SVDPW verliest onder protest in laatste minuut I m 18." Schiedamse corps-studenten vieren vrolijk n jubileum DHS boekt winst *98* plooirokken In jacquet op mailcoach Bloeiend „Steeds Vooruit viert het derde lustrum Demos moet de winst delen met concurrent WRW PPSC wees ZWSH liefst 6-1 terug mét Finalisten vierde klas libre bekend JENEVER-KRUIK ALS EMBLEEM VOETBAL IN SCHIEDAM DHS-DHZ 3-1 Jubileum van Ver. Clir. Onderwijs SVDPW -Oudewater 1-2 Sehiedam-Nieuwer- kerk 1-0 ZA TEEDA G VOETBAL Wie heeft iets verloren? SFC-NRC 0-0 RKDEO-Martinit 4-0 Gouderak-DRZ 3-1 Bromfietser rijdt tegen brugliek Jaarvergadering Schied. Kunstkring Broodmagazijn voor Coöp. D.Ê.S. Boekentas gered, fiets vernield B en W klagen lid van Genemuidense gemeenteraad aan Spoelen nylondraad verloren Inbraak in tuinhuisje Portemonnaie gestolen Vallende kast treft meisje dodelijk Zangconcours in de Oude Kerk SCHIEDAM PASSAGE THEATER Koeriersters Maandag 14 november 1960 „3 De Schiedamse leden van het Leidsche Studenten Corps, die vere nigd zyn Jn het stedelijke gezel schap „Schiedamum", hebben zater dag het 75-jarig bestaan van dit ou- de roemrijke gezelschap in de eigen stad. Schiedam, gevierd. En het is beslist niet ongemerkt voorbij ge gaan; daar hebben de jongelui, ge stoken in deftig jacquet met hoge hoed, wel voor gezorga, door 's mid dags met een opvallend gekleurde ouderwetse mailcoach een rondrit door de stad te maken. Maar het feest begon 's morgens al toen de ruim dertig Instrum-vierders op het Stadhuis werden ontvangen door burgemeester mr. J.1V. Peek. De studenten waren allen gesierd met het embleem van het gezelschap een klein jenever-kruikje, hangend aan linten in de Schiedamse kleu ren en zij waren vergezeld van een uitbundig geüniformeerde bediende van de studentcn-soos, die hun vaan- del droeg- waarop eveneens de on ontbeerlijke jeneverkruik prijkt. De tradities van het gezelschap zijn overigens wel nauw verbonden aan de fabricatie van het vocht, waar Schiedam de wereld-naam aan te danken heeft. Zo dragende leden van het bestuur van het gezelschap namen als: brander, ruwnat-schrij- ver, flessentrekker, vieze-brander tapper, zakkendrager, oude jonge en pief voor het leven. En de praeses kon dan ook verklaren dat het ge zelschap nooit gebrek aan belang stelling van de studenten heeft, zo- wcr het meest bekende stedelijke product er maar bij betrokken is. Burgemeester Peek, die overigens bij de lustrum-vierders twee zoons kon begroeten, heeft in het histori sche Raadhuis de studenten welkom geheten en het een blij teken ge noemd dat de Schiedamse studeren de jeugd elkaar gevonden heeft in het grote Leidsc corps. Daarbij wees hij er op dat Schiedam nooit prat heeft kunnen gaan op een groot aan tal academisch gevormde stadgeno ten. Dit schreef hij toe aan het feit dat hier het branders-bedrijf, dat een ambachtelijk bedrijf is en, weinig academici vergt, zo lang heeft over heerst Daarom was hij verheugd dat de studerende jeugd nu het jubileum in eigen stad wil. Overigens voor de eerste maal in de geschiedenis. Daar de leider van het gezelschap, „brander" H. E. Jonker Roelants, de tekenen van zijn waardigheid ver geten had en die toen is gaan halen, waardoor hy te laat arriveerde, heeft de „vieze-brander-tapper" W. R. Fa- ber, de burgemeester bedankt en de gemeente een geschenk aangeboden: een tegel met opschrift, te plaatsen in het toekomstige nieuwe stadhuis. Na deze officiële ontvangst begon de jool. Want voor het Stadhuis »tond reeds 't orgel „De Waterpoor- Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van "Westendorp^ Singel 83. Bellen bö ongeval: G.G. en GJD., Tuinlaan SO, telefoon 692 90. Politie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—20.30 uur, dinsdag 9.3016.30 en 19—20.30 uur, woensdag 9.301630 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9.30—1630 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.3016.30 uur. Is Zon dags gesloten. E.