Poldervaart, spoor- en rijwegen de obstakels in het Plan-Kethel m&mtmwiwt aMMManftftfel Haringvisserij in 1960 bevredigend Recreatieve functie van polder~,.dreven Muziekgezelschap van politie gaf concert DWS-dames misten een heel mooie kans H. v. d. Y eer en M. Ley te wonnen twee partijen Kleurig carnavals-feest van de Kath. Middenstand M Dr. A. D. de Leeuw, bekende Schied. figuur, overleden Schiedam en Vlaardingen kijk en elkaar aan" Volleybal Eerste verlies SYC-dames Delta-hotel gaat uitbreiden Brand in twee personenauto's MODESHOW BOUSSAC IN ATLANTA GW-a weer alleen aan kop in SBRC Districtstilel tweede klasse Wie heeft iets verloren Burgerlijke Stand. Plotselin g overleden Woensdag 1 felirnari 1961 Het sehy'öt dat het jaar 19S1 voor de Schiedamse Gemeenteraad een jaar van grote beslissingen zat worden. Heeft de raad In januari in principe ile goedkeuring gehecht aan het plan voqr de bouw van een nieuw stadhuis, met daaraan gekoppeld een diepingrijpende wijziging van het stads centrum, in de aanstaande vergadering zal gesproken moeten worden over de toekomst van KcUiet. Een gmots plan is daarvoor by de raad op tafel gelegd; na de verwezenlijking daarvan in de komende twintig jaar zal hei „gezicht" van Schiedam aanmerkelijk gewijzigd zfjn. Van dit plan van de gtedebouwkundige Rein Fledderus („meer een werk-hypothese dan een vast omlijnd plan; er kan nog van alles in gewijzigd worden") hebben wij gisteren reeds in hel kort de hoofdlijnen vermeld. Er zijn echter ook nog tal van belangwekkende detafts. die wij afzonderlijk willen vermelden. Beslist niet onvermeld mag blij ven dat de grondslagen voor dit uit breidingsplan voor Kethel zfjn ge legd door de vorig jaar overleden Schiedamse stedebouwkundige, de heer Horvath. Maar wegens de te krappe staf van de stedebouwkundi ge dienst van de gemeente Schie dam, had de heer Horvath reeds de handen vol aan de verdere ontwikke ling van N'leuwland, zodat B. en VV. hebben moeten besluiten om ter ver lichting van de taak van de heer Horvath een particuliere stedebouw kundige in te schakelen voor het ont wikkelen Van het grote plan voor Kethel. De keus is toen gevallen op de heer Fledderus. ïn een zeer pret tige samenwerking hebben de beido stedebouwkundigen toen gewerkt aan het plan, tot de dood de heer Horvath wegriep. Bij de verdere ontwikkeling van het plan. is de heer Fledderus gesto ten op enkele beperkende omstan digheden, zoals de grote verkeers wegen die onvermijdelijk over het Kethelse gebied moeten lopen. n.L de Rijksweg 20, de verlengde Doen- kade, de Beheluxweg en ook nog de Provincïaleweg 15 naar Delft. Daar om heeft de heer Fledderus op het stramien vann deze wegen zijn plan ontworpen, waarbij hij logisch is ge komen op de indeling in de vier wij ken, die de werk-namen van Wbud- hoek, Spaland, Groenoord en Kethel hebben gekregen. NIEUWE GEZICHTEN Merkwaardig Is het plan voor de bebouwing langs de toekomstige Be nelux-weg. op de grens van Schie dam en Vlaardingen. Belde gemeen ten hebben altijd de neiging gehad „elkaar de rug toe te keren". Maar prof. Lange van de Prov. Planolo gische dienst vond dat de gemeenten bij de nienwe weg elkaar maar eens la het gezicht moesten kijken. Wel, dat is dan geschied. Zjj het met eni ge reserve, want deze Beneluxweg wordt een grootse allee van 30 me ter breed. Daaraan komen dan aan beide kanten hoge flatgebouwen met twaalf woonlagen te staan, ais een soort „welkomstgroet". Opvallend Is hierbij dat, zij het in onderling overleg, Vlaardingen aan do oostkant op Schiedams gebied het plan-Holy ontwikkelt en Schie dam aan de west-kant op Vlaardings- gebled een deel van de wijk Woud- hoek neerzet. Een grenswijziging Is hier wel te verwachten, anders zou den de administratieve moeilijkhe den