LEXINGT0 I Katholieke Kring heeft nu weer betere perspectieven AUSTIN Biljarters treffen voorbereidingen UNOQUE Uit de eerste divisie Voor programma's was een heroriëntatie nodig Het lionkfoai- programma WF en DWS op toernooi WALDO-TAXI .Zonnebloem" gaat weer cursussen beginnen Rli.van Wijk zestig jaar in zaken WALBO-GARAGE BIJ DE AANVANG VAN DERDE LUSTRUM-SEIZOEN Voor het nieuwe seizoen: Wedstrijden beginnen op 30 augustus Demonstratie van Animo in Bijdorp Maltha-raket Verdere ivedstrijden Paard zakte in modder Hond doodgereden Burgerlijke Stand Brandweerliedenver. vijftig jaar Hulde... Lexi geeft Goud wereldmerk from America's Best Tobaccos Helmondia '55 bij Hermes SW naar Helmond 6.46.50 (3 lijnen) Duitse kampeerders bestolen Boekhouder liet tas met 25.000 in trein staan Hoogoven ontploft: zeventien doden B. G. Peters 25 jaar bij N.V. GiMa Citroen Automobielen KVT geeft 14 pet. dividend Vrijdag 19 augustus 1960 „De perspectieven voor de Katho lieke Kring Schiedam zyn thans jannjerkelMk beter dan In de voor- runde jaren", beeft met een opti mistisch lachje voorzitter N, J. van jjiarle kunnen verkJaren aan de vooravond van het seizoen waarin it Kath. Kring Jiet derde lustrum l»n herdenken (de geboortedatum Ie 19 september 1845), maar het niet tal doen, omdat vijftien jaar geen periode is om veel ophef over te ma ken, Wel Is er naar gestreefd om In dit lustrum-seizoen met een opmer kelijk programma te komen. Het pad van de Katholieke Kring h de laatste drie iaar beslist niet over rozen gegaan. Door de televisie, dje immers ook juist op donderdag avonden toneel brengt, z^jn vele le den weggezogen. Elke lege plaats jn het Passage-theater op die don- derdagavondse uitvoeringen betekent verlies en er waren nogal wat lege plaatsen. Doch in de afgelopen maanden heeft het bestuur vrij geruisloos een ledenwerf-actie gehouden en de re sultaten daarvan zijn zo opmerke lijk goed geweest, dat het bestuur de overtuiging heeft gekregen dat de Kath. Kring het werk verder moet voortzetten.^ Een verdere beknotting van het seiezoen-programma is dan ook niet meer nodig. Dit betekent echter allerminst dat het bestuur van deze grote uitkoop vereniging nu verder alle zorgen wordt bespaard. Het is nog steeds een enorme toer om goede beroeps- toneelgezelschappen naar Schiedam te trekken en voor de tcp-groepen Is dat zelfs vrijwel onmogelijk. Meer variatie Door deze, maar ook door andere omstandigheden, heeft het bestuur (Advertentie LM.) h PIETÉRSEN A W SCHIEDAM Personenwagens v.a. 4.990a Bedrijfswagens van 250 kg-12 ton Op elke Austin wordt! jaar garantie gegeven, ongeacht het aantal km. Nw. Mathenesserstraal 79 Tel. 010-64880 Nog juist op ttid kan voor de Schiedamse teams de honkbalcom petitie worden beëindigd. Wel gaan weer vele voetbalclubs met vriend schappelijke wedstrijden van start, maar het is nog niet zo dat honk bal- en voetbalafdelingen in duel raken, omdat beide over dezelfde spelers en terreinen willen beschik ken. Schiedam beëindigt het jaren lange verblijf in de tweede klas met een bezoek aan Feyenoord, Hoewel de Schiedammers onderaan en de Rotterdammer bijna bovenaan de ranglijst staan zijn wij toch van me ning dat Schiedam capabel genoeg is .om deze ,,aischeldswedstrijd"(?) in' winst om te zetten, SW 2 be zoekt USC. De Schiedammers hand haven zich door een overwinning op de tweede plaats. DRZ wint thuis