r KNYB-teams slaan de weg naar het herstel in Dutch Swing College was bij SJS Guillaume op bezoek m Barendrecht weer te sterk voor PPSC 4 dagen geheel gratis te kopen Speelplaats Edisonplein Winst voor DHS, SVDPW, DRZ en SFC geven moed Door een verbouwing meer ruimte voor GG en GD Schiedamse Boys Kleuters en aspiranten van L-D j 19(51 n JAZZ-CONCERT VANEEN UUR Jeugdig publiek enthousiast èn rumoerig Jvul uw garderobe GRATIS aan ZATERDAGMIDDAGVOETBAL PPCS-Barendr. 0-2 GSS-Groen Wit 2-3 ZWsh-GTB 2-1 Wie heeft iets verloren? Ds. C. v. d. Steen voor Wijk 6 Meubelshow van Groep van Vier Grote schade door katjes plukken Ruit gebroken Grensrechter overleden - VOETBAL IN SCHIEDAM F eest-vergadering C.H.-Kiesverenigmg Lasclub Schiedam Zeeman sloeg bij ruzie ruit in Rotterdammer dief van 56 loonzakjes Vermist schip terecht Uit de afd. Rotterdam Monsterscore van WF en WF-SSAVR 8-0 Sch. Boys-Animo 7-0 Hond ving eend langs Poldervaart SFC-Tediro 3-2 S'dam-Bergamb. 1-2 H.v.H.-Martinit 5-2 DHS-DRM4-1 SVDPW-Boskoop 1-0 Ursus-Oranjepl. 1-4 Haastrecht-DRZ 3-4 J uliana-heren kloppen WIK Burgerlijke Stand SCHIEDAM EEN GESELECTEERDE PARTIJ MEUBELEN EN TAPIJTEN RUIM 200 TAPIJTEN Koeriersters radio- 1 word" or het li links j Haas- j heere, j Harry •Maandag 20 februari 1961 •3 plaste RO-te- rw Or- I leldtor band! over doen- fli 641" Laren ■verhul ■tziao- |;tm I 1M 9. .00 poente- 9.40 io.eo S.V.Ö.. <Jr. a. j». 12.00 Igsultz.: I tninb, J NV-*.. I Lichte fl radio, pet ea "s mu2. renwe- 18-3® en. d. I- kind. H Gram. 22.00 J>er. v. Journ, I V. d. igcbed Gram. Tlradio. paktn, bdeme ■uritk- 11.00 0 Vo- Mid- J« heded. 13.00 Pla- hool- uwen. B.00 V. 1 V. d. ■Rege- *rlUnj JS. O. I.V. d, Op ■edlta- lf20J0 •aart, I van peeft J ge- toe dat t ge- Ifte Ide - Pittig Jdonben de, tonen van de herkenningsmelodie, r „Way down yonder in New Orleans", van de Dutch Swing College Band zater dagavond in Irene. Het nummer was de inleiding tot een jazz-con- cert van een uur, dat was georga niseerd door de Schiedamsc Jazz So ciëteit Gnlllanme. De belangstelling voor de avond viel iets tegen, maar '<i# die de DSC graag wilden horen, hebben zeker genoten. De door de hand gespeelde muziek was soms su bliem en kan beschouwd worden als klassieke jazz van de bovenste -plank. Het concert duurde een uur, maar voor velen schijnt een uur luisteren ontzettend moeilijk te 2ijn. Aanvan kelijk was de aandacht van bet pu bliek gespannen. Later echter klonk er een hinderlijk rumoer van de stemmen van diverse jongelui ach ter in de zaal. Jammer, want dit ge luid was niet alleen hinderlijk voor hen, die graag geconcentreerd naar de muziek wilden luisteren, maar ook voor de musici. Peter Schilperoort, de leider van de band, verklaarde graag in Schie dam op te treden, aangezien hier de fabrieken staan, die de bandleden de inspiratie voor hun muziek geven. Na het eerste nummer Milenberg Yoys, speelde de band het overrom pelende I wish, X could shimmy like my sister Kate. In China Boy was Arie Ligthart de ster-solist. De gui tarist kreeg door zjjn spel de han den van het publiek wel op elkaar. Hierna was het slepende Basin Street Blues aan de beurt Hierin excel leerde vooral de trombonist Dickie Kaart met zijn solo a la Jack Tea- garden. Eén van de nummers waarmee de band wel het meest indruk maakte, was het King of the Zulu's van Arm strong. De muziek deed werkelijk, aan een mysterieus oerwoud met zjjn vele echo's en tam-t&ms denken. De effecten werden vooral bereikt door de gestapte cornet en het chase-cho rus van de cornetist en drummer. Melancholisch klonk de Creole Love Call van