Bervoets voordeel Singelkwartier" ga een geslaagd feest wijziging een bem e winst Rennersclubs helpen bij bouw wielerbaan Toneel voor PTT'ers Nederlaag voor NOAB Koeriersters Hond uit Binnen- sluis gehaald Orgelconcert in N.P.B.-kerk VOETBAL IN SCHIEDAM Jaarvergadering B.V. „Guslo" MUSEUM GAAT PAUZEREN Hoera! %e xyn er weer Braziliaan lag in auto te slapen Van trapleer gevallen Jaarvergadering van „Schiedam" Ouderavond van W. de Zwijger-ulo Ouderscheiding voor A. Visser Auto tegen draaiende bus gereden SCHIEDAM Kinderfilm van de ANMB Maandag 31 oktober 1960 Ibis shag - wat 'n shag! de halfzware shag om nooit te vergeten. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka Co., Groenelaan 127. Bellen by ongeval; G.G. en G.D_ Tuinlaan 80, telefoon R 92 fO. Politie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke O pe no are Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—20.30 uur, dinsdag 9.3(1—16.30 en 19—20.30 uur. woensdag 9.30—16.20 uur. donderdag 9.S032.30 uur vrij dag 9.30—16.30 en 19—20.30 uun zaterdag 9.30—16.30 uur. "s Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend maandag 19—21 uur, woensdag 3417 en 19—21 uur, donderdag 10—;12 uur, vrij dag 1417 en 1921 uur, zater dag 1012 en 14—37 uur, Stedeljjk Museum. Gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Maitresse". Monopole, 2 uur: „Artists and Mo dels"; 7 en 9.15 uur: „De Boekanier". DIVERSEN Chr. Soc. Belangen, 8 uur: B.B. Cur sus-avond. Wijkcentrum, 8 uur: A3.C. Vergade ring. Beyersbergen, 1 uur:1, Zakenstudie- kring. Bijeenkomst, Met veel pleizier hebben de leden van de sport- em ontspanningsvereni ging P.T.T. zaterdagavond naar de prestaties van hun Rotterdamse col lega's op het podium van Arcade ge keken. De toneelgroep van de P.T.T. uit Rotterdam heeft met vaart en verve het blijspel „Hoera, wij erven" van Tob Maër opgevoerd onder regie van Jan Daniëls. In dit blijspel ontstaan tal van ver makelijke situaties als Max Richters (Lou de Leeuw) en zijn echtgenote Pauline (Dini Stoter) op hun gemeu bileerde kamers met de idee van een erfenis worden geconfronteerd. De stereotype schoonmoeder mevrouw Van. Toren (Annie de Booy) en de vader van Max (Kees van der Vel den) wensen ruime bemoeienis met de affaire en ook de hospes, de bak ker en de kruidenier worden in de situatie betrokken. Aan het slot vol gen de ontknopingen. Na afloop van deze leuke toneelvoorstelling was "er een genoeglijk bal op muziek van The Sound Diggers. Feestvieren is vanouds een bezig heid die bij de vereniging „Het Sin gelkwartier" goed geschiedt Dat was ook zaterdagavond het geval in Musis Sacrum waar ruim vijfhonderd bezoekers met veel genoegen het op treden van.het gezelschap van André Carrell hebben bezien. Na het welkomstwoord van André Carell die met grapjes de misver standen over de verwarring bij het publiek of men nu met André of met de beroemde zoon Rudy te doen heeft, memoreerde, bespeelde Her man Theunissen het elektronisch orgel.. Al direct betrok hij met zijn populaire melodieën de honderden in een geanimeerde community singing. Marion Wardenaar is een begaafde jonge zangeres die met overgave ca baretliedjes, die bepaalde toestanden hekelen, zingt. Rudy Carrell zong ook, tijdens zijn conference een liedje. Carrell, Marion Wardenaar en Swen Smeele speelden een sketchje: „Zij hebben niet geleerd" en een suc cesnummer was het optreden van André Carrell in zijn radiocreatie als Willum Wouters van Wognum. Mari- ce Eelmonte toonde zich een lenig slangenmens en Rïna del Vlëta ver tolkte populaire melodieën. Voor de muzikale omlijsting zorgde het orkest van Maarten Slavenburg. Voorzitter J. H. F. Freriks heeft in zijn welkomstwoord met voldoe ning geconstateerd dat bet de ver eniging goed gaat. Er zijn. nu 613 leden. De deelname voor het vakan tie-kamp voor volgend jaar is reeds voltekend. De heer Freriks hooptö dat de jaarvergadering