Schied. Cartonnage-fabriek bestaat veertig jaar AUSTIN Duitse logeetjes keren huiswaarts Aantaal bezoekers Floriade zal laat bekend zijn a Schermheld vermomd als „Gebochelde 5 Sterke man Simson in bonte Jbibliorama 5 In eigen kring her dacht CJV-actie had succes Koe gedood op spoorbaan - van nu af mag iedereen meeraden - Hulde aan directeur J. M. M. Jansen Groentewinkel E. Th. v. d. Drift gemoderniseerd Artsen op zondag Burgerlijke stand W. A. VERWATEN Botsing tussen motorrijder en bromfietser Orgelconcert in N.P.B.-kerk j VAN LOENEN VOOR LIJSTEN IN MONOPOLE: PASSAGE VERTOONT: Granaat tussen oud ijzer ECONOMISCH INSTITUUT STELT ENQUETE IN Transport van reuzenhuizen voor NAM F. L. Vollemans N.V. huldigt jubilaris KERKDIENSTEN SCHIEDAM INSCHRIJVING VAN CURSISTEN Aangeboden enige gebruikte naaimachines nette werkster KUNSTGEBITTEN REPARATIES Koeriersters Zaterdag 27 augustus 1960 Directeur J. Af. M. Jansen van de Schiedamsche Cartonnagefa- briek, die met het jubilerende bedrijf mee gehuldigd, is. op de achtergrond, naast het bloemstuk met het opschrift „40", het por tret dat hem aangeboden is. Be Schledaxnse Cartonnage-Fa- brfei bestaat veertig jaar. Dit jubi leum is gistermiddag zonder veel op- lel In de eigen bring van directie cn person eel gevierd in de kantine van ,je fabriek aan de Burg. Honnerlage Gretelaan. „Ik heb vorig jaar nog io gezegd dat dit jubileum niet ge tierd, zou worden, en nu hebben jnllie er toch nog een feest van ge maakt", zei de directeur, de heer j, M M. Jansen, die zich overigens biy-verrast toonde met de huldiging die hem op die dag te beurt is geval len. En van zijn kant had hij dan n-eer een verrassing voor het perso neel: een gratificatie! Woorden van lof en waardering zijn de heer Jansen toegevoegd, dio met bet bedrijf jubileert. Zijn broer, de heer G. Jansen gewaagde van de grote energie waarmee dit bedrijf in 40 jaar is opgebouwd. Van een onbetekenend zaakje, aan (Advertentie t.M.) k PIETERSEN A f SCHIEDAM Personenwagens v.a. 4.990.- Bedrljfswagens van 250 kg-12 ton Op elke Austin wordt 1 jsar garantie gegeven,ongeacht het aantal km. Nw. Matfienesserstraat 79 Tel. 010-64880 De winkel in aardappelen en groenten van de heer E. Th. v. d. Drift aan de Groenelaan 43, bestaat dit jaar 70 jaar. Het is zo'n typi- rehe gevestigde zaak, die van vader op zoon over gaat en op een vaste klandizie kan rekenen. In verband met dit jubileum heeft de heer Van' der Drift zijn winkel uitgebreid en gemaakt tot een zeer moderne zaak. De vloeroppervlakte u bijna verdubbeld en gebracht op 12 vierk. meter. Maar daarvoor heeft de eigenaar het veld moeten ruimen, tij woonde vroeger direct achter de aak, maar is nu naar de bovenver dieping verhuisd. Veel vrienden en klanten hebben bij de opening van hun belangstel ling doen blijken voor deze moder ne zaak. die een aanwinst is voor de Groenelaan, de winkelstraat van Schiedam-zuid. Apothekers-nachtdienst; Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en apotheek Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 17. Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 830 tot 16.30 en van 19 tot 2030 uur, woensdag van 930 tot 16.30 uur, donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 18.30 en van 19 tot 20.30 uur. 2aterdag van 930 tot 1630 uur. Zondags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 930 tot 1S.30 uUX cn iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tol 20.30 uur. 