W oningwetbouw moet in komende jaren doorgaan ftmtoua w si II 6. 90 arietona IE Bouwverenigingen komen aan bod De invoering van een beroepsbrandweer is nog in onderzoek Kunstenaars krijgen gemeente-opdrachten Weinig verandering in huisvestingsbeleid mESSESSESSi it m i m Brandje in schuur Afrit van R damsedijk wordt haaks gemaakt Diplomazwemmen en show in het Sportfondsenbad VERSLAG BEGROTINGSONDERZOEK: Bouwvereniging Stadsontwikkeling Op Koemarkt komen weldra verkeerslichten Tafeltennis NOAD verloor van DDC 3 Diefstal aan boord Voor versiering van 5 scholen Wie heeft iets verloren so.ooo gulden Dames-er. jnherSocK Kademuren worden hersteld Scooterrijder brak sleutelbeen Hinderlijk werk langs de weg is verboden! Geen zwaar verkeer Bromfietser zwaar gewond Burgerlijke Stand SCHIEDAM ADJUNCT-COMMIES Koeriersters SI ii BERYOETS tinneroy èn wolten wevenit m 2.3 j.: 50 st. P. m. Maandag 7 november I960 Dezer dagen Is het algemeen ver- »Iag verschenen van het onderzoek dat de leden van de gemeenteraad hebben ingesteld naar de begroting 196L B. cn W. hebben in dit ver slag antwoord gegeven op de 177 vragen die hun naar aanleiding hier van zijn gesteld. Hieruit bltfkt dat B. en W, ernaar streven om de bouw van woning wetwoningen le continueren. In ver band roet het tekort aan woon ruimte dient het Bureau Huisvesting xUn taak U.v. de verdeling hier van voort te zetten. Over de bouweontingenten van de komende jaren is niets bekend. Bij het ministerie is een plan voor het bouwen van 490 woningen inge diend. B. en W. stellen zieh voor in 1901, voor zover het contingent dit toelaat, dit plan te verwezen lijken, In 1962 zal hetgeen van dit plan overblijft worden uitgevoerd. Bovendien zal in dat jaar met het bouwen van 400 woningen door woningbouwverenigingen worden be gonnen, uiteraard binnen de grenzen van het contingent In 1S63 wordt het eventueel res tant van deze woningen verwezen lijkt la dat jaar zal tevens aan nieuwe, inmiddels te ontwerpen plannen, begin van uitvoering wor den gegeven, al dan niet met mede* werking van woningbouwverenigin gen, Gezien de ui het verleden be reikte resultaten, is het college van B. en W, ervan overtuigd, dat con tinuïteit in de woningbouw slechts kan worden verzekerd, wanneer tij dig ontwerpen voor grotere com-i plexen, uit te voeren door één aan nemer, in gereedheid worden ge bracht. Onlangs hebben B. en een be- spreking gehouden met vertegen- woordigers van cén der woning- bouwverenigingen, die plannen heb-1 ben om In Kethel te bouwen. Daar- bU was men eenstemmig van oor deel, dat Sn 1962 zou kunnen wor den begonnen met de uitvoering van plannen, welke de verenigin gen Intussen gereed zouden maken. Voor afstoting van het gemeente, lijk womngbezit is de tijd blijk baar nog niet rijp. want noch het college van B. en W., noch een hier voor gepolste woningbouwvereni ging vinden dit aantrekkelijk. Ook van particuliere zijde is hiervoor nog geen belangstelling getoond. Een groot aantal vragen heeft be trekking op de stadsontwikkeling. Het is met mogelijk om een veel omvattend fasenplan op dit gebied op te stellen, zo zeggen B. en W. Binnenkort komt echter het „plan W hoofdzaak Kethel" in de raad. In verband met de plannen voor het nieuwe stadhuis is een stede bouwkundig ontwikkelingsplan ge maakt voor de omgeving, waarin dit zal komen ie staan (Broersvest, Krcupelstraat, Bange Kerkstraat, Broersveld enz.). Nu dit plan wat meer vaste vorm heeft aangenomen, kan begonnen worden