V luchtelingen-kinderen in Schiedam met vakantie U Kennismaking met pleegouders bij CJV Gemeenteraad komt in vakantie-stemming van De „beste acht WFbedrijfsschool Vermakelijke „strip uit de Oudheid Monopole vertoont Haanstra's Fanfare r,i¥^ Begrafenis J. Kreuger Oefenwedstrijd van SVV Waterpoorter in de prijzen Agenda biedt VAN LOENËN» VOOR LIJSTEN Artsen op zondag Opruiming, wemig nieuws M. A. C. van Deurzen onderscheiden Meisje vocht voor vriendinnetjes Aanrijding bij race naar oud papier Diefstallen Bromfietser gewond Burgerlijke Stand Dief logeerde bij de politie Jubileum-glazen van HBSS KERKDIENSTEN Ook Maastricht wil universiteit Hooi in brand gestoken Van trap gevallen SCHIEDAM Tandarts WflTTEZ KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Koeriersters Zaterdag 16 juli 1960 ■rïSetücet f>-k. ook. ml straks ■njoussg. ■uitJenigr f dumen 1* pias. 1 klokte pezend Udrti fe lle, dat tri zijn l^ü/de leerde triester C oun- l Jcfo- hPrys Br het Ju hij I belas- led«p Jtviaas ft' va* uztfn fyto- bet fDie |tn up fiend, aati ■Ujecs, lader l-W J da!) ■hulp StaW c.bö In de Jeugdhaven van de C.J.V. aan de Lange Haven zijn gister avond dertien kinderen uit verschil lende vluchtelingenkampen In West- Dultsland, aangekomen en daar heb ben de Jongens en miesjes voor het eerst kennis gemaakt met hun pleeg ouders. Er heerste een prettige sfeer tijdens deze korte begroetingsbUeen- komst ln de Jeugdhaven. Mej. A. Brouwer van de CJT.V, heette de kinderen hartelijk welkom met een speech je In ihet Duits, en men kon merken.' dat de jongens en meisjes zich al meteen best op hun gemak voelden. En bRj waren zü natuurlijk ook, met het vooruitzicht tot 26 augustus hier te kunnen blijven. De C.J.V., die zoals bekend voor deze vluchtelingen-kinderen in het j gehele land een akLie heeft gevoerd, j heeft zich wat de organisatie betreft van zijn beste zijde laten zien. Alles i is uitstekend geregeld. Zo wordt er een lijst samengesteld van de adres sen waar de kinderen, verblijven, 20- dat iedereen zijn kameraadje eens j kan gaan opzoeken als hu of zij daar t zin in heeft. Van de Gemeentebibho- theck kreeg men een aantal Duitse 1 kinderboeken te leen. die de kinde ren dan bij de Jeugdhaven kunnen afhalen. De voorzitter van de CJV., de heer W. F. de Wolff, verleide de pleegou ders vooraf het één en ander over de organisatie van deze vakanties. De vraag naar meisjes, van do kant van de pleegouders, bleek aanzienlijk groter te zijn dan die naar jongens. In do vluchtelingenkampen zag men echter wel in dat dit de verhou dingen te scheef zou trekken, en in overleg heeft men de „verdeling" wat redelijker gemaakt. In Schiedam beeft dit gelukkig geen moeilijkhe den gegeven.omdat de pleegouders wel inzagen dat het in de eerste plaats om het kind gmg. Over twee weken wordt er met de kinderen een rond vaart gemaakt door de Rotterdamse havens, terwijl men ook het plan heeft om met de in Rotterdam en Schiedam verblijvende kinderen een dagje naar do Floriade en de Dier gaarde Blijdorp te gaan. Waarschijn lijk op 26 augustus is er weer een kontaktavond in de Jeugdhaven. Volgende week zaterdagmiddag ar riveren er weer dertien kinderen in Schiedam. Het zou leuk zijn als de pleegouders met de kinderen die hier al zijn, daar ter verwelkoming wil len komen, zo zei de heer De Wolff, „En jongen, hoe het er mee?" zal de heer Van Noordennen ge vraagd hebben taan de jonge Hans Dirich Schmidt «ifc UZm, dt'e nu een paar toeken bij z$n „pleeg vader" Van Noordennen komt lo geren. SW speelt vanavond om 6.20 uur op het nieuwe terrein in Sportpark Harga een oefenwedstrijd tegen Slie- drecht, een oude tegenstander uit de amateurtijd. Bij do xood-groenen worden enkele nieuwe spelers als