van VFC 3. Schiedam 3, heeft kans op een puntendeling bij Neptunus 2. fAdvertentie LM.) Een gelegenheids-aanbieding, rechtstreeks van de Jumbo- fabriek. jumbo do Luxe, binnenveer- matrassen. catalogusnummer 728, die normaal voor 129.50 verkocht worden, koopt U nu „beduidend goedkoper". Nu koopt (J deze 2-persoons binnenveer matras, In luxe uit voering, het'interleur van hard getrokken draad, omvat door staalband en afgedekt met ge stepte crine en dubbele watten- laag. voor nog géén negentig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze jumbo de Luxe 2-persoons binnenveer matrassen, met 1$ jaar ga rantie, overtrokken met een prachtige damast, In de kleuren goud, grijs, groen en blauw, de Zijkanten gewatteerd borduursel, «oor 0^^ Ook to «n-pwiooiu, gemeend voor wat het vaststellen van het programma betreft, zich te moeten her-oriënteren. Wanneer de TV juist op donderdag zoveel suc ces boekt met de uitzending van toneelstukken wordt het dan geen 2aak dat de K, K. naast toneel ook iets anders brengt? Het resultaat van deze overweging ziet men in het programma in dit seizoen; naast drie toneelstukken ook twee caba ret- en een revue-voorstelling. „Het is nog maar een probeersel, we moe ten afwachten hoe het aanspreekt," verklaarde de heer Van Baarle. Ook Is men er van afgestapt om de Hoofdstad operette, een tè trouwe gast, te engageren. In plaats daar van zal nu Wint Kan met rijn AJB.C. cabaret het seizoen openen op 28 september. De andere Uitvoeringen zijn: het Rotterdams Toneel op 27 oktober (het stuk is nog niet vastgesteld); op 24 november liet Cabaret „De Vuurpijl", zijnde een zeer goed ama teur-gezelschap uit Den Haag met 28 medespelenden (de muzikale lei ding hiervan berust'geheel in. han den van de Schiedamse notaris A. S. H. A. Blaissel). Op 1 januari is er het gebruikelijke Nieuwjaarsbal in Musis Sacrum, waarschijnlijk met medewerking van de dans- band van de Mariniers kapel en op 5 januari zal de nieuwe toneelgroep Arena „Het spel der vergissingen" van Shakespeare opvoeren. Op 9 fe bruari komen Berry Kievits en Ge rard Walden in het nieuwe pro gramma van hun revue presenteren, voor het eerst in deze omgeving. In maart komt het marionetten thea ter van Bert Brugman een opera brengen, hetzij Traviata hetzij l'EU- sir d'amore en daarna is het de beurt van de Toneelgroep Puck Op 13 april. Wat de laatste passage avond op 18 met zal bieden is nog onbekend; de leden krijgen een kans hun voorkeur kenbaar te maken. „Wij verwachten veel van dit iet wat ongebruikelijke programma en als alles meewerkt zal het een succes kunnen worden," vond de heer Van Basrle, die het overigens nog steeds betreurt dat de Kath. Kring niet in staat is om weer „kleine" avonden van culturele betekenis te brengen in Musis Sacrum. Hij zou ze graag weer willen invoeren, maar het is financieel niet verantwoord. Het is in het verleden nog altijd zo ge weest dat bij deze kleine avonden geld bijgelegd moest worden dat kan de Kath. Kring niet of althans voorlopig nog niet trekken. Mis schien later. Apothekers-nachtdienst; Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en GJ>. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politic-alarmnummer 84668. Gemeentelijke Openbare Leeszaal eo Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 920 tot 16.30 en van 19 tot 2020 uur, woensdag van 930 tot 1630 uur, donderdag van 9.30 tot 1230 uur, vrijdag van 930 tot 1630 en van 19 tot 2030 uur, zaterdag van 9.30 tot 263Q uur. Zondags gesloten. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 930 tot 1630 uur cn iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 2030 uur. 's Zondags gesloten. Sted. Museum. Tentoonstellingen: „Theresienstadt", „Kinderdroom" en. „Parijs". BIOSCOPEN passage, 2 en 8.15 u.: „Up in arms". Mono pole, 2, 7, en 9.15 uur: Jerry hou je roer recht". Het district Schiedam van de Kon. Ned. Biljartbond omvattende de aangesloten verenigingen in Schie dam, Vlaardingen en Maassluis treft reeds zijn voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. In de zomermaanden heeft men niet stil gezeten. Met de Vierspelen» kamp en de daarop gevolgde mas- BaI? Prijsóitreiking half juni, was 't officiële wedstrijd seizoen evenwel afgelopen. Tegelijkertijd hielden de bestuurs leden zich echter al bezig met de wedstrijdenreeks voor het nieuwe seizoen en ook met het jubileum van de landelijke bond, dat o.a. met een massale wedstrijd zal worden gevierd. Bestuursleden van het dis trict Schiedam reisden voor het in winnen van inlichtingen naar Am sterdam; nadat zij de overige be stuursleden van het district in ken nis hadden gesteld van de hijzon der grootse plannen, werden ook de verenigingen ingelicht Ondertussen zijn ook alle leden ingelicht vla een zeer uitvoerig artikel in het dis trictsorgaan. De wedstrijden In het district zjjn vanwege het gouden jubi leum van de Kon. Ned. Biljart hond dit seizoen belangrijker. Immers, het winnen van het dis- trlctskampïoenschap In een be paalde klasse en/of spclsoort, betekent ditmaal ook een vrÜ- kaartje naar de landelijke Jubl- leumwedstrijden te Amsterdam op 8 en 9 september 1961. Ook al zou deze districtskampioen by de daarop volgende gewestelijke kampioenschappen afvallen. De lange reeks wedstrijden start in het district Schiedam, zoals ge bruikelijk, met de wedstrijden (per soonlijk! in de vijfde klasse libre. Daarvoor hebben zestien biljarters ingeschreven. Zij zijn ondergebracht in twee poules. Groep 1 speelt by „De Gouden Leeuw" te Vlaardingen en de andere groep bij „De Waal", eveneens te Vlaardingen. In groep 1 zijn ingedeeld de spe lers Ph. Brussaard (Tonegido), J. Verhey (Confiance), A. Spronkers (LEV), M. Meyer (Volksgebouw). A. van Papenveld (De Waal), A. v. d. Most (DVS), W. Koens (Entre Nous) en L. Muis (DGL). In groep 2: P. Wensveen en G. v. d. Most (DVS), J. v. d. End en J. Smit (Volksgebouw), A. v. d. Roest en S. de Waard (LEV), M. Schwagerman (DKC) en J. Dirks (DGL). In beide groepen wordt op dinsdag- en op woensdagavond ge speeld, te beginnen 30 augustus. De acht bestgeplaatsten komen in de eindstrijd, waarvoor als data zijn vastgesteld 27 en 28 september, 4, 5, 11, 18 en 25 oktober. Voor de wedstrijden om de HVV- beker hebben acht ploegen inge- Met een ïlein ma'ar goed demon- stratjeprogramma op het voetbalter- rein aan de Scluetbaanstraat in Kethel heeft de chr. ver. voor licha melijke opvoeding „Animo" donder dagavond het seizoen geopend. Nog niet alle leden waren terug van va kantie, zodat geen massale demon stratie werd gegeven, maar dit kwam het tempo slechts ten goede want de kleine groepjes konden het program ma nU vlotter afwerken. De opzet van Animo met de de monstratie was ook in Bij dorp leden te werven. Daarom werden m de loop