Uitvoering Stadhuisplan is financieel mogelijk SCHIEDAM jïrivi Meningsverschil bij B. en W. opgelost Essentieel: neven plein, torengebouwen en verbindingsweg Een ere dapp Sheriff AGENDA De H AV is uw vertrouwen waard Zeventig jaar Ingelse K. M. L Nieuwenhufe HET POPPENHUIS" Bouwkosten f 12 min., plus nog f 6 min. Mono-pole. matinees: Passage prolongeert „Alles de lucht in" Artsen op zondag BIJ HET STADHUISPLAN: In Monopole Spanning en sensatie in ,The Big Circus5" GOUDEfi EN ZILVEREN SIERADEN v.ANDELBEI JÉRL. LAAN 176 .164 HOOGSTRAAT 152; Petroleumvergasser ontploft Geringe groei van bevolking in november ASIA Havenarbeider verongelukt Jac, BLOM N.v, DANSSCHOOL A. SCHfLPEROORD Posfzegefhandei ,JAVA' n W.v.&BURfl TH, v. d. HOEVEN Fa. D. VAN GEUL „LA VENEZIA" Motor- en Rijwielhandel G. LEYTE Brandsfoffenhandel N00ITGEDAGHT Fa. G. HOLSWILDER FIRMA V. L. B0RRANI J. C. SCHRAMA P. v. d. GEER v.h. Karei L. Bijloo G. HUIZER sport bijlage A. G0VAART&C0, AMBTENAAR OF WEEKLOON Koeriersters KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Zaterdag31 december I960 Op de eerstvolgende vergadering van vrijdag 6 januari 1961 zal de Schiedamse Gemeenteraad zich dienen uit te spreken over de plannen voor de bouw van een nieuw Stadhuis en voor de bouwkundige wijziging van bet stads-centruin, welke plan nen op 18 november van dit jaar in de openbaarheid zijn ge bracht. Tot dit doel hebben 33. en W. een voorstel ingediend, waarbij tevens een nadere uiteenzetting op diverse details wordt gegeven, zulks in antwoord op de door de raadsleden gestelde vragen. Uit dit voorstel blijkt overigens ook dat het meningsverschil In het Col lege van B. en W., dat naar voren is gekomen tijdens dc behandeling van de begroting, toen wethouder Th. J. L. van den Berg ineens als zijn mening naar voren bracht dat de raming van de bouwkosten door de architecten te laag zon z(jn, welke verklaring lot een incident heeft geleid, thans !s opgeheven. In het voorstel wordt n.l. met nadruk verklaard, dal „omtrent de raming van de kosten van het plan voor de bouw van het nieuwe stad huis, in ons College geen verschil van mening bestaat". De schatting door de architecten x-an de totale bouwkosten, inclusief de technische Installa tie en de aanleg van het Stadhuisplein op 11.853.00, of rond f 12 miljoen wordt door het College volkomen acceptabel geacht. Wel blykt uit het voorstel dat dc totale kosten van de uitvoering van het gehele Stadhuis-plan (die voor de omgeving niet inbegrepen) hoger komen te liggen. Voor het voorbe reidende werk, waaronder ook valt het amoveren van het bestaande H.B.S.-gebouw en de brandweer kazerne, het onteigenen van de no dige percelen en ook de aanleg van een groot parkeer-terrein, zal reeds een bedrag van 4 miljoen vergen. Voor de bijkomende kosten van stoffering en meubilering van het ge bouw, waaronder ook gerekend wor den de bijzondere versieringen, de betimmeringen, het aanbrengen van sier-smeedwerk cn lichtomamenten moet bovendien gerekend worden op een uitgaaf van 1,5 a f 2 miljoen. Daardoor komt de raming van de kosten van de stichting van het Stad huis met Stadhuisplein en parkeer plaats op rond 18 miljoen te staan. Optimisme Dt vraag of de gemeenie in staat aai ztfn de aan de Stadhuisbouw ver- bonden uitgaven te doen is moeilijk te beantwoorden wegens de onzeker, held der inkomsten van de gemeen ie, verklaren B. en W. in de toellch- HET het maken van „High noon" heeft de Amerikaanse filmwe reld zichzelf