3 ,Laat man op vrije zaterdag geen boodschappen doen" I HENKES DRY GIN Aanranding babysit in H'berg opgelost MELKSANERING NOG STEEDS TEER PUNT Breedsprakige bloemenkoopmartr palmde rechter volledig in A. Pavlova geëerd met fraaie voorstelling Bokser ging op vuist met „zwaargewicht55 Negende lustrum •m Aftredende presidente huisvrouwenvereniging AGENDAïÉ Baosüopem Voor Ihedeiii Voor morgen Exposities Apotheken Huizenveiling N\ Schouwburgagenda Koningin opent Gorkumse brug op 15 maart In Rotterdamse Schouwburg N Directiewijziging hij Shell-Nederland Voor hen die f1 Zeventienjarige knaap - lid van ladiesgang- de dader Jongetje (8) vermist V oordrachtsavond Katharina Holger Feest voor vrouwelijke studenten Dubbel zilveren jubileum Gezellig feest van OBC dat jubileert Donderdag 9 februari 1961 Arena, 2, 7, 930 uur: Venus m nerts, 18 jaar. Capitol, 7, 0.30 uur: Vlammen over de Phiïippijnen, 14 j. Centraal, 2, 6.45, 9.15 uur: La Vênté, 18 j. Cineac-NJB.C., doorL voorstelling o.a. Nieuw-Gumea. paradijs der Pa poea s, kleurenfilm; de nieuws- revue en een tekenfilm, Clneac-Alg. Dagblad, 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30 uur: World bij mght, 18 j. Cinerama, 2.30, 8.15 uur: Seven won- ders of the world, a.L Colosseum, 2, 7, 9,15 uur: und abends in die Scala, a.l. Harmonie, 2r 7, 9.15 uur: 3 Franse katjes, 18 j. Lumière, 2.15, 7, 9.30 uur: De grote bedrieger, 14 j. Metro, 2, 7, 9.15 uur: Nooit op zondag, 18 j. Monopole, 7, 9.15 uur: Strafbataljon 999, 18 j.; 2 u.: Agi Murad, de witte duivel a.l. Passage, 2 en 8.15 uur: The apartment 18 j. Prinses, 7, 9.15 uur: Helena van Tro- je, 14 j. Rex, 7, 9.15 uur: De vloek van Fran kenstein. 18 j. Thalia, 2.15, 7, 9.30 uur: Psycho, 18 j. 't Venster, 2, 7, 9.15 uur: Bal lads van een soldaat, 14 j. Victoria, 2 en 8 uur: Mein Kampf, 18 j. Rotterdamse Schouwburg 20.15 uur: RJPh.O. Luxor, 20 uur: René Sleeswijk's re vue „Tot vanavond". Aula Museum Boymans, 20 uur: Het Haags Barok Trio. jüviêrahal, 20 uur: Rotterdams Ope ra Koor. Groothandelsgcbouw, Beatrlxzaal, 20 uur: d'Oprechte Amateur. Rotterdamse Schouwburg, 20.15 uur: R.Ph.O. Luk or, 20 uur: René Sleeswijk's re vue „Tot vanavond". RivJèrahal, 20 ut: Rotterdams Opera Koor. Bouwcentrum, 917 uur: Huis voor twee; keukencentrum; vondsten. Boymans-Van Betalingen, 10—17 uur: Moderne keramiek van 1900 tot heden. Tekeningen en schetsen van Joseph en Isaac Israels en Breitner; 18e eeuwse Franse en Italiaanse schilder- en teken kunst. De Brug, Meent 114, 918 uur: plas tieken van Theo Besemer. Dioramagebouw Diergaarde BHJ- dorp: de Nederlandse dieren wereld loopt gevaar. Euromast, tn de róüsserle: Schilde rijen van Bob Zirimans. Historisch Museum, 10—17 uur: de maquette van Rotterdam van vóór 1940; aardewerk, goud en zilver; 18e en 19e eeuwse kle derdrachten. Int. Constigh Werck, Ou de dijk 159, 1018 uur: keramiek, schilde rijen en tekeningen van H. H. Kamerlingh Onnes. Maritiem Museum Prins Hendrik, 10—17 uur: „Nieuwe aanwinsten 1956—1960". Museum Land- en Volkenkunde, 10—17 uur: „Vreemd" geld; de boot in de Asmatcultuur; Tibet Museum Ouders en Opvoeders: 10— 12 en 14—17 uur. „Plezier met papier", handenarbeidsmogeiijk- heden voor kinderen. Natuur-Hlstorisch Museum, Kastan jesingel, 1017 uur; Strandver- wachting. De PJJp, 9—21 uur: schilderijen van Idonia Fraisslnet Rotterdamse Kunststichting, Zuid- plein, 10—17 uur: Litho's van Motz. Lijnbaan, 1017 uur: schil derijen van Kees Franse. 