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 1921 uur. woensdag 1417 en 1921 uur, donderdag 10—12 uur, vrij dag 1437 en 1921 uur, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum. Gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8,15 uur „La Dolce Vita". Monopoie, 2 uur: „Gentleman Jim", 7 eh 9.15 uur: „Zij waren nog geen twintig" DIVERSEN Irene, 8 uur: Alg. Bond Mercurius. Lezing Bob Spaak. Liberty, 7.30 uur: De Verzomelaar. Ruilbeurs Musis Sacrum 8 uur: Humanistisch I Verbond. Vergadering Geref. Jeugdhuis, g uur: S.M.C. Le zing. Het orgel „De Waterpoorter" stond de feestende studenten al op te wachten by het stadhuiswaar zij door burgemeester Peek ontoan- gen zdjn. ter" opgesteld om de feestvierders een vrolijk welkom toe ie roepen. Door die drukte kwam een trouw- stoet ietwat In het gedrang. Maar het bruidspaar nam kennelijk het oponthoud sportief op, temeer nu het paar een ere-haag van stemmig geklede doch overigens zeer jolige studenten kreeg. Nadat nog een bezoek was ge bracht aan een distilleerderij heb ben de feestvierders 's middags in het sportpark van Wflton-Fijenoord aan de Maaskant een voetbalwed strijd gespeeld tegen de veteranen van PPSC. Daar deze laatsten het voetballen wat ernstiger opvatten, wonnen zij zéér verdiend met 3—1 ondanks het feit dat de soos-bedien- de, die als referee optrad, wel eens handig erg vlug floot. Hierna hebben dertig studenten een plaatsje gezocht op een mooie gele mailcoach. Met 't muziekkorps St. Ambroslusvoorop Is het gezel schap daarna van de Maaskant ver trokken om vla een rondrit door de stad naar de distilleerderij De Kuy- per te gaan waar een geanimeerde receptie is gehouden. De paardjes voor de koets hadden haast, daar om kon de^ afstand tussen koets en muziekkorps niet altjjd In evenwicht worden gehouden. Bovendien waren er meer studenten dan plaatsen op de koets. Een aantal jongelieden hebben daarom achter de koets ge wandeld en sportief zorgden de meer bevoorrechten dat de wandelaars ook gedurende een periode, op. de wagen mochten zitten. Onderweg heeft de optocht veel bekijks gehad. Met hef vaandel (waarop een jeneuerfcruifej hoog boven, alles uitstekend hebben de leden van het studentengezelschap „Schie- damuvi" op een mailcoach een rondrit door de stad gemaakt. De KNVB-ers zijn volgens de ver wachtingen met merendeels goede resultaten herbegonnen. DHS toonde zich de meerdere over DHZ, Schie dam won van Nieuwerkerk en ook SVDPW had een overwicht op Oude water. Op ongelukkige wijze verloor SVDPW echter, doordat de defensie bleef staan voor buitenspel. De Schiedammers tekenden protest aan tegen de winnende goal die in de laatste minuut werd gescoord. SEC NRC werd een puntendeling, on danks kansen voor de stadgenoten. Spoorwfjk was te sterk voor Ursus en bjj RK DEO speelde Martinït een minder prettige wedstrijd. Tot de weinige buurtverenigingen, die vlak na de oorlog werden opge richt en die nu nog floreren behoort „Steeds Vooruit" die zich in een gro- .te aanhang raag verheugen. Dat bleek zaterdagavond In Musis Sa crum waar voorzitter N. Barto b|j de viering van