De geest is goed bij liet jSchied. Brandweerkorps m Massaal concert jubileum van bij bet OBK RANG 19. AUSTIN V oetbal-competitie haperend van start Poplin regenjasjes AGENDA de zonnige RANG c&imctee&irféWtf. IETS VOOR U Yerkeersvoorlichting voor alle ouden van dagen 90" Gouden jubileum-feest van VZOD lOud-gedienden van vijftig jaar geleden EHBO-eursus Rode Kruis Wie heeft iets verloren Minder gelezen in vakan tie-ma ami Aanrijdingen TV-toestel'len verdwenen Met bierfles op hoofd geslagen Geschil bij RDM opgelost Twee jubilarissen bij Noordermeer Ketjen nog groter in Botlek Dubbele huldiging A. Vollemans Films voor jeugd' in Rotterdam Zuid DHS-Leonidas 0-1 Zwerver-HRSS 2-1 R.K. jeugdcentrum in Overschie SCHIEDAM Koeriersters jag 5 september 1960 Uiterst sfeervol Is zaterdagavond *hj Musis Sacrum het vijftigjarig be- gtom van de bracdweerliedenver- fftiying ^Vriendschap Zij Ons Doel'" rtvierd. De genoeglijke stemming kenmerkte de goede geest bü de Schledamse brandweer en de pretti- entourage leverde de juiste bij drage tot het welslagen van het feest. Zelfs de grapjes van Rudi Carrell op de (vroegere) krakende stoelen van Mosls konden met een lach wor den aangehoord want het blijkt uit stekend zitten «n de fraaie nieuwe stoelen in Musis Sacrum. ^Zo^goed was de stemming dat het zelfs niet van betekenis was dat het programma te laat begon. In een fa miliesfeer werd eerst de koffie ge- bruikt waarna vele sprekers met waardering over de gouden jubilaris spraken. Voorzitter A. Jongste ver welkomde speciaal de inspecteur van het Brandweerwezen in Zuid-Hol land de heer Lagro, de oud-com mandant Ris en de ere-gasten, de oud-gedienden van veertig, vijftig jaar geleden. Hij zag in deze verbon denheid' de éne geest die bij de brandweer heerst. Commandant P. de Jager veront. «huldigde de afwezigheid van bur gemeester mr. J. W. Peek. Hij meen de dat VZOD een bijzondere vereni ging is.-„De vijftig jaar zijn niet weg te cijferen, de vereniging beeft zijn nut wel bewezen. Daardoor kon de brandweer tot één band worden ge maakt Er is niemand die alleen een 'brand kan blussen, dat moet men ge zamenlijk doen." De heer De Jager merkte op dat het blussen van bran den een vak is geworden. Vroeger was dat slechte water geven, maar tegenwoordig moet men de materie I kennen, Daarom wees hij op bet be lang van het oefenen en het bezien van de theorie. De inspecteur van het Brandweer- I wezen de heer Lagro getuigde bj} zÜn gelukwensen van zUn weten schap van het feit dat de geest goed te in het Schledamse Korps. Het had hem gefrappeerd dat alle oud-ge dienden op de voorste rijen in Musis gezeten waren om „hun" feest bü te wonen. Namens het corps van bevel- voeren sprak de heei J. C. Putter op vlotte wijze van zijn waardering voor de jubilaris. lïü hood daarbö bloemen aan. Voorzitter Jongste las een brief voor van oud-voorzitter J. j" CjOlllgnon waarin deze schreef dat „hij vijftig jaar geleden toen h*j het initiatief nam tot oprichting van VZOD niet had kunnen denken dat het mosterdzaadje lot zulk een fiere plant zou uitgroeien". Oud-voorzitter J. Krabbendam4, die in 1915 bij de gemeenteraad het ver zoek voor ongevallenverzekering deed, bracht nu een bloemstuk na mens de oud-gedienden waarbij hij opmerkte dat de onderlinge vriend schap werd getoond doordat zij, de ouderen, het feest konden bijwonen. Met vreugde had hij de oud-com mandanten Ris en Mak begroet. De voorzitter van de Vlaardïngse brand weerliedenvereniging „Door