Sparta vindt 3-0 ruim voldoende Fortuinlijk doelpunt brengt Hermes winst tegen Fortuna ZFC en Excelsior aan elkaar gewaagd Feijenoord vernietigt Vole wijekers (11-2) Het Zuiden kampioen van Zuid-Holland Polo-toernooi van H.T.S. - tegen verdedigend LFC - GW blijft in Goudse klei steken De Hay werd weggestuurd EB5i33BEIISS Weer winst voor HKV Verrassende overwinning van TOGO op SCHC Drie treffers van Snoeck en Xerxes klopt MOG DWS stelt zich ve •lig SSlllSlffliSl DCV verliest Om provinciale micro-titel Geen treffers wel spanning en sensatie Die Bram Korfbal CKB-uitslagen De Bruin snelste in Haagse veldloop Twee winstpartijen in jeugddam toernooi Zaalhandbal Maandag 13 februari 1961 7 PlETtRStn ROTTER Met een ferme kopbal brengt Piet van Miert de stand op 3—4), Spijtig genoeg kwam Van. Miert direct daarna in botsing met de doelpaal. Geblesseerd moest 'hij het veld verlaten en Sparta moest met 10 man verder ra- kantte-voetballera. Zaterdagavond was het Oostelijk Zwembad weer bet strijdperk van bet jaarlijks waterpolotournooi geor ganiseerd door de Rotterdamse Ho gere Technische School. De zeven deelnemende scholen wa. ren in twee afdelingen ondergebracht, De eerste "wedstrijd ging tussen dc ploegen van Utrecht en Dordrecht. Een zeer zwak spelend Utrecht moest met 10—2 het onderspit delven. Span nender was de tweede wedstrijd tus sen Amsterdam (Muidergracht) en den Haag, de ploeg die ter elfder ure in moest vallen voor de Haarlem mers. Dc Haagse ploeg wist na goed watcrpolospel met 4—2 te winnen. In een slechte wedstrijd wist Utrecht hierna met 71 van Groningen te winnen. Bij de ontmoeting Rotter- dam.Den Haag moest Rotterdam we derom het onderspit delven. In de Amsterdamse strijd Dongen- straat-Muidergracht ontbrak het on danks de grote overwinning van de Dongenstraat toch met aan spanning. De Dordse ploeg wist zich in de fina le te plaatsen door een 11—0 over winning op Groningen. Eén overwinning wisten onze stad genoten te behalen, en wel op het team van Amsterdam (Muider gracht) 6—3. De andere finalist werd Amsterdam-Dongestraat door een 51 overwinning op de ploeg uit de residentie. De finale had een zeer spannend verloop, er moest zelfs een verlen ging aan te pas komen om een over winnaar te kunnen aanwijzen. De Amsterdamse ploeg was ongetwijfeld het beste team, doch het geluk was niet aan hun zijde. Dordrecht trok met een 7—6 overwinning aan het langste eind. De Beker kwam dit jaar in het bezit van de Dordse HTS. 's Avonds werd het feest voortgezet in het Zalencentrum. (Van een onzer versla ggevers} Vakantievoclbal. Dit Ojkf ons het Juiste woord om het door Sparta in de bekerwedstrijd tegen het Leidse LFC gedemonstreerde spel te kwalifice ren. Het ging allemaal zo onder het motto van „een trapje hier, een kopbal letje daar en als het dan moet, ook nog een goaltje". Sparta heeft natuurlijk gewonnen. Zou er iemand zijn, die dit niet verwacht had? De Spartanen gaan kennelijk als bescheiden mensen door het leven; dat komt ook tot uitdrukking in het schamele aantal doelpunten dat tegen de amateurs uit Lelden gescoord werd. Het waren er drie in totaal. De Leidennaren, die zonder goal- gelter Heijmans aan de start ver schenen, hebben zich voornamelijk op verdedigen toegelegd. Soms nam zelfs het complete elftal aan die verdedi ging deel. Een onophoudelijke stroom Sparta-a an vallen kon 25 minuten lang opgevangen worden, maar toen kon het