het vijftienjarig be staan tal van belangstellenden mocht begroeten. De heer Barto hoopte dat „Steeds Vooruit" ook in de komende jaren de steun van de leden mag blijven ontvangen. Hij verwees hierbij naar de activiteiten van bestuur en afde lingen. Conferencier Han Bakker heeft daarna de leiding gehad van een ge zellig feestprogramma. De honderden (Advertentie LM.) Demos is er In de eerste klas niet in geslaagd het sterke Wit Rood Wit van zich af te schudden. Het werd een gelijk spel waardoor het weer een gedrang in de kopgroep is ge worden. Schiedamse Boys stevent rechtstreeks op het kampioenschap af doordat met 3—0 in Abbenbroek over de ernstigste concurrent werd gezegevierd. In, een sportieve en gclijkopgaan- de strijd kwam Demos en WRW tot een puntendeling. In de zevende mi nuut gaf C, Tetteroo zijn club de voorsprong, maar vijf minuten la ter was dc stand alweer gelijk. In de 28e minuut kon C. Tetteroo zyn club weer naar een voorsprong schieten en het zou bijna 3—1 zijn geweest als Henk Wahl direct daar na de strafschop niet tegen de dek- Jaf had geschoten. In de zevende minuut van de tweede helft kwam WRW weer naast Demos. (2—2). Toch namen de roodzwarten weer een voorsprong doordat het harde spel van de Briellenaren met een strafschop werd bestraft Nu faalde. Wahl niet maar tien minuten later' had WRW de balans weer in even wicht gebracht. Tot vreugde van De mos scoorden de Schiedammers nog het vierde doelpunt, maar deze (win nende) goal werd afgekeurd. Ahbenbroek-Schied.B. 0-3 Ongeslagen heeft Schiedamse Boys zich aan de kop van 3: A kunnen handhaven. Concurrent Abbenbroek werd op eigen terrein gedecideerd teruggewezen. Toen; de Schiedamse linksbuiten het doelgebied van Ab benbroek bedreigde schoot een ach terspeler :uit nood in. eigen doel. Even later gaf middenvoor J. Bon te uit een combinatie van de rech tervleugel da Boys een veiliger voor sprong. Na rust maakte T. de Nijs aan alle twijfel een einde. CO3)- 50.000 gulden Laat andere bijna drie gulden of nog méér betalen in de eerste de beste winkel voor zo'n eerste keus badhanddoek. Zij, die al eerder tijdens zo'r» baddoeken aanbieding kochcon, weten uit ondervinding: morgen kunnen ónze klanten bun handen weer laten verwennen in stapels heerlijke zachte baddoeken. Een feest, om te zien,- een. weelde om te bezitten. Morgen begint de verkoop van honderden eerste keus bad handdoeken. moderne dessins en - .guldens goedkoper dart normaal. Bad - doeken model" ne meerkleur'tge Dinsdagmorgen om 9 uur begin t de verkoop van deze bad doeken aan hen, die „kwaliteit" kunnen waarderen, in moderne rijk gekleurde dessins dessins Partij badstof keukendoeken, van voor aanwezigen hebben hartelijk om de mopjes van Bakker kunnen lachen en ook speelde hij tezamen met Claire Amman bekwaam toneel. Veel succes oogstten Los Deux Jeateux, een jeugdige broer met zuster, die virtuoos op accordeons speelden. De aanwezigen namen direct deel aan een community singing, Rexis ver zorgde een komische show als muzi kale clown. Verder traden op de Al- bano's als acrobaten en Geraldine Joy met muzikale nonsens. Joop Schroder verzorgde de muzikale om lijsting. Na afloop was er een ge zellig samenzijn. De Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs te Schiedam bestaat 80 jaar. Dit jubileum zal wor den gevierd tijdens een bijeenkomst op woensdag 23 november in ge bouw Irene. De bijeenkomst begint om 2 uur, daarna is er van 430 tot 6 uur receptie. Esperanto-agendo Merkredon, la lfian de novembro. Ni kune legos