's Zondags gesloten. Sted Museum Tentoonstellingen; „Theresienstadt", „Kinderdroom" en „Parijs" BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „Sim- son en Delila". Mnnopole, 2, 7 en 9.15 uur; „De Gebochelde". (Zondag; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur). ,In spoedgevallen zijn gedurende dit weekeinde de volgende artsen te raadplegen: D. Houthuysen jr., Swammerdamsingei 43, tel. 68516; W. T- P. Nijenhuis, Burg. Knappertiaan 154, teL 69880 en Ch. A. Poll, Tuin laan 92, tel. 67856. Geopend zijn de apotheken Jansen, Swammerdamsmgel 41 en Nieuw land, Dr. Wibautpleïn 17, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst zullen waarnemen. GEBOREN; Maria J. A. J., d. van h. A. van de Laar en M. A. Th. van Msckelenbergh. OVERLEDEN: P. Flaisier, 56 jaar; Woutersen, 83 jaar. de Lange Haven gevestigd, waar 2 mannen, twee meisjes en een jongen werk vonden m een weinig aan trekkelijke ruimte, tot het grote be drijf in 't prachtige pand in Nieuw land, waar nu een driehonderd men sen het dagelijks brood verdienen. Bij de eerst?, noodzakelijk geworden uitbreiding, is het bedrijf verhuisd naar de Oranjestraat, waarvoor een distilleerderij „geannexeerd" moest worden. Maar ook deze veel ruimere behuizing werd te klein, waarop het indrukwekkende fabrieksgebouw aan de Noordvest is neergezet, dat nu ook alweer te krap dreigt te worden. Namens de broers en zusters heeft de heer G. Jansen de jubilerende directeur een fraai portret van hem zelf aangeboden. Ook de heer C. Meijers, spreken de namens het personeel, gaf hoog op over de verdiensten van zijn directeur en ook hij liet zijn bewon dering blijken over de wijze waarop deze het werk van zijn vader heeft voortgezet en het bedrijf heeft doen uitbreiden. „De Schiedamsche Car- tonnage-Fabriek is tot een begrip geworden, niet alleen in Schieden, maar ook in heel Nederland en zelfs daarbuiten". Daarop bood hij het geschenk van het personeel aan; een fraaie, grote Friese staande klok van meer dan twee meter, voorzien van een artistiek slagwerk. Op zyn beurt dankte de heer J. M. M, Jansen al diegenen die mee ge holpen hadden aan de opbouw van het bedrijf en hy hoopte dat ook in de toekomst in de zelfde prettige sfeer gewerkt zou Worden. Zijn mededeling dat die dank ook uitge drukt zou worden in een extra gratificatie, bracht uiteraard het per soneel tot groot enthousiasme. - na vakantie in Schiedam - „Ze zien er nu toch goed uit; héél wat beter dan toen ze kwamen". „Je kunt ze haast niet onderschei den van onze eigen kinderen,' dat waren zo de commentaren die we hoorden toen gisteren de Dnltse kin deren, grotendeels uit de vluchte linge nkam pen afkomstig, na een verblijf van vyf of zelfs zea weken in Schiedam, weer naar huls gingen. Alles wees er dan ook op dat deze kinderen het tijdens bnn vakantie in Schiedam bést hebben gehad. Met de Hollandse degelijkheid was daar wel voor gezorgd. Door de pleegouders, die al die weken voor de kinderen gezorgd hebben, werden ze gistermiddag om 4 uur weer aan de Jeugdhaven, het centrale gebouw van de C3.V., afge leverd voor de terugreis naar Duits land. Vierentwintig kinderen waren dat, met lachende gezichtjes, waar de levensvreugde weer op te lezen is. Een verschil wel met de schuchtere groep, vermoeid van de reis en. wat angstig gestemd bij het vooruitzicht om bij vreemden te moeten, wonen, die hier toenmaals is aangebracht. „lek wil niet naar Haus", vertelde ons een stevig jongetje, het witte haar steil overeind, met een brede lach in aangepast Schiedams-Duits