G. Duk, gouden muzikant, ziet zijn loopbaan voorbij glijden SPARTA winnaar zaalvoetbalfestijn Caterina Yalente in ,Du bist musik55 „Lausanneploeg5 over oecum. vraagstukken Wehrmacht „redder van kunstschatten Belinda als Lucretia in liefdesnachten [Hoger onderwijs I in Rotterdam I DOOR CRESCENDO AANGEBODEN S-G.-penning van verdienste uitgereikt Nieuwe tentoon stelling Kon go-collecte van Techn. School VAN LOENEN VOOR LIJSTEN Monopole-matinees Beroepen in Ned. Herv. Gemeente Burgerlijke Stand Inleiding tot Jongeren-conferentie IN MONOPOLE: Passage vertoont: Herkeuring maten en gewichten Artsen op zondag Klinkers rolden op straal Plan-Kreupelstraat goedgekeurd Het Schiedamse inwonerstal is in 1960 gegroeid Dekkleed gestolen Keukenbrandje Politxe-jubïlaris Kerkdiensten SCHIEDAM KUNSTGEHITTEN- REPARATIES Koeriersters Jeugdige mannelijke krachten Instrumentmakers Aankomend Instrumentmakers Leerling Instrumentmakers I I assistenf(e) jongedame Zaterdag 28 januari 1961 3 „Lans zal hij leven in de gloria"; jnet dit alom bekende feestelijke lied gespeeld door de Arbeiders Mu ziekvereniging Cresendo, naderde ilekverenlging Crescendo naderde het slot van de grootse huldiging van Crescendo. Het muzikale leven van de heer Duk werd gisteravond In het Volksgebouw in een soort „Dit is UW leven" door de voorzit ter van de muziekvereniging, de heer C. Landsbergen, uit de doeken gedaan. De heer Duk is in 1911 lid gewor den van de toenmalige Stedelijke Muziekvereniging. In 1951 werd. de ze opgeheven en daarop is hij toe getreden tot Crescendo, Vijftig jaar fang heeft hij zich dus voor de muziek ingespannen en daarom is hem gistermiddag door de Burge meester de zilveren Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt 's Avonds in het Volksgebouw waren vele (muziek) vrienden ge komen om hem te verrassen. Zij Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsïngel 41 en Nieuwland, dr. Wibautplein 17. Bellen bü ongeval: G.G. en GJD., Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 1920.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—12.30 uur donderdag 9.30—32.30 uur, vrij dag 9.3016.30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.3016.30 uur. 's Zon dags gesloten. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur. woensdag 1417 en 19—21 uur, donderdag 10—17 uur, vrij dag 1417 en 1921 uur, zater dag 1032 en 1417 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jom". Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, zaterdag 2, 4.15 en 7 uur en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „De liefdesnachten van Lucre- tia". Monopole, 2 en 4.15 uur: „Du bist musik"; 7 en 9.15 uur (zaterdag alleen 7 uur): „Trommelvuur op Monte Cassino", DIVERSEN Irene, 8 uur: Ontsp. Ver. Vegla. Film. Moris Sacrum, 8 uur; Scopulus. Bal. Arcade: Supporters Ver. Excelsior. Cabaret Volksgebouw, 8 uur: Vriendenkring. Feestavond. kwamen zelfs uit Driebergen en zijn ook aan. de burgerij. Do SG wilde zoon en schoondochter waren hele- do blijk van waardering voor de maal uit Groningen overge- heer Duk nog onderstrepen door men. Zijn dochter en schoonzoon waren verhinderd, maar hun stem men waren op een band opgenomen, waardoor zij toch in staat waren hun vader te feliciteren. Met yeel vaart werden de ver schillende kennissen, die de revue passeerden, door de voorzitter van Crescendo ondervraagd en hun ver balen verwekten soms grote hilari teit in de zaal. De voorzitter bood de jubilaris ook een geschenk aan als bljjk van de grote waardering, die iedereen voor hem heeft, terwijl mevr. Duk een fraaie ruiker ontvangst mocht nemen. Vriendelijke woorden aan het- adres