I VOETBAL: 'n vrij weekend voor vrij veel verenigingen Beelden-paviljoen voor Vlaardingen Verbreding oude spoorbaan voor nieuwe aa nleg weg il NGBB-problemen bij bedrijfs-organisatie Rioolgemaal Marconistraat moet hersteld worden Ledental ANMB gestegen door spanning in „metaal" Goed besluit van reeks orgelbespelingen ENIGE METSELAARS Koeriersters Wie heeft iets verloren ANTI-HONGER ACTIE Willem v. lependaal voor W.F.-personeel Jubileumconcert van vijf mannenkoren Sluitingstocht van de N.C.W.B. A.B.V.A.-jaarfeest IN GROTE KERK Jubileum-wedstrijd DONK-Excelsior Brand in auto door kortsluiting Pyromaan heeft weer sd ide aangericht Brommers gestolen Burgerlijke Stand Veiling Javatb.ee in Hamburg Vergadering van de N.P.B. Inbraak zonder buit Monteur meldt zich na verduistering Afscheidscollege prof. Wisselink SCHIEDAM een aankomend TYPISTE enkele JONGENS en MEISJES Schenking van ENCK winkel, woonhuis, bakkerij en pakhuis DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS W. v. d. B U R G Donderdag 20 oktober I960 In de plannen voor de l>omv van een nieuw station en voor de algehele vernieuwing van het Stationsplein is ook vervat de aanleg van een hooggelegen verbindingsweg tussen de Burg. van Haarenlaan en de grens van Rotterdam. Voor deze nieuwe weg zal, zoals bekend, gebruik ge maakt worden van de oude spoor baan, ten zuiden var de nieuwe ge legen. Maar deze baan is niet breed genoeg om geheel ais fundering te kunnen dienen, zodat een verbreding noodzak®'Uk is. Het bezwaar wordt daarbij dat de nieuwe verkeersweg komt te liggen, op een fundatie, welke ten dele niet meer aan verzakkingen onderhevig is, terwijl het andere deel zich nog moet zetten. Om nu te voorkomen dat bij de definitieve aanleg van de weg storende zettmgsverschillen op treden, wordt het zaak dat nu reeds de fundatie op breedte wordt ge bracht, zodat het zandllchaam zich kan gaan zetten. De kosten daarvan worden ge raamd op ƒ410.000,en B. en W, stellen de Raad voor een krediet tot dat bedrag beschikbaar te willen stellen. Rioolgemaal Het is nodig gebleken dat bepaal de vertrekken en onderdelen van bet rioolgemaal aan de Marconistr. worden hersteld. Het betoriwerk in de kelders ais ook het ijzerwerk van verschillende schuiven is in ernstige mate aangetast. Door zwavelzuur, heeft een om advies gevraagde des kundige vastgesteld. Ais remedie te gen dit euvel heeft die deskundige een sterkere ventilatie van de ruim ten waar de aantasting zich kan voordoen voorgesteld. Ook zal het noodzakelijk zijn de reeds aangetaste wanden van de kel ders grondig te behandelen. Ten em- Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur: Herenportemonnaie met inhoud.; portefeuille; donkerblauwe maillot; kinderschoentjes; 3 ringen met sleu tels; 6 sleutels; verbindiiigsstnaf; ge wicht; fietspomp; herenhandschoen (IJ; lederen handschoenen; bruin leren herenhandschoen. Post Kethel: plastic tas met in houd. f, Te bevragen bij de vinders: Kindercape, Schol, Edisonstraat 55; trui, v. d- Nouland, J. Vermeer straat 5; kinderschoentje, Den Ou den, Hoofdstraat 137; kinderschoen tje Cl,), p. Broercn, Aleidastraat 24c; jack met capuchon, W. Rissema, Copernicusstraat 5b; stofjas, Robbe- regt, Burg. v. Haarenlaan 1509; sjaal. Westhuis, Da Castastraat 39b; capuchon van regenmantel, Lucas- sen, Vlaard.dijk 171; sjaal, Wester- veld, P|, Eendraght, tei.