Sint Nicolaas ingehaald door duizenden kinderen Grote activiteit in Schiedams „Honved komt in de finale Danny Kaye: n mooie inspecteur-generaal Zuiderkerk kreeg de klokketoren ONDANKS HET GURE WEER Dilettantjes Noad verliest met ere Glorieuze vaartocht en rijtoer WEDSTRIJDEN TAFEL-VOETBAL MONOPOLE-MATINEES: Wanbetaler vlucht door w.c.-raam St. Nicolaas geschenken SCHIEDAM 'n Artifort bankstel of eethoek ERVAREN CHAUFFEUR BIJRIJDER FABRIEKSPERSONEEL Inschrijvingen overtreffen verwachtingen Koeriersters .jVlaandag 28 november 1960 Advertentie LM.) De Schiedamse Jeugd-toneel ver. „De Dilettantjes" heeft zaterdagmid dag In een volle zaal van Arcade op grootse wjjze in een feestelijk «aba- ret-programma de Sint ontvangen. I Geopend werd met 'n poppenspel van H. Stork met muzikale begeleiding van de lï-jarige Ineke Molendijk. Hierin treden een verzameling leuke figuren op, een hele winkel vol pop pen, die kunnen lopenr spreken en 2lngen. Een ruime keus dus voor Sinterklaas. In de pauze werd een heel reper toire van Sinterklaas-liedjes afge werkt, waarna de Sint in persoon binnenstapte en de Pieten direet be gonnen met het uitdelen van versna peringen. In het tweede deel van de middag -is een toneelspel van P. Dekker „De brief aan Sint Nicolaas" vertoond. Het gaat om een dapper jongetje dat een brief schrijft aan de Sint met wensen voor z'n zieke moeder en werkloze vader, die dan op 5 de cember in vervulling gaat. Na afloop onderhield de Sint zich nog geruime tijd met de jeugd, terwijl de Pieten bij het afscheid nog voor een verrassing zorgden. De Di lettantjes gaan zich nu voorberei den op het Kerstfeest dat zij de ouders en de donateurs zullen' aan bieden.' De eerste ronde voor de kerk- bouwactie beeft vierduizend gulden opgebracht. In verband met het succes yan deze actie op dc eerste dag is beslo ten elke avond de vleeshallen van 7 tot 10 uur open te'stellen, ten be hoeve van de Hervormde actie. Ifl Dit fs geen aanbieding i lyH waarvan U 1 vlakvoor St. Nicolaas nog voldoen de voorraad zult vinden.... en daarom moet U tijdig.... nu kopen. Want morgenvroeg begint de verkoop van honderden zuiver wollen shawls uit de series van rond de vier gulden, nü voor minder dan de halve prijs. men van de plannen, want tenslotte is de jeugd van vandaag de burger van morgen, die van dit Stadhuis gebruik zal maken. De rijtoer die door een groot deel van de stad voerde, heeft weder om velen de huizen uitgedreven. Om stuwd door de jeugd is St. Nicolaas, nu vergezeld van acht Zwarte Pie ten te paard en vooraf gegaan, eerst door de drumband van Harmonie en later van Crescendo door de stad ge gaan om over vijven zijn tocht in Hotel Beyersbergen te beëindigen. Nadat NOAD de Vorigewedstrijd tegen het op de tweede plaats staan de Germinal geflatteerd met 91 had verloren, waren onze stadgeno ten al by voorbaat kansloos om 21 Dp in eigen huls te kloppen. NOAD heeft echter zelfs nog een goede kans gehad op een puntenverdeling. Nn werd het een 7—3 nederlaag. Maar wat te denken van het feit dat van de tien partijen er vijf om een derde game vroegen, waarvan er slechts twee in het voordeel van NOAD kwamen en dat een partij met de cijfers 2624 in het voor deel van 21 Up werd beslist? Hier was toch bepaald niet van veel sterkte verschil sprake.' De partij van Herman v. d. Poort tegen Berkenpas werd weliswaar in twee game's beslist, maar die twee de game had toch een uitslag van 2523. Ook het dubbelspel moest in drie game's worden beslist en hier