PeekgCloppenburg i 1 Schiedams pionier op sociaal en cultureel gebied geëerd Personeel woont al in zelfgebouwd en riant bungalowpark Belangstelling groeit voor ruilbeurs van verzamelaars Toonkunst-concert van het RPhO o.l.v. Frisz Rieger St. Nicolaas- Wandelmars In „M. C. M. de Groot-straat Duo-rijdster gevallen Bromfietsrijder valt over hond Kunst- en filmavond van Blindenbond RESULTAAT VRIJETIJDSBESTEDING EEN GASFORNUIS? CO-OP w HUISHOUD HANDBAL Gehavend dames-team van DWS wint toch Noad verliest eervol van Germinal Bankbiljetten tussen vuilnis elke. woensdag jongensmarkt PULLOVERS Geitehaar" TSlÜ „De Vuurpijl" voor de Kath. Kring Gastro achter opstand in Guatemala Dertig gulden boete Winkelier sloot jongen op in kolenhok SCHIEDAM WERKSTER Koeriersters 9 Lees Kiek Walstra Junior weet wat hij. wil... Si Binnenkort zal in Nienwland «en nieuwe straat gedoopt worden met de naam „M.CJW. de Grootstraat" en op bet straatnaambordje zal daarbij sis aanduiding by gevoegd worden «ioclaal «n cultureel pionier". Zon der meer. Dat is eigenlijk wei jam- me,. want deze heer M. C. M. de Groot was een vooraanstaand burger van Schiedam, die tijdens zijn. leven baanbrekend werk op sociaal en cul tureel gebied heeft verricht in onze stad. Het Is dan ook volkomen ge rechtvaardigd dat zijn nagedachte nis wordt geëerd in de naam van een straat. In bet laatste nummer van bet maandblad „De Schiedamse Ge meenschap" is een artikeltje aan hem gewijd, waaraan wij het volgende ontlenen. 28 september was het precies hon derd jaar geleden dat M. C. M. de Groot geboren werd. Hij wa3 een ge fortuneerd man, maar daarnaast be zat hij de zeldzame eigenschap 2ich Slechts te zien els „rentmeester" van zijn bezd. De vele, vaak grote, schen kingen zijn. daarvan het bewijs. Slechts enkele daarvan zijn. buiten zijn wil, bekend geworden. Dat wei nige is echter al meer dan voldoende. De cultuur lag hem na aan het hart Zo stichtte bij in 1896 het Volkshuis in een poging het apati- sche culturele leven in Schiedam tot ontwikkeling te brengen. Toen in 1917 dit Volkshuis zijn taak vol bracht had. schonk hij het pand aan <3e gemeente ter vestiging van een openbare leeszaal en bibliotheek. De. ze Is nog steeds in bet zelfde pand gevestigd. De bekende, uit idealistische over wegingen gestichte Wereldbiblio theek heeft m financieel opzicht ook veel aan onze grote stadgenoot te deiiken gehad. Daarnaast was hij op richter of begunstiger van een reeks sociale instellingen, zoals de Schie damse Gezondbeidskolonie in Voort huizen, de Centrale Vereniging voor Gezondheid-kolonies in Ede en de vereniging Armenzorg. De coöperatieve gedachte was hij Op het Boerhaveplein is gister avond om acht uur de 19-jarige mo torrijder D. G tegen de bromfiets, bestuurd door de 26-jarige A. P. op gereden, omdat de motorrijder naar links uitweek toen hij door de brom mer werd ingehaald. Mejuffrouw G. P., die op de duo van de motorfiets zat, werd afgeworpen en kwam on zacht op de straat terecht Zij kreeg een hersenschudding en moest in het Gemeenteziekenhuis worden opge nomen, De, 17-jarige bromfietser 2>. P. T. uit Maassluis is gisteravond om streeks zes uur op de Burg. Honner- lage Gretelaan tegen een loslopende hond aangereden en daarbij geval len, Hij kreeg schaafwonden aan de hand, die in het Gemeenteziekenhuis zijn verbonden. De hond kreeg een wond aan de poot Daar het verbo den is om honden los te laten rond lopen, is tegen de eigenaresse pro ces-verbaal opgemaakt. De Nederlandse Blindenbond geeft op maandag 28 november in Musis Sacrum een kunst- en film-avond. Daarbij wordt de speciaal voor de Blindenbond door Piet van der Ham vervaardigde film „De stoute schoe nen" op een scenario van de blinde predikant ds. Jan Wit, vertoond. Het gaat om een student die, bij een on geluk blind geworden, eerst na lang aarzelen de