toch echt niet langer. Het was Janssen (gebrek aan zelfvertrou wen?). die Sparta de leiding gaf. Van Ede leidde dit doelpunt in. Een glad de combinatie tussen De Koning en Bosselaar bracht de bal twee minuten later waar bij Janssen. Parmantig huppelde de bal het LFC-doel in en het was 2—0, waarna Snelleman speler uit het derde elftal de ge blesseerde Bosselaar kwam vervan gen, In de tweede helft lieten de Spar tanen talloze kansen onbenut. Dat er voorlopig niet meer goals kwamen, had echter ook nog een anddere oor zaak. De LFC-doelman Van Leeuwen weerde zich voortreffelijk. Trouwens, de gehele Leidse achterhoede speelde een goede wedstrijd. Van Ede zal dit gaarne willen bevestigen. Linksback Sira maakte het hem niet eenvoudig Zaal, die in de tweede helft naar de linksbuitenplaats verhuisde, terwijl Snelleman linkshalf en De Koning linksback ging spelen, legde de basis voor Sparta's derde goal, Zijn pass werd door Fiet van Miert keurig op gevangen. Toen was het 30 en vond Sparta het meer dan genoeg. Jam mer was het, dat ook Piet van Miert, die tegen een staander was gelopen, geblesseerd bet veld moest verlaten Ook tegen een Sparta-tiental kon LFC niet tot imponerende prestaties komen. Toch kwamen de Leidenaren bijna aan een tegenpuntje. De Haagse scheidsrechter Trumpi constateerde echter buitenspel van De Jong, juist op het moment dat hij Van Dijk zou gaan verschalken. Het bleef 30. (Van een onze? verslaggevers) Gehandicapt door het niet spelen van Roggeveen en Kooiman, die zo als bekend, verleden week tegen DCV Kooiman zelfs gedragen het veld moesten verlaten wegens blessures, is CW In de vette Goudse kiel van het ONA-veld blijven ste ken, De ver opdringende Van Arnhem kreeg al dadelijk de kans CVV de eerste winst te verschaffen, doch alleen voor doelman Evergroen faal de hij. Na een kwartier nam ONA de leiding, toen een voortreffelijk door linksbuiten Niekerk genomen hoekschop door middenvoor v. d. Berg keurig werd ingekopt, 10. Door dit succes aangemoedigd kwa men de Gouwenaars vrij vaak voor doelman v. d. Berg, maar Krist en Keymel lieten de kansen ongebruikt liggen. CVV kon 2ich aan de druk ont worstelen en toen na een half uur spelen Jan van der Gevel de Goudse defensie ontgrendelde en met een keihard schot de stand gelijk wist te maken (11) waren de kansen weer geheel open. Vijf minuten xn de tweede helft liet de overigens uitstekend wer kende doelman v. d. Berg een lelijke steek vallen, waardoor het pleit werd beslecht. Uit een door Keymel genomen hoekschop schoot rechts binnen Ringen met een verrassende omhaal op doel. Van de Berg, die de bal voor het grijpen had. sloeg in zyn verbouwereerdheid naar dc bal. Grandioos mis en het was 2—1. In het verdere verloop van de strijd nam CW herhaaldelijk het heft in handen en eenmaal kon Herschje nog juist «Kin schot van v. d. Gevel van de doellijn wegtrap pen. Aan de andere kant evenwol moest Van Arnhem bij een mistrap van v. d. Berg op eenzelfde wijze redding brengen. In de slotfase van de strijd kreeg de ONA-defensxe het heel zwaar, maar met de voortreffe lijke linksachter Herschje ais de be. kende rots in de branding bleef de- Het beeft bij UnitasDCV aan spanning niet ontbroken, maar van technisch hoogstaand spel was geen sprake en er was ook weinig krachts verschil. Het was dan ook vooral in het be gin een gelijkopgaande strijd en toch kwam Unitas gelukkig aan een tref fer, toen xn de