Sparta bleef juist overeind tegen fel slotoffensief van GVAV Meerman (2) en Libregts brengen Excelsior winst FEIJENOORD deed na de rust geslaagde greep naar de zege: Hermes trok zich niets aan van Abe Hfi SBSillSSi Groningers protesteerden tegen Rotterdamse 4-3 overwinning Xerxes op weg naar herstel Beste dag Otten brengt CW naast DCV (1-1) AJAX IN EIGEN HUIS VERSLAGEN Doelpunt van Bennaars was beslissend SVV hield spel veel te kort Sterk in aanval Micro-korfbal in de Energie-hal Biljarten in Zuid Strafschop gemist De beslissing t&w ste» X gt S-B Judo bij SCS Maandag 6 februari 1961 =9». door Pint 8icysl4>r rechtsbuiten Van Ede meer in het spel werd betrokken. De Groningse verdedigers hebben het gemerkt, want „still going strong" Van Ede switchte dat het een lieve lust was, Sparta speelde krachtig, positief voetbal cn het verwonderde waar schijnlijk zelfs de GVAV-ers niet, dat fel doorzetten van Verhoeven de derde treffer opleverde. Wel stopte de vallende Roffel aanvankelijk het schot, maar de bal werd weer een „De waarneming van een scheidsrechter geldt kennelijk niet meer. Hoewel ik Otto Roffel heb gezegd, dat ik bij het tweede doelpunt van Sparta geen buitenspel heb geconstateerd, want ik stond er bij wijze van spreken met m'n neus bovenop, meende de aanvoerder van GVAV toch te moeten protesteren, omdat de grensrechter had gevlagd". Dit vertelde scheidsrech ter Martens na afloop van het duel Sparta—GVAVf dat de Rot terdammers met 43 wonnen. AI is deze uitslag dus „voorlo pig", we geloven niet, dat de protestcommissie hierin nog enige wijziging zal brengen. Sparta heeft dankbaar geprofiteerd litkunEüi::fti!riiK;ii:i!:i;i!iin!:!iaifpsniriiSlEirxiliiC-inEisilinilui!rLü van defensieve blunders van de an ders zo sterke Groningse achterhoe de. De GVAV-ers, die met vijf man een kaarsrechte verdedigingslijn over de breedte van het veld hadden getrokken cn. daarbij de taktiek van de buitenspelval toepasten, hadden daar aanvankelijk wel succes mee, doch toen de Spartaanse aanvallers het „door" hadden, sloegen ze bin nen enkele minuten twee gapende bressen in het gerenommeerde ver. dedigingsblok van GVAV. Het duur. de tot dé 2Sste minuut voordat het zover was, maar als de nu falende middenvoor Janssen attenter was ge weest en de zaak beter had „beke ken" zou het Rotterdamse gejuich al veel eerder te horen zijn geweest. GVAV speelde lang niet zo overtui gend als enige tijd geleden tegen Feijenoord. Er haperde wel het een en ander aan en vooral de Groning se aanvallers misten maatgevoel. Sparta gaf GVAV ook weinig kans tot gevaarlijke acties te komen, omdat de Rotterdammers meestentijds vla de goed spelen de linksbuiten Tinna Hosselaar sterk In de aanval waren, Ook De Vries en Van Miert liepen op hun kansen te loeren. Piet de Vries zond na 25 minuten een haarzuivere ólcptapass naar middenvoor Janssen, wiens bewe gingen door spil Van der Hoeven ten koste van een hoekschop wer den belemmerd. Tonny van Ede liet de bal hoog voor het doel, over de grijpende handen van doelman Rof fel zweven en voor de toestormende Van Miert was het een koud kunstje de bal in het net te koppen (1—3). Sparta drukte door, want een listige combinatie tussen Bosselaar en De Vrieg rondde Bosselaar af door de bal tussen de benen van de uitlo pende Roffel in het doel te jagen (20). Hoewel Franssen zeven mi nuten voor de rust voor 2—1 zorg de door een van het been van Ver hoeven stuitende bal langs de overi. gens kundig