volgende maand druk bezocht zal worden. Hij vroeg suggesties voor een goede vie ring vanhet' dertigjarig bestaan in 1961. Vrijdag is uit de Binnensluïs een hond opgevist, een Hollandse herder van ongeveer VA jaar oud. Deze zwart-bruine reu is ondergebracht in het dierenasiel aan de Sint An- nazusterstraat, waar de eigenaar hem kan ophalen. Pe Amë. PEavend R'neer. f8 i inzit. IVtoestel. yah-«in li-na een f-zouden In de kerk van de Ned. Protestan ten Bond aan de Westvest 93 wordt op woensdag 2 november om 8 uur 's avonds een orgelconcert gegeven door de organist Addie de Jong, eer. ste organist van de NJ3,-kerk in Leiderdorp, en tweede organist van de St. Laurenskerk te Rotterdam. Uitgevoerd worden werken van A. van Noordt, J- S. Bach, César Franck en Adriaan Schuurman. Israëli- pheepj- P „De p heelt hef de p Nutt- f on don) ple Ma- poorte- RprVdc k Haifa, peg root [gulden, brijvbor [al het [en be- pg, van Ondanks de moeilijke tijden voor de buurtverenigingen, die het getij- nu niet meehebben, gaat het voor spoedig met de Oranjebuurtvereni ging „Gusto". Dat is op de jaarver gadering wel gebleken. Voorzitter A. van Bedaf' deelde mee dat er plan nen zijn om voor de ouderen meer bijeenkomsten te beleggen. Hij be treurde het dat het bestuurslid me vrouw. P. J. Nieuwstraten—Papen huizen, die gedurende ruim dertig jaar voortreffelijk werk heeft ver richt. had besloten- haar functie ter beschikking van een jongere te stel. len. De jaarverslagen werden goed gekeurd. V,, Met krappe overwinningen heb ben HBSS en PPSC bun kwaliteiten getoond, maar erg trots hoeven ze niet te zün, PPSC had spoedig een groot overwicht maar verzuimde te scoren. tje inschoot maar nogmaals liet PPSC de tegenstander naast zich komen. Daardoor verwierf PPSC een wel zeer benauwde overwinning want SNS bood na de rust in een strijd die wel spannend maar kwa litatief minder werd goed verweer. Bovendien toonde de doelman van SNS zich van klasse. Uit een voor zet naar rechts knalde J. L, van Dijk ineens hard in. Daardoor kreeg PP de winst, maar bevredigend was de te geringe zege niet. |é:;werf grootte enf ge- Het Stedelijk Museum te Schie dam zal korte tijd pauzeren met ten toonstellingen. Daarom zal het mu seum gesloten zijn met ingang van 31 oktober I960.- De educatieve bijeenkomsten, zo wel overdag als 's avonds, vinden echter normaal voortgang. HBSS-Excehior P 2-1 De partijen bleken aan elkaar ge waagd. Uit een hoekschop gaf de jeugdige debutant Johnny Verdugt (een A-junior) HBSS de voorsprong. HBSS behield de voorsprong ook ai kwam Excelsior P herhaaldelijk in het Schiedamse doelgebied, Ondanks het offensief van Excel sior was het toch een HBSS'-er die de gasten behulpzaam moest zijn want toen rechtsachter Van Walsum in de tweede helft wat te gemak kelijk snelde kon Excelsior P door tastend het falen afstraffen. De Schiedamse aanval toonde zich ten slotte produktiever dan de bezoe kers die meer kansen kregen. Twaalf minuten voor tijd schoot Jan Meul- dijk uit een voorzet via een vrije trap in langs vele tegenstanders. Wel volgde er nog een gevaarlijke aanval van Excelsior maar. de (ver diende) gelijkmaker bleef uit door dat doelman' Robbie Aaldïjk het leer prachtig over de lat stompte. (Advertentie1 l.M.) (Advertentie l.M.) - j Met de drastische wijziging die het Stationsplein in de komende jaren zal ondergaan is reeds een begin gemaakt. Zoals gemeld zijn de huizen tussen Singel en Overschiesestraat gesloopt en over het zo vrijgekomen terrein zal de prof. Kamerlingh Onneslaan (op de foto in de lengte zichtbaar) worden doorgetrokken naar de Overschiesestraat, waarvan op de voorgrond nog een klein deel te zien is, Ter oriëntatie; de Singel loopt vlak voor het hoge pand dat middenop prijkt. Op de foto lijkt het of de nieutee weg een scherpe bocht maakt, doch in de werkelijkheid is Het maar een flauwe bocht. Ook de rotonde midden op Het plein