speelde veel te slordig om de Munck te verontrusten Strafschop inleiding tot overwinning Excelsior draait na rust op volle kracht (5-0) larta In spannend duel met DOS geen treffers SVV mist schutter Hermes- CW stuit zegetocht van Xerxes (1-0) DC V gelijk met Alliance Tienkampen op 5 maart p; Caroussel van „Equitatus" Voetbaltramel Tegen 't Gooi: 0-0 WILLEM II HIELD LANG STAND Micro-korfbal in de Energie-hal Zaalhandbal Schutters wacht op promotie Tafeltennis CKB-uitslagen ^Maandag 27 februari 1961 Sparta miste snelheid. Sparta miste zelfvertrouwen. Sparta miste een goede balbchandcling. Sparta speelde zelfs slordig. Erger oog. Sparta miste een schutter. Want de man, die de bal een flinke „mep" had kunnen geven, zou Sparta—DOS in het voordeel van de Spartanen hebben kunnen beslissen. Daarom was het maar goed, dat in de Utrechtse voorhoede Tonny van der Linden ook naar zijn vorm liep te zoeken, want stel je voor, dat de Utrechtse koningsschuttcr wel of dreef zou zijn ge- vreest, dan... Het duurde bij Sparta te lang. Men hield de bal te veel bij zich en xo kreeg zelfs DOS, dat zich uiter aard fel, maar ook bijzonder moedig verdedigde, ruimschoots kons over eind te blijven. Het was niet nodig geweest, want al was Frans de Munck in het Utrechtse doel een zeer lastig te passeren struikelblok, de kans om hem voorbij Je komen, heeft er ruimschoots In gezeten. Maar in de Rotterdamse aanval werd veel te veel getreuzeld. Allart, Van Miert en Bep Zaal hebben scorings- rijpe mogelijkheden gehad, doch zij warén èf de juiste richting kwijt, 61 zij wachtten totdat er een rappe Utrechtse verdediger in de buurt was. Ondanks het overwicht zagen de Rotterdammers dus geen kans de score te openen. Zij kwamen niet vérder dan een schot van Allart te gen de lat, maar daar staat tegen over, dat aan de andere zijde Luiten de staander beukte, toen Van Dijk reeds was gepasseerd. Na de hervatting was DOS aan vankelijk het meest in de aanval. Maar ook bij de Utrechters wilde men het spreekwoordelijk konink rijk geven voor de man, die het „verlossende" schot zou kunnen los sen. Rechtsbuiten Ockhuysen kwam een keer oog in oog met Andries van Dijk, maar ten koste van een korte knock down keerde Andries resoluut het gevaar. Het slot-offenslef was weer voor Sparta. Maar er ging le weinig posi tieve kracht van de Kasteelclub uit. De Vries sjouwde hard, maar was met snel genoeg. Allart miste enke le keren in benijdenswaardige schiet posities, Van Miert kwam ook niet boven de „voldoende" uit en hoewel de vleugelspelers Zaal en Van Ede zelfs van plaats wisselden, leverde ook dit niet het gewenste resultaat op. Verhoeven en De Koning kregen weinig gelegenheid zich aanvallend te laten gelden, omdat zij zich voor het grootste deel op hun verdedigen de. taak moesten toeleggen. Maar De Rotterdamse jeugdrulterclnb „Equitatus" heeft zaterdagavond in de manege aan de Kralingseweg de jaarlijkse carousseluïtvoebing gehou den. Een dertigtal meisjes en jongens namen deel aan het springconcours, dat na de pauze werd gehouden. Niet zozeer het wedstrijdelement, dan wel de wijze, waarop het parcours werd gereden, gaf hij de beoordeling voor de toe. te kennen prijzen de doorslag. De door mevrouw EL Mulder uit geloofde wisseltrofee, welke vorig jaar in de vracht was gesleept door Jenneke Noordboek, kwam na afloop van de in alle opzichten geslaagde uitvoering voor een jaar iii het bezit van Harmo Riedlin. Evenals de_ ove rige zes prijswinnaars had hij het parcours foutloos afgelegd. Evelien van Beuningen kwam in aanmerking voor de tweede prijs, terwijl het denkbeeldige „brons" door Willem Mees werd veroverd. De overige prij zen kwamen in deze volgorde