Met een Herdenkingsdienst begon viering CJV-jubileum Cloppenburg Van Eijk had maar 17 beurten nodig Voor Jeugd Jolijt is programma opgesteld Alleen Schiedam kon de volle winst halen Tiende zege insuccessie voor Schiedamse Boys DWS- en UVG-lieren werden kampioen He: devies van toen is ook nu nog steeds van waarde halfzwaar W. Pelt nam afscheid van Gem. Technische Bedrijven IN DE GROTE KERK NOAD geklopt door versterkt Germinal elke woensdag jongensmarkt KATOENEN KINDERPAKJES Forum Statenkring Delft van CHU Gruno-avond die lekkere shag in de handige doos 95 ct. VAN 1 JUNI t/m 8 JULI KORFBAL Ernstige schade bij aanrijding Propaanfles in brand Arm gebroken ZAALHANDBAL Zondag beslissing voor WF-heren Uitvoering van Muziekschool T. Pangalila Juliana-teams hadden succes Waarschuwing! Inenting SCHIEDAM N a machine-boorders c. precisie-rondsfijpers a coördfnaten-boorders e. revolver-draaiers f. revisie-monteurs c. fijnbankwerkers KOERIERSTER Dinsdag 28 februari 1961 Pe*Schiedamsc CJ.V. heeft de vle- ,tDf van bet 75-jarig bestaan zondag jjjrezei met een herdenking:s-dienst In de Grote of St. Janskerk, die door it- Jubilerende organisatie zelf als e«i van de hoogtepunten ln het jeest-programma wordt gezien. De kerk was zeer goed bezet; ruim dnl- »end aanwezigen, waaronder ook wethouder Th- L- van den Berg. rtmeente-aecretarls mr. N, J. Bost en de beer W. Kok, voorzitter van ie CHU-fraetie in de gemeenteraad, hebben door hun aanwezigheid blijk gegeven van hun medeleven met de Jongeren van de CJ.V. Aan deze byzondere dienst ln de net bloemen versierde kerk (door ie CJ.V.-Ziekendienst zijn die bloe men later bü bedlegerige leden be zorgd) is medewerking verleend door het Schiedams Christelijke Mannen koor dat onder leiding van de heer J. J. v. d. Kee meerdere gezangen ten gehore bracht en door de CJV jlondaccordeon vereniging „Bravo" met „Jong Bravo", die prima ge- ipeeld hebben. Organist Jacq- P. Bek kers en A. Zuidgeest, piston, hebben eveneens hun beste krachten gege ven ln de begeleiding van het gezang, Een speciale sfeer werd geschapen door het zingen van alle aanwezigen voor de dienst van tn de CJV beken de liederen, lerwUI ook de bijeen komst gesloten werd met het geza menlijk zingen van het CJ.V.-Bonds- 11e d. Als liturg deed dienst ds. P. L. J. Wapenaar uit Grfjpskerke, geen on bekende onder de jongeren ten wel licht ook onder de ouderen) die nog met hem samen in de club gezeten Tafeltennis Voor de competitie overgangsklas- ee ging NOAD zaterdag op bezoek bj) het op de tweede plaats tronen de GerminaL Met de invallers (voor Whn de Raay en Henk Aben) Jan Hendrik* en Bertus v. d. Brink, kreeg NOAD een grote nederlaag te slikken. Het merkwaardige was dat Invaller v. 3. Brink dc enige wliist- p&rtij maakte in deze wedstrijd. Al le overige partijen gingen voor de NOAD-spelers verloren, al waren Hendrik* en Allmendinger ook dicht bU een overwinning, resp. tegen Tolnenborg en Knik. De einduitslag werd zo 91 'ln het voordeel van Germinal. De persoonlijke uitslagen zijn: Tuinenburg wint van Allmendin ger 21—19, 2118; wint van Hen- clrix 21—16, 16—21, 2116; wint van v. d. Brink 21—5, 215. Kuik wint van Allmendinger met 217, 17—21, 21—15; wint van Hendrik* met 21— 17, 21—13; verliest van v. d. Brink met 21—23, 21—16, 16—21. Specht wint van Allmendinger met 21—11, 21—10; wint van Hendrik* met 21 10, 219; wint van v. d. Brink met 21—5, 21—10. Ook het dubbel spel eindigde in een Germinal-zege niet de cijfers 21—15, 15-21, 21—17. De zeer goede prestatie van de jeugdige Germinal-speler J. Specht viel op. Hij hield in zijn drie par tyen. de NOAD-spelers al1 en onder de tien. Specht is junior-kampioen van Nederland geweest en speelt in het tweede team van