Het geschil bij de Schied. Toonkunst Muziekschool Bestuur en konden niet. de directeur samenwerken Terreinen voor nieuwe bedrijven Schaakver. .Schiedam' gaat meer leden werven Aankoop van percelen IN PASSAGE: Rühmann, sympathieke Kinderrechter Geldleningen De held Errol Flynn vecht weer in Burma-jungle Oude fundering opgegraven van molen „De Kameel" Koeriersters Adverteer regelmatig Gemeente-subsidie voor schadevergoeding TAPTOE OP PRINSJESDAG Gestolen fietsen MONOPOLE VERTOONT: „Kindervrienden" viert derde lustrum Laselub Schiedam Orgelconcert p mmtp fiiÉS -t Met bromfiets tegen auto gebotst Mariniers maken mars door stad Tas op de markt gestolen KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Artsen op zondag K.N.S.M. kreeg weer een „on"-schip Rijndam even aan de grond Voor Brazilië weer zuiger te water Nieuwe expositie in de Kunstkring Hond op weg: auto in de sloot SCHIEDAM TH. M. G. F. M00LHUYSEN KUNSTGEBITTEN- REPARATIES sport bijlage VRL. ADMINISTR. KRACHT TYPISTE LEERLING-NAAISTER BEKWAAM PLAATWERKER V VRL, ASSISTENTEN VERBANDMEESTER Zaterdag 17 september 1960 Bet geschil Cit gerezen is tussen iet Bestuur van de Stichting Schie- djBjse Toonkunst Muziekschool en de directeur, de heer C- Backers, Heeft, zoals we reeds gemeld heb ban, er toe geleid dat aan de beer Bickers per I september ontslag Is rtrleènd. Met bestuur deelt thans joce dat tot directeur van de school li benoemd de heer Jaap HIMen uit Breda en wel per 1 oktober. Dit geschil Is echter ook aan de Bmtonrechter te Schiedam voorge legd moeten worden, omdat de kan tonrechter bU vonnis het ontbinden van de arbeidsovereenkomst met de fieer Backers moest goedkeuren. De le goedkeuring is verleend echter onder voorwaarde dat de Stichting eeö vergoeding van 5.000 aan de ontslagen directeur zal betalen. De Stichting kon dit bedrag ech ter niet uit eigen middelen betalen, zodat aan het College van B. en W. van Schiedam om een extra subsidie tol dit bedrag is gevraagd. Omdat aan het Stichtingsbestuur slechts een termijn van acht dagen werd gelaten, hebben B. en W., vooruitlo pende op een goedkeuring van de Gemeenteraad (die nu langs regle mentaire weg wordt gevraagd), de ze extra-subsidie verleend. Uit de leraren, ouders van leerlin gen der school en de meerderjarige leerlingen heeft zich echter een com missie gevormd o. 1. v. de heer Me taal, die protest heeft aangetekend tegen het ontslag van de directeur. Aan de Gemeenteraad, die reeds be langrijke subsidies aan de Toon kunst Muziekschool heeft verleend, (er zitten drie Raadsleden in het Stichtings-bestuur van zes leden) beeft de commissie gevraagd het ontslag van de directeur ongedaan te maken en het Stichtings-bestuur te ontslaan en te doen vervangen door een nieuw bestuur. B. en W, stellen nu de Raad voor dit verzoek at te wijzen, aangezien een verdere samenwerking tussen Stichtings-be- stuur en directeur onmogelijk is ge bleken. Standpunt van Be»¥ B. en W. hebben zich daarbij door de volgende overwegingen laten lei den: „Een goede gang van zaken bij de muziekschool is een zaak waartegen over het gemeentebestuur niet on verschillig staat. Om dat te berei ken is samenwerking tussen Bestuur en Directeur een eerste vereiste. Hieraan heeft het ontbroken, zozeer zelfs, dat de kantonrechter In zijn vonnis moest overwegen „dat een redelijke samenwerking tussen par tijen onmogelijk is geworden". De kantonrechter spreekt zich niet uit over een eventuele schuldvraag, maar constateert alleen, dat een sa menwerking in de toekomst niet mogelijk is. Naar bet