en ging weer door met stoeien met kameraadje van enkele weken. Och, op die leeftijd neem je de moei lijke problemen van het leven nog niet ernstig. „Het ia over het algemeen best gegaan met deze logeerpartij," ver telde ons de CJV-secretaris, de heer P. Flaisier. De taal heeft vrijwel nergens moeilijkheden opgeleverd, wat bij zulke kinderen eigenlijk ook niet verwonderlijk is. Die pikken overal vandaan wel wat woorden op en kunnen zich in een brabbeltaal tje makkelijk begrijpbaar maken. Gelukkig maar ook, want veel van deze kinderen spraken een dialect waarbij je met je Duits toch niet terecht kan. Het ene kind mag wat meer moei te gehad hebben dan het ander ora te wennen in een vreemde omgeving bij vreemde, zij het steeds welwil lende mensen, maar tot grote pro blemen is het niet gekomen. In de grote zaal van de Jeugdha ven, die geheel gevuld was met de Duitse kinderen, hun afscheid ne mende pleegouders èn met jonge Schiedammertjes, heeft da heer Plai- sier nog een afscheidswoord gespro ken in het Nederlands tot de ouders, die hij bedankte voor de verleende gastvrijheid en de zorg besteed aan de kinderen en in het Duits tot de kinderen zelf. „Denk nog eens aan ons en Auf wiedersehen." Vier van de kinderen die in Noord- Duitsland wonen zijn 's morgens al met de trein afgereisd, omdat ze zo een prettiger aansluiting kregen. De grote groep van 24 is 's middags in de bus gestapt. Deze bus, die zich in de Maastunnel had klem-gereden, kwam overigens veel te laat aan, zodat de heer Flaisier de kinderen maar naar Amersfoort heeft ge bracht, waar zij met zo'n vijfhonderd lotgenootjes in een speciale trein zijn gezet naar huis. Zij hebben, dank zij een mooi initiatief van de C.J.V., een prachtige vakantie gehad in het voor hen vreemde Schiedam. (Advertentie l.M.) Bij hun afscheid van Schiedam is van de 24 kinderen uit Duits land, die enkele weken in Schie dam gelogeerd hebben, deze foto gemaakt voor de Jeugdhaven. De meesten kijken wat beteutert, maar dat is vanwege die rare fotograaf. In de deur staat de heer P. Plaisier, secretaris van de CJ.V. Algehele Woning-Inrichting HOOGSTRAAT 184-186 Telefoon 6 75 81 Op de Rotterdamseayk ter hoogte van het benzinestation, heeft gister morgen een. aanrijding plaats gehad lassen een motorfiets, bestuurd door de 34-jarige elektricien J. S- K. uit Rotterdam, en een bromfiets, be stuurd door dc 63-jarige schilder H. v. d. Z. uit Rotterdam. De bromfietser week bij het tank station van het rijwielpad af om de Gusto weg in te slaan, doch dit geschiedde wat moeizaam, daar de motor van de fiets was afgeslagen en de heer v. d, Z. moest stoppen. De motorrijder trachtte nog door remmen een botsing te voorkomen, maar gleed op het door de regen natte wegdek door, botste tegen de bromfiets en samen zijn de rijwielen nog eens 15 meter doorgegleden. De heer v. d. Z. kreeg een ern stige hoofdwond en een hersen schudding en is door de GG en GD eerst naar het gemeenteziekenhuis in Schiedam en later naar het Cool- singeizi eken huis in Rotterdam ge bracht. De motorrijder kreeg schaaf wonden en klaagde over hoofdpijn. Na in het ziekenhuis onderzocht te zijn, kon hij echter weer naar huis. Zijn duorijder kreeg niet-emstige verwondingen. De deelnemers aan de Belgische Dag op de „Floriade" worden vrij dag 2 september om elf uur ten stadhuize ontvangen. In de kerk van de Ned. Protestan ten Bond. Westvest 92, zal de orga nist van de kerk, Aad van der Hoe ven op woensdag 31 augustus een or gelconcert