't Venster, 10—22 uur: Schilderijen van Maurice de Clercq; Ralph- affiches, boekomslagen en brief hoofden. Verzameling Willem van der Vorm, Westersingel 66, vrijdag 14—17 uur. Rechter Maasoever: Bulterman De Groot, Benthuizerstraat 13, tel. 43815; H. Gersons, Schiekade 99a, tel. 43311; Kugel-Middelland, Cl. de Vrieselaan 2, tel. 32228; Oosterapotheek, Rusthoflaan 34, tel. 136712, Ramlehapotheek, Rarrüehweg 43, tel 136704; R. W. Spanhoff, Goudsesingel 59. tel. 124431; Schanswij ckapoth. Abts- weg 40, tel. 49127; W.vd. Vecht, Mathenesserweg 111, tel. 30765; J. A. M. Vuylsteke. Schiedams weg 5, teL 33957. HUIegersberg-Schiehroek: J. Kosten- se, Peppelweg 135, teL 181500. Linker Maasoever: mej. D. v. Arkel, Lange Hilleweg 109, tel 73120; dr. P. H. Heederik. Mijnsheren- laan 15b, tel. 71283: dr. P. F. van Senus, Beijerlandselaan 112, tel. 71003; J. H. van Waert, De Slin- ge 457, tel. 175620; IJsselmonde Koninginneweg 55, tel. 71836. Hoogvliet, Pernis, Heyplaat, Meeu- wenplaat en Spljkenisse: Max Havelaarweg 2, tel, 01807-2277, Hoogvliet. Openbare verkoping van onroeren de goederen, door de N.V, Notaris huis, op 8 februari, in de Blauwe Zaal van de Koopmansbeurs te Rot terdam. Voorlopige afslag: Not, mr. L. J. Hioolen: 1. pand en erf Saflievenstraat 13 niet doorge gaan; 2 Pand en erf Hoevestraat 11 18.500; 3. Pand en erf Raephorst- straat i3S 12.600. Not L. van Mastrigt: 4. Pand en erf .Rechthuisstraat 24 7.100; 5.Pand en erf id. 26 ƒ7.200; 6. Pand en erf id 28 ƒ7.100; 7, Pand en erf id. 6-80Ü. HAAR besluit is voor ons aanlei-, ding geweest haar mening te vragen over de na-oorlogse activitei ten van de Rotterdamse afdeling van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, die thans circa tweeduizend leden telt en die wr icht aan de vooravond staat van ingrijpende reorganisaties. In het afdelingsbestuur gelooft men, dat de huidige grootte van de vereniging het ondoenlijk maakt het contact tussen de leden een der doelstellingen te bevorderen. Overwogen wordt daarom onderaf delingen in een aantal wijken te stichten. Mevrouw Escabache werd negen jaar geleden secretaresse van het af delingsbestuur. Nog geen drie jaar later werd zij presidente, een functie, die ztf, volgens de reglementen, nog tweeëneenhalf jaar had kunnen ver vullen, als zü daar de tijd voor had gehad. IN dc negen jaar, die achter ons liggen, heeft zij er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat de Ned. Ver. van Huisvrouwen in Rotterdam veel meer werd dan de gezelligheids- Advertenm- i.M.) (Van een onzer verslaggevers) A negen jaar bestuursfuncties te hebben bekleed in de afdeling Rotterdam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is mevrouw W. J. Escabache-Grinwis vandaag als presidente afgetredenIn haar plaats is benoemd mevrouw J. A. E. C. P. Mellema-v. d. Meer Mevrouw Escabache heeft moeten besluiten het bestuur van de NedVer. van Huisvrou wen te verlatenomdat drukke werkzaamheden in het hoofd bestuur van de organisatie en in de Huishoudraad te veel be slag op haar tijd leggen worden voortdurend gegeven over de meest moderne huishoudelijke appa ratuur. Niet alleen gaat men dan in op het gebruik ervan, maar vooral ook op de wenselijkheid er van. DE vereniging biedt haar leden de kans uit de anonimiteit van het huishouden te treden. „Men is niet meer de vrouw van meneer zus of zo, men is mevrouw zus of zo, als men lid is," zegt mevrouw Escabache daarvan. Hedendaagse vraagstukken, die de huisvrouw raken, zijn vanzelfspre kend in de Ned. Vereniging van Huisvrouwen onderwerp van studie en overleg. Een van deze vraagstukken is b.v. de melteanering, waarmee de ver eniging nog steeds niet geheel en al tevreden is. „Er Is ons een aanloopperiode van zes maanden voorgespiegeld',, aldus mevrouw Escabache, „maar die pe riode Is al twee keer verlengd. Op 15 februari vervalt de derde periode. De huisvrouw moet dan, zoals voor geschreven is, toch echt kunnen gaan kiezen uit drie slijters in een wijk. Gebeurt