Oefe- (Advertentie IJVf.) Waarom wachten, als U toch binnenkort gordijnen nodig hebt.... terwijl U nu te kust en te keur de originele Rou- leau-druk cretonne kunt uit zoeken, méér dan een gulden per meter goedkoper. Rouleau-druk cretonne, bekend bij iedereen die geïnteresseerd is In overgordijnen, maar ook overbekend Is de normale prijs van 2AS per meter. Morgen koopt U dezelfde Rou leau-druk, geweven van soepele garens in leuke dessins, zowel voor slaap- als voor huiska mers, per meter voor nog géén één gulden zeventig. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze cretonne, 120 cm breed, kleur en wasecht, in leuke moderne dessins, per meter voor k f Het winterseizoen staat voor de deur. Langzamerhand gaat men de avonden weer vullen met een nutti ge wijze van vnje-tijdsbestedmg. .waarbij in dit geval de aandacht ge vestigd wordt op de nieuwe EHBO- Cursus van het Nederiandsclie Roo- de Kruis. De Rode Kruis-Colonne heeft naast het transport van gewonden en rieken tot taak bij ongevallen en al- •Ie" mogelijke gebeurtenissen eerste hulp te verlenen. Elke helpster en helper moet deze hulp kunnen ge- fen. Hiertoe dient deze cursus, waar aan een diploma is verbonden. Mini mum toelatmgsleeftijd is 18 jaar. Slechts het aanschaffen van een leer boekje brengt enige kosten met zich imede. Ook zij, die reeds een EHBO-di- 'plcma bezitten, zijn van harte bij de 'colonne welkom. Aangezien de af deling Schiedam van het Rode Kruis .een ander gebouw gaat betrekken, jbegint de EHBO-cursus dit jaar niet half september maar half oktober. ;Inlichtingen kan men verkrijgen bij (het Bureau, Lange Nieuwstraat 197, l's morgens van 91 uur of per tele- ioon no 68013. rung Vaardig" bood eveneens bloe men aan. Hij benadrukte de goede verstandhouding in de korpsen. Tenslotte heeft voorzitter Jongste het belangrijke werk van penning meester F. C. Stip, die deze functie reeds 25 jaar vervult, gememoreerd. Hij bood de jubilaris een geschenk bon „uit te betalen door de pen ningmeester" aan. Mevrouw Stip ont ving een bloemenhulde. Rudi Carrell beeft daarna de lei ding genomen van een bijzonder goed variétéprogramma waarin Ja ne and John hun vaardigheid op de accordeons lieten horen. Al spoedig zongen de aanwezigen mee. De Spel brekers zongen hun befaamde geesti ge liedjes, The Movers toonden zich atletische cascadeucs. Veel succes oogstte Geraldmi met zijn goochel toeren waarbij zijn slachtoffers, o.a, de chauffeur Van der Touw, die on der „spanning" werd gezet er wat al te hardhandig afkwamen. Joop Schroder verzorgde de muzikale om lijsting. Na afloop werd er gedanst op muziek van The Conbrio's o.Lv. Jos TepeL Penningmeester T.C-Stip (rechts), vijfentwintig jaar bestuurslid uaw de gouden brem du? eer lieden» ereni- ging, ontving uit handen van voor zitter A, Jongste een geschenk onder couvert. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur: Damesparaplu; kentekenplaten van auto. Te bevragen bij de vinders. Vulpen, W. Looy. Lange Achterweg 14; zakmes, N. de Gier, Kortland- straat 22 b; daxnesparaplu, Ooster- veer, Boijlestraat 13 a; jonge hond, v. Hooidonk, winkeladres; Engelse straat 45, Rotterdam, huisadres: Jan Sonjéstraat 13 b Rotterdam; kana rie, H. Zwiep Havendijk 164; fcm- derslippertje, Snel, v.d. Elststraat 7a; blauwnbfiuwelen jasje, M. A. Boer, Paralelweg 136a, Vlaardtngen; ge bloemde ceintuur, T, Duimel, Kreu- pelstraat 18b; plastic regenjas, G. P. Braad, Lemkensstraat 41 a, Rot terdam: bruine schoen met sok, kan