MVV profiteert gretig van Feijenoords misstap (2-2) - DCV van schot af; TSC niet Excelsior vergist zich in Helmond Fortuinlijk Sparta liet Fortuna tuimelen (1-2) Coen Moulijn als linksbinnen wel actiefmaar onefficiënt Hermes DYS had handen vol aan fel Leeuwarden (4-2) RBC drijft BDHC naar nederlaag (2-0) SW bedwingt Be Quick, maar „verspeelt" Kouwen Xerxes heeft geen geluk Winnende treffer kwam vlak voor het einde CVV beet zich de tanden stuk J aarvergadering prov. dambond Spangen 2 verloor Maandag 19 december 1960 De 30.000 kijkers in het grauwe, mistige en kille stadion zullen wel zeer verdeelde meningen hebben gehad over het „experi- ment-Moulijn". Want zwarte Coen, wiens vurige wens het was de linksbuitenplaats te mogen wisselen voor een plekje in het binnentrio, voetbalde weliswaar bijzonder leuk, maar met „leuk spel" kunnen geen overwinningen worden behaald. Daar is effi ciënt voetbal voor nodig en dat was het speelse spel van Coen Moulijn allerminst. Feijenoord liep zich nu vast op de stevige defensie van MW. De stadionmannen verzuimden van de sco- ringsrijpe kansen er meer dan twee te grijpen en omdat de MVV-ers, ondanks dat zij ver in de minderheid waren, toch twee zwakke momenten in de Feijenoord-defensie afstraften, eindigden de Maastrichtenaren wellicht tot hun eigen verbazing toch nog naast Feijenoord (2—2). Feijenoord had deze ontmoeting met een ruim verschil moeten win nen. De mannen uit het stadion wa xen veruit superieur. Met Moulijn als linksbinnen ging het aanvankelijk prima. Als een bliksemschicht snelde Coen langs zijn opponenten, maar hij vergat zijn virtuose spel voldoen de glans te geven. Tot de dertiende minuut ging het goed. Toen rondde hij zo'n razendsnelle aanval, in com binatie met Henk Schouten, met een welgeplaatste schuiver doeltreffend af tl—0). Maar daar bleef het bij. Coen Moulijn vergat, dat op de lin kervleugel Trans Bouwmeester wan delde, die zich niet voor niets had verkleed. Bovendien trok hij met zijn egocentrische spel alle medevoor- waart sen in een bottle-neck voor het Maastrichtse doel En daar stonden de Limburgers hun mannetje. Zij hadden voor de zekerheid midden voor Rutten als tweede stopperspil uit de voorhoede teruggetrokken en dat was maar goed, want de beide Maastrichtse kanthalves Ceulen en Toennaers -waren verre van bedrijfs- zeker. Omdat MW de aanval aan vier voorwaartsen overliet, kenne lijk met de gedachte „wat de buiten spelers Bergholz en Coenen produ ceren is meegenomen" werd in feite de gehele wedstrijd het Maastrichtse doel jn de greep gehouden. Het is zeker niet aan doelman Van Neer te danken, dat de score ook na de hervatting beperkt was gebleven tot de openingstreffer van Moulijn. Dat kwam door het gebrek aan schotvaardigheid van de Feyenoor- ders. Coen flitste zo nu en dan vluch tig door de Maastrichtse aehterhoe- insiHnffliiiiïniriarinBriiüaiiiJiiiijrrriiiiiiïPniüiinifflffiPiSisiiiHiïiihiiiiüi'iiiHL'iTiiiLa dnnr Piet Het/ster aaTOtöm i d de; z'n te ver doorgevoerde solis tisch optreden sorteerde geen enkel effect ook al omdat de trechter, waarin alle Fij en oord-attaques te- Voor het doel van MVV ont stonden ontelbare gevaarlijke momenten. Hier is Rien Ben- naars (wit shirt) m actie, maar zijn inzet zal tegen de staander terecht komen. recht kwamen, uiteraard te weinig bewegingsvrijheid gaf. Derhalve kwamen Bouwmeester, Schouten en Bennaars in dit stuk hoegenaamd niet voor en