dat niet, dan barst, wat ons betreft, de bom. We hebben er nu genoeg van". DE vereniging is voorts bijzonder geïnteresseerd in de wet op schadelijke stoffen, in de verticale prijsbinding, waartegen men vele be zwaren heeft, in de plannen, tot in voering van winkelsluiting op zater dagmiddagen, die men. in strijd acht met het belang van de huisvrouw, in de verkoop van vers brood voor tien uur 's ochtends, waarvan mevrouw Escobache zegt: „Hoe heerlijk zou het zijn de kinderen, als zij naar school gaan, vers brood mee te kunnen ge ven". Wij, mannen, hebben ook een rol in de problemen, waar de Ned. Ver. van Huisvrouwen, zich over beraadt, met name als het gaat om de vrije zaterdag. „De huisvrouwen", aldus mevrouw "Escabache aan het slot van het gesprek, dat wij met haar hadden, .moeten die vrije zaterdag inderdaad tot een tweede rustdag voor de man maken, we moeten hem geen.boodschappen laten doen" (Van onze correspondent) HEUSDEN De brug over de Merwede bij Gorkum zal 15 maart officieel door de koningin worden geopend. De vaste oeververbinding die een zeer belangrijke schakel gaat vormen in het verkeer tussen zuid en noord heeft in totaal rond 21 mil joen gulden gekost. De gemeenteraad van Gorkum heeft voor de feestelijke opening veertig mille uitgetrokken. Van één onzer verslaggevers) Joviaal groeiend kwam de Vlaar- dingse blaemenkoopman gisteren -Je rechtszaal binnen en ging gemakke lijk staan leunen op het verdachten- hekje. De Rotterdamse politierech ter, mr. A. Heynslus, fceeic hem even aan en zei: iyAls ik u was, hield ik m'n armen gewoon naast m'n li chaam" De man deed het niet en antwoz-'Ude: „Daar kan ïk niet aan beginnen". De officier van justitie las de dag vaarding voor. De verdachte werd er van beschuldigd, dat hij lokaal vredebreuk had gepleegd op het hoofdbureau van politie te Vlaar- dïngen en dat hij twee politieman nen had beledigd. A Den Haag, waar Anna Fav-nald Snijders, is het sein tot een Mevr. W, J, ESCABACHE vereniging, die zij in enkele kleinere gemeenten is. In Rotterdam is het accent blijven rusten op het verle nen van bijstand aan de huisvrouw in haar huishoudelijke en gezinstaak. De vereniging beweegt zich daartoe ook op economisch en sociaal ge bied. o.m. door het Bemiddelings Bu reau Huishoudelijke Hulp en. het aandeel in de Federatie Vrouwelijke Hulpverlening. Van wezenlijk belang is ook het Jacobafonds, dat financiële steun geeft aan leden, die door allerlei redenen haar huishoudelijke werk zaamheden niet kunnen verrichten. De meest bekende activiteiten van de thans 48-jarige afdeling liggen op het gebied van huishoudelijke voor lichting. Talloze cursussen over do meest uiteenlopende onderwerpen zijn en worden georganiseerd: van autotechniek tot het maken van hoedjes toe. Deskundige adviezen lova dertig jaar geleden haar laatste voorstelling heeft gegeven en ook is overleden, heeft gisteravond Rotterdam de dansmanifestatie kun nen zien, waarmee het Nederlands Ballet de nagedachtenis van de le gendarische Russin heeft willen eren. De Rotterdamse Schouwburg was to taal uitverkocht. Het programma dat in het Haag- _j Gebouw voor Kunsten en Weten schappen ieders bewondering oogst te ook wij schreven er destijds lo vend over was op één punt ge wijzigd. Het opende ook hier met De Stervende Zwaan, waarin Joan Cadzow op ontroerende wijze de her innering oproept aan de danseres, die in deze, speciaal voor haar gezette, dans haar grootste triomfen heeft ge vierd. Ook de komische Dans van de Chi nese Acrobaat, de Pas d'Action uit La Bayadere en het Grand Divertis sement uit het ballet Doornroosje werden uitgevoerd. Ze zijn bij het Nederlands ballet ingestudeerd door de Rus A. Koemoesnïkoff, die er zijn kennelijke