nieuwe verschieten ge opend ten opzichte van de Western. Sindsdien zijn mindere goden dan Zinnemann cs, in de weer de ver sobering in stijl en het versoberde heldendom van cowboys en aanver wanten te imiteren. Men krijgt de in druk dat het hun niet gemakkelijk valt. dat zij nu al buiten adem sijn en duidelijk met de tong op de schoe. nen lopen, In „Het salvo der dappe ren" (The proud ones) krijgen we opnieuw een slap aftreksel te zien. De hoofdfiguur en bet hoofdmotief zijn vrijwel identiek aan die uit „High noon". Daar Gary Cooper en hier Robert Ryan. In beide gevallen de sheriff die bereid is zijn stand plaats te verlaten, maar wil tonen dat hij geen lafaard is. Het laatste, moeilijkste karweitje moet hij nog zelf opknappen. Dat doet hij zonder aarzelen. Voor de komende week wordt in het Passage-theater de film. van Nor man Wisdom „Alles de lucht in" ge- prolongeert. l zijn gedurende weekend de volgende artsen te^raad- van Bui In spoedgevallen zijn gedurende dit i de volgei plegen: J. van Buren, Buys Ballot singel 72, tel. 69661; A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergstraat 3, tel. 69952; G. Pet Tuinlaan 38, te). 66898. Geopend is apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. ting. JUaar na een uitvoerige uiteen zetting over de financiële consequen ties van dit grootse plan, komt het College toch tot de conclusie, dat btf de handhaving van een voorzichtig financieel beleid dc uitvoering van het Stadhuisplan niet zal hoeven te stranden op gebrek aan financiële middelen. „Om grote plannen uit te voeren Is een zeker optimisme nodig. En hiervoor kan men grond vinden in het verleden", verklaren B. en W. Over het ontwerp van het Stadhuis door de architecten, de gebroeders Kraaijvanger, laten B. en W. zich zeer waarderend uit De opdracht was niet makkelijk, meenden zij, maar de architecten hebben 2ich op loffelijke wijze van hun taak gekwe ten. Het ging er met alleen om een waardig en doelmatig Stadhuis te bouwen, maar het moest ook een monumentaal bouwwerk worden, dat in belangrijke mate het aanzien van de omgeving zou bepalen. Niet alleen een zetel voor het hoogste plaatse lijke gezag, maar tevens een symbool van de levenswil van de gemeente. Het ontwerp van de architect Kraaij vanger heeft ten volle aan deze eis beantwoord, vmden B. er. W. Het College verzoekt nu de Ge meenteraad het ontworpen plan van de stedebouwkundige oplossing in principe te willen aanvaarden en het College te machtigen opdracht te ge ven aan de architecten het schets- plan verder uit te werken en beste- dingsklaar te maken. Verder vraagt het College een machtiging om de verschillende administratieve voor bereidingen te treffen en ook om een aanvullend krediet van 65.000 te verstrekken voor het bestedingsklaar maken van het plan. Na het bekendmaken van de plan nen voor de bouw van het nieuwe stadhuis en van de wijziging van de omgeving daarvan In het centrum van Schiedam, hebben de leden van de gemeenteraad de gelegenheid ge had de plannen te bestuderen en daarover vragen te stellen. Door B. en W. cn door de architecten z(ja op die vragen antwoord gegeven, waar bij diverse details beter belicht wor den. Uit dit antwoord willen wij enkele punten vermelden, Om ruimte te krijgen voor de houw van het stadhuis zulten de HBS, de brandweerkazerne, de ge in een tesmeder Ij en de woningen aan weerszijden van de Hoflaanstraat en aan de westzijde van de Emmastraat moeten verdwijnen. Vooruitlopend op