m Afscheid van ir. AcLriaanse van gemeentebestuur Jennifer Vyvyan zingt in Messiah Juli '59 was mooi, maar ook niet vrij van regen De zomer gaat in plastic gekleed „Eigenlijk had u niet weg mogen gaan Treffend oorlogsbeeld in Hel van Tarawa Weet u nog: 100.000 baders in de Hoek? Een kind stak de weg over :e In Breken VAN LOENEN VOOR LIJSTEN Passage prolongeert „Zuster Luc" Artsen op zondag KERKDIENSTEN Wie heeft iets verloren NOG DIVERSE KOOPJES RESTANTE® EN COUPONS W. A, VERWAYEN MONOPOLE VERTOONT: Inschrijving op schatkistpromessen Hoek kampioen ABC-voetbal Burgerlijke Stand Staatsleningen '53 loten uit SCHRALE TROOST VOOR WEEMOEDIGEN GrotewoM naar Indonesië Boerderij in as gelegd Voor aanslag op vrouw één jaar Informatiekoersen gouden munten SCHIEDAM NETTE VERKOOPSTER LEERLING-VERKOOPSTER v_ KUNSTGEBITTEN REPARATIES Koeriersters I960 M Lenspel rg fel; liezen, ij ver- irèn da riend- \e ver- J In de lontel- Tjd baring |urlijk s fas tenID fee zin I .van Ivoor Zaterdag 30 juli 1960 3 In de raadzaal van het stad huis is gistermiddag officieel afscheid genomen van ir. D. J. Adriaanse, directeur van de Gemeentelijke Technische Be dreven, die een zelfde functie jn Groningen gaat vervullen. Vele hoofden van gemeente diensten en andere ambtena ren waren bij dit afscheid aan wezig. loco-burgemeester H. Sabel, richt te als eerste het woord tot de heer Adriaanse. „De zou me kunnen voor stellen. dat u naast de grote ver wachtingen die u uiteraard hebt van uw nieuwe functie, u toch ook een zekere weemoed voelt, nu u een werkkring verlaat, waaraan u zo lange tüd verbonden bent geweest". De beer Sabel schetste ook de loopbaan van ir. Adriaanse, die vóór hij m Schiedam kwam, al directeur van de technische bedrijven in Rijs- sen, Eaarn en Katwijk is geweest „Het verhuizen is u dus niet hele maal vreemd". In 1946, toen ir. Adriaanse naar Schiedam kwam, be gon voor onze stad juist een nieuw tijdperk. Zoals overal in het land moest een grote achterstand worden ingehaald, en men stond voor het probleem om een geheel nieuwe stadswijk te ontwerpen. Uiteraard heelt de GTB een belangrijk aan deel gehad in de ontwikkeling van Nieuwland. De gas-, water en elek triciteitsvoorziening ging vaak ge- paard met grote moeilijkheden. Maar daarnaast moest er ook in de gehele stad veel verbeterd worden. „Men heeft wel eens beweerd dat de directeur van de GTB er mis schien wel aardigheid in had, om de stad op zoveel mogelijke plaatsen op te breken", aldus de heer Sabel, „maar ik vermoed dat dat allemaal wel nodig zal ztfn geweest". De ont- wikkeSlng van de gasvoorzienlng heeft de heer Adriaanse op de voet gevolgd, zodat enige tijd geleden kon worden overgegaan tot het gebruik van raffinaderij-gas. Namens de raadscommissie voor de GTB, sprak de heer J. J. Bieze, die tevens een boek aanbood als (Advertentie IJHJ Inlijsten van foto's, platen, enz. DAM l~-43' - TELEFOON6SI92 Het Passage-theater vertoont ook de volgende week de film „Zuster Luc" (The Nun's Story), met Audne Hepburn in de hoofdrol. Gedurende dit weekend 2ijn in spoedgevallen de volgende artsen te bereiken: J van Buren, Buys BaHotsmgel 72—76, tel. 69661; W. H. P. Meijer, Swamrocrdamsmgel 43, tel. 69696; J Mokkenstorm, Van Kuysdaellaan 52b, tel. 64098; p. van Santbrink, Van Heuven Goedhartstraat, tel. 62562, Geopend is apotheek Backer, St, Liduinastraat 58, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. Xed. Herv. Gemeente. Grote Kerk, 10 uur, ds. Visser, Den Kaag en S uur. as P Bouw. Ede. BetheJkerk, 10 uur, as. Chr. 3. Gall, Den Haag, en uur, as, W s. Bakker Rotterdam, Opstandings- kerk, 10 uur, dr. W. S. van Leeuwen, Rotterdam en 7 uur ds. B. Meijer. Maassluis. Vredeskerk 9 en 10.45 uur, A. de Jong. Spijkenisce en 7 uur, ds. A- ae Eruyn, Werkendam, Kethel, 10 uur, ds, Brummelkamp en 7 uur, as. J. Bijl, Krimpen a. d. IJsseL Ned. Herv. Geref. Evang. Gebouw Irene, 10 uur. ds. P, Bouw, Ede en 5 uur. Grote Kerk, ds. P. Bouw. Evang. Luth. Gemeente, 10 uur, ds. S, G. v. d. Haagen. Ned. Prot. Bond. Westvest 92. 