onoverkomelijk ztfn. SPOORHALTE Een andere moeilijkheid is de on zekerheid over de plannen van de Ntd. Spoorwegen voor het aanleg gen van spoorbanen in dit gebied. Daarmo is er rekening mee gehou den dat er een nieuwe lijn komt op Kethels gebied. Deze zou langs de Benelux-weg kunnen lopen, hoewel daarmee het plan voor een brede al lee dan in de grond geboord zal wor den. Een andere mogelijkheid is dat de lyn Delft-Schiedam gedeeltelijk aangehouden' zal blijven, echter met een bocht bij sportpark Thurlede naar het westen. In elk geval is er rekening mee ge houden dat er in de spoorlijn Schie- dam-Delft een halte zou kunnen ko men, n.1. vlka ten noorden van de kruising met de Poldervaart. Daar bij zouden dan ook een parkeerter rein, bushalte en taxi-standplaatsen moeten komen. Een groot zorgenkind in dit ont wikkelingsplan is wel de Poldervaart. Door het inklinken van de omliggen de polders, is in dc loop der eeuwen de vaart ver boven het terrein ko men te liggen. Nu verkeren de water keringen op de slappe bodem steeds in labiel evenwicht en een dijkdoor braak is geen denkbeeldiggevaar. Eventuele verzwaring van de dijken zou tot gevolg hebben dat deze dijk- lichamen in de slappe bodem weg zinken, terwijl de mogelijkheid be staat dat de waterloop van de Polder vaart zou worden toegedrukt, Ter reinophogingen in de onmiddellijke nabijheid kunnen tot dezelfde moei lijkheden leiden. Vandaar dat het by het Hoogheem raadschap Delfland in studie Is om de hele Foldervaart raaar te laten ver vallen en de gronden te ontpolde- ren. Doch voorlopig is bfj het plan- Kethel rekening gehouden met het bestaan van de Poldervaart. VOLKSTUINEN Aan de Foldervaart grenst het ter rein Windas, bestaande uit bet Pr. Beatrix-park met het Sportpark Thur lede, met ten noorden daarvan een complex volks- en schooltuinen en in de noordelijkste hoek een begraaf plaats.; Voor de volkstuinen zal in het plan-Kethel 14 ha. gereserveerd worden. Er Is namelijk een bestaand tekort van 4 ha„ het complex bij Wilton komt als volkstuin te verval len en bij de groei van de stad zijn nog 5 ha. nodig. Voor de scholen komt er één ha. tuin bij. Bij de aanleg van de begraafplaats is gewerkt op de toekomst, want op de algemene en de katholieke be graafplaats is nog voor de komende 25 jaar voldoende ruimte. Door ech ter een nieuwe begraafplaats te cre ëren, overigens op een. terrein dat voor bebouwing niet in aanmerking komt, stelt Schiedam zich voor de cennia veilig. „DREVEN' '-PLAN Hoewel een stedelijke bebouwing in Kethel onvermijdelijk is gebleken, krijgen de nieuwe wijken toch een frisse aanblik door de aanwending van vele groenstroken en recreatie terreinen. De wijken zuilen „groen omzoomd" worden (waarvoor liefst 74 ha. is uitgetrokken) en voor de actieve recreatie komen 75 ha. sport en spelterreinen. Deze liggen in het meest noordelijk deel van het plan van Kethel. Interessant Is ook te weten dat het resterende deel van de „open ruimte" tussen Schiedam en Delft ook min of meer een bestemming krijgt voor de recreatie. Bij de intense bewoning van de steden, is het niet langer ver antwoord dat dit poldergebied al leen ten dienste komt van de boeren en de koeien. Door verschillende planologen Is een z.g, „velden en dreven"-p]an ontwikkeld, die de agrarische terreinen een zijdelingse bestemming geven voor de recreatie. In het noordelijkste deel van Kethel zullen voor het eerst deze „dreven" worden toegepast. Dit houdt in dat ér langs de wegen brede stroken ge reserveerd bljjven voor de recreatie; men kan er zo-maar op de rug gaan liggen kijken naar de wolken, of plck-nïcken, of wat dan ook. Dit zijn echter beslist geen parken en de boerderyen die in die stroken liggen, blyven gehandhaafd cn krijgen ei' zelfs een gepaalde functie