Duke Ellington. Om dit nummer goed te bunnen uit voeren, diende de bezetting van de band enigszins ie worden gewijzigd. De guitarIst-banjoïst, Arie Ligthart verwisselde zjjn instrumenten voor een clarinet. Ook Peter Schilperoort nam l.p.v. zjjn saxofoon zjjn clarinet en Oscar Klein, de cornetist nam een guitaar ter hand. Zo kreeg de clarinetist Jan Morks dus steun van twee clarinetlsten, Het enthousiasme van het publiek voor dit nummer en in het bijzonder voor de gevoelvolle guitaarsolo van Oscar Klein was groot. Na de verschillende nummers brak de pauze aan, hierna werd er op de prettige DixUwa» d -muziek van het orkest nog <:un t?«r gedanst Voor het concert wa ec ui gedanst op de mo derne jazz vhji het trio Herman Bak ker. Toen de Dutch Swing College Band afscheid, had genomen, zorg den het trio Peter Snoey met guita rist Hans van Leeuwen er voor, dat de aanwezigen nog tot 2 uur op de dansvloer konden verblijven. De verschillende programma-pun ten werden ditmaal voortreffelijk aangekondigd. Guillaume heeft in Antoinette Gerretsen een nieuwe en charmante lady-speaker gevonden. De zaal was zaterdagavond iets ge zelliger gemaakt door tekeningen aan de muren op te hangen. De aar dige, cartoon-achtig aandoende pren ten waren vervaardigd door John Zuur. Esperanto-agendo La 22 an de februaro Klubvespero. Vi povos partopreni mensan glmnas- tiken ce kino v. Gink Ploegstraat 19. Venu al Esperantujo. Advertentie l.M.) 5 In het tijdvak van 15 februari tot en met 11 maart I sa stellen wij u in de gelegenheid (Advertentie 1M.) Zeg nu niet „een baddoek van rond een gulden'...da t kan toch niets zijn" wees nu eens niet eigenwijs, maar kom morgen kijken naar deze speciale ver koop baddoekenen U koopt niet één, maar meerdere stuks, want zulke baddoeken voor zo'n prijs koopt U beslist geen tweede keer. Duizenden baddoeken en bad stof keukendoeken, stuk voor stuk eerste keus, In tientallen kleuren en dessins, alléén mor gen, guldens goedkoper dan normaal. serie badstof* keukendoeken serie II 4tï5' Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze eerste keus baddoeken en badstof- keukendoeken In grote maten en solide kwaliteiten, G/5A door el kaar voor Mgföj één prijs, voor Mocht u tot de gelukkigen behoren, dan krijgt I u tegen inlevering van uw kassabon het gehele - door u bestede bedrag in contanten terug. HERENMODEMAGAZIJN BROERSVEST 5G Het bovenstaande geldt ook voor onze afd. confectie j^let bovenstaande geldt ook voor oi Kampioenen kunnen dit seizoen niet worden verwacht bjj de Scbie- damse zaterdagclubs. HBSS geraakt te ver achterop bjj Kozakken Boys. PPSC kon de wedloop met het ster ke Barendrecht niet volhouden. De bezoekers wonnen met 0—2. Ook GSS stelde ditmaal teleur. Groen Wit K won tegen de verwachting in met 2—3. In de uitwedstrijd tegen ZWSH boog GTB met 2—X het hoofd. De Schiedammers zijn er tegen het sterke Barendrecht niet in ge slaagd de kansen te benutten. Voor rust gebelde de Schiedamse aanval tot driemaal toe de paal van het doel van Barendrecht. In de tweede helft daalde het tempo. Toen de mid denvoor van Barendrecht in de der tigste minuut de bal door de wirwar van spelers kon inschieten slaagde PPSC er nog in een tegenaanval te lanceren. Gerrit Boertje kwam in de 32e minuut alleen voor doel, maar hij liet zich de kans door treuzelen ontnemen. Vijf minuten voor tijd zette de linksbuiten van Baren drecht scherp voor. Wel kon spil Jan Teeuw de aanavl nog onderschep pen maar de bal kwam tegen de middenvoor van Barendrecht aar die het leer op zijn knie het doel in duwde. Ondanks een laatste verweer kon