spelende doelman An- dries van Dijk te jagen, hield Sparta na de hervatting eveneens het initia tief volledig in handen. Ook in de tweede helft vormden de hard werkende kanthalves Ver hoeven en De Koning de basis, waar op de Rotterdamse aanval zeer ge varieerd ten strijde kon trekken. Piet de Vries had de opbouwende taak van Bosselaar overgenomen, ■waarmee werd bereikt dat nu ook (Advertentie LM.) SPORTPRUZEN? SLIER! Soccer was in regenkleding zeer gedesillusioneerd naar zijn voetbalaanbesteding op de aard teruggekeerd eerst had hij de regendroppen uit zijn fikse baard geschud om zijn boontjes te gaan doppen, 'hij zat lelijk in de put Weergoden in alle soorten hadden zijn humeur verwoest en üe sloten van zijn poorten waren allemaal verroest. Regen had de voetbalgaarde tot een binnenmeer gemaakt, wat zijn voetbaloog ontwaarde heeft zijn goede hum gekraakt. Daarna is het flink gaan vriezen, zelfs tot tweemaal achtereen en de goede moed verliezen deed hij, zuchtend steen en been maar toen dan ten langen leste er een kans op spel bestond, hebben tuinden uit het westen huis gehouden op zü'u grond. Vele van zijn kroondomeinen stonden zo te zeggen blank door dé stage regendrein en Soccer werd uan tceedom krank en daardoor kon het geschieden -toat door velen werd betreurd, tal van nijvere voetballieden annonceerden: ctfgekeurd Doch de moed maar niet verliezen mant de zaak komt voor mekaar, ook al zijn we nou niet kniezen} met Sint Juttemis pes klaar: Sparta, Feijenoord gewonnen a'k het even zeggen mag en dharom icas het begonnen... 'k Vond het toch een beste dag.' RHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden) Zo ontstond het vierde doel punt van Sparla. Via het dij been van de gehurkte Gro ningse rechtshalf Borghuis springt de bai langs Otto Rof fel in het net. prooi van Verhoeven en toen was er geep houden, aan (<ta-l). De Groningers waren hierdoor zo onthutst, dat hun rechtshalf Borghuis vier minuten later bij een voorzet van de naar rechts gezwenkte Jans sen, de hal van zijn lichaam langs de verbaasd toekijkende Roffel in het doel liet springen (41). Sparta dacht gemakkelijker te kunnen ademen. De Kasteelheren hadden het mis, want GVAV ontwik kelde zo'n stormachtig offensief, dat de Rotterdamse verdediging volko men in paniek raakte. Spil Schilder, die zo'n keurige partij had gespeeld, maaide enkele keren over de bal heen en dat ondermijnde het zelf vertrouwen bij de Spartanen. Zowel Meuken als Groninger maakten daarvan gebruik. Met een 43 score „vochten" de GVAV-ers voor hun laatste kans. Die niet kwam. omdat Sparta zij het met heel veel moei te overeind bleef. (Van onze sportredactie) Leider CW heeft op eigen veldl een punt aan DCV moeten afstaan (11). Maar meer nog dan dit ver lies, zal CW het verlies van zijn rechtsbinnen, Kooyman, die met een gebroken been naar het ziekenhuis werd gebracht, betreuren. Het was een bikkelhard duel. CW lanceerde enkele aanvallen, waarbij rechtsbuiten Van Baaren zich onder scheidde door de keurige voorzetten, die hij losliet. Een ervan werd met een snoeksprong door middenvoor De Lange achter doelman Van Wij nen gekopt, doch het was in duide lijke buitenspelpositie gebeurd, Toen even later Roggeveen ook uit een voorzet van Van Baaren inkopte, stond doelman Van Wijnen op zijn plaats. DCV was even gevaarlijk en dat bleek reeds na een kwartier spelen, toen de Voortreffelijke linksbuiten Brand van DCV even te veel vrijheid werd gelaten en zijn