10.30 uur. ds. E. j. Alberts. Amsterdam. Baptistengemeente, Lange Haven 59, 1» en 7 uur. ds R. Relhng- Chr. Gerei. Kerk, Warande, hock E-K. laan, 10 30 en 5 uur. ds. B. van Smeden. Amsterdam. Leger des Hells, Lange K3ven 27, 10 uur, heiligingssamenkomst en 7.30 uur, verlossingssamenkomst. Gerrit Verboon- straat, 6.30 uur, operiluchtsamenkomst o.l v. majoor en mevr, M. Souverein. Oud-Kath. Kerk, Dam 28. 10 uur» hoogmis. Geref. Kerk. Ooste'rkerK, 10 uur ds, W. A. Krijger 5 uur ds W. v. d. Meu- len, Slikkerveer. Juhanakerk, 9.30 uur ds. W. v. d. Meulcn en 5 Uur ds. J< Couvée. Kethel „De Ark", 9-30 uur ds, J. Couvee en 2.30 uur ds, W, A, Krij ger. herinnering aan de tijd van prettige samenwerking met de heer Adriaan se. „Eigenlijk had u niet mogen weg gaan", aldus de heer Bieze, „want het bedrijf is hier nog volop in ont wikkeling". Ir. Adriaanse antwoordde daarop later,_dat zich eenzelfde situatie in Katwijk had voorgedaan, waar men echter ook een bekwaam en enthou siast opvolger had kunnen vinden. Ook de plannen voor de modernise ring van het bedrijf in Schiedam kunnen te zijner tijd zeer gereali seerd worden. Mr. dr. ir. M. M. van Praag voerde het woord namens de kring van diensthoofden en hij deed dat op zijn bekende geestige wyze» door o.m. een niet onvermakelijke karakteristiek van „de ambtenaar" te geven, waar bij hij graag een uitzondering maak te voor ir. Adriaanse, die hij had le ren kennen als een goed en trouw hartig collega. Namens de Kring bood hij een boekenbon aan. De heer Adriaanse dankte tenslotte het gemeentebestuur voor de hem ge boden mogelijkheid om als directeur van de GTB vaak elders in het land nieuwe Ideeën op te doen. Tijdens de hierna gehouden receptie ver scheen ook de oud-waarnemend bur gemeester In Schiedam mr, K. Bosch. Bellen bij ongeval: G.G. en GD. Tuin la an 80, telefoon 69290, Politie-alarmnummer 54666. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduinastraat 58. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9,30 tot 1630 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. 's Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge' sloten» Sted. Museum. Tentoonstellingen: „Theresiënstadt", „Kinderdroom" en „Parijs" BIOSCOPEN Passage, 2 en 8 uur: „The Nun's Story". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „De hel van Tarawa". (Zondag 2, 4.15, 7 en 8.15 uur). DIVERSEN Kethel (Noordeinde) 9 uur: Acroba tiek. Voor het Kerstconcert op 26 de cember I960 's middags te 3 uur In de Grote Kerk te Schiedam, te geven door de Arbeiders Zangvereniging Excelsior en het Koninklijk Schie dams Mannenkoor „Orpheus" is voor de sopraanpartij de medewerking verkregen vim de te Broad stairs (En geland) uit Cornwallse ouders gebo ren Jennifer Vyvyan. Als piano-leer linge kwam z(j op de Royal Acade my of Music, won een schoolprijs voor zang, studeerde bjj Roy Hen derson. als contra-alt, maar ontdekte spoedig dat haar stem een echte so praan was en een sopraan werd zij. Later maakte een andere schoolprijs de Boise Foundation Award—het haar mogelijk in Zwitserland te stu deren onder Maestro Fernando Carpi en verdere lessen in Italië te volgen. In 1951 werkte ze mee aan het In ternationaal Concours In Genève en won een eerste prijs de eerste ge legenheid waarbij aan een Britse zan geres (of zanger) een prijs werd toe gekend. Ze had in verscheidene van Benja min Britten's