PPSC. geen verandering in de stand brengen. Ditmaal heeft GSS zich in een lijkwaardige match door de oude ri vaal laten verschalken. Uit een straf schop kwam Groen Wit R voor rust op 01, Nogal gelukkig kwam Groen Wit daarna in de tweede helft op 02 en hierna kon GSS in het of fensief gaan. Uit een scrimmage scoorde Immerceel en even later sehoot Putters de gelijkmaker in. GSS kreeg de verdiende gelijkma ker niet want door een misverstand In de Schiedamse verdediging kon Groen Wit R nog juist de zege grij pen. (2—3). Een onvolledig GTB heeft tegen de verhouding in verloren. In de 25e minuut zette de rechtsbinnen voor aan de vrijstaande rechtsbuiten maar deze werd in het strafschopgebied De speelplaats op bet Edisonplein zal verbeterd worden terwijl de speelplaats direct bU de daar staande school getrokken zal worden door de straat voor het schoolgebouw op te heffen. Dit op voorbeeld van de vergrote speelplaats aan het Frans Halsplein, waar ook een stuk straat is opgeheven. Bovendien zullen er meer speehverktnlgen op de speel plaats aangebracht worden. De kosten voor een en ander wor den op totaal ƒ18.500 geraamd; daar er nog ƒ10,500 ter beschikking is, wordt aan de Gemeenteraad, die de goedkeuring aan dit plan moet ge ven. een aanvullend krediet van ƒ8.000 gevraagd. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 2—6 uur: zadeldek. Te bevragen bij de vinders: zwart vest H. v. d. Veen. Singel 132/6; popje. Verveen, Kortlandstraat 3; 3- wielig kinderfietsje, bewaker Mmjs en De "Winter, bouwkeet Pierson- straat: witte fietspomp, R. Schoof, Nwe. Datnlaan 651; groene daraes- portemonnaie, H. Vrijland, Olden- barneveltstraat 110; I P. bruine glacé dameshandschoenen, v. Etten. aio. Thijmstraat 85a; brume glacé dames- handschoen, R. Hemmes, Populieren- laan 56, Kethel; kinderwantjes, J. Koogje, Populierenlaan 48; 1 p. glacé dameshandschoenen bovenop gé- haakt, B. Oosterman. Voornestraat 36b; bruine kinderwant. De Ligt, v. 't Hoffplein lib; ring met sleutels, Joppe, Stadhouderslaan 10; bos sleu tels v Pelt, Dr. Boslaan 32; bril, J. Schonêlage, Ph. v. Bourgondiër. 45b: etui met sleutels. T. Goorberg, Lekstraat 38; balpen. De Jong Lange Singelstraat 95c; ring met sleutels. De Goede, Newtonstraat 10b; dames horloge, C. de Jong, Burg. Knappert- laan 263b; damespolshorloge, Dome- nie, Rembrandtiaan 8a (2x bellen), aantal spaarzegels. Trommel, Uaii- leïstraat 41; gouden ring. Quadt, vol- tastraat 8b: bcdelkettinkje, v. Lingen, Marlastraat 17. ten val gebracht. Nog voor de rust nam GTB de leiding toen de links binnen een goed aangegeven bal in schoot, Ook in de tweede helft be hield GTB het offensief maar bij een verrassende aanval scoorde ZWSH de gelijkmaker. Uit een op- gooibal die daarna volgde kon ZWSH scoren. Na afloop liet GTB protest aantekenen tegen het onjuist nemen van de opgooibal. Ds. C, v. d. Steen, hervormd pre dikant le Gasseltemijevecn heeft 't beroep door de Ned. Herv. Gemeente te Schiedam uitgebracht aangeno men. Hjj zal op 7 mei in Schiedam worden bevestigd. Daarmee wordt in de vacature (In Wijk 6), ontstaan door het vertrek van ds. J. Gras naar Dordrecht voorzien. Toch blijft er een vacature, daar ds. J. A. Hebly, predikant In de Ned. Protestanten Bond, het beroep naar Enschedé heeft aangenomen. Het is nog niet vastgesteld wanneer ds. Hebly zal vertrekken. Van 7 tot 9 maart wordt in ge bouw Arcade een show van meubels annex woningtextiel gehouden door „De Groep van Vier" Schie damse woning-inrichters, Dit zijn de firma's A. Govaart Co, J. C. Kroes, Schneider's Wonginrichting en Wil- lems en Emsting, die van