der avond duizend propaganda- biljetten in Bijdorp verspreid. By gezellige muziek werd begonnen met een opening roet opmars en vlagge- eroet Achtereenvolgens kwamen de jongens de kast, de dames vrye oefeningen, de brug en de even- wichtslat, de heren op de hoge brug aan de beurt, waarop de meisjes slo ten roet vrije oefeningen op muzieK. Tot slot een vlaggenparade. schreven. Zij zijn in twee poules ingedeeld. De winnaars komen later tegen elkaar uit om de eerste en. tweede prijs. In poule 1 zijn inge deeld Confiance, DGL a, Volksge bouw a en De Waal a; in poule 2: Sunlight, DGL b. Volksgebouw b en De Waal b. Enige jaren geleden kwam er een wisselprijs beschikbaar voor de sterkste spelers van het district. Men was daarmee bijzonder inge nomen, omdat als regel in het be gin van het seizoen de sterkste spe lers van wedstrijden verstoken zijn. Dit jaar hebben zes spelers inge schreven: J. H. van Duyl en G. Val- kestijn (Rembrandt), G. Buitenhek (Schiedam), M. Kooy (De Sluis), «f. v. d. Valk (Flardinga) en J. v. d. Velde (LEV). Van Duyl moet 400 caramboles libre spelen, de overige deelnemers allen 300. De wedstrijden worden op achter eenvolgende maandagen gespeeld, te beginnen op maandag 19 september, by Heinsbroek te Schiedam. Ondertussen is ook reeds de in schrijving opengesteld voor het vier de klasse libre kampioenschap (per soonlijk) en het driebandentoernooi (klein biljart) om het Bliekendaal- biljart Het district Schiedam Is dit sei zoen het toernooi om het geweste lijke kampioenschap derde klasse li bre toegewezen. Het wordt gebon den op 4 en 5 februari 1961. De handbalcompetitie gaat eerst weer op 11 september draaien, maar de Schiedamse handbalverenigingen nemen tevoren nog deel aan diverse toernooien, om aan de hand van de hierbij verkregen resultaten de teams vast te stellen. Wilton Fijenoord neemt zondag deel aan het internationale zeven handbal-toernooi dat door SA..O. in Breda is georganiseerd. Er doen 24 verenigingen, waarvan zes uit Duits land en twee uit België mee aan dit toernooi, met in totaal 69 teams. WJ. brengt vier teams in het veld: dames en heren senioren en junioren. Na de wedstrijden is er een groot bal in de Graanbeurs waar de ver enigingen uit de verschillende plaat sen de vriendschapsbanden «kunnen aanhalen. DWS gaat met het eerste dames team naar Den Haag om deel te nemen aan het toernooi van Ani mo. Onze stadgenoten ontmoeten daar drie bekende ploegen, nL RODA uit Rotterdam en Verbrugh en Ani mo uit Den Haag. De opstelling van DWS zal niet verschillen van die van vorig jaar, maar mej. N. Robart zal nog ontbreken. Gistermiddag omstreeks drie uur werd ontdekt, dat op een opge hoogd terrein aan de Parkweg bij de in aanbouw zijnde school een paard in de modder weggezakt. Het dier is in een geul, die door de modder onzichtbaar was, gezakt en stond tot zijn rug in het zand, waar het zich niet meer uit kon los ma ken. De reinigingsdienst is er aan te pas gekomen en heeft het paard met behulp van een zg, „broek" en een takelwagen uit de modder ge trokken. Het reeds 24 jaar oude dier, eigendom van de heer H.V., er slecht aan toe en kon niet meer lopen. Op advies van een veearts is het paard naar het abatoir ge bracht en geslacht. Gisteravond is op de Mgr. No- lenslaan bij de hoek met de Al- bard as traat een klein hondje dood gereden, vermoedelijk door een bromfietser. Het is een kleine fox, een bruine reu met witte vlekken. De eigenaar is onbekend. (Advertentie LM.) A U T O M O B 1 ELB E D R IJ F OFFICIEEL orauao ABEnT vlaardingen Gcd. Biersloot 3.7 - ïelcf. Ö1898-6450 Schiedam Burg. Knapperilaaj* 2 - TeleJ. 