twintigste minuut linksbinnen Vieveen van grote af stand een kogel losliet, die doelman Van Wijnen volkomen verraste (1—0). Ook na de hervatting eenzelfde spelbeeld met als enige onderbre king een vervelend incident, toen na een kwartier De Hay door de scheidsrechter, wegens natrappen, het veld uit werd gestuurd. DCV speelde met tien man ver der, maar probeerde toch de achter stand in te lopen. Unitas liet echter de voorsprong met meer los en hoewel dc Krimpe- naren de druk op het Unitas-doel veelvuldig uitoefenden, kwam het einde toch met een zege voor de Gorkummers, zij het met het kleinst mogelijke verschil. Bondscoach Eiek Schwartz was Voor de Feijenoorders was het zaterdagmiddag speciaal naar het verheugend te constateren, dat links stadion gekomen om te zien of tij- j buiten Coen Moulïjn naar zijn oude dens de vriendschappelijke w ed- vorm begint te groeien. Hij maakte strijd FeijenoordDe Volewückers met alleen vier doelpunten, maar in het verschil in klasse tussen de top van de ere-divisie en een runner up uk de eerste divisie groot was. Het is Eiek Schwartz bitter tegengeval len. ,Jk had hogere verwachtingen van een eerste divisie club," zei hij. Trouwens het resultaat, een II2 overwinning van Feijenoord, spreekt boekdelen. Bewondering moet men hebben voor de enthousiaste manier waarop de jonge knapen van De Volewijckers volhielden. Zij keken met naar het score-bord, dat steeds gapender cij fers ging aanwijzen; zij kwamen om te voetballen en hebben dit, voorzo- vet de Feijenoorders daar de kans toe gaven, naar beste weten en kunnen gedaan. Het is nu alleen voor dc Amsterdammers maar te hepen, dat zij door deze nederlaag met dubbele cijfers geen morele op doffer hebben gekregen, want dan zou deze vriendschappelijke kracht meting een averechtse uitwerking hebben. laatste maal in dit seizoen door de Zuldhollandse ploegen gespeeld. In de hoofd klasse-afdeling ging het fel toe. Al was Het Zuiden vrijwel ze ker van de titel toch weerden de tegenstanders zich geducht. Tegen Die Haghe duurde het even ze defensie meester van het terrein, eer De Wall de leiding kon nemen, Tn de Energiehal werd voor de maar toen werd het spoedig 2—0 'door Krijgsman tegen de uitnemend verdedigende Korporaal. De2e ant woordde met een tegenpunt: 12. Na de „rust" trof mevr. Merk doel en toen eindelijk Krijgsman voor 41 had gezorgd was het pleit be slecht. Het eind kwam met 42 voor Het Zuiden. (Van onze correspondent) ZAANDAM Een kanjer van Meerman op de lat, een redding van (Aduertentie 2 M.) Met zyn snelle, lange benen spankerde hij door het vak am zij ft bijstand te verlenen die het vuur in hem ontstak. Velen, die te kijken stonden boeide hy door zijn élan, zodat die als mening vonden: Bram die kent er heel ivnt van. Ommestanders zeiden luide tot elkeen en tot elkaar om hun mening aan te duiden: Bram is weer van zessen klaar moe-je-nouwis-naar-z'n-kunnen en zijn prima inzicht zien Bik zou hem de bijoal gunnen en de zege bovendien. Maar de vele moeilijkheden, kïeuend aan het balgevechi. overtuigden in den brede: 't Leste woord was niet gezegd, 't Was 44 en 't emde naakte, daar was spanning, lach era zucht die de mensen zeer vermaakten onder 'n grauwe winterlucht. In de aanvalsvicr daar breide Bram zijn inzicht eminent waardoor vele mensen zeiden: eerlijk, hij is excellent en de korfbalkijkers gnoven, die genoten van hun Bram als die tec er kin am aangestoven en de mand tot doelwit nam. Tien seconden nog te spelen werd een strafworp toegekend aan Brum's club en reuze velen snoven reeds het happy end... 