met de stu die van de gewenste ontwikkeling van de rest van de oude binnen stad. Hiermede zal echter als ge volg van vele andere onderhanden zijnde plannen nog wel geruime tijd gemoeid zijn. Er zijn reeds voorstudies gemaakt voor een saneringsplan voor Schie dam Zuid, afgestemd op de plan nen voor de nieuwe waterkering. de nieuwe Buitensluit en de nieuwe brug over deze sluis. Zolang het ba- sls-plan voor de nieuwe waterke ring nog niet door het Rük Is goed gekeurd, heeft het echter weinig zin met deze studies voort te gaan. Bjj de bestudering is ook gedacht aan plaats voor nieuwe scholen ter vervanging van o.a. de verouderde schalen In de Dwarsstraat en de Zwartewaalsestraat. B. en W. doen pogingen om zo spoedig mogelijk een stedebouwkun- dige aan te trekken, om te voor zien in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. M. Horvath. Blijkt het niet mogelijk een ge schikte kracht te vinden, dan zal met een particuliere stedebouwkun- dige worden samengewerkt, hetgeen trouwens voor een bepaald onder deel reeds geschiedt. Het ligt m dc bedoeling om ter voltooiing van het uitbreidingsplan Nieuwland langzamerhand tq ko men tot de ontruiming van het ge bied tussen de Damlaan en de Nieu we Damlaan, zodat ook daar nieu we bebouwing kan worden tot stand gebracht. Volgens de plannen zal het water van de Vellevcsl verbreed worden, zodat de molen aan de Vlaardln- gerpoorl meer tot zijn recht zal komen. Het verbrede water zal van zelfsprekend een nieuwe beschoei ing krijgen. Een en. ander houdt echter ook verband met hetgeen ge beuren zal in de driehoek tussen- VI aardin gerstraat, Kethelstraat en Vellevest. Voor dit gebied bestaan nog geen concrete plannen. (Advertentie LM.) Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak Het is nog niet bekend of er in Schiedam een beroepsbrandweer zal komen. By het onderzoek naar de gemeentebegroting hebben leden van de gemeenteraad gevraagd of het met het oog op dc groei van de stad tUd wordt om de vrijwillige brandweer op te heffen en tot he- roepsbrandweer over te gaan. B. en W. hebben medegedeeld dat deze vraag niet te beantwoorden is los van de bepaling van de plaats van de nleuive brandweerkazerne. In de komende jaren gal de oude In de komende jaren zal de oude brandweerkazerne aan de Sin gel plaats moeten maken voor de bouw van het stadhuis. Dan komt de vraag aan de orde of de vrijwilligers die in de omgeving van de oude ka zerne wonen nog in dienst kunnen blijven. De Rijksinspectie voor het Branriv/eerwezen heeft op verzoek van B. en W. over de organisatie van de brandweer gerapporteerd. De commandant van de brandweer in Schiedam zal B, en W. na bestude ring van dit rapport over deze mate rie adviseren. Gevraagd is waarom een oude Ma- girus-spuit op het kritieke moment bij de brand bij de firma J. J. Mel- ehers aan de Noordvest op 21 juni geen water heeft geleverd. B, en W. delen mee dat bij deze brand aanwe zig waren een moderne hogedrukne- velspuit en een lagedruknevelspuit en dat de oude Magirusbrandspuit zeker niet zou zijn gebruikt als de nieuwe spuit, die ter vervanging van deze oude was besteld, reeds voor gebruik gereed was gekomen. Het tarief voor het ter beschikking stellen van een brandwacht bij uit voeringen achten B. en W. met hoog. Gesteld werd, dat de kosten een niet te dragen last zouden zijn, maar B. en W, menen dat deze kosten van S 1,50 per uur voor iedere aanwezige brandwacht, beneden de kosten lig gen. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduinastraat 58. Bellen bij ongeval: G.G, en G-D- Tuinlaan 80, telefoon 692I'0 Politic-alarmnummer 848 GG Gemeentelijke Openoare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—20.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19—20,30 uur, woensdag 9.3016.30 uur. donderdag 9.30—12.30 uur vrij dag 9.3018.30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.3016.30 uur. Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur woensdag 1417 en 19—21 uur, donderdag 1012 uur. vrij dag 1417 en 1921 uur, 'zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum. Gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Kolonel Hyde contra Scotland Yard. Monopole, 2 uur: „Comanche Todd, de blanke indiaan"; 7 en 9.15 u.: liefde en oorlog" DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uur: Blauwe N.V. Lezing. Irene, 8 uur: Praktische Hulp Groes- beek. Propaganda-avond. Irene, 8 uur; Aqua Fauna. Bijeen komst. Irene, 8 uur: Tropica. Bijeenkomst. Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring gehecht aan het plaat sen van verkeerslichten op de Koe markt. Aangezien er momenteel uit voerige werkzaamheden aan de Koe markt worden verricht, verwachten B. en W. dat ook het nieuwe systeem voor de verkeerslichten by de her bestrating van de Koemarkt kan worden geplaatst. Voor de oplossing van het par keerprobleem bij de Koemarkt ver wijzen B, en W. op vragen van de leden, van de gemeenteraad naar de plannen voor de bouw van het stad huis bij het Emmaplein. Als nieuw uit te voeren werk wordt de verbin ding van Lange Kerkstraat naar Sin gel genoemd. Naast deze ver bindingsweg zal op het Emmaplein een aan het stadhuisplan aansluitend uitgestrekt parkeerterrein worden aangelegd. De tekeningen en maquette van het Architectenbureau Kraatjvanger inzake de stadhuisplannen zullen binnenkort worden gepubliceerd, na dat eerst alle leden van de gemeen teraad daarvan in kennis zullen zijn gesteld. Uiteraard zal de uitvoering m fasen geschieden, zodat de finan ciële lasten niet ineens op de begro ting gaan drukken. Het zat afhangen van de percen tages van de uitkering uit het ge meentefonds in de toekomst, of de gewone middelen voldoende zullen zijn om deze lasten op te vangen, Zaterdag is N.O.A.D. naar Den Haag getogen om daar D.D.C. 3 te ontmoeten. Onze stadgenoten hebben daar de grootste nederlaag gekregen die in een tafeltenniswedstrijd maar mogelijk is, n.l. 10—0, De Haagse tegenstanders gunden NOAD bijna geen game. Alleen Wim de Raay wist in een partij een derde game af te dwingen. Overigens werden al le partijen in twee games verloren. Er waren zelfs partijen bij dat men amper tien punten tegen kon scoren in een game. Het Noadteam bestaan de uit Wim dc Raay, Herman v. d. Poort en invaller Hans Dronkers, had niet de kunde om de met sand- wichrubber spelende Hagenaars ook maar enigermate party te bieden. Zelfs de service ballen van de tegen standers leverden hun de grootste moeilijkheden, op en men was amper in staat om deze goed terug te geven. De D.D.C.