-centrale PTT; sjaal, J. Gudde, Rembrandt- Jaan 17b; herenregenjas, C. Tolling. Swammerdamsingel 63; dameshand schoen (r.), Wcsthuis, Da Coata- straat 3$b; herenhandschoen, garage Unique, BJC-Laan; 1 paar dames handschoenen, j, v. Katwijk, Hal- leijstraat 13b; zadeldek, B. denBrin- ker. Seringenhof 14; kentekenplaat, W. Bos, L. Singelstraat 25; 1 baal cement, Brugwachter, Hoofdbrug (bij Lauwaers); pakje met Inhoud, Voets, Parallelweg 116; bedrag aan geld, KL v. d. Krogt, Broersveld 149; halsketting, Westhuis, Da Cos- tastraat 39b; popje, H. Dries, Huïjs- mansstraat 25; autostep, v, Gerven, Vliegenstraat 58; huissleutel, Kre- mer, B.K.-Laan 208a; rozenkrans, G. Tombrink, Keamurstraat 13e; rozen krans, v. Meurs, v. Ostadelaan 44; sleutel. T. Zorg, Broersveld 153; da- mesbril. Papaver, G. Ver boonstraat, ring met sleutels, mevr. Lips, S. v. Houtenlaan 101; vulpen. De Vijver. Makkerstraat 1; bril in etui, A. Ver boon, G. Borgesiuslaan 22; 2 sleutel tjes, Havendienst Schiedam, Hoofd straat 17; damestas met inhoud, R. Smit, Grofbaan 25; parapluie, Pa paver, G. Verboonstraat; portcmon- naïe met inhoud, Coöp. D.E.S. Boer- haavelaan; aktentas met inhoud, v. Pelt. Overschiesedorpsstraat 171-5, Qverschie; kinderportcmonnaic met inhoud, sporthuis Janse, Broersvest de een verdere aantasting van het wapeningsstaal te voorkomen was spoedig bandelen gewenst, zodat reeds een begin gemaakt Is met het herstehverk. De kosten van het reeds verrichte en van 't nog ie verrichten Werk worden geraamd op ƒ36.000. B. en W. stellen de raad voor een kre diet tot dit bedrag te verlenen. Aankoop panden Het gemeentebestuur wil weer panden aankopen. Het pand Singel 214 Is de gemeente te koop aange boden voor ƒ12.500. In verband met de voorgenomen verbetering van de Singel is het van belang dat de ge meente de beschikking krijgt over dit pand- Hu het voor een redelijke prijs wordt aangeboden, stellen B. en W. voor tot de aankoop te beslui ten. Ook het pand Kreupelstraat 10 wil het gemeentebestuur kopen voor een bedrag van ƒ33,500. Het ligt in het gebied dat in de toekomst gesaneerd zal worden, zodat het bezit voor de gemeente van belang is. Er bestond bijzonder veel belang stelling voor de filmavond, die gis teren door de A.N.M.B, in bet Volks- gebouw is gegeven, „De laatste tijd niet meer meegemaakt dat de zaal uitverkocht is, maar nu zijn er be zoekers geweigerd moeten worden,** vertelde voorzitter A. Teerds in zijn openingswoord. Nu de A.N.M.B. vol gend jaar het vijfenzeventig-jarig bestaan gaat vieren wekte de heer Teerds de leden op meer leden te werven, opdat volgend jaar het voor oorlogs aantal van 2.800 leden be reikt zou zijn; er ontbreken er nog een 170-tal aan. Districtsbestuurder M. Hoogerslege sprak het propagandistische woord. Hy wees er op dat het stijgende le* Het Novib-comite schrijft ons: Van 24 tot en met 29 oktober wordt een inzameling gehouden voor de Anti-Honger-Actie. Deze actie wordt landelijk gevoerd onder aus piciën van de Novib-Unicef-Unesco waarbij eerstgenoemde stichting de organisatie verzorgt. Geef uw steun. Bedenk dat uw gulden 250 kg graan betekent! Graan voor hongerende medemensen! Met uw gulden voor hen dus een lange periode van voedsel! En wie zou zijn medemens dit willen, onthouden? Schiedammers Iaat uw hart zien! Velen gaven reeds aan onze vroegere oproepen gehoor. Diverse giften variërende van een guiden tot vijftig gulden