voorkeur voor het roman tische ballet, voor het pure dansple zier 'bovendien, volop in kon uitle ven. Het korte, maar felle vuurwerk van de Dans van de Chinese acro baat, met virtuoos stuntwerk van Ro- grootscheepse, even charmante als vrolijke show, schitterend door de in dividuele prestaties van solisten als Joan Cadzow, Leonie Kramer, Ma- rianna Hilarides, bekoorlijk ook door de fraaie choreografie en de kostume ring. Zo'n polonaise bijvoorbeeld waarmee het Grand Divertissement wordt ingezet, is een feestelijk kijk- spel. Les Sylphïdes had plaats gemaakt voor de tweede acte uit het ballet Giselle. Het werd uitgevoerd in een bekende bezetting: Hilarides als Gi selle, Peter Appel als de prins, Leo nie Kramer als de koningin, In een ballet als dit bereikt het ensemble een prachtig niveau. De tere poëzie wordt zonder een zweem van melo- dramatiek gerealiseerd en wordt zui veren klaar zichtbaar. Hilarides was een zeer schone Giselle. De bijzondere voorstelling werd begeleid door het Kunstmaandorkest Amsterdam, dat ditmaal werd geleid door André Presser; hij verving de zieke Anton Kersjes, en deed het correct en alert. Het huldebetoon waarmee Joan Cadzow hem aan het slot vereerde, was verdiend. In de geestdriftige huldiging ten besluite werden hij en de directrice van het Nederlands Ballet mevrouw Sonia Gaskell, betrokken. C. J. O. De man was op het bureau komen vragen of hij een andere standplaats voor zijn bloemenwagen kon krij gen. Hij moest zich, zo hoorde hij, daarvoor wenden tot een inspecteur. In de kamer van de inspecteur ging hij met zijn hoofd tussen de handen over de tafel leunen. Dit beviel de politieman allerminst. „Ga eens ge woon zitten?" vroeg hij de bloemen- man. De verdachte zei, dat hij daar niet aan dacht. „Ik heb met jou niets te maken; ik bepaal zelf wel wat ik zal doen", antwoordde hij. De in specteur liet weten, dat hij niet verder wenste te spreken en dat de koopman kon gaan. Toen de man weigerde op te stappen, werd de hulp ingeroepen van twee agenten, die de scheldende verdachte naar buiten werkten. De beklaagde viel de officier een paar keer in de rede, omdat hij het niet geheel eens.was met de tenlas telegging. Toen hij weer een opmer king wilde maken, beval mr. Heyn- sius hem zijn mond te houden. „U loot me niet uitsprekenzet de bloemenman kwaad. Dat is meestal hetgeval met politierech ters. Als je iets wil zegendan slaan ze „boem" met de hamer. Nadat de officier zeven dagen cel geëist had, kreeg de verdach te het woord. „Kan meneer de officier die gevangenisstraf niet even omzetten in een voorwaar delijke straf", vroeg hij. „Dat kan hij niet meer doen", ant woordde de politierechter. .Jk moet nu beslissen, welke straf u krijgt en voor voorwaardelijke hechtenis voel ik niets. „Weet u wat', adviseerde de ver dachte, „trekt u zich even terug m een kamertje en maak er dan een boete van. Dat zou voor mij niet zo erg zijn; ik maak gewoon m'n bloemetjes een kwartje duurder". De politierechter, die zijn lachen niet kon houden, veroordeelde de koopman tot 25 gulden of vijf dagen. Akkoord", zei de verdachte, en minzaam groetend verliet hij de rechtszaal. De verdachte gaf het toe. Met ge bogen hoofd luisterde hij naar de officier, die in zijn requisitoir alle beledigingen opnoemde, die hij de agent naar het hoofd had geslingerd. Toen dc politie-man de orgel draaier naar het hoofdbureau had getransporteerd, riep hij vertwijfeld uit: wat heb ik toch gedaan; ilc weet niet waarom ik, hier ben." Met veel pathos vroeg hij, of ze heni weer vrij untden, laten. „Ik heb voor jullie toch reclame gemaakt, toen jul lie loonsverhoging wilden. Jullie hebben het aan mij te danken dat minister Oxules (hij bedoelde Tmo- pews), die