'Maar Bram miste en men loeide waaraan haas! geen einde kwam, omdat Bram die kans verknoeide en het ganse volk. verfoeide de toch ééns zo brave Bram- J 1 PH1DA WOLFF Jr. i ("Nadruk verboden). rechtsbuiten Delwei op eigen doel lijn en drie afgekeurde doelpunten dat waren de hoogtepunten In de strijd tussen ZFC en Excelsior. De circa 3000 toeschouwers rond het oude, knusse ZFC-veld die hartstochtelijk meeleefden, mochten geen geldige treffers bejubelen, maar ze kregen zoveel spanning en sensatie voorge schoteld dat ze dubbel en dwars te vreden waren. De ploegen waren vokomen aan el kaar gewaagd. Noch in technische kwaliteiten, noch op het punt van de conditie deden ze iets voor elkaar onder. Vooral dc defensies waren van goede makelij. In de Rotterdamse achterhoede speelde de boomlange spil Lager waard de hoofdrol. De keren dat hij met zijn machtige linkerschoen maat 46! een vijandelijke aanval onderbrak waren niet te tellen. Voor de Zaanse middenvoor Agsteribbe was er geen kruimel eer te behalen. Naarmate de strijd vorderde kreeg hij meer en meer ontzag voor zijn ongenaakbare bewaker. Aan de andere kant vond de ge vreesde rood-zwarte schutter Meer man een al even taaie tegenstander in stopper Crok, die als een pïak- zcgel aan hem vastkleefde. Een schietkans van betekenis heeft Meer man niet' gekregen. Hij zocht zijn heil daarom in het nemen van enkele vrije schoppen. De eerste werd door doelman Plekker gekeerd, de tweede kwam boven op de lat terecht Dat gebeurde allemaal in de eerste fase van de strijd toen Excelsior het ini tiatief had. Tegen de rust herstelde ZFC het evenwicht. Nadat de geblesseerde Excelsior-back Visser door de ex- Olympiaspeler Alblas was vervangen vonden de Zaandammers twee maal een opening in de Rotterdamse de fensie, maar beide malen moest scheidsrechter Gennissen wegens buitenspel de vreugde verstoren. Na de rust bleef het hoge tempo ge handhaafd. De spanning was niet van de lucht Het publiek roerde zich ge ducht, vooral toen ZFC de bezoekers een paar minuten met de rug tegen de muur zette. In deze periode moest rechtsbuiten Delwei bij een felle scrimmage voor het Excelsior-doel eenmaal redding brengen op de doellijn. Vlak voor het einde zag Meerman eindelijk-zijn kans schoon. Met een sierlijke boog kopte hij de bal over de vertwijfeld springende Plekker. Ook deze treffer vond echter geen genade in de ogen van de arbiter. Buitenspel besliste hij en daarmee was de kous at Hermes-DVS mag verder bekeren, omdat de Schiedammers vlak voorliet einde via een fortuinlijk doelpunt nog juist tegen Fortuna met 2—1 aan het langste eind trokken. Maar of deze score een precies beeld van dit pittige, allerminst grootse duel geefl. menen we sterk te moeten betwijfelen. For tuna heeft er na de rust met windje mee ongetwijfeld veel meer van gemaakt dan de Hermes-mensen in de eerste helft. Maar de trainers van belde ploegen zullen besïlst het spreekwoordelijke koninkrijk hebben willen schenken aan de man, die met een flinke trap de bal in de touwen had kunnen jagen. Het mankeerde zowel bij Hermes- DVS als bij Fortuna aan een schutter. Het is onbegrijpelijk, maar ondanks windkracht zes of zeven zijn de scho ten, die met deze natuurlijke steun in de rug werden afgevuurd, op de vingers