moest een verrassende schuiver van Kreyer- maat in de zeventiende minuut na de rust Feijenoord aan 2—0 helpen. Dat was maar goed, want drie mi nuten later capituleerde Kerkum voor een. snelle rush van de zeer be weeglijke linksbuiten Bergholz. Diens pass kwam voor de schoen van linksbinnen Vinja cn het lage harde schot suisde langs doelman Kutte- rink. MW schraapte alle moed en ener gie bij elkaar. Feijenoord liet zich daardoor intimideren en toen vijl mi nuten voor het einde een volkomen ongevaarlijke Maastrichtse uitval on voldoende werd weggewerkt, stond Bergholz paraat om met een eenvou. dige boogbal voor 22 te zorgen. Ondanks een voortdurend veld- overwlcht heeft een schotloos DCV tegen TSC met 1Z aan het kortste eind getrokken. De voorhoede van de thuisclub probeerde het wel met schoten van De Hay en De Vries, maar deze en kele prikken werden door de prima op dreef zijnde doelman Fyneman op betrouwbare wijze onschadelijk ge maakt. Echter doelman Van Wijnen was eveneens in goede vorm, want bij een der schaarse aanvallen van TSC wist hij een harde kogel van Van Gooi goed te stoppen. TSC bleef daarna aanvallen en m de dertigste minuut omspeelde Roovers de gehc-- le DCV-verdediging incluis doelman Van Wijnen en scoorde rustig (0—1). Tien minuten later had DCV ech ter het antwoord klaar door middel van De Hay, die een voorzet van Brand goed benutte (1—1). Ook na de hervatting was het DCV dat de toon aangaf, maar evenals voor de rust ontbrak elk schot. Brand wist hefc zelfs -te presteren om twee meter voor bet Oosterhout- se doel staande nog over te schieten. TSC putte moed uit deze vergeefse pogingen van de Krimpenaren en begon weer aan een offensief te bou wen, dat resulteerde in een treffer (Advertentie 1.MJ (Van onze sportcorrespondent) Helmond heeft het stoute stukje uitgehaald om Excelsior, dat nog al- tjjd kampioensaspiraties koesterde met 2—0 te verslaan. Het was een verdiende zege bovendien, want of schoon de thuisclub de onderste plaats bezet, was dit aan het spel- beeld beslist niet te merken. Excel- Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak c DEN HAAG Op de zaterdag ge houden jaarvergadering van de Pro vinciale Zuidhollandse Dambond werd in het bestuur de heer C, Mole naar uit Gouda, die daarvan elf ja ren deel uitmaakte, vervangen door de heer A. G. v, Zeyst uit Gouda. De vergadering sprak langdurig over tal van rechtstreeks door de provinciale organisatie of onder auspiciën daarvan staande •wedstrij den. Half januari 1961 begint het enkelrondige toernooi om het pro vinciaal clubkampioenschap. De com petities in de districten Gouda en Leerdam zullen waarschijnlijk tot districts-promotie-klassen worden „gepromoveerd". De provinciale organisatie telt thans bijna tweeduizend leden. van Ffassenhöfer, toen deze uit een verre pass gebruik maakte van ver warring in de DCV-defensïe. DVC kwam tegen het einde ver woed opzetten, maar de TSC-ers hiel den de zaak potdicht en gaven de Krimpenaren geen kans meer. (Van onze sportcorrespondent) De Gorkumse scheidsrechter Co- pier heeft zich de eeuwig durende sympathie van het Roosendaalse Al liance verworven door In de eerste helft het glashelder doelpunt van de Xerxes-llnksbinnen Krlesch om on begrijpelijke redenen af te keuren. Het van geluk gespeende Xerxes moest nu ook weer ervaren, dat het amateurvoetbal Iets geheel anders ls dan het betaalde. In de eerste helft combineerde de