mening zijn dat zij beter en doeltreffender in groepsverband zo'n show kunnen houden. Met het voorjaar op komst, de tijd dat veler gedachten uitgaan naar vernieuwing van het interieur, wil len zij een beeld geven van de grote vooruitgang op het gebied van de woning-Inrichting. De industrie is gaan toveren niet kleuren, de lijnen zijn strakker en doeltreffender en het moderne meubel is slanker en toch solide. Deze vooruitgang zal ge toond worden op de show, die in de sfeer van de „zelf-bediening" is ge houden: men kijkt vrijelijk, verge lijkt de prijzen en kan dan infor maties inwinnen bij het aanwezige perSoneeL Vijfentwintig jonge kinderen zijn dit weekend door de politie betrapt op het afrukken van katjes in het Beatrixpark. Vooral door het wilde rukken worden de struiken ernstig beschadigd. De schade wordt op de ouders verhaald. Een 13-jarig meisje verloor gister middag bij het spelen op het Dr. Wi- bautplein haar evenwicht. Daardoor brak zij met haar elleboog de win kelruit van de daar gevestigde dro gisterij De Papaver. Apothekers-nachtdienst; Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Bellen btf ongeval; G.G. en GX»„ Tuinlaan 80r telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19.00—2030 uur, dinsdag 9.30—16.30 en. 39.00—20.30 uur, woensdag 9.3012.30 uur, donderdag 9.30—1230 uur, vrij dag 93010.30 en 39.00—2030 u„ zaterdag 9.3016.30 uur. *s Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.00—21.00 u„ woensdag 14.0017.00 en 19.00— 21.00 uur, donderdag 10.00—17.00 uur, vrijdag 14.0017.00 en 19.00 —21.00 uur. zaterdag 10.00—12.00 en 14.00—17,00 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Moderne "Grafiek, Schilderijen. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 's zondag van 12.00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Nooit op zondag". Monopole, 2 uur: „De slag in de koraalzee"; 7 en 9.15 uur: «JMijn man is bij de F.B.I.". Somber voetbal-weekend De voetbalclub SFC is zondag door een tragische gebeurtenis ernstig ge troffen. Toen SFC 2 naar PFC 2 In Geervliet wilde vertrekken werd de functionaris A. Nleberg, die geduren de een lange reeks van jaren als grensrechter heeft gefnngeerd, on wel. HU is naar huls gegaan waarna hU is overleden. BU de aanvang van de wedstrijd SFCTedlro werd van middag een minuut stilte in acht ge nomen. Overwogen was om de wedstrijd af te gelasten maar dit bleek organi satorisch niet mogelijk. Wel is de con tactavond, die zondagavond zou wor den gehouden, afgelast. De heer Kle berg was in de kring van SFC een geziene figuur. Ook bij Her mes DVS heeft zich een onprettig ongeval voorgedaan. Bij de wedstrijd van twee B-elftallen op het terrein van Excelsior in Rot terdam. kreeg de junior Van der Berg van HDVS een bal met modder op het oog. Zijn toestand bleek zo ernstig dat hij met spoed naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Enkele minuten later viel het zoontje van voorzitter Stouthandel zo on lukkig dat hij zijn pols brak. Voor het eerst Is duidelijk aange toond dat de-KNVB-'ers de weg naar het herstel hebben Ingeslagen. SVDPW wilde zich niet op de laat ste plaats doen nagelen. Daardoor De Chr. Historische Kiesvereniging „Groen van Prmsterer" houdt op woensdag 22 februari in Irene een feestelijke jaarvergadering in Irene. Tijdens deze vergadering zullen nieu we bestuursleden gekozen moeten worden; zo zal de voorzitter, de heer N. Koren, na 25 jaar deze functie bekleed te hebben, aftreden. Aan deze avond verlenen verder mede werking de Schiedamse Accordeon ver. „Kunst door Oefening" en de Schiedamse goochelaar Aipreston. De