jflcinlcn 12. Martinit moest buigen voor schutter Wim Zwarts „Zuster Anna55 ziet de luierkinderen terug méBP55E3 GTB ruilt groene veld voor feestzaal Verjongd PPSC kon de vorm niet vinden „Het Zuiden55 speelt vermakelijke klucht Ds. D. Drent (emer.) werd 45 jaar geleden bevestigd Demos haalt benarde zege Veilig Verkeers- dag 95" Ahhhi VOETBAL IN SCHIEDAM Alleen Ursus grijpt één winstpunt ..Springlevende vereniging Bij 30-jarig bestaan Glas vernield bij brandje ZA TERDA G VOETBAL Draaiorgel bij Scopulus Diploma-uitreiking W.F.-Bed'rijfsscliool Scheepsdiefstal Voetballer breekt been Wie heeft iets verloren Botsing In Sted. Museum: Krsto Hegedusie G. B. Grund (64) overleden Veel passagiers op Luchthaven SCHIEDAM MEISJES en GEHUWDE VROUWEN Koeriersters Maandag 19 september I960 r. lïet was zaterdagmiddag een druk te van belang in de Lutherse kerk aan de Oranjestraat, toen „Zuster Anna" de Ruyter daar recipieerde ter gelegenheid van haar tachtigste ■verjaardag. liet was vermakelijk om de bejaarde dame, die wc op de foto links afdrukken in gesprek met enkele vriendinnen, mannen en vrou wen van middelbare leeftijd met jongen" of „meisje" te horen aan spreken. Maar ja, als je die nu ge zeten burgers ook persoonlijk nog de luiers hebt aangedaan...! Als diaconesse van de Lutherse kerk heeft ze (dat heeft men voor haar uitgerekend) zo'n drieduizend buis-bezoeken per jaar afgelegd en het is dan ook geen wonder dat ztf veel Schiedammers héél goed kent. En dat die Schiedammers héér nog niet vergeten zijn, dat is dan weer gebleken op die verjaarsreceptie. Dat er ook nog heel wat oude herinne ringen zijn uitgewisseld is te begrij pen. Eigenlijk was de samenkomt wat te druk voor Zuster Anna, maar ze was in haar element, zodat ze er maar niet genoeg van kon krijgen. Voor elk van de gelukwensen kwam ze uit de voor haar neergezette mak kelijke stoel en of de vrienden hoar dan weer in de stoel drukten, bij de volgende kwam ze toch weer overeind. Want ondanks haar leeftijd is Zuster Anna nog zeer vitaal en kan maar niet uitscheiden met wer den, Dat blijkt bv, bij Kerstmis wan- Advertentie LM.) Morgen moet U er bij zijn, want alléén morgen en geen dag langer kunt U kiezen uk verschiWende soorten ont- bljtlakens voor de halve prijs. Sterke katoenen damast ontbijt- likens, la vete moderne ruit- deulns... Drie series, tot 6.50 toe, koopt U morgen door elkaar voor één prijs, voor nog géén rijks- daalder. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze ont- bijtlakens in royale maten en diverse kleuren, door elkaar voer één prijs. W per stuk voor neer ze weer de Kerstpakketten klaarmaakt. Alleen hoeft die niet moer te bezorgen. Zeker niet met de paardetram, zoals m de tijd, toen zij m Schiedam kwam. liet Is voor de Schiedamse KNVB- ers een' sombere voetbalzondag ge worden. De stadgenoten leden ut der- lagen hoewel z'y overwegend goed voetbal speelden. By DUS en Schie dam beïnvloedden abritale beslissin gen het spel en Martinit had de pech bfj een *s Gravenzande op be zoek te gaan dat de ex-prof. Wim Zwarts ISHS) in de gelederen beeft gekregen. Hoewel Martinit voortref felijk speelde slaagden de Schiedam mers er niet in de solo's van Zwarts te beteugelen. Zesmaal scoorde deze bekwame voetballer. Ursus speelde een goede eerste competitiewedstrijd. Het werd 22 tegen Tonegido. 's Gravenz.