Opera's gezongen. Ze zong bij Covent Garden en bij Sad ler's Wells en met de Glynderbour- ne Opera Company op het festival te Edinburgh in rollen zoals Constanze in „II Seraglio", Donna Anna in „Don Giovanni" en Electra in "„Idomeneo". Jennifer Vyvyan treedt veelvuldig op voor de radio en is ook In ver- Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 12,30 uur en 26 uur. Geel kinderwiodjack; handdoek en zwembroekje, wieldop van auto. Te bevragen bij de vinders: Wieldop van auto, J. Lokken, Vlaardingerdijk 85b; groen dekzeil, A. de VogeL Boerhaveplein 8a; klan tenboekje, E. v. Vliet» Stationsstraat 64. Maasland; filmstrook, J. Witten, Kon. Emmaflat 64; snoeischaar, Tim- mers, St. Liduinastraat 37b; wit speel goedbeertje, Hoogendoorn. Nieuwe Maasstraat 55a; houten autostep, A. Scharloo, Bocrhavelaan 30; duif, Ru- luk, C. v. d. Lindenlaan 3; witte da- mesportemonnee met inhoud, de Wit, Schiedamseweg 457, Rotterdam, tele foon 38027; plastic kinder-portemon- nee met inhoud, Koogje, Bijerlandse- straat 65a; bruine herenportemonnee met Inhoud, Swiderskï, ALeidastraat 28b; portemonnee met inhoud, Enge- ring. Rubensplein 20; blauw werkpak, Waterreus, Maasdijk 118b; gele petti coat, Lemmens, Weteringstraat 18, Vlaardingen; 1 blauw meisjesvest, H. Bergman, Mgr. Nolenslaan 215; bruin suède jasje, L. Bakker, Jozer Israèl- straat 5b; 1 grijs, 1 rood en I blauw jasje, B. v. d. Sluis, Parallelweg 140; 2 plastic regenj'assen, Van Houselt, Klaaswaalsestraat 9; plastic regen jas, Henkelman, Burg. Knappertlaan 193; beide etui met zakkam, J. de Goede, v. Limburg Stirwnstraat 23; etui met zonnebril. Noordennen, Mei doornlaan 14; bril in rood etui, J. Verzijden, v. Hogendorpstraat 191a; autosleuteltjes aan ring. L. de Lan ge, Olmenlaan 9, Kethel; kinderbril, J. Krama, Reaumurstraat 12; 7 zegels, A. v. d. Waart, Strjjensestraat 11; wit te ketting met kruisje, v. Vliet, Sport- laan 131, Vlaardingen; bedrag aan geld, J. Mak, Daltonstraat 56. (Advertentie I.M.) VOLLEDIGE WONINGINRICHTING HOOGSTRAAT 184—186 - TEL. 6 75 81 Reeds zo veelvuldig is de strijd in Japan door de Amerikanen verfilmd, dat nieuwe films over dit onderwerp nauwelijks meer vermogen te boeien. Toch is het wel de moeite waard „D e hel van Tarawa" te gaan rien omdat rond een geschiedemsje over een goede en een slechte comman dant treffende beelden van de aan valsoorlog op de Japanse stranden zijn opgenomen. Suggestief verfilmd zijn vooral de landingen met de bo ten ea de voorbereidende bombarde menten. Kerwin Matthews, Julie Adams en Ray Danton 3pelen de hoofdrollen. scheidene landen voor de televisie opgetreden, natuurlfjk in Groot-Brit- tannië en vervolgens in Sowjct-Rus- land, Canada, Nederland en de Ver enigde Staten van Amerika. In 1656 was zij één van een kleine groep onder leiding van Sir Arthur Bliss, Master of the Queen's Music, die Rusland bezocht en zong in Mos kou, Leningrad, Kiew en Charkow. In oktober 1958 was zij de sopraan- soliste in 'n uitvoering van Beetho ven's 9e symphonie, die, in Genua ge geven werd als deel van de viering van de Dag der Verenigde Naties. Dit optreden werd gedirigeerd door Emest Ansermet en werd door de hele wereld via de radio uitgezonden. Vroeger in 1958 had Jennifer Vy vyan Zuid-Afrïka bezocht om reci tals en concerten te zingen en later in dat jaar zong ze in Haydn's Schep ping op het festival in Edinburgh bij het Koninklijk Deens Orkest onder leiding van Ernst Ansermet en trad ook op in een uitvoering van Benja min Britten's Lente-symphonie. In 1955 werd zij toegelaten als lid van de Royal Academy of Music. Voor beide Schiedamse Verenigin gen is het een eer, een zo veelbelo vende zangeres voor het door hen te geven concert te hebben