-ers wisten een service te geven met zoveel effect, dat deze bijna altijd punten op leverde. Voor a.s. zaterdag is Noad vrij, maar men heeft gevraagd of men toch de thuiswedstrijd tegen Germi nal kan spelen, omdat de week daar op de Beurs is bezet vanwege wan delmarsen. Mocht Noad toestemming krijgen om de wedstrijd tegen Ger minal ss. zaterdag te spelen, dan heeft Noad weer de beschikking over Henk Aben en Nico Allmendinger, en mocht Aben nog niets van zijn vorm hebben verloren, dan zal Noad de favorieten voor de titel zeer goed partij kunnen geven. De derde speler zal vermoedelijk Wim de Raay zijn. Zouden onze stadgenoten, eens voor een sensatie kunnen zorgen door Germinal minstens een gelijkspel af te dwingen? Zondagmiddag omstreeks half een brak brand uit in een schuurtje van de heer P. J. H. achter zijn woning aan de Oostsingel 116. De bewoner was bezig met het afbranden van ijzeren platen. Met een van de platen stootte hij de benzinebrander om. waardoor een dek kleed, een regenjas en de gordijnen in vlammen opgingen. De schade bedraagt ongeveer 150 gulden, die door de ver zekering wordt gedekt. tAdvertentie I.MJ verloofde Uw verloofde heeft het bij 't rcchtc eind. In een jueuw-ingcricht flatje hoort een nieuwe AR1STONA. Perfect van beeld, geluid cn vorm! En U kunt rekenen, op ccn prima service. Iederéén ziet meer in 'n ARISTONAl Aan boord van de Noorse tanker Sfoldr, die bij de werf De Nieuwe Wa terweg ligt, is uit het schrijfbureau van de gezagvoerder een. bedrag van 800 gulden gestolen. Hoe groot het aantal woningzoe kenden, en hoe groot de directe be hoefte aan woningen Is, zal vóór de behandeling van de begroting aan de raad worden meegedeeld. Dit zeggen B. en %V. naar aanleiding van vra gen van raadsleden by het onder zoek van de begroting. Veel mogelijkheden om verande ring in het huisvestingsbeleid te brengen zjjn er niet. Als de woning nood dit toelaat wordt thans reeds in beperkte mate aan jonge echtpa ren een woning toegewezen. Het beleid is in belangrijke mate gericht op de belangen van dc inge zetenen die in nood verkeren of hun woningen om enigerlei reden moeten ontruimen. Daarnaast moet rekening worden gehouden met de 10 Rijks- voorkeurswonmgen, waarin uitslui tend gezinnen van buiten de gemeen te -worden opgenomen, maar ook met de huisvesting van het eigen ge- fneente-personeel voor de verschil lende diensten, van personeel van openbare en bijzondere scholen en van de bedrijven m verband met voortdurende uitbreidingen en nieu we vestigingen. Het tot nu toe ge voerde beleid om de belangrijkste werknemers een woning toe te wij zen, dient, althans voorlopig, gehand haafd te blijven. Alleenstaanden worden bij het Bu reau Huisvesting als woningbehoe- vende als regel ingeschreven, wan- beer zij tenminste 30 jaar oud zijn. Mogelijkheden voor toewijzing van zelfstandige woonruimte aan deze ca tegorie zijn b.v. de tweekamerwonin- len in de torenflats. Deze woon ruimten konden indertijd niet uit sluitend voor de alleenstaanden be schikbaar worden gehouden. Dat de belangen van de alleenstaanden wel bi het oog worden gehouden blijkt hieruit, dat in het ontworpen bouw plan van 490 woningen m Nieuwland er ongeveer 40 in het bijzonder voor deze categorie zijn bestemd. Enkele raadsleden vragen waarom er woningwetwoningen worden toe gewezen aan bewoners, die een ho gere huur kunnen betalen, B. en W. tekenen hierby aan, dat er in Schie dam maar zeer weinig huurwonin gen %'oor deze categorie zUn. „Het zou niet redeiyk zijn hen geheel of bijna geheel van woningtoewijzingen uit te sluiten. Er is trouwens ren tendens te bespeuren dat deze cate gorie zelf de voorkeur geeft aan duurdere woningen, wanneer deze maar beschikbaar zijn." By het gemeentebestuur bestaan plannen om opdrachten te verstrek ken tot het maken van kunstwer ken ter verfraaiing van vijf scholen in Schiedam. Dat delen B. en \V. mee in het algemeen verslag