de bouw van het stadhuis kan reeds eerder een brede weg worden aangelegd van de Singel (die bij de r.k. kerk verbreed zal worden) over het Singelplantsoen ten zuiden van het toekomstige Stadhuisplein naar de Bange Kerk straat, die van Broersvest tot de Grote Kerk toe ook weer verbreed zal worden. Ook met de aanleg van het parkeerterrein (ongeveer ter hoogte van het Emmaplantsoen) kan vroegtijdig begonnen worden. Verder achten de architecten van essentieel belang voor het plan de bouw van twee hoge gebouwen (één naast de Proveniersbrug en de ander naast het Emmaplantsoen) en de vorming van een neven plein aan de westzijde van de Broersvest tegenover het stadhuis. In het nieuwe stadhuis zijn drie ruime tot zeer ruime trouwzalen ont worpen en dat vinden meerdere raadsleden, ook voor het toekomstige Schiedam met 120.000 inwoners, wel wat veel. Maar de architecten 2ijn van mening dat het waardige en mo numentale karakter van een stadhuis vooral gelegen is in de xuimleont- wikkeling van de representatieve ruimten; de vermindering of de ver kleining van de representatieve ruimten zouden de ontwerpers be treuren. f Advertentie '«M NA „The Greatest Show on Earth" zijn er toch weer enkele „great shows" op het filmdoek gebracht, die elk op hun manier iets van de sfeer en de sensatie van*het circus probeerden over te brengen. The Big Circus is een heel kleurige, afwisselende circusfilm, die het min der in het kolossale .en overdonde rende dan in het spannende en af wisselende zoekt. Joseph Newman, de regisseur van The Big Circus, heeft met succes ge tracht iets anders te geven dan de traditionele reportage van het vrij wel complete circusprogramma, waaraan als een soort bindmiddel doorgaans een slordig verhaaltje wordt toegevoegd. De filmstory beperkt zich tot en kele jaummers en enkele artiesten, maar die brengen dan ook sensatie genoeg. Zij hebben een duidelijke functie in het verhaal en dat is méér dan men van menige circus film kan zeggen. Victor Mature treedt op als directeur van het cjr- cus Whirling, in een verbeten strijd gewikkeld met zijn financiers, zijn boosaardige concurrent Borman en af en toe ook met zijn medewerkers. Ramp na ramu treft het circus en de artiesten. Sabotage van de con current, die zelfs een deel van Whirlings' circustrcin Iaat veronge- h'kkcn. wekenlang noodweer, dat de Standplaatsen in meren verandert en het publiek thuis houdt, tenslotte een staking van de New Yorkse onder grondse, die juist uitbreekt op de dag van de première. Natuurlijk komt het moedige cir cus al die slagen te boven. Dank zij het lef van Victor, de trouw van zijn medewerkers en de vindingrijkheid van zijn perscheffin. De roodharige Rhonda Fleming speelt deze dame met een voor haar opmerkelijke in getogenheid. Zij bedenkt de moord- stunt, die het circus voorpagina nieuws moet maken. De trapeze-ar tiest en koorddanser Zach Colino zal de Niagara-waterval vla een kabel oversteken. Hij heeft zojuist zijn vrouw en partner verloren en ver keert in een psychische depressie, die het ergste doet vrezen. Maar Co- lino levert het huzarenstukje en wordt weer helemaal de oude. Het echte artistenbloed verloochent zich nu eenmaal nooit. De gedachte wordt een beetje theatraal en Amerikaans- sentimenteel verkondigd, maar aan de symuathieke kwaliteiten van dit boeiende kijkwerk doet dat weinig af. Victor Mature, met zijn onsmake lijke gelaatsexpressie, is eigenlijk de enige figuur, die deze film ontsiert." Kathryn Grant