-Martinit 2-2 Hoewel Martinit kwalitatief het Feestvieren is aan de voetbalvereni ging GTB, dat zaterdagavond in Ar cade het dertigjarig bestaan vierde, wel toevertrouwd. De grote zaal en het balcon waren tot de laatste plaats bezet toen voorzitter A. Noor- dijk het welkomstwoord voerde en daarna bleef de stroom bezoekers doorgaan. Die belangstelling bewijst dat de eersteklasser een springle vende vereniging ls en ook erevoor zitter W. Schot beaamde dit toen hy op het podium met vele vrien delijke woorden over de grote acti viteit van voorzitter A. Noordijk sprak. Do heer Schot meende dat veel van de vooruitgang van de laatste jaren te danken is aan het goede werk van het bestuur. Het was hem daarom een genoegen namens de vereniging de heer Noordijk te kun nen huldigen, die gedurende 25 jaar zijn beste krachten op vele plaat sen aan en in de vereniging heeft ge wijd. Hij schonk hem een vulpenset en mevrouw Noordijk ontving bloe men. Daarna liet conferencier WiUy Vervoort de vele honderden feest vierenden al spoedig lachen om zijn grapjes. Jane en John speelden vlotte melodietjes op de accordeon. Scoft and Black brachten op humorist!- Zaterdagavond omstreeks half ne gen Is er een brandje geweest in het magazijn van de Westergiashandel aan de Nieuwe Mathenesserstraat 73 te Schiedam. In dit magazijn stond een groot aantal kisten, waarin glas was verpakt, waarbij ter bescher ming tussen de glasplaten stro was aangebracht. Dit stro nu is, waar schijnlijk door baldadige jongens, In brand gestoken. Door de brandweer onder leiding van de heer Titulaer is het vuur met de nevelspuit geblust. Zes kisten zijn gedeeltelijk verbrand, waardoor het glas verloren ging. De schade wordt geraamd op 2500 gulden. sche wijze hun kwaliteiten als cas- cadeurs op de planken. Diana en Daranti verzorgden een perfecte xy lofoonshow en de bekende twee jongens met een gitaar, de Spelbre kers zongen hun geestige liedjes. Tevens werden enkele sketches op gevoerd. Na afloop verzorgden „The Rhytm Aces" onder leiding van Jos Tepel de dansmuziek. beste van het spel had kwam de thuisclub toch voor rurt aan een 3—0 voorsprong door doelpunten van Zwarts. De Schiedammers combi neerden goed, maar de aanval was weinig productief. Na rust werd 's Gravenzande, geanimeerd door het stuwen van Zwarts, sterker. Twee maal scoorde deze aanwinst voordat Henny Post uit een voorzet van W. Bos kon tegenseoren. Het werd 2 in de 23e minuut door W. Bos, maar de middenvoor en de linksbinnen van de gastheren konden de stand tot 82 opvoeren. Nog tweemaal scoorde Post daarna voor Martinit, maar de rechtsbuiten van 's-Graven- zande verhoogde de score tenslotte tot 9—4. Tonegido-Ursus 2-2 Overrompelend startte de thuisclub waardoor de rechtsbuiten in de vijf tiende minuut kon doelpunten en voordat Ursus het juiste verweer had werd het door de middenvoor 20 in de achttiende minuut. Daarna ver overde "Ursus met goed spel het ter rein. Het was Wim Krouwinkel (ex- DRZ) die weer succesvol voor Ursus opereerde. Hij schoot raak in de 38e minuut en aok in de tweede helft doelpuntte hij. Ursus was toen het sterkste team waardoor Krouwinkel in de achtste minuut de verdiende gelijkmaker liet noteren. Progress-SFC 3-1 Ondanks een voortreffelijke eerste helft kwam SFC niet verder dan 1—1. Voortdurend werd het doel van Progress belaagd, maar bekwaam hanteerden de gastheren de buiten- speival. Na een half uur nam SFC de leiding door rechtsbuiten Den Houting die een ingeschoten bal van Otterman goed retourneerde. Pro gress kwam in de 44e minuut op 1—1 