Lasck'b Schieeam houdt op woensdag 2x februari in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen een film avond, waarbij door Spudométal N.V. te Vlaardingen enige interessante films worden gedraaid. Verder zui len er mededelingen worden gedaan over de in april te houden praktische en theoretische las wedstrijden, geor ganiseerd door de afd. Zuid-HoUand. Er wordt naar gestreefd een bezoek te brengen aan de Lastu '61. Toen de zeeman W.S. zaterdag middag in zijn kosthuis aan de Oude Sluis kwam, kreeg hij ruzie met zijn kostbaas. De zeeman werd zo boos, dal hij, om aan zijn argumenten kracht bij te zetten, maar een ruit in sloeg. Daarbij liep hö snijwonden aan zijn arm en duim op. Door de GG en GD is hij daarop naar de Dr. Noletsstichting gebracht Later heeft de man alle schade betaald en heeft hy elders zijn intrek genomen. De Gemeentelijke Geneeskundi ge- en Gezondheidsdienst heeft drin gend behoefte aan meer ruimte in het dienstgebouw aan de Tuinlaan. De ge-wenste verbetering in de huls vesting kan verkregen worden, zo melden B. en VV. aan de Raad, door de in het bedoelde pand aanwezige conciërge-woning aan die bestem ming te onttrekken en de zo verkre gen ruimte voor de dienst te bestem men. "Wel moeten daarvoor enkele verbouwingen verricht worden, het geen in totaal op /16JOO sal komen te staan. Van f 6000.- nog 5100.' terug gevonden {Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. - Nog geen dag nadat uit een directiekeet op het terrein van Werkspoor N.V. te Utrecht, 56 loonzakjes met bijna zesduizend gul den waren verdwenen, heeft de Utrechtse recherche de dader van deze diefstal kunnen arresteren. In z{jn woning In Rotterdam werd de 40-Jarige timmerman N. aangehou den. Bij hem werd nog ongeveer 5100 gulden, teruggevonden. N„ die reeds eerder met de politie in aanraking was geweest, heeft een volledige be kentenis afgelegd. GOES Het kllpperschip „Ma ria" van schipper Verhoeve uit Put- tershoek, dat, op weg van Terneuzen naar Hansweert, zaterdagavond op de Wester Schelde werd vermist, is terecht Het vaartuig heeft in het gat van Ossenisse aan de grond ge zeten, totdat het bij hoog water op eigen kracht vlot kwam. De afdeling Rotterdam bracht de stadgenoten ditmaal verbluffend ho ge scores. Wilton Fyenoord en Schie damse Boys scoorden vijftienmaal zonder dat de tegenpartijen enig ver weer konden bieden. Schiedamse Boys Is nu bij de aanvang 18 punten uit negen wedstryden en mochten de komende wedstrijden ook gewon nen worden dan is Schiedamse Boys kampioen en twee kïasser. Wilton Fvenoord gaat de kandidatuur stel len voor de strijd om de top van de tweede klas. Met een monsterscore heeft Wil ton Fyenoord het zwakke SSAVR hecht op de onderste plaats genageld. Het goede resultaat toont echter ook aan dat het WF ernst is met de op mars. De scheepsbouwers zijn de kop nu genaderd. Geen moment is de zege in gevaar geweest tegen. SSAVR. Na een kwartiertje opende Ma rl Schmmpl de score, WF bleef in de aanval en Maagdenberg vergrootte de voorsprong. Vijf nai- nuten voor rust werd het 3—0 door S. van der Reïjkert en uit een pass van Groenheide bracht Schrumpf nog voor het fluitsignaal de stand op 40. In de tweede helft daalde het tempo aanmerkelijk en de Schie dammers gingen nogal nonchalant met de kansen om. S. van der Reu ken en een hat trick van Schrumpf bepaalden het totaal resultaat op 8—0. Met verhluffend geraak heeft lei der Schiedamse Boys met concurrent Animo H gespeeld. De bezoekers be paalden zich tot het verdedigend spel waardoor de Boys weinig gele genheid kregen het goede spel te ontplooien. De