010-64500 Geboren: Johannes z.v. J, Tim mermans en J. Meijers; Maurice E. z, v. A. Smits en J, C. L. van Steen oven; Robert z.v. Th. Q. J. Heins broek en H. van de Grijp; Jacoba L_ d.v. G. J. Faas en J. E, M. Bar bier; Martin z.v. C. J. van Henten en P. Vink; Karina' J. d.v. Th. Z. Buursma en C. Kammeijer. Ondertrouwd: J„ Binkhorst, 32 jr. en M. P. van der Heijden, 42 jr.; J. ten Cate, 39 jr. en H. J. Jonker, 32 jr.; A, J, K. Hage, 32 jr. en A. Köne- mann, 34 jr.; M. Hofman, 24 jr. en A, Schuitman, 23 jr.; C. P. Hoogstraaten, 27 jr en I. R. van Soest, 23 jr.; M, J. L. Lansbergen, 23 jr. en S. F. van Dijk, 20 jr.; P. Meijer, 25 jr. en H. W. Louis, 22 jr.; J Ossewaarde, 25 jr. en C. C. Verwol, 21 jr.; F. J. Velkers, 20 jr. en G. Ruijsaard, 19 jr.; L. J. Visser, 24 jr. en M. van Vessem, '20 jr.; J. de Waard, 25 jr. en N H. HolLaar, 29 jr.; J. H. Vink, 25 jr." en A, E, M. Waltman, 20 jr. Gehuwd: G. Veldhoven, 26 jr. en E. Penning, 19 jrl; C. H. de Jong. 23 jr. en A. van Uden, 24 jr.; F. M. de Jong, 25 jr. en S. Kerkhoven, 31 jr.; J. W. van Bochove, 21 jr. en I. Wiegersma, 18 jr.; A. Bergman, 23 jr. en M. korpel, 20 jr.; H. van Schelven 26 jr. en M. Visser, 23 jr.; N. W. A. Oostrum 22 jr. en H. J. Th. Dijkstal, 20 jr.; J Schop, 26 jr. en P. J. Groeneweg, 20 jr.; F. Veldhoven, 25 jr. en H. Erkens. 22 jr.; F. Wcsterveld, 25 jr. en J. Ch, «van Dijk, 23 jr.; H. J. M. Lakwijk, 22 jr. en K. J. Vermeulen, 22 jr.; A. van der Drift, 23 jr. en L. Vrijland, 21 jr.; A. Voshol, 23 jr. en J. Kuiters, 20 jr.; K. Hoogstad, 32 jr, en F. J. Zuidgeest, 26 jr; D. Swama, 23 jr. en L. Potse, 20 jr.; H. B. van Albada, 28 jr. ea T. van Beek, 20 jr.; H. P. A. Kleiss, 23 jr. en E. A. Maas, 17 jr. Overleden; L, A, Duson, 34 jr. De Schiedamse Brandweerlieden vereniging „Vriendschap Zij Ons Doel" bestond op 4 juli j.L vijftig jaar. Maar dit gouden jubileum zal op zaterdag 3 september gevierd worden met een grote feestavond in Musis Sacrum, die zal worden opge luisterd door Rudi Carell en zijn cabaret-gezelschap. Na afloop Is er bal met medewerking van de brio's". (Advertentie iJd.) -a. Hermes-DVS speelt zondag om 2 uur de eerste competitie wedstrijd van het seizoen op het nieuwe veld in Sportpark Harga. Als tegenstan der fungeert Helmondia '55, een ploeg waarvan nog niet veel bekend is, of het zou moeten zyn dat de taaie Brabanders moeilijk te klop pen zijn. Het wordt dus alvast een zware wedstrijd, waarbij van alles kan gebeuren. De blauw-witten steken wel in het nieuw, met *n nieuw terrein, een nieuwe trainer en vier nieuwe aan winsten. Het blijft dus een vraag wat Hermes zal gaan presteren. De eer ste indruk is dat het elftal niet al leen jonger maar ook sterker is dan vorig jaar. De verdediging is hecht en betrouwbaar, maar de aanval drakit nog niet naar wens, maar dat is ook wel te begrijpen met drie nieuwe spelers in de voor-linie. Ho- penüjk zal de voorhoede snel de juiste draai hebben gevonden. SW gaat voor de eerste compe titie wedstryd naar het zuiden om de strijd aan te binden tegen Hel mond. Weliswaar is de eerste beker wedstrijd van zaterdag j.l. een teleur stelling geworden voor de rood-groe- Brandweer was paraat, maar boerderij toch uitgebrand JISP <N.