kwamen reeds binnen. (Postrekening 650419 t.n.v. J. Van Heerde onder vermelding (AHA). Het begin is er dus. Maar altijd is bet voor een stad als Schiedam nog veel te weinig! Wij kunnen meer veel meer ja heel veel meer! Voor de leden van de afd. Ont wikkeling en Ontspanning van de personeelsvereniging van Wilton Fije- noord heeft Willem van lependaal gisteravond in Musis Sacrum een causerie gehouden, „Als conferen cier" zoals hij zelf aankondigde, In zijn openingswoord heeft de heer J. A. Monius lid van het be stuur aangekondigd dat het volgen de punt op het ontspanningsprogram- raa zal zijn het optreden van de Schouwspelers uit den Haag met het toneelstuk O o die vrouwtjes". Ter viering van het dertig-jarig bestaan geeft het Schiedams Chris telijk Mannenkoor op donderdag 27 oktober in de Grote Kerk een jubi leum-concert waaraan vijf Mannen koren medewerken n.l. het Chr. Man. nenkoor De Verenigde Zangers" uit Barendrecht het Cbr. Dubbelman- nenkoor Capriccio" uit Rotterdam hec Chr. Mannenkoor „De Lofstem" uit Pernis het Slikkerveers Chr. Mannenkoor en het Schiedams Chr. Mannenkoor. Als solisten zullen op treden G. Geukcs trompet, Jacq. P. Bekkers orgel en N. v. d. Werf piano. Door de gezamenlijke Rotterdamse wandelsportverenigingen aangeslo ten bij de N.C.W.B., wordt op 22 ok tober de Sluitingstocht van dit sei- De A]g. Bond van Ambtenaren i zoen gehouden, De organisatie is in houdt de jaarlijkse feestavond op handen gelegd van de technische staf dinsdag 8 november in het Volksge- van de NCWB-Rotterdam en van bouw. Zes leden zullen worden ge- i de organisatie-commissie van de Kon. huldigd wegens een 25- of 40-jarigWUhelminamars. De startplaats is op lidmaatschap en na afloop daarvan 5 de Lange Nieuwstraat in het Blauwe zal het gezelschap De Toverfluit (Aukje Karsemeijer Herman Em- mink Fieire PalJa en Wim Ver hagen) een cabaret-programma op de planken brengen. Huis vanwaar om 3 uur wordt ver trokken voor de afstanden van 8 12 en 20 km. Ingeschreven kan worden bij Ph. van Oordt Nic. Beetsstraat 28 a. DE orgelbespeling die Jacq. P Bekkers de afgelopen zomer maand en ten bate van het orgel fonds in de Grote Kerk gaf, be sloot hij woensdagavond met een concert waaraan behalve solistische, ook koristieke - medewerking werd verleend. Het was het onder leiding van Bekkers staande Kerkkoor der Hervormde Gemeente te Schiedam, dat zich a capella deed horen in Psalm 138 van Sweelinck en. dit deed op eejl wijze, die stellig waar dering verdient. De koorklank klonk beschaafd en zuiver, en of. schoon de articulatie nog wel aan directheid zou kunnen winnen, viel de manier waarop de polyphonie van dit werkje tot klinken kwam, verder zeker wel te waarderen; ze ker wanneer men rekening houdt met het feit, dat de nagalmende akoestiek van dit kerkgebouw het zingen zeker niet gemakkelijk maakte. Goed en voorzover dit mogelijk vras tevens volgzaam begeleid aan het orgel door Aad v. d. Hoeven, kwam ook de cantate „Auf, lobet den Herm" van Telemann prijzens waardig tot uitvoering, want ook hierin reageerde het koor, een wat voorzichtig uitgevoerde passage bij de mannenstemmen in het Hallelu ja daargelaten, in een verzorgde klank-produktie op de intenties van de dirigent, Be violiste Hannie Engelkes speel de een tweetal sonaten, respectieve lijk van Corelli en H3ndel. Afge zien. van een te snel genomen tem po in het Allegro van