overmacht van de stadgenoten was echter zo groot dat Schiedamse Boys voor rust reeds via Coentje Liekendiek en Bonte een 20 voorsprong had, Daarna ver grootte Bonte de score en-Lieken diek, Jongeneel, Bonte en Toon de Jong voerden zonder moeilijkheden de stand tot 7—0 op. Het werk omvat in hoofdzaak het uitbreken van separatiewanden, sa nitair en gootsteen, het maken van kastwanden, balieruiten, doorgangen naar naastgelegen vertrekken en ver der het herstellen van de slechte houten vloeren, het repareren van plafonds en het wijzigen van de ver lichting en de centrale verwarmings installatie. Voor de bode moet er een ruimte worden ingericht bij de in gang. Dan moet er nieuw meubilair worden aangeschaft (voor ƒ2.000), torwij! de telefoon-automaat ver plaatst moet worden (kosten: ƒ2.700). Een loslopende hond is zondag middag op de eendenjacht gegaan. In een laantje langs de Poldervaart luk te bet hem inderdaad een Kaapse eend te pakken te nemen. De gewon de vogel is aan de Plantsoenendienst overgegeven. De zwart-witte gevlek te reu was een soort jachthond. Hij is gevangen genomen en naar het dierenasiel gebracht. VLAARDINGEN In de Stadsgehoorzüal: Zaterdagmiddag was het feest in de Stadsgehoorzaal; niet alleen leest voor de enkele honderden kleuters en aspiranten van de gymnastiek vereniging „Leonidas-Dovfdo", maar ook voor de talrijke ouders en ge nodigden, die er voor gezorgd had den, dat de Stadsgehoorzaal tot de laatste plaats bezet was. Het is gebruikelijk dat de gym nastiekvereniging „Leonidas-Dovido" periodiek eens voor het publeik op treedt; ten eerste is dit een stimulans voor de jongelui en ten tweede wil len de ouders ook graag weten waar ze hun kinderen naar toe sturen. Voorzitter P. G. Reedijk was in zijn openingswoord verheugd over de grote belangstelling, want, zoals hij zei, het is voor een vereniging, die zich zelf moet bedruipen, niet eenvoudig geen financieel nadeel van een dergelijke uitvoering te on dervinden. Uit het oogpunt van de vereniging is het natuurlijk belang rijk, dat men een „uitverkocht huis" heeft maar ook een tweede belang rijk punt haalde de heer Reedijk naar voren, namelijk dat er een goed contact moet zijn tussen de zaal en het toneel, want, zo zei hij, dit is niet alleen bij toneel of caba ret belangrijk, maar ook bij iedere andere uitvoering, Welnu, dat contact is bijzonder goed geweest, want de zaal had waar dering voor het gebodene op het to neel en beloonde dit telkens met een hartelijk applaus, Vermakelijk was het optreden van de kleuters, waar bij er altijd wel één was, die de zaal in een daverende lachbui bracht. Er is geoefend met banken, de lange stok, lage kast, lage brug en2. De algehele technische leiding was in handen van mej. A Scheffer, terwijl zij deskundig geassisteerd werd door mej. van Vliet en de heer S. Ter- hoeven. De traditionele bloemen waren ook nu weer van de partij en dit ia iets wat voor de leiding toch telkens weer een prettig gevoel moet zijn. werd Boskoop op goede wijze met 1geslagen, Dc ÖPW-'ers hebben het behoud van de vierde klas weer in handen. Derde klasser DHS gaat zich zelfs bij de kopgroep voegen na een gedecideerde zege op RDM. Voor Schiedam is de nederlaag tegen Bergambacht teleurstellend. Daar door komen de zwartwitter» onver diend ook in het gedrang. DR55 dis- tancleert zich van de laatste plaats. Ditmaal werd Haastrecht in Haas trecht met 34 geslagen. Martini moest in een stevig en agressief Hoek van Holland zijn meerdere erkennen. SFC kon met 3—2 het sterke Tediro bedwingen. De thuisclub nam al spoedig het offensief. Op een