na een listig trekballetje. In de tweede helft veroverde Progress de meerderheid. SFC kwam er niet meer aan te pas met als gevolg dat de Rotterdammers nog tweemaal konden scoren. (31). De resultaten van de clubs in het zaterdag voetbal zyn nog niet guns tig. Slechts HBSS veroverde de tweede, zy het benauwde overwin ning op DOTO in Pernis (34). Het kanspaardje PPSC slaagde er in Barendrecht niet in het tempo te vinden. Kansloos verloren de stad genoten met 60. Ook GSS ont brak het nog aan teamverband en teamgeest. Met 5>2 verloren de Gustomannen van WIIR. Barendreclit-PPSC 6-0 In een slecht gespeelde wedstrijd heeft PPSC geen schijn van kans ge kregen tegen het vaardige Baren drecht. De gastheren speelden zo ge animeerd dat de middenvoor na tien minuten kon scoren. Daarna over speelden zij PPSC met als gevolg dat de stand reeds bij de rust 50 was, In de eerste helft geraakte linksbui ten Casper Groenewegen gebles seerd. Hij werd vervangen door Van Ravens, De combinaties van PPSC bleven te onsamenhangend. Tien minuten voor tijd bracht de Barend rechtse middenvoor de stand op 60. PPSC stelde daar slechts enkele schoten, die geen doel trof fen, tegenover. WHR-GSS 5-2 Ook GSS speelde een slechte par tij. De doelman ontbrak bij GSS waardoor Putters onder de lat kwam, maar dit had tot gevolg dat de aanval van de stadgenoten stoot kracht ontbeerde. De tegenpartij buitte de fouten van het weinig enthousiaste GSS vlot uit. Door mis- Vandaaag, 19 september, is het 45 jaar geleden dat ds. D. Drenth werd bevestigd als predikant van dc Ge reformeerde Kerken. Na zUn emeri taat. dat hem in 1945 werd verleend, heeft hU zich in Schiedam gevestigd, waar hy voor het pastorale werk nog veel hulpdiensten verricht, ZOU'el in Schiedam als In de omgeving. Ook Voor een geheel gevulde grote zaal van Irene heeft de christelijke to neelgroep „Het Zntden" zaterdag avond een leuke opvoering gegeven van de klucht „De ooievaar vergist zich" van Ilans Nesma. De negen to nelisten hebben tot vermaak van de vele belangstellenden op bekwame Wyze het uiteenlopende van de ka rakters In hun vertolkingen doen uit komen. Daardoor ontstonden komi sche situaties. Bram Been was de patriarchale vader, die 2ijn twee kinderen onder de duim houdt. Er ontstaan grappi ge verwikkelingen als de notaris eens komt bezien wat zijn dochter, de studente EUy (Piëta Bas) uit voert Heel ongelukkig voor haar be gint er een baby te schreien. Het is hel kind van haar broer Henk (Koos Paar denkoop er) en Fanny (Irene van Santen), maar uiteraard ontstaan er de nodige misverstanden. Voor de contrasten zorgen de moe der van het tweetal (Jeanne van San- ten-Meulstee) en de rondborstige broer van de notaris Ome Dirk (Jan Breman) die als zeeman zijn wijs heid niet verzwijgt. Hij heeft echter een andere kijk op het leven dan zijn conventionele broer, maar na de verwikkelingen ontstaat er de happy ending. Voor de goede regie stond de heer C. Paardenkooper borg. Esperanto-agendo Merkredon, la 21 an de septembro. Klubvespero. Parolkaskado ce kdo Letsch Lekstraat 100b. Vi est as bon vena, do ne prokrastu kaj venu. beweegt hU zich op het terrein van de Reclassering en had toezicht op voor waardelijk gestraften. Te Schiedam was hij o.a. nog vice- voorzitter van de plaatselijke afde ling van het Nederlands Bijbelge nootschap; voorzitter van de vereni ging „Het Zonnehuis"; secretaris van de commissie van Toezicht op het onderwijs aan de gereformeerde