op het on derzoek naar de gemeentebegroting. In I960 zjjn geen opdrachten ver strekt. Aan enkele beeldende kun stenaars zal worden verzocht schets ontwerpen te maken voor een kunst werk aan of nabü de Willem de Zwijger ULO aan de St. Liduina straat, de openbare lagere school aan de Burgemeester van Haareo- laan, hock Flersonstraat, d. I. de prof. GunningschooL en aan de kleuterschool aan de minister Don- kerstraat. De beeldhouwer P. Stuivenberg, heeft in 1959 opdracht gekregen voor het maken van een schetsontwerp voor een wandversiering in de hal van de school aan het Lorentzpleïn en het maken van een mozaïek aan de wand van de kleuterschool aan de Burgemeester van Haarenlaan, hoek Schiedamseweg, Over de versiering van dc betonwand aan de kleuter school is nog geen overeenstemming bereikt. De wandversiering in de hal van de school aan het Lorentzplein zal ƒ7000 gaan kosten. Het ontwerp is een basreliëf van 100 bij 100 cm van Franse kalksteen. Gevraagd is of de uitgaven voor de Schiedamse Toonkunst Muzïek- en Balletschool wel verantwoord zijn. B. en W. delen mee dat de re sultaten van culturele instellingen niet gemakkelijk in cijfers zijn uit te drukken. De bedoelde muziek school heeft nu 490 leerlingen waar van 260 privélessen volgen. 120 volks muzieklessen, 20 theorielessen en 90 balletlessen. B. en W. menen dat het nieuwe bestuur en de nieuwe direc tie de tijd moet worden gegund om het werk te kunnen ontplooien. In de geleidebrief bij de begroting is ook een subsidie van ƒ2000 voor de plaatselijke toneelverenigingen voorgesteld. B. en W. delen mee dat over de verdeling van deze subsidie nog geen overeenstemming is. Aan de gemeenteraad zullen nog medede lingen over de verdeling worden ge daan. De afrit van de Kolterdamsedijk naar het Boerhaaveplein zal gewij zigd worden. B. en W. hebben de gemeenteraad in het algemeen ver slag op de begroting 1961 medege deeld dat deze afrit In de toekomst loodrecht op de Nieuw-Math enes- serStraat zal warden aangebracht. De haarspeldbocht uit de rich ting Mathenesserstraat en de diago- naalkruising uit de richting van de Koemarkt komen dan te vervallen. Doordat de Nieuw-Mathenesserstraat en de afrit haaks op elkaar zullen aansluiten ontstaat een z.g. vierkan- kruismg. Met de voorziening van oversteekplaatsen voor voetgangers volgen. zal het gevaar voor de trampassa giers tot een minimum worden te ruggebracht. B. en W. hopen dat de plannen in 1961 kunnen wor den gerealiseerd als tevens de Rot- terdamsedijk zal worden geasfal teerd. Het ligt in dc bedoeling van B. en W. om in het begin van 1961 aan de raad een krediet te vragen voor de verbreding van de Vlaardinger- dyk tussen de Burgemeester Knap- pertlaan en de Vijfsluxzen. Zo spoedig mogelijk daarna waarschijnlijk in de zomer van 1961 zal de uitvoering dan kunnen Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12,30 uur en 2—6 uur: Rozenkrans; bril; bruine heren handschoen; bruin lederen dames- handschoen; zwart glacé dames handschoen (L); blauwe autoped; sleutel; bruine herenportemonnee: aktentas met inhoud; combinatie tang. Te bevragen bij de vinders: Groene tas en rolschaatsen. Timmer, Boer- havelaan 72; kinderportemonnee met inhoud, v.d. Wel, Gotschalkstraat S, Rotterdam Zuid; aktentas met in houd, F.M. v. Dijk, Prof. Kamer- li ngh Onneslaan 140; glassnijders in etui, Braat, Grote Markt 8; Holland se herder, zwart-bruin gevlekt, Die- renasyl, St. Annazusterstraat: klein hondje. Mulder, Jac, v, Lennep- straat 