-H.) De vrijwillige brandweer van Jisp in de Zaan streek, die gisteravond de wekelijkse oefenavond had, stond juist geheel klaar om uit te rukken, toen de melding kwam van brand in de boerderij van de heer Th. de Bruine. Hoewel de brandweer bijzonder snel ter plaatse was, kon niet wor den voorkomen, dat de boerderij geheel uitbrandde. De inboedel kon worden gered. Men schat de schade op ƒ80.000. (Advertentie Utt.) Half september zal „De Zonne bloem" weer beginnen met het or ganiseren van cursussen voor de meisjes in Schiedam en Vlaardingen. In de komende week van 22 tot en met 26 augustus wordt de mogelijk heid geopend voor de meisjes om zich in te schrijven en wel elke avond van 7 tot 930 uur aan de clublokalen Nienwstraat 12 te Schie dam of Westhavenkade 73 te Vlaar dingen of telefonisch respectievelijk onder de nummers 67792 of 6535. Men kent het doel en streven van de Zonnebloem: de nu werkende meisjes geschikt te maken voor de taak die hen in d« toekomst wacht als huisvrouw. Daartoe kunnen, de meisjes, van 15 tot 23 jaar, inge deeld in verschillende leeftijdsklas sen cursussen in huishoudelijke vak ken volgen öf aan de Huishoud- en Industrieschool te Schiedam èf aan de Chr, Huishoudschool in Vlaardin gen. Daarnaast wordt de meisjes ook een algemene kennis en ontwikke ling bijgebracht, waarbij zij in een goede en prettige sfeer tal van nut tige zaken kunnen leren. Het blijft overigens niet bij leren alleen, er zijn ook geregeld gezellige instuif- avonden, er zijn week-end bijeen komsten en in de zomer wordt ge zamenlijk een kamp betrokken. Ook de jaarlijkse modeshow van zelf ver vaardigde kledingstukken mag best vermeld worden. Wanneer de meisjes de cursussen geregeld volgen, wacht hen aan het eind van het cursusjaar een getuig schrift, terwijl zij bovendien nog een voortgezette cursus kunnen vol gen naar wens. Over gebrek aan be langstelling heeft de Zonnebloem in het afgelopen jaar niet te klagen gehad. Het is dus wel zaak vam „Zorg, dat je er bij komt!" nen, maar de hele ploeg had ken nelijk een off-day. Hopenlijk houdt deze slechte generale repetitie een goed begin voor de werkelijke com petitie in. Het elftal is voor zondag als volgt samengesteld: Tap doel: Romein en H. Hekman achter; Van Elderen, A. v. Kampen en H. Wink midden en Kentie, de Graaf, van Meeteren, G, v. Pelt en Herwig voor. (Van onze correspondent) VENLO In de nacht van woens dag op donderdag werden drie 15- jange Duitse jongens in een tent aan de Maas bij Venlo in hun slaap ge stoord door vier tot nu toe onbe kende, circa 20-jarige, jongens. Zii vorderden van de Duitsers, dat zij onmiddellijk de tent afbraken en zich verwijderden. Een van hen gaf zich hierbij uit als de zoon van de boer van het welland, waarop de tent stond. De Duitsers, die meenden, dat het ernst was, hebben hun spullen ge pakt en de tenten afgebroken, ter wijl twee der onbekende jongens de tent en kledingstukken van de jeug dige Duitsers doorzochten. Toen de jongens vertrokken waren bleek, dat zij een draagbare radio en een geldbedrag van ongeveer ƒ45 van de Duitse jongens hadden mee genomen. VENLO Een boekhouder uit Deurne, in dienst van een bedrijf in Eindhoven, heeft een paar angstige dagen beleefd, nadat hij bij thuis komst tot de ontdekking kwam, dat hy in de trein Eindhaven-Venlo