proef opgesteld. Het team wordt dan: Van der Ende; Hekman en L. West- dijk; Van Elderen, P. Romein en P. v. d. Windt; Van Rees, Van de Marei, Van Meeteren, de Graaf en P. de Regt. *5 Het Noord Hollandse stadje Pur- merend heeft het Schiedamse draai orgel uitgenodigd om deel te nemen aan een concours voor draaiorgels ter gelegenheid van het 550-jarig bestaan van de stad. „De Waterpoorter" kreeg de eerste prijs met lof van de jury vanwege de goede staat waarin dit instrument verkeert, bovendien ont ving het orgel de eerste prijs met lof van de jury vanwege de goede muzikale uitvoering. Tevens werd een filmpje van het Schiedamse or gel gemaakt. „De Waterpoorter" overspeelde met verve gerenommeerde draaiorgels als de Jupiter uit Haarlem, de Turk uit Loosduinen, de Cello uit Amsterdam en de Grote Gavioii uit Zaandam. (Advertentie LM. Inlijsten van fotojs, platei),'. rjxA DAM 11—13 - TELEFOON «6192 In spoedgevallen zijn gedurende dit weekeinde de volgende artsen te bereiken: J. van Buren, Buys Ballotsingei 72-76, tel. 69661; D. Houthuys jr., Swammerdamsïngel 43, tel. 68516; W, T. P. Nijenhuis, B.K.-laan 154, tel. 68880. Geopend is apotheek Evers, Lange Haven 81, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waar neemt. (Advertentie LM.) Vindt U het erg, als Uw mol ton deken iets breder en iets korter is dan normaal' Haar als U dan xo'n molton deken die normaal voor 3.25 verkocht wordt, nu kunt uit zoeken voor nog géén twee gulden, waar zou U dan op wachten Maandagmorgen om 9 uur bc-J gint de verkoop van een partij extra zware witte molton dekens in de experemaat 114 x 163 cm. voor een onge kende Opruimings- prijs. ''ïïri Maandagmorgen om 9 uur (wij Zijn 's maandagsmorgens altijd open) begint de verkoop deze witte molton dekens. fffi De gemeenteraad van Schiedam komt op vrijdag 23 juli weer in vergadering bijeen, Of het aen de vakantle-tfjd te wijten is weten wij niet, maar de toch nog vrij uit gebreide agenda voor deze verga dering bevat weinig of geen belang wekkende punten. Het zijn meest routine-kwesties die ter tafel ge bracht worden, gedoemd om „onder de hamer" door te passeren. De zorg voor het onderwijs vergt weer een aantal uitgaven. De Vere niging tot bevordering van Christe lijk Onderwijs in Schiedam, vraagt de medewerking van de gemeente I voor de aanschaf van materiaal. Voor de kleuterschool aan de Van Beve renstraat 40 dient nieuw meubilair voor één van de drie klassen aange schaft te worden, wat j 2.000 zal gaan kosten. Bovendien moet deze school ook een nieuwe zonwering krijgen, waarvoor luxaflex afscherming aan gebracht zal worden voor 2.347. Tenslotte zal deze kleuterschool ook nog buitenspel-materiaal krijgen voor ƒ400. De kleuterschool van de zelf de vereniging aan de Oostsingel heeft eveneens nieuw meubilair nodig voor een van de klassen. Voor de kleuterschool aan de Dr. de Visserlaan 1 zijn 2elfs meer voor zieningen nodig. Hoewel de twee kleuterklassen slechts tijdelijk in het gebouw zijn ondergebracht wordt het aanbrengen van een wasbakje of aanrechtje in de lokalen verant woord geacht. Ook moet die kleuter school een zandbak van prefabri cated elementen krijgen. Hiermee is een Uitgave van ƒ5.580 gemoeid. De christelijke school aan de Zalm straat moet nieuw meubilair, een bordsstelling en een opbergkast krij gen; kosten ƒ2.750. Aan het gebouw van de Chr. Huis- houd- en Industrieschool in de West molenstraat 24 zullen enige voorzie ningen getroffen moeten worden als gevolg van het feit dat het aantal leerlingen zodanig toeneemt dat op nieuw enige lokalen in gebruik ge nomen moeten worden. Een glaspui moet verwijderd wor den en scheidingswanden aange bracht voor het verkrijgen van een naailokaal en een kamer voor het per soneel. Het huishoudlokaal moet van nieuw materiaal en meubilair wor den voorzien; de binnenplaats moet herstraat waarbij een overdekte rij-, wielstalling voor 85 fietsen gewenst is. Verder moeten vloeren, wanden en plafonds gerepareerd en de toi letten verbeterd worden. De kos ten voor deze verbetering zijn ge raamd op ƒ21.000.