terecht bij Mariëtte van Hoboken, Jaap van Waning, Jan ten Kate en Bernard Richters. Advertentie t.M.) 1 Het Feyenoorastadion krijgt binnenkort een z.g spelers tunnel tussen kleedlokalen en speelveld. (Krantenbericht) Om de spelers te behoeden voor pubitefcelyfcgeweld dat via veel grove woede soms tot revolutie zwelt, kwam de Stadiondirectie tot een zeer gezond decreet dat ik als een knaleffect zie en dat speJerstunnel heet.. Al'te vaak moest men ervaren dat de vreugde "toerd vergald door verhitte mensenscharen, boe, daar/werd wat af gebrald; kreten hoorde men er snerpen en het feest was pas compleet cis men kussentjes ging werpen die men fcioistiö rond zich smeet. Ook wel strooide men met /lessen ter attentie van de man, die ik door dit soort excessen stellig niet benijden kan; hem poldert de vinnigheden als arbiter in'de strijd, daar werd heel wat leed geleden en daar was veel bitterheid. Nu gaat er een tunnel komen waardoor 't leed ten volle keert, tets, ujcarvan toe niet meer dromen nu de uitkomst triumfeert. 't Looppad zal voor goed 1 V' -/verdwijnen met zijn niet zo beste faamp waar een tunnel zal verschijnen, ■doch een tunnel zónder naam'. 'i Rotterdamse nieuwigheidje is weer enig in zijn soort en een uoetbalkundip feitje dot echt hoort btf Feijerword. Wéér een tunnel, beste vrinden, Amsterdam, waar blijf je dan, 'k kan 't beroerd voor Mokum ,.-ï:- vinden, heus, daar krijgt men er wat '•"•'v - PBIDAWOLFFJt. f.(Nadruk verboden). Eiiii3mniiliPi5!!niimBiia!iiiiiMi!i;naiiriiiiiaa;Mn[iimiii;mirinn^ rfoor Piel lt,>,/.si,;- iilitBiHEüiiBtiisinr.inRriiüüiniiiiusicioiuiaiarü^ijniflüjpiTaniiiiniDüiJiiicinniniiiü kwamen zy tot de opbouw toe, dan was het plaatsen van de bal (overi gens uit de gehele defensie) to on zuiver. Ook daardoor kreeg de Spar taanse aanvalslinie het niet eenvou dig. Daarmee is dan tevens duidelijk, dat van verrassende acties geen spra ke kon zijn. Het „doelpunt" van (Van een onzer verslaggevers) In een aantrekkelijk, snel en spor tief doel hebben DCV cn Alliance de punten gedeeld. DCV was in het be gin van de strijd het meest in de aanval deze was gewijzigd, met als binnentrio Twigt, Stolk en De Vries maar de verdediging van Alliance was op haar hoede en stond vooralsnog elk succes in de weg. Totdat in de twintigste minuut Twigt zich mooi vrij speelde cn met een keihard schot doelman Veenhof kansloos sloeg (10). De tegenaanvallen van Alliance waren ook geenszins van gevaar ont bloot en vooral linksbinnen Sep be diende zijn medevoorwaartsen van vele goede voorzetten, maar er werd door hem geen gebruik van deze kansen gemaakt. Een kopbal van Swaan had dan ook een beter lot verdiend; nu verdween het leder over de lat. Na de, hervatting kregen de Roo sendalers meer overwicht en ge steund door de kanthalfs Van Zeg» geren en Hermus werd menige aan val opgezet. Uit een van deze aan vallen kon Berting, geholpen door een misverstand van stopper Van Tuyl en doelman Van Wijnen, ge makkelijk scoren cn hij bracht de stand op gelijke voet. DCV begon hierna een fel offen sief en zette alles op alles om toch nog een zege uit het vuur te slepen. Linksbuiten Brand loste tweemaal een harde kogel op het doel van Alliance, maar de goed op dreef zijn de doelman Veenhof wist het gevaar te bezweren, Ook een hard schot van Twigt stopte hij keurig. De laat ste kans kreeg Boers, maar zijn har de schot verdween over de lat. On danks dc spanning kwam onder de prima leiding van scheidsrechter Bom in de stand geen verandering meer. NNtnlNSSBE Allart, kort voor het einde, was een zuivere hands en het werd terecht door de strak fluitende Leo Hom afgekeurd. Zo bleef het spannende SpartaDOS doelpuntloos, waarmee de