geven met'als solist Jan van der Tak, altblokfluit. Op het programma staan werken van G. Frescobaldi, B. Marcello, J. S. Bach, G. F. Handel, J. C, Pepusch, J, Stan ley en Jehan Alain. Het concert be gint om 8 uur, de toegang is gratis. Advertentie LM.) Inlijsten van - foto's, platen, >nz. DAM 41^-43 TELEFOON '66192 5? De Franse film-industrie heeft al vaker gToots opgezet werk gemaakt van de schermheld Henri de Lagar- dère, die om het kwaad In de Franse horkringen van weleer te bestrijden, zich leep vermomde als „de gebo chelde" en zich door zijn vijanden Het bespotten tot het uur van de af rekening gekomen was. De voorlaatste versie van „Le Bossu", geregisseerd door Jcan De- lannoy en met Pierre Blanchard in de hoofdrol was een nogal serieus aangepakte en daardoor wat tamme film, waarin het avontuur niet hoog Het Passage-theater geeft in de smaak en er is zelfs een scrieuse komende week een reprise van een rolprent die reeds in. 1951 in omloop is gebracht: „Simson en Delila", een van de mamoeth-product!es van wij len Cecil B. de Mille, gebaseerd op een bybels verhaal. Deze film ver dient daarom al de aandacht, omdat hy waarschijnlijk de minst blufferige of oppervlakkige is uit de grote serie van „bibliorama's" die DeMille heeft vervaardigd. Er wordt niet of nau welijks gezondigd tegen de goede op de spoorlijn tassen Schiedam en Delft is ter hoogte van de over weg In de Joppelaan te Kethel van nacht om 138 uur een koe doodge reden door een goederentrein naar Delft. De koe is het eigendom van de veehouder C. J. v. d. E„ wonende aan de Polderweg, die een. aantal koeien in een weide langs de spoor baan had lopen. Waarschijnlijk heb ben de dieren zelf het ijzeren hek, dat de weide afsluit, uit de schar nieren weten te lichten en zijn aan de wandel gegaan, de spoorbaan op. Na de aanrijding heeft het trein personeel nog tien koeien van. de baan gedreven., De dode koe werd in een sloot naast de baan aangetroffen. Het beest is naar bet abbatoir gebracht voor een noodslachting. De elektri sche trein werd licht aan de voor zijde beschadigd; het treinverkeer had een geringe vertraging. Door het personeel van de firma Jos. van Gelderen, handel In oud ijzer aan de Raam, is vanmorgen een brlsantgranaat, 70 cm lang en waarschijnlijk nog gevuld, naar het politiebureau gebracht. Het gevaar lijke voorwerp werd in de voorraad oud ijzer aangetroffen, doch het ls niet meer na te gaan waar de gra naat vandaan Is gekomen. De Hulp verleningsdienst In Den Haag Is ge waarschuwd, die de granaat on schadelijk zal maken en opruimen. Vijf Fïorlade-maanden zyn om, de laatste is begonnen. De vraag, hoe- velen de tentoonstelling op 25 september zullen hebben bezocht, gaat nu steeds interessanter worden. „Het bezoek biyft onverminderd goed", ver klaarde gisteravond de voorzitter van het Floriade-bestuur, dr. Yerhage. Meer kon hij er niet over zeggen, omdat het juiste aantal onderwerp Is van de prijsvraag ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds. Vandaag Is die prijsvraag gestart. Voor twee kwartjes die ten goede komen aan de kanderhestryding kunt u een formulier bekomen waarop u het aan tal bezoekers, dat naar uw mening over een maand de bekken zal zijn ge passeerd, Invult. Er is maar één prijs: een groot, speciaal voor deze gelegenheid in Tegelen ontworpen en gebakken bord, een geschenk van Prinses Wil helmina. Met opzet heeft men niet willen denken aan televisietoestellen, bromfietsen en meer begeerlijks. Dit uiteraard