is geheel opgebroken geworden en zal in de toekomst dan ook verdwij nen. Overigens wordt met smart gewacht op de bouw van het nieuwe Stafiónsgebouto. Vorig jaar is aangekondigd dat er spoed achter gezet zou worden, maar de eerste paal moet nog geslagen worden. PPSCSNS3-2 Doordat SNS eerst om half vier arriveerde begon de strijd te: laat. Al direct had PPSC een goed over wicht maar de Schiedammers ble ken niet in staat de aanval stoot kracht te geven. Daardoor bleef het bij het enkele doelpunt van Gerrit Boertje die van verre inschoot SNS kwam door traag reageren van de Schiedamse achterhoede op 1—1. Weer veroverde PPSC het overwicht en ditmaal was het Piet van Veen die een voorzet van Boer- Advertentie ï.ftTJ 50.000 EES «tilden Bag Mats MET HEERLIJKE ROOMCARAMEl Vijftig duizend gulden gaat /tr deze maand van onze prijzen af.Ij» tientallen aan biedingen zult U zien' wat -dat betekent. Zorg ervoor dat ook U Uw aandeel krijgt:... door nü te kopen. Wi] hebben geen klanten met: centrale verwarming In de slaap kamer, maar evengoed willen zij er in de koude nachten lek ker warm bij liggen, Voor niemand meer-een pro bleem want morgen begint de verkoop van de allerbeste Twentse keperflanel, normale prijs 1.25, voor rog géén negentig cent per meter, Bij zijn surveillance op de Rotter- damsedijk trof een hoofdagent in do nacht van zaterdag op zondag in een stilstaande auto, waarvan de motor echter draaide, een slapende Bra ziliaan aan. Deze hoort thuis op een Braziliaans oorlogsschip, dat bij Verolme-ligt. Hij voelde zich na flink gebruik vaa drank onbekwaam om zijn auto le besturen en had daarom de wagen langs de kant van de weg neergezet en was gaan slapen. Hij had echter vergeten ook de motor af te zetten. De hoofdagent heeft het contact sleuteltje meegenomen en de Brazi liaan verder rustig laten slapen. In een nieuwe winkel aan de Singel was mevrouw J.C.T.-V. uit Vlaardingen zaterdag bezig met het zemen van de grote ruiten. Daar voor stond zij op een trapleer, die zij van een schilder had geleend. Doordat echter het verbindingstouw brak, kwam mevrouw T. lelijk te vallen. Zij kreeg een grote wond aan het achterhoofd en moest in het Gemeenteziekenhuis behandeld worden. Daarna kon zij naar huis. VERS GEBRANDE HAZELNOTEN Xj, Tafeltennis Na de eerste overwinning vorige week op Sorry, heeft NO AD zater dag thuis weer een nederlaag gele den tegen Eendracht, wat overigens wel verwacht werd. Na een weife lend begin heeft Eendracht weer de goede vorm gevonden en vooral Jan Boomsma (een" van de sterkste spe lers ln Rotterdam), kon van de Schiedammers winnen 20als hU wou. Maar ook de jeugdige broers Van Berkel toonden talent. Wim de Raay. Herman v. d. Poort en Nico Allmendinger konden geen tegenstand van betekenis bieden, al leen wist Allmendinger enigermate, de eer tc redden door één partij te winnen van "W. v. Berkel. Daar ook 't dubbelspel geen winst voor NOAD opleverde, werd het een 91' neder laag. Zaterdag a.s. ontmoeten de Schiedam mers DDC in Den Haag, een totaal onbekend team, waartegen nog nooit is gespeeld. Het wordt weer moei lijk daar Allmendinger noch Aben- beschikbaar zijn en Van Raay en Van der Poort nu met een Invaller naar Den Haag moeten. Kleutercoats voor jongens en meisjes, ruitdesslns in fdiverse kleuren, jasje met wat- tlne, capuchon met lm. schaapsvacht gevoerd. Slechts De Oudercommïssie van de Wil lem de Zwijgerschool voor ulo be legt op vrijdag 4 november in ge bouw Irene een Ouderavond, Op de. ze jaarvergadering worden de ver schillende verslagen uitgebracht, terwijl ook enkele bestuursleden ge kozen dienen te worden. Het hoofd der school, de heer Heyboer zal me dedelingen doen o.a. over de nood bij de ulo-scholen, Na de pauze wor den de schoolreisfilms van de laat- ste twee jaar vertoond worden door de heer M, v. d. Kraan. Aan de heer A, ViBSer, wonende aan de Boylestraat 64a te Schiedam, is