B. en W. voorkomt heeft het weinig zin thans nog op de grie ven in te gaan; dit kan de personen en de zaak slechts schaden zonder dat dit aan de feitelijke omstandig heden Iets verandert, In ieder geval hebben wij geen reden aan het Be stuur, dal In december 1959 door Uw Raad Is benoemd, ons vertrouwen te ontzeggen. Wtf willen daarbij opmerken, dat de Stichting vanaf haar oprichting reeds met moeilijkbeden le kampen heeft gehad; het huidige bestuur, dat in geheel nieuwe samenstelling Bfó het gemeentebestuur zijn weer drie verzoeken binnengekomen voor het ventrekken van terreinen in erf pacht teneinde daarop bedrijven te stichten. De N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij van onroerende Goe deren „Stadhuisplein" te Botterdam beeft een perceel van 2.100 m2 ge vraagd. gelegen tussen Fokkerstraat en Calandstrmat ln het industrie-ter rein ten westen van de Schle. ten einde daarop een bedrijfspand te louwen. Het Aannemingsbedrijf J. v. d. Tempel en Zn. N. V, te Schiedam vil weer enige industriehallen bou wen en vraagt een terrein van 2.750 roZ op de hoek van de Ples- n an straat en de Fokkerstra at in erfpacht. De vennootschap naar Engels recht James Walker en Co. Ltd„ geves tigd in Woking (Surrey, Engeland), h Schiedam kantoor houdende aan de Lange Haven 117 wil een bedrijf van technische pakkingen vestigen en vraagt daarvoor een terrein van 1050 m2, gelegen aan de Fokker- straat. B. en W. hebben geen bezwaar dc gevraagde terreinen in erfpacht te geven tegen een jaarlijks canon van ƒ2.18. in januari 1960 de leiding verkreeg, kon niet „met een schone lei" be ginnen doch moest rekening houden met hetgeen voor zijn optreden was voorbereid. Wij menen, da. thans aan het Deutuur een reële kans moet worden gelaten de ontwikke ling van de muziekschool te bevor deren, los van het verleden en in overeenstemming met de zienswijze, zoals deze indertijd door Uw Raad naar voren is gebracht Temeer zijn wij hiertoe gekomen, omdat ons tijdens bet overleg met het Stichtingsbestuur gebleken ïs dat men daar uitziet naar middelen om het contact met de ouders te ver stevigen. Ongetwijfeld bestaat een verheugende belangstelling voor dc muziekschool. Het tot Uw Raad gericht adres van de heer Metaal c. s. bewijst dit. Wij betreuren het dat in dit geval deze belangstelling ln hoofdzaak ln negatieve zin naar voren is geko men n. door het onmogelijke te verlangen; waar een redelijke sa menwerking tussen de oud-Direc teur en het huidige Bestimr onmo gelijk is, moet niet gestreefd wor den naar bestendiging van de ver houdingen. Op het verzoek het hui dige Bestuur te ontslaan en een nieuw Bestuur te benoemen kan im mers niet worden ingegaan, aange zien, zoals reeds gezegd, geen rede nen hiervoor aanwezig zijn. Wan neer evenwel deze belangstelling kan lelden tot een positieve samen werking met het Bestuur in het be lang van de school, dan Is er reeds veel gewonnen. Daar het adres door de feiten is achterhaald menen wij er van te mogen afzien daarop ver der in te gaan." Aldus B. en W. Op de goed bezochte en geani meerde jaarlijkse algemene leden vergadering van de schaakvereniging „Schiedam", welke op donderdag j.l. werd gehouden, zjjn enige be langrijke beslissingen genomen. Het bestuur, dat uit vijf leden bestond, trad In zUn geheel af en werd op nieuw samengesteld, doch thans uit zeven leden. Deze uitbreiding houdt B. en W, komen met het voorstel aan de Gemeenteraad om weer een aantal panden en percelen aan te kopen. De panden Herenstraat 31 en 33, tezamen groot 112 ca, gelegen in een wijk die voor sanering ln aan merking komt, zijn de gemeente te koop aangeboden voor 3200. Het pand Spoorstraat 44 en twee perceeltjes aan de Stationsstraat, groot 10 en 6 ca, zijn de gemeente te koop aangeboden voor resp. ƒ2200 en ƒ160. Deze percelen zijn gelegen in het gebied dat in aan merking «?