voorzet door Boudesteyn achter Van den Berg werd geschoten, 0L Het had nog meer kunnen worden voor DCV> wanneer Brand wat meer geluk had gehad met zijn schoten. Na rust kwam CVV geducht op zetten. Fel werd het duel gestreden en soms wel eens wat tè bard. Daar aan maakte zich vooral CVV's links achter Van Arnhem schuldig, die zich bepaald onhebbelijk gedroeg tegenover zijn tegenstanders. Zelfs een oude rot als De Hay, die nog nooit iemand iets In de weg heeft ge legd, werd het kennelijk te gortig. Aan de andere kant raakte Rogge veen geblesseerd en moest worden vervangen. Reeds voor rust was de ongelukkige Kooyman, die van Van Kooten een trap kreeg, waardoor zijn been met een venijnige knap juist boven zijn enkel brak, door Ot ten vervangen. Roggeveen werd door Goderie vervangen. Beidon weerden zich ijverig, doch het was tenslotte Otten, die zich vijf minuten voor tijd door de Krimpense defensie slinger de en met een schot in de uiterste hoek de balans gelijk trok, 11. Het programma voor de wedstrij den, die dinsdagavond in. de Ener giehal gespeeld worden, luidt: Het "Westen JVelox J; De Over kanten; J—Spangen J; Schiedam J De Spartaan J; OSCR J—Unicum J; Rozenburg 2De Zwaluwen; De Spartaan 2Eureka 2; Velox J—-De Overkanters J; Spangen J—Het Wes ten J; HPV—USV; De Spartaan J— OSCRJ; Unicum J—Schiedam J; De Overkanters 2Wion 2; Ahoy 2—Ons Huis 2; DOP—De Nationale; Rozen burg 2De Spartaan 2; HPV 2—Ro zenburg 3; Maasglorie—De Spar taan 3; Eureka 2—USV; DOF— Ahoy 2; HPVDe Overkanters 2; Wion 2De Zwaluwen; Ons Huis 2 Rozenburg 3; HPV 2De Maasglorie; De Spartaan 3—De Nationale. De uitslagen van de wedstrijden die werden gespeeld voor het LMO- biljarttoernooi om de Paroolbeker waren: MonopoleRondeel 62; Pretoria—DIO 62. De stand is nu: Baltimore 9 gesp. 41 punten; Pre toria 7—39; DIO 9—37; De Bel 7—32; Monopole 9—32; Driesprong 8—20; Rondeel 719. De stand in de persoonlijke kam pioenschappen is in poule A: Klein 5—8; Tolenaars 5—8; Kroesbeek 46; Goedegebuur 54; Termijn 54; Douma 32; PhiJipse 42; Laats 4—2. In poule B: Van Vliet 5—7; Spamaaij 4—4; Rouwen 34; Bot 32; Moes 32; Gravenstein 31. (Van een onzer verslaggevers) Onbegrijpelijk dat slechts twee duizend belangstellenden naar het duel Hennes DVSEnscbedese Boys zijn gaan kijken. Deze ontmoeting tussen teams van kaliber heeft de spanning geboden die men ervan vervrachten kon. Het was Hermes DVS dat met bijzonder fraaie combi naties de zwakke plekken In de ver dediging van de Boys vond. De be zoekers moesten het hebben van verrassende en hoogst gevaarlijke tegenaanvallen, die echter voor het hechte Schiedamse verdedigingsblok niet te veel moeilijkheden oplever den. Toch is bet tot de laatste mi nuut onzeker gebleven wie de winst zon grijpen. Zeven minuten voor tjjd werd de stand op 43 gebracht en dat was voor Enschedese Boys aanleiding om een enerverend offen sief te ontwikkelen. Zo intelligent combineerde Her mes DVS in het eerste half uur dat de overwinning verzekerd leek. Wel was de voorsprong niet groot, maar de Boys tastten steeds mis en dat bracht de Schiedammers in een pret tige stemming. In de elfde minuut had rechtsbinnen Van Yperen een bal naar de doelmond geschoten. Het leer viel over de doelman Bijl op het achterhoofd van linksachter Weisveld in het doel <10). In de zestiende minuut werd een schot van linksbinnen Coen Groene- wegen, de animator in de aanval, tot hoekschop verwerkt Uit deze hoek schop schoot linksbuiten De