kunnen en gageren, een zangeres die speciaal geprezen werd om haar vertolkingen van Handei's verheven Muziek en die ze vroeg in dit jaar voor de Ne derlandse radio vertolkte. Ook later in dit jaar komt ze nog in Nederland zingen. DEN HAAG Op 5 augustus a.5. zal ten kantore van de agent van het ministerie van Financiën te Amster dam de inschrijving worden openge steld op schatkistpromessen met een looptijd van respectievelijk drie maanden en twaalf maanden, tot een bij de toewijzing vast te stellen bedrag. De schatkistpromessen zijn, zoals gebruikelijk, groot 100.000 en wor den uitgegeven onder dagtekening van 8 augustus 1960. De heer P. M. Boddingius viert vrijdag 5 augustus zijn 40-jarig ju bileum bij de Gemeentelijke Haven en Loodsdienst Hy was ruim 26 jaar-werkzaam op de kapiteinska. mer. Van 2 tot 5 uur is er een re ceptie in het Wijkgebouw Ciller- hoekstxaat. In de zomeravondvoetbalcompetï- tie is Hoek kampioen van Schiedam geworden. In de vijf poule was do eindstand: Afdeling A Hoek 11 16 38—15 Robli 11 14 27—16 S.C.F. 31 14 32—24 G.Z.V. 11 13 31—21 v.v.w. 11 6 22—38 N.W.W. 11 6 14—30 Simon 6 1 8—31 Afdeling B Helios 10 17 45— 7 WK 10 32 35—25 Roda 10 12 19—18 Bingham 10 8 31—31 GPS 10 3 18-37 Sneep 10 2 18—50 Afdeling C Komeet 10 17 53—17 Scheffer 10 17 49—22 Bemoski 10 12 43—28 Fontijne 10 7 23 43 IPC 10 5 21-41 VVO 10 2 16—61 Afdeling D Mafaboys 10 17 35—11 PTT 10 11 26—16 DeWitro 10 11 28—25 Hav-bank 10 8 26—19 GRS 10 6 10—29 NIVA 10 5 22—36 Afdeling E TVB 10 16 31—17 Helios 2 10 14 48—17 Hoek 2 10 14 44—13 WK 2 10 12 24—20 WW 2 10 0 18—38 PTT 2 10 0 3—68 GEBOREN; Barbara d. v. J. Vrij hof en B. Vinjé; Francisca J. d, v. Ch.-J. Vredenbregt en C. C. de Lee- de; Henri R. z. v, H. Goedendorp en M. H. Dekker; Comelis A. z. v. J H. van Gogh en A. H. van Beek. DEN HAAG De 314 procent Nederlandse staatslening 1953 en van de 3% procent Nederlandse staats lening 1953, tweede uitgifte, zal op 1 september 1960 aflosbaar worden gesteld respectievelijk ƒ11,888,500,— en 4200.000,—. De uitlotmg van schuldbewijzen zal plaats vinden op 11 augustus om 9 30 uur in het gebouw van het ministerie van Financiën in Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) Hebt u 't vandaag al gehad over die geweldige zomer van 1959? Dat moet wel haast, want iedereen praat daar dagelijks over. Mensen, wat een weertje hadden we toen toch! Geen spatje regen en zóveel zon dat we zelfs in de schaduw nog bruin werden. „Kom daar nu eens om", zeggen we spijtig, en we denken aan die ene dag van onze vakantie-1960, die met een waterig zonnetje werd opgesierd De goede dingen des levens blijven langer In de herinnering hangen dan de slechte. Dat zal wel maken dat we de zomer van 1959 in onze ge dachten hebben als één enorme brok zonneschijn, waarbij er Uit de kraan nauwelijks water kwam. Laat staan uit de hemel. Maar laten we niet overdrijven. De zomer van 1959 was mooi, maar zij telde ook regendagen. Stond er niet op 31 juli 1959 in ons eigen Rot ter damsch Parool een verhaal over de zevenduizend Rotterdammers in het Kruimnger Gors. die door de nat tigheid gedwongen hun heil zochten bij klaverjassen, cn koffie? Dat is nu ongeveer een jaar gele den. Laat het een troost zijn, zij het een schrale, voor degenen die ge neigd zijn met weemoed twaalf maanden in de tijd terug te denken Heus: ook toen moesten we de jas wel eens meenemen. "Wat natuurlijk niet wegneemt dat de thermometer in de zomer van 1959 vaak heel wat hoger aanwees (en de regenmeter heel wat lager) dan de laatste tijd het geval is. De maand juli is daarvan wel een mooi voorbeeld. In het begin en het eind van dio maand viel er in 1959 wat regen, maar daartussen lagen inderdaad wéken met mooi