Verkeersregeling rond de opgebroken Koemarkt kou gevat? MORGEN BEGINT EERSTE Drie-fasen-plan bij de uitvoering en bij verkeers-omlegging De ANBB huldigt 17 ridders van de arbeid De resultaten vielen ook ditmaal tegen Schiedam-VFdingen bleef onbeslist WtnESSSSM heetman „Entre Nous5' vertoont probleemstuk Vechtpartijen Bromfietsen gestolen LEDENTAL STERK GESTEGEN - - Voetbal op zaterdag Insp. J. v. Marion weer terug Gemeentelijke tennisstrijd Veertig biljarters iii titelstrijd Auto in de sloot Slapende machinist bestolen Burgerlijke Stand Stratenmakertje spelen Volleybal-toernooi Juliana" van SVDPW speelt gelijk Feestavond van SW-aanhang met huldiging SCHIEDAM Koeriersters Maandag 3 oktober 1960 Op het Koemarkt plein, het drukke verkeerscentrum van Schiedam dat al jarenlang een van de zwakke schakels is in de belangrijke luiofd- verkeeraweg van Rotterdam naar Vlaardingen. zal het verkeer het in de komende maanden nog veel moeilijker krijgen, De kwestie Is dat het gehele plefa, met korte slakken van de er op uitkomende straten, opgebroken wordt. DJt omvangrijke werk Is nodig omdat er nieuwe waterleiding buizen onder de straat gelegd moeten worden, maar ook om de bestrating rond het plein, die zeer veel te wensen overlaat, te verbeteren. Maar aan- gesten in de maanden dat de uitvoering van het werk zal vorderen, het .«koer ol moeien uiljv.n doorstromen, k door de Schiedams, verkeere- politie n ingewikkelde regeling opgesteld. Gehoopt wordt dat daarmee alle grote moeilijkheden voorkomen kunnen worden, maar stagnatie vooral tfjdens de spitsuren, zal niet te voorkomen zyn. Daarom wordt'aan de wegjCthruikers gevraagd om zo min mogelijk op het Koemarktpleïn of de hoofdverkeersader te komen en zo dit onvermijdelijk is zich dan stipt aan de regelingen te houden cn even geen haast te maken. Het werk aan het Koemarktpleïn alleen de politie, het doorgaande -<verkeer maar vooral ook zich zelf Volgende fasen Is deze eerste fase voltooid, dan wordt het werk verplaatst naar de noordzijde van de Rotterdamse dijk, ruwweg gezegd de hele hoek rond de Hema. Deze tweede fase geeft nog de minste moeilijkheden. Het verkeer uit Vlaardingen bier neemt de thans gebruikelijke route en het verkeer uit Rotterdam blijft de rou te van de eerste fase volgen. In de derde fase tenslotte wordt het westelijke deel van het piein onder handen genomen, tussen Pas sage en Hotel de Kroon, Het ver keer uit Vlaardingen blijft normaal doorgaan, doch nu gaat het verkeer uit de richting Rotterdam gebruik maken van de noodweg over de ro tonde. Tegen die tijd zullen er wel bijkomende regelingen zijn, doch dat wordt later nog vastgesteld. Veiliger wegdek Het is wel een zeer ingewikkelde regeling geworden, die de verkeers politie bij voorbaat grote puzzels ter oplossing heeft gegeven, terwijl er in de uitvoering ook nog wel puz zels zullen zijn. Het eenvoudigste zou natuurlijk zijn geweest, wan neer het doorgaande verkeer van het Koemarktplein was afgehouden, maar in Schiedam kan dat nu een maal niet. Omlegging zou gewoon een verplaatsing van de moeilijk heden zijn. Vergeet niet het gaat om vele duizenden auto's per dag. Enkele jaren geleden is dat geteld: tienduizend auto's per dag in elke richting en dit aantal Is ongetwijfeld nu nog veel hoger. Een andere moeilijkheid is, dat men nog wel spreekt van „spits-uren", doch de ui In drie fasen worden uitgevoerd en daarom zullen er ook drie fasen ïfln ln de nood-verkeersregeling, paarbjj speelt de noodweg, die dwars ever de rolonde Is aangelegd een grote rol. I)e eerste fase