Germinal in de tweede klas, maar is ongetwij feld de sterkste speler van Germi- naL hebben en er prettige herinneringen aan hebben. De herdenkingsrede werd uitgesproken door ds. Joh. Poort van Oosterbeek, zoon van. een van <Je oudste leden uit de Sebie- damse CJV. Het thema van zijn pre diking was Romeinen 116a „Ik schaam mij het Evangelie van Jezus Christus niet", het devies van het CJ.V. Hij trok daarbij een vergelijking met dc tijd waarin de CJ.V, werd opgericht. De tijd dat Afrika in het middelpunt van de belangstelling stond, doordat Duitsland op grote de len van dat contingent de hand legde en Italië Abessinïë bevocht. Water man bracht toen de eerste vulpen op de markt en Edison maakte zijn eerste gloeilamp. In Nederland heers te toen rust in de politiek, maar met in de kerk, waar uit de laksheid en lauwheid het Reveil werd geboren. „Uit dit Reveil nu is de CJ.V. in Schiedam ontstaan omdat daar en kele jongeren waren, die zich het Evangelie niet schaamden", zo stelde ds Poort. Veel veranderingen hebben er uiterlijk sindsdien plaats gevonden, maar innerlijk is het devies gebleven zoals het behoort te zijn. Het is moei lijk om heden ten dage over het Evangelie te spreken, zo merkte ds. Poort op, maar wanneer de jongeren van vandaag zich hun Bonds-devies nog steeds eigen maken, dan heeft at het werk dat gedaan wordt in. de C J.V. een zeer hoge waarde. De methode van het werk kan dan ver schillen van die van voorheen, maar één dmg mag nooit ver anderen: de geestelijke beïnvloeding van de jongeren vanuit het Evange lie van Jezus Christus. Na deze dienst is door de leden, oud-leden en belangstellen druk ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot koffiedrinken (en het ophalen van oude herinneringen) in het CJV- gebouw de Jeugdhaven. (Advertentie LM Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: G.G. en GD, Tumlaan 80. telefoon 6 92 90. Politïe-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19-00—20.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19.00—20.30 uur, woensdag 930—12.30 uur, donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.30—16.30 en 19.00—20.30 u„ zaterdag 9-301630 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.00—21.00 u„ woensdag 14.0017.00 en 19.00— 21.00 uur, donderdag 10.00—17.00 utu, vrijdag 14.00—17.00 en 19.00 —21,00 uur, zaterdag 10.00—12.00 en 14.00—17.00 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Moderne Grafiek. Schilderijen. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 's zondags van 12 00 tot 17.00 uur BIOSCOPEN Passage, 2 en 8-15 uur: Venus in nerts". Monopole, 2 uur: „Conny, een meis je van 16"; 7 en 9.15 uur; ,jk was aan hem verslaafd". DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uur: Geref. Vrou wenvereniging. Feestelijke jaar vergadering. nieuwe collectie leuke modellen ln frisse kleuren prima wasbaar speciaal verlaagde vóórseizoenpriis leeftijd 2 jaar klein* Mating ptr maat De Statenkring Delft van de Chr. Historische Unie houdt op zaterdag 4 maart in gebouw Irene een forura- raiddag, die om 3 uur begint. In het forum dat vragen op het terrein van de algemene landspolitiek zal beantwoorden hebben zitting jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein, burgemeester van Vreeswijk cn voorzitter van de Unieraad; dr. H. W. Txlanus en drs. D. F. v. d. Mei, beiden leden van de Tweede Kamer en D. van der Kwaak en C. van Dijk, resp. gedeputeerde en lid v, d. Prov. Staten van Zuid-Holland. „Gruno", de vereniging van Gro ningers m Schiedam, houdt op zater dag 4 maart in het Volksgebouw de laatste feestavond van het seizoen. Aan het programma werken mee het zangkoortje „De Liesters" en de zustervereniging uit Den Haag die 't blijspel ,,'t Koren is onder dak" komt opvoeren. (Adveitentie IM Voor de komende zomeravonden heeft de werkgroep voor Jeugd Jolijt in de Schledamse Jeugd Raad weer een programma samengesteld. Bü het organiseren daarvan is het gemis van dc heer Karei Scholten sr., de stuw en gangmaker van Jeugd Joiyt wel heel erg groot. Want dit zo meravond-werk werd toch wel In hoofdzaak door hem gedragen. Dit werk Is nu door zes bestuursleden overgenomen en het valt niet eens mee. Het Jeugd Jolgt zal dit jaar op donderdag 1 juni beginnen en op za terdag 8 juli besloten worden met een grote vliegerwedstrijd op de Maas boulevard, waarbij tevens de prijs uitreiking van alle evenementen zal plaatshebben. Bij die wedstrijd wor den alleen zelfgemaakte vliegers toegelaten, die beoordeeld zullen worden naar uitvoering, startsnel heid, enz. Door de Rennersclub Schiedam worden ook dit jaar weer wieler wedstrijden gehouden voor gewone fietsen. Er wordt naar gestreefd om het hardst rijden te vervangen door toertochten, maar of dat zal lukken moet nog afgewacht worden. Verder zullen er weer autoped- wedstrijden, volksspelen en wagen- races zijn. Maar dan geen races met kinderwagens, zoals vorig jaar toen bleek dat die wagens met erg be trouwbaar waren, maar met „zeep kisten". Van deze evenementen wor- Onze korfballers kunnen op ge-, met een 3-1 achterstand was afge- nt egiftke en goede wedstrijden te- 1 sloten. In de tweede helft ging het rugzien, maar het is alleen Schiedam j heel wat beter. Het werd 3-3, daar- maar gelukt de volle buit binnenna 4-3 voor De Spartaan, maar toen te halen. De roodzwarten kwamen tegen De Spartaan met de hielen over de sloot, nadat de eerste helft Op de kruising van de Boerbave- laan en het benedendijkse gedeelte van de Rotterdamsedijk reden gis teravond om kwart voor zeven twee personenwagens op elkaar in, Dit kwam doordat de "Vlaardingse automobilist J. H. geen voorrang gaf aan de eveneens J. H. geheten Rotterdamse bestuurder. De vrouwelijke passagier van de Vlaardingse wagen, mejuffrouw P. M. A. H. uit Schiedam, schoot met haar voorhoofd tegen de ruit van de auto, waardoor zij een hersenschud ding opliep. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. Tot verrassing van de stadgenoten van Groenheide de gelijkmaker zijn de resultaten in de afdeling Rot- scoorde. Het werd 2--1 toen Groen- - - -- ----- •»'-» heide inkopte maar ho moest tevens vervangen ^vorden doordat hij ge blesseerd raakte, Bij een uitval kwa- terdam ditmaal minder goed. Wel behield Schiedamse Boys de fraaie leiderspositie: op OML werd de tiende overwinning in successie be haald. Demos zakte wat al na een onprettige wedstrijd tegen Steeds Hooger (44) en Wilton Fyenoord verkreeg de aansluiting met de kop niet doordat Noorderkwartier met 2—3 d. sterkste bJeef. Demos-Steeds Hoger 3-3 Liefst vier strafschoppen deel de scheidsrechter Van der Grint, die veel critiek kreeg, uit. Toen een ver dediger in de twintigste minuut ach teruit kopte scoorde C, Tetteroo. In de vijfde minuut van de tweede helft glipte de middenvoor langs de Schiedamse spil en het was I—1. De scheidsrechter constateerde hands in het strafschopgebied en het was 1—2. Het werd 2—2 toen een verdediger de Schiedamse linksbuiten vloerde. De strafschop werd ingeschoten. Vlak daarna hield een Schiedammer een aanvaller af. Het werd een straf schop. (23). Met nog twee minu ten te spelen schoot een verdediger van Steeds Hooger tegen zijn eigen hand. Het werd een strafsc^'P (3—3). Onder veel commentaar h heide zijden verliep deze romir. i..ge strijd. OML-Schied, Boys 0-5 De Boys lieten er geen twijfel over bestaan wie de sterkste zou zijn in de strijd om de kop. Mid denvoor Jonge nee) opende de score. Linksbuiten