Rotterdammers op alle fronten, maar zagen door pech en veel geluk van de Roosendaalse doelman diverse doelrijpe kansen aan hun neuzen voorbij gaan. Tot acht minuten voor rust de arbiter zelfs 't enige sprank je hoop aan de Rotterdammers ont hield en een zuivere treffer afkeurde nadat hij dit eerst had goedgekeurd. Totaal onthutst werd de thee gedron ken. Na de hervatting eenzelfde beeld waarvan Alliance begrijpelijk party trok en kans zag tot 4—0 uit te lo pen, hierbij profiteren van een ont redderd rechter verdedigingsblok van de blauwwitten. Dat Engelman de Rotterdamse eer nog redde ontging ook aan de aan dacht van de scheidsrechter want invaller Dries de Boer moest de bal, die de lijn reeds lang gepasseerd was nog een extra trap geven (4—1). Al met al een trieste vertoning onder even trieste leiding. Advertentie LM.) Na een vlugge schijnbeweging ging ineens de middenvoor in een reuze-rasse dribble er met 't ronde ding vandoor; ieder won hem dit beletten en een back stoof op hem af om hem fiks op zij te zetten wat een massa soesah gaf. Want de duw was onrechtmatig en de ref floot in een tulp, wees vervolgens op een hortje en gebiedend naar de stip. Penalty... de kijkers loeiden en de meesten keken boos omdat moordlust hen verschroeide heet van vlam en weergaloos. Mot ontstond op de tribunes, hier en daar zelfs handgemeen, kortom., alle lieve blijheid om het veld verdween meteen; men schold in bizarre zinnen op één man, da's nogal glad, als men op de ref kan schelden, nou, dan heeft men woorden zal. Velen keken grauw en grimmig 't duurde meer dan een minuut vooraleer de vrede keerde, ook al leefde het dispuut, icant men had allang begrepen: d'een-7iul voorsprong ging teniet, penalty, wie zou diè houure, luidkeels tierde het verdriet. Angsten, leed en diepe zorgen hebben veler blik verglaasd, 't /luitje klonk, een diepe stilte, schoten kilometers naast. Vreugde glansde allerwegen zo die «immer iocs verwacht, aan de strafschopnemers kommer, daaraan heeft geen mens gedacht— PH1DA WOLFF Jr. (Nadruk verboden) (Van onze sportcorrespondent) Het zal ongetwijfeld met wat men pleegt te noemen gemengde gevoe lens zijn, dat SVV de thuisreis uit Groningen naar Schiedam heeft aan vaard, want de roodgroenen heb ben In de tweede helft van een zeer sportief verlopen strfjd met Be Quick hun doelman Kouwen met een gebroken onderbeen naar het zie kenhuis te Groningen moeten laten gaan. Zij kregen echter ook een deel van de winst mee en dat was dan een pleister op de wonde, Reeds in de beginne is Be Quick namelijk met goed afgestemd aan- valsspel naar voren getrokken, waar. bij herhaaldelijk zowel de kant halves als de bmnenspelers met dieptepasses op de vleugels open den. Verdedigend SVV kort daardoor in het eerste kwartier haar pret heus wel op. Gelukkig voor haar wisten de Groningse aanvallers zelfs de mooiste kansen niet te benutten, terwijl de bal zelfs een keer door Van Leeuwen uit de doelmond werd weggekopt. Het duurde door de Gro ninger aanvalsdrift nogal even om dat SW eveneens serieus ten aan val kon trekken, maar toen. de ma chine eenmaal op gang was geko men, begonnen Van El deren, Van Pelt en. Köneman. het toerental op te voeren. Het werd toen een strijd tussen technisch knap spelende ploe gen, waarbij echter de Schiedam mers te veel tijd en gelegenheid verloren lieten gaan door breedte combinaties. Be Quick bleef mede daardoor betere kansen behouden en