Denis Neville: „Er zal iets ren drukt Rapid JC naar 4-1 SW moest buigen voor Blauw Wit Sterk aanvallende Kasteelclub moet zwichten voor Enschede HDVS is „Roos" voor snelle Vole wijekers Zwart Wit 28 drukt leider tegen de mat Xerxes gelijk metSVW Henk van Baaren bezorgt GW winst tegen Unitas DCY staat ONA niets toe (3-1) 59 In de Afdeling Dinsdag 27 december 1960 Het stond na afloop voor Denis Neville zo vast als een huis. Er moét iets met de ploeg van Sparta gebeuren. Zo.gaat het niet langer. Er zullen veranderingen moeten komen. „Het mankeert ons aan binnenspelers, die snelle goed gefundeerde aanvallen kunnen opbouwen, waarmee de tegenpartij onder de voet kan worden gelopen. Het gaat bij ons allemaal te peu terig. Er zit geen vaart in." Sparta heeft tachtig van de negen tig minuten voor het doel van de sportclub Enschede door gebracht. Als men dan nog niet in staat is treffers te laten no teren, dan dient men toch echt de hand in eigen boezem te steken bij het stellen van de schuldvraag naar de 20 neder laag. De Enschedeërs, die met ook te ver doorgevoerde com binaties, evenwel gebaseerd op een zeer goede techniek, de Rotterdamse defensie benaderden, zagen met deze 'simpele tactiek toch nog kans twee bressen te slaan in het Spartaanse verdedigingsblok. Sparta is tegen Enschede steeds in de aanval geweest. De druk op het Enschedese doel -was zo grootdat zélfs rechtshalf Hans de Koning zich in de buurt van de En schedese doelman Dijkmans kon bevinden. In de Rotterdamse verdediging heeft men de steun van Verhoeven heel erg ontbeerd. Er vielen te vaak grote gaten in de defensie. Wel heeft rechtshalf De Boer zijn best: gedaan, doch hij is geen speler van het kali ber Verhoeven. Deze Verhoeven, die Neville nu nog in de aanval prefe reerde komt daar ook niet tot zijn recht Hij heeft een goede techniek, maar ook hij mist nu juist het. ele ment, waardoor de Rotterdamse voorhoede niet „draait". De Spar taanss aanval mist vaart. Er zit geen tempo en geen fantasie in het aan- valsspeL De verdedigers van de te genpartij zienbij wijze van spre ken al een uur "tevoren wat een Spartaan, met de hal aan zijn voet, in zijn schild voert De Rotterdamse aanvallen waren een „open boek" voor routiniers als spil Weustink, kanthalf Fröhlich en de achterspe- lers Donners en Van der W-el. Evenals Sparta hield ook de En schedese voorhoede het spel veel te kort. Voges, Kerkhoffs» Pfeiffer en Janssen combineerden tot in het on- eindigde en het was hen aan te zien, dat zij hun dirigent Helmuth Rahn misten. Niettemin probeerden de Enschedeërs hun acties kernachtig af te ronden. Dit had vijf minuten na het heginsïgnaal van de prima flui tende Piet Roomer al succes. Een dieptepass van .Donners kwam voor de voeten van Kerkhoffs, die met een laag snerpend schot de uitlopen de doelman Van Dijk passeerde j (0—3). Toch leek er geen vuiltje aan de lucht, want er was maar één ploeg, die in de aanval -was. Dat was Spar ta, Maar zoals gezegd Janssen, De Vries, Verhoeven en Van: Bunren misten het juiste maatgevoel en het nodige tempo om die Rotterdamse attaques succesvol te laten heëindi- door Piel Hejfster KIB9ltlMittD;E)[]tlna£lllll!l!BlES gen. Alleen Tinus Bosselaar kon met snelle rushes .voor gevaarlijke .si tuaties zorgen. Derhalve kreeg de Enschedese defensie het wel-.druk, maar niet moeilijk. Zelfs doelman Dijkmans niet, die vaak goed werk deed, maar bij afstandsschoten verre van klem vast bleek, te .zijn. Ook daarvan