mohair shawls A Sint Nicolaas-wandelmars van Trekvogels een succes «fflBHBa Verdienstelijk gelijk spel van Service Demonstratiepartijen van prima gehalte Lang's oude film JVt nog niet verouderd Martin en Lewis als grappende militairen Regen was spelbreker Veel animo voor de eerste contact-avond van CJY Met ruim 2.400 deelnemers PRISMA TAFELTENNIS H. Kloosterman wint tweemaal - bij in gebruikneming matchtafel - Wie heeft iets verloren? Burgerlijke Stand Orgelconcert in N.P.B.-kerk Jaarvergadering O.V. „Wilhehnina" MONOPOTE VERTOONT: Nieuw complex in Kethel Tweede „Verkenning van Kunst" EJ.A.-meeting Prijsuitreiking bij A.B.C. In Passage: Gasgebruik-wenken van A. v. d. Caay SCHIEDAM Ie, een gedipl. verpleegster 2e. een adminisfr, kracht Koeriersters !ll!!l!l!!ill!ll!l!l Italiaanse ruiten - Schotse ruiten - rijke kleurenkous Maandag 21 november 1960 Vroiyfc schalde de muziek door de Korenbeurs in dit weekeinde, Het ts er voortdurend gezellig: druk ge weest. Steeds weer werd In de bin nenruimte een dansje gemaakt en -Sint Nico laas wandelde door de mc- Lnlgte met een welwillendheid alsof jifl nu al beslist met iedereen ken nis wilde maken. Ondanks de regen, die de vrengde uiteraard heelt ver stoord, is het jaarlijkse wandelfes- tfln van de WSV. De Trekvogels een jroot succes geworden. De belang stelling was weer overweldigend. Wet veel plezier hebben de meer dan 2*00 wande' ts het leuke ste nen vogeltje, dal r herinnering aan de mars werd aangeboden, naar huis genomen. Vooral zaterdag had® dit najaars- wandelfestijn een geanimeerd karak ter. Op de tonen van het muziek korps van Gusto aijn de vele wande laars in de richting van Vlaardin- gen geleid en het muziekcorps Cres cendo Ondersteunde dc wandelaars voor de acht kilometer in de richting Kethel. Uitvallers zijn er die dag niet geweest onder de 1730 deelnemers die met individuelen en meer dan honderd groepen fleurig in het wit, geel, zwart, blauw gekleed voor een mooie sportdag hebben gezorgd. De temming was dan ook uitmuntend toen het muziekcorps Gusto de wan delaars in de avonduren door de stad naar de Korenbeurs begeleidde. De volgende dag was er wel enig werk voor de leden van het Rode Kruis want de weersomstandigheden waren weinig gunstig. Toen kwamen er ook minder deelnemers, n.L 681 waarvan dertien groepen voor de 8 kilometer, 15 groepen voor de 12 ki lometer en 10 groepen voor de 20 ki lometer. Het werd een drukke dag voor raarsleider M. van Komen en admmistratieleider F. Hoegee die zich genoodzaakt zagen de routes in te korten toen de regen bij stromen bleef vallen. Hoewel de wandelaars dapper bleven doormarcheren in hun regenjassen waarbij het lichte plastic favoriet bleek en de groe pen nog vrolijk zingend door de Schiedamse straten trokken was het plezier minder dan men zich had voorgesteld. Daardoor concentreerde de gezelligheid op de Korenbeurs die als ontvangstcentrum voor de velen nu goede diensten deed. Vroeger dan in de bedoeling lag werd zondag het wandelfestijn gesloten. De lange colonnes wandelaars hebben in, twee richtingen gewan deld. Voor de korte afstand wandel den de merendeels jongeren over de Nieuwe Damlaan naar het Prinses Beatrixpark. Gerust werd in de Spaanse Polder waarna de jeugd over de Overschlcseweg en door Schie- dam-oost naar de Korenbeurs kwam. De vele overigen wandelden over de Ylaardingerduk langs sportpark Har- Advertentie I.J Een surprise ja, natuurlijk! Maar dan een, die hèt succes wordt van de hele avond een Prisma horloge! Uw? eigen horloger heeft een ruime sortering-van49.78 af. het goede Anker-horloge ga naar Bad Groenoord en Prinses Beatrixpark over de Spaanse Polder naar het Rotterdamse gebied om door het nieuwe viaduct over de Ho- genbanweg, Rotterdamsedijk on door Schiedam-Oost, Broersvest en Lange Kerkstraat naar de Beurs te gaan. Uiteraard was St. Nicolaas ook. aanwezig bij de finish van