na ruim een half uur kon midvoor Nuninga de in de mist verborgen 3500 toeschouwers doen juichen. Hij passeerde Kouwen onhoudbaar (1—0). Na de rust echter kwamen de Schiedammers in hoger tempo spe lende, terug en vooral door Köne man kreeg de nu bewegelijker spe lende aanvalslinïe enkele kansen. De felle schoten van Kentie leverden echter door goed ingrijpen van de Groninger doelman en van de Be Quick-linksachter geen treffers op. Doch, de Schïedamse ploeg ging door, ook toen baar doelman van het veld gedragen moest worden (zijn vervanger was Semijn) en als een verdiend resultaat kwam na een kwartier de gelijkmaker, toen Kö neman Van Pelt in staat stelde een schot te lossen, dat doel trof (1—1). Maar enkele minuten later waren de Schiedammers weer even ver toen de Groninger rechtsbinnen Brousek de stand met een boog schot op 2—1 bracht. Doch, SVV bleek noch verslagen, noch aangesla gen. De Schiedammers bleven aan vallen en eindelijk, vlak voor het einde kon Corbeau de agressieve rechtsbuiten met een fraai doel punt de stand op 2—2 brengen. (Van onze sportcorrespondent) Sparta mag beide handen heel stijf dichtknijpen. Op het nip pertje werd in Geleen een 21 overwinning op Fortuna be haald. Zou het eindresultaat een gelijk spel zijn geweest, dan ook hadden de Rotterdammers met plezier de terugreis aanvaard. Geen enkele Spartaan geloofde vijf minuten voor het einde, toen de stand 11 was, nog aan een Rotterdamse ovenvinning. Ook de vrije trap, die Tinus Bosselaar mocht nemen, wekte aan vankelijk geen enkele illusie. Maar de verdedigers van Fortuna werkten de bal uit die vrije trap van Tinus zo slordig weg, dat de kleine Piet van Miert (na de rust vervanger van de gebles seerd geraakte Henk Janssen) plotseling in staat werd gesteld de bal heel listig in de Limburgse doelmond te werken. De eerste tien minuten speelde l hebben gegeven. Maar plotseling Sparta voortreffelijk De ploeg draai- keerde het getij. Het was alsof de de goed en de meest chauvinistische soepelheid van het Spartaanse spel Fortuna-supporier zal toen „geen was overgeslagen op dat van de Lim- stuiver" voor de kansen van zijn club burgers. Met vlotte combinaties Voor de eerste-klassecompetitie van de KNSB (groep B) verloor Spangen 2 zondag met 3li van het Haagse DD, De overige uitslagen ïn deze poule waren: RSC—HCSV 4—5 (voorU, Dordrecht—Eindhoven 2 61a—314, LSVASC 2 6—4. kwam Fortuna tot diep in het Rot terdamse gebied. In de tiende minuut was het prijs. Een zuivere combinatie tussen Munsters en Kusters stelde middenvoor Kohn in staat een flit send schot te lossen. Andries van Dijk raakte de bal nog wel aan met zyn vuisten, maar het loeiende schot was onstuitbaar. Zo keek Sparta tegen een 1—0 achterstand aan. De Limburgers voetbalden, dat het een lieve lust was. Maar allengs begon de verdedi ging van Sparta meer vat op de For tuna-aanvallen te krijgen en hoewel Kohn en ook Faas "Wilkes zeer be weeglijk waren, gaf spil Villerius hen toch bitter weinig kans. Hij werd in zijn taak overigens goed ge steund door de kanthalves De Koning en De Boer, alsmede de achterspelers Zaal en Visser. Andries van Dijk deed in het doel ook goed werk. In de Rotterdamse voorhoede wil de het niet zo best lukken. Zowel Ad Verhoeven als Piet de Vries namen teveel teruggetrokken posities in, waardoor de kracht van de aanval aanmerkelijk verminderde. Maar in de 38 ste minuut gebeurde toch, waarop heel Sparta