In. OPSPUITEN In 1962 zal volgens verwachting een begin gemaakt kunnen worden met de uitvoering van het nu inge diende plan-Kethel. Dat is dan wan neer de twee woningbouw-verenigin- gen vierhonderd flat-woningen gaan neerzetten in het zuidelijkste deel var. de toekomstige wijk Groenoord. De terreinen daarvoor zijn reeds ge- reserveerde Een probleem wordt het bouwrijp, maken van het terrein. Overwogen wordt om de terreinen op te spuiten In plaats van de nu toegepaste opho gingen, die, zoals in Tuindorp, aan leiding geven tot verzakkingen. Maar opspuiten en inklinken vergt enige tüd. Vast staat echter dat de uitvoe ring van de plannen van de wonlng- bouw-verenigingen daar niet door gestagneerd zullen worden. Plechtig klonken de tonen van het „Wilhelmus" dinsdagavond in Musis Sacrum. Het volkslied werd ter ere van de verjaardag van prinses Be atrix door het Schiedamsch Poli tie Muziekgezelschap op zijn jaar lijks concert gespeeld en de vele aanwezigen hoorden het staande aan. In zijn openingswoord vertel de de voorzitter van het gezelschap, de hoofdinspecteur C, v.d, Haagen, dat het Schiedamse politiekorps re latief het kleinste is, dat een eigen muziekgezelschap heeft. Mogelijk is dat door de steun van allen, die het goed met de groep menen en als dank hiervoor wordt hun elk jaar een feestavond aangeboden. De ten gehore gebrachte muziek was zeker de moeite van het be luisteren waard. Het fanfare-orkest bleek een hecht team te vormen en dat was vooral te danken aan de strak ke leiding van. de dirigent M. Bril Met araoniae tekeningen, visnetten en kleurige vlaggetjes was h^ jLTgckTmer in pezeliig zaten zij in groepte, ve^rehi i,d. zoaL d?™Zvcl-vierder3" vooral tW» eind van dc avond. t6en deed van hel operette-koor «r ook OT/i Toon ScHoKcn. XTfoto 'eêr^k drlnkend yroep.e pezeMy rond oen tajeltje dijeen. Hieraan teas echter leman, die zichtbaar het uiterste van zichzelf en van 2ijn orkestleden vergde. De minste aandacht behoef de hij aan zijn trompetistcn tc be steden. Zij bleken wel de grootste steunpilaren van het gezelschap te zijn, hoewel de andere leden ook niet beneden de maat speelden. Op het repertoire stonden aardige en vaak moeilijke stukken. In ..Three little pictures" van Jack Harvey heeft het tweede nummer ons wel hot meestgetroffen. De titel daar van was „Lullaby", Heel beheerst werd deze meeslepende muziek, die later iets sterker aanzwol gespeeld. „Maskerade" van G. H. Boedijn had echt iets van mystieke geheimzinnig heid in zich, die het orkest goed aanvoelde. Verder werden een mats van Ney en Bigelon-Mol. een serenade van It. Drigo een ouverture voor een ope rette van R. Clérisse en een suite van G. H. Boedijn uitgevoerd. Tot slot speelde het gezelschap samen met de marstamboers. Het publiek bleek dit bijzonder op prijs te stellen, want met een langdurig applaus drong het op een toegift aan, die het uiteraard ook kreeg. De politie bewees gisterenavond over een behoorlijke fanfare te be schikken. De muziek stond op goed peil, het gezelschap biedt de toe hoorders een prettige en plezierige avond en daar zijn de leden door enthousiast musiceren gisterenavond bijzonder goed in geslaagd. Na de pauze voerde het cabaretgezelschap de Poly Players uit Rotterdam met veel vaart een afwisselend program ma bestaande uit talrijke grappige sketches op. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwland, dr. Wibautplein 17. .\-c: Bellen by ongeval: G.G. en G.D, fuirüaan 80, telefoon Politie-alarmnummer Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag t£>—2D.