gaat morgen, dins dag 4 oktober ln. Dan wordt de Bnltenhavenweg voor alle verkeer afgesloten, omdat er een waterlei dingbals dwars voor gelegd moet worden. Tegelijkertijd wordt dan de gehete zuidzijde van de Rotter damsedijk, van Hotel De Kroon tot aan Willem» en Emsting. afgesloten voor het motorverkeer. Dan worden de buizen gelegd onder het fietspad en de oude balzen, meer naar de rijweg gelegen, verwijderd. Aanstel lend daarop zal het wegdek be straat worden. Deze fase zal enkele weken duren. In die tijd wordt het verkeer uit de richting Vlaardingen bij de over steekplaats door Hotel de Kroon ge leid naar de linker weghelft teen knelpunt in de tüdclijke regeling) en vandaar over de noodweg dwars over de rotonde om bij de Hema op het linker wegdeel van de Rot terdamsedijk te komen. Bij de kroi- zing met de Singel wordt dit ver keer dan weer naar de rechter helft geleid. De fietsers echter blijven van het rijwielpad gebruik maken en als dit opgebroken wordt, dan rijden zij op de verkeersweg. Het motorverkeer en ook de fiet sers uit de richting Rotterdam, gaan via de Singel, de Korte Singelstraat naar de Broersvest, vanwaar dan weer over het Koemarktplein naar de Koemarkt brug gereden kan wor den Op bedoelde stukken van Sin gel en Korte Singelstraat komt één-ri cht ingsverke e r. Voor de voetgangers blijft de be staande regeling in grote lijnen ge handhaafd, al zullen zij wat voor zichtiger moeten zijn bü het over steken. Voor de trams wordt het wat moeilijker, omdat de trams niet meer de hele cirkel rond de roton de tot hun beschikking hebben om de wagens te laten staan, terwijl er nu ook rekening gehouden moet wor den met het rijverkeer op de nood weg Over de rotonde. Het zal op de spitsuren dan ook wei voorkomen dat er lange rijen tramstellen op de Rotterdamsedijk moeten blijven staan. Vermijdt 't plein Bij deze eerste fase, die zoals op gemerkt enkele weken zal duren, zullen acht agenten rond het plein en op de omgelegde aanvoerwegen geposteerd worden, die de niet lich te taak krijgen het verkeer zo goed mogelijk „lopende" te houden. Klem- punten zullen daarby zijn de weg- vemauwing bij Hotel de Kroon, de beide einden van de noodweg over de rotonde (vooral het deel bij de Hema) en ook de kruising op de Broers vest, waar het verkeer van de Korte Singelstraat afkomt. Een vriendelijk verzoek van de politie, speciaal aan de weggebrui ker» in Schiedam: vermijdt bjj in terlokaal verkeer zo veel mogelijk het Koemarktplein! Woont men ten zalden van de hoord-verkeersader, blijf dan ten zuiden daarvan en voor de bewoners ten noorden van B.K.-laan en Rotterdamsedijk geldt het zelfde. Men helpt daarmee niet onderbjjeking tussen die spitsuren is maar zeer kort, Wat het voordeel is van al deze moeilijkheden? Het Koemarktpleïn krijgt een nieuw wegdek, van stroe ve beten-stenen, die de na zo vaak gladde klinkers zullen vervangen. Bovendien kannen de bochten nu beter gelegd worden, zodat het slip gevaar zal afnemen. Van de gele genheid wordt tevens gebruik ge maakt om verkeerspelen In de weg te leggen, zodat men ln de toekomst een betere regeling van het verkeer rond het plein zal kragen. Dit ter ondersteuning van de reeks van ver keerslichten die er rond het plein komen. Zaterdagavond Iaat heeft er een vechtpartij plaats gehad op het sta- tlonsperron te Schiedam. De Vlaar- dinger J. II., die tientallen glazen bier ophad, was ln de trein een wild politiek dispuut begonnen met twee Schiedammers en werd daarbij hin derlijk. Op het perron bleef hij hin deren totdat hy een stevige por