pas naar Nieuw-Guinea is geweest, jullie opslag heeft gege ven. Alleen die ene agent, die mij heeft gearresteerd, had hij minstens vijftig gulden van z'n salaris moeten aftrekken." De officier, die er rekening mee hield, dat het paard op hol had kunnen slaan, vroeg veertig gulden of acht dagen. De politierechter liet het zo. „Van de iveg af" (Advertentie l.M.) De heer B, Scheffer zal binnenkort zijn functie van president-directeur van Shell Nederland N.V. neerleg gen in verband met het aanvaarden van C*n belangrijke positie elders in de Koninklijkc/Shell-groep, Hij zal in eerdergenoemde functie worden opgevolgd door ir. J. C. G. Boot, thans coördinator-personeel van de Koninklijke/Sheli-groep. MAAK VAN UW LONGDRINKS EN COCKTAILS SUBLIEME CREATIES MET HENKES DRV GIN Perfect grandioos.van alle kanten, klinken de complimenten U tegemoet. En met recht! Want Uw longdrinks zijn subtiele composities Uw cocktails hartvcrovcrcnde creaties. Of het nu een Gin Tonic of een „Moulin Rouge" is, geen nightclub of bar hoe exclusief ook verbetert het tf. Al deze „drinks" kunt U zelf zo gemakkelijk-en helemaal niet duur- bereiden met Henkes Dry Gin. Alleen op deze wijze maakt IJ Uw longdrinks en cocktails onnavolgbaar...^ onweerstaanbaar! onderscheid maken De brutale aanranding, die zestien maanden geleden in Hillegersberg veel opschudding veroorzaakte en waarvan een babysit, ecu 18-jarige apothekers-assistente, het slachtoffer werd, Is opgelost. De politie verdacht een 17-jarige jongeman van deze aanranding. De knaap heeft thans een bekentenis afgelegd. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd het Nieuwe Noorden en met name Hillegersberg verontrust door een serie aanrandingen, die met tus senpozen op meisjes en vrouwen werden uitgevoerd. De brutaalste was die op een achttienjarige apothe kers-assistente. Terwijl dit meisje op een avond tijdens afwezigheid van de bewoners, die kennissen van haar waren, op de kinderen paste en m de voorkamer van een woning, gelegen aan een van de singels in Hillegers berg, een boek las, gingen plotseling de lichten uit Het meisje dacht dat de stoppen van het licht waren doorgeslagen en begaf zich naar de achterkamer, waar zij in het donker werd overval len door een jongeman, die haar by de keel greep, op de grond wierp en trachtte haar daarna aan te randen. Na een hevige worsteling verliet mj tenslotte het pand, waarna de politie werd gealarmeerd. Het meisje bleek half gestikt te zijn en liep een shock op. Zeer Uit gebreide recherche-onderzoeken heb ben destijds aanknopingspunten om trent de dader opgeleverd. De zeden- politie bleef actief en maandenlang werd door de rechercheurs en m bur ger geklede politie-ambtenaren van de geüniformeerde politie in dit stadsdeel gesurveilleerd. De aanran dingen hielden na december I960 plotseling op. BU de arrestaties van de „Ladtes Gang", waaromtrent kortgeleden uit voerig werd gepubliceerd, kreeg de politie een spoor in handen, waaruit bleek, dat één der gearresteerde kna pen, een 17-jarige jongeman, moge lijk de dader van de overval op de babysit kon zijn. Een moeizaam recherchewerk volg. de, eensdeels omdat het feit alweer zestien maanden geleden was, zodat een positieve herkenning door het slachtoffer nauwelijks meer kon wor den verwacht, anderdeels omdat de betrokken jongeman alles hardnek kig ontkende. Verschillende kleine aanwijzingen en sporen werden we kenlang minutieus uitgezocht en ver zameld, waardoor het bewijsmate riaal zich ophoopte. Tenslotte werd tot een reconstruc tie besloten, waarbij de rechter-com- mïssaris en de officier van Justitie aanwezig waren. Deze reconstructie vond plaats in de avond van maan dag 6 februari. Op vijf plaatsen in Hillegersberg