onmacht van beide aanvalslinies volledig werd aangetoond. (Van ome sportcorrespondent) SW had moeten winnen. Maar de schutter, die dit had moeten bewerk stelligen ontbrak. Daar bofte 't Gooi bü„ Want na bleef het dubbel-blank. Overigens hebben de Hilversum mers protest aangetekend tegen een geannuleerd doelpunt. Technisch was SW 't meest vaar dig, Het plaatsen van de bal was veel beter dan dat van de Gooi-ers, terwijl bovendien het positie spel aanmerkelijk gunstiger was. Toch werden de Schiedamse combinaties niet afgerond, want zoals reeds gezegd de man met het schot ontbrak. Tegen dit aantrekkelijke voetbal van SW stelde "Cwoi een zeer fan tasieloos spelletje. De enige „attrak- tie" vormde rechtsbuiten Buenen, die met zijn verre inworpen voor de nodige sensatie zorgde. Maar de Schiedamse linksachter Hekman sr., die aanvankelijk machteloos tegen dit „geheime wapen" van de Hilver summers stond, maakte het hero na de hervatting erg lastig, Buenen werd zo kwaad, dat hü in de rich ting van de SVV-er trapte. Dit zag scheidsrechter Van der Lugt en het kostte Buenen een officiële waar schuwing. Overigens zal de heer Van der Lugt toch nog voor de protest commissie moeten komen verklaren, waarom hij na de rust een doelpunt van *t Gooi heeft afgekeurd. Buenen joeg de bal uit een vrije trap naar Tap. De SW-doelman stopte het j schot en sloeg de bal voor de voeten 1 van De Jongh, die scoorde, j Nadat scheidsrechter Van der Lugt eerst naar de middenstip had gewe zen, herriep hij prompt hierna zijn besluit. Hij liet de vrije trap over nemen, omdat hij, toen Buenen schoot, „nog niet had gefloten". Derhalve is 't GooiSW officieel dus nog niet afgelopen. (Van een onzer verslaggevers) De bfjna drieduizend kijkers zul len teleurgesteld naar buis zün ge gaan. Hennes—DVS. heelt het op „Harga" tegen een fel en geladen BW niet kunnen bolwerken. De Schiedammers verloren met bet eni ge doelpunt van de wedstrijd en verspeelden daarmee een van de laatste kansen om de kopgroep nog te kunnen henaderen. Hermes—DVS speelde beslist geen onaardig voetbal. Er werd vlot ge combineerd, maar de aanvalslinie zag geen kans tegen de stoere Bos sche stopperspil Schuyt tot produc tieve acties te komen. Middenvoor Van der Graaf, anders de man, die de doelpunten „er in hangt'' werd nu door Schuyt. 2waar bewaakt en vrijwel volledig uitgeschakeld. De afwezigheid van linksbuiten Piet Henk doet zich ook gelden, want de blauwwitte aanval mist in hem een voortreffelijke „leider". Omdat de voorhoede van Hermes DVS in feite liet af weten, kwam de verdediging voor een zware taak te staan. BW had dit in de gaten en be geerde niet anders. De Bosschena ren ontwikkelden een vinnig duel, waarin o.a. middenvoor Seemann zich niet onbetuigd liet. Hij was een voortdurend gevaar voor de Schiedamse achterhoede. Doelman Van Diest moest enkele malen red ding brengen. Hij; bofte' toen na een goede actie van Seemann het „be slissende" zetje van Netten juist zo onzuiver was, dat de bal over het doel scheerde. Aan de andere zijde kreeg De Blok een fraaie kans, ge presenteerd door Van der Burg, maar de blauwwitte linksbuiten treu zelde te lang.'-..; BW zou de leiding nemen en naa.