kweekschool te Rotterdam en namens de gereformeerde Kerk van Schiedam deputaat voor de evangelisatie on der studenten te Delft en voor de zending onder oosterse studenten, Ds. Drenth werd op 6 juni 1885 te Veendam geboren. Hij bezocht eerst ruim twee jaar de rijks h.b.s. in zijn geboorteplaats, daarna ongeveer vier jaar het gereformeerde gymnasium te Kampen en studeerde "cwolgens eerst een jaar aan dethK'logische hogeschool te Kampen en daarna nog ongeveer vier jaar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, waar hy op 24 juni 1910 cum laude zijn kandi daatsexamen theologie aflegde. Na dat de heer Drenth kort daarna dooi de classis Winschoten was beroep baar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 19 september 1915 door wijlen ds. F. G. Petersen, toen nog predikant te Veendam, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Lei- muiden. Op 21 april 1921 verwisselde de jubilaris deze Kerk met die van Zuidlaren in de classis Assen, welke hij heeft gediend tot 1 november 1945, toen hem op ruim zestig jarige leef tijd om gezondheidsredenen ver vroegd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Drenth zich metterwoon te Schiedam. verstanden in de Schiedamse defen sie in de twintigste en dertigste mi nuut werd het 20, vlak voor rust werd de stand op 3—0 gebracht. Hierna trok Smits de keeperstruï aan waardoor Putters uit een door loopbal kon scoren. Toen de Schie damse doelman mis trapte werd het 41 en vlak daarna was het 51. Wel slaagde Putters er vlak voor tijd nog in de achterstand te ver kleinen. <52). DOTO-HBSS 3-4 Ook HBSS speelde tegen een harde tegenstander geen prettige wedstrijd. Scheidsrechter De Vries had het dan ook moeilijk. Bij de aanvang werd enkele minuten stilte gehouden we gens het overlijden van de voetballer T. van Veel en van Excelsior. In de negende minuut scoorde Meuldijk na een goede combinatie. Veneman bracht de stand in de twintigste mi nuut op gelijke voet Direct na rust scoorde Veneman, maar Groeneweg lanceerde Rijnbende in de zestiende minuut goed met een doorloopbal (22). Toeh nam DOTO weer een voorsprong maar direct daarna kon Rijnbende de stand in evenwicht brengen en vlak voor het einde zette linksachter Deyl goed voor zodat Droge bij een schermutseling HBSS de winst kon bezorgen (3—4), SVDP'W-'t Noorden 1-3 Ook in de tweede wedstrijd heeft SVDPW het goede spel nog niet kun nen ontplooien. Wel bood het rood wit''. team in de eerste helft goede teg -ftstand. De bezoekers hadden reeds na enkele minuten een voor sprong genomen, maar energiek streefde SVDPW naar de gelijkma ker, Het was linksbuiten Henk Voets die scherp inkogelde. In de tweede helft veroverde Het Noorden weer het overwicht. De Rotterdammers slaagden er nog tweemaal in te sco ren (13). Dindua-Schiedam 4-1 De veteranenen van Schiedam won. nen de jubileumwedstrijd tegen het feestvierende Dindua met 2—0. Daarna toonde Schiedam 1 zich ge lijkwaardig aan het sterke Dindua, maar enkele ongelukkige beslissin gen bezorgden Schiedam de neder laag. Na een kwartier zette rechts buiten Van der Ven goed voor. De toestormende invaller-linksbuiten Joop van Gent kon onhoudbaar in schieten. De middenvoor van de Rot terdammers maakte een kwartier la ter gelijk. In de 35e minuut verkeek doelman Reep zich waardoor de Rot terdamse rechtsbinnen kon inkoppen. Een aanvallend Schiedam streed in de tweede helft vergeefs voor de ge lijkmaker. Hoewel Schiedam het doel