werd zij gehouden, waaronder ook in het pand te Hille gersberg, waar de babysit werd aan gerand. Op de reconstructie volgde een verhoor van het hoofdbureau van politie, dat tot de uiteindelijke be kentenis van de verdachte leidde, dat hy inderdaad de dader van de over val op de babysit was. In de overige gevallen van aanran ding bleef hij ontkennen. Sinds dinsdag wordt in Rot terdam vermist de achtjarige Marcellinus Johannes Edmin- dus Nivard, wonende aan de Heemraadssingel 56. De jongen, die de roepnaam „Mar- cel" heeft, is dinsdag omstreeks 17 uur voor het laatst gezien op een parkeerterrein tegenover diergaarde Blijdorp. Marcel is gekleed in een groene jas met capuchon, met wol ge voerd, draagt een lange grijze broek en bruine lage schoenen. Een ongeluk c.q. misdrijf wordt ge- Frau dr. Katharina Holger zal dinsdag 14 februari in het Martin Behaim Haus aan de 's-Gravendijk- wal een voordraehtsavond geven on der de titel „Die Gestalt der Iphige- nie bei Euripides, Goethe und Ger- hart Hauptman", vreesd. De politie verzoekt hun, die inlichtingen over de vermiste jongen kunnen verstrekken, zich te wenden tot het hoofdbureau van politie, tele foon 114000, toestel 166 of 106. Met een stuk in z'n kraag, een glas in de hand en een fles in z'n zak zwalkte enige tijd geleden de 31- jarige Schledamse fabrieksarbeider W. Th. J. de H., bokskampioen van Zuid-Holland, door de Hoogstraat in Schiedam. HU trok enige voorbijgan gers aan de jas, hield fraaie toespra ken, maar was verder niet zo op vallend lastig. Totdat hij conversatie zocht met een man, die er qua pos tuur mocht wezen: een boom van een kerel. „Zo, ben jij nu de middengewicht- kampioen van Duitsland?" vroeg de H. nieuwsgierig. De boom, die nog nooit een bokshandsehoen had ge zien, maar wel van een onschuldig grapje hield, verbeterde: „Nee, de zwaargewicht-kampioen". „Zullen wij dan even samen spar ren?" nodigde de Schiedammer hem toen uit. „Dat moesten we maar niet doen", luidde de repliek. Maar dit antwoord werd opgevangen met een directe op de kaak en enkele welgeplaatste op stoten in de maag. Het publiek kon niet meer tussen, beiden komen, want de bokser sloeg als een furie op de vermeende Goliath in, De Rotterdamse politierechter leg de hem hiervoor twee weken gevan genisstraf op. In hoger beroep vroeg woensdagmorgen de procureur-gene raal bevestiging van dit vonnis. De bokser maakte gistermorgen duizend verontschuldigingen. Hij ver telde, dat hij in verband met zijn sporfambities nooit drinkt, maar die dag van de kook was geraakt na een ruzie met zijn vrouw, waarvan hij nu gescheiden is. Hij was in hoger beroep gekomen omdat hü aan zijn nieuwe verloofde niet durft te ver tellen. dat hij een gevangenisstraf in vooruitzicht heeft Mr. Zaaijer vond het niet aangaan, dat iedereen, die het thuis niet pret tig heeft de straat opgaat om voor bijgangers té molesteren. „Wij moe ten fatsoolijke burgers tegen dit bru te nozemgeweld beschermen", zo oordeelde de procureur-generaal. Het Hof zal op maandag 20 februari arrest wijzen, Minister Oxules „Je moet niet zulke taal uitslaan; je moet, net als je orgel, welluiden de klanken geven", zei de politie rechter tegen een orgelman, die heeft gereden over de Hillelaan In Rotterdam. „Je hebt die politie agent overal voor uitgescholden'" vervolgde mr. Heynsius, toch nergens naar". Een man als S., die al vier maal onder invloed heeft gereden, moet een behoorlijke tijd van de weg", zei de officier van Justitie gis termiddag in de zaak tegen een 42- jarige vertegenwoordiger, die op 24 november, nadat hij vijf glazen bier had gedronken, in zün auto was ge stapt en tegen een geparkeerde wa gen was opgebotst. De handelsreizi ger reed in een