T. de Jong verheogde de voorsprong en nog voor de rust Plaatsten rechtshalf Sebel en Jonge- neel treffers. In de tweede helft ge loofden de stadgenoten het weL Het was rechtsbinnen J. Bonte die nog eenmaal doel trof. WF-Noorderkwartier 2-3 Op ongelukkige wijze beeft WF de belangrijke wedstrijd tegen Noor derkwartier verloren. Gedurende de aehele wedstrijd had V/F een licht overwicht. Noorderkwartier nam he* eerst de voorsprong toen de Schie damse defensie mistastte maar het was Van Unec die uit een hoekschop men de tegenstanders in duel met doelman Van Noortwijk. Zij scoor den en Van Noortwijk moest gebles seerd worden vervangen. De inval ler-doelman Bout liep drie minuten voor tijd te ver uit en daardoor kon Noorderkwartier uit de vrije trap wegens hands bet winnende doelpunt scoren. Na bijna 42 jaar dienst is de heer tV. Pelt, administratief hoofdambte naar bij de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven te Schiedam met pen sioen gegaan. Zaterdagmorgen heeft hjj, vergezeld van zijn echtgenote, In de kantine van de G.T.B. afscheid genomen. Hij is daarbij hartelijk toegespro ken door de waarnemend directeur, de heer J. Hartlngsveld, terwijl ook de oud-directeur, ir. D. J. Adriaanse speciaal voor die gelegenheid uit Groningen was overgekomen om zijn voormalige medewerker te hul digen en te danken. Overigens was ook de heer J, Doets, oud-directeur, Toen de 16-jarige J. L. in de Fa briek voor Wegtransportmiddelen Nooteboom aan de Striekledeweg een brander aanstak, sloeg de vlam in de propaanfles. Door een ander lid van het personeel werd het vuur snel gedoofd. De gewaarschuwde brandweer behoefde geett dienst te doen. De 16-jar:ge scholier K. S. stepte gistermiddag met zijn fiets over het voetpad op het Dr. Wibnutplem. Hjj kwam te vallen en brak daarbij zijn rechter onderarm. De jongen, die in de Frangois Ha- verschmidtlaan woont, is door de GG en GD naar de Dr, Noletstichting vervoerd. 1 aanwezig. Beide sprekers hebben de verdiensten van de heer W. Pelt gememoreerd, Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer K, L,. Voorbach, voorzitter van de jubi leum-commissie, die een vulpcnset met inscriptie kon aanbieden. Voor mevrouw Pelt waren er bloemen. Namens de Ned, Chr. Bond v. Over heidspersoneel, waarvan de heer Pelt een van de oprichters van de Schiedamse afdeling is geweest, werd het woord gevoerd door de voor zitter, mr. J. Knape, De huldiging in kleine kring werd gevolgd door een zeer druk bezochte receptie in de kantine. sloeg Schiedam zijn slag. De rollen werden omgekeerd en de doelcjjfers kwamen op 4-6 voor onze stadgeno ten. Maar ook de tegenpartij had nog wat in petto en verkleinde de achterstand tot 5-6. De laatste minu ten verliepen ln grote spanning, maar de overwinning bleef behou den. De strijd tussen A.L.O, en Succes ging aardig gelijk op. maar de Ha genaars schoten beter De rust ging in met een 3-1 achterstand en het einde kwam met 6-3, Merkwaardigerwijs heeft Succes nog met 1-0 voorge staan. O.D.I. heeft tegen het voel sterke re Bolnes duchtig van leer getrok ken. De dames en heren slaagden er in een 0-2 achterstand weg te werken en met gelijke stand (2-2) te gaan rusten. Na de hervatting kwamen zij zelfs met 3-2 voor, maar de bezoekers bleken toch over een langere adem te beschikken. Met 3-6 trokken zij tenslotte aan het langste eind. De overige uitslagen zijn: Schie dam 2—W.I.O.N. 3 2-6, De Maasglo- Succes 2 4-1 en aspiranten O.D.I. •TOP a 1-1. Ook J v. d. Valk gelukte 't maan dagavond In het kadertoernool van het biljaridistrict Schiedam niet om J. H. var Duyl de eerste nederlaag toe te brengen, De Rembrandt-speler bleef daardoor met een ongeschon den moyenne aan het hoofd van de ranglijst, maar