ziet men als z'n pittig 2usje. Vincent Price als een gentle man-spreekstalm eester en Peter Lor re, onvoorstelbaar dik en pafferig geworden, als een trouwe clown. The Big Circus is in Cinema-Scope en Technicolor opgenomen. Aan de andere kant vinden raads leden de receptiezaal te klein voor grote ontvangsten. Doch de ont- vangsthal met de ontvangstzaal meten tezamen 410 vierkante meter, terwijl de aula m het Stedelijk Mu seum moar 230 vierkante meter groot is. "Wel kan overwogen worden de afscheiding tussen ontvangsthal en zaal uitschuifbaar te maken. Meer verschil Opgemerkt wordt dat er zo weinig verschil is tussen het laaggebouwde representatieve gedeelte en het za kelijk gehouden hoge werkgebouw. Gevraagd wordt o£ het verschil niet duidelijker geaccentueerd kan wor den in de gevel, b.v. door het meer laten domineren van het statiebal kon. Maar de architecten hebben juist een niet te groot verschil tus sen de lage representatieve vleugel en de hoogbouw willen scheppen, daar heide bouwmassa's één compo sitie vormen. De architectuur van de lage vleugel kan echter een eigen accent krijgen door de toe te passen beeldende kunst. Overwogen 2nl worden om het souterrain van beide gebouwen zo in te richten, dat deze ruimten in tijd van oorlog geschikt gemaakt kunnen worden voor schuilkelder. Ook kan, zoals een fractie voorstelt, in het souterrain een „raadskelder" inge richt worden, waar de raadsleden elkaar informeel kunnen spreken. Doch dat brengt niet geringe kosten met zich mee en het is de vraag of zo'n raadskelder exploitabel is; te meer daar de koffiekamer voor het zelfde doel gebruikt kan worden. Op het Stadhuisplein, zo verklaren de architecten, kunnen manifestaües plaats hebben (zoals .aubades op Koninginnedag, e.d.), terwijl het ver keer in de omringende straten on gehinderd voortgang kan hebben. De deelnemers aan de manifestaties be treden het plein via de weg ten zui den daarvan, die dan wel voor het verkeer afgezet zal moeten worden. Enige raadsleden hebben bezwaren tegen de vormgeving van de raads zaal. Dit is een gesloten ruimte zon der vensters, die het contact tussen gemeentebestuur en bestuurden sym boliseren. Zij dringen aan op het aanbrengen van vensters. De archi tecten kunnen deze mening niet delen, temeer waar de raad meestal *s avonds vergadert. Gevraagd is ook om verge! y kende gegevens van de raadhuizen In Hil versum en Enschede en van het nieuwe Schiedamse stadhuis. Schie dam, met 80.006 inwoners, biedt aan 170 ambtenaren een ruimte van 74.630 kubieke meter. Hilversum met 102.000 inwoners heeft 167 ambtena ren werkzaam in 32.300 kubieke me ter en Enschede (123.600 inwoners) 209 ambtenaren in 29.000 kubieke meter. De raadhuizen in Hilversum en Enschede zijn thans te klein, wordt laconiek geconcludeerd. (Advertentie IM.) Mevrouw M. v. d, W. uit de Van Tienbovenstraat was gistermiddag bezig met het drogen van de was in de douche-cel, waarbij zij een petro leum-vergasser gebruikte. Deze was pas gevuld cn er was wat petroleum gemorst, die vlam vatte, waarop de vergasser ontplofte, Een buurvrouw kwam te hulp; zij rukte het wasgoed van de lijn en hield de deur van de cel dicht, zodat het vuur doofde. De brandweer heeft de rest van het karwei opgeknapt. De hele douche cel was zwart geblakerd, maar de schade was verder gering. Dinsdagmiddag 10 januari bestaat voor de inwoners van Kethel ge legenheid tot kosteloze inenting tegen pokken. De vaccinaties zullen plaats vinden van vier