bleef NOAD net met vijf pun ten verschil de mindere! De persoonlijke resultaten zijn: Gunneman—Aben' 21—15, 21—15; Allmendlnger 21—15, 2112; V. d. Poort 21—10, 2116; Berkenpas Aben. 17—21, 21—16, '28—28;' Allmen- dinger15—21, '21—7, 26—24; v. d. Poort 21—8, 2523; Sfeenhorat Aben. 15—-21, 1521; Allmendlnger 19—21, 21—17, 1621; v. d. Poort 17—21, 21—9, 21—18. Het dubbelspel werd door Aben en Allmendlnger verloren met de cijfers 21—13, 9—21, 21—-16. J .v'V =;- 3 december krijgt NOAD HTTC op bezoek. In deze wedstrijd.had een goede kans op volle winst ge zeten, als NOAD de beschikking zou hebben over Aben en Allmen dinger; maar beiden hebben dan hoogstwaarschijnlijk geen verlof, zodat NOAD dan verzwakt zijn te genstander tegemoet zal treden. Een spannend spelmoment in de finale vari.de Tafel-voetbal wed strijden om het kampioenschap van Znid-Holland -waarbij men het doel ziet van ,JHonved" uit Schie dam, dat door de heer R, van der Ven (gebogen staande) wordt ver dedigd, tegen de opdringende ploeg wan P.C.? Amsterdam de hand links van de heer M. Mulder 'uit Den Haag. Gisteren organiseerde de afdeling Schiedam van de Ned. Tafel Voetbal Bond, de kampioenschappen van Zuid Hollend, Zaal Marijke aan het Broersveld was tot een .miniatuur stadion herschapen en de vlag. van de N.T.V.B. was het teken van een goede en met beleid gevoerde organisatie. De heer Nieuwstraien, competitieleideT van de afd. Schie dam, had de leiding van de wed strijden. Twintig deelnemers uit Den Haag, Delft, Rotterdam en Schiedam hadden zich opgegeven voor deze'ti telstrijd. Van Schiedamse zijde was men nog al erg optimistisch gestemd, dat de titel wel binnen onze gemeente zou blijven al deed de kampioen van Nederland „S.C. Amsterdam" (uit Den Haag) ook mede. Drie Schie damse verenigingen hebben zich bij de laatste acht geplaatst en dit waren „Titan", R.O.D.A." en „Honved.*' Al leen Konved heeft zich echter in'de finales weten te spelen. S.Wt'SO (Rotterdam) en Spartak speelden voor dc derde en vierde plaats en de ze wedstryd werd door eerstgenoem de met 73 gewonnen. De finale tussen „S.C. Amsterdam" en het Schiedamse „Honved" lever de een spannende strijd op. S.C.A. stond met de rust met 1—0 achter doch in een uitermate boeiende twee de, helft bleek de kampioen van Ne derland toch meer in zjjn mars te hebben. Honved, dat voor het eerst in de finale van een belangrijke wedstrijd doordrong, kon zijn zenu wen niet genoeg beheersen en speel de in soms wat te hoog tempo om.de bal zuiver te plaatsen. Amsterdam daarentegen bleef met rustig en wel doordacht spel zijn tegenstander par tij geven en zag zUn betere spelop vatting beloond met een 21 over winning. Niettemin voor Honved een zeer goede prestatie. De verrichtingen van Roda zijn' in deze wedstrijd wat beneden de maat gebleven. De wedstrijden hebben de gehele dag vrij veel publieke belang stelling gehad wat de afd. Schiedam zeer verheugde; De voorzitter van de N.T.V.B. de heer D. Ding uit Den Haag was de gehele middag bij l de wedstrijden aanwezig en heeft na afloop de pryzen uitgereikt en de afd, Schiedam en in het bijzonder de heer Nleuwstraten bedankt voor de goede organisatie. Sint Nicolaas en zijn Pieten had den bi?na handen te kort om te zwaaien naar al die duizenden kinderen en mensen die langs de Lange Haven stonden om hem te zien binnenvaren op de Konin- ginneplaat". Zwarte Piet^ toe. te zingen. Dat er niet nog meer toeloop Is geweest, dan er al was, is waarschijnlijk toe te schryven aan het wel zeer slechte weer met de gure en harde wind. Na de verregende vrydag en de slechte zaterdagmorgen zal velen de moed zijn ontzonken om nog in de koude wind te staan wachten op de Sint. Toen de Spaanse bisschop, dan ook even, na twee uur, staande op het bo vendek van de „Koningïnneplaat" bij hetHoofd arriveerde voor zijn vaartocht^ door- de havens, stonden daar minder jonge en oude bewonr deraars te wachten, dan in vorige ja ren wat begrijpeiyk is bij de' sner pende "wind over de open. rivier.