Blok de bal op het hoofd van rechtshalf Eykenbroek, die naar Groenewegeu kopte en die zorgde voor 20, Da voorzetten van zwerver Lenstra kre gen in de dertigste minuut een ver rassend effect. Plotseling bracht En- schedese Boys schrik in de Schie damse gelederen. Op links zette rechtsbuiten Weijdijk voor aan links buiten Leusink en van zeer ver knalde deze keihard in. Direct daar na lanceerde Leusink middenvoor Moddejonge jr., die de bal langs Van Dienst schoot (2—2). Voortdurend zijn daarna beid» doelen in gevaar geweest. Wel com bineerde HDVS beter, wel speelden de Schiedammers verrukkelijk ent housiast maar telkens kon een blik- semaanval van de gasten de tegen slag veroorzaken. In de tiende mi nuut van de tweede helft schoot rechtsbuiten Van der Burg hard te gen de onderkant van de la£ en de snelle middenvoor Van der Graaf gaf het leer het laatste tikje. Toen van Yperen in de 25e minuut de bal door het midden langs stopper De Vries schoot kon de sprintende Van der Burg in vrije positie scoren. Nog was Enschedese Boys niet geslagen. Rechtshalf Nijsink schoot in de 37e minuut tegen de lat en linksbuiten Leusink. retourneerde het leer (4 3). Opgelucht hoorde de Schiedamse aanhang na acht minuten van steed* dreigend gevaar het eindsignaal. (Van een onzer verslaggevers) Niemand kon er een verklaring voor geven. Een half uur lang doorlo pend in de aanval zijn en dan uiteindelijk nog tegen een 10 achterstand moeten aankijken. Het was voor de Excelsior-getrouwen, die zondagmid dag op Wondestein waren en die de regenbuien trolseerden echt niet pret tig meer. Na regen kwam toch „zonneschijn"! Excelsior won met 32. Het regende aanvallen op de Eïnd- hovense veste. Er kwamen talrijke serieuze scoringskansen, In de vier de minuut reeds tracteerde v. d. Pol der zijn rechtsbinnen Slui op een magnifieke pass. Slui kon toen Meer man een zoals dat heet niet te mis sen kans bieden, maar Zwarte Toon knalde huizenhoog over. Meerman kreeg kort daarna opnieuw een scho ne kans. Hij was weer te haastig ge bakerd en kon de juiste richting niet vinden. Intussen zat de Eindhoven-voor- hoede gewoon op wachtgeld. Excel siors doelman Brouwer had in dat eerste half uur bepaald vrijaf. Maar (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Eén minuut voor het einde van de „wed strijd van het jaar" AjaxFeijenoord steeg er een diepe zucht van opluchting op uit de rijen Feijenoord-supporters, die in gro te getale naar Amsterdam waren gekomen. Zij zagen kennelijk met veel genoegen hoe Henk Groot uit een goede voorzet net iets te hoog richtte, waardoor de bal over de lat ging. Weinige ogenblikken later konden elf dolgelukkige Feïjenoord-spelers juichend de armen omhoog heffen ten teken, dat ze dit zeer moeilijke duel tegen de landskampioen tot een goed einde had den gebracht, zij het dan dat men met het kleinst mogelijke verschil (10) had gewonnen. Overigens had de uitslag ook gemakkelijk 2—0 in 't voordeel van de Rotterdammers kunnen zijn, maar dan had Kreyermaat zes minuten voor het einde een strafschop niet naast, maar in het doel moeten schieten! den tc veel aan opbouw en afwer king, terwijl er bovendien vaak te fel werd gespeeld met als gevolg een groot aantal botsingen en vermanin gen van scheidsrechter Dries van Leeuwen. Het beeld van deze wed strijd was daarom, in het bijzonder na de rust, rommelig. Het heeft er in de eerste helft overigens niet naar uitgezien, dat Feyenoord als overwinnaar uit de strijd