voorzet van Jantje Offcrmati kon G. van Buyte- nen na een kwartier doelpuntten. De verdediging van Tediro had een zwakke dag. Daardoor kon kon junior W, Klein twee minuten later do voorsprong vergroten. Nog voor rust verkleinde Tediro de achter stand mede doordat de Schiedam mers enkele kansen ongebruikt lie ten. Toen doelman Jung de bal liet vallen kon rechtsbuiten Desloo- ver inschieten. Beide partijen waren in de tweede helft aan elkaar ge waagd. tediro kwam naast SFC toen Desloover uit een vrije trap ineens slaagde SFC er in de verdiende inschoot. Vijf minuten voor tijd slaagde SFC er in de verdiende winst te grijpen toen Sehell uit een scrimmage inschoot. (32) Onverdiend heeft een pittig Schie dam met 1—2 verloren van leider Bergambacht. Schiedam dat steeds sterker was had geen geluk. Na een kwartier gaf linksbuiten Kees van der Ven zijn club de voorsprong. Tien minuten later maakte Bergambacht gelijk toen doelman Jan van der Reep te ver uitliep, Toch zou Schie dam de winst behouden hebben ais 't prachtige doelpunt van Nico Huet was goedgekeurd. Ondanks deze tc- genslag bleef Schiedam in de aan val maar paal en lat verhinderden de score. Bij de aanvang van het laat ste kwartier doelpuntte Bergambacht uit een vrije trap. (1—2). In een keiharde wedstrijd mistte Martimt de aansluiting in de eindfase. Reeds in de eerste minuut schoot middenvoor Kikkert van Hoek van Holland raak, maar direct gaf Mar- tinit antwoord. Linksbuiten T. Kop penhagen bracht de stand in de twee de minuut op gelijke voet. Vele kan sen liet Martinit daarna onbenut. Na. dat H. J. Post voor Martinit gescoord had bracht linksbuiten Reuter de stand op 2-2 in de twintigste mi nuut. Uit een vrije trap werd het 2—2. Toen rechtsachter Hoogenboom van Martinit unfair werd aangeval len door Beers van H.vJrI. werd Beers door de scheidsrechter het veld uitgezonden. Met tien man speelde H.v.H. zo fel dat de thuisclub nog tweemaal kon doelpuntten. Op ondubbelzinnige wijze heeft DHS zich op RDM gerevancheerd voor de niet verdiende nederlaag in Rotterdam, In Kethel waren de Schiedammers heer en meester. Daardoor kreeg deze ontmoeting een eenzijdig en eentonig karakter. Reeds in de zevende minuut had Van Bockom een scherpe voorzet van Roozen ingeschoten. Vijf minu ten later schoot Kapoen met een vleugelschot raak, DHS kreeg nog vele kansen, maar de aanval werkte de combinatis te nonchalant af- In de 30e minuut kon de Rotterdamse mid denvoor daadoor de achterstand ver kleinen. Na rust gaf DHS geen enkel kansje meer weg. Op gemakkelijke wijze werd het door Krommenhoek In de 15e en 18e minuut 41. Hoewel het nerveuse SVDPW min der goed speelde dan vorige week slaagden de Schiedammers er toch eindelijk in de ban van de tegen slag te overwinnen. De Schiedamse achterhoede liet zich niet dwasbomen en daardoor konden goede aanvallen worden uitgevoerd. Bij de aanvang van het laatste half uur sloeg een verdediger de bal met de hand weg. Aanvoerder Van Dijk nam de straf schop goed waardoor SVDPW met 1—0 voor stond. De voorsprong be hielden de Schiedammersmede door dat SVDPW het overwicht kon hand haven. In een harde wedstrijd verkreeg Ursus xn het eerste half uur vele kan sen. UU een hoekschop kwam Oran- jepïein daarna op O—I maar Mari Huigen kon de gelijkmaker produce ren, Hierna daalde de animo prompt doordat de spelers het niet eens wa ren met de scheidsrechter. Uit een vrije trap werd het 12, uit een hoekschop werd de stand op 1—3 ge bracht en terwijl grensrechter Lelie veld hevig stond te appeleren kon 'n aanvaller de bal met de hand mee nemend het vierde doelpunt