heeft Sparta onvoldoende profijt getrokken. De cadans uit de Sportclub-aan val verdween, toen Kerkhoffs, na door Hans de Koning, onderuit- te zijn gehaald, hinkend het zwaar be speelbare terrein verliet De oud- Feijenoorder Hans van der Hoek kwam de Enschedese ploeg comple teren en hij was het, die in de 25ste minuut van de tweede helft, het tweede Enschedese doelpunt liet re gistreren. Hij sjouwde door op een verre trap vanuit de defensie (meer bedoeld als „opluchting", om even onder de Spartaanse druk vandaan ie komen), en met een boogbal ver raste hij Andries van Dijk. De circa 6000 kijkers joelden voor buitenspel, er vlogen kussentjes naar de grens rechter, die inderdaad had gevlagd, doch na afloop verklaarde arbiter Roomer ons, dat het doelpunt „punt. gaaf' was. Sparta zwoegde tot het bittere eind, doch dit bleek monni kenwerk, omdat de man-met-het- juiste-schot er deze keer niet bij was.- Het zou ons daarom geenszins ver wonderen, als Verhoeven weer naar de middenlinie terugging en in de aanval Piet van Miert een kans kreeg. Xerxes speelde in sterk gewijzigde opstelling een technisch behoorlijke wedstrijd tegen een fanatiek spelend SVW. Zo zagen we bij de Rotterdam mers een middenlinie met Kashou werLebbink—Hendriks die vooral opbouwend zeer goed voldeed, ter wijl de achterspelers Smits en Spin hoven met een weldadig enthousias me bun terrein verdedigden. De omstandigheden in aanmerking nemend werd er redelijk goed ger speeld met een kleine Rotterdamse meerderheid. Na circa twintig minuten was een wat nonchalant wegwerken er de oorzaak van, dat de Gorkumse links buiten Van Linstee een goede kans kreeg er hiervan dankbaar profi teerde om doelman Kachelland het nakijken te geven. Xerxes liet zich hierdoor niet afschrikken en bleef terugkomen tot dat na een kwartier voor de rust de Rotterdammer Snoek op een strakke pass goed doorliep en. de Gorkumse doelman kansloos sloeg <1—1). Na de hervatting, onder alsmaar slechtere omstandigheden werd nog fanatiek om de winnende goal ge streden maar nonchalant L schieten en veel keepersgeluk liet de stand on gewijzigd. Al met ai een aardig treffen on danks het slechte weer,v door circa duizend toeschouwers bijgewoond en door scheidsrechter Bentvelden goed geleid. (Van onze sportcorrespondent) Voor Hermes-DVS zijn de kerstda gen niet zo plezierig geweest, In Am sterdam werd met niet minder dan 60 van De Volewijckers verloren en dat fs toch wel een resultaat, dat -er niet om liegt. Inderdaad, de Schiedammers ..wa ren „nergens". Zij kwamen, zowel in tempo als in techniek, deze keer zo veel tekort, dat het geen wonder was dat de fanatieke Volewijckers tot zo'n daverende overwinning kwamen. De Schiedammers misten ploegver- band en dat kwam in hoofdzaak doordat de middenlinie bijzonder zwak speelde. De voorhoede kreeg geen steun. Toen na tien minuten ook rechtsachter De Groot rijn op ponent linksbuiten Polak te veel be wegingsvrijheid gaf, kreeg de Am sterdammer een vlotte kans met een zacht schot doelman. Van Dicst voor dc eerste maal te passeren. De Volewijckers waren steeds een fractie van een seconde vlugger dan de Hermes-mannen, die op dit zwaar bespeelbare terrein niet goed uit de voeten konden. Derhalve hadden de Amsterdammers een groot over wicht, hetgeen resulteerde in fikse schoten van Kick en zelfs spil De Ruiter. De rust ging in met een 20 score, omdat in de veertigste minuut Eén wedstrijd werd zaterdag voor Jan Nieuwstraten opgepikt, die