la lastan „Sennaciulo" n cö k. do Letsch Lekstraat 100b. Dimancon, la 20an de novembro okazos la jarkunveno 10.30 matene c k. ino v. Gink Plocgstraat 19. Hoewel DHZ met een goed offen sief startte heeft DHS het te ver wachten overwicht kunnen verove ren. De Rotterdammers gaven de Schiedamse achterhoede al direct veel werk. Toen doelman Burger in de zevende minuut weifelde, schoot de middenvoor van DHZ hard in. Geleidelijk: veroverde DHS daarna i de meerderheid en in de dertigste i minuut schoot middenvoor Gudde j de gelijkmaker, in. In de tweede helft had de Schiedamse .achterhoede vat j op de aanvallen van DHZ. Op een goede pass van Van Bockom scoorde Roozen in de zeventiende minuut en vijf minuten later schoot De Jager uit een hoekschop recht streeks in. Daarna bleef DHS in de aanval, maar de Rotterdamse verde diging was niet meer te passeren. Onverdiend hebben de Schiedam mers in de laatste seconden verlies geleden. Voortdurend heeft SVDPW een overwicht gehad. Hierdoor kon middenvoor Voets na een kwartier scoren. In de tweede helft minderde het tempo waardoor de bezoekers tot de tegenaanval overgingen. Oude water scoorde de gelijkmaker in ver meende buitenspelpositie en in de laatste seconden scoorden de bezoe kers nogmaals. Aangezien de Schie dammers menen, dat ook dit doel punt in buitenspelpositie is gescoord, is protest tegen dit tweede doelpunt aangetekend. Met Dick Molenaar als rechts achter en Jan Ozephius in de gele deren, heeft Schiedam tegen Nieu werkerk een goede wedstrijd ge speeld. Beide teams kregen in een Venu ciuj. nor ke m povu pripa- gelijkópgaande strijd kansen. roli nian sekcio-vivon. Te bevragen aan het Hoofdbureau I van Politie te Schiedam tussen 9 1230 uur en 2—6 uur: medaille; ring met sleutels; zwart wollen handschoen (R.); zwarte da mesglacé; schoudertas. Weegschaal, Nederhof, v. d: Duijn v. Maasdamstraat 99; autoped, Her mans. Lekstraat 78b; 1 p. damesgla- eés. Slavenburg, Troeïstralaan 175; herenhandschoen, half leder/half gebreid, Schoof, St.-Lïduinastraat 102; wit kinderwantje. Valk, Villa- straat 72 (na 18 uur); 1 p. glacé handschoenen, v. Veen, Brugraanstr. 53b; ring met sleutel. Franken, Slachthuislaan 31a; ring met sleu- tels, v. Buuren. Rijnstraat 10b; ring met sleutels, Grashof, Dr. Kuijper- laan 235; etui met sleutels. Den Ouden, L. Nieuwstraat 31b; bril in etui, Holierhoek, Polderweg 194; ket ting met kruisje. Onder de Linden, Galileistraat 18a; gouden ring, H. Maan, Groenelaan 44; zilveren, ring, M. Nunes. Warande 51; Zeeuwse broche. Kok, Broersvest 93; rol ge ruite stof, P. J. Bastijn, Dr. Zamen- hof5traat 51a. Rotterdam: pakjes luiers. Den Eit, Adriaan. Pauwstraat 25, Vlaardingen; blauwe herenpan talon, v. IJzendoom. Laurens Cos- terstraat 3la; geei-bruine sjaal, Wit- berg, Mariastraat 93. het duurde tot vijf minuten voor het einde voordat Jan Ozephius uit een vrije trap met een boogbal kon scoren. Ursus-Spoorwijk 0-5 De Schiedammers hebben ver diend, zij het geflatteerd verloren. Toch zag het er in de eerste twintig minuten niet naar uit dat Ursus met grote cijfers zou verliezen. Tot twee maal toe verhinderde de lat dat de kopballen van Weeda treffers wer den. Daama scoorde Spoorwijk tweemaal. Vlak na rust had Ursus weer het offensief, maar de schoten van Weeda en Van Strlen troffen geen doel. Ia de 15e, 30e (straf- De favorieten van het vorig sei zoen in het Schiedamse zaterdag- voetbal, zijn weer op schot gekomen. PPSC bewees ZWSH met 6l haar superioriteit. Na een traag begin kreeg PPSC het heft