stoute schoenen aantrekt om het meisje waar hij van houdt ten huwelijk te vragen. De bonds-propagandïst Joh. v. d. Berg zal het doel en streven van de ND3. uiteenzetten en ook gedichten voordragen. De Kon. Mannenzang- ver, „Orpheus" zal o,l.v, Gijsbert Nieuwland enkele liederen ten ge hore brengen. zeer genegen. Dat bewijzen de co öperatie Door Eendracht Sterk en de coöperatieve drukkerij De Eendracht nog steeds. Als gemeenteraadslid wist hij onophoudelijk de knusse, conser vatieve muren te doen schudden door zijn progressief geluid. Aan zijn voorstel is het te danken, dat Schiedam ais eerste gemeente in. Nederland overging tot het openen van een gemeentelijke arbeidsbeurs. Een geruchtmakend initiatief, dat, aarzelend begonnen op 9 december 1902, in even vijftig jaar uitgroeide tot een nationaal bestel van arbeids bemiddeling. Vandaar dat het goed Is dat deze figuur, die, zo hy het gewild had, een nationale rol had kunnen spelen, door het huidige Schiedam geëerd wordt in zijn nieuwste wijk. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen btf ongeval: G.G. en GD,, Tuïnlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 8 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—20,30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—16.30 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.30—16.30 uur. 's Zon dags gesloten, R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur, donderdag 1012 uur, vrij dag 1417 en 1921 uur, zater dag 30—12 en 2417 uur. Stedelijk Museum. Gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur „La Dolce Vita". Monopoly, 2 uur: „Gentleman Jim", 7 en 9.15 uur: „Zjj waren nog geen twintig" DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Mobilisatie- kruis. Feestavond. Volksgebouw, 8 uur: FvdA-Vrou- wenbond. Viering Vrouwendag. Arcade, 8 uur: K-AJ3. Vergadering Volksgebouw, 8 uur: Alg. Bond Meubileringsbedr. Vergadering. Wykcentriim, 8 uur: Corip. DES Bak- en kook-demonstratie. (Van een onzer verslaggevers) RIJSOORD Op 3 maart 1958 begonnen zeventien personeelsleden van Thomsen's Havenbedrijf aan een bijzondere onderneming: het bouwen van eigen woningen op een terrein Ja Rijsoord, vlak bij het Waaltje ter zijde van de rijksweg naar Dordrecht. Thans hebben deze werknemers met hun gezinnen allemaal een welhaast Ideale hulsvesting gevonden in het riante bungalowpark, dat ontstaan is en dat zaterdag officieel geopend aal worden. Het resultaat van ongeveer twee- en-een-haif jaar vrije tijdsbesteding van electriciens, havenarbeiders en controleurs, die slechts weinig vak kundige leiding hebben gehad, dwingt grote bewondering af. Er is nog wel wat af te werken: de hulzen moeten aan de buitenzijde fiog wat frisse kleuren hebben, en. de tuinen (Advertentie IM.) U krijgt onpartijdige voorlichting bij de ALLEEN DE C0-0P STAAT «AAST U! op de MEENT No. 77-79 (hoek Oppert) tel 133597 In de handbalcompctitie is In de districts le kl3S DWS in de bovenste groep geplaatst met drie punten achterstand op leider Animo, terwijl "Wilton de onderste groep leidt met drie punten voorsprong op de drager van de rode lantaarn Roda. DWS, dat zonder keepster A. Veldhoven uitkwam haalde zondag een krappe 21 zege op Roda In Rotterdam. L, Robart ging het doel verdedigen, maar daardoor was de stootkracht meteen uit de voorhoede. Bij de rust was de stand nog 1—1 en daarna be zorgde T. Salarie haar club de voor sprong, maar het bleef bij die ma gere zege. De Wilton-dames waren met opge wassen tegen Animo, dat reeds in üe eerste aanval scoorde. Fr. de Kaay maakte nog gelijk maar de Haagse dames kwamen met frisse aanvallen zodat het, mede door een verdedi- gingsfout weer 13 werd, B. .Zon neveld trof nog van ver doel, maar de ruststand was 24. Weer zorgde Fr. de Raay voor een tegenpunt maar daarmee hadden de Schiedamsen het kruit verschoten en