wei werd hel duide lijk, dat hü in Van E«k nog een ge duchte concurrent heelt. Deze maak te gisteravond In 17 beurten rijn partij uit en bracht daarmee het toernooirecord „kortste partijop zijn naam. Van Eijk was tegen Van der Lee geweldig op dreef. Zijn start was zelfs bijzonder goed: 99 caramboles in vier beurten en vervolgens nog eens een serie van 39 caramboles «n de zesde beurt. Weliswaar kon Van Eijk dit zeer hoge moyenne niet handhaven, maar met nuttige senes en nog slechts één poedel maakte hu toch in zeventien beurten het totaal, 250 caramboles, vol. Hjj bracht daar. mee de kortste partij van dit toer nooi (tot nu toe) ap zijn naam. In deze vorm spelende is Van Eijk een gevaarlijke concurrent voor Van Duijl. die hij in de laatste ronde za) ontmoeten. Natuurlijk was Van der Lee vol komen kansloos. Toch speelde Van ider Lee beter dan 'n menige vorige partij en was zijn gemiddelde (voor kaderspel) niet eens onredelijk. Enkele goede series 34 caram boles van acquit, 43 m de vijftiende beurt en 32 in de volgende van Van Zoelen bezorgden hem nog een niet uit de toon vallend moyenne. Overigens bleef de wel erg falende Dijkshoorn ver achter. Even leek het er op. dat Van Duijl het toernooirecord van Van Eijk zou gaan bedreigen, toen hij legen de .Fighter" Van der Valk, na in de achtste beurt reeds een serie van 54 caramboles te hebben geproduceerd, met 4G en 56 caramboles in de twaalf de en dertiende beurt zijn totaal op 228 bracht. In de beide volgende beurten poedelde hij evenwel, waar mee de mogélijkheid om binnen de 17 beurten de partij uit te maken praktisch verkeken was. De uitslagen waren: Van Eijk Van der Lee Van Soelen Dijkshoorn Van Duijl V. d. Valk 250 17 39 14,70 100 17 17 5.88 250 32 43 7.81 94 32 16 2.93 300 21 54 14.28 163 21 32 7.76 In de zaalhandbal-competitie i de afdeling Rotterdam zjjn zondag veel verrassingen geweest. Van de Schiedamse verenigingen hebben de heren van DWS in de 2e klas en de heren van UVG in de 5e klas het kampioenschap behaald. In de le kl. wonnen de heren van Wilton Fye noord en verloor hun naaste concur rent buiten de verwachtingen. Hier moet dus tot de laatste dag gewacht worden. Tegen Advendor had DWS na 3 minuten al een 2—0 voorsprong door doelpunten van L. van Nierop en G. v. d. WaL De Rotterdammers trokken hierna fel van leer en kwamen aan een 23 voorsprong. Hierna namen de Rotierdammers het heft in han den en met de rust was de stand 5—8 voor Advendo. Bij de stand 1212 werd onder hoogspanning gespeeld en het wa» K. van Geene die met een hard doelpunt 1312 liet aanteke nen. De Rotterdammers wisten toch nog aan een verdeling der punten te komen: 1313. Toen het laatste fluit signaal klonk was er vreugde bij de Schiedammers, want met dit gelijke spel waren zij kampioen van de 2e klas en zij promoveren nu automa tisch naar de le klas. Ook bij UVG was er vreugde, maar dit was eerst laat in de avond, nadat onze stadgenoten in de middaguren zelf van Dynamo 3 hadden gewon nen. 's Avonds won Vires et Celeritas 2 van Activitas 2, zodat UVG niet meer door punten benaderd kan wor den. Tegen Dijnamo 3 zorgden Schaap, Bakker en Voogt al voor een ruime 8—3 stand bij de rust. In de tweede helft namen onze stadgenoten het zekere voor het onzekere en Dy namo kwam er niet meer aan te pas. Van Buytenen, Dobbelsteen en v. d. Valk voegden er nog doelpunten bü en zo won UVG verdiend met 167. De groen-witten hebben nu 8 punten uit 5 wedstrijden en de naaste concur rent heeft 3 punten achterstand. In de le klas speelde Wilton Fye noord heren 1 een goede wedstrijd tegen Dynamo 2, Na 20 minuten had den onze stadgenoten al een 50 voorsprong door doelpunten van H. v. d. Lugt <2x), J. Foncke, H. Over haul en