het werk van laatstgenoemde componist (hetgeen stilistisch niet juist is, en bovendien het nadeel had dat de klank ineen liep, en ook schommelend klonk) kreeg men verder een zeer ver zorgd vioolspel te horen, waarvan de intonatie te prijzen viel en dat uitblonk door een warme en bre de toongeving. Bekkers, die het programma met orgelwerken van Buxtehude, Swee linck en Bach completeerde, wer ken, die hij reeds eerder op zijn concerten met succes uitvoerde en zich hierin ook nu weer een kun dig en muzikaal consciëntieus ver tolker toonde, zorgde in beide viool- composities voor -welluidende bege leidingen. H. VAN BORN den-tal (vorige week duizend nieuwe, zodat bijna het honderd-duizend-tai is bereikt) verband houdt met de spanningen in de metaal-iadustrie. Hij gaf een overzicht over de be sprekingen over de lonen, die op een dood punt zijn gekomen na de wei gering van de regering („een onbe hoorlijke daad", vond de heer Hoo* gerstege) de lopende cao open te bre ken. „Hetn spannende dagen voor ons" verklaarde hij want over en kele weken zal het college van Rijks- bemiddelaars uitspraak moeten doen. AVat er zal gebeuren wanneer d<s uitspraak negatief zal zijn daar wiïde spreker 2ïch niet over uitla ten. Na een touristisch filmpje over Engeland is tenslotte als hoofdfilm vertoond. „Om het leven van een kind" vervaardigd onder de regie van Lewis Gilbert. Excelsior"20 zal op de vrije zon dag een „dubbele" jubilcumwedstrijd spelen. De Schiedamse tweedeklasser is namelijk te gast bij DONK in Gouda dat volgende week veertig jaar bestaat. De twee clubs zijn bei de dus even oud en daarom wordt zondag in Gouda een jubileumont moeting gespeeld. Vooraf spelen de veteranen van DONK tegen de ve teranen van Exelsior. Bij de Schie dammers staan „oudjes" als Vlugman, Vollebregt, Koevermans, Jan van Harmelon. Van Lïngen en Jan Dries opgesteld. Medegedeeld wordt dat St, Nicolaas scheidsrechter zal zijn. Om half twaalf vertrekken alle Excelsio- rancn vanaf het postkantoor. Gistermiddag kwam de heer P.Ï., kuiper bij een distilleerderij met een zachtjes brandende auto, naar het hoofdbureau van politie rijden. Er was kortsluiting ontstaan, en de bekleding van kabels -was gaan smeulen. Een monteur uit de politie - garage heeft de accukabel los ge maakt en toen was de „brand" ook voorbij. (Advertentie t.Af.) Sebouwtiurgacjenda Ipa«Ïna» Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 17. Bellen bij ongeval: G.G en G.D„ Tuinlaan 80. telefoon B 92 ril Politie-alarmnummcr 6 46 66 Gemeentelijke Openoare Leeszaal cn Bibliotheek. Lange Haven ge opend: maandag 19"0.30 uur, dinsdag 9-30—16.3U en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—1630 uur. donderdag 9,30—1250 uur vrij. dag 9.30—16.30 en 19—2020 uur. zaterdag 9.30—16.30 uur. "s Zon- dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend maandag 19—2] uur. uur, woensdag 1427 en 10—21 uur, donderdag 10—12 uur. vrij dag 1417 en 19—21 uur, zater dag 10—12 en 1417 uur Stedelijk Museum. Tentoonstellingen dagelijks van 10—5 uur en zon dags van 12—17 uur: Krsto He- gedusic. BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „De zaak M.P.". Monopolc, 2, 7 en 9.15 uur: „Het monster van dr, Quartermass". diversen Passage-theater, 8 uur: Pers. Ver. Gusto, Toneel. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: SVC Con tact-avond. Musis Sacrum, 8 uur: Ned. Jcugd- hengelbond. Prijsuiteeikmg. Irene, 8 uur: Herv. Vrouwengroep. Bijeenkomst. Beyersbergen, 8 uur: DWS, Bijeen komst, Stadhuis, 8 uur: PJCS. Jeugd-ge- meenteraad. Maakten we gisteren melding van een vandaal, die gistermorgen vroeg een auto op de Swammerdamsingel in brand heeft gestoken en getracht heeft de daarnaast staande auto in hrand te krijgen, thans is gebleken, dat deze pyromaan aan meerdere auto's schade heeft aangericht. In de Laurens Costerslraat, een zijstraat van de Swammerdamsingel, is van do auto van de heer P. J. A. G. een richtingaanwijzer in brand ge stoken, terwijl van de, in dezelfde straat, geparkeerd staande auto van de heer J, M.P. de ruitenwisers en de antenne zijn afgerukt, In de Simon Stevinstraat, daar in de buurt gelegen, trof de heer A.J.J. in zijn auto. die niet afgesloten in de straat had gestaan, een verbrande lap aan. Blijkbaar heeft de pyromaan ook hier getracht brand te stichten. Verder kwam er nog een klacht, dat van. de auto van de heer 5. dc ruitenwissers zijn afgebroken, maar daar de auto in de Stadhouderslaan geparkeerd had gestaan, wordt aan genomen, dat de autobrandstichter hier de hand niet heeft in gehad. Aangifte werd gedaan van de ver missing van twee bromfietsen. De heer G. P. had zijn brommer niet af gesloten op de Vlaardïngerdijk neer gezet en de heer C.M. vermist zijn bromfiets, die in de Gordonstraat stond. GEBOREN: Suze H„ d. van M. Ruijsbroek en A. Vermeulen; Corne lls H., z. van J. van Leeuwen en G. Schapink; Hein R., z. van M. A, Fat- tikawa en M, A. Overgoor; Pietcr J., z. van B. L. T. van Eisden en J. G. Hen geveld; Dirk, z. van D. van Touw en F- Hammer; Jan W„ z. van W, Sintmaartensdijk en J. E. Smidh. OVERLEDEN: M. J. van der Maa- xel, 77 jaar. echtg. van J. Lansber gen; M. I. Bierhoff, 6 weken. Tussen de onaanzienlijke bebouwing aan de westkant van de Broersvest, rijst het nieuiobouw-complex van bakkerij Vlug imposant omhoogStrak en eenvoudig van lijn, zonder veel versiering, gaat dit gebouw het beeld van de Broersvest overheersen. Over de moeilijkheden van de In voering van de bedrüfslaksgewyze organisatie in de vakbeweging sprak woensdagavond In gebouw Christe lijk Sociale Belangen de hoofdbe stuurder F, Wlegers voor de leden van de Ned. Chr. Beambten Bond in Schiedam. Hij stelde dat de wij zigingen geleidelijk moeten worden doorgevoerd. Voor de oorlog waren de leden van de vakbeweging beroepsgewijze in vakgroepen bij de vakbewegingen aangesloten, maar dit stuit op prak tische bezwaren. Daarom is in geza nte,. ijk overleg tot de bedrijfstaks- gewyze invoering overgegaan maar het overleg kan dikwijls moeilijk heden opleveren. De NCBB behoudt als leden alle werknemers bij het handel- en ver zekeringswezen alsmede de vrije be roepen. De timmerman cn de on derhoudsmonteur uit het bankge bouw behoren in het vervolg ook tot dc beambten. Dat heeft tot gevolg dat het terrein van de bestuurders anders wordt. Men moet de belangen van de handarbeiders gaan leren kennen. Bij de oliebedrijven is het zeer lastig want hier heeft de Be drijfsgroepen Centrale al zulk een grote invloed. Na de inleiding volgde een discus sie over deze materie waarbij ook werd gesteld dat te weinig van de bijdragen aan de Novib voor het ge stelde doel gebruikt werden en dat het merendeel is aangewend voor bureaukosten en salarissen in Ne derland. De heer Wiegers zou hier naar een onderzoek