de eindstand werd 3—7. De UVG-dames kwamen met een incompleet team op het veld tegen Minerva 2, maar sleepten desondanks een ruime 17 overwinning in de Wacht. Ruststand was 12 (schoten van H. Thijssen en N. Brokhng). Daarna zorgden L, Veerkamp (2 maal), L. Bakker (2 maal) en H. Thijssen dat de eindstand 1—7 werd Dames 2 van Wilton verloor met 1—2 van Meeuwen 2 en de DWS-reservcs verloren eervol met 5—2 van RODA 2. In de districts 2e klas wordt het elke week spannender, daar na leider HVL en Snelwiek alle teams vijf punten hebben. Snelwiek was bij "Wilton op bezoek en kwam met ver der dan een gelijkspel, na een span nende wedstrijd. De Rotterdammers hadden al spoedig een 02 voor sprong,-maar H. v. d. Lugt bracht de stand in evenwicht. Bij de rust was de stand 3—4, o.a. door een voor doelman Kalhoven onbereikbare strafworp, Snelwiek scoorde nog twee maal, maar goalgctter H. v. df. Lugt plaatste daar drie goals tegen- over. Ex-Hollandiaan-speler J. Fon- cke kogelde de bal onhoudbaar in. De ruilbeurzen die de afcL Rot terdam van de Ned. Ver. „De Verza melaar" nu geregeld elke maand in bet achterzaaltje van café Liberty aan het Broersveld (ingang Grof- taan) houdt, mogen zich In een Sieeds groeiende belangstelling ver- beugen. lVaren er vorige maand al 130 bezoekers, gisteravond hebben naar schatting 150 verzamelaars zich verdrongen rond de met diverse ruil middelen bedekte tafels. Er worden op zo'n beurs tal van voorwerpjes, die de verzamelwoede Prikkelen, geruild, maar zo te zien voeren de postzegels, de lucifersmer ken en de onuitroeibare suikerzak jes toch wel de boventoon. Het zijn ■wel, vogels van uiteenklopende plui mage die men daar aantreft. Van het kleine meisje dat voorzichtig «en albumpje postzegels toont tot de man die de ene bak met suikerzak jes na de andere tevoorschijn haalt «h 2o de aan deze kleurige papier tjes verslingerde verzamelaar het "water in de mond brengt. Hij had er veertig duizend verschillende, merkte hij achteloos op. Ook blijkt wel dat het echt niet alleen Schiedammers zijn die naar de ruilbeurs trekken, ook uit de oia- hggende steden weten de verzame- mar de weg naar Schiedam te vin den. Op maandag 12 december zal er op de zelfde plaats weer geruild kun nen worden en afdelings-secretaris O. Kieffer, die geassisteerd door zijn "vrouw de leiding heeft van de beurs, vertelde ons dat bij zo'n grote be langstelling het zeker is dat ook in bet gehele jaar 1961 de ruilbeurzen doorgang zullen blijven vinden. Toch er voorlopig nog geen kans dat Schiedam een eigen afdeling van'He \erzamelaar gaat vormen, want er riiu te weinig verzamelaars bij de vereniging aangesloten. Dit in tegen stelling met ylaardingen, waar vol gende maand een. eigen afdeling zal worden gesticht. Ondanks verwoede strijd van Wilton maakte Snelwiek gelijk. Dank zij het prachtig stoppen van een straf worp door Kalkhoven bleef het bij die gelijke stand. De DWS-heren hadden weinig moeite met RODA, De geroutineerde spelers Voegt en Sigmond sneden telkens door de verdediging heen en ook G. v. d. Wal nam drie treffers voor z'n rekening. Het werd een 2—8 overwinning. Ok de heren van XTVG haalden bij Dynamo de volle winst weg, hoe wel de Rotterdammers de score openden. W. Schaap, L. Bakker en B. v. Buytenen stelden de overwinning veilig op 48. Daarmee houden de stadgenoten de tweede plaats, daar oojs leider Vires won. De Wilton-re serves presteerden het om leider HVZ een 7-7 gelijkspel af te dwin gen, hoewel ze bi) de rust met 2—6 achter stonden. Tafeltennis NOAD heeft zaterdag in een thuiswedstrijd niet kunnen.winnen van kampioenskandidaat Germinal. Maar de tegenstand van de Schie dammers ls heel wat sterker ge weest, dan de uitslag 9-1 zou doen vermoeden; deze uitslag ls dan ook beslist gefiatteerd. Henk Aben was voor het eerst in dit seizoen weer van de partij, maar