- Nieuwbouw B. en W. stellen de Raad vour een stuk grond aan de Noord molensraat te verkopen aan de heer S. D. Land man te Schiedam, die daarop een garagebedrijf met twee woningen daarboven wil slichten. Op verzoek van de gemeente zal de heer Land man zjjn huidige bedrijf aan het Spinhuispad nummer 1 opgeven, om dat de gemeente dit perceel nodig heeft voor de verbetering van het Spinhuispad. Het gevraagde terrein Is 550 m® groot en de grondprijs Is gesteld op ƒ60. Aankoop panden B. en W. willen het pand Spoor straat 16 aankopen voor een bedrag van ƒ1.050, nu de gelegenheid zich voordoet dit pand tegen een rede lijke prijs te verwervn. In het plan voor het Stationsplein zou dit bedoel de pand toch aangekocht dienen te worden. Ook het pand Lange Kerkstraat 22 wil de gemeente kopen voor 20.000, omdat het bezit daarvan van belang is voor de toekomstige sanering van dit stadsdeel. Kolkenzuiger De directeur van de Gemeentelij ke Vervoers-, Reimgings- en Ont- smettingsdienst vraagt weer kredie ten aan voor de aanschaf van nieuw materiaal. In de eerste plaats betreft dit een nieuwe kolkenzuiger, ter vervanging van het bestaande apparaat, dat al negen jaar oud is en geheel afge schreven. Deze kolkenzuiger zal eveneens voorzien moeten zijn van een doortrek-installatie voor de riolen. Dit vordert een uitgave van ƒ57.000; in de begroting is daaraan voorzien. Ten behoeve van de Technishe Bedrijven moeten drie bestelwagens aangeschaft worden, ter waarde van ƒ6.630. Op de begroting is de aan schaf van een lichte vrachtauto in het vooruitzicht gesteld voor het ver voer van materiaal en personen; ge bleken is dat volstaan kan worden met een bestelauto. De twee andere wagens dienen dan ter vervanging van dc bromcarriers woarover de G.T.B. thans beschikt voor het ver voeren van materiaal, maar daarvoor minder geschikt zijn gebleken. Bellen bij ongeval: G.G. en GD. Tui ni a an 80, telefoon 69280. Politie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: Apotheek Ever3, Lange Haven 81. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens. dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. 's Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, geopend maandag van 19 tol 20 30 uur, dinsdag van 930 tol 16.30 en van 19 tot 20.30 uttr. woensdag van 930 tot 1630 uur, donderdag van Ö.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 1630 en van 19 tot 20.30 uur, zater dag van 930 tot 16 30 u. *s Zon dags gesloten. Sted Museum: gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „Her cules en de koningin van Lydië" Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: .Fanfare", (zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 UUr) Onze stadgenoot de heer M". A. C. van Deurzen, smid-bankwerker le kl. bij Gemeentewerken, werd we gens langdurige en trouwe dienst begiftigd met de ere-medailie, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. In brons. Burgemeester mr. J. W. Peek reik te deze onderscheiding hedenmorgen in de kantine van de Brandweerka zerne aan de heer Van Deurzen uit. De 14-jarige Thea Pors uit Apel doorn die in Vlaardingen logeert nam het gistermiddag in Bad Groen- oord op voor 2 Indonesische vrien dinnetjes, die werden uitgescholden door de 14-jarige jongen F, L. Er ontstond een vechtpartij met de jon gen die haar toen tegen de grond gooide waardoor z|j haar enkel brak. Het