de dc KNVB gespeeld. Een zeer belang rijke met een al even belangwekkend resultaat. Leider 's-Gravenzande was namelijk by Zwart Wit op bezoek. Een Zwart Wit, dat hierin min of meer z'n laatste kans had aansluiting by de top ie verkrijgen. Het lokte, want Zwart Wit drukte met 2—I de leider tegen de mat. Al was 's-Gravenzande aanvanke lijk iets sterker, de zwart-witten wa ren daarentegen heel wat gevaarlij ker in hun activiteiten. Een gloeien de kogel van Coen Nieuwstraten ging juist over,een knal van Scherpen- huyzen tegen de lat en wat later na een voorzet van Lagendijk een zweef- duik van linksbuiten De Priester, die met een ferme kopstoot de bal tegen de paal deed ketsen. Zo bleef het dua tot aan de rust 00. Langzaam maar zeker werd 's-Gravenzando weer terug gedreven. Scherpenhuyzen legde de basis voor de eerste treffer. Zijn pass werd door (Van een onzer verslaggevers) De klassieker CWUnitas is on. der wel zeer slechte w eersom standi £- heren gespeeld. Ook het zware veld speelde beide ploegen parten. Was het dus een wonder dat er van goed voetbal geen sprake was! CW won deze ontmoeting met het kleinst mo gelijk verschil (1—0) in een vrijwel geliikopgaande strU«L Unitas liep hard van stapel, maar al gauw kwam tot uiting dat er in dc Gorkumse voorhoede weinig goede schutters waren, uitgezonderd mis schien midvoor Kuipers, maar deze liep dood op de hechte verdediging, waarin vooral stopper Treuren een grote rol speelde. Ook vergaten de Gorkumers ge- (Advertentte LM.) SPORTPRIJZEM SLIER Kerst had vele goede magen deerlijk in de war gebracht want als we op boutjes jagen wordt aan nasleep niet gedacht. Gans en eend had men gegeten met compóte en BcaujolaIs, tjokvol had men neergezeten met dit Leitmotiv: Hè, hé...! Men had naar de boom gekeken en een liedje meegezoerid. nadat men al vele weken deze vreugde had geroemd en der mensen welbehagen werd vervat in. dit re/rein: Er moesten van zukke dagen nog een stuk of zeven zijn. Je kon van de toeten lezen die verschenen bp de match.* deze kerst die mag er wezen, dat was weer eens ouwerwets. Bijval was het die je hoorde, ieder 2100m in zaligheid en verklankte die in woorden, in fiks proza uitgeleid. Men genoot met veile teugen can de 3ch©pbedriivi0heid, alles leek opeens te deugen, niets onaardigs werd gezeid en een man, wiens rode wangen duidden op veel Wijn en Trijn. had een onbestemd verlangen tot een ode langs de lijn. Daar was pais en vreê in allen het k(jken naar de strijd die niet steeds vol welgevallen naar zijn einde werd geleid, doch een man gaf ons tot lering na de match een raad als goud: Hou een tikje binnen3mering. dan tot glorie en verering 'n Kerstmaal tot hernieuwde ering en waardering van de Bout.' PHIDA WOLFF Jr. i (Nadruk verboden). bruik te maken van het gevaarlijke terugspelen van rechtsachter Schutir- mans op zijn reservedoelman Ver heyen. Trouwens doelman Verheyen moest al direct handelend optreden op een harde kogel van de Gorkumse linksbuften Brik. CVV ontworstelde zich aan de druk van Uhitas en begon gevaarlijke aan vallen op touw te zetten. Bij een van deze attacques zag Roggeveen een kans verloren gaan, tóen zijn solo werd gestuit door stopper Van Os. En v. d_ Gevel werd in zijn ren langs de lijn -wel op wat hardhandige wijze door rechtshalf Bats gevloerd. Bats kreeg van arbiter. Bom te horen dat hij het wat kalmer aan moest doen en v. d. Gevel mocht een vrye trap nemen. Zijn schot .ging rakelings over. Ook na de