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, woensdag .9,30—12.30 uur donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur. zaterdag 9.3016.30 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur. woensdag 1417 en 19—23 uur. donderdag 10—17 uur, vrij dag 14—17 en 1921 uur, zater dag 1032 en 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jom". Elke dag van 10 tot 37 uur; 's zondags van 32 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 cn 8.15 uur: „De liefdes nachten van Lucretia". Monopole, 2 uur: „Du bist Musik"; 7 en 9.15 uur: „Trommelvuur op Montc Cassino". DIVERSEN Gem. Bibliotheek, 8 uur: P. L. A. Janssen. Lezing. Musis Sacrum, 8 uur: "W.F, Journaal 1961. Haagse operette. Chr. Belangen Kethel, 7.45 uur NCVB-KethcL Lezing. Irene, 8 uur: Kath. Vrouwengilde. Vastenavond, Wijkcentrum, 8 uur: Geref, Kerk Nieuwland. Wijkavond-lezing. De teams van de Schiedamse volleybalvereniging S.V.C. hebben in de afgelopen dagen helaas geen goede resultaten kunnen boeken. Dames 1, tot nu toe ongeslagen, moest op bezoek bij koploopster ZVC 2, dat het team versterkt had met de internationale speelster Bep de Hoed. De Schiedamse meisjes speelden ver beneden hun normale peil en kregen derhalve verdiend met 3—0 klop. Set-standen 15—5, 15—10 en 15—7. Heren 1 verspeelde geheel onnodig een punt door 2—2 te spelen tegen het enthousiaste Phoenix 1. Hier waren de set-standen 152, 11—15, 156 en 1215. Dames 2 won regle mentair met 30 van DOS 1. terwijl het derde damesteam een 3—1 ne derlaag te slikken kreeg van het Rotterdamse Hermandad. Junioren B tenslotte won met 30 van de Spel. H'berg-juni oren. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het architec tenbureau ir. J.W.C. Box, IV. Eike lenboom en A. Middelhoek te Bot terdam heeft in voorbereiding de uitbreiding van bet Delta-hotel, be staande uit de bouw van een grote zaal voor het houden van congres sen, diners etc. en tevens de recep tie." Diverse dienstruimten (beuken, linnenkamers) moeten met de vergro ting in overeenstemming worden ge- bracht. De uitvoering van het plan, dat bijna bestek-klaar is, vergt een in vestering van rond ƒ800.000, waar van bijna een kwart gedeelte voor de inventaris is bestemd. Men verwacht de benodigde goed keuringen spoedig te ontvangen en hoopt in het voorjaar van 1962 de uitbreidïngswcrkzaamheden te heb ben voltooid. Twee personenauto's zijn gister middag in brand geraakt, waarbij de een geringe en de andere ernstige schade opliep. Op de Buitenhaven weg bij de Koemarkt was het onder de motor kap van de wagen van de uit België afkomstige industrieel A. C.L. gaan branden. Do oorzaak hiervan moest worden gezocht in een kortsluiting. De brandweer, die onder leiding van de commandant D. de Jager, om on geveer half twee ter plaatse was. hoefde niet in te grijpen. De eige naar had het vuurtje reeds zelf ge doofd. Alleen de kabel van de snel heidsmeter werd vernield, maar de bestuurder kon met de wagen zijn tocht weer voortzetten. Om ongeveer half vijf gistermid dag zag een agent van politie, die in zijn surveillancewagen voorbij de stilstaande auto van de directeur G. R. op de Burg. van Haarenlaan reed, rook uit de wagen komen. De eigenaar was de ontsteking van zijn Jaguar aan het repareren en daarbij is het brandje ontstaan. Met een paar emmers water is het toen ge blust, Dc schade bedraagt ongeveer 400 gulden. (Advertentie LM.) Dit is één van Boussacs topmannequins tijdens de Boussac-show 1961 die eergisteren onder grote belangstelling te Rotterdam werd gehouden. Hoe actueel deze fleurige voorjaarsmode van katoenen imprimé's is, wordt u wel zeer duidelijk bij een bezoek aan modehuis Gerzon. Be Bpussac- collectie wordt daar in stoffen-afdeling en etalages verleidelijk tentoon gesteld. De harlngvlssery, die voor wat Vlaardingen aangaat, met een wel iswaar slinkend aantal, doch kwali tatief betere schepen wordt uitge oefend, leverde In 1960 bevredigende resultaten op, zowel voor dat ge deelte van de