vrij lang belegerde was het Din* dua dat via 31 bij een aanval in de laatste minuten de stand op 4—1 bracht. Kranenburg-DHS 5-4 Het effectievere aanvalsspel be zorgde het stugge Kranenburg een 54 overwinning, maar overigens verliep de strijd weinig bevredigend doordat een aanvechtbare arbritrage de sfeer ongunstig beïnvloedde. Daar door kreeg de strijd vooral na rust een rommelig en onaange naam karakter. Kranenburg startte goed. Reeds in de tweede minuut kreeg de rechtsbuiten in vermeende buitenspelpositie het leer. Handig scoorde hij. Enkele minuten later werd Roozen in het strafschopgebied gevloerd, maar hij schoot de straf schop hard naast. Ondanks eet offen sief van DHS was het toch Kranen burg dat tot scoren kwam. <20). Uit een vrije trap knalde Degeling daarna in de zeventiende minuut langs vele spelers in. Het werd 31 doordat de Haagse middenvoor keu rig langs stopper Gouka glipte. Op bekeken wijze verkleinde Roozen de achterstand. De tweede helft was minder pleizierig. Binnen het kwar tier werd de stand op 52 gebracht. DHS hield vol waardoor Roozen de achterstand verminderde en De Ja ger daarna een strafschop kon in schieten. De laatste pogingen om de gelijkmaker te produceren gelukten echter niet, DRZ-Bergambacht 2-1 Met de geroutineerde cracks als Joop Molendijk en Nico Kolmeyer weer in de gelederen werd DRZ het enige Schiedamse KNVB-tcam dat de overwinning behaalde. Wel was de achterhoede van DRZ niet to voTm en was het slechts aan stopper Jan van Santen te danken dat de aanvallen van Bergambacht konden worden gestuit. Na 25 minuten nam Jo Molendijk een hoekschop waar door Wigmans kon inschieten. In de tweede helft scoorde Wigmans bij een doel worsteling. Tien minuten later rende linksbinnen Piet Hltogen- doora van Bergambacht op het doel van DRZ al Keeper Henk Zonneveld wierp zich op de bal, maar Hoogen- doom trapte toch nog waardoor hij zijn been brak De Schiedamse GG en GD heeft hem naar het zieken huis vervoerd. Vlak na dit incident scoorde Van Zijl (21) waarna Berg. ambacht nog trachtte de gelijkmaker te forceren. Bij DRZ ontbrak Piet Collé, die onvoldoende vervangen werd door Etman. - Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St Liduinastraat 58. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 8D, telefoon <39290 Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, woens dag -ran S.30 tot 16.30 uur, don derdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 26.30 en van 19 tot 20.30 uur, zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. *s Zondags ge sloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 7-9 uur; dins dag 10-12 uur, 2-5 en 7-9 uur; woensdag 2-5 en 7-9 uur; don derdag 10-12 uur; vrijdag 2-5 en 7-9 uur; zaterdag 10-22 en 2-5 uur. Sted. Museum. Tentoonstellingen: „Kinderdroom" en .Parijs" en Groninger Grafiek. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De kinder rechter". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: ..Fort Dobbs". DIVERSEN Musis Sacrum, 7.30 u.: S.G.