zijn speelsterkte is duidelijk achteruitgegaan. Hij mist de vast heid in zyn aanval, altijd zijn sterk ste wapen; nu kwam hij net dat beetje te kort cm winst te boeken. Nico Alimcndinger was ouderwets op dreef, hij speelde zo goed, zowel aanvallend als verdedigend, dat zijn tegenstanders zich tot het uiterste moesten geven. Nql van Kuyk van Germinal verloor van hem en Tui- nenberg kon hem slechts met moeite baas blijven. Ook Wim de Raay speelde zeer verdienstelijk en dwong Tuinenberg een. derde game af. Zo heeft NOAD met ere verloren van het inderdaad sterkere Germinal. Gedetailleerde uitslagen: Aben— Kuyk 19-21, 19-21; tegen Tuinen berg 28-21, 12-21; tegen Nuys 21-17, 7-21, 15-21. Allmendinger—Kuyk 21-16, 22-20; tegen Tuinenburg 19-21, 21-23; tegen Nuys 12-21, 17-21. De Raay—Kuyk 21-19, 12-21, 14-21; te gen Tuinenburg 12-21, 17-21; tege« Nuys 17-21, 19-21. Alimendinger/de Raay—Nuys/Kuyk 23-21, 20-22, 15- Voor de Toonkunst afd. Schiedam geeft het Rotterdams Philharmomsch Orkest op donderdagavond 17 no vember weer een concert in het Pas sage-theater. Het orkest staat dit maal onder leiding van gast-dirigent Fntz Rieger; solisten zijn Erzsebet Horvay, viool en Thomas Lorand, alt-viool. Uitgevoerd worden Diverti mento für Streicher van Sutermeis- ter; Sinfonia concertante voor viool en alt-viool van Mozart en de Derde Symfonie („Eroica") van Beetho ven, FRITZ RIEGER, Generalmusikdirek- tor van de Münehener Philharmo- nie, werd in 1910 in Oberaltstadt (Bohemen) geboren. Aan het Con servatorium ontwikkelde hij zich tot een succesvol pianist en, als leerling van Georg Szell, tot diri gent. Hij had achtereenvolgens de leiding van de Praagse Radio, de Opera te Aussig en Bremen, het Nationaal Orkest van Mannheim. Ondanks zijn drukke orkestprak tijk dirigeerde hij vele opera's. De ze zomer gaf hij uitvoeringen van „Don Giovanni" en „Die Meister- singer" tijdens de „Münehe ner Opemfestspiele" terwijl bij in Wenen veel succes boekte met een uitvoering van .Bars if al". Daar naast dirigeerde hij in het Teatro San Pa'ulo te Napels en het Teatro Colon te Buenos Aires (Tristan, Parsifal e.a.>. ERZSEBET HORVAY, geboren te Szeged (Hongarije), begon reeds op 6-jarige leeftijd met vioolspe len. Nadat zy het einddiploma gym. nasïum had behaald ging zy naar Boedapest, alwaar zij haar muzi kale opleiding voltooide aan de „Musikhochschule'\ Zij maakte achtereenvolgens deel uit van het Philharmonisch Orkest te Szeged (o.Lv. Ferenc Fricsay), het Hon gaarse Damesstrijkorkest en bet Hongaarse Staats Symfonie Orkest te Boedapest. In 1956 verliet Erzse bet Horvay Hongarije. Sedert 1957 is zij aan het Rotterdams Philhar momsch Orkest verbonden. Erzse bet Horvay is gehuwd met de pia nist Istvan Hajdu. THOMAS LORAND, geboren in 1923 te Boedapest, ontving zijn muzi kale opleiding aldaar van de pro fessoren Wemer, Waldbauer, Za- thureezky en Lukacs. Tot 1956 was hij altviolist in het Hongaarse Staats Symfonie Orkest. Thans is hij als solo-altist verbonden aan het Rotterdam Philharmonisch Or kest en leraar aan het Rotterdams Toonkunstconservatorium. Toen de heer B. de Winter, werkman van de Gemeente Rei nigingsdienst, gisteren bezig was met het ophalen van vuil in de Oude Maasstraatzag hij plotse ling in de vuilnisauto bankbiljet ten liggen. Tussen het vuil utt haalde een bankbiljet van 25 gul den en vijf biljetten van 10 gul den. De heer De Winter ging direct in de straat navragen, wie er geld was kwijtgeraakt, maar aan vankelijk miste niemand iets. Pas later meldde mevrouw de wedu we A. A. v. K.