*nt voor onteigening in verband met de plannen voor het Sta tionsplein, Ook het pand Eerste Tuinsingel 31 is de gemeente te koop aangeboden voor ƒ9.500. Dit perceel was aan vankelijk opgenomen in het ont- eigeningsplan voor het nieuwe Stad huis, maar door de wijziging in de plannen Is de verwerving niet meer van belang. Althans niet direct, maar in verband met de stede- bouwkundige maatregelen in dit stadsdeel zal in de toekomst het be zit van dit perceel van belang kun nen zijn. Nu al deze panden en percelen de gemeente tegen redelijke prijs te koop worden aangeboden, wil het gemeentebestuur de gelegenheid niet laten voorbij gaan, het bezit daar van te verwerven. REN alles begrijpende, bijna alles en met neme van haar louche vriend iaIfnrt afu/pnrlt tl vergevende en zeldzaam zacht aardige magistraat speelt Heinz Ruhmann als De Kinderrechter. Het is 'n rol, die zijn Kapitein van Köpe- nlck evenaart, uiterst sober van ver tolking ontdaan van alles, wat zweemt naar sentimentaliteit, mense lijk en intelligent. Ruhmann vermijdt elk groot gebaar, elke stemverheffing in deze film en toch is zün optreden Indrukwekkend en zeer overtuigend. „Der Jugendrichter" is één van de zeldzame Duitse films, dlc werke lijk sympathie kunnen opwekken, al wordt dc hier gedemonstreerde goed heid en naastenliefde dan wel wat overdreven, Deze kmderrechter-figuur schijnt voor een 'belangrijk deel ontleend te djn aan een bestaande kinderrechter, mr. Karl Holzschuh in Darmstadt, "die in Duitsland bekend is geworden als óe „Chocolade-rechter". In plaats van vergelding heeft de milde rechter lief de en opvoeding in zijn blazoen ge steven. Zijn straffen getuigen van grote vindingrijkheid. Zo beveelt hij «n jongen, die zich voor een onver diend pak slaag van zijn vader heeft „gewroken" door een straathond te mishandelen, het dier te verzorgen cu hem het resultaat van zijn activi teit wekelijks te tonen. .Het ontspoorde meisje Inge, dat 2ich door een stelletje ongure vriend jes heeft laten misbruiken voor een Poging tot chantage op een getrouw de man, veroordeelt hij tot acht maan- derj gevangenisstraf. Maar als het meisje een poging tot Kurt afwendt. De vriendelijke kinderrechter, die daarbij nog te kampen heeft met de jaloezie van zijn hospita, waakt over haar als een wij2e en vooruitziende schutsengel en slaagt er tenslotte zelfs in Kurt en zijn rotgenoten te over tuigen van de noodzaak zich bij de politie aan te geven, Paul Verhoeven, de regisseur, heeft van deze geschiedenis geen opzien barende film gemaakt; wèl een die uitmunt door een bijzonder decente en natuurlijke tekening van de situa ties, door een rustige, verstandige dia loog en door een intelligente han tering van het beeld, dat zich vaak zonder tussenkomst van het woord tot de toeschouwer richt. De jeugdige Karin Baal geeft een genuanceerde uitbeelding van het ontspoorde meis je Inge. verband met het streven Caissa's volgelingen In Schiedam op te wek ken bet schaken In verenigingsver band te beoefenen, tot welk doel de schaakvereniging diverse acties zal gaan voeren. Het bestuur bestaat thans uit de heren G. v, d. Berg, voorzitter; J, S. J. M. Haring, secretaris; G. v. d. Zee. penningmeester, alsmede uit de heren J. van