de wan delmars van De Trekvogels, die zijn Ti aam draagt. Ook de kinderen die met aan de mars 'lebben deel genomen, hebben er plezier aan beleefd, zoals de foto toont. De Schiedamse teams zün er in de tafcltennls-competilie in de afgelo pen week niet zo slecht afgekomen. Eerste klasser Service behaalde een verdienstelijk gelijkspel tegen Feyenoord, Zelfs hebben ze nog even met 41 voorgestaan, doch ook de eindstand 55 is niet slecht te noe men; in elk geval is een kostbaar pontje binnengehaald. In de tweede klas verspeelde Wil ton een, punt aan USV 3, wat van de scheepsbouwers eigenlijk toch wel wat tegenvalt. Zij zullen nu ernstig rekening moeten houden met Onder duikers. TSF en RAP blijven in de derde klas op het pad der overwin ningen doorgaan. RAP versloeg het bezoekende USV kansloos met 30—0 en nog wel alles m twee games, TSF behaalde de puntjes op Roteb 3. Verdere uitslagen; le klas: NO AD 2Elan 2 5—5; 2e klas: Wilton 2— Germinal 3 55; TelefoonWilton 3 •1; NOAD 4Insulmde 3 4—6. VLAARDINGEN Vrijdag avond begon bij „De Waal" de eind strijd om het persoonlijk kampioen schap vierde klasse libre van het biljart dist net. Op de eerste speel avond won H. Kloosterman (Van Bellevue, Maassluis) de beide door hem gespeelde partijen. De uitslagen waren: H. Kloosterman 73 36 3 A. de Wit 57 36 8 J. Smit 75 59 9 J, Buitelaar 64 59 7 H. Kloosterman 75 42 10 J. Buitelaar 54 42 8 A. de Wit 75 23 18 J, Smit 37 23 9 Vooral de laatste partf was van de zijde van A. de Wit voor deze klasse, waarvan de moyennegrenzen lopen van 1.25—2.00, een zeer goede ver richting. Immers, hij speelde met een gemiddelde van boven, de 3.00. De biljartliefhebbers hebben zater dagavond met volle teugen genoten van prachtig biljartspel op de eerste in het biljartdistrict Schiedam ge plaatste en toen officieel in gebruik genomen matchtafel. Aan de twee demonstratiepartijen, de eerste kader 47/2 en de andere een driebandenpartij, ging 'n woord van warme hulde aan de heer A. J. van Harmelen. exploitant van Thalia te Schiedam, uitgesproken door de heer J. N. h. van Dam, districts- voor2itter, vooraf. De kaderpartij werd gespeeld tus sen Bep van Amen en niemand min der dan de grote kader-specialist P. v d. PoL De biljartliefhebbers trof fen het, dat v. d. Pol geweldig op dreef was. Volkomen geconcentreerd^ spelende, verzamelde hij in slechts" acht beurten, zonder een enkele poe del, zijn vierhonderd caramboles, al dus spelende met een moyenne van 50.Een v. d. Pol in deze vorm is ongenaakbaar. Prachtig waren züa rappels en piques. Zo hem te zien spelen, waarbij hij evenals een goe de schaker of dammer als het ware al enkele zetten vooruit denkt, is een lust voor het oog. De kenners heb ben dan ook vol bewondering hem gadegeslagen. Zijn series waren ach tereenvolgens 38 caramboles, 82, 69, 93, 17, 67, 16 en een slotsene van 18. Het is te begrijpen, dat tegen dat grote geweld Van Amen niet opkon. Hij bracht het tot 77 caramboles. „Fop" Popeyes en B. Teegelaar heb ben vervolgens een dnebandenpar- tij gespeeld, die zestig caramboles behoort te hebben, maar wegens het gevorderde uur tijdens de partij werd ingekort tot vijftig caramboles. Ook hiervan heeft men kunnen genieten, al bleek het voor beide spelers een bezwaar dat met compositieballen, in- plaats van met ivoren, werd ge- speetd. Popeyes had daarvan nog meer hinder dan zyn tegenstander. Een driebandenpartij op een match tafel behoort met ivoren ballen te worden gespeeld. Teegelaar liep hard van stapel, maar Popeyes haalde hem na enkele beurten in. Na een vrijwel gelijkop- gaande strijd vlotte het in de slot fase bij de fantasierijke Teegelaar iets beter dan bij Popeyes. Teegelaar won deze partij in 63 beurten, Popeyes had het toen tot 42 caramboles ge bracht De biljartvereniging Schiedam, die in Thalia is gevestigd, had voor een aantrekkelijke verrassing voor de spelers met hun dames en de arbi ters gezorgd. NOAD 1, in de Overgangsklas, is vnj cn speelt eerst op 26 november tegen lijstaanvoerder 21 Up, met zeer weinig kans om punten te be halen. Ook Service heeft wemig kans tegen het jeugdige IRO 1. Wil ton moet echter kunnen zegevieren tegen Stadhuis, terwijl PTT5 de handen vol zal krijgen tegen Xer xes 3. TSF moet op bezoek bij Milk steamers 6 en RAP ontvangt Insulmde 1, geen van beide makke lijke tegenstanders. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 912 30 uur en 2—6 uur: Bril in etui; zw. alpinomuts; br. jon gensschoen; doos met Verkade artikelen. Te bevragen bij de vmders: Plastic naaigarnituur, P, Schrijver. Singel 70: wit fletspompje, C. Valk. Overschiesedwarssstraat 48; parkiet. Witkampf, Schiedamseweg 104; rode en witte autoped, Brussaard, S, van Hou tenlaan 5; aktentas met inhoud, Wever- ling, Rembrandtlaan 104b; rode dames portemonnee, L Tintel, Vondellaan 53b; portemonnee met inh., L. Schippers. Emmaslraat 13; portemonnee met inh.. Groenewoud, Bm van Haaronlaan 1445; geldsbedrag. Lauwanrs, Vondellaan 5; bl kinder-blazer, K. van Eijk, Tollens straat 48a; plastic regoncape, Bedeaux, Kievitslaan 12; zwart kinderschoentje, v. Deventer. Stadhouderslaan 85; bruine herenhoed, v <J Veen, Potgfeterstr. 32a; bl tricot jongensjasje, v Kestercn, Dr. Zamenhoistrant 31; wit kinderschoentje (R), J. Bel, Copermeusstraat 5a; bl - witte gymschoen. A Leenman, Polder weg 66; gabardine regenjas, H. Koedood, Stationsstraat 35a: regenpijp. De Groot, Eendrachtsstraat iBa: regenbroek on re genkapje, Scheepmaker. Troelstralaan 17; hondenriem. Scheepmaker, Troelstra- Ia.m 17; zwart glacé dameshandschDen (R), Alberts, Rotterdamsedijk 247b; i p. herenglacé-handschoenen, Mosterd, Har- reweg 15; grijs lederen herenhand- schoen, v. Walsum, Jon Steenstraat 71; br met grijs glacé dameshandschoen (R). v. d. Steen, Hogen ban weg 31a; ny lon dameshandschoen (L), Gudde, Nwc, Damlaan 688; 1 p, bruine glacé hand schoenen. J. Koning, Troelstralaan 74; groene wollen handschoen. De Beus, Cartesiusstraat 20; dames vulpen. Meijer, Bm. van Haarenlaan 852; huissleutel, Breevaart, Vtaardingerdijk 23; kinrier- bril, Da men, Mackaystraat 56; rozen krans, K. v. Roest, Laan 13. GEBOREN; Adriana J., d.v. E- 3. von Sliedregt en J. van Beek; René M„ z, v. G» van Stuivenberg en C. G. van den Eng; Wllma, d. v. C. Veenstra en W. D. van Heek; EJ- wm A., z. v. W. van Dijk en B, Th, Evers. OVERLEDEN: L- Quade, 82 j. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Bellen bü ongeval: G.G en G.D., Tmnlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnurumer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 1920.30 uur, dinsdag 9-30—16.30 en 19—20-30 uur, woensdag 930—16 30 uur, donderdag 9 3012.30 uur, vrij dag 9.3016.30 en 1920.30 uur, zaterdag 9.3016.30 uur. 'sZon dags gesloten. E.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 1921 uur, woensdag 1437 en 19—21 uur. doncfèrdag 10—12 uur, vrij dag 1417 en 1921 uur, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Een. nieuw huis, een nieuw hart". Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. (tot 7 december) BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Martin, en Lewis als parachutisten". Monopole, 14 uur: .Come prima" 19 en 21.15 uur: „Een stad zoekt zijn moordenaar". DIVERSEN Sted. Museum, 8 uur, Verkenningen van kunst. Amstelbran, 8 uur, Sehied- Kunst kring- Vergadering. Wijkcentrum Nieuwland, 7.30 uur. Muziekschool Pangalile. Leerlm- genuitvoering. Irene, 8 uur. Pers. Ver. Guato. Film. Sursum Corda, 8 uur, WyklVNH.G. Ontmoeting. Geref. Jeugdhuis, 8 uur, Kath. Vrou wengilde. Lezing. In de kerk van de Ned. Frot. Bond geeft organist Aad van der Hoeven op woensdag 23 november, aanvang 8 uur, een orgelconcert. Op het pro gramma staan werken van J. Pa- chelbel, J. S. Bach, L N. Cleram- bault, G. F. Handel, Henry