N. Verbeek. Dynamo kwam tot 62 maar toen was het goalgetter H. v. d. Lugt die met twee fraaie doelpunten 82 aan liet tekenen. Mot deze stand kwam ook de rust. In de tweede helft draai den de Schiedammers op nog hogere toeren. Doelman F. Mulder leverde voortreffelijk keeperswerk en A. Kalkhoven bleek een goede aanwinst en H, v. d. Lugt maakte in totaal 8 doelpunten. Toen het einde kwam had Wilton een verdiende 186 over winning behaald. Activitas verloor van RODA en beide teams staan «u op 8 punten uit 5 wedstrijden. Vol gende week zondag valt de beslissing als beide teams tegen elkaar in het \eld komen. De dames van UVG hadden op Wilton Fyenoord 2 een ruime over winning. Bij de groen-witten werd keepster T. Bunte uitstekend ver vangen door L. Bakker. Ook de Wil- ton-keepster R. Loman-Maris ont brak en C. Prins kreeg de moeilijke taak de nederlaag zo klein mogelijk te houden, want Wilton kwam er niet aan te pas. Na 5 min. had C. Brokling al twee maal weten te scoren voor UVG en de ruststand was 30. Ook in dc tweede helft was het spel van UVG beter verzorgd en dit leidde tot 5—0 door doelpunten van T. Thijsscn en C. Brokling Het enige tegenpunt werd gescoord door A. Wink-Waltman. Het einde kwam met een verdiende?—1 overwinning voor UVG. Dames 2 van DWS had niet veel moeite met Snelwiek 2 en won met 6—0. Heren 2 van Wilton Fyenoord zegevierde over Dynamo 4 met 124. Heren 2 van DWS bleef met 1611 de baas over Actief 2. Dames-jun. van DWS won met 3—2 van Actief en de dames jun. van Wilton verloren met 6—1 van Snelwiek. den er elk vijf gehouden, in ver schillende delen van de stad. Het aantal spel-avonden daarente gen is beperkt tot twee n.L op het Frans Hals-plein en de Buys Ballot- singel. Gecostumeerde optochten wor den dit jaar niet gehouden, omdat de ze in de voorgaande jaren wat ver water zijn. Kethel krijgt weer een eigen pro gramma van de vijf genoemde eve nementen, echter zonder fletsen-race. Daarentegen zal op 1 juli op het DHS-terrein een gymnastiek-u ïtvoe- rmg worden gegeven. De grote zaal van het Schiedamse Wijkcentrum was gisteravond goed bezet. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich ook een groot aantal ouders van leerlingen, die naar de prestaties van hun kinderen kwamen luisteren, die op de Jeerlingenavond van drs. Tyn PangalÜa's Schiedamse Muziekschool speelden. In zÜn openingswoord hoopte de heer Pangalila, dat de aanwezigen van het spel van de jonge musici zouden genieten. Tevens vertelde hij dat de meeste jongelui pas drie maanden les hadden. Drie maanden studie is veel te wei nig om al behoorlijke muziek te brengen. Maar het belangrijkste is, dat de leerlingen gezellig onder el kaar op een contactbijeenkomst mu siceren, zonder de pretentie te heb ben, dat zij werkelijk iets goeds btengen. En gisteren hebben zij zeker de avond gezellig doorgebracht. Aan het programma verleenden drie-en-twintig muzlekgroepjes en solisten hun medewerking. Mej. Gradie Klepke bewees dat er een belangrijk verschil bestaat tus sen roepen en omroepen. VOLLEYBAL De afeclopon week zijn ran de JulJ- ana-teams weer enkele verdienstelijke resultaten te melden. lieren 1 en 2 kwamen gemakkelijk aan winst, doordat bun tegenstanders, resp. AMVJ/smash 2 en IIou Stand 3, al bü voorbaat Ce- wonnen saven. Heren 3 rekende met twee belangrijke concurrenten af en kwam zodoende aan de kop van de ranglijst. Eerst werd stadgenoot XJ.V.G, met 31 verslagen (setstanden 1510„ 6—15. 1510, 15—4) cn vervolgens moest Hou Stnnd 2 met 3—0 het onderspit delven Setstanden 15—10, 15—2, 15—9. Heren 4 was helaas niet opgewassen tegen he* enthousiaste Aggredfor en verloor met 7—15. 12—15, 5—15, uitslag 0—3, Dames 1 wist te winnen van SHELL 2 met 3—1 (356, 15—12. 