van de heer Duk sprak ook de voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer F, A. de Wolff. Volgens hem vraagt de mu- ziekliefhebberij grote offers, maar ze schenkt daar tegenover niet alleen vreugde aan de muzikant zelf, maar Voor enkele dagen gaan de deuren dicht van het Schiedams Museum. De tentoonstelling van schilderijen uit Eindhovensc particuliere verza melingen eindigt maandagavond a.s. Twee nieuwe tentoonstellingen n.l. van de Collectie grafiek en geïl lustreerde boeken van mr, A. J. Guépin te Eindhoven Co.a. een in drukwekkende reeks etsen van Pi casso en de Bijbel van Chagall) en van schilderijen, .door Nederlandse kunstenaars ingezonden voor de Wedgwood-prijs worden geopend op vrijdag 10 .februari. Terwijl het museum gesloten is, gaan de normale educatieve werk zaamheden voor groepen voort. De Technische School in Schiedam zal zich komende week, naar voor beeld van scholen in het gehele land, inspannen om gelden bijeen te krij gen om de noden van het Kongolese kind enigszins te verzachten. In de school zal eerst een bijeen komst aan de actie vooraf gaan, waarop aan de leerlingen de toestan den in de Kongo zullen worden uit eengezet. De leerlingen gaan de komende week bonnen verkopen; zij krijgen bonboekjes, waarvan de waarde een rijksdaalder bedraagt Deze wijze van collecteren wordt aangenomen om de controle op de af te dragen gelden te vergemakkelijken. De be dragen worden aan het Rode Kruis overgedragen, dat ze voor het ge stelde doel zpl aanwenden. (Advertentie l-M.) Inlijsten* van foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON 66192 55 Het miniatuurrijkje in Dn bist Musik heet Montanïë; als er geen troonopvolger komt pikt het naburige Iberie (Frankrijk; het in «n dan zullen de Montamers belas ting moeten betalen, hetgeen hun niet toelacht. Vorst Otto III is een verstrooid egyptoloog, krijgt ergens aan de Njjl een ongeluk, en dan... En dan is er nog geen kuu aan de lucht, want de operettecomponist Peter Heiden die op Otto III lijkt als de ene waterdruppel op dc ande re. krijgt jn de rotsen van Montanïë ook een ongeluk, wordt gevonden, verpleegd, geneest en treedt in Ot to's recht. Als Peter Heiden achtervolgde hij Buccesloos de zigeunerachtige diva Marina Rosario (Caterina Valente), als pseudo Otto kan hij haar ver leiden en dwingen op te treden in een door hem gecomponeerde ope rette. Zodra de eigenlijke Otto terug keert loopt de idylle bijna slacht af maarJonge vrouwen zullen zich de goede afloop beter kunnen indro- men dan jonge mannen. Veel tot die afloop dragen bij de zwarte, slanke Caterina Valente (zij zingt, springt en koketteert voor drie), de minister presidente (Grethe Weiser), allerlei Montaanse dignitarissen, de kaas winkelier Kiemke (Rudolf Platte), e.a. Het blijft luchtig. Marika Kokk's opvolgster, Caterina Valente, slaat zich vocaal en gymnastisch door alle benardheden heen met de sehyn- Otto, Paul Hubscbmidt, ajs waardig tegenspeler. Hier en daar bereikt dit Eastman- kleurige HCafbo-produkt van Arthur Brauner peil: o.m. bij de intocht van Marina Rosario in Montanië in het grote gazenrokjesballet (met hoedjes als schuimtaartjes met jam!) en als Marina zit te roken. hem een. penning van verdienste Uit te reiken. Ook de heer Boer van de Nat, Ver. voor Feest- en Gedenkdagen wil de hij niet achterblijven en.bood hem eveneens een geschenk aan. Aan het eind van de huldiging zei de heer Duk, dat dit voor hem een onvergetelijke dag zal blijven. Toen hij dit gezegd had, werd er net een felicitatietelegram uit Canada van een oud-lid de zaal binnengebracht, een geste die door de jubilaris zeer op prijs werd