iiur tot half vijf in het huis van dr. P. van de Kuij, Noordeinde 5. De trouwboekjes van de ouders en eventuele oranje- ïnentmgsboekjes dienen te worden meegebracht Apothekers-nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5, Bellen b(j ongeval: Ü.G en GJ)_ Tuinlaan 80, telefoon 6 9290. Poli tie-alarmnummer 6 48 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: ma an dot 19-20.30 *iur, dinsdag S.3&—1S30 en 19—20.30 uur. woensdag 9-30—10.30 uur, donderdag 93012.30 uur, vrij dag 9.3016 30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9301630 uur 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam geopend maandag 1921 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur, donderdag 10—1? uur, vrij dag 14IV en 19—21 uut, zater dag 1012 en 14—17 uur. gtedeiyk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jorn". Elke dag van 10 tot 17 uur; "s zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, zaterdag: 2, 4.15 en 7 uur; zondag: 2, 4,15, 7 en 9,15 uur: .Alles de lucht in". Monopole: 2 en 4.25 uur: „Het salvo der dapperen" cn 7 cn 9.15 uur (zaterdag alleen 7 uur): „The Big Circus". f Advertentie LM.) Wij wensen U een voorspoedig jaar en brengen U ook ra 1961 het nieuwste in dames- en herenmodes Slechts met 4 personen is de Schie damse bevolking in november toege nomen. Het inwonerstal bedraagt nu 80.532. De oorzaak van de geringe toename is vooral te wijten aan het feit, dat het negatieve vestigingsover schot weer aan de hoge kant was. Kwamen in november 205 mensen van elders naar Schiedam; er ver trokken daarentegen 269 inwoners naar andere steden. Een vestigings overschot van 64 dus, In dezelfde maand werden 109 kin- Advertentie l.M.) VERZEKERD KAPITAAL RUIM 1 IVHLJARD GULDEN HAV LEVENSVERZEKERINGEN SCHIEDAM - TELEFOON [0101 6 93 04- - HAV LEVENSVERZEKERINGEN Met een gezellige samenkomst van het gehele personeel vierde de N.V. Machinefabriek cn Stoomketelmake rij voorheen de firma Ingelse en Co, aan de Nieuwe Haven vrijdagmiddag haar zeventigjarig bestaan. Tijdens dit intern samenzijn ont vingen alle personeelsleden een ge schenk onder couvert, waarvoor dc voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer Van. de Kern de direc tie uit naam van allen bedankte. De directie werd verrast met een combinatie-apparaat van een baro meter, een hygrometer en een ther mometer. Het personeel gaat met een piettig vooruitzicht het nieuwe jaar in, want de directie maakte tevens op deze middag bekend, dat vanaf 2 januari ook bij de NV de 45-urïge -werkweek zijn intrede zal doen. Dit werd uiteraard met heel veel genoegen door de aanwezigen aangehoord. deren geboren, maar er overleden 41 personen. Het geboorte-overschot be droeg daardoor 66. Wanneer het ves tigingsoverschot in rekening wordt gebracht, blijkt het aantal inwoners met vier te zijn vermeerderd. In november zijn 58 huwelijken gesloten, waarvan 36 tussen Schie dammers onderling. Van de 58 echt paren hebben er slechts acht een eigen huis m de gemeente. Negentien wonen bij ouders of andere familie leden in, terwijl cr vier kamers ge huurd hebben. Twaalf echtparen zyn naar elders vertrokken. KERKDIENSTEN Ned, Herv, Gcref. Evang. Oudejaars avond: Gebouw Irene 7.30 uur ds J, v. d. Velden (Dordrecht). Zondag; Ge bouw Irene 10 uur ds, P. J. J. Mon ster (Gouda) cn Grote Kerk 5 uur ds. G. Spilt (Utrecht). Ned. ProL Bond. West vest 92. Oude jaarsavond: 7.3Ö uur ds. J". A, Hcbly. Op zondag geen dienst. Evanjr- I.uth. Gemeente. Oudejaars