auto, die niet ver zekerd was. De officier, die voor de verdachte geen goed woord over had. eiste zes weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, Mr. Heynsius vond deze straf iets te hoog. Hjj veroordeelde de man tot vier weken gevangenisstraf en an derhalf jaar ontzegging. Een 24-jarige installateur uit Til burg, die op 18 december 's mor gens om vijf uur met een snelheid van honderd a honderdtwintig kilo meter van het Biijdorpplein naar de Statentunnel reed, -werd wegens overtreding van de maximumsnel heid veroordeeld tot honderd gulden, boete of twintig dagen en vier maan den ontzegging. Hoewel de verdach- te vijf pilsjes, drie glazen champag- i ne en één glas whiskey had gedron- ,dat lijkt ken, achtte mr. Heynsius het rijden onder invloed niet bewezen. Bij de ruim 1700 mannelijke stu denten aan de Nederlandse Econo mische Hogeschool, zakt een aantal van 35 vrouwelyke collega's van hen in het niet, doch dat wil niet zeggen dat deze vrouwelijke stu denten niet de nodige activiteiten ontwikkelen en in clubverband het studentenleven met styl en verant woordelijkheid verzorgen. Vijf en veertig jaar geleden werd de Rotterdamse vrouwelijke Studen tenvereniging, de R.V.S.V. opgericht en aan het einde van de volgend© week zal dus het negende lustrum gevierd worden. Op een bijeenkomst met persver tegenwoordigers heeft mevr. J. Roe- lofsen-Beranova, ec.dra, de huidige presidente van de lustrum commis sie. gewezen op de weinige belang stelling bij de meisjes voor de eco nomische studie. Toen in 1913 ge noemde hogeschool werd geopend; waren er maar drie meisjes, die zich als studente lieten inschrijven. Een jaar later groeide dat aantal tot ne gen. Die stichtten de R.V.S.V. welke in 1916 de koninklijke bewilliging kreeg. Het ledental groeide en be droeg bij het eerste lustrum dertig Uit het feit, dat nu, veertig jaar later, maar 35 studenten lid zijn, concludeerde de presidente, dat er voor de economische studie bij de vrouwen nog maar geringe belang stelling bestaat. Dat is ook het geval in andere universiteitssteden, waar economie gestudeerd kan worden. De eerste jaren van het bestaan van de R.V.S.V. zwierven de leden van de ene huurkamer naar de an dere. ïn 1922 kon door een schen king het pand aan de Heemradssin- gel 329 worden gekocht, bestemd als clubhuis terwijl door bijdragen van de burgerij de inrichting ervan kon worden verzorgd. Dat clubhuis is nog in gebruik, al wordt er over ge dacht om eerlang een nieuw club gebouw te stichten in de omgeving van de Ned. Ec. Hogeschool, als de ze verplaatst wordt. Ondanks het kleine aantal leden. Voor de heer H. Hartog en diens echtgenote was het woensdag in tweeërlei opzicht een zilveren feest, want een kwart eeuw geleden tra den zij in het huwelijk en begonnen ook die dag een zaak in manufactu ren en woningtextiel. De vader van de jubilaris, die in Sliedrecht twee winkels had, droeg er een over aan zijn zoon, die op zijn beurt de zaak al kon uitbreiden met een tweede winkel en in 1940 overging tot de verbouwing van een oud herenhuis, om daar over een ruimere verkoop gelegenheid de beschikking te krij gen. De oorlogsjaren maakten de be voorrading moeilijk, doch de heer Hartog zag er niet tegenop om van Sliedrecht naar Veenendaal te fiet sen om bij daar gevestigde textiel fabrieken de nodige rtïkelen los te krijgen. Na de oorlug in 1949 werd in een groot pand een meubelzaak begonnen. De voortdurende groei maakte het noodzakelijk de zaak in 1953 naar Rotterdam over te plaat sen, waar het bedrijf eerst aan de Muscumlaan en daarna in Blijdorp gevestigd was, om in 1955 naar de Aelbrcchtskade te verhuizen, waar men thans de beschikking heeft over 3000 vierk. meter. In die 25 jaren maakte