- laterzou blijken het beslis sende doelpunt scoren. In de 37ste minuut knalde Netten hard in.' Van Diest keerde de bal, die voor de voeten van Seemann terecht kwam. Diens voorzet werd door Eyken- broek onderschept en toen vervol gens BW's-linksbinnen Van Helvoirt zijn wreef tegen het leer drukte, werd dit door Sigmond en Kemper nog gestopt, maar rij waren zo druk in de weer, dat zij elkaar in de weg liepen. Het gevolg was, dat beiden met bal en al over de doellijn rol den (0—1). Direct na de hervatting kreeg de Schiedamse linksbinnen Putters een „droomkans" om de partijen op ge lijke voet te: brengen. Hij trapte over de bal. Kort daarna stuitte een schot van Van der Burg tegen de lat. Bij deze wapenfeiten zou Her mes—DVS het laten. BW niet, want in de 26ste minuut joeg Heymans de bal in het doel, doch deze treffer werd afgekeurd, omdat Heymans de Schiedamse doelman zou hebben weggeduwd, f Frans de Munck heeft heel wat acties van de Spartaanse voor hoede onderbroken. Hier sfompt hij boven de hoofden van Hans de Koning en Hans Kraay de bal het veld weer in. Voor de eerste klasse b van dé KNSB is te Rotterdam de wed strijd Spangen 2—Residentie Schaak club gespeeld, De uitslag is 7—2 (voorlopig) in het voordcel van de Hagenaars. nlngen, die Xerxes de laatste vier weken" boekte een einde gemaakt door de enig juiste taktlek toe te passen n.l. de gevaarlijke man in de voorhoede van de zebra's, mld- voor Snoeck een specicle bewaking te geven. Stopper Treuren heeft zich uitstekend van deze taak ge kweten. Hij liet de goalgettcr geen ogenblik alleen en omdat ook doel man V. d. Berg van CW ook pri ma op dreef was, werd hiermede de basis gelegd voer een overwin ning de 1-0 zege die de Charlolsera op de blauwwitten behaalden. Het zag er ir de beginne niet naar uit, want de Xerxanen trokken goed van leer met technisch goed spel. Bij deze gevaarlijke aanvallen van de zebra's bleek spoedig dat Snoeck al direct gevaarlijk werd voer de verdediging van de CW-ers, maar al gauw had stopper Treuren er het ook in en vanaf dit moment kon Martin Snoeck niet meer in zijn spel komen en was de voorhoede van de Xerxanen „vleugellam". Het offensief van Xerxes leverde alleen een harde kogelvan Hans Rijshouwer en een inzet van Snoeck op. Daarna was het de beurt aan de CW-voorwaartsen om hun geluk te beproeven. Bij een der aanvallen van de Charloisers voorkwam Rijs- houwer een zekere treffer door juist op de doellijn redding te bren gen en toen even daarna Lebbink miste bracht doelman Kachelland redding door resoluut uit te lopen, toen De Lange een scoringskans had. In de 25 minuut echter kreeg De (Van onze sportcorrespondent) Reinier Kreyermaat, de ijskoude, heeft Feyenoord over de drempel van de zegepraal tegen Willen II heengezet. Het werd de duizenden Rotterdammers, die zich onder de 17.000 toeschou wers rond het veld van het Tilbu.rgse sportpark bevonden, im mers wat angstig tcmoede, toen er al bijna zestig minuten van het duel tegen Willem II achter de rug waren, de stand nog 0—0 was en de Tïlburgers van zoveel vechtlust blijk hadden ge geven. In de veertiende minuut na de pauze gebeurde het"dan. Coen Moiiiijn, die een goede wedstryd speelde/werd door Smol ders gehaakt. En hoe Willem II ook om clementie vroeg en hef publiek loeide: scheidsrechter Arkenbout wees (terecht) naar de middenstip, Terwijl Moulijn zich langs de lijn onder behan deling van de verzorger stelde maakte Kreyermaat doelman Feyt kansloos bij de strafschop, 0—1. Nog even veerde Willem II op oin de kansen weer gelijk te maken, maar een viertal minu ten was genoeg om Feijenoord tot een royaal zegevierend elftal te maken. In de 25ste minuut kogelde Cor van der Gijp keihard in, fry herhaalde dat kort daarop en Bennaars duwde de bal met effect van de zijkant tussen de palen. De uitslag was daarmee op 04 bepaald, want de Rotterdamse defensie gaf geen krimp en Feijenoord vond hei zo voldoende. Het is een zeer boeiende wedstrijd geweest In het zonnige Tiiburgse sportpark, dat lang geleden een der gelijk aantal bezoekers tussen zijn muren zag. Willem II stelde tegen over het verfijnde voetbal van Feye- noord een gedegen en ook niet van kwaliteit