weer. Een paar her inneringen aan zondag 5 juli: in Hoek van Holland 100.000 mensen; bij het Kralmgse strandbad 65 000 mensen, 191 gewonden en 58 vermiste kin dertjes; op het Scheveningse strand alleen nog staanplaatsen. (Van een onzer verslaggevers) „Sjonge, sjonge, dat was op het kantje", zei de heer J. Kruithof uit Numansdorp, toen hij gistermiddag druipnat en van top tot teen bedekt met kroos stond bij te komen van een bijzonder hachelijk avon tuur. Op de Stougiesdijk onder de ge meente Mijnsheeren!and in. de Hoek. se Waard had hij met zijn auto een negenjarig meisje op een fiets willen inhalen. Vlak voor zijn wagen stak het kind echter de weg over. De heer Kruithof trapte uit alle macht op de remmen, maar kon daardoor zijn wagen niet meer in het rechte spoor houden. De auto kwam in de naast de weg liggende spoorrails terecht, sloeg een paar maal over de kop en kwam tenslotte met de wielen omhoog in een sloot onder aan de berm van de dijk tot stilstand. De heer Ki uithof kwam lelijk klem te zitten, maar toegeschoten voorbijgangers slaagden erin een deur te forceren en hem uit zijn be narde positie te bevrijden. Ook het kind dat het ongeluk veroorzaakte kwam er met de schrik af. Gloeiend En weet u nog hoe gloeiend heef het was op donderdag 9 juli, toen Koning Boudewijn in Rotterdam was? Veel to warm eigenlijk voor zo'n bczoock met mooie pakken en een stijf protocol. Diezelfde dag bracht ons overi gens ook veruit de meeste regen van juli 1959. Een enorme on weersbui beschadigde schepen, joeg spoorwagons op drift, zette een schuur m brand, ontwortelde bomen en liet kelders onder wa ter lopen. Meer dan 21 mm water viel er in 24 uur. Merkwaardig is dat i960 zelfs in dat opzicht zijn voorganger nog ruim overtroefde. Ongeveer in dezelfde tijd, op 8 juli, hadden we immers dit jaar ook een geweldige onweersbui, die de Coolsingel in een binnenmeer veranderde. Toen viel er in 24 uur maar liefst 36,3 mm regen. Baas bo ven baas! Maar laten we de moed niet op geven. Als we nog zoveel zon te wachten hebben als augustus en sep tember 1959 ons brachten, dan staan we er met eens zo kwaad op. En de vakantie mag dan misschien alleen, nog maar een natte herinnering zijn, kan een mooie zondag of een zon nige snipperdag niet veel goedma ken? En toch is I960 voor de verkopers van zomerartlkelen nogal meegeval len. Rotterdammers zijn nu eenmaal optimistische mensen. Toen in juni de regen al b(j stromen viel, kocht Rotterdam zomerjurken, lichte jasjes en dunne bloesjes. Wie weet, de zo mer was pas begonnen en het kon allemaal best meevallen. Maar het viel niet mee. De tempe raturen waren abnormaal laag voor de tijd van het jaar, zoals de meteo rologen het somber formuleerden. Het bleef regenen en in de waren huizen stonden de rekken met leuke bloesjes en lichte jurkjes eenzaam als stille eilandjes in het gewoel. In juli merkten de verkoopsters dadelijk dat iedereen de hoop op be tere dagen had verloren. Het werd de zomer van de plastic regenjas. Bij tientallen tegelijk gingen ze de win kels uit. Het leek wel of heel Rotter dam zich in plastic wilde hullen. Daarnaast begon de verkoop van truien en truitjes voor juli ongeken de vormen aan te nemen. „Wat een verschil met verleden, jaar", zeggen alle verkoopchefs van Rotterdam, Dat verschil merken de fabrikan ten van ijs en limonade ook, maar niet zo sterk als men misschien zou denken. Kinderen willen in de va kantie altijd ijs eten, ook als het re gent. Dat het koude goedje in een koude vakantiemaand niet zou wor den verkocht, is veel te veel gezegd, maar minder dan verleden jaar, ja dat is het beslist. Limonadefabrikan ten hebben dezelfde ervaringen, en net zo gaat het de verkopers van