Purcell, Jéhaïn Alain en C. d-a Wolf. De'jaarvergadering van de Oranje vereniging Wilhelmina in Kethel heeft een vlot verloop gehad. In ge bouw „De Vriendschap" bestond een ruime belangstelling voor deze bijeen komst. De aftredende bestuursleden J. Noteboom en N. van dsr Water werden herkozen. De heer E. van der Plas die zijn functie ter beschikking stelde werd opgevolgd door de heer J. Hooghart. De jaarverslagen wer den goedgekeurd. Gebleken is dat de financiële toestand gunstig is. V. A. Hettinga nieuwe voorzitter van DOK De chr. gymver. DOK heeft een nieuwe voorzitter. Op de najaarsle- denvergadering Is voorzitter F, E, Koelman in verband met zyn druk ke werkzaamheden afgetreden. In zijn plaats werd benoemd de héér W. A. Hettinga. De wijziging van da statuten werd aangenomen. Het bestuur is uitge breid van negen tot elf personen. De heer 3. van Noortwijk sr. en mej. A. Heyboer traden to4 dit college toe. De heer F. E. Koelman werd geko zen als tweede voorzitter. De heer J. van der Kooy werd gekozen als commissaris in de vacature Houtza ger. Besproken werd bet wmterpro- grarama en de deelname aan de ge westelijke turndag die in Waalwijk wordt gehouden tijdens de Pinkster dagen. Getracht wordt een kamp ge durende het weekeinde te organise ren zoals dit jaar m Coevorden het geval is geweest. Achtentwintig jaar geleden ver vaardigde de Duitse meestercineast Fritz Lang zijn beklemmende film „M". Dit experiment van Lang Is ge worden tot het proto-type van öe tot hoger niveau geheven speurders- film. Na hem hehben vele andere producers zijn voorbeeld gevolgd en enkelen onder hen, met Alfred Hitch cock aau de top, hebben Langs eer ste prestatie nog overtroffen. Onder de titel „Een stad zoekt zijn moordenaar" is deze oude rolprent weer in Nederland in roulatie ge bracht en het feit dat deze oude ex perimentele film ook nu nog het aan kijken ten volle waard is, bewijst eens te meer het meesterschap van Fritz Lang. Hij maakte gebruik van massa-scène's, maar door daar door heen close-ups en detail-opnamen te vlechten weet hij een beklemmende actie te wekken, waardoor de toe schouwer met spanning wordt gela den. Men ziet de jeugdige Peter Lorre, nu bijna vergeten, maar in de derti- ger jaren een film-figuur van bete- kems, als de kindermoordenaar, die in Berlijn achterna wordt gezeten, met alleen door de politie maar vooral door de onderwereld die niet gesteld is op de veelvuldige raz2ia's van de politie en zo het recht in eigen hand neemt. De mogelijkheid om nu allerlei vreemde figuren ten tonele te voeren is door Lang danig uitgebuit. Daardoor kon hfj aan deze thriller een sinister kantje geven. Maar tevens is het een verrassende milïeu-schildenng geworden van de Berlijnse onderwereld, in tal van facetten. Zo krijgt men in Monopole-theater Esperanto-agendo Merkreden, la 23 an de novembro Klubvespero. Kio estas via opinio pn tio? Ce kino V/Gink, Ploegstraat 19. Alvenau multope, ju pil da homoj des pli da amuzo. Hoogste punt bereikt Met de bouw van een complex van 24 vrije woningen aan de Meeuwen singel te Kethel Is aannemer D. Ba ron zover gevorderd, dat zaterdag mr. dr. Ir. M. M. van Praag de vlag op het dak kon hijsen, als te ken dat het hoogste punt was be reikt. In een geestig speechje sprak de heer Van Praag de hoop uit, dat hij met vergeten zou worden, wanneer hij over ongeveer een half jaar zijn functie van directeur van de Wo- nmgdienst en Bouw- en Woningtoe zicht zal moeten neerleggen. Doch de heer Baron gaf hem de plechtige ver zekering dat de „bouwwereld" hem met zou vergeten. Tijdens een gezellig samenzijn na de plechtigheid, sprak de heer Klei- nekoort namens de kopers van de nog af te leveren, woningen een dank woord. Hij had bewondering en res pect voor de ondernemingsgeest van de heer Baron, die deze particuliere woningen heeft durven neerzetten. „Het wordt een vriendelijke wijk" merkte