meisje is naar het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen gebracht, Gistermorgen om zeven uur bot sten op de hoek van de Warande en de St. Liduinastraat 2 carriers op elkaar, die bestuurd werden door de 68-jarige E, B. en de 29-jarige L. W. Laatstgenoemde wilde de ander in de bocht inhalen omdat beiden het voorzien hadden op een hoeveelheid oud papier die daar op straat lag. B, liep bij de aanrijding een wond aan de heup op, waarvoor hij in de Dr. Nolet-stichting moest worden behandeld. De heer H. G. v. d. K. vermist zijn bromfiets die hij gisteravond op de Rotterdamsedijk op slot had neer gezet. Van de scholier R. M. J. H. is de fiets gestolen die op de Vlaax- dingerdük stond. In de kantine van de Bedrtffs- school van de werf IVllton-FUcnoord zijn gistermiddag de prijzen uitge reikt aan de beste leerlingen van de verschillende afdelingen van de school. Dat waren: Jan Hersbach, (voorbereidend jaar), Winfred Wy- clsk (afd. machinale bewerking), Roe] Doomeveid (afd. hankwerken 2e leerjaar), Wim de Roo (afd. hankwerken 3e leerjaar), Wint Leyenhorst (afd. koperslagers), Henk van der Schans (afd. scheepsbe- schieters), Ary van der Zoawen (afd. Scheepsbouwers), Dirk "Ver maas (afd. plaatwerkers). De directeur van de Bedrijfs- school, de heer P. C. v. d. Jacht, richtte waarderende woorden aan het adres van deze jongelui en reik te hen een boek uit, dat een leder in zijn beroep te pas kan komen, of misschien ook nog eens bij een exa men. ,3e zoekt het maar op m dit boek. als je iets gevraagd wordt oj) een examen", adviseerde de heer v' d. Jacht. Over de resultaten van het on langs afgenomen examen was de heer v. d. Jacht bijzonder te spre ken, Geen enkele kandidaat zakte. Ter hoogte van het Rubensplein reed de heer C. S. uit Vlaardingen gisteren met zijn auto-carrier de bromfietser P. van S. eveneens uit Vlaardingen. aan. toen hij deze geen voorrang verleende. De bromfietser liep snijwonden op. De GGD heeft hem naar zijn woning gebracht. GEBOREN: Jan, zv J. I. Voulon en N, Verlinde; Henriëtte A, J., dv J. B. Frissen en M. C. P. Hermans; Mar- tinus J., zv J. H. van Zujjdam en en C. G. M. L. Wuisman; Joke, dv J. P. de Boer en J. Schop. OVERLEDEN: J. van Grootveld, echtge v. J. H. Meydam, 70 jr. „Het staat zo gek", aldus de heer v. d. Jacht, „we zijn er eigenlijk een beetje aan gewend dat er al tijd wel eens iemand zakt, en nu helemaal niemand! Maar gelukkig nemen wij het examen niet zelf af, zodat we ons niets te verwijten hebben". Op deze middag werden ook de zwemdiploma's en de overgangsrap porten uitgereikt. De diploma's voor de geslaagden worden later op een feestelijke bijeenkomst uitgereikt. De bijeenkomst werd opgeluis terd met het vertonen van enkele aardige films en accordeonmuziek door de leerlingen Gerard van Da len en Dik Blomsteel. De leerlingen van de school heb ben nu drie weken vakantie, maar de administratie van de school btUft geopend voor de inschrijving van nieuwe leerlingen. De koperslagers van de Bedrljfs- schooi hebben voor dc Gereformeer de Zuiderkerk, die thans nog in aanbouw is, een fraai gemodelleerd scheepje gemaakt, dat bovenop de toren zal worden geplaatst. (Advertentie LM.) Hogelijk vereerd, voldoet het Hoofdkwartier van de M-Brigade aan het verzoek van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix (Ere-voorzitster van het Nederlands Comité Unicef) alle M-Brigadiers de betuiging van Haar dank te willen overbrengen voor dc bijdrage aan UNICEF door de M-Brigadicrs bijeengebracht ter gelegenheid van DAG 2^ 2C Men kan ook teveel lef hebben, Dat ondervond de 24-jarige grond werker L, M. uit Hoensbroek gister avond op het politiebureau. Hij kwam daar om onderdak te vragen, omdat hij in Schiedam werk had ge zocht, het niet had gevonden en nu ook door zijn geld heen was. De man kreeg een verblijf in. het politie bureau. Maar inmiddels ontdekte de politie ook dat hij gezocht werd door de politie in Brunssum. Daar had hij een overjas,' een polshorloge en wat gereedschap gestolen, bij elkaar voor 325.