-S. tut de Oude Maasstraat zich als eigenares. Zij had de vorige dag het bedrag van 75 gulden opzij gelegd met de be doeling het geld in het spaar bankboekje te leggen. Blijkbaar heeft zy bij vergissing het geld tussen oude kranten gestoken, die in het vuilnisvat zijn geworpen. Zij heeft nu gelukkig al haar geld weer terug. moeten nog worden aangelegd, maar er staan niettemin zeventien afzon derlijke en volslagen bungalows, waarover de bewoners eigenlijk niets dan goeds kunnen melden. En voor wie is zo"n onderkomen weggelegd? Een woonkamer van ongeveer 32 vierkante meter, naar wens al of niet in open verbinding met een prachtig afgewerkte keu ken; een bijkeuken, waarin boiler en lavet zyn opgesteld; een grote slaapkamer met openslaande deu ren naar het terras; twee kleinere slaapkamers een een douche en *n hal. Dat is dan nog een onvolledige op somming, want het is toch ook wel de moeite waard, dat er m alle slaap kamers wastafels zitten, dat er in de meeste bungalows overal colovmyl ligt en dat er rondom elke woning gemiddeld een stuk grond ligt 'van 700 tot 900 vierkante meter. Waar vind je zoiets? Waar vind je een terras met een In de muur ge metselde schouw, zodat je buiten bJJ een knappend haardvuur kunt zit ten? Dat alles is nu binnen het be reik en zelfs eigendom van de zeven tien uitverkoren personeelsleden van Thomsen's Havenbedrijf, die daarvoor waarschijnlijk gedurende ongeveer dertig jaar S 17,50 per week zullen betalen. Naar eigen smaak hebben de werk nemers, die van het mooie initiatief van hun werkgever profiteren, bin nen verschillende afwerkingen aan gebracht, zodat iedere bungalow toch een eigen karakter heeft. Op 't ogen blik zyn enkele bewoners nog bezig op het pleintje in het centrum een soort voetstuk op te richten- Daarop komt een bronzen plastiek van de beeldhouwster J. H. Hans te staan, voorstellende drie dansende kinderen. Het is een geschenk van de directie van Thomsen's Havenbedrijf, dat za terdag onthuld zal worden, In snel tempo wordt er op het ogen blik aan de straten gewerkt (met door de bewoners), zodat dat zater dag ook in orde is. Velen zullen ver licht ademhalen, want alles bij elkaar is het toch wel een heel moeilijk kar wei geweest, dat veel van de ama teurbouwers heeft gevraagd. De heer A. W. Janse, inspecteur van de technische dienst van Thom sen's Havenbedrijf, die wat toezicht op het werk heeft gehouden, heeft niets dan lof voor de uitstekende verstandhouding, die er steeds is ge weest onder de bouwers en die nu ook in deze heel aparte woongemeen schap heerst. Was het destijds niet moeilijk om aan te wijzen wie van 't personeel in aanmerking kwam? „Nee, dat is juist het mooie", zegt de heer Janse. „Het personeel heeft zelf de oplossing gevonden, zonder strub belingen, door een soort loting onder -belangstellenden". De Schiedsmse Wandelsportvere niging „De Trekvogels" organiseert voor de dertiende maal de Sint Nïcolaas-wandelmars in Schiedam op zaterdag 19 en zondag 20 no vember. Onder tromgeroffel en veel gezang zullen weer duizenden tippe laars op pad gaan om acht, twaalf of twintig kilometer te wandelen. Ge hoopt wordt dat wanneer het weer wil meewerken het record van vorig jaar gebroken kan worden, toen er ongeveer 2.3O0 wandelaars waren. De start is om half drie aan de Korenbeurs op de hoek van de Lange Haven en de Dam. Aan de start kan men zich nog opgeven voor deze mars; deelneming staat open voor een ieder, zowel individueel als in groepsverband. De beloning bij het voltooien van de mars bestaat ook nu weer uit een geglazuurd-aarde werken vogel. Enkele van de zeventien uitver korenen van Thomsen' Havehbe- dr\jf waren gistermiddag nog be zig op het centrumpleintje van het bungalowpark een soort voet stuk op te richten .waarop een 1 plastiek komt te staan. Op de achtergrond de mooie bungalows, die de werknemers zelf hebben gebouwd. (Advertentie LM.) i echte'Noorse import stoere pasvorm speciaal verlaagde J.M. prijzen grijs naturel S jaar ::j 75 kleuren 8 [aar Voor de Katholieke Kring komt het Haagse cabaret-gezelschap „De Vuurpijl", dat 28 medewerkenden telt, op donderdag 24 november in 