hoopte. De ge lijkmaker kwam. Henk Janssen zorg de ervoor na een fraaie solo-actie. Eerst passeerde hy met heel veel ge mak spil Cor van der Hart en toen doelman Belski op hem afstormde, „nam" Janssens ook de Limburgse doelman, waarna er geen enkel be letsel meer was. Kort daarna werd Henk Janssen door Cor van der Hart niet geheel correct tegen de grond gedrukt met als resultaat, dat de Spartaanse aan valsleider enkele minuten voor de rust met een liesblessure het veld moest verlaten. Hij werd vervangen door Piet van Miert. Na rust heeft Fortuna de kans ge had de winst naar zich toe te trek ken. Maar door het spectaculaire werk van Andries van Dijk bleef het Spartaanse blazoen van smetten vrij. De Rotterdamse doelman had overi gens het geluk aan zijn zijde, toen hij eerst een schot van "Wilkes op de vuist nam en de bal via de staander uit het doelgebied sprong en daarna Beenen, die oog in oog met hem sior speelde technisch beter, doch het had de pech, dat de schutters Meerman en Stal het doel op de verkeerde plaats zochten. Toch scheen Excelsior grote plan nen te hebben, In de eerste tien mi nuten onderging het doel van Hel mond een stortvloed van schoten en aanvallen, maar gelukkig voor de thuisclub wist keeper Van der Heij den alle pogingen te verijdelen. Zijn optreden gaf de Helmondianen ken nelijk zoveel zelfvertrouwen, dat zij hun verdedigende houding lieten va ren en op hun beurt de veste van Axie den Hertog gingen belagen. Het bleef aanvankelijk bij schuch tere pogingen doch toen bleek, bij een buitenspeldoelpunt van Van der Plas, dat het doel van Excelsior wel degelijk gepasseerd kon worden, kre gen spil Visser en zijn mannen han denvol werk. In de 26e minuut kwamen de Helmanders aan de lei ding, toen Van der Plas met een machtige zwaai een voorzet van Lam - booy om wist te buigen in een doel punt (l0). De tegenstoten van Ex celsior waren gevaarlijk genoeg, doch spil Van den Boogaard wist alle ge vaar te bezweren, daarbij dapper bij gestaan door de uitblinkende half Van der Linden. De thee had de door de kille mist verstijfde spieren kennelijk wat soe- peler gemaakt, want de tweede helft werd in een heel wat hoger tempo gespeeld. Meerman miste enige op gelegde kansen, terwijl Lïbregis pech had toen een lage schuiver bui ten bereik van de keeper tegen de paal belandde. Onverwacht stelde Helmond in de 28e minuut de zege veilig. Bij een aanval van de thuis club pseelde DÖrr de bal met de hand en scheidsrechter Jansen gaf hiervoor terecht een strafschop. Van der Lin den nam de elfmetertrap uiterst langzaam maar ook zeer zuiver (2—0). Ofschoon er toen nog ongeveer twintig minuten te spelen waren, ge loofde Excelsior niet meer in eigen, kansen. Helmond daarentegen was in „winning mood" en dat er nog niet meer doelpunten genoteerd konden worden is te danken aan de Rotter damse defensie, die - integenstel» ling tot de aanval betrouwbaar speelde. (Van een onzer verslaggevers) In de ontmoeting EmmaOVV was niet te zien, dat hier hekkesluiter (Emma) tegen de koploper to het strijdperk stond. Het was zelfs zo, dat de Rotterdammers bl(j mochten zUn dat ze tegen de jonge Dordtse ploeg nog een punt uit de Dordtse klei wisten te rukken. Nadat invaller-doelman Verheyen een gevaarlijk schot van Stolk had weten te verwerken, ging de strijd vrijwel gelijk op, waarbij de aanval len van CVV wel iets gevaarlijker waren. Vooral linksbinnen Roggeveen had met zijn