—. De overjas had hij aan, ter wijl hij zich op het bureau kwam melden. Hij mag nu een poosje lan ger genieten van gratis onderdak. De zaterdagvoetbalclub HBSS spaart energiek voor de gelden voor de bouw van 'n eigen sportcentrum. Doordat nog steeds geen definitieve plaats in het sportcomplex van HBSS is toegewezen is de spaaractie trager verlopen dan in de bedoeling lag, maar inmiddels is toch reeds ƒ5600 bijeen gespaard. In verband met die viering van het 35-jarig bestaan op 27 maart 1961 zullen binnenkort fraaie herinneringsglazen worden verkocht waarbij de baten zullen worden bestemd voor het bouwfonds. Op het glas is de vlag van HBSS in de clubkleuren met het cijfer 35 en daaronder „HBSS Schiedam" aange bracht, Binnenkort zullen de leden met lijsten naar sympathiserenden gaan om bestellingen voor deze her inneringsglazen te noteren. Maandagavond 18 juli zal in Bad Groenoord een polowedstrijd ge- speeld worden tussen het jeugd-ze- vental uit Turnhout in België en het jeugd-zevental van de Schiedamso Zwem Club. Deze wedstrijd begint om 730 uur, terwijl er voordien, om 7 uur enkele zwemnuramers ver- zwommen zullen worden door jon gens uit Turnhout en van SZC. ALS het de bedoeling Is om alle „werken" van de heros Hercu les te gaan verfilmen, dan kunnen de Italiaanse slimmerds die zich hier op geworpen hebben, nog een flink tijdje vooruit. TVant de Griekse half god heeft niet alleen twaalf mees terwerken van heldendom en kracht verricht, maar daarnaast nog een moeilijk te tellen hoeveelheid „bij werken". En omdat behalve de mythen ook verschillende oude schrijvers zich met Herakïes hebben beziggehou- Het Monopole-ibeater brengt dit weekend de geslaagde Nederlandse film „Fanfare" van Bert Haanstra, die zich afspeelt in en rondom Giet hoorn. De ruzie tussen de twee caféhou ders, die tot een schisma in de plaatselijke fanfare „Kunst en Vriendschap", tot de vorming van een tegen-orkest en tot tal van wraak- en strafexpedities leidt, is een goed uitgangspunt voor de ver dere ontwikkeling. Maar de voortdurende jacht op de gestolen, verborgen en tenslotte in- beslag genomen instrumenten krijgt halverwege de film iets krampach tigs. De grappigheid rust op een te smalle basis om tot humor te groeien, de komische situaties worden te lang uitgesponnen of teveel herhaald om nog te verrassen. Door een onzichtbare kracht voort bewogen koeien glijden door het gras; dat gebeurt in het veelbeloven de begin van de film: een uiterst humoristisch effect. Maar tijdens de avondlijke achtervolging van de mu zikanten in de rietlanden wordt een soortgelijk beeld enige malen her haald. De handeling wordt aan het slot van een scène telkens even gekari katuriseerd door een koppel dui kende, vrijende of kwakende eend jes. Een aardige vondst, die op de duur echter wat eentonig werkt. Het laatste deel van de film krijgt weer volop nieuwe actie en het op treden op het muziekconcours, waar bij dank zij een componistenlist de strijdbijl weer begraven wordt, brengt een werkelijke climax, dyna misch van beweging, verrassend van oplossing. De regie heeft de spelers goed ln de hand gehad. Hans Kaart kreeg uiteraard de beste komische kansen. don, kunnen de scenarioschrijvers naar hartelust dollen in een onmete lijke berg kleurig fantasie-materiaal, dat zich overal voor leent, behalve voor een „serieuze" film. Dat is ook kennelijk niet de be doeling geweest