van een hand te tellen. Even had het er schijn van of de blauwwitte Schiedammers zouden er van gaan profiteren. Dat was na vijf minuten, toen rechtsbinnen Van Ype- ren de bal uit een via links opgezette aanval ineens op zijn schoen nam, zodat er voor doelman Kramer geen houden aan was. Het bleek een lucky punch, want de Hermes-mannen had den er kennelijk geen erg in, dat on der deze omstandigheden veel schie ten (ook al gaan er dan talloze bal len over en naast het doel) de enige weg tot succes was. Integendeel, men koesterde plannen technisch verant woord voetbal op de grasmat te leg gen, doch toen deze goede voorne mens tn een soort vertraagde film werden uitgevoerd (Groenewegen) waren de rappe Vlaardingers er vlie gensvlug bij om alle. goede Schie dam se bedoelingen resoluut te onder drukken. Hermes-DVS kwam niet verder dan.de goed spelende linkshalf Hiwat, de niet altijd fijntjes verde digende spil Jansen en de trapvaste rechtsachter Swaneveld. Wie verwacht had, dat na de rust Fortuna hieruit lering 2ou hebben getrokken, had het bij het verkeerde eind, want ook de Vlaardingers wensten geen gebruik van de strakke zuid-wester te maken. Wel was For tuna overwegend sterker, omdat do balbehandeling en de spelopbouw aanmerkelijk beter was dan wat Her mes-DVS tot nu toe had laten zien. Hiwat, Verburgh en Van der Borden lieten de buitenspelers De Korver en Bouman draven, dat het een lieve lust was. De verdediging van Her mes-DVS raakte er door in paniek. Maar verder dan de gelijkmaker kwam Fortuna niet Middenvoor Blan- kenstein zorgde hiervoor, door de bal uit een voorzet van de naar links gezwenkte actieve rechtsbuiten Bou man juist over de handen van de uit balans geraakte en verkeerd opge stelde Van Diest te komen. De Vlaardingers spanden zich on danks de veldmeerderheid niet al te erg in. „Aan een gelijkspel hebben we toch ook genoeg om in de vol gende ronde te komen". Zo rede neerden zij kennelijk. Het zou zeer waarschijnlijk tuk gelijk zijn geble ven» als Hermes vlak voor het eind signaal van de kalm fluitende arbiter Boomer niet twee sprongen van „de kat in het nauw" had gemaakt. De eerste, een solo-actie van de beweeg lijke en kundige Scliiedamse midden voor Van der Graaf kon door spil Jansen met brute kracht worden be teugeld, maar bij de tweede, een door Van der Burg, ondernomen attaque, profiteerde de snelle Hermes-rechts buiten van het elkaar in de weg staan van de uitgelopen doelman Kramer en de te hulp snellende spil Jansen en rechtsachter Swaneveld. Geharrewar voor het doel van Fortuna. De Vlaardingse verdedi gers Swaneveld, Verburgh, Jan sen en Hiwat versperren de Her- mes-DVS aanvallers Van der Graaf en Van der Burg de weg. Maar waar is de bal? Het open doel was voor Van der Burg een trefzeker schietvlak. Zo wonnen de Schiedammers op het nip pertje, maar Hermes'-voorzitter Stouthandel zei: „Ik ben dolblij met deze 21, maar ik vind het bijzon der sneu voor Fortuna, want zo'n ne derlaag verdienden de Vlaardingers beslist niet". Een uitspraak, waarmee de J kijkers het onge twijfeld roerend eens zullen zijn. PIET HEYSTER Op het veld er naast werd een buitengewoon felle en af en toe bewogen strijd te zien gegeven door Spangen en Ons Eibernest Doordat de Eibers met 20 voor konden ko- men. moest Spangen wél stevig aan pakken om met van het veld ge veegd te worden. Van der Jagt trof uit een strafworp doel, maar Pauw zorgde voor 