toor Poot en Baade, Boterstraat 76; tas met boek, F. J. v.d. Valk; Boer havenlaan 60a; driewielig kinder fietsje, A. Marjjnen, Nieuwe Haven 1. In de vakantie maand augustus zijn bij Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek en de filia len, die enkele weken gesloten zijn geweest, uiteraard veel minder boe ken geleend dan in normale maan den. Maar vergeleken bij vorig jaar augustus, zijn er toch meer boeken gehaald, n.l. 28.023 tegen 14 033. Daar van kwamen er 6.591 voor rekening van de centrale bibliotheek, met het filiaal aan het Dr. Wibautplem als goede tweede: 3 943 boeken, wat weer beduidend meer is dan vorig jaar. Geboren: Franciscus A. B., z. v. F B Robben en H J. van Esch; Marianne, d. v. C. de Groot en L. Groenendijk. Overleden: C. L. Koudstaal, 66 jaar. (Advertentie LM.) ►P1ETHRSEN J SCHIEDAM Personenwagens v.a. 4.990.- Bedrijfswagens van 250 kg-12 ton Op eike Austin wordtl jaar garantie gegeven, ongeacht het aantal km. Nw. Malhenesserstraat 79 Tel. 010-64880 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. telefoon 69290, Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur. dinsdag van 930 tot 1630 en. van 19 tot 20.30 uur, woens dag van 9.30 tot 16.30 uur, don derdag van 930 tot 12.30 uur, vrijdag van 930 tot 1630 en van 19 tot 20.30 uur, zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Zondags ge sloten, R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 7-9 uur; dins dag 10-12 uur, 2-5 en 7-9 uur; woensdag 2-5 en 7-9 uur; don derdag 10-12 uur; vnjdag 2-5 en 7-9 uur; zaterdag 10-12 en 2-5 uur. Sted. museum. Tentoonstellingen: „Kinderdroom" en „Parijs". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Faja Lobbi". Monopole, 2, 7 en 8.15 uur: „Als de kraanvogels overvliegen". Esperanto-agendo Merkredon, la lan de septembro Klubvespero. Babilado pn traviva- jóf dum la feno ce kdo Menmngh Gr Markt" 7. Zaterdagmiddag om zes uur werd het meisje J. v. B., toen zij voor een plas op de weg naar links uitweek, op de Marcomweg aangereden door een onbekend gebleven bromfietser. Het meisje kreeg een wond boven het linkeroog en is in het gemeen teziekenhuis verbonden. Op de Westvest is omstreeks een uur zaterdagmiddag mej. M. A. L. aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer J. C. d. B. De jongedame kwam met haar fiets van achter een stilstaande auto vandaan en toen zij de naderende auto zag, remde zij, doch slipte door op de gladde weg, zodat zy aangereden werd. Haar fiets werd ernstig be schadigd, maar mej, L. kwam er met een kleine wond nog goed af. De chauffeur H. R. uit Rotterdam, die achttien tv-toestellen moest be zorgen bij diverse adressen in Rot terdam en Schiedam, merkte toen hij op de Rotterdamsedijk toestellen uit laadde, dat er twee apparaten ver dwenen waren. De chauffeur ver klaarde, dat verlies uitgesloten is, zodat de tv-toestellen un de auto weggehaald moeten zijn. Twee Rotterdamse meisjes van ne gen jaar werden zaterdagmidag op heterdaad betrapt toen zij in de HEMA te Schiedam een krulkam wegpakten. In hun bezit werden meer in de HEMA gestolen voor werpen aangetroffen, zoals sierspel den, ballpennen, plastic plakband en ook een lippenstift Passagierende Engelse zeelui van de Alpha Way, die bij Wilton Feyen- oord ligt, zijn zaterdag heel laat aan het vechten geslagen in een zaak aan de Hoogstraat. De donkeyman HjS. en de steward G. E. kregen onenig heid, waarbij de donkeyman zeer aggressief werd, ook nadat een ka meraad probeerde te