te voorschijn zou komen, want praktisch de gehele eerste 45 minu ten hebben de Amsterdammers sterk gedomineerd, dank zij snelle direct uitgevoerde aanvallen over de vleu gels en wel in het bijzonder via de uitblinkende rechtsbuiten Swart, Swart bracht linksback Veldhoen in deze eerste helft ettelijke keren in de grootste moeilijkheden. Maar niet alleen Veldhoen had het moei- Het is deze keer geen Ajax— Feijenoord-ontmoeting geworden zo als het publiek die zo graag ziet Daarvoor ontbrak er aan beide zij- (Van onze sporteorrespondent) SW begon tegen DHC met een overdonderend offensief en wist zich al gauw enige redelijke kansen te scheppen. Cocbeau overigens pri ma op dreeF banjerde echter na 'n fraaie solo-actie in volle ren ettelijke meters naast en zag even later een kwallteitsdoelpunt wegens buitenspel geannuleerd. De thuisclub kroop door het oog van de naald, toen Van Leeuwen een keurige kopbal afgaf en Van der Velden het leder ternauwernood op de doellijn kon keren. Bepaald aan vechtbaar was de beslissing „buiten spel" op grond waarvan een treffer van Slavenburg afgekeurd werd. DHC kwam geleidelijk aan wat meer in de aanval en nam na een kwartier spelen door Zeegers de lei ding (1—0). Aan het slot van de eerste helft de thuisclub stond toen door het uit vallen van Fluit tijdelijk met tien man was het al SVV wat de klok sloeg. Doelman Lagarde stak echter m grandioze vorm en verrichtte tal van goede saves. Na de hervatting hadden de teams beurtelings het initiatief. De Schie dammers voerden hun korte samen spel echter veel te ver door ea za gen de gastheren door Van Galen tot 30 uitlopen. De wedstrijd stond op behoorlijk peil en droeg een fel, doch een spor tief karakter.' v lijk, ook "Walhout en Kerkum kre gen slechts vaak met de uiterste krachtsinspanning enige vat op het vlotte Amsterdamse aanvalsspel. Pieters Graafland was echter bui tengewoon goed op dreef: met «Ie lenigheid van een kat sprong hij enkele keren met succes naar bij zonder gevaarlijke voorzetten en goed gerichte schoten. Het publiek beloonde hem daarvoor terecht een paar keer met een spontaan ap plaus. Hoewel de defensie van Feijenoord vaak op haar grondvesten trilde, de Ajaxieden slaagden er toch niet in deze linie „weg" te spelen. Indien Ajax overigens een beetje serieuzer met de kansen had omgesprongen zou een voorsprong van 20 met de rust een goede afspiegeling zijn ge weest van het vertoonde spel. Het merkwaardige is echter, dat Feijen oord deze zelfde stand, ook had kun nen bereiken, want bij uitvallen in de 12e en 23e minuut miste Cor van der Gijp twee opgelegde kansen. In de tweede minuut van de twee de helft moest Pieters Graafland voor de zoveelste maal naar de hoek duiken bij een schot van Swart en na vier minuten kon Kerkum de bal nog maar net uit het doel houden, nadat Pieters Graafland al was ge passeerd. Nog weer enkele minuten later was Cees Groot maar heel wei nig te laat om zijn hoofd onder een harde voorzet van Prins te kunnen 2elten. Ajax raakte door al deze misluk kingen enigszins ontmoedigd. Feijen oord voelde het kennelijk aan, want ineens kwam er meer vaart in de ploeg. Coen Moulijn, die op de links buitenplaats nog maar weinig had gepresteerd, toonde ^plotseling, dat hij wel weet hoe hij een aanval moet opbouwen. Dat ondervond Ajax in de vijf- toen gebeurde 't. Linkshalf Versant- voort pikte de bal ergens op het middenveld op, ondernam een korte dribbel en schoot. Voor Brouwer het zelf