vloot, dat geheel of gedeeltelijk op de dryfnetvissery 3s aangewezen als voor dat deel, dat het gehele jaar door dc trawlvlssertf uitoefent. De aanvoeren in de eerste zomermaanden waren beperkt, doch werden later iets beter; zij vonden een regelmatige afzet. In het najaar ïn de zaalhandbal-competitie van district West b Is in de le klas dames Athene uit den Haag kampioen ge worden. DWS, dat een theoretische kans had om geluk aan top te komen, verloor eerst van Hygica en zondag van Athene. De strijd van zaterdag tegen Hy gica begon hoopvol met enkele scho- ten van de zusters Robart. Een straf- Advertentie I.M.J Uit de broekzak van de 12-jarige uit Vlaardingen afkomstige G.J. van de S. is gistermiddag tien guldon ge stolen. De knaap was in het Sport- fondsenbad gaan zwemmen cn toen hij zich in zijn kleedcabine weer wil de gaan aankleden, miste hij geld. HEERLIJKE ROOMCARAMEL NutS MET VERS GEBRANDE HAZELNOTEN schop kon worden benut, maar een minuut later werd het, eveneens door een strafschop, 1—1. Een foutje van keepster A. Veldhoven werd af gestraft, maar N. Robart maakte ge lijk. Gerust werd met stand 3—3, Na de rust profiteerden de meer gerouti neerde Haagse dames van de fouten van de Schiedamse ploeg. Na vijf minuten was het 5—3; L. Robart maakte er 5—4 van,- maar het werd toch weer 74 voor Hygiea. De zus jes Robart brachten in de laatste fase de bal gezamenlijk op en vrü voor doel scoorde N. Robart. Maar met 75 kwam het eind. De wedstrijd op zondag tegen Athene was een klasse beter. H. Roel- sc opende dc score, maar Athene haalde op tot 1—2 en Fr. Peters die voor de geblesseerd N. Bds in viel zorgde voor ineer stootkracht, zodat T. Salarie 2—2 kon maken. Voor de rust doelpunten F. Peters en H. Op- schoor nog elk'eenmaal en de tegen standsters één maal, zodat met 4—3 werd gerust. Doch daarna maakte Athene er ernst van, scoorde nog drie doelpunten en won zo met 4—6 ver diend het kampioenschap. In de districts 2e klas hebben de Wilton-dames van Actief verloren met 8—10, echter onder zeer sterk protest. B. Zonneveld, G. Overheul- de Raay en F. de Kaay zorgden spoe dig voor een 5—1 voorsprong. Daar na liet Actief de doelverdcdigster vervangen, waartegen Wilton krach tig protesteerde. Het Rotterdamse „kanon" C. Klip- de Haan bracht daarop de stand op 53 en met 6—3 werd gerust. Ondanks de protesten in de rust handhaafde Actief toch de opstelling en Actief ging geheel op C. Klip-de Haan spelen, haar harde schoten kon de Wilton-keepster J. de Jong-van Es niet stoppen en ondanks doelpunten van A. de Groot werd de eindstand 810 voor Actief. De derby UVGWilton 2 dames werd een 3—3 gelijkspel. Bij de rust stonden de Wilton-dames nog met 3—2 voor en ook daarna ging de strijd gelijk op. Het was H. Thijssen die zorgde voor het 33 gelijke spel. Heren 2 van Wilton boekte een 184 monster-overwinning op Dyna mo 4, De dames-junioren van Wil ton wonnen met 30 van Schutters waarby L. Lemson alle doelpunten scoorde. vielen de aanvoeren aanvankelijk tegen, waardoor de prijzen oplie pen; eina novemberbegin decem ber gaf wat betere vangsten, doch daling van de prijzen. Toch ligt, dank zfj een goede vraag, de gemid delde prijs hoger dan het j*»r te voren. Met Oost-Duitsland en Israël werd een levering van belangrijke kwanta haring gecontracteerd; veel voordeel heeft men er evenwel niet van ge had. Insiders in de haringhandel en de visserij achten het overigens een tekenend feit, dat de haringaan brengsten, die met 5 a 10 jaar ge leden vergeleken zeer sterk zijn ver minderd, desondanks niet zonder moeite geplaatst kunnen worden. Men neemt aan, dat de vers-aange voerde haring een deel van de af zetmogelijkheid voor gezouten ha ring heeft overgenomen. In aansluiting op vorenstaande uit. spraak van de heer