17; parkiet, Wuisman, Singel 189; brum-witte fox-terrier. Nobel, Goeman Borgesiuslaan 21; Mechelse herder, de Jong, v. Heusdenstraat 27 Rotterdam, teL 33925; rode auto ped, v. Thiel, Vlaardingerweg 5; rode autoped, du Crocq. Mesdaglaan 19; pop, Mensinga. Populierenlaan 6: rode autoped, v.d. Waard, Prof. Kamerlingh Onneslaan 93; brood trommeltje, K. v.d. Toorn, Geer- vlietseslraat 26a; i p. bruin glacé herenhandschoenen. Magazijn Teba, Dr. Wibautplem; zwart glacé dames- handschoen, v. Wagtendonk, Huijs- manstraat 32; geel stenen ketting. Brinkman, Graaf Fiorisstraat 81; zilveren kettinkje met hangertje, Hartingsveld, Westfrankelandse- straat 6b; Zeeuwse armband, Ter Braak. Burg. Knappertlaan 215; plas tic portefeuille met inhoud. T. Gundlach, Rotterdamsedijk 87b; pa pieren zakje mei geld, R. Maas, Bm. van Haarenlaan 741; judopak, B. de Groot, West vest 24; groengrijze regenjas, Gommel, ZuicDandsestraal 15; gebloemd zijden shawl, A. Ver- weij Nic, Beetsstraat 41b; regen- broek, D. den Beste. Rtiilstraat 79, Rotterdam; beige herenregenjas, K. Dries, Iepenlaan 58; bos sleutels, J, G. v. Roest, Laan 13. EspeL-anto-agendo Merkredon, la 9an de novembro. Klubvespero, Parolkaskado okazos ce kado H. Letsch Lekstraat 100b Atenton! Pro cirkonstancoj la adreso estas sangita do ne iru al la roal- justa adreso. Mdoertentle LM.) Vijftig duizend gulden gaat er deze maand van onze prijzen af. In tientallen aan biedingen zult U zien wat dat betekent. Zorg er voor dat ook Uw aandeel krijgtdoor nü te kopen. Morgen begint de verkoop van dames- en heren interlock van uitstekende kwaliteiten.... prima modellen.... alles van zuiver witte garens gemaakt, door elkaar voor één prijs, per stuk voor nog géén gulden. IN ÉÉN WOORD; FANTASTISCH! Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit dames- en heren interlock.... het damesgoed in fantasie ge breid en veie stuks met kant afgewerkt, in ma me diverse courante maten, per stuk mm voor U££ In het Sportfondsenbad is zater dagavond het afzwemfeest gehou den. Na de opening door de directeur van het bad de heer F. A. Putto, werd direct begonnen met het af leggen van de proeven voor diplo ma 1. Er waren biervoor 159 candi* daten opgekomen. Slechts 7 werden afgewezen. Na dit diplomazeweinmen kwamen de dames van de zwemvereniging Wilton-Fljcnoord aan de beurt voor enkele goede nummers figuurdrij- v«n. Voor diploma 2, waarbij de proeven gekleed moesten worden afgelegd, waren 67 candidaten opgekomen en hier moest er slechts één afvallen. Tinie van Arnhem en Annet Ver- heyden voerden de Tango Bolero op, en dit staaltje kunstzwemmen werd door de talrijke aanwezigen met een hartelijk applaus beloond. De kaïserwalzer werd uitgevoerd door Marjo Manintveld, Time van Arnhem, Toos van IJzen doorn en Annet Verheijden, allen lid van de vereniging Wilton Fïjenoord, Het komisch springen had ditmaal een ander karakter, aangezien deze groep nu is uitgebreid tot drie man. Herman Bouman, Kees v. Ravens en Leen Keizer gaven staaltjes acroba tiek, zowel in als uit het water, ten beste. Als sluitstuk van dit afzwem- feest kwamen D. Z. V. uit Delft en R. P. C. uit Rijswijk voor een vva- terpolowedstrijd in hefc bad. Na een spannende strijd, wonnen de man nen uit Delmt met 5—2. Gemeentewerken wordt een kuip gemaakt, waarmee herstellingen aan de kademuren van Korte Haven, en Lange Haven kunnen worden uitgevoei d on afhankelijk van de waterstand. Zodra dit toestel gereed is, zullen de drin