- Maar even zo vrolijk loeiden de si renes van de daar liggende sche pen en het Schiedamse Folitie-Mu- ziekgezelschap, in een voorafgaan de boot gezeten speelde onver vaard van „Zie, ginds komt de stoom- boot uit. Spanje weer aan!" Maar in de havens, vooral in de bui ten- en binnensluizen en bij de brug gen, waar de grote boot voorzichtig moest manoeuvreren, zag het langs de kanten zwart van de kinderen, die hartelijk juichten en zongen. De mu ziek liet zich niet onbetuigd, even min als St. Nicolaas; die deftig groet te naar alle kanten. Maar het mees te succes had waarschijnlijk de lange Zwarte Piet boven op het hoogste dek met zijn dolle capriolen en frat sen. En zijn herhaalde opwekking om maar te zingen, werd steeds ge volgd. Omstreeks drie uur meerde de „Konniginneplaat" af bij de Brede Marktsteeg aan de Oude Sluis en de Sint stapte aan wal, waar hij wel kom werd geheten door de commis sie van ontvangst.' Nadat Sint 'Ni colaas nog gesproken had met enke le'van de honderdén zich daar ver dringende kinderen en de ondeugen de Piet hen nog aan het schrikken* had gemaakt, stapte de Sint in hef gereedstaande open rijtuig, om, voor afgegaan door de muziek naar dé Grote Markt terijden, waar burge meester mr. J. W. Peek al wachtte om de hoge gast te begroeten. Zowel de burgemeester als de Bis schop hebben kennelyk medelij den gehad met de yele in de sner pende kou wachtende kinderen want de ontvangst is kort gehouden en de Sint heeft zelfs z'n gebruikelijke thee-pauze overgeslagen om. direct aan z'n grote rütoer te beginnen. In «Un meer dan anders op de kin deren afgestemde welkomst-rede heeft burg. Peek toch niet kunnen nalaten om toch te wijzen op de plannen voor het nieuwe stadhuis die kortgeleden bekend zijn gemaakt. I Hij hoopte dat de jeugd In het Ste- j deiyk Museum kennis zou willen ne- Dinsdagmorgen óm 9 uur begint de verkoop van deze honderden verschillende zuiver wollen dames- en herenshawls, in tientallen kleuren en des sins, door 4Ê /L elkaar .oor W WH eén prijs, voor WM 7^ Zaterdagmiddag heeft St. Nicolaas tyn glorierijke intocht in Schiedam gehouden. Vele duizenden, misschien wel meer dan tienduizend jeugdige, oudere en geheel volwassen Schie dammers zijn uitgelopend om dc ou de Heilige olt Spanje een harte lijk „Dag, Sinterklaasje, daag, daag fAdvertentie t.M.) De 21-jarige vloerenlegger W. C. had zaterdagavond en -nacht nogal stevig verteerd in een café aan het Broersveld. Hij voelde er kennelijk weinig voor de vertering te betalen, zodat - hij zich. via een raampje in de w.c. een uitweg zocht uit het café.' Daarbij kwam hij op achter plaatsjes van andere woningen, waar zfjn gescharrel de aandacht trok. De gewaarschuwde politie kon de: jon geman betrappen, toen hij nog aan een schutting hing. Het bleek dat hy bij zijn klimtocht nog ergens een ruit had gebroken. Daar de jongeman onder de in vloed van sterke drank verkeerde, heeft de politie hem ter ontnuchte ring de nacht óp het politiebureau gehouden en