-Bridege- drive. Irene, 8 uur: Kath. Vrouwengilde. Lezing. Beyersbergen, 7 uur: Zakenstudie- kring. Contactavond. Op originele wijze heeft de Schie damse jeugdsocieteit „Scopulus" za terdagavond een grote showavond in Musis Sacrum gehouden ter gelegen heid van het tweejarig bestaan. Er werd vlotte muziek ten gehore gebracht door The Blue Rythm Stars en Schiedamse vocalisten ver tolkten een gevarieerd repertoire. Het draaiorgel „De Waterpoorter" heeft voor Musis Sacrum op de Lan ge Haven de aandacht gevestigd op het festijn. Op verzoek van het be stuur van Scopulus heeft „De Wa terpoorter" van acht uur tot kwart over acht op de Lange Haven gecon certeerd. Dinsdag luistert De Waterpoor ter in Den Haag Prinsjesdag en op ter in Den Haag Prinsjesdag op en op ter in Gouda concerteren. AjdelingS'VOetbal Van het harde Satumus won in een gelijkopgaande stryd Demos met gering verschil 12. De Rotterdam mers namen zelfs de voorsprong. In de tiende minuut schoot de linksbui ten op het Schiedamse doel, de rechtsachter van Demos keerde het leer, maar schoot in het Schiedamse doel. Demos herstelde zich van deze tegenslag. In een felle en technisch goede strijd werd daarna to het einde voor de begeerde winst gestreden. Reeds na vijf minuten ontstond de gelijkmaker toen C, H. Tetteroo een hoekschop met een boogbal inzond. Wel kopte een Rotterdammer de bal weg maar linkshalf Wahl schoot daarna hard in. In het laatste kwar tier beging een speler van Satumus een overtreding in het strafschopge bied; Wahl knalde de strafschop zui ver in. Het bleef daarna 1—2 hoewel beide defensies nog zeer actief moes ten optreden. In de kantine van de Bedrijfsschool van Wilton Fijenoord te Schiedam zullen op vrijdagavond de diploma's worden uitgereikt aan de jongens die dit jaar voor hun examen zijn geslaagd. Aan boord van het ms. Geertje Buisman, dat bij Wilton-Fyenoord ligt, is zaterdag ingebroken. Het slot van de hut van de steward N. M. uit Amsterdam werd geforceerd en uit de hut werden een radiotoestel en twee kostuums gestolen. Op donderdag 22 september wordt er in Schiedam een „Veilig Ver- keersdag" gehouden, die onder auspi ciën van het Verbond voor Veilig Verkeer door de plaatselijke afdeling In samenwerking met de gemeente politie wordt georganiseerd. 's Morgens van tien uur af zal een speciale radiowagen van het VW door de stad rijden, waarbij de bur gerij op de hoogte wordt gesteld van deze Veilig Verkeersdag, terwijl op enkele punten aan de weggebruikers (bij voorkeur de foutenrnskers In het verkeer) een lesje in de ver- keersgebruiken zal worden gegeven. 's Avonds om 8.30 uur worden er op het Kool as aan het eind van d© Broersvest in de openlucht speciale Veilig Verkeersfilms gedraaid. Iets nieuws is, dat op die dag aan het eind van de Broersvest een mobiel „Teststation" zal worden geplaatst, waar men de ogen kan laten onder zoeken voor zover die een rol spelen in het verkeer. Een onderzoek dus op scherpte, dieptewerking, kleurge voeligheid, enz. Zondagmiddag heeft er tijdens do voetbalwedstrijd tussen DRZ en Bergambacht op het DRZ-terrein een ongeluk plaats gehad. De rechtsbin nen van Bergambacht, de 22-jarige J. P. Hoogedoorn, kwam in botsing met de Schiedamse doelverdediger waarbij hij het rechterbeen brak. Door de G.G, en G.D. is de ongeluk kige speler naar het Gemeentezie kenhuis in Schiedam gebracht en later naar zijn woonplaats Gouda. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 3- 12.30 uur en 2-6 uur: Bruin kinder schoentje <R->; beige regenjas; ring met sleutels. Te bevragen bij vinders: Geldbe drag, v. d. Tuuk, Daltonstraat 53; oorbel, mevr. Jansen, Tuinlaan 58; bos touw. Groenendaal, S. v. Hou- tenlaan 97; plaat hardboard, Cohn. Wijnhandel, Westvest 25; pak tijd schriften. Zijlstra, Leibnitzstraat 23 b; engels woordenboekje, G. den Dek ker, kantoor Hoofdstraat 41; laad klep van auto, chauffeur zandauto bij S.V.V.