in handen. In de tiende mi nuut scoorde M, van Harmeien. Vijf minuten later verkeek de Schiedam se verdediging zich waardoor ZWSH de gelijkmaker kon scoren. Hoewel het tempo daalde kon Piet van Veen tien minuten voor rust op fraaie wij ze een solorush afronden. (21). In de tweede helft slaagde PPSC-er na twintig minuten in het vanouds be kende spel te ontplooien. ZWSH werd overspeeld. Casper Groeneweg scoorde tweemaal waarna W. Kap- tein de stand tot 5—1 opvoerde. Wel kwam ZWSH nog voor 't Schiedam se doel inaar Van Woerkom bracht redding. Tenslotte scoorde Van Veen- het zesde doelpunt. GGK-GSS 1-2 Tweemaal geraakte GSS een spe ler kwijt. Eerst kwam middenvoor Wijdema in botsing met een speler van GGK. Hij verdween geblesseerd voor een half uur van het veld. In die periode kregen Putters en Smits nog vele kansen, die niet werden be nut. In de tweede helft geraakte doelman Den Ouden geblesseerd. Hij verdween van het veld maar later speelde hij ondanks een ontwrichte hand in de voorhoede. Bij de bot sing had GGK gescoord. GSS kwam door een strafschop op 1—1. In dé twintigste minuut schobt Putters raak. <1—2). Een kwartier voor tijd moest Immerzeel geblesseerd het veld verlaten. Ter gelegenheid van „Klaproos dag" heeft burgemeester J, IV. Peek, aan het hoofd van een depu tatiein een korte plechtigheid 'n krans gelegd by het monument aan de Plantage, namens de ge meentebesturen van Schiedam en. Wandsworth. In vyf groepen zyn de voorwed strijden gespeeld voor het kampioen schap In de vierde klasse libre. Van- i uit de voorwedstryden promoveerde de deelnemer A. v. 't Pad van DKC rechtstreeks naar de derde klasse, omdat zyn moyenne al boven 2,— lag. In de finale zullen uitkomen: K, v. Dorp (ÖBK), J. Heinsbroek (Enire Nous), B. Ringelestyn (DVS), A. v. rapenveld (De Waal) en vier Bellevue-spelers: H. Kloosterman, A. de Wit, J. Buitelaar en J. Smit. De heer P. Wensveen zal niefc in de finale kunnen' uitkomen wegens 't vervullen van de militaire dienst plicht. Daarom kwam Van Rapen veld nog juist in aanmerking. De finale wordt gespeeld by de biljartvereniging De Waal' te Vlaar dingen en begint op vrijdag 18 no vember. De totaaluitslag van de voorwedstrij- den was: 14 526 248 24 2.11 14 525 284 IX 1.84 14 525 310 12 1,69 12 523 291 17 3.79 12 522 318 12 1,64 12 496 325 13 1.52 10 484 258 12 3.88 30 463 320 11 1.45 30 491 355 8 1.38 10 - 483 369 14 1.31 9 474 280 12 1.89 8 518 272 11 l.SO 8 480 280 10 1.71 8 516 317 12 1.62 8 502 322 16 1.56 8 461 300 8 1.54 8 452 295 12 1.53 8 470 309 13 1.52 8 454 319 12 1.42 6 473 286 14 1.65 G 401 300 IS 1.G3 6 429 296 10 1.45 6 483 335 15' 1.44 C 453 347 11 1,30 5 4S5 296 12 3,67 4 444 320 9 149 4 408 304 14 1.34 4 447 333 13 1.34 4 432 333 11 1,30 4 463 359 10 1.28 1.14 schop) en 40e minuut schoten de be zoekers nog raak. In een teleurstellende wedstrijd bleek het zware veld voar de meeste spelers de belemmering om het goe de spel te ontplooien. Hoewel SFC meestentijds in de aanval was kon den de blauwzwarten de kansen niet benutten. Schell en Vorstenbos kwa men zonder succes enkele malen al leen voor de doelman. Ook dc enkele aanvallen van NRC waren niet zon der gevaar, maar de voorhoedes mis ten stootkracht. Op ongelukkige wijze heeft Mar tinït met 40 verloren. Voor rust bleef de strijd in evenwicht. Na een kwartier scoorde de middenvoor uit een aanval van rechts. Martinit slaagde er niet in de kansen te be nutten. W. Bos kopte een kwartier voor rust naast De gastheren kre gen in de tweede helft een grotere voorsprong