avond geen dienst. Zondag 10 uur ds. G. v. d. Haagen; na de dienst Nieuw jaars-receptie. Ned. Herv. Gemeente KetlieJ. Oude- Advertentie t iw Chinees-Indisch Restaurant Nieuwe Binnenweg 151 hk Matbenesserlaan, Rotterdam wenst elienten en relaties een voorspoedig 1961 jaarsavond 7 30 uur ds. J. E. L. Brum- meikamp. Zondag 10 uur ds. J. E. L. Brummelkamp. Oud-Kath. Kerk Dam 28. Zondag 10.30 uur Hoogmis. Baptisten-gemeente. Lange Haven 59. Oudejaarsavond 6.30 uur ds. R. Rei. Jtng. Zondag 10 on 7 uur ds. R. Hei- Hng. Leger des Heils. Lange Haven 92. Oudejaarsavond 7 30 uur Bijeenkomst. Zondag 10 uur Heilig! ngssa men komst en 730 uur Verlossingssamenkomst. Geen openlucht-bijeenkomst. Ned. Hervormde Gemeente. Oude jaarsavond, Grote kerk: 7 uur ds, J. G. Jansen; Bethelkerk: 7 uur ds, J. D. Smids: Opstandingskerk: 7 uur dr. L. J. Cazenuer; Vreaeskerk: 7 uur ds. S, v. «t. Bos (Vlaardingen). Op zondag. Grote Kerk: 1030 uur ds. A. Hoffman en 5 uur ds Split (Utrecht). Bethel kerk: 10 30 uur ds. J. D. Smids on 5 uur geen dienst, Opstandingskerk: 1030 uur ds. K. W. Hemmes, 7 uur geen dienst. Vredeskerk; 10 30 uur ds. S. P. de Roos (Rotterdam), 7 uur geen dienst. Jehova's Getuigen. Volksgebouw: 0 uur Wachttorenstudie; onderwerp „De bijbel het door Jehova's getuigen voortgebrachte boek". Woensdag 7.30 uur dienstvergaderlng en theocratische be~ dleningsscbooi. Geref. kerk. Oudejaarsavond. Ooster- kerk: 8 uur ds, J. Nawijn. Julianakerk: 8 uur ds. W. A. Krijger. De Goede Ha ven: geen dienst. De Ark Kethel: ds. J. Lever (Vlaardingen), Zondag: Ooster- kerk: 10 uur ds. J. Couvée en 5 uur ds. J. Nawfjn. Julianakerk: io uur ds. J. Na- wijn en 5 uur ds. J. Couvée, De Goede Haven* 10 uur ds. W. A. Krfjger en 5 uur ds. J, Couvée. De Ark Kethel: 9.30 uur ds. D. J. Couvée (em. pred. Bennekom) en 2 30 uur ds. W. A. Krijger. Kantine S CF." 10 uur ds. J. Lever tVlaardlngcn) en 5 uur ds. VV. A. Krijger. ROTTERDAM In een ruim van het Russische stoomschip „Ludza", liggende in de Rijnhaven, is gister middag de 56-jarige havenarbeider J. Quaak uit Oud-Vossemaar bedol ven onder een stapel omvallende kis ten. Ernstig gewond werd hij naar het Zuiderziekenhuis gebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Bij de door de vereniging van ka- naneliefbebbers „Spangen" gehou den kanarie~2angwedstrijden werd de heer Landsmeer met 7 vogels clubkampioen. In klasse I werd de eerste prijs gewonnen door de heer Van Velsen. (Advertentie UW.) (BLOM voor BANDEN) ROTTERDAM j g.n. Cliënten en bekenden wensen wij een voorspoedig 1961 Levensmiddelenbedrijf Dr. Wibautplein 6567 Schiedam KembrandtXaan 105 JANUARI AANVANG NIEUWE LESSEN VOOR SPEELGOED L. HEYSTER ZN. West-Frankelandsestraat 24 b - Tel. 6 75 42 Werkplaats tel. 6 56 74 Aannemers I Timmer-, Metsel- I en Betonwerken. Van Verbouwen, Onderhoud J. POST Hoofdstraat 235 Telefoon 68121 RUIME KEUZE ALBUMS EN STOCKBOEKEN Speciaal Nederland overzeese gebiedsdelen Singel 163, Schiedam, Tel. 6 62 82 F.F. G.N. DAMESMODES VOOR ELK SEIZOEN Lange Kerkstraat 19 - Telefoon 6 6135 CHR. VAN DER HOEVEN EERSTE XUINSINGEL 10 - SCHIEDAM - TEL. 6 75 74 Landelijk erkend GAS, WATER en installateur voor ELEKTRICITEIT G.N. Handelaar in groenten en fruit Prof. Kamcrl, Onncslaan 330 Tel. 687 50 Z.N. VERHUIZINGEN Groenelaan 14 Tel. 6 80 71 wenst zijn clientele een gelukkig nieuwjaar IJSSALON A. BELFI - PASSAGE 1 Ook voor 1961 uw adres Dr. Wibautplein 49 Schiedam G.N. (A, TH. A. v. MIL) Schiedamseweg 