kreeg van één van de Schiedammers, waarop de Vlaardinger viel en bleer liggen. HU moest naar bet Gemeen teziekenhuis gebracht worden. Omstreeks één uur in de nacht van zaterdag op zondag treiterden Schie dam se zeelui de automobilist H. D., die daarop zo nijdig werd, dat hij uit zijn auto stapte en een vechtpartij begon. Daarbij werd zijn overhemd gescheurd. Door een politie-agent werd in deze vechtpartij bemiddeld en de zeelui hebben de aangerichte schade vergoed. Dit weekend zijn er twee bromfiet sen gestolen. De heer A. J, L. v d. L. is de zijne kwijtgeraakt, die voor zijn woning in de Prof. Kameriingh Onneslaan stond. De heer C. H. M. is zijn brommer kwijtgeraakt voor de woning aan het Frans Halsplein. (Advertentie tM.) r B£U«S Y0G2 MODE EH HUISHOUDING De vakbeurs voer het gezin E 250 Interessante stands met J shows en demonstraties Historische keuken -In.irlnurs MODESHOW vele bijzondere attracties Elke dag uitreiking va veie geschenken j Geopend van 10-17 en 19-23 ti Zondags gesloten (Advertentie ISn.V A HOY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 12 OCT. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Kembrandtlaan 5, Bellen by ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummcr 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19—20,30 uur, dinsdag 9.30—1630 en 19—2030 uur, woensdag 9.30—lö 30 uur, donderdag 93012.30 uur. vrij dag 9,301B.30 en 182030 uur, zaterdag 9-3016.30 uur. *s Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 1921 uur. dinsdag 1^—12, 14—17 en 19—21 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur, donderdag 10—12 uur, vrij dag 1417 en 19—21 uur, zater dag 3012 en 14—17 uur. Stedelijk Museum. Tentoonstellingen .Kinderdroom" en „Parijs" en Groninger grafiek. Werken van Krsto Hegedusk. BIOSCOPEN Passage, 14 en 20.15 uur: „De zaak MJV'. Monopole, 14 uur: Teenager-melo die"; 19 en 21.15 uur: „Paspoort der schande". DIVERSEN Arcade, 20 uur: K.A.V, Voorlichtings avond. Wijkcentrum, 20 uur: Muziekschoo' Pangalila. "Uitvoering. Wijkcentrum. 20 uur: R.-K, Techn, Bond. Vergadering. Beyersbergen. 19 uur: Zakenstudie- kring. Bijeenkomst. Met Ingang van 1 oktober heeft Inspecteur J. van Marion zijn functie bij de Gemeentepolitie te Schiedam weer Ingenomen. Vijf jaar geleden heeft de heer Van Marion het Schie- damse korps verlaten om hoofdin specteur in Curacao te worden maar is nu teruggekeerd. Ondanks het herstel van vorige week hebben de teams 9n het xater- dagvoetbsl ditmaal weer matige re sultaten behaald. Slechts PPSC kwam op de Boshoek tégen het sterke In- sulinde tot een verdienstelijk gelijk spel (22. HBSS verloor de mooie plaats In de kopgroep; met 3—1 werd Kozakken Boys In Werkendam winnaar. Ook GTB verloor, ln Spie- rlngshoek van Heinenoord. PPSC-Insulinde 2-2 Het zag er in het begin naar uit dat PPSC een grote overwinning zou behalen. De aanvallen golfden op het Schïedamse doel waardgior de mid' voor van Insulinde reeds in de vijf de minuut uit een vrüe trap kon in koppen. De -'erdediging van PP hield echter stand en daardoor kon de thuisclub zich van de druk vrijmaken (Advertentie LM.) cent pof rol Advertentie IM.) Dinsdag 4 okt. van 1 tet 5 uur demonstratie diamantslijpen vrij toegang Lijnbaan 92 Niet minder dan veertig biljar ters van het district Schiedam heb ben ingeschreven voor het toernooi om het persoonlijk kampioenschap in de vierde klasse libre, waarvan de moyenne-grenzen zijn 1,25-2.00, De deelnemers zijn onderverdeeld in vijf groepen van acht spelers. De acht best geplaatsten int deze voorwedstrijden