unieke bord acht men vol doende attractie ora de deelneming aan de prijsvraag te stimuleren. Ten slotte zegt de naam van het Konin gin Wilhelmina Fonds ook wel iets. Het is niet eenvoudig, het juiste aantal bezoekers te bepalen. Men is gehandicapt door het feit dat de tal rijke kaarten, die in binnen- en bui tenland in consignatie zijn gegeven, met op de 25e september alle zullen zijn verrekend. Maar het moeilijkste punt vormen de houders van de wie men niet weet, hoe vaak zij van doorlopende toegangskaarten, van hun kaart gebruik hebben gemaakt. Om toch een zo objectief mogelijke, de werkelijkheid benaderende schatting te kunnen maken heeft men de hulp ingeroepen van het Neder lands Economisch Instituut Onder auspiciën van prot Klaa- sen zal in de week van 16 tot 25 sep tember een enquête worden gehou den onder de bezitters van zo'n door lopende kaart die dan de tentoon stelling bezoeken. Hun zal worden gevraagd, hoe vaak zij de hekken zijn gepasseerd. Men neemt aan dat de resultaten daarvan toereikend zullen zijn om een schatting te ma ken die objectief en wetenschappe lijk verantwoord mag heten. Wan neer het juiste aantal uit de bus zal komen is nog niet bekend. Men denkt in elk geval wel dat dit vóör of op 5 december zal vallen. In de komende maand zal de herfst zijn stempel op de Floriade drukken. De rozen bloeien nog vol op, maar nu zijn het vooral de knol- ROTTJERDAM begonia's en natuurlijk de dahlia's die het gezicht van de expositie be palen. Herfstbloemen, groenten en fruit zullen straks, op de zestiende september, in grote en aantrekke lijke sortering op de negende bin- nententoonstelling een waardig sluit stuk van de Floriade moeten vor men. Drie kleinere, maar niet minder attractieve evenementen staan de be zoekers nog te wachten. Een Bel gische en een Duitse dag en de finale van de competitie bloemschikken zullen hun eigen cachet aan die da gen geven. Vooral naar die finale kijkt men met belangstelling uit en men is benieuwd wie kampioen amateur bloemschikken zal worden en waar hij vandaan zal komen desnoods zal hy uit het buitenland ontboden moeten worden. Medio september hoopt men op de Floriade nog een tweede oogst aardbeien te kunnen binnenhalen. Die van de tweede teelt (koude grond!) hebben zich al gezet Ze worden nu nog een week of wat kunstmatig verduisterd gehouden. Ook de nieuwe opkweek van kom kommers en tomaten in de afdeling Eetbare Tuinbouw doet het bijzon der goed. In de bijzonder fraaie tropische kas, waar Brazilië zijn sympathieke, kleurige inzending smaakvol heeft uitgestald, doet zich nu een drietal donkerkleurige musici horen, dat de ritmische, welluidende klanken van Zuid-Amerika met begeleiding van gitaar en slagwerk temidden van or chideeën en citroenbomen laat klin ken. Het is een kleine maar aardige attractie van een expositie met dui zend-en-een facetten. Talrijke toeschouwers hebben gis termiddag in Hardenberg een vreem de optocht gezien van vijftig man, die drie plasticbulzen van elk 110 meter en een ggwlcht van 900 kilo van een plaatselijke fabriek trans porteerden naar het spoorstation, 700 meter verderop. Deze buizen, zogenaamde zinkers, zijn bestemd voor de Nederlandse Aardoliemaatschappij in Rotterdam en zullen dienst doen als transport leiding voor zout water op de bodem van het Zuiddiepjev die het eiland Brienenoord scheidt van de vaste waL De pijpen, die een uitwendige diameter hebben van 180 mm, zullen een druk ondergaan van in het al gemeen minder dan de 10 