de bronzen cre-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend wegens langdurige en trouwe dienst bjj de Nederlandsche Staalindustrie N.V. te Rotterdam. Dit ere-teken werd hem op zater dag 29 oktober namens de burge meester van Rotterdam uitgereikt. JUNIOR-SHAWLS type Mohair 3,^ De jaarvergadering van de Ren- geving richt zich op de r.c. Schie- uersclub Schiedam Is een feestelyke dam. Dat bleek zaterdig tijdens een bijeenkomst geworden. Voorzitter officiële bijeenkomst in Rotterdam Henk Breur kon tot vreugde van al- en dat bleek later tijdens de jaar- len mededelen dat de gemeenteraad vergadering. Met voldoening kan de toestemming heeft verleend tot aan- heer Breur mededelen dat er een leg van een wielerbaan ln sportpark zeer nauwe samenwerking met de lïarga. Uiteraard wilden de leden r.c. Coureur uil Vlaardingen is ver gaarne weten wanneer de plannen kregen. Met de r.c. Rotterdam is al zouden zfjn gerealiseerd, maar de een soortgelijke samenwerking, heer Breur kon nog niet meer doen In het komende seizoen zullen de dan de verwachting uitspreken dat leden van de drie clubs op velden in de leden van de rennersclub volgend Schiedam oefenen (o.a. conditietrai- jaar vermoedelijk ai kunnen assis- ning, hardlopen, voetbal) en in het teren bü de aanleg van de wielcr- clubgebouw van Schiedam Liberty baan en de bijbehorende accommo- zal de binnentraining en wedstrijden datje, op de hometrainer worden gehou- Met algehele instemming verklaar- den. den de leden zich gaarne bereid ac- Penningmeester J. Schafthuizen tief deel te riemen aan het werk stelde zijn functie wegens drukke voor deze wielerbaan. Zelfs leden werkzaamheden beschikbaar. Nu van bevriende clubs hebben mede- werd de heer J. Gordijn (die 2e pen. werking toegezegd. Reeds nu gaat ningmeester was) de penningmecs- de rennersclub „Schiedam" de goede ter én de heer Schafthuizen, ver zijde bemerken van de gemeentelij- kreeg de functie van de heer Gor- ke plannen want de belangstelling dijn. De jaarverslagen werden goed- van de wielrennet's uit de verre om- gekeurd. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop .van deze Twentse keperflanel In de kleuren zalm. geel en groen, een sterke keperflanel voor dames-, heren- en kinderpyja ma's als een zeer bijzondere aanbieding ln deze 50.000 gul den .actie. Op de Broersvest is zaterdagavond om half twaalf de heer J. D. met zijn auto tegen een bus van de RET opgereden. De bus was aan 't draai en en de chauffeur H. v. d. P. had niet gezien, dat er een auto aan kwam. De heer D. had gedacht, dat de bus hem nog wel een doorgang zou laten en toen dat niet het geval bleek, heeft hij krachtig geremd, maar zijn auto slipte op het gladde wegdek. Bij de hevige klap werd de auto zwaar cri de bus licht bescha digd, terwijl de heer D. aan de knie. verwond raakte. B Mil LfisF" KIEREN I MAKEN DE MAN EN HUISMAN MAAKT DE KLEREN KORTE HOOGSTRAAT |S i* midoellanostraat 9a-tOO VVOLPHAÊRTSBOCHT 210-224 De A.N.M.B. afd. Schiedam organi seert op woensdagmiddag 2 novem ber van 2 tot 4 uur in het Volks gebouw een filmmiddag voor de kin- deren van de leden. Vertoond zal worden een Deense film uit de be kende Kalle-serie, namelijk „De klas helpt Kalle". Kaarten zijn ver krijgbaar bij de bodes en op het A-N.MJB.-kantoor. Permanent wave DJAKARTA De Indonesische minister van Defensie en stafchef, generazu Nasoetion, heeft een uitno diging voor een bezoek aan.de Sow- jet-Unie en Australië aanvaard. De juiste data moeten nog worden'be paald.- i E speranto-a gendo Merkredon, la 2an de novembro Klubvespero Gramalikajorsoni pri- traktos ce kado W. Menningh, Gr. Markt 4. Montru vian intereson, vi estos borjvena. Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J, de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.— com pleet. Telefoon 6 68 33. «alert ltieupe" ,de«*n®

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1