13. Toen Van Eek tot 23 en uit een strafworp tot 3—3 ophaalde kwam de spanning er eerst echt in. Beheerst en met wat geluk bij het schieten konden de Hage naars een voorsprong van 63 ver werven en daar was Spangen niet tegen opgewassen. Het eind kwam, verdiend, met 7—4 voor Ons Eiber nest. Deetos won met 4—1 van Re genboog. Mej. van Dijk maakte het tegenpunt. Doordat Het Zuiden met 50 van Regenboog won behaalde het met 18 punten uit 10 wedstrijden het Zuid- honllandse kampioenschap. Spangen kon het ook tegen Dee tos niet bolwerken, hoewel het ze ker niet zwakker speelde. Ook hier kon de tegenpartij met 2—0 voor komen, nj, door mej. Diepstraten en Essebocm. Van der Jagt en Alk- hoven haalden tot 22 op, maar in de volgende opstelling was het weer Deetos dat het zuiverst schoot: De Waal trof twee keer doe!. Het werd 6—2 na de rust, Van Eek maakte er 5—3 van en tenslotte kwam het eind met 73. Ons Eibernest en Die Hagbe speelden een aardige partij die in een 73 voor de groenwitten uit liep. _;er andere had hij een constructief aandeel. Belangrijk voor de stadion leiders was ook dat Coen weer enke le malen „buitenom ging", zijn be faamde truc, waarvan hij de laatste v/eken een zeer spaarzaam gebruik meakte. Feijenoord had twee invallers, voor Bennaars en Klaassens, voor wie voor de rust Bak en Van Woer den en «Jaarna Meyers en Verschoof invielen. Bij de rust hadden de Rotterdam mers doelman Zurburg reeds vijl maal gepasseerd. Schouten (2), Van Woerden, Bouwmeester en Moulijn zorgden daarvoor. Na de hervatting verkleinde invaller links binnen Boogaard voor De Vole- wijekers met een welgeplaatste kop stoot de achterstand tot 5—1. Ver volgens was de beurt weer aan de Rotterdammers. Kreyermaat (straf schop). Moulijn 3, (waarvan een uit strafschop), Meyers en Cor van der Gijp gaven de man aan het score bord druk werk <111). Een schot van middenvoor Van "Wijk bepaalde de eindstand op 112, PIET HEYSTER Het was jammer, dat geen pro gramma voor het veld was opgesteld, want dan zou men weer wat opge schoten zijn- Nu werden alleen twee wedstrijden voor de hoofdklasse ge speeld en verder wat partijen voor lagere afdelingen. HKV had weinig moeite met Rig- tersbleek al kwam dat door mej. Bloemsma dan met 2G voor. Bos haalde tot 2—2 op en daarna volg den de doelpunten m regelmatige volgorde. Het werd 42 door Kor- sen en mej. De Ridder, door Van Lier 43, maar 53 door Ciere, Na de thee was het met de Bleek spoe dig gedaan en ze verloor met 13—4. Algemene had voor de rust tegen Vicus Qrientis weinig in te brengen en na 20 min. leidden de gasten dan ook met 4—0. De rust brak met 4—1 aan. Na de hervatting zorgde Van Iterson voor 24, maar toen konden Sommeling ca de voorsprong weer tot 6—2 vergroten. Het eind kwam met de stand 4-6- HKV 11 17 ZKC t 9 Het Zuiden 7 12 Spangen 6 5 8 12 RigtersbLeek 10 5 8 10 Algemene 9 4 Sportluat 10 3 O. Eibernest Die Haghe Vicus O. Deetos 7 7 De uitslagen van de zaterdag voor de Christelijke Korfbal Bond gespeelde wedstrijden. Hoofdklasse, West: Veo—RZ 4—7; Ves Kinderdijk 7—0; MerwedePemls afg,; ExcelsiorVr.'schaar 46; Des— PKC 2—7. Hoordklasse-Centrum: W. Kwiek—Cli max 8—7; Or. NassauDVS 28; V. en. V.—DVO afg.: DKODMia 12—1. ie klas B: DJO—Koag 3—4, 2e klas C: RZ 2-BL Wit 7—5. Zondagmiddag Is in Den Haag op het landgoed „Clingendael" een nationale veldloop gehouden over een afstand van ongeveer W00 meter. 