--terrein, "Westfrankelandse- dijk; ring met sleutels, Onink, Kort landstraat 6b: zonnebril, v. Ekeren.,' Rotterdamsedijk 315; bril in etui,! Hollink, Westmolenstraat 4 (tussen^ 12 en 23 uur); zonnebril, T. Krop," Herenpad 19; speelpop, v. Katwijk, L. Costerstraat 17; autoped, v. Bak hoven, Doelehofje 23: autoped, Maas. Galileistraat 29a; autoped, Wensveen.' Pinasplein 15, Rotterdam; witte baby muts, P. v. d. Stelt, Nwe, Haven 285a; blauw-wit truitje, Gothisch. Louise de Collignystraat 18; kinderregenjas, C. Bekker, Alberdastraat 22; 3 witte schortjes, R. Penning, Geervlictse- straat 37b; kinderjack. Maltha, Hoog straat 49; verpleegsterskapje, C. de. Grijs. Swammerdamsingel 13a; zijden shawl. Buitendijk, Rubensplein 17; portemonnaie met inhoud, C. Maltha, Fabristraat 55; tas met inhoud. Hout hui jsen, Swammerdamsingel 43. Vrijdagavond 23 september zal in het Stedelijk Museum de tentoon stelling geopend worden, gewijd aan de Joegoslavische meester Krsto He gedusie. Zijn werk is naar Nederland gehaald door gezamenlijke bemidde ling van de musea van 's-Graven- hage en Schiedam, Hegedusie, die in 1901 in Petrinja" (Kroatië) is ge boren was tijdens de oorlog verzet strijder en raakte in gevangenschap. Van 1950 af was hij leider van een schilderschool en is sinds 1958 direc teur van het prentenkabinet in Zag reb. De heer J. D. C. ïs zaterdagmiddag omstreeks half drie in de Oranje straat met zijn bromfiets tegen een onbekend gebleven fietser gereden. De heer C. reed op het rijwielpad, maar zwaaide naar een bekende aan de overkant van de weg; daardoor lette hij niet op het verkeer en kwam met het voorwiel van zijn bromfiets tegen de voor hem uit rijdende fietser aan, waardoor hij viel. Daar de heer C. over pijn in de rug klaagde is hij naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd ter observatie. ROTTERDAM - penningmeester RSC Zaterdag Is in de ouderdom van 64 jaar overleden de heer C. B Grund, die 22 jaar penningmeester is geweest van de Rotterdamse Speeltuin Centrale. Hij was tevens oprichter van de speeltuinvereniging Hillesluis. De begrafenis is morgen middag om half twee op de Zuider begraafplaats. In de maand augustus 1960 pas seerden 16.427 passagiers dc controle van de Luchthaven Rotterdam, te genover 8-673 augustus 1959. Het aantal transitopassagiers liep terug, van 424 in 1959 tot 80 in I960, Ook het goederenvervoer gaf een niet onaanzienlijke stijging te zie* 502.813 kg tegenover 311.410 kg het voorgaande Jaar. Via de Heliport werden 687 passa giers vervoerd tegen over 551 in. 1959. slaapkamer voor moderne mensen! nu uitgestald in onze etalage in de uit voering blauw met grijs, ledikant 1-persoons 89.—» 2-persoons 129.— tevens tonen wij u onze unieke fcollectïe Auping, Epeda, Peerless, Pullman en Java bovenmalrassen. 1 Auping, Epeda, 1 kapok bovenma! broersvest 64-<$ó telefoon 6 79 20 N.V. W. KESTER, Banketfabriek te Schiedam, vraagt voor de ochtend-, middag- of avond uren van 17.45 tot 22.00 uur. Aanmelden aan de achterzijde van de fabriek, Grofbaan te Schiedam. Personeel Gevraagd: leerling-kelner. Aanmelden na 20 u.: Vlaar- dingerdijk 81, tel. 6 78 90. Permanent wave Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J, de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— com pleet Telefoon 6 68 33. multicolors - IJzersterk (met garantie) (5-17 jaar) leeft. 5 jr. -7S ct st. p.m.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1