hervatting had Unitas in het begin de beste kansen, maar er werd geen gebruik van gemaakt en doelman Verheyen had het dan ook niet moeilijk. CW trok de aanval weer naar zich toe en nu met succes. Nadat Van Baaren uit een trekbal van Rogge veen nog juist over kopte,, deed hjj het in de vijftiende minuut beter, toen Roggeveen een hoekschop zo goed nam, dat Van Baaren met een harde kostoot doelman Den Adel kansslons sloeg (1—0). CW bleef sterker, maar de ver dediging van Unitas was nu gewaar schuwd en. hield de zaak potdicht. (Van onze sportcorrespondent) Feijenoord heeft het ook zonder Coen Moulijn in de moei lijke uitwedstrijd tegen Rapid JC tot een 41 overwinning kunnen brengen. Drie treffers van Cor van der Gijp gaven, de tocht van de Rotterdammers naar het Limburgse land extra glorie. Van der .Gijp was de grote man in de Rotterdamse aan val, die, nu Coen had gezegd „geen linksbuiten te willen spe len",, bestond uit v.r.n.l. Verschoor, Bennaars, Cor van der Gijp, Schouten en Bouwmeester, Het handjevol Rotterdamse sup porters. dat Feijenoord op zijn., verre trip vergezelde, kreeg er na de rust toch even een zwaar hoofd in. Rapid JC viel met veel élan aan en de Rotterdamse defensie moest nolens volens het noodsignaal hijsen. Feijenoords voorsprong mocht dan twee-nul bedragen, maai* oppassen bleef het altijd. De les tegen MVV bleek men niet vergeten. Met dub bele ijver moesten Walhout en zijn secondanten zich verdedigen. In de zeventiende minuut ontstond er een doelworsteling voor de veste van Kutterink, dia rechtshalf Haenen tenslotte met een tref/er besloot (1- 2), Dat betekende één doelpunt ver schil en dit was voor Feijenoord geenszins een basis om de verdere strijd met een rustig gevoel tegemoet te zien. Als de Limburgers het op hun heupen krijgen, gaat elke repu tatie eraan. Dat beseften de Feijen- oorders. Maar een minuut later was de rust Lij Feijenoord teruggekeerd. Terwijl men zich in de Rotterdam se veste al ap erger dingen stond voor te bereiden, kwam. via een uit val dver rechts de bal hij Bennaars, die stopper Smeets zo gemakkelijk van zijn stuk speelde, dat Cor v. d_. Ook ontstonden er nog gevaarlijke momenten voor het CW-doel, maar doelman Verheyen wist zijn doel maagdelijk te houdenl Gijp daarna maar zijn been behoefde uit te steken, om doelman Pinokers voor de derde maal te passeren. Uit bundige vreugde bij de Rotterdam mers; verslagenheid bij de Limbur gers, wier verwachtingen meteen de bodem waren ingeslagen. Drie-één voor Feijenoord, er kon de Rotterdammers niets meer ge- beurenr Maar toch nam men in de Rotterdamse defensie geen enkel ri sico en bleef men zich volkomen ge ven, temeer daar Rapid JC nog naar een eervoller uitslag streefde. De Limburgers kregen in de der tigste minuut nog eens de pin op de neus gedrukt,- toen Cor v. d. Gijp, die met zijn beweeglijkheid en door tastendheid de Rapid-stopper Smeets de „zenuwen" bezorgde op een verre pass een. duel met hem aanging, dat de Rotterdamse middenvoor glans rijk won. Het resultaat was een vierde doelpunt voor Feijenoord, hetgeen.Van der Gijp's hattrick be tekende. Cor van der Gijp had met zijn drie treffers niet alleen een groot aan deel in de overwinning van Feijen oord, maar vooral door genoemde eigenschappen die hij rijkelijk eta leerde. Elke pass, die hem vanuit de bedreigde Rotterdamse vaste be reikte, betekende „doodsgevaar" voor Rapid JC, aangezien Smeets de Feijenoorder niet „aan" kon. Het allereerste duel, dat