1. Dirk de Bruin (Minerva. R'dam); De stand is nu: Het Zuiden i2. Reirtier Verkade (AAV '36, Alphen rn—lfi On7 F «horneet 10—15 Snan- 1 a/d 3- Jan Zijderlaan (AV Gcu- 10-18, Ons 10—y- °P™-| da. Gouda); 4. Bart van Hewijk, (De gen en Deetos 1010, Die Haghe i Bataven, Leiden); 5. Bep Veldhoven 10—7 en Regenboog 100. j (Metro. R'dam). (Van één onzer verslaggevers) Xerxes scheen in de eerste helft van de ontmoeting met MOC "17 uit JBergen op Zoom naar een grote zege te ontlopen, want de Rotter dam mers gaven volledig de tcon aan en bleven met goede combinaties het Bergense doel onder zware drnk zet ten. De voorhoede van Xerxes was bijzonder goed op dreef. Martin Snoeck was de grote animator in deze Ünie, want met drie goede tref fers verrichtte hij niet alleen de hat trick, maar hielp daarmede zijn ploeg aan een kostbare 3—0 over winning. Twee minuten na het beginsig- naai maakte Snoeck gebruik van slecht wegwerken der Bergense ver dediging en zorgde voor een mooie treffer. Xerxes bleef stormlopen en nadat Snoeck eerst nog net naast had geschoten, benutte hij irx de 22e minuut een mooie pass van Hans Rijshouwer, door onhoudbaar in te schieten <2—0>. De schaarse aanvallen van de Ber- genaren waren zeer pover van opzet en hadden niet de kracht om het de Rotterdamse verdediging, waarin na 25 taunuten een geblesseerde Spinhoven door Klomp werd ver vangen, erg moeilijk te maken. Drie minuten voor het einde van de eerste helft, nadat Engelman eerst nog een harde kogel door de lat gekeerd zag. was het weer Snoeck die de circa tweeduizend toeschou wers liet juichen, want uit een hoekschop van Wuyts liet hij de derde treffer aantekenen. Een volkomen veranderd MOC '17 startte overdonderend in de tweede helft en een te nonchalant spelende achterhoede van Xerxes was oor zaak dat Van Gaans de kans kreeg om reeds na zeven minuten tegen te scoren. Wel probeerden de Rotter dammers terug te slaan, maar hoe wel Snoeck ook nu weer een. voort durend gevaar voor doelman LaFors bleek, tot treffers kon hij niet meer komen. De Bergenaren bleven de Xerxes- verdedigïng onder druk zetten en in de twintigste minuut kwam Lameir tot een tweede doelpunt. Xerxes trok zich iels in de verde diging terug om te voorkomen, dat MOCT7 toch nog met een puntje naar huis 2ou gaan, maar ondanks heftige aanvallen van de Braban ders, wisten de blauwwitten stand te houden en bleef de winst toch in Rotterdam. GOUDA. Met zeven deelnemers begon zaterdag te Gouda het toer nooi om het jeugddamkampioen- schap van Zuid-Holland. De uitsla gen waren: G. F. v. d. Wouden (van het district Gouda) verloor van B. Nuys (titelhouder, distr. Rotterdam) T. v. d. Star (distr. Den. Haag) re mise met F. de Jong (R'dam), C. Varkevisscr (distr. Leiden) won van J. de Jong (distr. Dordrecht), C.den Besten (distr. Leerdam) was vrij. (Van onze hockeymedewerker) De hockeyers hadden maar een half programma, een inhaal zondag dus, die met het mooie weer natuur lijk goed gebruikt ia. Een volledig competitieprogramma zou uiteraard ook geheel zün afgewerkt, mA.w. toch weer jammer dat zo velen met toekijken genoegen moesten nemen. Op Klein Zwitserland verbaasde TO GO vriend en tegenstander door met 3—0 van SCHC te winnen. Met een treffer voor en twee na rust was het pleit beslecht, want Hooghiemstra en Zwier wisten het doel maar niet te vinden. HDM en Amsterdam deelden inderdaad de bult, al was HDM wel licht een tikkeltje sterker (11). Het