zonnebrillen, zonneolie en strand- artikelen. In deze hoek is één uitzondering: de zalfjes en smeerseltjes, die een mens bruin maken zonder zon. Voor het eerst dit jaar in de handel en dadelijk een grandioos succes. Daar is het slechte weer beslist schuldig aan. DJAKARTA. De Oostduitse pre mier Otto Grotewohl zal half augus tus een bezoek, brengen aan Indone sië, aldus werd door het ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Grotcwhol en zijn gevolg zullen en kele dagen in Indonesië blijven in het kader van een reis door verschillende Aziatische landen. Het is geen staats bezoek. President Soekamo heeft de „eer ste minister van de voorlopige rege ring van de Algerijnse republiek", Ferhat Abbas, uitgenodigd voor een bezoek aan Indonesië op een tijd stip, dat Ferhat Abbas zal schikken. (Van onze correspondent) BERGUM Een felle brand heeft gisteravond de kapitale boerderij van de heer G. Menger te Surhui- zum in minder dan een uur tijd vol komen in de as gelegd. Het vuur, dat door hooibroei was veroorzaakt, greep snel om zich heen. In de schuur verbrandde voor ruim 80 voer hooi. Van de inboedel werd praktisch mets gered, De schade, die op 120.000. wordt geraamd, wordt door verze kering gedekt AMSTERDAM De Amsterdam se rechtbank heeft gistermorgen de 23-jarige in Amsterdam wonende Hongaar M. B. veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling. Wegens poging tot doodslag van een prostituée was anderhalf jaar met aftrek tegen hem geëist B. had op 20 januari vele glazen bier ge dronken, nadat hij zijn verloofde naar huis had gebracht In een café op de Zeedijk ontmoette hij de 26- j'arige Trijntje P. met wie hij naar huis ging. Op de kamer van de vrouw ontstond een woordenwisse ling, waarbij B. de vrouw bij de keel greep. Zij bleef enige minuten bewusteloos liggen. De Hongaar gaf haar tenslotte een klap met een as bak en nam geld uit haar porte- monnaie mee. AMSTERDAM H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaalbedrijven N.V. ver strekt de volgende informatiekoersen van gouden munten: tientjes 28,25— f29,00 (f 28,09-/28,15), De overige noteringen, zijn onveranderd geble ven. Ook de goud- en zilvernoteriri- gea bleven ongewijzigd. Magazijn „TEBA" Dr. Wibautplein 47, Tel. 6 71 01, in. luxe en huishoudelijke artikelen, vraagt: liefst met het vak bekend. Tevens kan geplaatst worden Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedjjk 265 Telefoon C802I Schiedam Permanent wave Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.com- plaat. Telefoon 6 63 88. Helen e permanent met toe stel, het beste wat er is. compleet f 5.—; stroomloos ƒ750. Op vertoon van deze advertentie L— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtlaan 22, telefoon 6 71 70. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van. Vuur en. Hoogstraat 106, tel. 667 20 in één dag gereed. Kolfllms vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106 gevraagd Een nette jongen gevraagd voor lichte fabriekswerk- zaamheden. Leeftijd ca. 15 jaar. N.V. Suikerwerkfabr, Arba, Rozenburgsestraat 14, Schiedam. J. M. v. Velzen Bakkerij grondstoffen n.v., Warande 44, vraagt v. direkt: meisje, leeftijd plm. 16-20 jaar, voor zoek- en pelwerk van aman delen etc. Diversen Myperfj „Solingen", flieuw- itraat 43, Philishave slijpen, reviseren en repareren, scha ren slijpen, tafel- en brood messen, golfslijpen. "sJWor- gens gebracht, 's middags klaar. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- teibed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal IA (Broersveldpad), teief. 670 28 (na 18 uur telefoon 6 67 89) Ledikanten, hutledi kanten. kampeerbedden enz. Com gens praten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1