instellen. Na de pauze werd een komisch filmpje en de kleurenfilm „Echo der ber gen", die fraaie natuuropnamen liet zien, vertoond. HAMBURG Op de eerste thee veiling, die door de Hamburg-Indo nesische import GmbH in opdracht van de Indonesische staats-verkoop- organisatie op 20 oktober te Ham burg zal worden gehouden, zullen 4.497 hele en 1.841 halve kisten Java- thee met een totaal gewicht van rond 300.000 kg geveild worden. In verband met de afspraken met de Indonesische verkooporganisatie is het te verwachten, dat de thee leveranties uit Indonesië naar Ham burg belangrijk zullen toenemen. De veilingen van Indonesisch© thee zullen voortaan telkens op de derde donderdag van de maand te Hamburg worden gehouden. De Nederlandse Protestanten Bond In Schiedam houdt op don derdag 10 november een ledenver gadering in de consistorie van het kerkgebouw aan de Westvest Naast het goedkeuren van de verslagen en de benoeming van commissies, staat op de agenda de verkiezing van bestuursleden. Aan het slot zal ds. J. A. Hebly een inleiding hou den over vijf jaar samenwerking tussen Ned. Herv. Kerk en de NBB. Nog steeds verbiyven de Schie damse voetbalteams in de hoeken waar de klappen vallen. In het ko mende weekeinde moet het mogelijk zijn enige positieverbetering te ver werven. Voor Ursus en SFC staan tegen de koplopers hee] moeilijke thuiswedstrijden op het programma. Er zijn overigens vrjj wat teams die in het kamende weekeinde vrij hebben. Lager KNVB Derdeklasser DHS kan stuivertje wisselen met RCD. Het bezoekende RCD heeft een. punt meer dan thuis club DHS. Nu Ursus de goede vortfi gaat vinden is er een klein kansje dat de stadgenoten op eigen terrein leider BMT in een spannende match gaan onttronen. Martinit zet de uit wedstrijd tegen VELO in winst om Voor SFC biedt de strijd op de Bos- hoek weinig perspectief. Wij geloven niet dat de blauwzwarten het felle Hiïlcgersberg uit de kopgroep kun nen stoten. In de vierde klas F kun nen twee Schiedamse nederlagen worden verwacht. Kanshebber VEP is te sterk voor een kwalitatief goed Schiedam, dat doorzettingsvermogen mist. In Rotterdam moet DRZ de eer laten, aan het geroutineerde Dindua. De reserves: HION 2—-Excelsior '20/2; Fluks 2—DHS -'3; Excelsior "20/3—De Musschen 3; RDM 2— Schiedam 2. Afd. Rotterdam Voor Demos is de ontnuchtering gekomen. De roodzwarten verkeer den al in een hoerastemming omdat ze met overwinningen aan de lopen de band naar de top klommen. Het eerste verlies is echter al geleden en zondagmiddag komt in Harga het be houd van de eerste plaats op het spel te staan, omdat het sterke Wit Rood Wit (ex-vlerdeklasser!) nog omge slagen is. Als WRW wint, wordt De mos door de concurrenten gepas seerd. De stadgenoten moeten nu gaan tonen dat het ernst is met het streven om te promoveren. Wilton Fyenoord verliest de uitwedstrijd tegen WCR. Schiedamse Boys moet in Abbenbroek met een ernstige kanshebber afrekenen. Ook Abben broek is nog ongeslagen. Toch hou den we het op Schiedamse winst. Lagere elftallen: Hermes DVS 5- VFC 3; Feijenoord 5—SVV 5; VOC 2 SW 6; Martinit 2—Neptunus 8; DRZ 2—Het Noorden 3; SFC 2—De Hollandiaan 4; Tediro 3—Martinit 3; Hermes DVS 8Excelsior R 8; SW 7—Feijenoord 10; Excelsior '20/4— Fortuna 5; Ursus 2—Feijenoord 12; VOC 4—DHS 4; SFC 3—SVDPW 3; Steeds Volharden 4—Schiedam 4; VND 2Demos 2; Excelsior '20/5 SW 8; Sparta 13Hermes DVS 7; Sparta 