gesteld. De aanwe zigen hebben onder het genot van een kopje koffie later op de avond nog lang nageboomd over het Schiedamse muziekleven. De centrale kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Schiedam heeft besloten om ds. C. v. d. Steen naar Schiedam te beroepen. Ds. Van der Steen is 35 jaar oud en staat sinds 1952 ïn zijn eerste gemeente Gas- selternijeveen, gelegen in het noord oosten van Drente. Dominee en me vrouw Van der Steen zijn geboren Schiedammers. Woensdag 1 februari zal er om 8 uur in de Vredeskerk een bijeenkomst zijn ter kennismaking, Ds. J. A. Hebly, predikant met een bijzondere opdracht te Schiedam, heeft vorige week een beroep naar Enschede ontvangen. GEBOREN: Marijke d.v. A. C. van Spijk en H. A. Franken; Karin d. v. Ch. van der Gaag en J. van der Zouwen; Maria S, d. v. J. A. M, Keij» zer en C. G. J. van der Voort. OVERLEDEN: A. van Woerkom, 85 jaar wed. van B. Felhkaan; A. de Ronde, 73 jaar; L. J. Bouhuijs, 60 jr Ch. M. Bruïneman, 62 jr.; J. Kers- sen, 56 jaar echtg. van M. van Meurs. Aan de vooravond van de confe rentie van de landelijke Oecume nische Jeugdraad, die volgend week end in Schiedam zal worden gehou den, Is er gisteravond in het gezel lige zaaltje onder de gereformeer de kerk De Goede Haven aan de WUheiminahaven een appel-byeen- komst geweest voor dc Schiedamse jongeren, waarbij een „Lausanne- ploeg" {dat is een groep jonge men sen die in de zomer van 1960 de Europese jeugd-conferentie in Lau sanne hebben bijgewoond, de ver schillende problemen en vraagstuk ken uit die conferentie hebben be handeld. De belangstelling was niet groot, maar dat zal wel te wijten zijn aan het slechte weer. Maar zoals de heer B. F. J. v. d. Hoek, de tweede voorzitter van de Schiedamse Oecu menische Raad van Kerken, die de gespreks-leider was van de bijeen komst, het opmerkte heeft misschien Juist dit geringe aantal aanwezigen een geanimeerde discussie mogelijk gemaakt. In zijn inleidend woord heeft de heer Van den Hoek opgemerkt dat er in Lausanne iets is gebeurd dat veel stof heeft doen opwaaien, zoals het gezamenlijk ter Heilig Avond maal gaan van de jonge vertegen woordigers van de verschillende ker ken. De een heeft er „hoera" om ge roepen, bjj de ander heeft het pijn lijke vragen doen rijzen. Maar de heer Van den Hoek hoopte dat deze bijeenkomst èn vooral de komendo jeugd-conferentie „het vraagteken achter Lausanne in een uitroepteken zou doen veranderen". Deze „Lausanne-ploeg" die gis teravond aanwezig was bestond "uit de dames D. Leeuwis en C. A. Ke- man en de heren C. J. den Draak, E. Douws en G, van Beusekom. Het was de heer Van Beusekom, een jeugdige onderwijzer uit Rotterdam, behorende tot de Gereformeerde Ge meente, die in een helder en zeer in telligent betoog verslag uitbracht over de jeugd-copferentie in Lausan ne. Na eerst enkele aardige organisa torische bijzonderheden van de con ferentie, waaraan 1800 jongeren uit 45 landen en vele kerken deelgeno men hebben, vermeld te hebben, ging spreker spoedig in op de kern-vraag stukken die daar aan de orde zijn gekomen. Vooral het thema van de vernieuwing van de plaatselijke ge meenten had zijn aandacht gehad, Wordt het geen tijd uit de oude kerken te treden en tot vernieuwing over te gaan?", vroeg hij zich af. De ze vernieuwing is niet de taak van de 1800 jongeren van de conferentie, maar van alle gelovigen. De waarde van de conferentie lag volgens hem in het persoonlijke contact tussen de leden van de verschillende kerken. ,,Wij moeten voor ons geloof opko men maar begrip hebben voor de standpunten van anderen. Openheid is daarbij een eerste vereiste. Wij moeten nu vragen