C. H. Busch- mann, voorzitter van de Kamervan Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas, ontlenen we aan hel branche-overzicht van de Kamer hieromtrent het volgende gedeelte over dit onderwerp: De haringvisserij heeft in het af gelopen seizoen zowel voor het deel van de vloot, hetwelk geheel of gedeeltelijk op de drijfnetvisserij i» aangewezen, alsook voor dat deel, hetwelk het gehele jaar de trawl- visserij uitoefent, bevredigende re sultaten opgeleverd. De aanvoeren in de zomermaanden waren kleiner, doch in het najaar verbeierden de vangsten. De aan voeren waren daardoor veelbeter op de afzetmogelijkheden afgestemd dan gedurende het seizoen 3959. Het. resultaat daarvan is, dat er het ge hele seizoen door een goede vraag was, hetgeen leidde tot een hogere gemiddelde prijs dan in het vooraf gaande jaar. In de loop van het jaar 3960 werd een nieuwe trawler in dienst gesteld, terwijl een tweetal stoomloggers voor de sloop werd verkocht. De voorexport geschikte haring van vangst 1959 wasbü de aanvang van seizoen 1960 praktisch geheel geruimd. In tegenstelling met vorig jaar was de aanvoer van maatjesharing dit jaar zeer beperkt. Vlotte afzet, hoge prijzen en bijna geen opslag in de koelhuizen waren hiervan het ge volg. De in het begin van het seizoen gesloten contracten met Oost-Duits- Jand voor ca. 30.000 vaten en Israël voor ca. 23.000 vaten waren door de verhoudingsgewijze hoge prijzen tij dens het seizoen beide verliesgevend. 3n de bedrijfsklaverjsscompetitie staat GW-a door een overwinning van 4—2 op Standaard-b en door het verlies van 4—2 dat VGB-b tegen OVD leed, weer alleen op de eerste plaats. Het team staat er thans uiterst gunstig voor en doet een goede gooi naar het kampioenschap. De verdere uitslagen waren: GW-b —Standaard-a 2-4; OGW~VGB 51; VDB—Excelsior-a 15 en Vin centExcelsior-b 5—1. Het ligt weer in de bedoeling even als vorige jaren, een SBKC-Paascon- cours te organiseren. Dit „eier" concours zal plaats vinden op 2' het maart. Nadc-re bijzonderheden zijn I nog niet bekend. In Schiedam Is in de leeftijd van 78 Jaar overleden dr. A. D. de Leeuw, een markante persoonlijkheid en een opvallende figuur in onze stedelijke samenleving. Hij was niet alleen een populair geneesheer maar ook een goede amateur-sterrenkundige en een zeer bekwaam musicus, wiens orgel-concerten vroeger de aandacht hebben getrokken. Aan zijn. originele wjjze van optreden is het te danken dat er, vooral onder de oudere Schie dammers, tal van anecdoten over hem de ronde deden. Dr. de Leeuw merd op 21 januari Nieuw Lekkerland geboren. Hij studeerde enige lijd aan de Tech nische Hogeschool te Delft, maar ging taen over op de medische stu die in Leiden, waar hij in 1913 pro moveerde en daarna nog in het bui tenland, o.a. in Leipzig en Tubbin- gen verder studeerde. Hierbij leg de hij zich in het bijzonder toe op do homeopatische geneeswijze, In 1914 vestigde hij zich te Schie dam, waar hij in 3925 werd benoemd tot gemeente- en poli tie-arts. Daar naast gaf hij les in hygiëne aan de M.T.S. in Rotterdam. Tot voor en kele jaren heeft hij nog leiding ge geven aan de cursussen van de Kon. Ver, Eerste Hulp bij Ongelukken in Schiedam. Zijn stoffelijk overschot Is van daag op de algemene begraafplaats in Schiedam ter aarde besteld. VLAARDINGEN. Flink was caramboles vol, Hartog op 14 van dinsdagavond de belangstelling ln „De Griffioen" voor de finale om het tweede klasse libre kampioen schap van het biljartdistrict Schie dam. De deelnemers H. v. d. Veer en M, Leyte slaagden er op de ope ningsavond in helde partijen te win nen. Zij Heten daardoor de kam pioen van het seizoen 1959/'60 H. v. d. Does (LFV) achter zich; deze was namelijk niet opgewassen tegen H. v. d. Veer van Tonegido. In zekere zin