schoten, die juist lang* de verkeerde kant van de paal gin gen, geen geluk Maar dat wilde geenszins zeggen, dat de aanvallen van Emma van gevaar ontbloot wa ren Integendeel, na 28 minuten open de Stolk met een kopbal na een hoekschop van rechts, de score, 1—0. Emma bleef doorgaan en de defensie van CW moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Een minuut voor rust kwam onverwacht de ge lijkmaker. Roggeveen zag een kans voor v. d. Gevel, Zijn pass werd gre tig ontvangen en met een ferm schot bracht v. d. Gevel de stand op 1—1. Direct na rust ontketende Emma een nieuw offensief, maar doelman Verheyen wist afdoende raad voor de problemen die hem door schoten van o.a. Stolk en Padlina werden ge steld. CW wist zich aan de druk ta ontworstelen en daarna moest ook doelman Goudswaard van Emma herhaaldelijk handelend optreden. De verdedigingen met als centrale figuren de midhalfs, resp. Treuren bij CW en Fr een bij Emma, bleven meester van het terrein. kwam, het scoren belette door de bal nog juist over de lat te werken. Wat Fortuna liet liggen, greep Sparta vier minuten voor het einde wel. Uit de door Bosselaar genomen vrije trap ontstond een scrimmage voor het Limburgs doel, waarvan Van Miert dankbaar profiteerde. Zo won Sparta toch nog met 2—1, een zege, die voor het moreel van de ploeg van zeer grote waarde is. (Van een onzer verslaggevers) Linksbuiten Piet Henke heeft met zijn felle rushes Hermes DVS weer het zelfvertrouwen gegeven. Zo uitstekend speelde Leeuwarden dat de Schiedammers zich in de eerste twintig minuten slechts konden bepalen tot verdedigen. Toen trok Hyke er energiek van door, de bal bleef aan zijn. voet ondanks de attaques van de stevige Friezen en daardoor gaf Henke met zijn voorzetten In dikwijls mocïiyke posities de Schiedammers de sco ringskansen. Driemaal gebruikten de blauwwitten die voorzetten, Na de rust scoorde HDVS nog eenmaal. Daarna konden de Schiedammers de 4l voorsprong In een feffie gelykopgaande strijd, behouden. linksbinnen. Alma met eeu ver schat in de elfde minuut scoorde. 0—1. Toen Henke in de dertigste minuut fel doorzette kwam zijn voorzet op het hoofd van middenvoor Van der Graaf die inkopte en Cock van der Tuyn kopte de bal nog voor de han den van doelman Koopman naar rechts. (1—1). Hierdoor gestimuleerd overblufte HDVS de bezoekers met enthousiaste en zeer fraaie combina ties. Na een minuut schoot Henke wederom op doel. Koopman liet de bal glippen en Van der Graaf schoot in. 21. Hennes DVS had vlak daar voor al gejuicht toen Van der Tuyn scherp inschoot maar rechtsachter Van Veen kon de bal van de doellijn trappen, HDVS bleef in de aanval, weer liep Henke langs de verdedi gers en zijn voorzet kwam nu zo mooi in de doelmond dat Cock van Leeuwarden kwam met veel strijd lust naar Schiedam. Dit homegene team voetbalt perfect, de voorhoede is schietgraag, vooral de actieve rechtsbinnen Verhagen veroorzaakte de Schiedammers veel last Hermes DVS won echter, doordat Piet Henke toonde dat doorzettingsvermogen een belangrijke factor is. Daarna speelde HDVS voortdurend met veel elan, van grote betekenis is daarbij ge weest dat het gehele team zich aan de waakzaamheid van de tegenstan ders kon onttrekken waardoor de bal veelal met mooie combinaties van vrijstaande Schiedammer naar vrije clubgenoot werd gespeeld- De matte start van Hermes DVS bezorgde de aanhang veel zorg. Het zag er naar uit dat Leeuwarden