was overigenslang geen fraaie partij op Waalsdorp, Het spel had iets mats en er werd veel gepingeld. Van Veen scoorde met een mooi schot het eerst voor HDM en met deze 10 voorsprong ging de rust in en zo bleef het nog lang daarna. Enkele minuten voor het einde maak. te Coster van Voorhout uit een scrim mage na een korte corner echter nog gelijk (11). Bij HDM speelde al leen Van de Kavaert een opvallend goede partij. In de overgangsklasse heeft Vic toria zijn eerste zege van dit sei zoen binnengehaald en wel op SCHC H. Via een hoog schot van Wim Kodde belandde de bal in het Utrechtse doel, waarmede Victoria de leiding nam, maar door een straf- corner werd het 11. In de 2e helft kwam Victoria opnieuw licht in het voordeel en Joep Wilmink gaf hier aan gestalte door de winnende goal te scoren. Deze zege zal Victoria voor de rest van de competitie weer het nodige zelfvertrouwen geven. In de promotieklasse won MRHC van TO GO IH met 10, dank zij een tref fer van Krulnlnk. De Togonen wa ren technisch zeker beter, doch MRHC bleek geestdriftiger en ynel- ler, Asvion behaalde op Victoria H een nuttige 3I overwinning. Deze wedstrijd deed wat rommelig aan; behoorlijk hockey zag men maar wei nig. RBC zegevierde met de overtui gende cijfers; 62 over Spirit De Schiedammers konden tegen het niet eens op volle sterkte spelend RBC bij lange na niet op. Dans, Dijkshoorn en Van de Velde zorgde voor de treffers. De dames van RBC speelde tegen 1 Laren 1—1. Mej. Steens scoorde voor RBC. dat nu een veilige plaats in het midden van de ranglijst inneemt, i (Van onze handbalmedewerker) De BYVS-dames hebben tegen Ver- burch het zekere voor het onzekere gekozen en trokken, tegen de Poel- dijksrn fel van leer. Om zelfs de ge ringste kans op degradatie uit te schakelen boekten ze een welver diende 83 overwinning. In de 2e klasse A wisten de Schut ters dam es na een zeer succesvol ver lopen competitie het kampioenschap te behalen door een 117 overwin ning op HVP, De zwart-groene da mes beschikken over een jonge, ho mogene ploeg die ook in de promo tiewedstrijden stellig een woordje zal meespreken. Roda verwees Vires door een 8—2 zege definitief naar de afdeling terug. In de parallelklasse kon Actief het tegen Gona niet bol werken en keerde het met een 9l nederlaag uit Den Haag terug. Ook ADO was niet in staat Quintus be hoorlijk partij te geven, hoewel de ADO-dames erg hun best deden moesten ze toch met een 81 neder laag genoegen nemen. Wilton kreeg Hellas op bezoek en liet, zoals bet een goede gastvrouwe betaamt, de Hellenen met de volle winst ver trekken (4—13). Minder succesvol waren de Hellas heren, zij moesten in de beslissende wedstrijd voor het kampioenschap van district west b in Operatie '55 him meerdere erkennen (16—12), waardoor de Haagse chirurgen thans voor de tweede maal in successie west b zullen vertegenwoordigen op de nationale kampioenschappen. Dynamo won met flink verschil van Hennes en nestelde zich defini tief Op de derde plaats (13—6). In de 2e klasse verdient de goede pres tatie van Schutters tegen Hellas 3 vermelding C1818). Snehviek— Meeuwen was nogal eens iets te fors, waardoor scheidsrechter Aubert de handen vol had. Lange tijd gingen beide ploegen gelijk op maar tegen het einde wisten dc Meeuwen toch nog een voorsprong te nemen die de oranje-blauwen niet meer konden in halen (12—10).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 2