kenmerkten de par tijen zich als een aanloop tot het verrichten van betere prestaties in de volgende ronden. Voor een tal deelnemers was het uitstekende materiaal bij Hekman vreemd. Maar zulk goed materiaal moet vanzelf sprekend snel wennen! In zijn eerste partij kwam titel houder H. v. d. Does tegen H- v, ei- Veer er niet aan te pas. De laatste finishte met het uitstekende moyen ne 4,68, De tweede partij leek voor de titelhouder eenzelfde tragisch be loop te hebben, totdat hij in zijn veertiende speelbeurt een prachtig opgebouwde serie van 55 caramboles produceerde, direct gevolgd door series van 14 en 16 caramboles. Dat was het definitieve keerpunt tegen A. v. Rijndershoff. De ontmoeting v. d. Veer—Hartog had een spannend beloop. In het begin vlotte het met Hartog hele maal niet; na vijftien beurten had bij nog maar 13 caramboles verza meld. Van der Veer had er toen al 53. In 37 beurten maakte hij de 150 i het totaal latende, maar deze had de. «asloot. De kans op een eervolle remise vervloog, toen Hartog na elf caramboles een eenvoudige stoot miste, Bijzondere aandacht trok te recht de serie van 43 caramboles, die Hartog legen v. Rees produceer de. Deze was knap opgebouwd- ln deze party had v. Rees al in 2ijn tweede beurt eon goede serie van 33 caramboles gemaakt, maar had daarmee kennelijk al zijn kruit ver schoten. Te vermelden valt voorts nog de' goede organisatie van Tonegido. al waren de kijkers tijdens de laatste partijen wel wat te rumoerig. De uitslagen waren: 130 32 L9 4.08 81 32 24 2.33 Te be vrager! aan bet Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-12.30 ur un 2-6 uur: Motorhandscbocn. (LI; bruin heren glacé handschoen geruite stof; padvindersriem; fietspomp)e; 2 sleutels: ring met sleutels. Te bevragen b(j de vinders: Ring met sleutels, Schoppenhouwer, Goeman Bor- geslusstraat 16; bos sleutels, Schroot, Westfrankclandsestraat 100; zwart kin-* derlaarsje (L), Feelders, Meeuwensingel 112 Kethel; 1 p. rubber laarzen. Zijlstra, Spleringshoekflat 1246; wit shawl, Bou- man. Schaperlaan 30; kleine zwarte hond met rode halsband, Eljsberg, Kersenlaan 17, Kethel: goudkleurig da- niespolshorloge, v. Peppelen, Bm. van Haarenlaan 1355; geldsbedrag. J. Jagt, St. Lidulna5lraat II: goud kleurig ket tinkje, J. v.d. Schaft. Herenpad 9a; geldsbedrag, W. v.d. Haar, p/a Fr. Hsversehmldtlaan 17a: damesparaplu. Berendsen, Bm. van Haarenlaan 354; portemonnee met inhoud, R. Daal- meljer, Emmastraat 28; aktentas met inhoud, Portier Techn. Bedrijven. Dwarsstraat; damesportemonnee met inhoud, Brufnsel, Brugmanstraat 29; aktentas met inhoud. J. Dolcken. Iepen- laan 27. Kethel*. l p. gele kinderhand schoenen. J. Rietveld, Buiienhavenweg 3b; zwarte daméshandschocn (L), v. Rijswijk, Lekstraat 2lb: rood-wltte want (R>. J. Schaap, Prof. Kemerllngh On- neslaan 116b; 1 pr. bruine kinderwan ten, J, v. EkTcn. Pr, Mauritsstraat 18b; zwarte glacé dameshandschoen (L), Hemmes, Fr. Haverschmidtloan 41. Geboren: Frieda d.v. J. van Har- tingsveldt en A. Vreugdenhil; Brand A. P. z.v. J. W. Kruithof en IJ, van. der Meer. Vy:;^ Overleden; M. A. H. Kamman, 59 jr. echtg. van P. C. van der Zee; A. van Meurs, 88 jr; H. Buskens, 63 jr; B.- C. Kraaijenbrink 72 jr. echtg. van L. M. Krabbendam; A. D. de Leeuw, 78 jr;: J. Boon, 55 jr; J. Boekholt, 77 jr; J. H. Dix, 69 jr, wed. van J. F- Koeken; .C- J. van der Lingen, 66 jr wed van M. van der Ltlgt; D. van Breda, 81 jr..wed. van J. van Agtercn; F. Ter Horst, 43 jr. echtg. van A; C. de Rijcke. ROTTERDAM Gisteravond is de 64-jarige wachts- man J. Koster uit de Schalk Bur gerstraat: tijdens zijn wachtaan boord van het Zweedse M.S.Cey lon in.-'de Maashaven plotseling ih .- elkaar gezaki/en: overleden, ;;:a: 1

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1