9—15, 15—12) VLAARDINGEN Van de afdeling bedrijven verne men we tin het bijzonder bestemd voor de verbruikers van electrische stroom in Vlaardingen): Het is ons gebleken, dat de laat ste tijd in Vlaardingen electrische warmwaterkranen worden verkocht en geplaatst, zonder dat: a. deze toestellen voldoen aan de krachtens gemeentelijke veror dening gestelde eisen; b. de plaatsing is geschied volgens de gemeentelijke installatievoor schriften en door een erkend in stallateur, "Wij vestigen er de aandacht op, dat gebruikers in deze en dergelijke ge vallen de kans lopen voor de keuze gesteld te worden, hetzij de appara ten terstond te verwijderen, hetzij uitgesloten te worden van de leve ring van electrische stroom, terwijl bovendien een boete van 100,— kan worden opgelegd. Op donderdag 2 maart 1961 van 1.302 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse arisen gelegen heid worden gegeven voor kosteloze inenting *egen de pokken voor kin deren, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt, en tegen difterie, kinkhoest en tetanus voor kinderen tot zes jaar. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding vervoegen bij de huis arts. De inentingskaart of boekje dient overgelegd te worden. Inentingskaarlen zijn, voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijg baar bij de afdeling Bevolking, Stad huis ingang Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen twee jaar geleden volledig lieten inenten tegen difterie-kink'.soest-tetanus of difterie-tetamis, worden er aan her innerd, dat deze kinderen m voor een herinenting in aanmerking ko men, waardoor de immuniteit weer met ongeveer twee jaar wordt ver lengd, Voor zover Jezc kinderen de leeftijd van zes jaar nog niet heb ben bereikt kan de herinenting wor den gegeven op bovengenoemd tijd stip door de huisarts, eveneens op vertoon van de inentingskaart. J. Bijlefeld bij N.V.v.H. De heer J. Bijlefeld, chibhuislei- der van „De Haven", zal over het clubhuiswerk vertellen op de bij eenkomst van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Vlaardingen, aanstaande woensdag in de zaal van park Soenda. „Internationale keuken" Mevrouw Henriëtte Holthauscn houdt op 23 maart een causerie voor de Ned. Ver, van Huisvrouwen, af deling Vlaardingen. Haar onder werp luidt: De internationale keu ken. De N. V. v. H. maakt op 9 maart een excursie naar de Maggi- fabriok te Amsterdam. Ondanks enorm enthousiasme verloor Dames 2 van het sterkere AMVJ/Smash 4 met 8—15, 6—15. 915. De Junioren wonnen dankzij goed spel van R.L.V.C, De Rotterdamse Lycefsten dolven met 15—9. 3—15 en 7—15 (uitslag 1—3) het onderspit. In ons bedrijf kunnen wij plaatsen vakbekwame a. frexers (voor werktuigmachines) In de functies A t/m E wordt afwisselend In ochtend- en avonddienst gewerkt, als vergoeding hiervoor betalen wij een toeslag op het loon. Eventueel woning beschikbaar. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op woensdag, 1 maart a.s. tussen 19 en 20 uur op het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Kantoor: Schiedam, Broersveld 144, alwaar een vertegenwoordiger van ons bedrijf aanwezig zal zijn. Bovendien dagelijks aanmelden van 9-16 our bij de afdeling Personeelszaken, W. C. 'T HART ZN. INSTRUMENTEN- EN APPARATENFARR1EK N. V. Adrianalaan 360 - k'dam-N - Postbus 3002 - Tel. 18.00.60 CENTRUM VOOR FIJN-MECHANISCH WERK Bas v. d. Heijden - Zelfbedie ning vraagt cassières en leer ling verkoopsters. Prettige werkkring, goed loon. Aan melden; Broersvest 16. Voor de voetballiefhebbers I Kick WHstra de Wondermidvoor Vlot en vol humor getekende verhalen, waarvan er 18 zijn verschenen in het bekend# stripformaat. 0.60 per deel

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1