gespeend spelletje. Dat kon omdat de conditie van Willem H uitstekend was. Willem II had in de dertiende minuut wel geluk, want na een ingooi zette Moulijn de bal voor en Van der Gijp kogelde in. De paal trad als redder van de Tiiburg se ploeg op. CW heeft aan de reeks overwin- Lange op rechts de bal te pakken zette snel voor. Lebbink vergat in. te grijpen en Roggeveens schot trof doel (1-0). Even later een prima voorzet van Van Baaren, een harde kopstoot van Roggeveen, maar Hendriks bracht redding op de doellijn. Xerxes dat Zeven was aangeslagen, herstelde zich echter weer gauw, maar had pech. Uit een voorzet van Kriesch, kopte Snoeck hard in, maar zijn kopstoot werd door de staander ge keerd. Na de hervatting was het weer CW, dat met enthousiaste aanvallen probeerde de score te ver hogen, maar de hechte verdediging van Xexxes stond pal. Ook nu weer hetzelfde spelletje. Snoeck kreeg geen kans zich van zijn „schaduw" Treuren te bevrijden, hoewel hij daartoe ook geen poging ondernam en was daardoor uitgeschakeld voor elke scoringskans. De Charloisers be gonnen zich in de verdediging te rug te trekken om hun kleine voor sprong te behouden en dit was het sein voor de zebra's om een waar beleg voor het doel van CW te beleggen. Bij deze attaques van de blauwwitten raakte De Geus ge blesseerd en werd door Fase ver vangen. Roggeveen trok zich terug in de verdediging en daardoor was er voor de Xerxanen geen doorko men meer aan, In deze periode toonde doelman V. d. Berg zich een goalie van klasse want wat de Xer xanen ook probeerden, hij maakte elke inzet onschadelijk. CW won deze derby dan ook volkomen ver diend, daarmedee de kop houdend in deze afdeling. Ook voor het Rotterdamse doel waren er soms angstige momenten, maar alle moeilijkheden werden ech ter met ieders inspanning overwon nen. Feyt toonde zich weer een be kwaam doelman toen hij fonkelende schotenen kopballen van Schou ten wat lauw op de rechtervleu gel Bennaars en Van der Gijp onschadelijk maakte. De ruststand 00 was beslist niet voor een van beide teams geflatteerd. Onmiddellijk nu de pauze trachtte Willem n door te drukken, Inder daad schoof Uytermerk het leer na geharrewar voor het Rotterdamse doel langs Pieter3 Graafland, maar Het micro-korfbalprogramma voor dinsdagavond in de Energiehal luidt: Velox 2Charlois 3, de Maasglorie 2 —de Overkanters 3, de Spartaan 4 Unicum 2, HPV 3—Hillegersberg, de MaasglorieAho 2, de Nationale— Ons Huis 2, de Overkanters 3—Uni cum 2, de Spartaan 3de Maasglo rie 2, HPV 2—DOP, HPV S—Char lois 3, Hillegersberg—Velox 2, Rozen burg 3de Spartaan 3, Rozenburg 2 —HPV, de Spartaan 2—de Overkan ters 2, Ahoy 2—HPV 2, USV—Wion 2, de Zwaluwen—Eureka 2, de Maas glorie—DOP, de Overkanters 2—Ro zenburg 2, Ons Huis 2—dc Spar taan 3, Rozenburg 3dc Nationale, Wion 2Eureka 2, de Spartaan 2 HPV, de Zwaluwen—USV. De laktiek, die CW succesvol toepaste om Xerxes te kunnen bedwingen, was het uitschakefert van Martin Snoeck, de aanvals leider van de zebra's. Daarmee was de Charlois spil Treuren be last, die hier weliswaar de bal aan de rappe Xcrxaan kwijt raakt, maar verder de schietgrage Snoeck geen kans gaf. Linksach ter Van Arnhem nan CW (rechts) bekijkt deze tituatit op een afstandje. scheidsrechter Arkenbout had een ongerechtigheid ontdekt en keurde het doelpunt af. Dat was een slag voor Willem II. Feyenoord voelde zich nog helemaal niet happy en wes blij, dat Kreyermaat zich na veer- 10 minuten achter de bal kon plaat sen om het vloeren van Moulijn door Smolders met een elf-meter-schop te bestraffen (0—1). Willem II gaf zich nog niet ge wonnen, maar vocht voor een ver loren zaak, toen Cor van der Gijp na 25 minuten een strakke