komen in de finale De wedstrijden beginnen op 10 en U oktober. Poule 1 speelt bij „De Waal" in Vlaardingen, groep 2 bij „De Sluis" in Schiedam, groep 3 in „Thalia" te Schiedam, groep 4 bij Heinsbroek te Schiedam en groep 5 bij Pleïnzicht, eveneens Schiedam- Zaterdagmiddag zijn op de banen van de Schïedamse Lawntennla Ver eniging de return-wedstrijd ver speeld in de jaarlijkse iennisontmoe- ting tussen de ploegen van gemeen te-ambtenaren en hun dames van Schiedam en Vlaardingen. Heeft en kele weken geleden Vlaardingen thuis de overwinning behaald, na eindigde de strijd onbeslist met 17— 17. Vlaardingen houdt de beker. Hoewel de regen de strijd een half uur deed onderbreken is er in 'n zeer prettige sfeer gespeeld- Er werd een vlot tempo ingeschakeld en dat moest ook wel, want zo laat in het seizoen valt de avond vroeg en de SLV-banen hebben geen licht Daar om is ook de bepaling gemaakt moe ten worden dat elke partij slechts uit twee sets zou kunnen bestaan, waardoor men heeft gekregen dat enkele partijen 1—1 onbeslist eindig de, wat bij tennissen toch wel onge bruikelijk -S. Ondanks het hoge tempo en ge deeltelijk ook door de onderbreking door de regen was het al laat toen de laatste partij beüudigd werd en vele spelers waren reeds naar buis gegaan. Het kwam dus wel goed uit dat er geen winnende ploeg uit de bus is gekomen, want de prijsuitrei king zou wat verwaterd zijn ge weest De uitslagen van de partijen zyn (de Schiedammers telkens het eerst genoemd): mevrouw Moesker/mevr. Buntjermej. Spruit/mej. Goumare 11; mevr. Drukker/mevr. Nesse mevr. v d. Vaart/mej. v. d. Vaart 2—0; de heer Klooster/dhr v. d. Ak kerdhr De Graaf/dhr. Monster 0 2; mevr. Albers/dhr. Brugman—mej, Gaumare/dhr. v. Diggele jr. 1—1; mevr. Drukker/dhr. Jansenmevr. Ter Veer/dhr. Mühring 0—2; dhr, Ardenne/dhr. Olthofv. Diggele jrV Monster 0—2; mevr. Braaras/Hout- in an—mevr. v. d. Broek/v. Oostercm 2—0; Parent/v. Damme jr—v, d. Broek/de Menthon-Bake 2—0; Moes- ker/v. d. Griend—v. Oosterom/de Menthon Bake 2—0; v. Damme sr./ v. Damme jr.—v, cl Broek/v. d. Heu vel 2—0; mevr. Drukker/mevrouw Braamsmevr. Ter Veer/mevr. V. d. Broek 1—1; Jansen/Paremt-v. Soest/ v. d. Broek 11; mevr. Ness/v. Dam me sr.—mevr. v. d. Vaart/v. d. Heu vel l1; v. d. Griend/Houtmanv. Soest/Flaisier 1—1; mevr. Moesker/ Moeskermej. Spruit/Wind 1—1; mevr. Buntjer/v. d. Griend—mej. v. d. Vaart/v. Diggele 0—2; Ferwerda/ Olthof—Wind/Monster 1—X In de twintigste minuut schoot links half Van Harmeien ineens de gelijk maker in. In de tweede helft gaven twee gelijkwaardige teams elkaar niets toe. Insulinde kwam gemak kelijk aan de voorsprong doordat Van Harmeien bij een hoekschop in eigen doel kopte. Met succes streed PPSC voor de verdiende gelijkmaker. In de 25e minuut plaatste midvoor Kanters de bal in de uiterste hoek. Heftig streden de teams daarna voor de winst, maar de defensies toonden zich onverzettelijk. GTB-Heinenoord 2-3 In een onprettige wedstrijd heeft GTB haar eerste thuiswedstrijd ver loren. Heinenoord trok ten aanval, maar GTB slaagde er het offen sief over te nemen waardoor mid voor Van Leeuwen na 20 minuten bij een verrassende aanval kon in schieten. De strijd kreeg een onaan genaam karakter doordat enkele spe lers meenden dat zij zich met de goede leiding van scheidsrechter Van der Spoel moesten bemoeien. Hei nenoord veroverde het overwicht waardoor de stand na rust al spoe dig ap 12 werd gebracht Wel kwam GTB weer in het offensief maar uit een tegenaanval werd het 13. Tien minuten voor tijd werd een Schiedammer in het