bij de nieuwe afle vering. die voornamelijk de won derlijke liaison van Hercules en de Koningin van Lydië, vol gens de mythische indeling slechts één der „bijwerkjes", in kleuren en geuren beschrijft. Op weg om een dreigende broeder oorlog tussen Poiynices en Eteocles, de zonen van Oedipus, te voorko men, wordt Hercules betoverd en natuurlijk ook verleid door Omphale, de eeuwig hongerige koningin van Lydië, die naar het voorbeeld van sommige vrouwelijke reuzespinnen haar gebruikte minnaars laat doden, In afwijking van de tarantula-wijf- jes, schept ze er een apart behagen in om deze slachtoffers gebalsemd en wel in diverse natuurlijke houdin gen te laten „opzetten". Ook Hercules, die zijn geliefde vrouwtje Iole volledig vergeten is, dreigt een dergelijk lot te ondergaan als de bedwelmende Omphale (Om phalos is het Griekse woord voor: navel) nieuwe buit speurt. Maar dankzij zijn listige gezel Odysseus weet hij de dodendans te ontsnappen, de omstreden stad Thebe te bevrij den en Iole te redden uit de klau wen van een wellustige veldheer. Het Is wederom een allervermake- ïykst antiek strip-verhaal geworden, een leak potje met heel sensuele, krijgshaftige en grappige stunt-ta ferelen, waarin Steve Reeves ver schijnt als een klassieke Tarzan, Primo Camera als een verschrikke lijke reus en Sylva Koscina en Syl via Lopez het vrouwelijk schoon waardig vertegenwoordigen. (In PASSAGE) Onder grote belangstelling is vrij dagmiddag op de alg. begraafplaats het stoffelijk overschot van de heer J. Kreuger ten grave gedragen. Deze verdienstelijke Schiedammer kreeg vooral bekendheid als inspecteur van de Dierenbescherming. Een de putatie van vijftien FTT'-crg In uni form begeleide de collega naar rijn laatste rustplaats. Bij de geopend groeve sprak de heer H. Willems van Beveren als voorzitter van de afdeling Schiedam van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Hij herinnerde eraan dat Dierenbescherming en Kreuger ge durende veertig jaar identiek zijn geweest. Hij is onvervangbaar. Zijn vele werk werd in 1956 op het lande lijke congres met de zilveren me daille beloond. De directeur van de PTT, de heer Kuiper memoreerde dat de heer Kieuger gedurende veertig jaar zijn arbeid plichtsgetrouw heeft vervuld. Namens de personeelsvereniging dankte de heer A. Verlinde, voor zitter, voor het vele werk dat Joost Kreuger als penningmeester heeft gedaan. De heer Den Houting voerde het woord voor de Christelijke Bond van Overheidspersoneel waarvan de heer Kreuger veertig jaar een trouw en actief lid was. Ds, J. Couvée ging voor in het ge bed. Ned, Herv. gemeente. Grote kerk: l1. uur ds. A. v. d. Ban (Eikerzee), 5 uur ds. J. D. Smids; Bethelkerk: 10 uur ds. J. D. Smfds, 7 uur ds. P. Kloosterman; Opstandlngskerk: 10 uur ds. TV. L. Dekker (Molkwerum). 7 uur ds. A. v. d. Ban (Eikerzee): Vredeskerk: 9 uur cu 10.45 U. ds. A. Hoffmann. 7 u. ds. K. v.d. Pol (Veenendaal); Kethel: 10 uur en 7 uur ds. Brummelkamp. Ned. Herv. Geref. Evang. Gebouw Irene: 10 uur ccrw. heer D, Ostkamp (Culemborg); Vredeskerk: 7 uur ds. j. Batelaan (Den Haag). Ned. I'rot. Bond. «Westvest 92: 10.30 uur mevr. da. H. van VaIJc-Meyer (Oegstgeest). Jehovah's Getuigen. Volksgebouw: 6 uur wachttorenstudie, onderwerp: „Zet u met geheel uw hart in voor de be langen van de nieuwe wereld"; woens dag 7.30 uur dienstvergadering en theo cratische bedieningsschooï. Oud-Kath. kerk. Dam 28: 10 uur hoogmis, Baptistengemeente. Lange Haven 59: uur en 7 uur ds. R. Relltng. Evang. Luth- gemeente: 10 uur ds. G. v. d. Haagen, Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uur heillgingssamenkomst, 7.30 uur ver- lossingssamenkorost; Gerrit Verboon- straal: 6.3D uur openluehtbijeenkomst ,I,v. majoor