zij samen uitvochten .besliste Van der Gijp, die veel rapper was, in zijn voordeel en dat het geen doelpunt opleverde kwam doordat het been van doel man Fxnckers de bal nog uit het doel'kon werken, In de vijftiende minuutveroor zaakte Smeets door unfair spel te gen zijn directe tegenstander een vrijt trap op de rand van het straf schopgebied. Kreyennaat schoot die zo precies en. zuiver langs het muur tje, dat Pinckers er niets tegen kon doen (01). De Limburgers mochten daarna dan het Rotterdamse doel benade ren; gevaarlijk was dit niet. Des te gevaarlijker waren de uitvallen van Feijenoord. Van der Gijp bleef ver warring in de Limburgse defensie gelederen zaaien en hu was het ,die in de 29e minuut de maker van het tweede Rotterdamse doelpunt werd, nadat Bouwmeester hem de gelegen heid daartoe had geboden. Dat Rapid JC niet stil had gezeten moge blijken uit het feit, dat de Limburgers vyf hoekschoppen kre gen te nemen tegen Feijenoord twee. Voor de rust had Bouwmeester er 03 van kunnen maken, mscr hij schoot tegen de uitlopende Pinc hers. Na de hervatting was Feijenoord weer toonaangevend. Weer presteer de Pinckers het om door tijdig uit lopen Bouwmeester het scoren te beletten. Wat hierna gebeurde ver telden wij aL Het laatste kwartier volstond Feijenoord met een demon stratie te geven, die echter geen doelpunten, opleverde. bal langs de uitlopende doelman in. het net schoof, 2—0. Een oorverdo vend gejuich van de circa 2500 toe schouwers, die naar Varkenoord wa ren gekomen. Zij kregen nog meer reden tot juichen, want nadat het doel van de koplopers enkele' malen op miraculeuze wijze gespaard was gebleven, werd door De Priester het vonnis voltrokken. Een voorzet van rechtsbuiten Lagendijk kwam op links terecht, waar De Priester nu niet de paal op zijn weg naar succes vond, 20. Wat onverstandig liét Zwart Wit nu de teugels wat vieren en dit werd prompt door rechtsbuiten Stólze af gestraft, toen. deze de bal van zijn middenvoor Kluin kreeg toege speeld, 21. Voor de eerste van de Afdeling Rotterdam -werd een volledig pro gramma afgewerkt. Veel verandering bracht dit niet bi de stand. Koploper Vlaardingen bleef met 10 baas over Heinenoord. Insulinde bleef naast de koploper cn daarvoor moest PPSC met 52 worden geslachtofferd, Ba- rendrecht bleef met de beste papie ren. op de derde plaats, want uit rechtsbuiten Soutekouw sneller was dan Sigmond. Na de hervatting was het hek van de dam. Hermes kwam er nog min der aan te pas, Polak, Van der Muts (Sigmond veranderde dit afstands schot van richting) en Van Wijk zorgden voor de 6O overwinning van Ee Volewijckers. Op het zware DCV-terrein ls het lussen DCV en ONA toch een aan- trekkeltfke ontmoeting geworden. DCV was over de gehele wedstrijd toonaangevend. Na een fel offensief van de gast heren gelukte het De Vries 'n hards kogel te lossen, maar de bal ketsta van de paal het veld weer in. Brand stand echter goed opgesteld en gaf zijn club de leiding U—0). DCV stootte door en vijf minuten later loste brand een schot op doel man Evcrgroen. Deze kreeg de bal niet onder controle en De Hay, die was toegelopen, scoorde rustig <2—0). ONA nam het initiatief over en met folie aanvallen zotte zij het doel van DCV onder druk. In der dertig ste minuut was het v. d. Berg die te-, genscocrde. Ook na de hervatting was DCV overwegend sterker, hoewel het zwa re veld parten ging spelen. Brand was de motor in de voorhoede van de Krunpenaren en Evergtoen kreeg het