atmosfeer, waarvoor ze zijn afgetest Het spoortransport naar Rotterdam geschiedde met enkele aan elkaar ge koppelde platte wagens. De heer A, W. Vollemans, procu ratiehouder en chef van de afdeling Boekhouding van de N.V. F. L. Vol- lemans en Zonen, is op 1 september veertig jaar aan dit bedrijf verbon den. Toen de jubilaris in dienst van de zaak kwam, stond de firma on der leiding van zyn oom, wijlen de heer F. L. Vollemans. Het bedrijf was toen. gevestigd aan dc Gedemp te Binnenrotte. In 1935 werd de on derneming verplaatst naar een zeer modern gebouw aan de Oppert Dit pand werd vyf jaar later door het bombardement totaal verwoest Bij na twaalf jaar heeft de heer Vol lemans daarna de boekhouding moe ten leiden In ruimten, die totaal on geschikt waren. In 1852 kwam er 'n einde aan deze moeilijkheden, toen het bedrijf verhuisde naar het Groot handelsgebouw. De jubilaris werd in 1955 benoemd tot procuratiehouder. poging gedaan om het wonder van de krachtfiguur Simson op een aan vaardbare wijze te schetsen. Dit houdt van de andere kant al lerminst in dat de filmschepper op Ingetogen wijze te werk zou zijn ge- Integendeel. Het is en bl een groot spectakel-stuk waarbij kwistig wordt omgesprongen met grote aantallen figuranten. Dank baar zijn de vele mogelijkheden die het verhaal biedt om „grote" scènes in elkaar te zetten, met jacht- en oorlogs-taferelen, met lustige scènes aan het Filistijnse hof (waarbij de ,sex" niet vergeten noch verdoezeld wordt). Groot is ook het eind opge zet, wanneer de blind-gemaakte Simson, die even zijn enorme kracht terug heeft gekregen, de afgoden tempel letterlijk in elkaar drukt, wat alles zeer gedetailleerd op het doek verschijnt. Daarnaast echter ook wat meer in getogen scènes, die over het alge meen de slechtste niet zijn, al zyn Victor Mature en vooral Hedy Lamarr duidelijk meer om hun fy sieke kwaliteiten in de hofdrollen van Simson en. Delilah gekozen, dan wel wegens hun spel-capaciteiten. Het toch wel bevredigende slot, waarbij de aanvankelijk hatende en op wraak beluste Delilah hand aan hand met de tenslotte beminde Sim son de dood ingaat, komt uiteraard geheel voor rekening van DeMille. Vanzelfsprekend is de film in kleu ren opgenomen. genoeg liep. Wat dit betreft komt regisseur André Hunebelie met zijn kleuren film „Le Bossu" (De gebochelde) wel wat pittiger voor de dag. Na een wat aarzelend begin» schermt Jean Ma rais als Lagardère verschillende spontane en potige robbertjes en de Parijse komiek Bourvil steunt hem in de adempauze met rustig maar ef fectief kluchtwerk. Eenmaal m Spanje waarheen Lagardère moest vluchten met baby Aurora, de met de dood bedreigde erfgename van grote Franse rijkdommen, loopt het tompo weer wat terug. Maar wan neer zeventien jaar later de scherm meester weer op het Franse hof toneel verschijnt om genoegdoening te krijgen (en de miljoenen-erfenis) voor 2ijn in stilte beminde Aurora, gaat het weer fijn van dik scherm- hout zaagt men duel-planken. Lagar dère duikt daarbij onder zijn bochel weg en dan gaat het in de looppas 'af op een bevredigend slot. Ned. herv. gemeente: Grote kerk; 10 uur ds. A. Hoffman <H. Avondmaal) en 5 uur ds. A. Hoffman. Betlielkerk: 10 uur ds. H. w. Hemmes en 7 uur ds. HL L Goudt (Rotterdam). Opstandlngskerk: 10 uur ds. J, Gras en 7 uur dr. L. J. Cazcmfer. Vredcskerk: 9 en 10.45 uur ds. H. A. van Slooten (Onstwedde) en 1 uur d3, 3. G. Jansen. Kethel: 10 uur ds. J. E. L. Brummelkamp, 7 uur ds» J. G Jansen. Ned. ticrv» geref. evanp.: Vrcdeskerk: 9 en 10 45 uur ds. H. A. van Slootcn (Onstwedde). Gebouw Irene: 4 uur ds. H. A. van slonten. Evang. Lutli. gemeente: 10 uur ds. K. H, Mek er (Soest). Ned. prot, bond, Westvest 92: 10.30 uur ds. J. B. Schouwink. Cbr, geref- kerk, kerkgebouw Waran de hoek B.K.