hij op. Dat het gezelschap even tevoren tot aan de enkels door de modder had gebaggerd, was im mers maar een tegenslag van. tijdelij ke aard. Maandagavond, 21 november wordt om kwart over acht in de aula van het Stedelijk Museum te Schiedam de tweede bijeenkomst van de serie „Verkenningen van kunst" gehouden. Het onderwerp, het werk van Rem brandt, zal met een keur van kleu rendia's besproken worden door ds. F, R. A. Henkels te Heemstede, die reeds tweemaal eerder in het mu seum. heeft gesproken n,l. over Hen drik Werkman en Mathis Griinewald. Het gesprokene zal worden omlijst met muziek uit de barok. Voor deze avond is een zeer be perkt aantal losse toegangsbewijzen te verkrijgen. In de Nieuwe Kerk aan de Bin nensingel werd zondagavond een jcugdmeeting gehouden, georgani seerd door de Evangelische Jeugd Actie. Alhoewel de jeugd de over hand had, waren er ook veel ou deren onder de aanwezigen, die niet alleen gekomen waren om te luisteren naar de toespraak van de gereformeerde predikant ds. H. J. Heynen. Want behalve het E.J.A.- koor onder leiding van Hans van den Boom verleende de chrïst. har monievereniging Sursum Corda me dewerking. Nadat de heer R, van 't Hof na mens de E.JA. met 'n enkel woord het doel van de meeting uiteen had gezet, speelde Sursum Corda een koraalbewerking van Memdert Boe- kei, „Lof zij den Heer", Naast de begeleiding van de vele liederen, die gezongen werden, ga ven de mannen van Sursum Corda een uitvoering van „Prelude en fu ga" van Bach en brachten een pa rafrase over „*k Heb gUoofd en daarom zing ik". Onder de titel: „Je plaats in het koninkrijk Gods" bond ds. Heynen de jongeren op het hart, 2ieh los te maken van de duivel. Zowel voorafgaande, als bij het verlaten van de bijeenkomst speel de Sursum Corda onder leiding van de heer K. F. Kokelaar. Voor de eerste contactavond van de CJV in dit seizoen bestond zater dag In gebouw Christelijke Sociale 'Belangen veel animo. Voorzitter W, F. de Wolff, die de bijeenkomst ge opend en gesloten heeft, herinnerde er i» zijn welkomstwoord aan dat er vroeger ook dergelijke contactavon den werden gebonden maar dat ge leidelijk de belangstelling bfj de jeugd en bij de ouders verminderde. H(j was dan ook verheugd dat de jongeren nu weer zulk een belang stelling tonen. De heer J. Sonneveld wees op de oliebollen actie, die ten bate van het jubileumfonds van de CJV zal wor den gehouden, Hij deed een beroep op de jongens en meisjes voor me dewerking. Voor de pauze heeft het amateurtheater bureau Intermezzo onder leiding van Joop Uyl het pro gramma verzorgd. Twee schetsjes werden opgevoerd, een orkestje ge vormd door piano, drums en twee gitaren zorgde voor vlotte muziek en de zangeres Ans van Wijk ont popte zich als een goede navolgster van Caterina Valente. Na de pauze werd de bekende hu moristische film „Het zit in de lucht' met George Formby vertoond. De tweede contactavond zal waar schijnlijk in de nieuwjaarsweek wor den gehouden. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Volksgebouw heeft districts- bestuurder S. Oosterhuis aan 'twaalf leden ven de Algemene Bedrijfs groepen Centrale in Schiedam de insignes kunnen uitreiken wegens langdurig lidmaatschap van het NVV. Tien van de elf „gouden jubilaris sen." (met veertig jaar dienst) staan op de foto, nX staande v.l.n.r.: L. Kooyman, C. Driet, C. Tetteroo, H. Talmon, A. de Jong, W. j. Schewe en districtsbestuurder S. Oosterhuis," zittend: J. Roeters, W. Pulton, S. Blom, A. Mak Alleen de heer J.H. Noorüam ontbrak, evenals de heer P. v.d. Kraan-, die het zilveren insigne ontving. De da mes kregen bloemen en de echtparen zullen samen een week met vakantie gaan in het Flevo-oord van het NVV. Na de huldiging heeft Jan de Troye op prettige wijze ver teld. van zyn ervaringen bij de radio. De Algemene Bedrijfsvoetbal Com petitie houdt op maandagavond 28 november de