en mevr. M. Souverein- Chr. Geref. kerk: Warande, hoek BK- laan: 10 uur en 5 uur ds. G. W. Alberts (Vlaardingen). Geref. kerk. Oosterkerk: 10 uur ds. Th. Struys (Amsterdam), 5 uur ds. 3, G. Feenstra (Schevcningen): Juliana- kerk: 930 uur ds. J. G. Feenstra, 5 uur ds. E. J. Oomkcs: Kethel „De Ark": 9-30 uur ds. E. 3. Oomkes, 2.30 uur ds. Th. Struys. DEN HAAG Een groep leden van de Tweede Kamer heeft gisteren op uitnodiging van het provinciaal bestuur van Limburg en van het ge meentebestuur van Maastricht een bezoek aan deze gemeente gebracht om zich te oriënteren in het pro bleem van de spreiding van het ho ger onderwijs in ons land. In het gouvernementsgebouw heeft de com missaris der Koningin dr.F.Houben een toelichting gegeven op het Lim burgse standpunt ten aanzien van het vraagstuk, dat de Kamerleden reeds in verscheidene centra van het land heeft gebracht. Hij gaf daarbij te kennen dat in Limburg de wens naar vestiging van een instituut van universitair onderwijs leeft. Maastricht ligt centraal in het hele industriebekken, dat naast Zuid- Limburg ock Belgisch Limburg om vat Drie Europese culturen ontmoe ten elkaar hier. Een instelling van hoger onderwijs zou hier een strate gische positie innemen, zo betoogde hij en zal Maastricht als Nederlands talige gesprokspartner op gelijke voet brengen met de akademische centra Luik en Aken. Vestiging van een instelling voor hoger onderwijs is zijns inziens verantwoord te ach ten door de unieke positie van Maas tricht in het eenw ordende Europa. Vannacht omstreeks half drie hen- ben twee zeelui ter hoogte van de Vijfsluizenbrug een opper hooi in brand gestoken. Een Vlaardingse po- litie-agent had het echter gezien en arresteerde het tweetal. Het waren, de 22-jarige J. V. en de 24-jarige G. H., beiden uit Vlaardingen. De brandweer onder leiding van de heer Putter heeft het brandje ge blust met een nevelspuit De vuilnisbelt aan de Jan vau Riebeekweg heeft vannacht enkele Uren in brand gestaan. Meters hoge vlammen laaiden op. De brandweer had langdurig werk met blussen. De 58-jarige mevrouw A- J. den H.H. is gistermorgen in haar wo ning in de Den Bommelsestraat 20 door een duizeling van de trap ge vallen, waarbij zy haar linker bo venarm brak. Een buurvrouw hoor de het gekreun in het portaal en waarschuwde de G.GJX die de vrouw naar bet ziekenhuis braeht AFWEZIG tot 16 augustus Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedijk 265 Telefoon 6 80 21 Schiedam Permanent wave Helene permanent met toe stel, het beste wat er is, compleet ƒ5.—; stroomloos ƒ7.50. Op vertoon van deze advertentie I.— kortingl Dames- en herenkapsalon „Hèlène", Rembrandtlaan 22, telefoon 6 72 70 Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— oom. pleet. Telefoon 6 63 88. fotografie Voor pasfoto's naai K. Vuuren, Hoogstraat 106, te lefoon 6 67 20. In spoedgeval desgewenst In 1 uur klaar. Itolftlms vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K.. van Vuuren. Hoogstraat 106 - Personeel gevraagd J. M. v. Velzen bakkerij grondstoffen n.v., Warande 44 vraagt voor direct meisjes, leeftijd 16-29 jaar, voor zoek- en pelwerk van aman delen etc. Diversen „Siyper(j dolingen**, Nieuw- straat 43, Phüishave slijpen, reviseren en repareren scha ren slijpen, tafel- en brood messen. goifslijpen. 's Mor gens gebracht, 's middags klaar. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan tel bed Prima afwerking, als nieuw terug Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal IA (Brwersveldpad), telef 67028 (na 18 uur telefoon 6 67 89) Ledikanten, hutledi- kanten, kam peerbedden enz. Kom eens praten pleet Teleft<on 6 68 33 .g.,- ^'SC-aa^afeiSi

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1