door een uitval via de middenvoor. Daarna kreeg het mo reel van Martinit een klap. Het uit vallen van linkshalf M. Koster ver oorzaakte misverstanden. Node stond de scheidsrechter toe, dat H. T. L. Koster als invaller in het veld kwam maar ook deze verdween toen hij vijf minuten later zijn bril kwijt raakte. Middenvoor H. Post verloor daarna de moed. Zonder kennisge ving verliethij het veld. Martinit heeft daarna gedurende een half uur met negen man gespeeld waardoor RK DEO de stand tot 40 kon op voeren. De wedstrijd Gouderak-DRZ toon de twee gezichten. Na rust had Gou derak het beste van het spel en daarvoor domineerde DHZ. Na zes minuten nam Gouderak een voor sprong door Pais. Ondanks het over wicht slaagden de Schiedammers er niet in de achterstand weg te wer ken. Twee minuten voor rust kop te Wigmans de bal tegen de lat, het leer rolde voor zijn voeten De bromfietsrijder A. L. is zater dagmiddag om half twee met een klap tegen het hek van de Appel- marktbrug aangereden, ten gevolge, waarvan hij een hoofdwond en een hersenschudding kreeg, zodat hij naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht moest worden. De heer L. reed op de Lange Ha ven, toen plotseling van de Appel markt af (in een verboden richting) de bromfietsrijder D. den H. kwam rijden. Om een botsing te voorko men, zwenkte de heer L. naar rechts met bovenvermeld gevolg. Tegen de heer Den H. is proces-verbaal op gemaakt Duorijdster bij val gewond Zaterdagnacht even na het mid dernachtelijk uur is op de Rotter- damsedijk ter hoogte van de gere formeerde kerk de 19-jerige brom fietsrijder P. O., die de 62-jarige mevrouw H. B. op de duo had zit ten, verongelukt. Dit kwam omdat de jonge matroos P. H. plotseling van het voetpad op het rijwielpad stapte, in de veronderstelling, dat hij nog op het voetpad was. De ma troos en de bromfietsrijder raakten elkaar, waarop de laatste vieL Bij de val werd de bril van mevrouw B. gebroken "en zij kreeg bovendien wonden rond het oog, zodat zij in het Gemeenteziekenhuis behandeld moest worden. waarna hij kon inschieten. Voor rust werd Gouderak op eigen, helft ge drongen maar in de tweede helft had DRZ weinig in. te brengen. In. de twintigste minuut scoorde mid denvoor Hardinxveld. Tien minuten later moest stopper Jan vari "San ten uitvallen waarna Hardinxveld nogmaals kon inschieten. De Schiedamse Kunstkring houdt op maandag 21 november in dé Am- stelbron de jaarvergadering. Op de agenda staat, naast het goedkeuren van de jaarverslagen, ook de ver kiezing van enkele bestuursleden. Aftredend zijn de heren H. Klijn Hzn, secretaris (niet herkiesbaar) en R. J. van Limburg AWGzn (wel herkiesbaar). Tevens moet een nieuw bestuurslid benogmd worden als op volger van wijlen de heer C. Holm. Door de Coöp. Verbruiksvereni- ging „Door Eendracht Sterker" te Schiedam zal op donderdagavond, 17 november, officieel het nieuwe broodmagazijn in gébruik genomen worden. t Pad K. van Dorp J. Heinsbroek B. RlngelcstJjn H, Kloosterman P. Wonsveen. A. de Wit J, Bnitelaar J. Smit A. van Papeaveld Ph.Kornaat M. van Gilst A.Snoek A. Vos J. Kers H. J. Verbeek W. wit J. Faland A. Offerman J.den Toom L. Muis A. Luthart W.Hovener W. Krabbendam P. Spelj broek M. Smit Th. v. Duikeren F. Sloesen 3. Bot D. van Genderen E. Eggink J. Vertnulst Duchene J. Jonkman C. de Herder P, Steenbergen H. J. Trouwborst W. Meijboom P. Groenhorst 448 400 11 IA2 381 338 121.12 426 417 9 1D2 42S 288 33 1.47 353 242 10 1.46 385 331 7 1J.6 385 331 32 1.18 341 345 8 0.98 De 12-jarige schooljongen Hendrik Z. verloor zaterdagmorgen op de Van 's-Gravenzandestraat de boe kentas, die hij op zyn bagagedrager had gebonden. Daar er een R.E.T.