strafschop gebied ten val gebracht. De straf schop werd ingeschoten. GSS-Egelantier Boys 0-2 Een gehandicapt GSS trad Egelan tier Boys met invallers tegemoet. Na 15 minuten konden de bezoekers scoren. Wel trok ook GSS ten aan val, maar de gasten waren sneller. Tien minuten voor rust werd het 02 door een goed schot van de middenvoor. Ook in de tweede helft belaagde Egelantier Boys het doel van GSS. maar doelman Den Ouden en spil Schop konden de aanvallen keren. Hierdoor kon GSS nog her haaldelijk voor het doel van de te genpartij komen. Wydema en Put ters kregen ook enkele scoringskan sen, maar succes bleef uit. Kozakken Boys-HBSS 3-1 Het gewijzigde HBSS was tegen het forsere Kozakken Boys de minde re. Toch kon HBSS voor rust de achterstand laag houden. Voor rust scoorde middenvoor Visser. Het werd 2—0 doordat achterspeler Van Wal- sum het leer met de hand stopte. Van der Heuvel schoot de straf schop in. Wel kwam HBSS nog even in het offensief met als gevolg dat Rijnbende het tegendoelpunt kon scoren, maar voordat de Schiedam mers gevaarlijk werden slaagde Ko zakken Boys er weer in het initiatief te nemen. Middenvoor Visser bracht de stand tenslotte op 3—1. Het podium van het Volksgebouw wm zaterdagavond om hall elf ge heel gevuld met oude getrouwen van het NW. zestien jubilarissen, nu lid van de Algemene Nederlandse Bouw- bedrijfs Bond, stonden met hun da mes op de planken om te luisteren naar de waarderende woorden van het lid van het hoofdbestuur, twee de secretaris H. J. Wevers, die deze voortrekkers ten voorbeeld stelde aan de driehonderd bezoekers van de cabaretavond van bet ANBB, De stadgenoten J, Verhoev en J, Keu zekamp zijn vijftig jaar lid van het NW, zU ontvingen een fraai be stek. Veertig jaar lid zijn de heren P. Frank, L. Hollander, J. M. Hnlzer, S. J. van Kampen, D. Man In 't Veld, M. Sluiters, M, Stolk, K. van der Hof, S. van Loenen, J. van der Berg, H. J. Noordljk en N. Th. Heljster. De heren D. J. van Doorn en C. Frank werden geëerd als zilveren jubilaris sen. De eersten ontvingen de gouden en de twee laatsten de zilveren insig nes. Bovendien ontvingen de dames een badhanddoek en de heren siga ren, Bondsbestuurder Wevers constateer de met genoegen dat de Schïedamse afdeling sinds januari van 477 leden naar 525 leden is gegroeid. Hij stelde dat de leden van het NW bereid dienen te zijn mee te werken aan. de opbouw van de organisatie omdat er een moeilijke tijd in zicht is. Het ia noodzakelijk dat de ongeorganiseer den de zijde van de vakbeweging kiezen. Hij meende dat men het voor beeld heeft aan de „nieuwe ridders van de arbeid", die hij op deze avond kon huldigen. Zij hebben de vakbe weging in goede en moeilijke tijden gesteund. Zonder hen waren de re sultaten niet gekomen. „Laten we zor gen dat we in het voetspoor van deze werkers verder gaan". „Met waardering sprak de heer Wevers over de steun van de dames want geen man kan de goede zaak dienen als hij zich niet gesteund weet door zijn echtgenote. De pauze werd wel zeer laat beëin digd, maar dit vond zijn oorzaak in het feit dat de artiesten ook in Rot terdam moesten optreden. In *n pen deldienst verzorgden de Gerto's ge durende twee uur de accordeonmu- ziek, goochelde Martin Vinjee heel bekwaam. Verder zong radiozange res Ria Verde haar populaire pro gramma, Klaas Koomen verzorgde muzikale imitaties en Bernard Ba- rendse bracht een humoristisch, zij het wat oud programma van mopjes en liedjes. Eerst daarna kon de groot scheepse huldiging van de vele jubi larissen worden gehouden. Voorzit ter