't Passage-theater een cabaret-pro gramma verzorgen. Het gezelschap werd 25 jaar geleden door Luc. Wil link opgericht, die het met veel ex perimenteren tot een cabaret-groep van betekenis heeft gemaakt. Thans berust de leiding "bij Wil Gilbert. In het hele Nederlandse taalge bied, doch ook wel daarbuiten is „De Vuurpijl" met succes opgetreden. De nadruk wordt daarbij gelegd op bet optreden van het gehele ensemble en niet alleen van een enkele solist of conferencier. GUATEMALA Fidel Casl-o wordt verantwoordelijk gesteld voor de mislukte staatsgrepen in Guate mala en Nicaragua, De regering van Guatemala heeft een formele klacht bjj de Organisatie van Amerikaanse Staten ingediend, maar Cuba ont kent bij de opstanden betrokken te zijn geweest. In Nicaragua hebben de veertien rebellen zich overgegeven, die zich in een school verschanst hadden met tweehonderd schoolkinderen als gij zelaars, Twee bisschoppen overreed den hen te capituleren, nadat hun een vrijgeleide was geweigerd. 2e AMSTERDAM De Amsterdam se politierechter, mr. B. van der Waerden, heeft gisteren een 23-Jarlge winkelchef van een filiaal van de firma De Gruyter aan de Bos en Lommerweg te Amsterdam, D. Z. uit Zaandam, die een scholier een uur lang in een kolenhok had opge sloten, veroordeeld tot een boete van dertig gulden. De scholier, p. W. Groenevcld, zou samen met een stel vriendjes al een hele tijd lastig zijn geweest „Een hele bende jongens was me aan het treiteren," zei Z. De jongens zouden volgens hem ook tegen de winkel deur hebben getrapt en het de klan ten hebben lastig gemaakt, waarna Z. Groeneveld had gegrepen en in het kolenhok opgesloten. De officier, mr. IL A.- van Renesse, liet in -zyn requisitoir, met de woorden: „Ik heb wel geen winkel, maar een auto", uitkomen, dat hij ook wel eens met de baldadigheid van de jeugd te maken heeft gehad. Hij had veertig gulden geelst. zullen voor een normaal militair bof terecht staan. In Guatemala zijn drieduizend soldaten en een aantal bommen werpers met parachutisten ingescha keld om het verzet te breken van de opstandelingen, die de steden Puerto Barrios en Zecapa bezet heb ben. De laatste stad is inmiddels heroverd. De heer en mevrouw Houtman-Dirkzwager geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter ELISABETH JOHANNA Schiedam, 14 november I960 Prins Bernhardlaan 72. Gevraagd voor spoedige indiensttreding tegelijkertijd kantinever zorgster. Hoog loon. Persoonlijke aanmeldin gen dagelijks van 10 tot 16 uur by N.V. Sonco, Overschieseweg 86, Rot terdam, telefoon 87120. Permanent wave Permanent: Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13 Permanent vanaf 8.com pleet Telefoon 66833- Personeel gevraagd Gevraagd japonnennaaisters cn afwerksters. Hoog loon. Gezellig atelier. Aanmelden: Japonnenhuis Steinas, Hoog straat 88. Gevraagd verkoopsters en hulpverkoopsters. Ook ge huwde vrouwen. Aanmelden: SB. Te koop aangeboden Grote collectie damesjapon- ncn, vesten, pullovers, panta lons, handschoenen, sjaals enz. Kledingmagazijn „Alja" Broersvest 111, teL 6 7416. Ook voor teenagers een gro te collectie truien, pantalons, vestjes, handschoenen, sjaals. Kledingmag. „Alja", Broers- t' 111, teL 6 7416. Kj de avonturen van de wondermidvoor Prijs per deel 60 cent Bestel bij de bezorger, boekhandelaar of kiosk Een stoers gabardine dri-eil parka met krul teddy voering, twee rits- zakken en twee opgestikte zakken. Leeft. 13 jaar; 43- 49- Een zuiver 'kamgaren kostuum in Een winterjas in Italiaanse stijl Italiaanse snit gesneden, in streep schuine klepzakken, sbrikceintuur of ruit in de tintelende tinten van rondom, zijsplitten en bijzondere deze mode. Natuurlijk: pantalon kleuren en dessins. Leeft.-13 Jaar: zonder omslag, ceintuur, eigenwijze a a rugspïit. Leeft. 13 jaar: i 79- 89- i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1