prijsuitreiking van de in dit seizoen gespeelde competitie. In gebouw Arcade zal de secretaris van dc Commissie van Toezicht op het bedrijfsvoetbal in Schiedam de heer L. van Sijll de prijzen uitreiken. Op deze bijeenkomst worden tevens een aantal films vertoond. Na afloop Is er gezellig samenzijn. de gelegenheid om een oud experi ment van Lang, dat de tijd heeft we ten te overleven, kunnen bewonde ren. (Advertentie IM.) Herkent U deze tas* Oe bekende Sisal- of touwtas met ronde handvaten en waaraan bet beste originele blanke tuigleder is verwerkt- Nu geen tien of twaalf gulden of nog meer betalen voor deze vlotte solide tassen, neen. nü kunt U bem kopen met tuig- lederen zijkanten, zijden voering en binnen vak, voor nog géén zes gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van honderden stuks van een van de meest verkochte tassen die ooit zijn aangeboden, afgewerkt met migleder, voor Een pretentieloze rolprent, waar mee de makers niet anders hebben beoogd dan u enige tjjd onbezorgd en vrolijk te doen lachen, draaft in Passage. Dean Martin en Jerry Le wis, terzUde gestaan door de char mante Mona Freeman, vervullen er de rol in van een paar parachutisten van het Amerikaanse leger. Dean Martin (die in de rolprent Chick Allen heet) is dat werkelijk, maar Jerry Lewis (Hap Smith) niet. Hap Smith is namelijk een beroemd komiek, die tegen wil en dank door Chick Allen in militaire dienst wordt gesmokkeld, omdat Chick Allen van de een of andere generaal de op dracht beeft een legershow te orga niseren en deze koste wat het kost een succes moet worden. Hap Smith, die in de show-wereld zojuist een mooi contract heeft afgesloten, poogt er aan één. stuk door vandoor te gaan, wat Chick telkens weer weet te verhinderen. De soldaat, wiens plaats Hap in neemt moet zich schuil houden en slaagt daar ook niet altoos in. De verwikkelingen zijn dus niet van de lucht en daar gaat het natuurlijk allemaal om. Aangezien Martin en Lewis twee goede komieken zijn en. Mona Freeman over het nodige vrou welijke schoon beschikt, is het alle maal erg onderhoudend. Wanneer u van een militaire komedie houdt staat het als een paal boven water, dat u zich kostelijk zult amuseren. (Elke leeftijd). VLAAKDINGEN In het huishoudelijke voorlichtings centrum aan de Westhavenplaats heeft de heer A. v. d. Caay vrijdag avond voor een aantal huisvrouwen en toekomstige huisvrouwen een tipje opgelicht van de sluier, die hangt over het dagelijkse gebruikte artikel gas. Hij knoopte hieraan een groot aantal praktische wenken vast. Heden is van ons heengegaan onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante CHRISTINA MARIA BEVERSLUIS in de ouderdom van 73 jaar. Arnhem: Zr. A. J. Beversluis Zeist: Ds. K. A, Beversluis en kinderen Veere: M. Beversluis J. Beversluls-Verstraate cn kinderen Hilversum: C. A. Beversluis en kinderen Terschelling: J. Pie en kinderen Arnhem: M. E. Mulder-Beversluis J. C. H. Mulder on kinderen Epe: C. E. ten Oever-Beversluis en kinderen Bussum: G. C. M. Meijerink-Beversluis A. Meijerink en kinderen Arnhem, 18 november I960, van Limburg Stirumlaan 10. De teraardebestelling zal plaatsvinden woensdag 23 november a.s. om 12 uur, op de Algemene Begraaf plaats „Moscowa" te Arnhem. Vertrek van het sterf huis om 11.30 uur. Op het Districts Consultatie-Bureau voor de Tuber culose Bestrijding, Stadhouderslaan 98, Schiedam, wordt gevraagd: tevens assistente van de verpleegster. Zij zullen belast worden met het ver richten van tuberculinereacties bü de scholieren in het district Schiedam. Salarissen volgens rijksregeling. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. f Permanent wave Permanent: Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Kuiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— com pleet. Telefoon 66833. Koop bij onze adverteerders

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1