-laan: 10 uur leesdienst en 5 uur ds. B. Eljleveld (Noordeloos). Oud-kath kerk, Dam 18: 10 uur hoog mis. Baptisten-gemeen te, Lange Haven S9: 10 en 7 uur ds. R. ReiIJng. Leger des HeUs, Lange Haven 27: 10 uur het li gingssa men komst en 7.30 uur verlossingssamenkomst. Gerrlt Verboon- straat 630 uur openluchtsamenkomst oJ.v. majoor x mevr. M. Souveretn. Geref. kerk, Oosterkerk: 10 uur ds. J. Z. Potjer (Maasland) cn 5 uur dr. A. Troost (Rotterdam). Jullanakerk: 9.30 uur ds. A. Troost en 5 uur d3. J. Na- wijn. Do Ark. Kelthei: 930 uur ds. J". Nawijn. cn 2.30 uur ds. J. Z. Potjer. AMSTERDAM De 32-jarige W. van der Molen is donderdagnacht overleden aan de gevolgen van een ongeluk dat hem woensdag over kwam. De heer Van der Molen kwam te vallen, toen tengevolge van hard remmen de remkabel van zijn motor brak en hy in een slip raakte. R.K. Huishoud- en Industrieschool „ST. LIDUINA" - Schiedam Ook gehuwden. Voor avondcursus naaien- Aanvang begin september. Aanmelden bij de directrice, Tuinlaan 82, op dinsdag en woensdag a.s. 's avonds tus sen 7 en 8 uur. zowel hand,- trap- en elektrisch vanaf ƒ35.—. H. TEGELAAR, Edisonstraat 10 B, Schiedam. N.V. Branderij en Gistfabriek Hollandia II vraagt voor het schoonhouden van haar kantoren in de ochtendoren een Persoonlijke sollicitaties ten kantore Ncord- vestsingei 25-29. Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedijk 265 Telefoon 6 80 21 Schiedam Personeel gevraagd Gevraagd op tandtechnisch laboratorium: nette jongen. Aanmelden tussen 10-12 uur: Tandt. Lab. G. Halvax, Plein Eendragt 1. Schiedam. Hélène permanent met toe stel, het beste wat er Is, compleet ƒ5.stroomloos f 730. Op vertoon van deze advertentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Rèiène", Rembrandtla3n 22, telefoon 67170 Gevraagd: beschaafde meis jes voor eenvoudig vergaar- en plakwerk. Boekbinderij J. Broerse en En», Van Duyl- straal 7, nabij Mathenesser- brug. Tel. 3 2481. Beschaafde vrouwelijk hulp gevraagd voor eenvoudig schoon werk. Boekbinder^ J. Broerse en Zn., Van Duyl- straat 7, nabij Mathenesser- brug. TeL 3 24 81. Diversen Laat ow spiraal vermaken tot modern opklap- ot kan- telbed Prima afwerking, ais nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal 2A (Br<»ersveJdpad), telel 6 70 28 ina 18 uui telefoon 6 67 89) Ledikanten, hutledi kanten, kampeerbedden enz Kom eens praten. Slijperij dolingen". Nieuw- straat 43, Phillshave slijpen, reviseren en repareren scha. ren slijpen, tafel- en brood messen, golfslijpen, 's Mor gens gebracht, 's middags klaar. Permanent wave Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bediening; kapsalon J. de Ruiter. Lange Kerkstraat 13, Permanent vanaf f 8.com pleet Telefoon 66833. Fotografie Rolf Hm» vergeten? Auto maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vu uren Hoogstraat 106 Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, teL "67 20 in één dag gereed. Te koop aangeboden Tulmelbedden. 2-persoons. Extra aanbieding 45.-. Pla te, Grote Markt 19-21, t.o. stadhuis, Schiedam, teL 67762 Te koop Simca Aronde 1956, In zeer goede staat Kachel wegenbelasting. Vaste prijs ƒ2250.—. TeL 6 89 65.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1