sussen. Het slot was, dat de steward de donkeyman met een lege bierfles op het hoofd sloeg, waardoor deze bloedende hoofdwonden opliep, die in het ge meenteziekenhuis gehecht zijn. De steward werd naar het hoofdbureau van politie gebracht, maar daar de twist blijkbaar al weer bijgelegd was, is er verder geen zaak van gemaakt (Van een onzer verslaggevers) Het geschil met de honderd arbei ders van Kloos-KmderdJjk, die op de werf van de Rotterdaxnscbe Droog dok Mij. werkzaam zijn is geregeld. Verleden week hadden deze arbei ders aangekondigd m staking te zul len gaan, indien hun tarieven niet evenals de tarieven van de arbeiders van de RJDJVl. zouden worden ver hoogd. Besprekingen met de direc tie hebben tot een akkoord geleid: het tarief voor deze groep zal van 30 worden verhoogd tot gemiddeld 34,6 Twee jubilarissen zijn zaterdag morgen gehuldigd bij Noordermeer's Metaalwarenindustrie N.V. aan de Schiehaven. De heren J. J. van Am- stel, boekhouder en W. Eerland, for- ceur, beiden 25 jaar bij het bedrijf, werden in de kantine onder meer toegesproken door de heren G. en P, Noordermeer. Zij ontvingen een cadeau onder couvert en een medaille van de Maatschappij voor Handel en Nijver heid. Ook diverse andere vertegen woordigers van het personeel boden geschenken aan. (Advertentie Z-JMJ ^VlMWVWM WWWWAA Op de betreffende advertentiepagina's vindt u de volgende personeelsad vertent les ADMINISTRATIEVE KRACHTEN Verolme Ver. Scheepswerven ANALIST Br. nr. G. 768 FLINKE JONGEMAN als assistent Br, nr. G. 767 MNL. of VRL. KRACHT voor lichte adm, werkzaamh. Br. nr. 766 STENO-TYPISTE (Ned. Dmts) V.N.S. Jeugdige COUPEUSE, Leerling, aank. en volslagen NAAISTERS Gerzon Modemagazijnen EERSTE VERKOOPSTERS ACCURATE DAMES Gerzon Modemagazijnen VERKOOPSTERS. JONGEDAMES v. Vorst Schoenmagazijn JONGE MENSEN voor lichte werkzaamhN.V. Galak Gec. Melk Mij. JONGSTE en AANK. BEDIENDEN (mnL of vrl.) Phs. v. Ommeren Scheepvaart ALLROUND VAKMAN Chem. Reinigingsbdr, Jansen JUFFROUW Chem. Reinigmgsbdr, Jansen STRIJKSTERS Chem. Reinigingsbdr. Jansen PERSERS (STERS) Chem. Reinigingsbdr. Jansen CHEMISCH WASSER Chem. Reinigingsbedr. Jansen Het onaangename weer van za terdag. met een gure wind een con stante kilie regen-dreiging ten spijt, heeft het jubilerende Schledamse Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst", toch het grote concert in de openlucht op het Plantage-podium laten voortgaan. De OJLK/ers zijn niet makkelijk af te schrikken en hun gasten, de Rotterdamse Politie- kapel „Hermandad" zowel als het Dordtsche Philharmonisch Orkest, hebben zich evenmin laten kennen. Zo is het gehele ongeveer twee uur durende programma afgewerkt kun nen worden. Gezien de bepaald ongunstige weers-omstandigbeden, was er nog een voor O.B.K. bevredigend groot publiek aanwezig; de kenners, die zich niet hebben laten afschrikken. Het voordeel was nu dat er zeer aan dachtig is geluisterd en hartelijk bedankt na elk nummer. 1 Het was een indrukwekkend ge- zicht deze drie korpsen, tot één ge heel gemengd, te zien zitten op het podium, dat deze bezetting van circa 150 muzikanten maar net kon bevat ten, Toen in het openingsnummer, de Imperial Echoes, ook de drum- ba optraden, moesten die, met een eigen dirigent, genoegen nemen met een plaats „in de coulissen". Door deze omvang moest het con cert dan ook écht wel op het Plan tage-podium worden gehouden, daar geen enkele zaal dit uitgebreide or kest zou kunnen bevatten. Om maar enkele aantallen te