hem zondag vrij gela ten, nadat hij - zijn. vertering had betaald. EEN büzonder fraaie film van vrije bewerbing van Gogols „De Re- Danny Kaye is De Inspecteur ge- visor". Danny is aan een stuk door neraal. Het gaat hier om een zeer onverbeteriyk dwaas, en dat in een - overrompelend tempo. (Advertentie t.M.) Als de weg gestuurde duvelstoe jager van een zwendelaar in wonder geneesmiddelen komt hij hongerig en berooid -aan in een stadje met een door en door corrupt bestuur, dat in angst en beven de aangekondigde komst van de Inspecteur-Generaal afwacht. Deze autoriteit reist incog nito en bedient rich van de zonder lingste vermommingen, zo wordt ge fluisterd, Waar hij wanbeheer ont dekt, krijgt de beu] druk werk. De door Danny gespeelde zwerver wordt eerst in het gevang geworpen, dan „begrijpt" men dat hij de vermomde inspecteur-generaal is. De burge- meester overlaadt hem met eerbewij zen. Danny Kaye iaat zich weer ken nen als een voortreffelijk zanger van leuke liedjes en een mimiek-virtuoos TEL 12 22 00 van heel bijzondere klasse, U moet eens letten op de serie tics, een stuk r;i—of;zeven wei, die hij achter elkaar fiii:iriiniir"--iiiii7-ir'^7V en Precies °P hiaat op zijn onge- looflijk soepele gezicht tovert. Een aardige filmtruc is ook het kwartet, dathij' iiri'*z,n 'eentje ten gehore brengt. - Regisseur Henry Koster is met veeL verve te werk gegaan. Wal- tor slezaIc speelt een pracht van 'n boef, Een. film om niet té missen. Dit is de laatste aanbieding in deze serie. Een aanbieding die ontstaan Is. door een combinatie van het abnormaal zachte najaar en onze overvolle magazijnen. Daarom gaan wij morgen wollen dekens verkopen voor prijzen, die U aan de voor-oorlogse zullen herinneren. Wollen dekens in leuke, mo derne streepdessins. geruwd als zuiver wollen dekens. Morgen koopt U als laatsce aan bieding in deze serie, éénper soons dekens voor nog géén acht - en tweepersoons voor nog géén tien gulden. Advertentie l.M I Nog; vóór de feestdagen 8 in huis, als U deze week 's avonds bij 6 ons komt kijken. n I (desgewenst crediet-service) Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze wollen dekens, voor prijzen, die U beslist geen tweede keer kunt verwachten. nolüurtqk, want i> Zwftivri. BBOERSVEST 64-66, Telefoon 6 79 20 Franka Limonadefabriek Aanmelden op ons kantoor; Calandstraat 1Ï5 - Schiedam - Tel. 6 38 56 bekend zijn welke zeven spelers uit deze vijf poules in aanmerking ko- f< men om met de kampioen van vorig a jaar M. v. Kempen (LEV), begin vol- 1 gend jaar met de finale tc beginnen. Voor het toernooi om de Rem- 1 brar.dt-librc-beker schreven 18 spe- g Iers in. Zij spelen in drie poules 1 voorwedstrijden bij D.G.L, teVlaar- 1 dingen (groep 1), Sntre Nous te g Schiedam (groèp2) en in 't Raad- huis te Schiedam (groep 3). De ze- g ven bestgeplaatstcn komen in de |g eindstrijd met G. Buddeböhmer van DGL, de houder van de wisselprijs, S De finale zal bij DGL worden ge speeld. Voor het driebandentoemooi om het Bliekendaal-bilj art schreven niet minder dan 45 deelnemers in. Zij zijn in vijf poules ingedeeld voor het spelen van voorwedstrijden.G. Buitenhek (Schiedam) zal het inde finale moeten opnemen tegen deze ven bestgeplaatsten uit de vijf ge vormde groepen. Deze wedstrijden, De drijvende bok „Simpson" t?an de firma Van der Tak heejt de Cerefor- die ook afgelopen week begonnen, meerde Zuiderkerk aan de Westfrankelandsedijk zaterdagmorgen haar de- worden allo in Schiedam gespeeld, jinitieve gezicht