voorzet van Moulijn knap inschoot, 0—2, de zelfde speler een pass van Kreyer maat aangreep om een dribbel met een weer onhoudbaar schot te bekro nen, 0—2, en Bennaars tenslotte de vier op het bord bracht door twee minuten later de bal op een handige manier over Feyt heen te lepelen vanuit een moeilijke positie. Dc Til- burgers streden nog wel dapper ver der en kregen ook nog wel eens een klein kansje, maar het bleef 04, omdat aan de andere kant ook Feyenoord verder genade had voor het strijdlustige Willem II. De Schutterstcams hebben zich za terdagavond in hun eerste promotie wedstrijden tegen Qaintus kranig geweerd. De handballende dames verdedigden zich krachtig tegen het sterk spelende Quïntus en behoef den slechts met een doelpunt ver schil te verliezen (54). Daardoor is er nog van alles mogelijk en wan neer de zwart-groenen kans zien de retummatch die volgende week in de Energleha.1 wordt gespeeld met twee doelpunten verschil te winnen is hun promotie een feit. Doelvrouwe V. d. Mee had een bijzonder groot aandeel in het goede resultaat: zij verdedigden haar doel op fantastische wijze en wist menig schot dat een zekere treffer dreigde te worden, te keren. In het veld zorg den de zusjes V, d. Linden, Ineke Helders en Tiny Maasdam voor de zwartgroene doelpunten. Bij de heren leek het er in het be gin op of Quintus een fikse zege zou gaan behalen, maar het werd tenslotte een 18—12 voor Schutters. In de afdeling werd zondag volop gespeeld en vielen er een aantal be slissingen terwijl in andere klasse de spanning nog wat werd opgevoerd tot volgende week. In de afd. 3e klasse veroverde Hollandiaan bij de dames het kampioenschap door een 4D zege op OÜveo. Schutters 2 zorg de in de vijfde klasse voor een titel door RHC met 11—2 klop te geven- Bij de heren werd DWS in een. zeer spannende strijd legen Advendo die in een gelijkspel (1313) ein digde, toch kampioen. In de 3e klasse veroverde WIK door een 12—10 zege op Snel wiek 2 dc titel, terwijl UVG in de 5e en Hollandiaan in de 6e kampioen werd. Bij de dames kon Dynamo een dub bel feest vieren, Het tweede dames team behaalde de titel in de 6e klas se, terwijl het derde teem de sterk ste bleek in de 7e klasse. In de hoogste klassen bleven de beslissingen nog uit, zodat ook vol gende week nog spannende wedstrij den mogen worden verwacht. De jaarlijkse tienkampen, die de Rotterdamse tafeltenniskampioenen moeten aanwijzen, zullen op zondag 5 maart 1961 in bet Rotterdamse Ta fel tennlscentrom worden gehouden. De uitverkoren dames zijn: Nellie Visscher, Aukje Wynia, Marijke Kus- tors, Ria Bogmans, Betty van', der Sloot, Miep van der Ree, Ans Roest, Netty Schaap en Ans van Kesteren. Als reserve is aangewezen. Corry van Andel. De Dordtse kampioene mej. J. Pijpker die aanvankelijk mede was uitgenodigd heeft bericht van verhindering gezonden. De uitverkoren heren zün: Henk van de Boogaart, Jacques de Meij, Reg,. Blumer, Cor Kesselring, Jan Knikken berg, Guus Kusters, Bert Gunneman, Kees Baumgarte, Plet Nuys en Paul Eerkei. Reserves zijn; Jan Tuincnburg en John Berkenpas. De jaarlijkse achtkampen voor. het aanwijzen van de klasse-kampioenen zullen op zaterdag 25 maart 1961 in het Tafcltenniscentrum. worden ge houden. Dc uitslagen van de zaterdag voor de CKB gespeelde korfbal wedstrijden zijn: Hoofd klasse-West: RKCVes 3—9: Vr'schaar—RZ 3—5; Kinderdijk—Mer- wede 7—1; Pernis—Veo 9—5. HooFdklasse-Ccntrum: VenVDKOD 0—24; Or. Nassau--SSS 5—4; WK—DVO 7—4; DVS—SMS 8-5. le klas B: ODI—Bolnes-3—B; Koog— DVO 3—3: Vr'schaar 2HKC 1—4; DIO- Snel 3—5: GKV—Top 7—6. 