noemen: er waren vijf sousaphones die blinkend boven alles uitstaken, vier strijk-bassen, negentien trombones, twintig trom petten, twaalf hoorns en wel zestig clarinetten; daarnaast dan. nog de andere instrumenten. Onder algehele leiding van OFX's jeugdige dirigent D. Koster is met verve gespeeld, al kon het met uitblijven, bü zo'n samenvoeging van drie orkesten dat er wel eens een steekje viel in 't samenspel, vooral bü de meer symphonische gedeelten. Dat neemt met weg dat bv, Rossini's Bar bier van Sevilla een aantrekkelijke vertolking kreeg en ook de ouver ture New Orleans goed tot zijn recht kwam. De vele marsen op het pro gramma kregen in deze gigantische bezetting alle kansen. Het is jammer dat de grote plan nen die OB.K. heeft gehad voor de viering van het zestig-jang bestaan, tot dit ene concert teruggebracht zijn moeten worden. Want O.B.K. heeft getoond, tijdens de uitvoering in het Passage-theater, een van de beste harmonie-orkesten van Nederland te zijn. (Van een onzer verslaggevers; De commissie voor bejaardenzorg streeft er naar alle Rotterdamse be jaarden vertrouwd te maken met de vraagstukken, die op verkeersgebied voor oudere mensen zo belangrijk zijn. Ora dit plan te kunnen verwezen lijken, zal op 14 september a.s. om 20.00 uur een bijeenkomst worden gehouden in het gebouw van de Raad van Arbeid aan de Schepenstraat, waarvoor alle Rotterdamse bejaar denleidsters uitgenodigd zijn. Deze zullen daar met de verkeers politie van gedachten kunnen wisse len over de wijze, waarop de in de sociëteiten verkeersv oor lichting aan De cartonnagefabriek van Ketjen Carbon N.V. Jn de Botlek voldoet geheel aan de verwachtingen, die de directie had gesteld. De proeven van de afnemers met het nieuwe produkt zijn goed uitgevallen. De commerciële aflevering is thans be gonnen. Met de bouw van de Phe- nolfabriek, waarmee 15 miljoen gul- i gemoeid is, Is een begin ge- ikt. Volgend jaar begint de bouw van de fabriek van Cyanamid Ket jen. De produkt ie zal voor het groot ste deel in het eigen bedrijf worden verwerkt tot phenolderivaten. De katalysatorfabrieken zijn goed bezet, evenals de zwavelzuurfabrie- ken. De laatste pyrietverwerkendo eenheid is nu ook op zwavel over geschakeld en in bedrijf, aldus de directie. Aangezien Japan een ka- talysatorfabnek gaat bouwen, zal dit afzetgebied te zijner tijd voor Ketjen verloren gaan. Tot op heden was de2e afzet niet van grote om vang en zal het verlies niet van be langrijke invloed zijn voor de uit eindelijke resultaten van het con cern. Plannen zijn in studie tot het uit breiden van de activiteiten van Cy- anamid-Ketjen N.V. naast de be staande platinakatalysator-fabrikage. De fabriek in de Botlek, die ge bouwd wordt in samenwerking met American Cyanamid Company, New York, zal i 18.000.000 tot f 20.000.000 vergen. bejaarden zal kunnen worden gege ven. De verkeerspolitie heeft reeds er varing op dit gebied opgedaan, want de laatste twee jaren heeft zij ver scheidene voorlichtingsavonden voor ouden van dagen gehouden, maar dat gebeurde steeds incidenteel. Thans wil men deze voorlichting op grotere schaal aanpakken. De er varing heeft geleerd, dat het verkeer voor oudere mensen meer gevaren met zich meebrengt dan voor jonge ren. Vele ouderen zijn bang gewor den, zij durven nauwelijks overste ken en als zU het eenmaal doen, ge beurt dit op een drafje. Het uitstap pen uit de tram baart velen 2orgen, want het verkeer is hun de baas ge worden. De heer A. W. Vollemans, die