gendste herstellingen, ter hand genomen- worden. De arts M. Z. des P. uit «otterdam is m de nacht van zaterdag op zondag op de Rotterdamsedijk met zijn scooter geslipt over een olicspoor op het weg-, dek, Een passerende automobilist beeft hem naar deDr. Noletstichtlng gebracht, waar hij ie opgenomen met een gebro ken sleutelbeen. Aan de politie zal worden verzocht scherper te zullen toezien op bedrij ven die de openbare weg en trottoirs als werk- en spoelplaatsen bezigen. B. en W. hebben in het verslag op de gemeentebegroting 1961 geant woord. dat het krachtens artikel 34 van de Algemene Politie Verorde ning verboden is, op of aan de weg enig werk te verrichten dat rook, geraas of stank veroorzaakt, of dat op andere wijze hinderlijk is. B. en W. kunnen van dit verbod onthef fing verlenen, maar het gemeente bestuur doet dit slechts als er bijzon dere redenen aanwezig zijn. De bur gemeester zal daarom aan de politie opdracht geven J53P wiet tend te wil len toezien op het fXaleven van de verordening. VLAAEDINGEN Ter beoordeling van de met het oog op de veiligheid toelaatbare be lasting van de Prinses Julianabrug is het noodzakelijk, dat een algehele inspectie met materiaalproeven wordt uitgevoerd. In afwachting van de resultaten van deze inspectie is het eveneens noodzakelijk gebleken de maximum toelaatbare belasting te beperken. In verband hiermede hebben B. en W. de Prinses Julianabrug gesloten verklaard voor voertuigen, welke een asdruk van 5 ton. te boven gaan. De 26-jarige bromfietser P. Kroep, wonende aan de Parallelweg. Is zater dagmiddag met een schedelbasisfrac- tuur in. het Gemeenteziekenhuis opge nomen, nadat hij op de Broersvest m bot3ing was gekomen met de motor rijder K. K. uit Vlaardingcn. Dc bromfietser kwam uit de richting Lange Kerkstraat en sloeg luiks af naar de Singel, zonder voorrang te ver lenen aan de motorrijder, dien op de Broersvest recht door reed. Ondertrouwd; J.H. Chabot. 30 jr. en J. Ch. A. Malkus, 23 jr. Geboren: Jeroen C. P. z.v. G.L, Engelaer en J.J.M, Derksen; Adri- ana H. d.v. D. Vreeswijk en M.A.E. van wynen; Johnny J.J. z,v. G.J. van Schendelen. en M. E. Heins- broek. Overleden: C. den Duik, 90 jr. wed. van G. Jaarsmar M. van der Graaff, 69 jr. wed. van J. Roelofs. Geboren; An ge* iieta J. d.v. S. Was- smk en H van "oerkom; Johanna J.K. d.v. F.W. Waterreus en J. C. Bruggeling; ^ohannes D. z.v, J. Hordijk en H. W. Klijnsmit. GEMEENTE SCHIEDAM Bij de Gemeentelijke Accountantsdienst kan een ambtenaar worden geplaatst in de rang van Jaarwedde 4680.— in minimum en 5964.— in maximum (7 jaarl. periodieke verhogingen), benevens 5.6% com pensatie voor ingevolge de Algemene Ouderdomswet te betalen premiën. 2% huurcompensatie en 4 vakantie toeslag. Kinderbijslag volgens Rijksregeling. Vereist wordt het bezit van een praktijkdiploma „Boek- houden", terwijl het bezit van het diploma „Moderne Bedrijfsadministratie" tot aanbeveling zal strekken. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het Col lege van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 14 dagen na verschijning dezer advertentie te worden inge zonden aan het Bureau „Personeelszaken" der gemeente secretarie, Nieuwstraat 26, alhier. Permanent wave Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon 3. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— com pleet Telefoon 668 33. Koop bij onze adverteerders jèf W 'j! •iff.! 'Cl (1 - 6 jaar)

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1