Grootveld, A. Mo- leman, C. M. Smits en C. Vrijland. De afgetreden bestuursleden, de heren J. Marbus en Chr. Slagmoolen sr., die zich wegens drukke werk zaamheden met meer herkiesbaar hadden gesteld, werden door de voorzitter dank gebracht. Dc penningmeester liet een roos kleurig geluid haren met betrek king tot de kasmiddelen, op grond waarvan de contributie van f 0.50 per week kon worden gehandhaafd. Nieuwe statuten en huishoudelijk reglement werden zonder hoofdelijk ke stemming goedgekeurd. Schakers en ook zij, die 't schaak spel willen leren, kunnen zich aan melden op iedere donderdagavond om 8 uur, op de clubavond in „Ire ne" of bij de secretaris J. S. J. M. Haring, Van Hallstraat 7 (Nieuw- land). Op Prinsjesdag, dinsdag 20 sep tember, zal volgens traditie het Schiedams Politie Muziek Gezel schap o.l.v. de heer M, Brilleman op de Grote Markt een Taptoe blazen, die om 9 uur begint. Agewisseld door marsen van de tamboers, zal het or kest ten gehoren brengen enkele ko ralen als Oud-Hollands Dankgebet, Gelukkig Vaderland, „Abide with me" en marsen als de Herautenmars. de Directeursmars, de Pelikaan mars, de Kon. Juliana-mars en de Military escort-mars, terwijl beslo ten wordt met het Wilhelmus. B. en W. van Schiedam willen bij de Bank van Nederlandse Gemeen ten drie vaste geldleningen van res pectievelijk 935.000, 659.000 en 1.211.000 sluiten voor de financi ering van: het verplaatsen van de stadskwekerij; de aankoop van gron den in het uitbreidingsplan „Land- vreugd"; de voorbereiding van de bouw van een nieuw stadhuis; ver betering van het wegdek van het Koemarktplein; de verdere elektri ficatie van de straatverlichting in de oude stad; de verbetering van de bestrating van de Westvest; en het uitdiepen van de Wilhelminahaven met bijkomende werken. Voor de twee eerste leningen is de koers 98 de looptijd 25 jaar en de rente 4,5 van de laat ste lening is de koers 99 de loop tijd 25 jaar en de rente 4,5 Er zijn weer twee fietsen verdwe nen. De jongen A. d. B, raakte zijn fiets kwijt, die hij onafgesloten in de prof. Kamerlingh Onneslaan had la ten staan en de jongen B. G. G, de zijne op de Singel eveneens onafge sloten neergezet. In „Burma-jungle" Is Errol Flynn weer eens een krachtdadige, door tastende, maar toch gevoelige para- maar troopers-kapitein. HU fa van een zelfmoord doet, onverwoestbare mannelijkheid, die belooft hij haasniet op te sluiten, door de 'j|j? stads Drf mag juridisch een volkomen aan aan alle mïU r;rnt« daar in we- vechtbare gang van zaken zijn. het Alexander de Grol* is das* rnj» belangrijkste is dat de kinderrechter zen niet veel e zich nu persoonlijk met de „herop-Deze verfilmde stnjd m ae oer voeding" van de wantrouwige en te- genspartelende Inge kan bezighouden. Het kost menige teleurstelling voor hy haar vertrouwen heeft gewonnen wouden van Burma is beslist met de slechtste rolprent over deze vorm van oorlogvoeren, waarvan ons m de jaren na de oorlog vele hebben be en er moet nog een heel drama ge- reikt. Er is veel en beuren eer Inge zich welbewust van meer actie, er roman- haar Vroegere, verderfelijke milieu ook dc nooit ontbrekci Maar het is toch ook wel merk baar dat het een oude film is en veel wat ons roet pathos als helden- strijd en vaderlandsliefde wordt voorgeschoteld, maakt nu, vijftien jaar na het beëindigen van de oor- Jog, een verouderde indruk. Zo wordt er bij herhaling aangedron gen op een volledige uitroeiing van de onmenselijke Japanners. "Wel, het waren inderdaad geen lieverdjes in de oorlog, maar dank zij Verenig de Naties en soortgelijke humanitai re instellingen, zijn we toch wel te rug gekomen van de gedachte tot het uitroeien van volken. Apotheken-nachtdienst: Apotheek Backer, St Liduinastraat 58. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuiniaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal eo Bibliotheek» Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 2020 uur, dinsdag van 920 tot 1820 en van 19 tot 2020 uur, woens dag van 920 tot 1620 uur, don derdag van 920 tot 1220 uur» vrijdag van 930 -cot 16.30 en van 19 tol 2020 uur, zaterdag van 9.30 tot 1620 uur. '5 Zondags ge sloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 7-9 uur; dins dag 10-12 uur, 2-5 en 7-9 uur; woensdag 2-5 en 7-9 uur; don derdag 10-12 uur; vrijdag 2-5 en 7-9 uur; zaterdag 10-12 en 2-5 uur. Stcd. Museum, Tentoonstellingen: „Kinderdroom" en „Parijs" en Groninger Grafiek. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en. 9.15 uur: „T>? kinderrechter". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Burma jungle", (zondag: 2, 4.15, 1 en 9.15 uur). DIVERSEN Irene, 8 uur: Het Zuiden. Toneel avond. Arcade, 720 uur: G.T.B, Jubileum feest. Volksgebonv?» 8 uur: Vriendenkring, Jaarfeest. Beyersbergen, 3 uur: Voetbalvereni ging KetheL Contactavond. Jeugdhaven, 8 uur: Passé Partout. Musis Sacrum, 8 uur: Scopulus, Dansavond. Wijkcentrum Nieuwland, 8 uur: Sa- lustra. Dansavond. Zaterdag 24 september zal het vyf- tien jaar releden zyn dat de Vere niging „De Kindervrienden" werd op gericht. In de maanden na de be- vrydlng verrezen In Schiedam de buurtverenigingen als paddestoelen uit de groiid, oa. ook de buurtvere niging „G&UIel-straat Oost". Uit de ze buurtvereniging nu is op 24 sep tember „De Kindervrienden" ont staan. Deze vereniging richt zich vooral op de belangen van de leden. Over het algemeen gaan de activiteiten van het bestuur uit naar het organi seren van St. Nicolaasfeestjes en van touringcar-tochten voor de kinderen. Doch in verband met de viering van het derde lustrum heeft men ge meend ook de ouderen in de feest vreugde te moeten laten delen. Daarom wordt aan alle leden en donateurs op zaterdag 24 september een feestavond aangeboden in Tivo- li, die moet klinken als een klok. Gehoopt wordt op deze gezellige avond de band tussen de leden ver sterkt zal worden en de goede geest nog meer verbeterd. De Laselub Schiedam van de Ned. Ver. voor Lastechniek belegt op woensdagavond, aanvang 3 uur een samenkomst in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen. De heer J, A. J. Jonker van de Rotterdamse Droog dok Mij. zal, toegelicht met dia's, vertellen over dc bouw van het m.s. „Rotterdam". Daarna wordt de film vertoond, die in opdracht van de R.D.M. is vervaardigd, Pokkeri-inenting Kethel Op dinsdag 20 september 1960 des middags van 4 tot 4.30 uur bestaat voor inwoners van Kethel, gelegen heid tot kosteloze inenting tegen pokken ln het huis van dr. F. v. d. Kuij, Noordeinde 5. Trouwboekjes der ouders en even tuele inentingsboekjes meebrengen. Op woensdag 21 september geeft organist Jacq. P. Bekkers weer in de Grote kerk een orgel-concert, met medewerking van Gijs de Graaf, ho bo. Uitgevoerd worden werken van J. L. Krebs, Santo Lapis, J. S. Bach, D. Scarlatti, W. A. Mozart en W. Boyce. s. 