op 1 september veertig jaar bij de N.V. F. L. Vollemans en Zonen in dienst was, is vorige week twee maal ge huldigd. Donderdag ontving hij, zo als we al vermeldden, de eremedaille in goud van de Orde van Oranje Nassau en zaterdag was er een bij eenkomst met directie en personeel. De gezamenlijke procuratiehouders boden hun collega, die chef van de afdeling boekhouding is, bü die laat ste gelegenheid de draagmedaille voor zijn onderscheiding aan. Na mens directie en personeel werden een televisietoestel en andere ge schenken overhandigd. In samenwerking met de wijkraad voor Nieuw Charlois organiseert de Spaarbank te Rotterdam een tweetal filmvoorstellingen voor kinderen van 10 tot 16 jaar. De voorstellingen worden gegeven op zaterdag 10 september a.s. in het schoolgebouw Sommeisdijkstraat 19. De aanvangstijden zijn 2 en 4 uur. De kinderen van Pendrecht kunnen een gratis toegangsbewijs afhalen aan het bijkantoor van de spaarbank. Plein 1953, nummer 55. Derdeklasser DHS is ongelukkig gestart in de competitie. In de eerste helft had DHS al stuik een overwicht op Leonidas dat de Schiedammers op het eigen terrein een goede voor sprong dienden te hebben, maar de Rotterdamse defensie, met de ex- doelman van Feyenoord Tanman aan het hoofd, liet zich niet verschalken. Ook na de rust was DHS sterker, maar daarna kon Leonidas geduren de korte tijd het initiatief overnemen. Toch kwam DHS weer goed terug. In de 39e minuut kwamen de bezoe kers vrij gelukkig aan de overwin ning. By een ogenschijnlijk onge vaarlijke aanval geraakte doelman Jan Burger even uit positie op het gladde veld waardoor rechtsbinnen Putter kon inschieten. Daarna heeft DHS vergeefs voor de verdiende ge lijkmaker gestreden. (1—0). In de eerste competitiewedstrijd, bezocht HBSS in Kinderdijk het stugge De Zwerver, dat ook ditmaal sterker bleek dan de Schiedammers. Wel gaf Jan Meuldijk zijn club na een kwartier de leiding ;en ook kwa men de HBSS'-ers enkele malen in goede positie vrij voor het doel van de tegenstander, maar toch was het De Zwerver dat met snellere combi naties het beste van het spel had. Vlak voor rust en na de fikse regen buien was bet De Zwerver dat in de vijfde minuut gelijk maakte. Direct na rust werd het 2—1 voor de thuis club doordat de Schiedatnse defen sie niet reageerde op een hoekschop. De Zwerver slaagde er daarna wel in de verdiende winst te behouden. „Uw pastoor is de wijkraad een slag voor," aldus de heer Th. Lips, twee de voorzitter van de wijkraad voor Overschie, die zaterdagmiddag' het woord voerde bij de inwijding en de opening van het nieuwe R.K. Jeugd centrum aan de Burg, Baumanlaan. Hij wees er op, dat de wijkraad reeds veelvuldig heeft gediscussieerd over een wijkhuis, dat geschikt is als 3eugdsport-centrum, maar dat intus sen pastoor Knots uit Overschie met behulp van talrijke vrijwilligers een jeugdhuis heeft tot stand gebracht, dat aan alleszins redelijke verlan gens voldoet. Het gebouw kan tach tig personen bevatten en heeft ƒ21.000 gekost. Permanent wave Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.com pleet. Telefoon 6 68 33. Te koop Te koop gevraagd: beneden en bovenwoning te Schiedam waarvan 1 leeg voor zelfbe- woning. Brieven onder nr. S. 809 bureau van dit blad. Te koop Tuimel bedden, 1—2 persoons extra aanbieding. Plate Gr. Markt 19—21, tel 6 7762, t/o stadhuis, Schiedam. met Teddy gevoerd (capuchon óók) i«ft. i jr. - 1.2s a. p. m.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1