scoren. Het keurige herstel van DRZ werd voortgezet Reeds in de vijfde minuut nam Joop Molendijk een hoekschop zo zuiver dat Koos Wïgmans kon in koppen. Tien minuten laler nam broer Bouk Molendijk een hoekschop. Joop Molendijk kopte tegen de lat waarna Joop Altorf inschoot. In de twintigste minuut scoorde de mid denvoor van Haastrecht C. Vermey. Vijf jnir.uten later verhoogde J. Al torf de score weer. Zeven minuten voor rust nam Joop Molendijk een hoekschop, waardoor Bouk Molendijk kon inkoppen (14). Fel verzette Haastrecht 2ich in de tweede helft en na een half uur kon de thuisclub daardoor via rechtsbinnen. Van Du ren op 2—4, Middenvoor Vermey ver kleinde 1t verschil daarna (34) en onder veel spanning met DRZ in het defensief kwam het einde. Na de enerverende wedstrijd te gen Libanon 50 3 kwam Juliana he ren 1 nu tegen WHC uit. Een wed strijd, die bewees, dat de Energlehal voor de Schiedammers een. lastige plaats van spelen is, Toch zouden de moeilijkheden zich pas voordoen in de tweede set. Het lukte dood eenvoudig niet een simpele aanval op te bouwen. Het bleek tenslotte ook beter de krachten te sparen en met nieuwe moed de derde set te begin nen. De vierde set dreigde weer eea fiasco te worden. Slechts door de gunstige omstandigheid, dat Bakker goed serveerde en Keyzer in de aan val was, gelukte het tenslotte toch de 13—5 achterstand om te zetten in 1315 winst. Juliana won met 3—1. Zo enthousiast als dames 2 zich tegen Lekkcrkerk 2 teweerstelde, zo teleurstellend was bet resultaat van dames 1 tegen Wico. Dames 2 zag zich beloond met een krappe 2—0 overwinning. Het door invalsters ver zwakte eerste damesteam verloor met 30. Heren 3 kon niet op dreef ko men en deelde de punten met AMVJ- Smash 4. Jong Pendrecht was voor heren 4 te sterk, al is de met 14—5 gewonnen set vermeldenswaard. De junioren tenslotte zorgden voor een. onverwacht gelijkspel tegen SVC b. GEBOREN Harma K., dv J. J. van Hoorn en F. Bloem; Rudolf G. Vzv J. D. T. van Hees en J. M. Oomen OVERLEDEN: J. Klaassen, 67 jr.; P. Hoegee, 72 jr.; S, Notebootn, 82 jr,# echtg, van W. A. Houtman. BELANGRIJKE OPENBARE VERKOPING TE SCHIEDAM Op dinsdag 21 februari, des nzn. 2 uur, zullen t.a.v. deurwaarder P. C. van Duin door de beëdigd makelaar A. H. Zellenrath In gebouw „Irene", Nfecwe Haven 155 fe Schiedam, publiek worden verkocht Hierbij zijn enige fraaie bankstellen, Paiker en andere Salonfauteuils, Haardstoeitjes. Salon-, Mimi- en Bijzettafels; Salonmeubelen als com modes, kastjes, damesbureaux enz.; EraaiUe keu- kenuitzetten. Kristal en Porselein. w,o. Perzische kleden in verschillende maten en soorten; Lopers, kussens. Tafel- en Divankleden, Slaapkamerkleedjes, Matrassen, Dekens, Tafel en Bedlinnen, Huishoudlinnen, een partij Dames- pyjama's, Schilderijen en wat verder ter tafel zal worden gebracht. BEZICHTIGING: Alleen dinsdagmorgen 21 fe bruari, van 10—12 uur. Des am, om 2 uur be gint de Veiling. fftT Elk stuk wordt vóór het in Veiling bren gen getoond. Meubelen en huisraad Stalen slaapkamers ƒ287. compleet met stalen matras, 15 jaar garantie. Bedden iets aparts. Zie onze etalages en komt binnen om te kijken. Plate, tegenover stadhuis, Schiedam. Kredietservice aanwezig. Personeel Meisjes die prijs stellen op verantwoordelijk werk in een prettige omgeving, kun nen worden geplaatst bij de N.V. Kon. Ned. Boekdruk kerij H. A. M. Roelants. Goed loon, vrije dienstkle ding en eventueel reiskos tenvergoeding. Vanaf mei a.s. 5-daagse werkweek. Aanmelden: dagelijks van 9 tot 12 en 2 tot 5 uur, Lange Haven 141, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1