de huidige jubilaris van een kleine winkel een miljoenenbedrijf. Enkele artikelen worden in eigen werkplaats gemaakt, doch de meeste meubelen worden geïmporteerd uit diverse landen. Sedert 1958 is de verkoop van textiel gestopt. In de Beatrlxzaal van het Groot- handelsgebouw recipieerde woens dagmiddag het echtpaar Hartog met hun kinderen. Tal van Klanten en vele zakenrelaties kwamen er de familie Hartog gelukwensen, terwijl vele bloemstukken en geschenken getuigden van meeleven met dit dubbel zilveren jubileum. is de verenigingsactiviteit toch zeer te waarderen en met inspanning van alle krachten zal het negende lus trum op waardige wijze worden ge vierd. Uit de kringen van de Rot terdamse burgerij en van tal van grote bedrijven mochten de vrou welijke studenten veel medewerking ontvangen om hun vijfjaarlijkse feest op grootse wijze te organiseren. Er bestaat ook veel contact tussen le den en oudleden en van het bijeen komen van de reünisten had de pre sidente grote verwachtingen. Van dat meeleven getuigde ook de aan wezigheid van mevr. dr. W. H. Pos- tumus-van der Groot, die mee de leiding had bij de viering van het eerste lustrum en vooral de nadruk legde op het nut van een weten schappelijke studie voor de vrouw. Ook al zal zij na een huwelijk, wel licht geen vaste werkkring meer verlangen. Zij was, evenals de pre sidente, van oordeel dat er voor de afgestudeerde vrouw, vooral inde huidige omstandigheden, gemakke lijk een functie ïn het maatschappe lijk leven gevonden kan worden. Voor de lustrumviering, die op 16, 17 en 18 februari plaats vindt, is een uitvoerig lustruraprogramma sa mengesteld. Donderdag worden de feestelijkheden begonnen met een lunch, een kegelwedstryd, een ont vangst ten stadhuize en na afloop daarvan een wijnfeest. Daags daarna worden de reünisten en besturen van zusterverenigingen ontvangen in het clubgebouw. Des middags wordt het 9e lustrum officieel ge opend in de aula van de NE.H., waarna een receptie volgt in het clubgebouw. Des avonds voeren le den in Palace ..De kleine hut" op, die zal worden geregisseerd door Steije van Brandenburg en deze dag wordt bestloten met een bal op de Euromast. Op de laatste dag maakt de R.V. S.V. een boottocht door de haven, aangeboden door de Kamer van Koophandel cn Haven belangen, ter wijl een reünistendiner de feestelijk heden besluit. Gezellig, ongedwongen en boven al feestelijk! Zo was de feestavond die gisteravond in de Blauwe zaal van het Beursgebouw werd gehou den. Het waren allemaal mensen die hun hart verpand hebben aan het brandweerwezen Voorzitter Meenhorst van het feest, comité kon bij de opening van het jubileumfeest ter gelegenheid van het 70-jarige bestaan der Onderlin ge Brandweer Club o.a. welkom he ten de directeur van de Brandweer, ir. R. Dijkshoorn. Verder deed het hem en de talrijke aanwezigen ge noegen, dat ook de heren A. J. Kruis (ere-voorzitter) en W. Poortman ac te de presence gaven. Laatstgenoem de behoort tot de oprichters van de thans zeventigjarige OJB.C, Men had een beroep gedaan op een selecte groep artiesten. Tot die groep behoorden in de eerste plaats de twee Spelbrekers die hun naam gelukkig geen eer aandeden. Wat zij wel deden was het publiek laten ge nieten van enkele kostelijke liedjes. Voortreffelijk werden zij aan de piano begeleid door Koos Vermeu len. Verder traden c.a. op het accor deonduo „De Wico's" en de jongleur Gino Manelli die een ware even wichtskunstenaar bleek. In de sket-' ches zagen wij Claire Amman en Han Bakker excelleren. Vooral met het „drama in zakformaat" boekte men succes. Han Bakker verzorgde bovendien de conferences met nieu we en soms oude mopjes. -s

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 2