2c klas c: Thor—SSV 4—1; Or.Nass— O. Beyori. i—5; Spirit—Maassluis afg.; RZ 2—Or. Zwart 3 Ruitcrclub „Cavalcade" Zondag heeft de Rotterdamse rui- terclub Cavalcade in de Manége Hil legersberg een dressuurwedstrijd ge houden. De uitslag luidt: ,1. A. Vet op Tony 93 pnt.,'2, mej, C. van Veen op Tony 91 pnt.. 3. F. Schilder op Moustaph 90 pnt., 4. mej.. S. Blom op Queen 87 pnt., 5. mej. T. Bout* op Tony 86 pnt. wwjm' (Van een onzer verslaggevers) „Ik heb ze verteld dat ik niet tevreden ben. Er moeten doelpunten ko men". Deze woorden sprak Excelsior-voorzitter Henk Zon, nadat h(j z*n tribuneplaatsje had ingenomen om de prestaties van zijn pupfllen in de tweede helft gade te slaan, "We konden ons voorstellen, dat Henk Zon na 45 minnten voetbal enigszins teleurgesteld de Excelsior-kleedkamer op zocht, Immers Excelsior was In de ongelyke strijd tegen VSV doorlopend in de aanval geweest; de score bleef toen slechts beperkt tot één doelpunt, dat Toon Meerman na een grandioze misser van spil Kort reeds In de vijfde minuut kon scoren. Slui was de eerste, die een prach tige gelegenheid kreeg, de score op te voeren. Meerman bood hem die kans, doch Slui gaf niet thuis. Cor» peleün wilde het daarna beter doen. Na een flitsende aanval, waarin Van dc Polder cn Slui een daadwerke lijk aandeel hadden, priemde Cor- peleijn de bal op het doel, doch de V.S.V.-doelman Vader redde mees terlijk. Verder noteerden we scho ten van Meerman (tegen paal en lat) en zelfs van de middenspelers Van de Polder en De Hartog. Li- bregts ditmaal als rechtsbuiten dwaalde tcvceL van de vleugel af en. daaronder had ook het spel van Delwei te lijden. In de achterhoede was spil Lagerwaard letterlijk en fi guurlijk de grote man. VSV kon te genover de serie Excelsi or-a an va 1- len weinig positiefs stellen: slechts linksbuiten Bron drong zo _nu en dan tot diep in de Excelsiör-ver- dediging door, maar daar was dan altijd Lagerwaard te vinden die alle VSV-illusies in rook deed opgaan. De woorden, die Henk Zon in de rust sprak, hebben de roodzwarten kennelijk tot grootsere daden ge ïnspireerd. De doelpunten-machine ging in de tweede helft tenminste op volle toeren draalen. Reeds in de eerste minuut be kroonde Slui een door Meerman en hemzelf geleide aanvaL Libregts die in de tweede helft knap voetbal demonstreerde eri "die de ster van het veld werd, deed er een minuut later nog een schepje bovenop. Doelman Vader kon zün schot in eerste instantie nog wél sloppen, maar toen Libregts voor de tweede maal schoot, was het echt raak. U r:>r Na dit derde Excelsïor-doelpunt werd het min of meer prijsschieten OP het VSV-doel. Het :pleit voor.de mannen uit Velseiij dat zij zich zeer 7n het Toatst'i gedeelte van de strijd tegen V.S.V. trachtte Toon Meerman alsn tg het halve dozijn. Fxcelsior-dot-punten vol fe ma ken. Doelman Vader wensté ech- ter niet meer te wijkehf Hier stopt h(j. vallende de schuluér van zwarte Toon.rv sportief WuUvJen tegen dé Excel- sior-overmacht. In *t bijzonder Ver dient hun doelman Vader een grote' pluim. Zes minuten voor tijd werd het Excelsior-overwicht nog duidehjker in cijfers uitgedrukt. Var. de Pol der tracteerde Libregts op een mag nifieke pass; Libregts plaatste de bal onmiddellijk door naar Delwei en op diens schot had-VSV geen. antwoord <40). Zestig seconden daarna goochelden Meerman en Li bregts voor de zoveelste maal door de VSV-achterhoede heen. Libregts kreeg de bal in een vrij moeilijke positie voor z'n rechter been en. bracht teen de score tot grote vreug- de van de 4000 kijkers op 50. Slui kreeg tot tweemaal toe gelegen heid, bet halve dozün vol te maken." Het gelukte hem echter niet en dat - was vooral voor het over alle linie*' falende .VSV een prettige bUkomi stigheid

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 2