J. Schouten heeft het welkomst woord gesproken. De twee „gouden leden" van de Schïedamse A.N.B., die zaterdag, tussen vijftien andere jubilarissen, zxjn gehuldigd. Rechts de heer J. Verhoev en links de heer J, Keuze kamp. Doordat de heer F. W. S. uit Rot terdam zaterdagavond op de Molen singel in Kethel moest uitwijken voor een bromfiets, is hij met de auto in de zachte berm langs de weg terecht gekomen en toen in de sloot gereden. Er deden, zich geen per soonlijke ongevallen voor, maar de motor weigerde verdere dienst, De berm werd beschadigd. Esperanto-agendo Merkredon, la 5an de oktobro. Klubvespero. Parolkaskado ce kdo Letsch. Lekstraat 100b. Cu vi jam scias adresojn pri ko- mencantoj de nia lingo? In de Grote Kerk wordt woensdag 5 oktober weer een orgelconcert ge geven door organist Jacq. P. Bekkers met medewerking van Frans Vreug- denhil, trompet. Uitgevoerd worden werken van D. Buxtehude, Maurice Greene, Jeremiah Clarke, G. F, Han del, G. P. Telemann, C. Franck. A. Alex van Amerongen en H, Andrles sen. [50.000 gulden Vijftig duizend gulden gaat cr deze maand van onze - prijzen af. In tientallen am-, biedingen zult U zien watj dat betekent. Zorg er voor, dat ook U Uw aandeel krijgt. door nu te kopen. Dinsdag begint de "grooute -stoffen verkoop die wij ooit hielden, want dan begint om.. 9 uur de verkoop van honder^ên meters japonstof. dubbel- breed, In Unl en fantasie dessins, voor nog géén drie gulden per meter. meter voor Dinsdagmorgen om 9 uur begint (maar slechts één dag), de ver koop vso deze honderden meters dubbelbrede japon- stoffen. voor moderne japonnen, pakjes en rokken voor een prijs, die U alléén in deze 50.000 gulden actie kunt verwachten. Terwijl de Britse eerste machinist van het Engelse schip „Laloma", dat bij Wilton Fijenoord ligt, in zijn hut sliep, is er uit de zak van zijn jas een portefeuille gestolen, waarin zich behalve diverse papleren, ook een bedrag van 350 gulden, aan En gels geld en 100 gulden aan Neder lands geld zat (Advertentie fJVfJ twee GEBOREN: Henricus P., zoon van H. P. E. van Gerven en J, P. M. Engering; Dirk E., zoon van A. Ko ning en A. M. van der Hoeven; Pe trus A., zoon van C. H. de Kievilb en E. E. M, de Vette; Adriaan, zoon van J. Lowes en N. de Bruin; Gabriel, zoon van S. J. C. van der Pluijm en M. S. M. Dalhuisen; Jan D.. zoon van G. J. A. Craanen en W. M. S. Meeuwis, Waarschijnlijk geïnspireerd door de vele opengebroken straten in Schie dam. zijn zaterdag een paar jongetjes van 7 tot 9 j^zr ,stratemakertje gaan spelen". In de Willemskade hadden zij de klinkers reeds over een oppervlakte van een paar vier kante meter opgebroken en de klin kers in de haven gegooid, voordat de politie ingreep en de jongens naar het bureau bracht. Een toernooi wordt al direkt inte ressant, wanneer het resultaat an ders is dan algemeen werd verwacht. Juliana 1 beren mag dan sterker zijn dan in het vorige seizoen; ze hadden toch allerminst verwacht Hou Stand en Aggredior beiden te kunnen ver slaan. Door goed spel werd de kam pioen van de eerste klasse Hou stand met 35-12; 13-15; 15-10 teruggewezen. Ook Aggredior kon het tegen de Schiedammers niet bolwerken en verloor met 8-15; 15-6; 15-11. Dat Ag- gredior desondanks het toernooi won, hebben zij te danken aan hun dames, junioren en heren 2, die maar liefst 16 van 1 de totaal 18 sets wist te win nen. Hou stand heeft het er lelijk bij laten zitten en kon slechts uit de wedstrijden tegen Juliana 2 heren en Aggredior 1 heren de volle winst ha len. De juniorenwedstrijd Aggredior- Juliana is aantrekkelijker