vo- (Advertentie LM.) GEEF VADER OP VADERDAG EEN PHILISHAVE 43.58, 44,50, f 75.f|E Mfll lAN^kPM EN WIN ZELF EEN PAKKET PHILIPS HUISHOUDELIJKE APPARATEN Inlichting?!,: LANGE KERKSTRAAT 66 - TEL. 6 85 70 gels gezocht op de plaats waar we ze vanuit dc verte hadden gezien, maar dank zij hun prachtige schutkleu ren hebben we er niet één knnnen vinden. in geval van nood kunnen de jon. ge grutto's en tureluurs uitstekend zwemmen. Van de jonge kieviten zagen wc het tot kort geleden nim mer, totdat we in mei met de sehuil- tent dicht bij een plasje zaten aan. de oever waarvan enkele kemphaan tjes hun steekspelen hielden. Terwijl we op de terugkeer der kemphaan tjes zaten te wachten was cr vlak bij een tumult van een paar kievi ten, die onophoudelijk aan het alar meren waren. Door een der kijkgaatjes probeer den we aan de weet te komen wat er aan de hand was. Vermoedelijk hadden we zonder het te weten de kieviten enigszins gestoord toen ze op stap waren met hun jengen. En inderdaad, na enige tijd kwamen er over de plas vier piepjonge kievi- tjes overgezwommen met hun nog steeds alarmerende ouders boven zich tn de lucht. Ze peddelden er lustig op los en toen ze aan land waren gekomen trok de hele fa milie verder de weide in op zoek naar proviand. Intussen lieten de kemphanen op zich wachten, doch dat wilde hele maal niet zeggen, dat we ons ver veelden. Integendeel. Allerlei soor ten vogels kwamen jn het plasje een bad nemen en sommige zaten slechts enkele meters van onze schuilplaats af. Eerst waren het een De stewardess van het Finse schip „Korsholma", dat bij de werf De Nieuwe Waterweg ligt, vermist uit haar hut honderd bankbiljetten van tien Duitse Mark en drie Dollar biljetten. GEHUWD; C. P. H. Bakker, 24 jaar en C. M. Rebers, 23 jaar; B. de Grauw, 28 jaar en M. Bunte, 24 jaar; J. Verboom, 25 jaar en A. van Heu- kelum, 19 jaar; L. van de Grijp, 23 jaar en T. Laferle, 22 jaar; A. van Beek. 21 jaar en M. Bogerd, 17 jaar; H. Kerdel, 55 jaar en. M. B. M. Gar deniers, 39 jaar; M. van der Broek, 25 jaar en T. Verweij, 18 jaar; H. F. L M. Abel, 24 jaar en G. A. Kik, 21 jaar; J. Donkervoort, 31 jaar en A. van der Vlies, 22 jaar; P. Oos terman, 31 jaar en W. J. B. I. Mak, 19 jaar- GEBOREN: Peter, z, van F. C. Kegel en L. Baggen; Albert, z. van C. Hendriks en A. Govers; Son- ja, d. van D, van Dijken en. C. P, Zandstra; Jacoba A. <L van W C. van Gogh en J. M. Friederich; Jeanette L., d. van E. van Omme en L. Rommelaar; Johannes P. B., z. van J. P. B. Lansbergen en S. M. L. Bakker. ONDERTROUWD: W. van Asselt, 23 jaar en I. Boxem, 27 jaar; 3. Bunt, 34 jaar en 3. 3. Draaijer, 30 jaar: J. C. M. de Haas, 26 jaar en C. J. M. Verspeek, 25 jaar; J. B. Kints, 30 jaar en M. M. L. Peters, 25 jaar; M. Meijvogel, 59 j'aar en L. van Dommele, 54 jaar; R. Oli vier, 23 jaar enM, E. Loch, 20 jaar; H. J. Oosthof, 24 jaar en A. Hout- braken, 22 jaar; J. J. G. Poels, 23 jaar en P. M. T, Stoffels, 18 jaar; Th. A. van Velsen, 28 jaar cn P. M. van Winden, 21 jaar; J. D. West- dijk, 22 jaar en G. Th. den Hartog, 23 jaar. paar grutto's, die onze aandacht vroegen, daarna een tweetal kap- meeuwen, vervolgens een kievitman, terwijl tenslotte een paartje slob eenden zich aan het verfrissen wa ren. Iets verder, waar de vliet is, hoorden we het gekrijs van enkele vis diefjes en de kleine zwarte sterns vlogen herhaaldelijk over ons ten tje heen als zij boven de sloten Op de nvuggenvangst trokken. ïn de verte riep een koekoek en boven ons hoofd zaten drie scholeksters luid „te-piet-te-piet" roepend elkaar ach terna. Alles bjj elkaar een heerlijke middag, die nog lang in onze her innering zal blijven. A. de Jong. MANILLA. Indonesië heelt de Philippljnen verzocht niet toe te staan dat Nederlandse schepen en vliegtuigen op weg naar westelijk Nieuw-Guinea in Manilla brandstof innemen, zo heeft de Indonesische zaakgelastigde in Manilla, donder dag meegedeeld. (Aduenentie l.M.) ...Ja, óók voor degenen, diet tot ou toe met bij ons koch' ten, maar evengoed prijs ste/- kn op behoorfjjfce kwalitei ten. zijn deze' aanbiedingen bedoeld. Morgenvroeg beginnen wij mee de verkoop van een groce partij zware dubbel-] inn en water dichte sporttassen kampcer- tassen - strandtassen - of hoe U ze noemen wilt, vèr onder de normale prijs. Deze schier onverwoestbare dubbellinnen tassen... het zwa re linnen wordt normaal voor luchtbedden e.d. gebruikt... is door waterschade bij de fabrieks brand Iets vuil geworden. Nu koopt U grote tassen van 4.90 - middelmaten van 4.25 en de kleinere van 3,90...tassen van bijna een halve meteren kinder- tassen van 35 cm, door elkaar voor één prijs, voor nog géén twee gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze, dubbellinnen ongewoon sterke sporttassen, die zowel ln de hand als op de rug gedragen kunnen worden, alle maten door elkaar voor één prijs voor

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1