'I i - g Op de kruising Marconistraal-Ra- diosiraat is gistermiddag de 40-ja- rige chauffeur A. van Doom uit de Van Speykstraat met zijn bromfiets in botsing gekomen met een per sonenauto. Hij werd tegen de straat gesmakt en liep hierbij een hesen- schuddxng op De GG en GD bracht hem naar het Coolsingelziekenhuis. Bij het graven van de nieuwe zwaaikom in de Schie, aan het eind van de Noordvest in Schiedam, zijn de funderingen van de oude molen, die daar gestaan heeftblootgelegd. Het betreft hier de resten van de koren molen ,JDe Kameel" die in 1715 is gebouwd. Op 20 maart 1865 werd deze molen tijdens een hevige oosterstorm gedeeltelijk vernield. De kap en de wieken stortten naar beneden en ook de binnen- en buitenmuren toerden zwaar beschadigd, evenals een deel van de omloop. De romp is toen nog hersteld geworden en ingericht tot een stoomzagerij. Maar reeds kort daar. op, in 1867, werd de romp door de gemeente aangekocht en kort daarop gesloopt Een deel van de fundering is kennelijk in de grond achtergeble ven en bü het graven van de zwaalkom is een ronde stenen muur weer tevoorschijn gekomen, zoals de foto laat zien. Het graafwerk moet voort gang hebben en zo is nu reeds het laatste restje van de -molen voegge- graven. Dinsdag 20 september a.s. zal een erecompagnïe van het Korps Mari niers, de Marinierskapel der Konin klijke Marine en de tambours en pijpers van het Korps Mariniers, der traditie getrouw de erewacht betrek ken voor de Ridderzaal te 's Gra- venhage ter gelegenheid van de plechtige opening der Staten Gene raal door Hare Majesteit de Ko ningin. Na de terugkeer te Rotterdam om ongeveer half vier zal de com pagnie, voorafgegaan door de Ma rinierskapel en tamboers en pij pers, allen in groot ceremonieel te nue langs de volgende route door de 3tad marcheren. Graaf Florisstraat, Tweede Mid dellandstraat, Eerste Middelland straat "West Kruiskade, Kruiskade, Karei' Doormanstraat, Binnenweg, Coolsingel. Meent, Rode Zand, Hoog straat, Kipstraat, Emporium. RTJAM Mevr. N. G.-M. deed aangifte, dat zij gisteren haar handtas, die zij bij een kraam op de weekmarkt in het Broers veld had laten staan, is kwijt geraakt. In de tas zat geld tot een bedrag van tachtig gulden en verder nog wat papieren. Ned. Herv. kerk. Grote kerk: 10 uur d%. J. Gras, 7 uur ds. H. S. J. Kalf (Benneb roek) Open-Deurd lenst- Beth el- kerk: 10 uur ds. K. de Bel (Hollandse Rading). 5 uur ds. J. D. Smids. Op- standingskerk: 10 uur rd. L. J. Caze- mler, 7 uur ds. A. TerJouw ("Rotterdam). Vredeskerk: 9 uur en. 10.45 uur ds. J. Spaling, 7 uur ds. J. Gras. Kethel: 10 uur en 7 uur ds. J. E. L. Brummelkamp. Ned. Herv. Geref. Evang. Gebouw Irene: 10 uur en 4 uur ds. H. Stolk (Schevenlngen). Evang. Luth. Gemeente: 10 uur ds. S. G. van der Kaagen. Lutherse kerk: zaterdagavond 7 uur occum. avondgebed, ds. D. ,F. Spaltng. Ned. Brot. Bond. Westvest 92: 1020 uur ds. J. A. Hebly. Jehovah's Getuigen. Volksgebouw: 6 uur wachttorenstudie, onderwerp: „Spraak en redding": woensdag 7.30 uur dienstvergadering en theocratische be~ dieningsschool. Oud-Kalh, kerk. Dam 18: 10 uur H. Mals. Baptisten gemeente. Lange Haven 59: 10 uur en 7 uur ds. R. Helling. Chr, Geref. kerk: Kerkgebouw Wa rande hoek B-K.-ïaan: 10 uur en S uur ds. G. W. Alberts (Vlaardingen). Leger des HeUs. Lange Haven 27: 10 uur heiliglngssamcnkomst. 720 uur ver- loss Eng.vüi men komst. Gerrit Verboon- straat: 6 30 uur openluchtsamenkomst o.l.v, majoor en mevrouw M. Souverein. Geref, kerk. Qosterkerk: 10 uur ds. J. Nawijn, 5 uur ds. W. A. Krijger. Ju- llanakerk: 920 uur ds. W, A. Krijger. 