gegeven. Een aantal belangstellenden heeft gezien, hoe de resp. bij De Sluis, Entre Nom.Tha- moge stalen toren in een oogwenk naast de nieuwe kerk aan de rand van lia, Rembrandt en Pleinzicht. de Wilhelminahavcn werd gezet. Deze stalen toren is bij de firma De Neefj De in twee groepen (voor teams) in Vlaardingen vervaardigd, naar een ontwerp van de architecten Swane- gespeelde voorwedstrijden om de veld en Goslinga. Vier ijzeren balken van bijna vijftien meter lengte ver- HVV-beker zijn achter de rug. In bonden door dwarsbalken, -wormen de eenvoudige en. bijzonder moderne poule a werd het A-team van De constructie van deze klokkestoel. Bovenop het staal is een model van een. Waal winnaar, in b het B-team van schip geplaatst otn symbolisch de verbondenheid van de kerk met het dezelfde vereniging-Vanavond wordt werk in deze havenwijk uit te beelden. De toren is overigens nog zonder de finale gespeeld. Maar we weten klokDe inrichting van deze kerk is nu zover gevorderd dat de officiële derhalve reeds, dat De Waal de opening volgende week zal kunnen geschieden. Het meubilair is vrijwel nieuwe houder is van de HW-be- geplaatst en^deze week zullen de orgelbouwers de zuiverheid van het een- kei. uoudige begeZeidïngsinstrutnent gaan beproeven. In het biljartdistrlct Schiedam gonst het weer van activiteit. De belangstelling voor de wedstrijden is zeer groot. Bijna elke avond zyn. er dan ook wedstrijden. Ziehier een samenvatting van de thans lopende wedstrijden; Zaterdag en gisteren vertegen woordigde A-A. Spronkers. (LEV) het district in het gewestelijke toer nooi om het kampioenschap vijfde klasse libre, dat door de Bollestreek werd georganiseerd. De finale om het persoonlijk kam pioenschap vierde klasse libre is aan de gang; we bebben daarvan regel matig de uitslagen gegeven Zojuist is begonnen het tóemooi om het derde klasse libre kam pioenschap. Er waren niet minder dan 35 biljarters, die inschreven. Zij zijn onderverdeeld in vjjf poules van zeven, deelnemers, die spelen in de clublokalen van HVO te Vlaar dingen (groep 1), Bellevue te Maas sluis (poule 2), „De Sluis" te Schie dam (groep 3), „De Karseboom" te Schiedam (groep 4) en „Schiedam" te Schiedam (puole 5). In de week tussen Kerstmis en-Nieuwjaar kan Wegens teleurstelling vier prachtige moderne eelhoek- stoelen, teakkleur, pracht bekleding, prima vering, niet gebruikt, dus nieuw ƒ90. Adrianalaan 167, Rotterdam- Noord, telefoon 18 83 52. Te koop aangeboden St.-Nicolaas geschenk. Sue- I ces- en zakagenda's, luxe I Permanent WOVe postpapier, foto-albums. 4 kleuren ballpcnnen, vulpen houders, mei gouden pen en Permanent! Dames, voor een garantie, reeds vanaf 3.95. goede permanent en prettige Prachtige collectie bij kan- bediening: kapsalon J de toorboekhandel „Modern", Ruiter. Lange Kerkstraat 13. Boerhaavclaan 124, t. 6 84 15, Permanent vanaf ƒ8.— com- pleet Telefoon 6 68 33. Romans, kinderboeken, plak boeken. schaakspellen, scrab- 1 ble, monopoly en andere spellen bij kantoorboekhan del Modern, Boerhaavelaan 124. tel. 6 84 15. Meubel reparatie en stofferen. Te koop jonge boxers. Tole- Gebroken armen, ber.en 'en foon 6 61 50. ruggen, gaat naar Plate de -vakman. Wat hij niet weer Te koop D.K.W. bestchva- maken kan geef dat maar gen, pas gereviseerd. Tegen aan de vuilnisman. Plate, Gr elk aannemelijk bod. Zater- Markt 19-21 Schiedam te- dag na 6 uur. Telefoon 6 53 13. lefoon 677 62 Diversen in donkere multi-colors

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1