14SW 9; Spartaan '20/8— SVV 10; VDL 3—Excelsior *20/7; Leonidas 5DHS 5; Aeolus 4~ SVDPW 4; Martinit 4DDC 4; Schiedam 5—DDC 5; SFC 5—FSV Pretoria S; Demos 3Dilettant 3; Schiedamse Boys 2HBB 2; SVV 11 Hennes DVS 8; Excelsior R 12 Excelsior "20/8; Hermes DVS 9— Schlebroek 6; Dirksland 3—Hermes DVS 10; Excelsior '20/9—Musschen 9; PFC 4—DHS 6; DRZ 4—Leonidas 6; DHS 7TTansvaha 7; Poortugaal 4-r Ursus 4; Progress 5—SVDPW 5; DHS 8LM O 5; Martinit 5NRC 5; ODI 6—SVDPW 6; Hüleshiis 6—SFC 6; Schiedam 6—Steeds Volharden 6; Excelsior '20/10SFC 7; Demos 4 GEM 3; WF 3—DEH 4; St. Lodewijk 5Demos 5; TOGB 6—Demós 6; SC Maas 4^-Demos 7. Zaterriagvoelbal Ook dit jaar behoort Barendrecht weer tot de favorieten zodat we voor GTE in Barendrecht geen winst ver wachten. In de tweede klas A klimt GSS weer naar de top en het zal ons niet verwonderen als aanvoerder Den Bommel zaterdagmiddag in sportpark Harga struikelt over de doelpuntcnhonger van de Gusto- mannen. Overige teams: SV Gravezande 2— HBSS 2; ZBVH 2—PPSC 3; Excel sior M 3—HBSS 3; GTB 3—WIA 2; TSB 5—GSS 3; PPSC 5—Excelsior M 6; HBSS 6RSM 6; Fortuna al— Hermes DVS al; SW al-Neptunus al; HBSS al—PPSC al. Bij de N.V. Norbert Teuriings Verf- en Vernisfabriek aan de Kom- miezenlaan 22 te Schiedam is van nacht ingebroken. Door een open staand bovenlicht van het kantoor zijn de onbekenden binnen gekomen en hebben op het kantoor kasten en Iaden doorzocht en alles overhoop gehaald. Er wordt echter nog niets vermist. ROTTERDAM Ook voor de 40-jarige voorman monteur D, J. W. uit Apeldoorn kwam het berouw na de zonde. Vo rige week verduisterde hij van een Rotterdamse firma een bedrag van ruim 500,—, geld bestemd als loon voor de arbeiders, die onder zijn toezicht stonden, en ging aan de zwier. Twee dagen bekeek de mon teur het leven van de zonnige kant. toen was het geld op. Hij heeft zich nu bij de Rotterdamse politie ge meld. In 2»j« afscheidscollege, dat prof. dr. J. Wisselink vanmiddag in de aula van de Nederlandsche-Econo mische Hoogeschool te Rotterdam gaf, legde hij, sprekende over „In dustriële concentratie en Euro- markt", zijn gehoor een* economisch- strategisch probleem voor. Wat zou binnen de bedrijfskolom vermoedelijk de meest efficiënte in dustriële concentratie zün on is er nog tijd genoeg om deze te verwe zenlijken? zo stelde de hoogleraar. Beantwoordt men deze laatste vraag ontkennend, wat zou dan een rede lijk alternatief zijn? Prof. Wisselink behandelde de probleemstelling op concreet terrein, n.l. de katoen-, rayon- en linnen- industrie. Volgens prof. Wisselink is met het oog op voldoende industriële stoot kracht in de veel grotere Euromarkt een vrij aanzienlijk produktievolume onder één toplichaam nodig. Een. produktievolume gelijk aan twee derde van de huidige Nederlandse katoenindustrie achtte hij geenszins 'te veel. De heer en Mevrouw EIKENBROEK—DE RAAY geven roet blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon. EDDIE 15 oktober 1960, P.O. Box 115 n/Awan Ghana i- Op het Hoofdkantoor van. de N.V. Levens verzekering Mij. HAV Bank te Schiedam kunnen wegens uitbreiding der werkzaam heden worden geplaatst: met goede schoolopleiding, voor ver dere opleiding wordt door ons zorg gedragen; ter opleiding voor diverse onderafde lingen van ons bedrijf. Voor flinke krachten bestaan goede toekomst mogelijkheden. Sollicitatiebrieven te richten aan Secretariaat HAV