5 uur ds. Th. Swen (Vlaardingen). De Ark Kethel: 920 uur de heer A. C. van Beek. theol. student te Woerden, 220 uur en 4 uur ds. J. Na wijn. Kantine SCF: 9.30 uur ds. Th, Swen. 5 uur ds. G. Koenekoop (Rotterdam). GEBOREN: Louisa M. H. C., d.v. C. J. van Straten en H. J. L. Kree- mer; Yvonne J. M„ d.v. A. Minder- man en C, M. A. van IJsselmuide; Lconardus S. M., z.v. W. P. J. M. Verzijden en J. G. Poel; Ida. d.v. L. S. Zwanenburg en 1, Wezcmer; Oran- da RL, d.v. N_ W. J. Rijssemus en J. C. Beniner; Dirk W., z.v. W. Porte en H. F. van der Poort; Pieter G.» z.v. J. Prins en D. W. Verheij; Pau- lus, z.v. H. A. ter Braak en M. G. Meeder; Jacqueline, d.v. C. L. Wit en N. J. Neeleman. ln spoedgevallen zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raad plegen: W. K. W. Meyer, Swammerdam- slngel 43, teL 696W: F. Jungerius, Jaeob Catslaan 8. tel. 67355 en G. W. Ormel jr., Schoolstraat 5, tel. 64244. Geopend la apotheek Backer. St- Li duinastraat 58. die ook gedurende de volgende week d« nachtdienst waar neemt. BOTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) Een on-ding is gisteren toegevoegd aan de vloot van dc KNSM. Dat klinkt onvriendelijk, maar het is niet zo bedoeld. Het ging om de „Ladon," een van. de dertien schepen van het zelfde type, wier namen alle op „on" eindigen. Negen zyn er nu al in de vaart. De Ladon, gebouwd door C. van der Giessen en Zonen's Scheepswer ven te Krimpen werd gistermiddag tijdens een vlotte vaart van Rotter dam naar Amsterdam op de Noord zee aan de KNSM overgedragen. De heer J. P. Kruseman, directeur van de rederij, vertelde in. een speechje dat Ladon een honderdkap- pige, veelstemmige draak was, die de tuin met de gouden appels der Hesperiden bewaakte. „Als we weer eens in onze serie es-schepen een Hercules krijgen, mo gen we die wel op een andere lijn dienst plaatsen dan de Ladon," zei hij, want Hercules doodde Ladon." De nieuwe aanwist van de KNSM- vloot, een vrachtschip met accomo date voor twaalf passagiers, heeft in één opzicht speciale betekenis voor de rederij. Zij bracht het totale aan tal bedden voor passagiers op twaalf honderd. Voor het personeel zijn er bovendien nog een 2800 bedden op al die KNSM-schepen, t De Rotterdamse bedrij'fs-kaartver- eniging „Thomsen" organiseert ook dit jaar weer een havencon cours, zowel voor individuelen als verenigingen. Er wordt gespeeld ln de kantine aan de Lekhaven op zeven achtereenvolgende zondagen, te beginnen jnet 25 september. Bij !X oorder eiland (Van een onzer verslaggevers) De „Rijndam" heeft gisteren bij het binnenkomen, even aan de grond gezeten voor de kop van het Noor dereiland. Het gebeurde als gevolg van een iets te ver doorlopen bij het zwaaien voor de Wilhelminakade, Twee extra sleepboten trokken het schip van de H.A.L. snel vlot. Er was slechts een kwartiertje vertraging. Een sleephopperzuiger voor Bra zilië, onderdeel van de baggervloot die bij de LH.C. Holland is besteld, werd gisteren te water gelaten bij de N.V. Scheepsbouwwerf en Machi nefabriek „De Klop" te SliedreCht. De echtgenote van de Braziliaanse ambassadeur in België verrichtte de doop. De „Bio de Janeiro", zoals de zui ger werd genoemd, is evenals de al eerder afgeleverde „Minas Gerais" (met te verwarren met het gelijkna mige vliegdekschip) een dubbel- schroef-diesel-elektrische sleephop perzuiger. Van 24 september tot 17 oktober wordt in de expositiezaal van de Rotterdamse Kunstkring aan de Wit te de Withstraat een tentoonstelling gehouden van schilderijen van Jaap Wagemaker en grafiek van Peter Royen. Met deze tentoonstelling wordt het Kunstkringseizoen 1960761 ingeluid. Dr. G. van der Wal zal de opening verrichten. Een hond, die gistermiddag plot seling de Oud-Pemisserweg opschoot en onder het rechtervoorwiel van een auto geraakte, W3S