215 - Telefoon 6 52 85 Cliënten en bekenden wensen wij een voorspoedig 1962 K. M. L. N1EUWENIIUIS Zelfbediening Dr. Wibautplein 6567 Schiedam Koperslagerij, Lood- en Zinkwerker Broersveld 141 Telefoon 6 3563 wenst haar cliënten een gelukkig nieuwjaar Mr. Schoorsteenveger - Rookverdrijver en metselaar Lange Achterweg 33 - Telefoon 68421 G.N. ACCOUNTANTSKANTOOR DAM 20 - Telefoon 6 72 34 VLEESHOUWER - SPEKSLAGER Broersvest 41 - Telefoon 6 83 43 G.N. v.h. DE BRUIN; N.V. Grossïerderij jdVIERCURIUS" Colandstraat 101 Telefoon 6 80 60 Groenelaan 57 - Schiedam IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN G.N. Onze uitstekend verzorgde verschijnt iedere maandag HARTELIJK DANK aan al onze vrienden en bekenden voor het vertrouwen, dat zij ons in het afgelopen jaar hebben betoond. Bij de aanvang van het Nieuwe Jaar wensen wij allen een Gelukkig en Voorspoedig 1961. HOOGSTRAAT 158 A, Govaart Sr. STRICKLEDEWEG 105 J. Witber; GEMEENTE SCHIEDAM Bij het Openbaar Slachthuis is plaats voor een (belast met onderhoudswerk) aan te stellen, al naar gelang van bekwaamheid m de 4e of 5e loongroep. zo mogelijk in vaste dienst met een proeftijd van een jaar. 4e loongroep, 25 jaar en ouder, 85.92 per week, 5e loongroep, 26 jaar en ouder, 91.68 per week, een en ander te vermeerderen met 'huurcompensatie ad. 4.per week, 3% overbruggingstoeslag en 4% vakan tietoeslag per jaar. Sollicitaties te richten tot de directeur van het Openbaar Slachthuis, Slachthuislaan 24. te wiens kantore ook inlich- tingen kunnen worden ingewonnen, vóór 10 januari 1961. GEMEENTE SCHIEDAM Onderwerp: Uitloting 4% lening 1952 (Burgerzinlening). Op 27 december 1960 zijn de navolgende nummers uitge loot var. de 4% lening 1952, tot een totaalbedrag 67.000,—- 12, 37, 61, 113, 116, 124, 130, 149, 168, 170, 180, 215, 249, 257, 262, 267, 276, 312, 377, 378, 430, 549, 575, 584, 612, 614, 615, 719, 735. 789, 825, 850, 858, 860, 910, 990, 1088, 1103, 1180, 1177, 1178, 1183, 1240, 1277, 1383, 1405, 1412 1435, 3509, 1611, 1650, I860, 1663, 1679, 1680, 1714, 1742, 1748, 1770, 1790, 1795, 1807, 1817, 1872 A-B, 1891 A-B, 1939 A-B. Schiedam, 27 december I960 (Permanent wave Permanent! Dames, voor een goede permanent on prettige bediening: kapsalon J. Ruiter, Lange Kerkstraat 13, Permanent vanaf 8.— com pleet. Telefoon 6C833_ Hélène permanent met toe stel.- het beste wat er is. compleet 5.—; stroomloos ƒ7.50. Op vertoon van deze advertentie 1.korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène". Rembrandtlaan 22. telefoon 6 71 70. Fotografie Rolfllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Aile soorten films Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K van Vuuren. Hoogstraat 106 Tel 5 67 20 In éétj dag gereed Diversen Voor 'n appel en 'n ei. En al sinds 30 jaar, alle schoenre paraties direct klaar Ook jassen, tassen enz. Gebroe ders Simons, Broersveld 12. Voor het slijpen van scharen, messen (ook gojven), zagen, beitels^ schaven, Fhïlishave en Remingtons naar Slijperij en Sta ai warenhandel G. E. Kleyheeg, v/h Soiingen, Nieuwstraat 43 hoek Korte Kerkstraat, telefoon 6 8127. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan tel bed Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groeni IA Broers veldpad). te 6 70 28 (na 18 uur telefi 6 67 89) Ledik«nlen nuili kanten, kampeerbedden Kom eens praten. Speciaal voor spoed£evaP3H Rotterdamsedük 265 Telefoon 6 882),- Scl

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1