stellen, aan de ge vestigde kerken, die in zo'n hopeloze scheiding leven". Maar aan de andere kant stelde Je heer Van Beusekom uitdrukkelijk IN de zeer Duitse film Trom melvuur op Monte Cas sino wordt het voorgesteld, als zou de Wehrroacht in het algemeen voor namelijk kunstschatten hebben wil len redden. MET weinig historische figuren is in de loop der tijden zo wild gesold als met Lucretia Borgia. Deze dochter van paus Alexander VI heeft stellig niet als een bagfon- tje geleefd en zü het middelpunt geweest van vele Intriges en avon turen. Maar geschiedschrijvers en zo-maar-schrijvers hebben het wel erg bont gemaakt door haar alle mogelijke en onmogelijke misdaden en uitspattingen aan te wrijven. In De liefdesnachten van Lucretia, een Italiaans-Frans prod uk t, is er weer een mooi zwarte bloemlezing van samengesteld. Lu cretia consumeert mannen als een gehaaste fijnproefster, ligt als een tijgering broeierig op baar leger, mengt gif en geniet met volle teu gen van de vertraagde executie van een mededingster. Er is een dappere, jonge edelman, Federico gebeten, die in dienst treedt van Lucretia's even boosaardige broeder Cesare Borgia, Federico haalt zich de levensgevaarlijke liefde van zijn meesteres op de hals, maar bo ven de passie van dit gedepraveerde wezen stelt hij tenslotte de zuivere gevoelens van Diana de nobele, ook niet lelijke dochter van een hertog. Diana leidt een complot tegen de Borgia's, waarin de goede schilder Raphael himself ook nog een rol speelt, de koene Federico kiest haar zijde en de Jaloerse Lucretia wreekt zich voor dit verraad met enkele wrede operaties. Öe moed en de behendigheid van Federico kennen echter geen gren zen, hij redt iedereen (die dat ver dient) en ook zichzelf uit de ver schrikkelijkste toestanden en voor Lucretia zit er tenslotte niets anders op dan maar weer aan een nieuwe wachtcommandant te beginnen... Eigenlijk een bar gek verhaal, met Belinda Lee die wanhopig poogt de fatale slang uit te hangen en Jacques Sernas, die als acteur niet veel an ders dóet dan koen kijken, maar met zijn snelle degen voor menig op windend duel-fragment zorgt Ser gio Grïeco regisseerde de vlotte ver filming van dit gekleurde avontuur. Het fameuze en fel omstreden oude klooster, strategisch een sleutelposi tie voor de verdediging van Midden- Italie werd door de geallieerden ge bombardeerd en dat is eigenlijk het enige, waaraan deze vrij louche ten dentieuze Duitse film geen twijfel laat bestaan. Waarom de geallieerden dit be sluit tenslotte moesten nemen, wordt er wijselijk niet bij vermeld. Ook de aanwezigheid van Duitse officieren en soldaten in 't tot neutraal gebied verklaarde klooster wordt niet op gehelderd. De waarheid is namelijk minder aangenaam voor HitlerS sol daten: deze, dat ze overal elders in Europa hun verdedigingslinie bouw den in de veilige schaduw van een heiligdom, dat taboe was. Het was alleen aan de Engelse ra dio en die vermaledijde Italiianse partisanen te wijten, dat hun goede bedoelingen met de kunstschatten bijna nog mislukten. Zo openlijk wordt het natuurlijk niet gesegd, maar wel gesuggereerd. Deze, door Harald ReinI overigens bekwaam geregisseerde, maar als verhaal totaal verwarde film vol rea listische, öeels uit oorlogsjournaals gehaalde vechtscènes, werpt een ge weldig gekleurd licht op een uiterst dubieuze onderneming. Zfö is vol maakt ongepast indien men de prin cipiële roverij van kunstwerken door de Duitsers in de laatste oorlog ten minste nog niet heeft kunnen ver geten. Het werk is gebaseerd op „feite lijke gegevens" van ene Oberst aD." Böhmler, zoals deze verwerkt zijn in zijn boek „Monte