wist, juichte Eindhoven (03). Toch wenste Excelsior ook een doelpunt en dat kwam negen minu ten later toen Meerman temidden van een tiental spelers de bal op z'n hoofd kreeg. Doelman Gerberink kreeg van één van zijn eigen spelers een duwtje in dc verkeerde richting en mede daardoor kwam het, dat Excelsior nog voor rust op gelijke voet met Eindhoven kon komen. De tweede helft droeg in tegen stelling tot de eerste een vrij rom melig karakter. De Eindhovenaren haalden zich het ongenoegen op de hals van scheidsrechter Mondeel door alsmaar tegen diens (niet feil loze) beslissingen te protesteren. In de vierde minuut dirigeerde Damen (rechtsachter) de bal naar Meerman, die op zijn beurt de te in dividueel spelende Libregts een kans bood waarvan hij dankbaar gebruik maakte. Oj. was hier toch echt wel van buitenspel sprake. Trouwens, de scheidsrechter twijfelde kennelijk ooit. Nadat eerst Corpeleijn een poging tot scoren gewaagd had, werd een kopbal van Meerman uit een corner van Delwei de Eindhovenaren in tiende minuut noodlottig. Wel wer- ten de blauwwitter! de bal snel uit het doel, maar de heer Mondeel con stateerde, dat de bal achter de doel lijn geweest was en hij kende het doelpunt dus toe. Zes Eindhovena ren waren van mening dat de scheidsrechter het bij het verkeerde eind had en dus regende het op nieuw protesten. Spil Tebak (nog altijd een prima speler) schonk Meerman nog een prachtige scoringskans, maar Toon bedankte voor de eer. De laatste tien minuten moest Eindhoven met tien man. spelen. Linksbuiten Röntgens had in de loop van de tweede helft de bal tegen, het achterhoofd gekregen en als ge volg daarvan moest deze dappere speler later wat suizebollend het veld verlaten. Aan de Kralingse zege viel niet meer te tornen, ook niet toen vier minuten voor tijd Qomens een fout van linksachter Visser afstrafte (3—2), tiende minuut. Plotseling zag Kreijermaat dat Moulijn op volle snelheid over de Amsterdamse helft draafde. Afgemeten speelde hij de bal voor de voeten van Coen, die even naar binnen zwenkte om vervolgens met j een listig hakje de goed vrijgtlopen Bennaars de kans te bieden Hoogcr- man mei een hard diagonaal schot kansloos te passeren 01 Tien Ajaxieden spoedden zich ver volgens naar de veste van Feijen oord om deze achterstand weg te werken. Dat ging echter minder een voudig dan men mogelijk kan heb ben gedacht, want Feijenoord verde digde nu veel solider dan in de eer ste helft. De Rotterdammers op hun beurt bouwden vele gevaarlijke aanvallen op, die zes minuten voor afloop hun bekroning leken te krijgen. Bouw meester schoot als een schicht met de bal aan de voet tussen Pronk en Ouderland door, die zich echter niet ontzagen de Rotterdammer ïn de modder van het strafschopgebied te deponeren. Van Leeuwen kende geen pardon: strafschop. Toen de strafschop was genomen, was het niet Feijenoord dat juichte, maar Ajax, want Kreijer maat had kans gezien de bal met een slap schot naast de paal te plaatsen. Het liep voor Feijenoord allemaal goed af. Vooral toen Henk Groot er door een Iets te hoog gerichte kopbal niet meer voor kon zorgen, dat er althans nog één punt in Amsterdam bleef. En voor de Rotterdamse sup porters begon na het eindsignaal van Van Leeuwen het feest! Het beslissende moment: Rlnus Ben- naars scoort het enige en voor feijenoord het winnende doelpunt van de wedstrtld tegen Ajax, hoe wel de AJox-spil Pronk dat trachtte te verhinderen. Dnelman Hooger- man heeft echtet het na-kijken. 