Bank, Gerrit Verboonstraat 14, Schie dam, met vermelding van de hoofdletter P in de linkerbovenhoek. GEMEENTE SCHIEDAM Bij de Dienst van. Gemeentewerken Schiedam kunnen worden geplaatst op een weekloon, afhankelijk van. bekwaamheid, ervaring en leeftijd, van 38,81—-f 85,92, of van 73,5891,68, exclusief de vakantietoeslag, de huurcompensatie en 3% tijdelijke ïoonbijslag. Eigenhandig geschreven solicitaties, onder vermel ding van leeftijd, ervaring enz,, binnen 14 dagen in te zenden aan de directeur, Korte Haven 33, S'dam. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan heeft de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunstmestfabriek de gemeente Vlaar dingen een fraai geschenk aangeboden: een expositlepaviljoen voor beeld houwwerken. Een maquette van het paviljoen dat ontworpen Is door de 72-jarige Utrechtse architect G. Rietveld, is gisteren tijdens een jubileum bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal door E-N.CAC.-directeur. ir. W. A. den Bakker, overhandigd aan icco-burgemeester H. K. van Minnen. Het geheel zal uit beton worden opgetrokken; de muren zullen ver schillende tinten krijgen. Het werk zal worden uitgevoerd door de Vlaardingse aannemingsmaatschap- pij Woudenberg en Zonen. Men hoopt het project, dat om en nxbij de 70,000.— gaat kosten, binnen twee jaar gereed te hebben! Het pa viljoen zal genoemd worden naar architect Rietveld, „In een snelgroeiende gemeente als Vlaardingen komen de culturele belangen begrijpelijkerwijs wel eens in de verdrukking en daarom heb ben we gemeend dit expositiepavïl- joen aan de gemeente ten geschenke te moeten geven", zei ir. Den Bak ker. alvorens hij de maquette aan de loco-burgemeester overhandigde. Het Vlaardingse paviljoen, dat naast het recreatiegebouw van de E.N.C.K- aan de Westlandseweg zal verijzen, zal vrijwel gelijkvormig zijn aan het paviljoen dat in 1955 in het park Sonsbeek in Arnhem werd gebouwd voor een internationale beeldententoonstelling. Er konden toen tachtig beelden in worden ten toongesteld. Door zijn architectonische schoon heid en nogal opvallende vorm trok het gebouwtje destijds in brede kring de aandacht. Het bestaat uit een aantal galerijen van drie meter breedte deels open, deels gesloten en een ruimte van 12 bij 32 metèr. die ook geschikt is voor het houden van schilderijententoonstellingen. Te huur: bij Rotterdam, met overname van materiaal en verdere ingrediënten Brieven onder nr. S 818 aan het bureau van dit blad. U kijkt U vergelijkt U koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, tel 6 86 11 Fotografie Rolfllms vergeten? De auto maat staat voor u telaui Alle soorten films Foto K. van Vu uren Hoogstraat 106 Permanent wave Permanent. Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J de Ruiter, Lange Kerkstraat "13. Permanent vanal t 8.— com pleet Telefoon 6 68 33 Voor japonnen, rokken, blouses, vesten en peignoirs in diverse stoffen en prijzen LANGE KERKSTRAAT 19 Telefoon 6 6135 Te koop aangeboden Rokken in diverse stoffen a.a. in bouclé mohair, tweed enz. 21.75. W. v. d. Burg. Lange Kerkstraat 19, Schie dam. Tel. 66135. Zo goed als nieuwe schrijf machine te koop, tegen elk aannemelijk bod. Adres: Sin gel 199a.. Tel. 62756. Diversen Adverteren doet verkopen Vermager zonder dieet met Gracial. 50 dragees f 1.98. Bij apotheek en drogist.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1