Cassino". Eet militaire geschreeuw en de Duiise druktemakerij doen wèl heel authea- tiek aan. Waarom dit kwalijke pn- i dukt naar Nederland moest worden I gehaald, is voor ons een raadsel I vast „dat Lausanne geen hemel voor de oecumene is geweest: daar werd juist de pijn van de scheuring in de kerk zo scherp gevoeld." Daarnaast heeft hij even aangestipt dat de „leek" ook een ambt heeft. De gewenste vernieuwing kan juist komen door de herontdekking van de gemeente, waarbij een meer ge wetensvol deelnemen aan 't gemeen te-leven noodzakelijk is. „Wij zijn door de poort van Lausanne gegaan om de eigen gemeenschap terug te kunnen vinden", zo stelde spreker vast. Na de pauze heeft de Lausanne- ploeg een soort forum gevormd, waardoor een aantal vragen van aan wezigen in de zaal beantwoord zijn geworden. Het was opmerkelijk hoe goed de leden van deze Lausanne- ploeg zich in de materie hadden in gewerkt. Van. gemeentewege wordt bekend gemaakt dat voor de herkeuring van maten en gewichten in Schiedam zit ting zal worden gehouden in een lokaal aan de BLO-school aan de Gedempte Baansloot (ingang Oude Kerkhof) en wel van 27 februari tot en met 17 maart, elke dag (met uit zondering van zaterdag en zondag) van 9 tot 12 en van 1 tot 5 uur. De malen en gewichten moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden. Voor verdere bijzonder heden verwijzen we naar de kennis geving op de gemeentelijke aanplak borden, In. spoedgevallen, zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raad plegen: W. H. F. Meijer, Swammerdam sïngel 43; tel. 63696; F. Jungerius, Ja cob catslaan 8, tel. 67355; P. J. W. Beu- Kers, Burg. Knappertlaan 76, tel. 68004- Geopend is apotheek Jansen Swam merdamsïngel 41 en apotheek Nieuw land, dr. Wibautplein 17, die ook ge durende de volgende week de nacht dienst waarneemt, Artsendiensfc Overschie Van zaterdagmiddag 2 uur tot maan dagochtend 8 uur zün aanwezig de artsen: R. W Radder, Rotterdamse Rijweg 100. tel. 41712. W.A. Oudshoorn, Prof. Bolklaan 8. tel. 44318. Apotheek: Overschlese apotheek Rot terdamse Rijweg 42, tel, 87090. Artsendienst KraUngsche Veer Van zaterdagmiddag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur: Dr. K. Zandbergen, tel. 010-122340. Artsendienst Krim per waard Van zaterdagmiddag 2 uur tot maan dagochtend 8 uur zijn aanwezig de artsen: J. den Boon, Lekkerkerk, tel. 01805-333; Joh. Bouman, Gouderak, tel 01827-312; G. Demoed, Krimpen a d. IJssel. tel. 01895-2403; H. Frcse. Berg ambacht (b.g.g. 559), tel. 01825-214: W C. H. Wilmes, Schoonhoven, tel. 01823- Twee veteranen-zaalvoetbalwed strijden tussen TSB en De Hollan- diaan eindigden in de totaalscore 8—4. VLAARDINGEN De laatste avond van het zaalvoetbalfestijn op „De Vijfsluizen" is een groot succes geworden. De deelnemende vereni gingen: „Sparta, Hermes-DVS, VFC en TSB. waren met hun sterkste spelers opgekomen. In de tien gespeelde wedstrijden heeft men vaak van spannend en hartverwarmend zaalvoetbal kunnen genieten. Winnaar werd Sparta met tien punten en een doelgemiddelde van 22—9. Als tweede eindigde HDVS met 4 punten en een score van 9—9, terwijl de organiserende vereniging TSB eveneens 4 punten vergaarde met verhoudingsgewijs hetzelfde doelgemiddelde, ml, 33—13. Hadden De Vijfsluizenbewoners m hun laatste wedstrijd, tegen VFC, waarin zij op een gegeven ogenblik met 9I voorstonden, beter opge past, dan waren zij met een beier doelgemiddelde tweede op de rang lijst geworden. VFC met 2 punten en een 30—23 score, eindigde op de vierde en laat ste plaats. Dc mooiste ontmoeting was onge twijfeld de wedstrijd tussen de semï- profs Sparta—HDVS, die door de Kasteelheren