een tas inhoudende een bedrag van ƒ25.000, had achter gelaten. Onmiddellijk stelde hij de stations chef, de politie en de stations Venlo en Eindhoven op de hoogte, terwijl ook de spoorwegrecherche werd in geschakeld. Twee dagen later kreeg de boek houder bericht, dat een hoofdcon ducteur de tas had gevonden en deze plichtsgetrouw had gedepo neerd bij de gevonden voorwerpen. BELOHORIZONTE Door een ontploffing in een hoogoven te San Antonio, in de Braziliaanse staat Minas Gerais, zijn zeventien mensen om het leven gekomen en tien ern stig gewond. Op 1 september hoopt de heer R.H. van Wijk 60 jaar in zaken te zyn. De heer Van Wijk Is oud-firmant van het assuradeursbedrjjf Van Wijk en Co. en nog steeds actief werkzaam als adviseur van deze fn de Wijnlia- venflat gevestigde firma. Op 1 sep tember hoopt de heer R.H. van Wyk een receptie te houden tn het daktulnpavüjoen van Atlanta, '5 middags van 3 tot 5 uur. De heer Van Wijk woont reeds 30 jaar in Seheveningen, maar be zoekt nog dagelijks de Rotterdam se beurs en mag als een volbloed- Rotterdammer worden beschouwd. Hij kwam als jongste bediende op 1 september 1900 bij zijn vader, de heer C, T.J, van Wijk, in de zaak en maakte daar een strenge leer school door. In 1920 werd hij als lid in de firma opgenomen. Hij is nog actief erelid van de scherpschuttersvereniging „Rotter dam", alsmede inspecteur van de schietvereniging „De Vrijheid". Op het gebied van de schietsport heeft de heer Van "Wijk zijn sporen ver diend, waarvan een 75 medailles en een onderscheiding als schuttersko- ning'van Nederland getuigen. Ook aan de voetbalsport heeft hij zijn hart verpand en hij is dan ook nog steeds lid van V.Q.C. en het Haagse H.B.S. In zijn langjarig leven is hij bo vendien nog 12jaar brandmeester geweest bij de Vrijwillige brandweer en vanaf 1918 tot aan de meidagen van 1940 vervulde hij bij de mobiele kolonne van de Rotterdamse vrij willige burgerwacht de functie van kapitein. Ook als EKBO-er heeft ldj zich vooral bij sportevenementen verdienstelijk gemaakt. ROTTERDAM Vandaag herdacht de heer B. G. Peters de dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad van de N.V, „Gil- da" caramel- en toffeefabriek Gillet en Davids te Rotterdam. De heer Peters werd met zijn echt genote en familieleden in de kantine van het bedrijf ontvangen door de directie en het voltallige kantoor- en I abriekspersone el. De directeur, de heer L. J. Gillet sr., sprak de jubilaris toe en memo reerde, dat hij ,als chef van de afde ling Medicinale Drop, deze afde ling door zijn bekwame leiding had opgewerkt tot één van de grootste dropfabrieken van Nederland. Spreker liet deze woorden verge zeld gaan van een cadeau onder couvert; mevrouw Peters had een bloemenhulde in ontvangst te nemen. (Advertentie LM.) OFFICIAL AGENT voor Schiedam Vlaardingen Maassluis Hoek van Holland SINGEL 4L-45 Tel. 64 65 0 - Schiedam MOORDRECHT Commissarissen en directeuren der Koninklijke Ver enigde Tapijtfabrieken N.V. hebben in hun vergadering besloten aan de a.s. vergadering van aandeelhouders voor te stellen een dividend over het boekjaar 1959-1960 uit ie keren op de gewone aandelen van 14% (v.j. 15%), bovendien 3% uit de dt- videndxeserve (vj. nihiD en opde preferente aandelen 7 3/5% <v.j. 74/5%), bovendien 3/5% uit de di videndreserve y. nihdj.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1