'HJSHA Dttmaal treft de kopstoot van Meerman doel. Rechtsachter Stoker tracht het voor Eind honen naderende onheil voorkomen. De stand is 1—2. Het zou tenslotte 3—2 voor Excelsior worden. (Van een onzer verslaggevers) Xerxes is blijkbaar de weg naar een volledig herstel Ingeslagen, ge tuige de grote en volledig verdiende 40 overwinning, die het op het Haagse Laakkwartier wist te beha len, Die zege is eigenlijk geen mo ment In gevaar geweest, want daar voor stond de prima op dreef zijnde achterhoede, met Smit en Spinhoven als de uitblinkers, boTg voor, Wuyts op de linksbuitenplaats was een voortdurend gevaar voor de Haagse verdedigers en hij had dan ook een groot aandeel in de treffers, waarvan er drie door de actieve mid- voor van de Rotterdammers, Snoek, werden gescoord. Hendriks zorgde uit een strafschop voor de vierde kegel aan het scorebord, Xerxes startte in hoog tempo, maar een harde kogel van Kriesch en een kopstoot van Wuyts werden door doelman Mooiman op hun juiste waarde geschat. De Haagse linksbui ten Hoetmer, miste de kans van de dag, toen hij voor open doel over de bal heentrapte. Ondanks het overwicht van de Rotterdammers duurde het toch een half uur voor zij door een harde ko gel van Snoek de score konden ope nen, maar vijf minuten later was het weer raak, toen Wuyts zijn harde schot door de handen van linksach ter Jordaans met de handen gekeerd zag. De uitmuntende scheidsrechter Voerman wees onverhiddelijk naar de witte stip en Hendriks voltrok het vonnis (20). Xerxes was ook na de hervatting toonaangevend en drong de Hage naars volledig op hun eigen helft terug. Twintig minuten in de tweede helft scoorde Snoek met een hard schot de actieve Snoek, die op listige wijze de Haagse achterhoede omspeelde en met een harde loei doelman Mooi man onhoudbaar passeerde (4—0). De Hagenaars probeerden tenmin ste de eer te redden, maar dit werd hen door de stugge Rotterdamse achterhoede niet toegestaan. Bijna had mid voor Kamerbeek suc ces met zijn schot, dat half door, doelman Kach eiland werd gekeerd. De bal rolde naar de doellijn, maar smoorde in de modder. In het laat ste kwartier moest scheidsrechter Voerman nogal eens optreden, maar hij hield de touwtjes strak en voor kwam daarmede misschien een on prettig einde van een spannende ont moeting. (Van een onzer verslaggevers) In een zeer geanimeerd groene banden toernooi, door Relnier Huls- ker in zijn sportschool te Schiedam georganiseerd, werd goede spert te zien gegeven, waardoor de beslissin gen voor de diverse scheidsrechters wel eer.s moeilijk waren. Vooral de partij tussen de junioren Kok uit Dordrecht en Firet uit Maassluis was van goed gehalte en werd tenslotte in het voordeel van Kok beslist. Bij de lichtgewicht junioren won Bem- mel uit Amsterdam van zijn stadge noot Dolman. Bij de senioren zwaargewicht werd v. d. Heuvel (Gouda) winnaar door opgave bij een houdgreep van Mceuwse uit Breda. Bij dc midden- gewichten was de overwinning voor de Gouwenaar Danens, doordat hij Kok (Dordrecht) met een vijfde heupworp versloeg. Van Boesschoten (SCS) versloeg zijn tegenstander v. d. Berg (Gouda), met een houdgreep en mocht zich na dat gevecht tevens blauwe bander noemen. De prijsuit reiking werd verricht door de voor zitter van het district Zuid Holland van de NJJB, de heer H. A. van Po- lanen. Spangen 2 verloor zondag voor de eerste klasse b (KNSB) ge-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 4