in die periode dan ook zwaar te veran t woorden. De genadeslag voor de Gouwena ren kwam met de derde treffer, toen een goede combinatie Brand—De Hay, door de laatste doeltreffend werd afgerond (3—1). spelend werd op ZWSH een benauw de 23 score bereikt. ZBVH, in -ver- liespunten gelijk met Barendrecht, had niet veel moeite met.hekkeslui- ter GTB," dat met 6—1 werd versla-' gen. Maar er blijft GTB een troost;..: ook de medegegadigden voor de on derste plaats leden verlies. DVO J32 liet de buit aan SNS (2—5) en ZTWSH moest, zoals reeds gezegd, de eer aan Barendrecht laten. (Van een onzer verslaggevers) uitstekende rentree maakte, kopte Tien minuten voor tjjd klonk het bij 'n hoekschop, die het Schiedamse. Henk Tap heeft het SVV-doel voortreffelijk uerdedipd. Niet-; temin verloren de Schiedam mers met 4—1 zeer geflatteerd van Blauw Wit. Hier werpt Tap zich voor de voeten van een Amsterdamse aanvaller. clublied van Blauw Wit uit dc kelen van een omvangrijk Amsterdams le gioen rond Jiet terrein van SW. Het gezang was de duidelijke uiting, dat eerst toen dc vrees voor het verheten volhouden van de SW-era geweken, was. Blauw Wit won met 4—1, Iet wat geflatteerd, na een spannende wedstrijd. De Amsterdammers wonnen dank zij een ijzersterke achterhoede, snelle vleugelspelers, alsmede het nodige zelfvertrouwen en... een hoeveel heid geluk. Voeg daarbij dat de fraaie combinaties van SW ie kort werden gehouden en dat de Schiedammers in enkele zwakke momenten de kan sen weggaven. Bovendien startte SW tegen de felle wind in. Drie kwartier zwoegde SW, ondanks de wind kwam het doel van Blauw Wit steeds weer in gevaar. Het zag er dan ook naar uit dat SW de achterstand zou kunnen wegwerken in de tweede helft maar de wind verminderde, het tempo luwde en enkele onaange name en ongelukkige voorvallen be zorgden SW het verlies, Op magistrale wijze heeft doelman Tap in de eerste helft de schoten van de Amsterdammers onschadelijk ge maakt. De rustige steunpilaar stop per. Arend van Kampen verschafte de gevreesde middenvoor Bleyenberg een secundaire positie. Telkenmale als Blauw Wit na een verre uittrap van Van der Voort voor het Schie damse doel kwam. retourneerden de SW-ers de bal en schoven de Schie damse combinaties vervolgensover de helft van de Amsterdammers. Linksbinnen De Graaf schoot als eerste over de lat en. vlak daarna juichten de roodgroenen toen rechts buiten Corbeau een voorzet van Ken- tie inschoot. Scheidsrechter Veltfaui- zen hield het op buitenspel. Links achter Tonny van Leeuwen, die een doel inwaaide, de bal van de doellün. Daarna ontstond het eerste Schle- damse zwakke moment Rechtshalf Van Elderen verzuimde de bal weg te werken ook al gaf middenvoor Bleyenberg hem alle gelegenheid. Het leer kwam tenslotte toch weer bij Bleyenberg en uit diens voorzet schoot rechtsbinnen Van der Berg in de 32e minuut in. Wel keerde Tap de bal maar Van der Berg kon retour neren. Enthousiast snelden de Am sterdammers naar het Schiedamse doel. SW was ever. aangeslagen en Bleyenberg kreeg zijn kans. Zijn pass belandde in de 36e minuut langs de weifelende Schiedamse verdediging bij rechtshalf Koers die (in buiten spelpositie) inschoot (02). Het vertrouwen raakte in de tweede helft zoek bij de Schiedamse verdedi gers. Wel ontstond na een kwartier nog een prachtig doelpunt Gerrit van Pelt zette "voor naar Kentie. De2e lanceerde linksbuiten Herwig, die tussen twee verdedigers stond, maar behendig schoot hij