op het nippertje met 43 werd gewonnen. Maar ook de overige partijen ga ven spannende en vaak enerverende strijd te zien, waarbij de „spetters" op het doel niet van de lucht waren. Van de 4 punten, die TSB behaal de, was opmerkelijk een overwin ning met 10 op Hermes. De andere twee -winstpunten kwamen uit een 95 zege op VFC. Ais oefenspel én kijkspel heeft dit zaalvoetbalfestijn spelers en toe- Op de Burg. Knappertlaan reed gistermorgen om kwart voor acht een vrachtwagen, waarvan de rech ter zijklep ongeveer een halve meter uitstak. Toen de chauffeur H. G. H, uit Rotterdam een stilstaande per sonenwagen wilde passeren, raakte de klep de wagen, waardoor deze helemaal open ging. Van de vr:cht- auto rolden daarop 250 klinkers op straat. Tegen de chauffeur is proces verbaal opgemaakt. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben de goedkeuring ge hecht aan het in mei door de Ge meenteraad van Schiedam, goedge keurde plan tot wijziging van een herziening van het plan Nieuwland, betrekking hebbende op de gronden tussen Lange Kerkstraat, Broersvest, Boterstraat en Kreupelstraat. Het nu goedgekeurde plan ligt voor een ieder op het Stadhuis, afd. Alg. Za ken, ter inzage. schouwers een bijzonder plezierige avond bezorgd; wij kunnen het slehts betreuren, dat TSB niet va ker over de sporthal kan beschikken. Het bestuur van, The Shell Boys zal echter trachten in de toekomst (wanneer, kon men echt nog niet zeggen) opnieuw te komen tot de or- lanisatie van dergelijke zaalwedstrij den. Tenslotte de uitslagen: VFC 2— TSB2 1—0, Sparta 2—HDVS 2 2—1, VFC—HDVS 9-2, Sparta—TSB 4—1, TSB 2—HDVS 2 2—3, Sparta—VFC 7—1, TSB—HDVS 1—0, Sparta 2— VFC 2 5—3, Sparta —HDVS 4—3, TSB—VFC 9—5. Het aantal inwoners in Schiedam bedroeg 31 december 80.642, In. 1960 is dc bevolking met 554 toegenomen. In het afgelopen jaar werden 1486 kinderen geboren en 574 Schiedam mers overleden. Zo kwam men dus aan een geboorte-overschot van 912, terwijl het negatieve vestigingsover schot van 358 de totale toename op 554 bracht. In die tijd zijn er tussen. Schie dammers onderling 392 huwelijken voltrokken. Er zijn 46 paren in de echt verbonden, waarvan de man in Schiedam en de vrouw elders woon de en 203, waarvan de vrouw in Schiedam en de man elders woonde. Slechts 86 echtparen hiervan wo nen in een eigen woning. De ande ren wonen bij ouders, familie, vrien den, op kamers, elk afzonderlijk of elders. Het grootste aantal woont wel bij ouders in; het aantal bedraagt 174. Gemiddeld bestonden het afgelo pen jaar de Schiedamse gezinnen uit 3,61 personen. (Advertentie IM tWJ&zri if SAMEN UIT,/ SAMEN ffmJw'pe, Gisteren meldde de Rotterdamse expediteur W. B. de politie, dat er een bruin dekkleed van 6x8 meter was gestolen. Hij had het 's morgen* om 8 uur bij het Herenpad te drogen gelegd. Om half negen bleek het weg te zijn. Het kleed vertegenwoor digde een waarde van ƒ300. Mevrouw H. v. D.-Z. was vrijdag middag om 2 uur naar de markt ge gaan om inkopen te doen. Haar por- temonnaie had zij boven in haar open rieten mandje gelegd. Op een gegeven ogenblik merkte zij, dat zij hem kwijt was, In de portemonnaie zaten vier rijksdaalders, benovens een kaartje met haar adres. De brandweer is gistermiddag om ongeveer half vier wel uitgerukt, maar heeft niet hoeven in te grijpen bij eon keukenbrandje aan de Laan. De echtgenote van de daar wonende meubelmaker G. R. had in de keuken haar oliekachel aangestoken. Toen zij daarna ia de huiskamer was, rcok zy plotseling een brandlucht Dat kwam omdat de kachel waarschijn lijk te fel was gaan branden, waar door hij in lichte laaie was komen te staan. Een buurman heeft