cr de oorzaak van, dat de bestuurder, de 28-jarlge tekenaar J. Doesburg uit Amsterdam met de wagen ondersteboven in een meter diepe sloot terecht kwam. Een politieagent en de eigenaar van de hond slaagden er met veel moeite in de automobilist uit de wa gen te bevrijden. Hoewel deze over pijn in het hoofd klaagde, wilde hij geen medische hulp hebben, De wagen werd zwaar beschadigd. De hond was nergens meer te ont dekken. GEVESTIGD HUIDARTS Nieuwe Haven 127 Schiedam - TeL (010) 6 42 23 Spreekuur ziekenfondsleden: Dr, Noletstichting ma en do van 32010.00 uur (voortzetting van het spreek uur van dr. E. H. Hermans, huidarts) Nieuwe Haven 127 di., wo,, vr. en za. van 8.30 10.00 uur, di. en vr. van 1800 19.00 uur. Particulieren: Nieuwe Haven 127 Dagelijks van 13.00—14.30 uur en volgens afspraak. Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedijk 265 Telefoon 6 80 21 Schiedam Onze uitstekend verzorgde verschijnt iedere maandag SC*>' vraagt voor haar Afdeling Organisatie een met U.L.O.-opleiding en enige kantoorervarmg. Leeftijd 1822 jaar. Geboden wordt een prettige werkkring met gunstige arbeidsvoorwaarden. 1 x per 14 dagen een vrije zaterdag. Schriftelijke sollicitaties te richten aan HAV Bank te Schiedam, Afd. Secretariaat. Eventueel kan telefonisch een afspraak wor den gemaakt (teL 6 93 04, toestel 48). NOUVEAUTÉ DAMESMODEGROOTHANDEL C. Katz N.V.» Groathandelsgebouw B6, Rot terdam, vraagt voor haar factuurafdeling Leeftijd 16 tot 20 jaar. Op ons blouse-atelier is tevens plaats voor een i Leeftijd 15 tot 17 jaar. Geboden wordt een prettige werkkring met goede sociale voorzieningen en een behoorlijk salaris. GEVRAAGD een Zelfstandig kunnende werken. Goed loon. Reiskosten worden vergoed. 6 uur Prins Maurstsstraat 40, Delft. Bij De Nederlandsche Staalindustrie N.V» Keileweg 40 - Postbus 6009 Rotterdam-7 kunnen geplaatst worden enkele voor administratieve werkzaamheden. Liefst met M.U,L.O.-opleiding. alsmede een (gediplomeerd). Sollicitaties met vermelding van leeftijd, ervaring, opleiding enz. te richten tot de Directie. Te koop m goed staat zijn de linnen kinderwagen, ƒ45. Plersonstraat 16, teL 6 59 85. Permanent wave Diversen Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter. Lange Kerkstraat 13, Permanent vanaf 8. com pleet TeleToon 6 68 33. Laat UW spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed Prima afwerking, als oieuw terug. Het goedkoop ste adre3 DUK, Groenendal IA <Bri>ersveidpad), telef. 670 28 (na 18 uur telefoon 6 67 8y> Ledikanten, hutledi kanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten ttelene permanent met toe tte!. het beste wat er is compleet ƒ5—; stroomloos ƒ7 50 Op vertoon van deze advertentie ft— koning! Dames- en herenkapsalnr .li -Nie' Kcmhrandtlaan 22 elefnon 6 71 70 Siypery „Sollngen", Nieuw- straat 43, Philishave slijpen, reviseren en repareren, scha Te koop aangeboden messen, golfsljjpen. 's Mor gens gebracht, 's middags klaar. TeL 68127. Wost u dat wij verkopen: kinderboxen vanaf ƒ19,75, boxkleden ƒ7.95, tafelkleden ƒ9.75, wandkleden 13.50, plakplastic, ideaal voor het plakken van tafelbladen, of andere doeleinden, plastic Fotografie Uw pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, te lefoon 6 67 20. In één dag gereed. 1 enz. enz. Ook het adres voor j reparatie van meubelen. H. 1 J. Stentler, W. Frankeland- schestraat 79 telefoon 899 74. 1 Uoirilnu vergeten? Auto maat staat voor u kiaat Alle soorten ft Ems Foto K, van Vuuren Hoogstraal iu6.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1