het' overwicht zou behouden. Het bleef echter bij het enige doelpunt dat' Good old Cock van der Tuyn is zondag weer de motor ge weest in de voorhoede van Hermes-DVS, Hü scoorde twee van de vier treffers. Hier gaat er één. Languit voorover val lend kopt Cockie de bal in het Leeuwardense doel. der Tuyn vallend kon inkoppen voordat Koopman de bal kon grij pen. (31). Vanaf de aftrap liep dc goede aan valslinïe van Leeuwarden naar het SchiedamEe gebied en daar was het middenvoor Hoekema die twee minu ten voor rust keihard inschoot. Wel kreeg Aad van Diest het leer nog m handen, maar de bal gleed naar het het. (32), In een mooie tweede helft hebben gelijkwaardige partijen voor de winst gestreden. Bij Leeuwarden stuwde rechtsbinnen Verhagen en bij HDVS verwierf linksbinnen Van Yperen de lof voor zijn intelligente arbeid. In de twintigste minuut zette rechts half Monster voor naar Cock van der Tuyn die een pass gaf aan de vrijstaande Van Yperen en deze zet te zuiver voor aan middenvoor Van der Graaf. Lakoniek en beheerst schoot deze in. (4—2). (Van onze hockeyme de werker) Laren zal de hoofdstedelijke hoc- keyploeg wel zeer dankbaar *fjn. Amsterdam heeft namelijk het kunststukje uitgehaald BMHC te kloppen en niet eens zo zuinig: met een 30 nederlaag verlieten de Bloemendalers teleurgesteld het veld. Teleurgesteld, want hun plan nen om Laren binnen enkele wed strijden in te halen is In rook ver vlogen. Laren zelf heeft zich tegen de Delftse Studenten zeker óók niet on betuigd gelaten, want de adspirant- kampioenen versloegen de Studs met 32, waardoor de voorsprong op nummer 2, BMHC tot 5 punten is aangegroeid. Voldoende om met een gerust gemoed oud en nieuw te gaan vieren. Onderaan bereikte Be Fair zijn eerste winstpunten door TOGO, voorlaatst op de ranglijst met 32 naar Den Haag terug te sturen. De grote vraag is of het de Hilversum mers nog zal helpen. HDM en SCHC kwamen geen van belde tot treffers (0—0). De stand is thans: Laren 15 uit 9, BMHC 10 uit 9, Delftse Studenten 3 uit 8, HDM en Amsterdam beide B Uit V, SCHC 6 uit T, TOGO 4 uit 6, Be Fair 2 uit 9. grote verrassing gezorgd. BDHC op bezoek, heeft het te licht opgevat en dacht zelfs nog na de eerste treffer van mevr, Spee, voor rust, dat de zaak wel in orde zou komen. In derdaad kwamen de Bloemen da also dames na rust wel wat meer aan bod, maar het doel van RBC bleef schoon. Zelfs scoorde mevr. Spee nogmaals, zodat het 2—0 voor RBC werd. Be Fair, dat van Laren won (20), heeft nu ineens weer kans, want het aantal verliespunten is niet meer dan dat van BDHC. Groen Geel is uitgesproken de zwakste; met 31 moest ditmaal de eer aan Gooi gelaten worden, dat toch ook niet tot de sterkeren behoort. Al liance presteerde het Kieviten met 1—0 te slaan. De stand hier is nu: BDHC 14 uit 9, Be Fair 12 uit 8, RBC en Laren 3 uit 7, Kieviten 7 uit 8, Gooi 5, AL- liance 4 en Groen Geel 2 punten, allen uit 7 wedstrijden. In de Overgangsklasse bij de he ren heeft de nieuwe aanwinst van Victoria, Jos Terlingen, het elftal niet tot grote dingen kunnen inspi reren. Met de 1—1 uitslag werd wel iswaar het 2e puntje veroverd, het vertoonde spel was slecht en biedt geen gunstige perspectieven! Hurley de tegenstander, ook een der zwakke broeders hier, bood toch eigenlyk de kans eens goed los ta komen. Nu blijft het er somber uit- Bü de dames heeft RBC voor een zien-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 2