de brand met teiltjes water weten te blussen. Het plafond en de betegeling zijn enigs zins beschadigd. De heer H. F. Bussching is 7 fe bruari 25 jaar in overheidsdienst werkzaam; hij vervult de functie van brigadier bij de Vreemdelingen dienst. Het bureau Voorlichting en Publi citeit van de gemeente Rotterdam heeft gisteren aan alle in Rit- terdam verschijnende dagbladen de volgende, schriftelijke mede deling verstrekt. „In een artikel in het Rotterdamsch Parool wordt medegedeeld, dat er plannen bestaan om in RoUerdam een avonduniversiteit op te rich ten. Bij het gemeentebestuur is van een dergelijk streven echter mets bekend." Wij veroorloven ons, naar aanleiding hiervan het volgende op te mer ken; Zolang de Tweede Kamer nog niet akkoord is gegaan met de plannen van minister Cals ten aanzien van het hoger onderwijs in Nederland, maakt Rotterdam, tenminste theo retisch, nog een kans op een uni versiteit. Wanneer het gemeente bestuur ook deze theoretische kans nog zou willen aangrijpen, en dus zijn streven naar een universiteit ook na de publikatie van de plan nen van de minister, nog niet .zou willen opgeven, zou dat zeker te loven zijn, In dat licht'gezien lijkt het niet on denkbaar, dat Rotterdam, bijvoor beeld in dc vorm van een adres aan de Tweede Kamerleden, als nog bij de volksvertegenwoordi ging zal aandringen op een beslis sing, die tot vervulling van Rot terdams wens ten aanzien van een universiteit zou leiden. Wanneer een dergelijk voornemen inder daad zou bestaan, zou een bericht over een. Rotterdams streven naar een avonduniversiteit als minder gewenst kunnen worden be schouwd en zou een ontkenning ervan kunnen passen in de nog steeds niet geëindigde actie voor een Rotterdamse universiteit. Ned. Horv. gemeente. Grote korki 10 uur ds. K. M. Vogel (Maassluis) 5 u. ds. H. W, Hemmes (Jeugddienst). Be- thelkeric: 10 uur dr. L. J. Cazemier, 7 uur Oecumenische Dienst, Liturgie dr. L. J. Cazemier, Prediking ds. Joh, PJ Boer (Geref. predikant te Rotterdam). Opstandingskerk: 10 uur ds. D. J. Spa- ling (H. Avondmaal), 7 uur ds. D. J. Spaling (H. Avondmaal en Dankzeg ging). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen (Voorber- H. Avondmaal), 7 uur ds. J. D. Smids. Ned. Herv. Geref. Evans. Gebouw Irene: 10 uur ds. L. Vroegindeweij (Delft). 4 uur ds. If. Stolk (Scheve- ningen). Luth. kerk: Zaterdagavond 7.30 uur Oecum. Avondgebed- Ned. Prot. Bond. Westvest 92: 10.30 uur ds. J. A. Hebly, "Wijkcentrum Nieuwland 7 uur ds. J. B. Scbouwink. Oud Kath, kerk. Dam 28: 10 uur Hoogmis. Baptlstengemeente. Lange Haven 59: 10 en 7 uur: ds. R, Roiling. Leger des lleils. Lange Haven 27: 10 Uur heiligingssamenkomst, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Gernt Verboonstr.; 6.30 uur openlucht bijeenkomst o.l.v, majoor en mevr. M. Souverein. Chr. Geref. Kerk. Kerkgebouw Wa rande hoek B.K.-laan. 10 uur leesdieost en 3 uur ds. H, C. v.d. Ent (Rotterdam) Jehova's Getuigen, Volksgebouw: 6 uur wachttorenstudie, onderwerp: „Ze kerheid gedurende de oorlog van de grote dag van God de Almachtige". Woensdag 7.30 uur dienstvergaderlng en theocratische bedieningsschool. Hervormde Vereniging, bij zonder ker- keweek Grootekerkwijkgemeente, Slaak 10.30 uur: ds. G. J. H. Gijmlnk. Vrije Evangelische gemeente, Jan v. Loonslaan 10, 10 uur: ds. Leep. 20 uur: ds. Leep- Weimansweg 70, 10 uur: de heer F. J. Nijkamp Sr., 17 uur: de heer F. J. Nijkamp. Vrijzinnig Hervormden, Groothan- delsgcbouw. terraszaal, 10.30 uur: ds. J. v. Rossum. V ri izfnn i gek erkdlcnstcn, kerkgebouw .Het Nieuwe Verbond", Jagerslaan 9, 10.30 uur: ds, J. M. Lindemans. Ned. Herv. Kerk (Maaskerk) 10 uur ds J. D. Hoekstra: (Wljkgebouw) 17 uur ds. S. van Slnderen. Ger. Kerk 10 uur dr. H. M. Matter; 17 uur ds. H. D. Bakker van Schie- broek. Ger. Kerk (Art 31) 9 en 15 uur ds. J. Blokland. Oud Ger. Gemeente (Buffeïstraat) 10 on 17 uur ds. T. de Jong; (Ussél- dljk) 10 en 17 uur ds. E. Wynne. Vrijz. Hervormden 10.30 uur ds. J. P. van Mullcm. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. H. van Reken: 17 uur ds. H. van Reken. Ger. Kerk (Vrijgem.) 5.30 on 16.3» uur ds. H. J- Nijenhuis: Bethlehem- kerk 9.30 uur ds H. J. Bouwhuis, 17 uur ds. A. Nagelkerke: Maranathakerk 0J3O uur ds. A. Nagelkerke, 17 uur ds, H. J. Bouwhuis te Epe. Ned. Herv. Gcm. Kethel 10 u. ds. J, E. L. Brummelkamp (H.DOOp) en 7 u. ds. Van BbUn, Vlaardingon. Geref. kerk. oosterkerk 10 u. ds. J. Couvée, 5 u. ds. G- Koenkoop, R"dam: Jullanakerk 10 u. ds. G. Koenkoop, 5 ds. J. Na wijn; De Goede Haven 10 ds. J. Nawyn, 5 u, ds. W. A. Krij ger; De Ark 9.30 u. ds. W. A. Krij ger. 2.30 u. ds. J. Couvée; Cantlne S.C-F. 10 u. ds. H, Zandbergen, Vlaar» dingen, 5 u. ds. J. Couvée, Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedjjk 265 Telefoon 6 8021 - Schiedam Personeel gevraagd Gevr. stampers, hulp-arbei ders, revolverdraaiers, ook aankomende. Constructo, Plesmanstraat 59-61, Schie dam, tel. 6 85 58. Gevr. meisje voor licht mon tagewerk. Consfcructa, Ples manstraat 59-61, Schiedam, iel 6 8558. Werkster gevraagd in foto- en optiekhandel. dag per week. Foto- en optiek Argus, Oranjegalerij 9. Tel. 6 6431. Permanent wave Hélène permanent met toe stel, het beste wat er ts, compleet f5.—; stroomloos ƒ7.50. Op vertoon van deze advertentie fl.— korting! Dames- en herenkapsaton „Hélène", Rembrandtlaan 22. telefoon 6 7170. Post- er» Telegraaf kantoor Schiedam vraagt voor het-bestellen van telegrammen en voor plaatsing als besteller. Salaris volgens Rijksregeling. Op 25-jarige leeftijd bedraagt dit f 375»ól bruto per maand, vermeerderd met een buurcompensatie van. f 17,40 en een toeslag voor bepaalde onregelmatige diensten. Bij gebleken geschiktheid volgt na één jaar aanstelling in vaste dienst als besteller, mits de leeftijd van 21 jaar is bereikt. Inlichtingen bij de directeur van het Post- en Telegraafkantoor Schiedam, Tuinlaan 114 te Schiedam. Instrumenten- en Apparatenfabriek J. S. VELTHOEN Broersveld 1517 Schiedam vraagt: -17. Inlichtingen: Broersveld 15- Telefoon 6 87 95. Fotografie KolfHms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K_ van Vuuren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106 Tel. 5 67 20 In één dag gereed. Diversen Voor het slijpen van scharen, messen (ook golven), zagen, beitels, schaven, Philishave en Remingtons naar Slijperij en Staalwarenhandel G. E. Kleyheeg, v/h Solingen, Nieuwstraat 43 öoek Korte Kerkstraat, telefoon 68127, Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal lA (Broersveldpad), telef 5 70 28 (na 18 uur telefoon 6 67 89). Ledikanten, butledj- kanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten. Uw kleine advertentie wordt gelezen in deze kolommen met dezelfde aandacht als U deze advertentie la*. Romi margarine-fabrieken Kon. Wilhelminahaven 17, Vlaardingen zoeken ter uitbreiding van hun af deling Export een die belast zal worden met werk zaamheden op het gebied van de order-behandeling. Leeftijd 1822 jaar. Sollicitaties (mondeling of schriftelijk) bij de aid. Personeelszaken. Gevraagd, liefst voor direct voor eenvoudige kantoorwerkzaam heden. Schriftelijk o£ persoonlijk bij Nederlandse Handels onderneming - v/h JUNKER RUN N.V. Gusfoiveg 57 Rotterdam -TV. Tel. 6 49 20.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1