verrassend in de linkerhoek (1—2). SVV viel fel aan, er ontstond veel rumoer en Blauw Wit deed een beroep op de man kracht. Toen Piet Romein drie minu ten later Bleyenberg van de bal af drukte kwam voor SW de disillusie. Rechtsbuiten. Mul nam de strafschop, weer keerde Tap de harde inzet, maar de bal kwam nogmaals voor de voeten van Mul, die nu raak' schoot (I3). SW vocht daarna meer tegen het gebrek aan zelfver trouwen dan tegen het homogene Blauw Wit. Stopper Van Kampen werd aanvalsleider maar kreeg geen kans. Wel ontstonden er gaten in de Schiedamse achterhoede. Toen rechts buiten Mul zeer snel de bal opbracht knalde linkshalf Althof uit de voor zet tegen de paal. De terugspringende bal had Bleyenberg daarna voor het inschieten (14). (Van een. onzer verslaggevers) Arle dc Hertog, de bekwame Excel- sior-doelman, verdiende ten volie het 1 bemoedigende schouderklopje dat de Maassluise scheidsrechter Chr. Roo- denburgr hem mag afloop van de wed strijd tegen DHC gaf. Bet was voor Arie eigenlijk een beetje sneu dat die strakke, klimmen de kopbal van Wim v. d. Gijp achter hem in het net verdween, maar zelfs voor een doelman van klasse als Be Hertog, was er echt geen houden aan. Dat doelpunt bezegelde het lot van Excelsior, dat ook tegen DHC niet tot doelpunten kwam. Het doelpunt dat Wim v. d, Gijp in de 25ste minuut van de tweede helft uit een waarlijk magnifieke voorzet van DHC-linksbuiten Stallen scoorde, betekende een nieuwe Rot terdamse desillusie. Ook al zou een gelijkspel de ver houding wellicht beter weergeven, toch valt er aan de minimale DHC- zege niet te tornen. De mannen uit Delft vormden een homogener team en hadden vooral in de buitenspelers Stallen en Van Galen goede speer punten. In de Excelsior-voorboede bleek Meerman niet opgewassen togen het stevige spel van Bavelaar. Ferme schoten kwamen ditmaal van Corpe- leijn en Libregts, maar bij doelman Lagarde klopten deze spelers aan. een hermetisch gesloten deur. Het begin van de strijd was voor de Rotterdammers bepaald hoopvol Schoten van de als rechtsbinnen ope rerende Gerry den Hartcg en. van diens buurman Weber hielden als het ware een belofte in voor een negen- tig minuten durend schuttersfestijn, maar de realiteit pakte helaas anders uit. De DHC-achterhoede, met-een; correct en doelmatig spelende Fluit, liet zich niet vermurven. Alle Excel sior-escapades werden rustig in do kiem gesmoord. Deelman De Hertog moest talrijke malen de handen uit de" mouwen steken om knallen van.de scherp op gestelde middenvoor Zeegers onscha delijk te maken. De als rechtsachter fungerende Damen moest alle zeilen bijzetten om" Stallen scoringskansen te ontnemen. Het dient gezegd; dat Damen prima speelde. In de tweede helft ging uiteraard ook de vermoeidheid van de spelers een woordje meespreken, maar on danks de slechte weersomstandighe den. en het zware veld kwamen Ex celsior en DHC toch tot een vlotte partij voetbal, dat bovenaL een spor tief karakter droeg. Na het reeds omschreven v. d. Gijp-doelpunt kreeg Van Galen nog een prachtige ge legenheid, om de twee op het score bord te brengen, maar ook dit keer bleek De Hertog redder in nood. Alle pogingen van Meerman e.s. ten. spijt, het bleef 1—4) voor DHC, dat Excelsior twee kostbare winstpunten ontfutselde. -C. Ondanks het slechte weer waren er toch nog 35D0 toeschouwers, die. deze, door scheidsrechter Roodenburg kun dig geleide wedstrijd volgden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 2