- bus naderde, sraeet H. zijn fiets neer, op de rijweg notabene en rende naar zijn tas om deze te redden. Chauf feur J. P. F. B. van de bus,week uit voor de rennende jongen maar lette niet op de liggende fiets, waar hij pardoes overheen reed. De fiets werd totaal vernield. Burgerlijke Stand Geertrui da P. C.. d. v. J. C. L. van Vond el en en P, J. L. Kloos; Monique J., d. v. G. M. Henkelman en J. Hop pe; Helga J.f d. v. H. Korstanje en A, M. J. Becks. (Van onze correspondent) MEPPEL Enkele maanden ge leden diende het raadslid K. B. Bak ker .Vry'e Chr. Hist. Unie) ür Gene- muiden bij de officier van justitie te Zwolle een klacht in over het be leid van B, en W. Het college zou volgens hem onjuist hebben, gehan deld bij een schadevergoedingskwes- tie. Thans hebben B. en W. van Ge- nemuiden eèn aanklacht ingediend bij de justitie tegen de heer Bakker, omdat deze zich in een (overigens niet uitgesproken) rede in weinig vleiende termen over B. en W. uit liet. De heer Bakker beschuldigde het college onder andere van valsheid in geschrifte, diefstal en corruptie. Aan het begin van de jongste raads vergadering deelde hij aan de aan wezige journalisten de redevoering op schrift uit. Het was zijn bedoe ling in die vergadering een Inter pellatie te houden over, het beleid van B. en W. Die interpellatie ging niet door omdat een raadscommissie werd ingesteld om de zaak te onder zoeken, B. en W. kregen echter een afschrift van de toespraak in han den en vonden in de inhoud aan leiding om een aanklacht in te dienen. De Rotterdamse chauffeur D, D. deed aangifte, dat hij bij een rit door Schiedam een kartonnen doos, inhoudende 12 spoelen nylondraad met een totale waarde van ƒ200.— is kwijt geraakt uit zijn bestelauto. Mogelijk is de doos uit de wagen gevallen. De heer A. M. deed aangifte, dat er in zijn tuinhuisje in het volks- tuinencomplex aan de Vijfsluizen is ingebroken. Een glasruit aan de ach terkant van het huis is ingedrukt. Vermist worden een klokje en twee colbertjasjes. In de zaterdegmïddagse drukte is mevrouw S, een portemonnaie in houdende/22.— kwijt geraakt, die in haar boodschappentas zat De portemonnaie moet gestolen zyn toen z!j in een winkel stond. ALMELO Het ruim anderhalf jarig Sietske Rozema, dochtertje van een arts te Almelo, is zaterdagmid dag door een omvallende kast zo ernstig aan het hoofd gewond, dat het naar een ziekenhuis moest wor den gebracht, waar het enkele uren later is overleden. „Ro-zan-Co" geeft zaterdag 19 no vember in de Oude Kerk aaii ds Aelbrechtskolk zijn 31e Rotterdamse zangconcours. Als juryleden zullen optreden de heren Piet van den Kerkhoff, Simon Terpstra en Otto de Vaal. Enkele tientallen koren zul len met elkaar wedijveren. Er zyn kinderkoren, jeugdkoren, damesko ren, mannenkoren en gemengde ko ren. Aanvang 's avonds 7 uur. - Schiedam, Donderdag 17 nov. 20 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.Lv. Fritz Rieger Sutermeister Divertimento für Streicher Mozart sïnfonia concertante Beethoven 3e symphonle CEroica) Toegangskaarten ver- krijgbaar aan het Passa getheater dagel. van 10 tot 6 u., behalve 't zond. 1 Permanent wave Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. dé Ruiter, Unge Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.— com pleet Telefoon 66833. diverse kleuren maten 36.44

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1