geweest dan de uitslag doet vermoeden. Ju liana moest uiteindelijk met 15-10; 15-9; en 15-4 de eer laten aan de veel meer ervaren Vlaardmgers. De uitslagen waren: Dames Aggre dior—Juliana 2-1; AggrediorHou- Stand 3-0 Hou StandJuliana 2-1. heren 1: Hou Stand—Juliana 1-2; Aggredior—Hou Stand 0-3; Aggredior Juliana 1-2. Heren 2: Hou Stand 2Juliana 2 3-0; Aggredior 2—Hou Stand 2 3-0; Aggredior 2Juliana 2 2-1. Junioren: Hou StandJuliana 0-3; Aggredior—Hou Stand 3-0; Aggre dior—Juliana 3-0. Winnaar van het toernooi werd Aggredior met 17 punten. Op de tweede plaats gevolgd door Juliana met 10 punten. Tenslotte Hou Stand met 9 puntert op de derde plaats. Het vijfjarig bestaan van de Schïe damse R,K. Toneelvereniging „Entre Nous" werd zaterdagavond ln ge bouw Irene gevierd met de opvoe ring van „Een die niet geteld wordt" van Jan Grosfeld en Joh van Ekeler. Dit spel behandelt de moeilijkheden van kinderen met een stiefvader en een stiefmoeder. Fabrikant Arnold Hermsen, goed gekarakteriseerd door Cor Herm sen, is reeds eerder gehuwd geweest. Als weduwnaar met zoon. trouwt hij een weduwe. De nieuwe mevrouw Hermsen behandelt haar stiefzoon weinig sympathiek en het gevolg is dan ook dat de jongen aan lager wal geraakt. Zijn tragisch einde is het gevolg van de eenzaamheid waarin hij gestoten werd. Dan heeft echter ook. mevrouw Hermsen berouw. Me vrouw Sebrechts heeft de tragische figuur van de stiefmoeder, die zo moeilijk haar houding kan bepalen, goed uitgebeeld. Ook de andere to nelisten gaven aanvaardbare vertol kingen. Voorzitter J. P. C. Sebrechts heeft het welkomstwoord gesproken. Met een puntendelïng tegen het ongeslagen Hillegersberg heeft SVDPW op fraaie wijze het eerste punt veroverd. Wel kwamen de Schiedammers in de tweede helft nog dichtbij de winst, maar overigens geeft de uitslag de verhouding goed weer. Na een kwartier veroverden de bezoekers de voorsprong. De bal werd tegen de onderkant van de paal geschoten waarna een discussie ont stond of het leer de doellijn wel had gepasseerd. Het spel van SVDPW word steeds beter en daardoor kon SVDPW in de tweede helft het over wicht veroveren. In de twintigste mi nuut schoot F. van der Knaap bij een schermutseling hard de gelijk maker in. (1—1) Zo is het gebleven ook al liet SVDPW nog fraaie aan- valscombinaties zien. Naar traditie heeft de supporters vereniging „Door Weer en Wind" weer een uitstekende feestavond ge houden ln Arcade, waar de aanhang van SW eveneens naar traditie za terdagavond functionarissen van SW trainer Hans Croon en de spelers ran het eerste elftal van SW als mede het bestaar van de .concurrent' de supportersclub van HDVS te gast had. De vriendensfeer werd al bij het openingswoord van voorzitter J. Vbrs- tenbos beklemtoond omdat hij met veel verve de heren T. Collignou en T. Bijloo, die 25 jaar lid zijn van „Door Weer en Wind", heeft gehul digd. De trouwe aanhangers ontvin gen een insigne. Het gezelschap van conferencier Leo van Brakel heeft daarna het goede programma verzorgd. The Cri- ans verzorgden de accordeonmuziek. Ferry Lewis was een bekwaam jong leur. The Prairiesingers lieten de wildwestfolklore horen. Het bal werd verzorgd door het dansorkest van de Koninklijke Marinierskapel, Permanent wave Permanent Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— com pleet Telefoon 6 68 33 Gevraagd een net dagmeisje of flinke werkster, enige ochtenden per week. Mevr. Borst, Nassaudillenburgstr. 17, Schiedam, Tel. 6 65 99. maten 40-4G talver wei

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1